Opvoering van het spelpeil van zeer groot belang G.V.O. schakelt V.V.A. uit met strafschoppen Mej. Terwindt en Hughan kampioenen HET TRAININGSFONDS WORDT VERSTERKT 1 NEDERLAAG VAN V. TEGEN N.E.A. TELEURSTELLEND SPEL IN DE FINALES 9(kAts (anqp de ifoain! MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 JAARVERGADERING DER R.K.F. Wijzigingen in de bepalingen be treffende de gerechtigdheid van spelers De houding van den K.N.V.B. WIELRENNEN Van Vliet tweede te Parijs Nederlandsche kampioen wint de tijdrace Hughan (rechts) en Van Swol, de winnaars van het heerendubbelspel bij de nationale kampioenschappen te Amsterdam, nemen hun prijzen in ontvangst mm Brasser in actie bij het verspringen tijdens de wedstrijden om 't tienkamp kampioenschap te Amsterdam VAN KEMPEN WINT TE RIJSWIJK Zege van B. Leene in het sprintnummer R. K. Wielrennersvereeniging Amsterdam Alkema derde te Halle HET R.K.A.V.-TOURNOOl IN DE HOOFDSTAD Na een gelijk spel tegen Aeolus brachten de strafschoppen R.K.A.V. in de vol gende ronde De Meer wint vanV.I.C. V.I.C.De Meer 02 30 km HOE LANG IS UW REMWEG? In beide gevallen hebben de titel houders niet veel moeite gehad om hun kampioenschap te prolongeeren Timmer enTeschmaches? verliezen V.V.A.G.V.O. 3—3 V.V.Z.—N.E.A. 1—2 AeolusR.K.A.V. 11 De Rotterdamsche keeper grijpt in bij een Amsterdamschen aanval tijdens de Zondag voor het R.K A.V.-tournooi gespeelde ontmoeting tusschen Aeolus en de organiseerende vereeniging Mooie prestatie van Middelkamp Internationale wegwedstrijden te Brasschaet HET KIMBRIA-TOURNOOI Organiseerende vereeniging wint den wisselprijs 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts inhalen, alléén wanneer rechts niet voldoende weg breedte is, mag men de tram links voorbijrijden. DU DE SPORTWERELD De R.K.F. kwam Zondag te 's Hertogen bosch in het Oranjehotel in jaarvergade ring bijeen onder voorzitterschap van Ir. H. F. Hopster uit Rotterdam. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, die acht maanden geleden als zoodanig werd gekozen, dank voor het in hem gestelde ver trouwen, en sprak de hoop uit, spoedig geheel te zullen zijn ingewerkt, om zich met volle kracht aan zijn nieuwe taak te kunnen geven. Spr. meende, dat in het afgeloopen jaar veel tot stand is gekomen. De georganiseerde inter landwedstrijden, vooral die tegen het Oosten- rijksch R. K. elftal, hebben bewezen, dat een bevredigend technisch peil is bereikt, en vooral, dat zich onder het katholieke volksdeel een ken tering ten goede voltrekt, wat betreft de be langstelling voor de principieel-katholieke sport. Op den ingeslagen weg zal worden voortge gaan. Was men dit jaar nog aangewezen op België en Oostenrijk, voor het volgend seizoen zal getracht worden, de buitenlandsche relaties nog uit te breiden. De volle aandacht wordt gegeven aan ver betering van het technisch spelpeil. Bij wijze van proef wordt te Amsterdam een spelleiders cursus ingericht; indien deze slaagt, zullen in andere deelen des lands gelijke cursussen wor den gegeven. De katholieken toonen zich steeds meer over tuigd van het groote nut der principieele sport beoefening. Helaas blijven de leiders der neu trale beweging nog steeds ontoegankelijk voor het begrip van de noodzakelijkheid van princi pieele organisatie voor de katholieken. Eenige weken geleden heeft de R.KJF. een brochure uitgegeven over de verhouding tusschen deze organisatie en den K.N.V.B. Tot op heden wordt er van de zijde van den K.N.VJB. nauwelijks op gereageerd. Het is echter niet te veronderstellen, dat men de zaak aan dien kant te onbelangrijk vindt om er over te spreken. Alleen reeds de klachten ook van neutrale zijde over het hinderlijk overloopen van spelers, vra gen dringend om een oplossing. De R.K.F. telt rond 45.000 leden, de K.N.VJB. rond 130.000 leden; bij deze verhouding kan niet meer gesproken worden van een nationale eenheid op voetbalgebied. Voorts wees spr. nog op de noodzakelijkheid Van principieel geloofsleven en godsdienstige practijk in de rangen van het katholieke sport leven, en bracht tot slot een woord van dank aan allen, die in bestuurswerk, commissiewerk, of anderszins het belang der federatie hebben gediend. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Verstegen, dat reeds eenigen tijd geleden werd gepubliceerd, en het financieel verslag werden goedgekeurd, evenals de begrooting voor het Volgend jaar. De zittende bestuursleden werden als zoo danig herkozen. De heer Roosenboom bedankte, daar hij door omstandigheden niet voldoende contact meer heeft met de beweging, om alle kwesties voldoende deskundig te kunnen be- oordeelen. De commissie van beroep heeft in het afge loopen jaar weinig te doen gehad, daar er bijna geen kwesties waren. Het mandaat der zittende leden werd met een jaar verlengd. Voorgesteld werd een bijdrage van ƒ0.25 per Jaar en per elftal te heffen ten bate van het trainingsfonds. De heer Kruijver lichtte het voorstel nader toe. Van opvoering van het spelpeil hangt de bloei der organisatie af en daartoe is een wer kelijk deskundige voorlichting noodig. Tot dus ver geschiedde dit door trainers, en het ging goed, totdat de neutrale bond, die met leede oogen het succes zag, den trainers verbood, nog langer als zoodanig bij katholieke clubs werk zaam te zijn. De heer Hendriks deelde namens zijn gewest mede, dat Limburg niet met het voorstel ac- coord gaat. Tot voor twee jaar had Limburg de voorlichting van den bekenden trainer Julian. Toen men dezen om financieele redenen niet langer kon handhaven, werd de hulp van de R.K.F. ingeroepen; deze deed echter niets. De voorzitter merkte op, dat Limburg dan nu juist dankbaar moest zijn om de veranderde houding van de R.K.F. Utrecht wilde een deel van het reserve-kapi taal in het trainingsfonds storten. De voorzitter achtte dit onjuist, daar men dit kleine kapitaal dient te reserveeren voor onver hoopte tegenvallers. Het voorstel werd aangenomen met 141 tegen 40 stemmen. Daarna kwam aan de orde het voorstel van den I.V.C.B. tot wijziging van de bepalingen omtrent de gerechtigdheid der spelers. Limburg verklaarde zich tegen artikel 2 van het voorstel. Het achtte dit niet wel uitvoerbaar en het zal veel te veel papieren rompslomp eischen. Van verschillende zijden rees bezwaar tegen art. 4 Van het voorstel; men was van oordeel, dat dit het veelvuldig terugtrekken van lagere elftallen in de diocesane bonden tengevolge zal hebben. De heer de Grood, die het voorstel toelichtte en verdedigde, wees er op, dat men het moet zien in het licht van zijn ontstaan. Het wil een einde maken aan den toestand, dat tegen het einde der competitie een elftal voor degradatie Wordt gered, of aan het kampioenschap gehol pen door de overkomst van een neutralen spe ler, speciaal tot dat doel. Als critieken datum geeft spr. de voorkeur aan 1 Februari, omdat dan de degradaties of kampioenschappen nog niet in zicht zijn, hetgeen op 1 Maart soms wel het geval is. Over het voorstel werd artikelsgewijs gestemd. Art. 2 werd verworpen met 109 tegen 12 stem men. Artikel 4 onderging hetzelfde lot, maar werd na wijziging van den datum 1 Februari in 1 Maart, en een wijziging in de redactie, waar door het mogelijk wordt, dat tusschentijds in gekomen spelers aan serie wedstrijden deelne men, met algemeene stemmen goedgekeurd, evenals de overige artikelen. Tijdens de rondvraag wenschte de heer Ros kam een nieuw reglementsartikel tot regeling van de taak der financieele commissie en een nieuwe regeling voor de wijze van stemmen. Het bestuur zegde toe, deze punten in overweging te zullen nemen. De heer de Vries vroeg bepalingen omtrent de gerechtigdheid van spelers in internationale wed strijden, daar tijdens de vorige interlandmat- ches eenige minder prettige ervaringen werden opgedaan, zooals b.v. het z.g. „estafette-voetbal". De voorzitter achtte het ongewenscht, nu reeds strenge bepalingen daaromtrent in het leven te roepen. Eerst wanneer het aantal bui tenlandsche connecties eenigermate is uitge breid, kan daartoe gevoeglijk worden overge gaan. Met een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering te half vijf gesloten. Scherens heeft Zondag te Parijs voor de eerste maal na zijn Kopenhaagsche zege een nederlaag geleden. In de sprintwedstrijden werd hij derde achter Gérardin en Van Vliet, terwijl Chaillot en Michard respectievelijk vierde en vijfde werden met Richter op de zesde plaats. Merkens presteerde niets. Hij moest zelfs de meerderheid van Martinetti er kennen. Van Vliet verrichtte een fraaie prestatie door de tijdrace over een ronde met vliegen den start te winnen. Hij noteerde 27.2 sec. tegen Gérardin 27.4 en Scherens 28 sec., wel een bewijs, dat onze landgenoot buitengewoon in vorm is. De stayerswedstrijd werd gewonnen door Blanc "Garin met 3 pnt. in het algemeen klas sement tegen Lacquehaye, 6 pnt.; Beaujean, 10 pnt. en Minardi, 11 pnt. De uitslagen van de Zondag op de wieler baan te Rijskwijk gehouden wedstrijden luiden: Sprint amateurs en onafhankelijken: le. se rie: 1. Meyer2. Bouwheer; 2e serie: 1. Buchly, 2. Hoogland; 3e serie: 1. Van Gelder, 2. B. Leene; 4e serie: 1. Beukers, 2. Bootsman; ie halve finale: 1. Van Gelder, 2. Meyer; 2e halve finale: 1. B. Leene, 2. Buchly. Finale: 1. B. Leene, laatste 200 M. 13 1/5 sec., 2. Van Gelder, 3. Buchly, 4. Meyer. 25 K.M. voor A-stayers; 1. Grant in 20 min. 25 2/5 sec., 2. Seynave (20 M.), 3. Piet v. Kem pen (125 M.), 4. De Graaf (2'20 M.), 5. Snoek (300 M.). 25 K.M. voor B.-stayers: 1. Loskamp in 20 min. 55 2/5 sec., 2. v.d. Valk (50 M.), 3. Pistorius (1060 M.), 4. Leysse (1190 M.), 5. V.d. Wildt. 25 K.M. voor A.-stayers: 1. Van Kempen in 20 min. 31 4/5 sec., 2. Seynave (30 M.), 3. Snoek (220 M.), 4. De Graaf (610 M.), 5. Grant (780 M.). 40 K.M. voor A.-stayers: 1. Van Kempen in 33 min. 31 2/5 sec., 2. Seynave (1 M.), 3. Grant (180 M.), 4. Snoek (1000 M.), 5. De Graaf (1400 M.). Totaal uitslag A-stayers; 1. Van Kempen (Wiersma) 5 pnt., 2. Seynave (Vermandei) 6 pnt., 3. Grant (v. d. Bom) 9 pnt., 4. Snoek (Kaser) 12 pnt., 5. De Graaf (Bustraan) 13 pnt. Zondag liet de Eerste Nederlandsche R. K. Wielrennersvereeniging Amsterdam haar kam pioenschap over den langen afstand (ongeveer 186 K.M.) verrijden. De uitslag luidt: Amateurs; 1 P. Könst (Uithoorn), kampioen 1937-38, in 5.22.33 1/5; 2 H. v. d. Laan 5.41.32 1/5; 3 P. Jongeneelen 5.44.10 1/5. Nieuwelingen: 1 J. Gerritsen 5.41.32 2/5; 2 B. Verwey 5.44.10 2/5; 3 J. Bos 5.48.37 4/5. Beginnelingen: 1 J. du Pau 5.44.13; 2 A. Loo- man 5.48.37 1/5; 3 A. Heemskerk 5.48.57 1/5. Junioren (40 K.M.)1. F. v. d. Meer, kampioen 1937-38; 2. E. v. d. Bosch; 3. J. Wesseling; 4. C. Straat. Te Halle werden Zondag stayerswedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door Alkema. Tweemaal werd onze landgenoot twee de in 'n manche, in den laatsten rit, welke evenals de beide vorige over 33% K.M. ging, werd hij laatste, zoodat Alkema de derde plaats in het algemeen klassement innam. De einduitslag was: 1. Umbenhauer 99.874 K.M.; 2. Kirmse 99.630 K.M.; 3. Alkema 99.530 K.M.; 4. Hille; 5. Ifland. Het tournooi, waarmede R.K.A.V. jaarlijks in de hoofdstad het seizoen voor de katho lieke voetbalvereenigingen inzet, heeft gisteren weer een aanvang genomen op het R.K. Sportpark aan de overzijde van het IJ, waar reeds vroeg een flinke belangstelling bleek te bestaan. Het fraaie weer zal hieraan ongetwijfeld ook niet vreemd zijn geweest, maar het geeft toch ook reden tot verheugenis, dat dit tournooi niet alleen bij de vereenigingen maar ook bij het publiek steeds meer belangstelling trekt. Uit voetbaltechnisch oogpunt bezien, zijn de verrichtingen op den eersten dag van dit tour nooi over het algemeen niet meegevallen, maar dit behoeft ook geen verwondering te wekken nu men nog aan het begin van 't seizoen staat. Bovendien mag men niet uit het oog verliezen, dat verschillende vereenigingen een proef namen met nieuwe spelers of met een gewijzigde op stelling, terwijl ook enkele ploegen met inval lers moesten verschijnen. Ook verrassingen zijn op dezen dag niet uit gebleven, want wie had verwacht, dat de kam pioen van West I, WA, zou worden uitgescha keld door het pas gepromoveerde GVO. Elf meterschoppen moesten hier de beslissing bren gen een sensatie, welke men later op den middag, na afloop van AeolusRKAV nog eens kon beleven maar als WA de zaken wat energieker had aangepakt en meer overdacht had gespeeld, was het zeker niet zoover geko men, dat de bekerhouders nu reeds geelimineerd werden. Voor GVO is dit overigens een verdiende be looning voor het moedig volhouden, waardoor tweemaal een achterstand werd ingeloopen. De club uit Krommenie zal ook in de eerste klasse haar weg wel weten te vinden, iets wat trouwens ook moet worden gezegd van NEA, dat VVZ met 21 versloeg. Voorts won De Meer met 20 van VIC, ter wijl RKAV na een gelijk spel tegen het Rotter- damsche Aeolus door het beter benutten der strafschoppen eveneens in een der halve finales kwam. In deze halve finales zal De Meer Zondag a.s. den strijd aanbinden tegen GVO, terwijl RKAV tegen NEA in het veld komt. Het verloop der verschillende wedstrijden was als volgt: De eerste ontmoeting ging tusschen VIC en De Meer, dat Willemsen, Koelman en Limonard in de voorhoede had opgesteld in plaats van v. Raay, A. Hoeboer en F. Overtoom. Het was aanvankelijk een strijd tusschen twee tegen standers, die volkomen aan elkaar gewaagd ble ken te zijn. De college-menschen vulden met Uw remmen moeten in «acre zijn uw «ito op 'n drogen weg tot stilstand te brengen binnen de onderstaande af standen: Bij 10 km per uur 1 meter Bij 20 km per uur 4 meter Bij 30 km per uur 9 meter Bij 40 km per uur 16 meter Bij 50 km per uur 25 meter Bij 80 km per uur 64 meter Zelden is de belangstelling voor de natio nale tenniskampioenschappen zoo groot ge weest als dit Zondag in de hoofdstad het geval was, want beide tribunesi op het mooie Festina-veld van het Vondelpark waren zoo goed als geheel bezet. Men betreurde algemeen, dat de beide finales van de enkelspelen dames- en heerenspel, tegelijk gespeeld werden. Doch het was achteraf niet zoo heel erg, want geen van beide heeft aan de verwachtingen voldaan. Beide kampioenen 1936, mej. Terwindt en Hughan, hebben geen groote moeite gehad om zich te handhaven. In den eindstrijd van het heerenenkelspel heeft Teschmacher lang dat spel niet kunnen geven, dat hem tot den eindstrijd gebracht heeft. Dat lag niet zoozeer aan hemzelf doch wel aan de juiste tactiek, welke Hughan volgde, een tactiek van afwisseling in vaart, in lengte, in baseline-spel en in netspel. Hij bleek zijn slagen weer goed onder controle te hebben, hij had een gevaarlijke backhand, die zoowel cross als langs de lijn scoren kon en hij wist zich uit moeilijke situaties te redden. Dit laatste kwam niet zoo heel veel voor, want Teschmacher was zelden gevaarlijk. Hij had een onzekere fore hand en de slices van zijn backhand misten vol doende scherpte om Hughan uit positie of tot missen te brengen. Snel kwam Hughan in den eersten set op 3—0. Om de volgende game, de service van Hughan (Teschmacher had reeds twee services verloren) ontstond een lang ge vecht, waarin Teschmacher driemaal advantage kreeg, doch onder de pressie van Hughan's spel ten slotte miste en de game verloor: 4—0. Via twee love-games won Hugan den set, de service-game van Teschmacher over zich heen laten gaand, met 62. In den tweeden set liep hij uit tot 50. Slechts één deuce game was er onder.... Toen verloor Hughan zijn service op love. Tesch macher won de volgende game nadat hij zeven maal advantage had gehad en de mogelijk heid leek niet uitgesloten, dat hij op den goeden weg tot herstel was. Binnen een minuut had Hughan echter zijn service gewonnen en daar mede den tweeden set met 62. In den derden set leidde Teschmacher voor het eerst door het winnen van zijn service. Hughan speelde in de volgende games minder sterk en kon zich met 32 maar juist handhaven. Als Teschmacher nu aangevallen had, zou hjj wellicht een kans tot voorsprong hebben kunnen forceeren, doch 'hja verloor de volgende game oplon® en zijn service. Na een gemist matchpoint won Hughan den set, de match en het kampioen schap met 62. Het damesenkelspel kwam niet tot zijn recht, doordat mej. Rollin Couquerque door een bles sure gehandicapt was. Zij verdedigde zich dap per en mej. Terwindt speelde niet louter op scoren. Met tweemaal 62 behield zjj echter haar kampioenschap. Haar backhand bleek veel meer bestand tegen aanval dan in vorige jaren het geval was. Toch bereikte haar spel het peil, dat zij te Rotterdam speelde (toen zij in een normalen wedstrijd mej. Couquerque in twee sets sloeg) in slechts enkele games. In het gemengd dubbelspel hebben mej. Ter windt en Van Swol gefaald hun kansen te nemen tegen mej. Couquerque en Karsten. Zij hadden dit kunnen doen, omdat mej. Couquerque niet die beweeglijkheid had als gewoonlijk. Karsten was daarentegen uitstekend op dreef. Op hem dreef voornamelijk de aanval van zijn partij. Hij maakte keer op keer goed af, hij redde menige situatie, hij was zoowel overhead als op de volley doorloopend gevaarlijk. Van Swol speelde een zeer zwakke partij met vele missers. Met 63, 61 wonnen mej. Couquer que en Karsten. In het heerendubbelspel hebben Timmer en Teschmacher hun kampioenschap verspeeld. Als zij hadden gewonnen zouden zij de bekers voor goed in hun bezit gekregen hebben, want zij hebben in 1935 en in 1936 den titel op hun naam gebracht, beide malen tegen Hughan en Van Swol. Ditmaal zijn zij er niet in kunnen slagen. Hun spel miste den dash en het élan welke noodig waren om door Hughan en Van Swol heen te slaan. Hoewel dit dubbel ook geen sterke partij speelde, vooral V&n Swol niet en hoewel zij meer neigden naar verdediging dan naar sterken aanval, wonnen zij met 75 (na 25) 36, 63, 36, 62. Hughan was de meest constante speler van het veld. Teschmacher de zwakste en Timtner_is de Timmer _yanvroeger enthousiasme aan, wat zij bij de roodbaadjes aan techniek te kort kwamen. Zoo kreeg men een op en neergolvenden strijd te zien, met beide ploegen om beurten in den aanval. De verdedi gingen bleken evenwel aan beide zijden goed op dreef te zijn. De Meer slaagde er in, door Wil lemsen de leiding te nemen, wat nieuwe verwoe de tegenaanvallen van VIC tengevolge had. Voor de rust onderging de stand evenwel geen ver andering meer. De tweede helft liet aanvankelijk hetzelfde spelbeeld zien: twee tegen elkaar opwegende ploegen, die beide met enthousiasme streden. De VIC-ers zagen evenwel geen kans hun aan vallen met succes te bekronen. Dit gelukte wel aan De Meer, dat door een zeer fraai doelpunt van B. van Veen den voorsprong vergrootte (20). Hoewel het pas een kwartier na de her vatting was, werd de strijd met dit tweede doel punt toch practisch reeds beslist. De Meer ging steeds met meer zelfvertrouwen spelen en had verder het beste van het spel. De tegenaanvallen van VIC, dat nog verschillende goede kansen kreeg, leverden geen resultaat op, zoodat De Meer met 20 won. V.V.A. nam weldra het initiatief in handen, maar de Noord-Amsterdammers stuitten toch op heel wat tegenstand van de Krommenie- sche verdediging, welke steeds op doortasten de wijze ingreep. Wel bleef V.V.A. geruimen tijd een druk uitoefenen op het doel der nieuwe eerste klassers en G.V.O. moest zich slechts beperken tot enkele snelle en goed geleide aanvallen, welke de Amsterdamsche verdediging evenwel niet in bijzondere moei lijkheden brachten. Het betere aanvaïsspel van V.V.A. leidde toch tot succes, want de G.V.O.-keeper, die zich kranig weerde, moest tenslotte Zwichten voor een hard schot in den hoek van Tushuizen. (1—0). Dit doelpunt bracht nieuw leven in de brouwerij in den vorm van enkele krachtige aanvallen van G.V.O., dat echter weldra weer alle aandacht moest schenken aan een nieuw offensief van V.V.A., dat in korten tijd een tweede doelpunt op leverde. Een schot van W. Letschert, na een goed met Reuser opgezetten aanval, werd door een der G.V.O.-backs van richting veranderd, met het gevolg, dat de bal onhoudbaar voor den verrasten keeper in het net verdween. (20). Toen moest Hendrix weer eens ingrij pen bij een gevaarlijk schot van A. Noom, ter wijl hij een schot van denzelfden speler slechts met moeite corner kon werken. Na eenige cor- hers op het G.V.O.-doel, welke zonder resul taat bleven, brak de rust aan. De tweede helft begon met V.V.A.-aanvallen, maar in korten tijd verplaatste G.V.O. het spel, waarna de club uit Krommenie den ach terstand 'verkleinde, dank zij goed doorzetten van middenvoor v. Gelderen. (21). Nauwe lijks enkele minuten later had H. Letschert evenwel na samenspel met zijn broer op den linkervleugel den stand op 3—1 gebracht. G.V.O. bleef echter goed partij geven en het doorzetten werd beloond met een doelpunt van linksbuiten De Jong, zoodat de achter stand opnieuw werd verkleind. (32). De V.V.A.-achterhoede kreeg heel wat werk te verzetten. Zij slaagde er in doelpunten te voorkomen, totdat een penalty door Van Gel deren genomen den gelijkmaker bracht. (33). Vrijwel onmiddellijk hierna kwam het einde, zoodat elfmeterschoppen moesten uitmaken, welk elftal er in de volgende ronde zou ko men. De eerste maal werden er door beide partijen drie benut, daarna benutte G.V.O. er twee en V.V.A. slechts één, zoodat G.V.O. naar de volgende ronde overgaat. Ook tusschen V.V.Z. en N.E.A. was het aan vankelijk een gelijkopgaande strijd, waarin beide ploegen om beurten in een snel tempo ten aanval trokken. Wel waren de aanvallen der Zaandammers gevaarlijker van opzet en zoo doende behoefde het ook geen verwondering te wekken, dat het eerste succes aan deze zijde kwam, toen Olie na een goed naar voren ge speelden bal den Ouderkerker keeper passeer de (10). Geleidelijk ging ook N.E.A. zich beter roeren en het doorzetten der pas gepromoveer de eerste klassers bleef niet zonder succes. Weldra was de stand gelijk, toen bij een mis verstand van de Zaansche verdediging de bal kalm in het doel rolde (11). Nadat de Zaandammers nog een goede kans om de leiding te nemen onbenut hadden ge laten, brak de rust aan. De enthousiast spelende N.E.A.-ploeg boekte vrijwel onmiddellijk na de rust weer succes, toen linksbinnen Schelling van dichtbij in schoot (12). N.E.A. bleef nu geruimen tijd het beste van het spel houden en het Zaansche doel werd geregeld onder vuur genomen. Wel wist men hier verder stand te houden, maar ook de Zaansche voorhoede slaagde er niet meer in het net te vinden. N.E.A. kreeg nog verschillende kansen om den voorsprong te vergrooten, zonder dat er echter ook maar een werd benut, zoodat de club uit Ouderkerk ten slotte met 21 won. Niettegenstaande de warmte begonnen beide ploegen in een hoog tempo. Men kreeg goed op gezette, vlug op en neergaande aanvallen te zien. Aeolus nam spoedig de leiding door den rechtsbinnen, maar er waren slechts enkele minuten verstreken, toen de stand al weer ge lijk was. Schouten liep door op een naar vo ren gespeelden bal, maar een der Aeolus-backs, die het gevaar nog wilde keeren, waS hem voor. Hij gaf den bal het laatste tikje, dat voldoende was om het leder in 't net te doen verdwijnen (1—1). Gedurende het verdere deel der eerste helft waren de kansen gelijk verdeeld, zonder dat er nog wijziging in den stand kwam. Ook na de hervatting bleven beide ploegen tegen elkaar opgewassen. Wel kwam R.K.A.V. langzamerhand in de meerderheid, maar de Rotterdammers verdedigden hardnekkig. Wel kregen de zwartwitten, bij wie J. Mol en W. Spiekerman meespeelden, keer op keer kansen om de leiding te nemen, maar zij waren met schieten zeer onfortuinlijk. De Aeolus-doorbra ken waren evenmin van gevaar ontbloot. Toch bleven de Amsterdammers tot het einde toe in de meerderheid. De doelpunten waren echter te kostbaar, zoodat hier het einde een gelijk spel bracht. Voor den tweeden keer moesten er dezen middag elfmeterschoppen aan te pas komen om de beslissing te brengen. J. Mol schoot voor R.K.A.V. driemaal den bal in het net en toen het eerste schot van de Roterdammers geen resultaat opleverde, was de organiseerende ver- eeniging eveneens in-de volgenderonde ^ge- inkomen, AA SnssRB&SB&SHB Zondag zijn te Brasschaet de traditioneele internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook een aantal Nederlanders deelnam. In den wegwedstrijd voor professionals om den grooten prijs van Brasschaet over een af stand van ruim 119 KM. verrichtte Middel kamp een fraaie prestatie door in de eindsprint met slechts een halve lengte verschil als twee de achter den Belg de Mondt te eindigen. Van de 98 gestarte renners vielen er velen uit, w.o. de Nederlanders Peters, van der Star, de Groen, Gysen, Brongeré, Piet van Nek, Joosten, de beide Stobbelinks en Roeien. Een groep van zestien renners had een voor sprong van ruim een minuut genomen, zoodat de beslissing eerst in de eindsprint viel. De uitslag luidde: 1. de Mondt (België) 3 uur 6 min. 30 sec. 2. Middelkamp (Nederland) op y„ lengte. 3. Moens (België), 4. van Stiggelen (België); 5. Spiessens (België), 6. Cools (België), 7. Tersago (België), 8. Gommans (Nederland), 13. Stuyts (Nederland), 15 Valentijn (Neder land) en 16 Hellemons (Nederland), allen in denzelfden tijd als de winnaar, 17 Jansen (Ne derland) op 1 min. 24 sec., 22 van Amsterdam (Nederland), 33. Gommers (Nederland) en 28 Nuyten (Nederland). Een tweede wegwedstrijd voor onafhanke lijken leidde van Brussel naar Brasschaet over een afstand van 160 K.M. Een groep van zeven renners had de leiding genomen, maar kort voor de finish sloegen zij een verkeerden weg in en kwamen toen niet meer in aanmerking voor klasseering. De tweede groep, die achter de zeven leiders aankwam, leverde toen in de sprint den winnaar op. Het was de Amsterdam mer de Beer, die met een lengte voorsprong op Toubeau won. De uitslag luidde: 1. L. de Beer (Nederland) 4 uur 20 min. 2. Toubeau (België) op 1 lengte. 3. Preudhomme (België), 4. Reuten (België), 5. van Ginderen (België). Vervolgens kwam het hoofdnummer, een wed strijd over 11 ronden (101 KM.) achter moto ren aan de beurt. Het was echter een zeer las tige wedstrijd, hetgeen ook wel hieruit blijkt, dat er van de 24 gestarte renners slechts 13 aankwamen. Pellenaars had een slechten start, maar het bleek bovendien al spoedig, dat hij moeite had mee te komen. Na drie ronden gaf hij op. Slaats kon het ook niet bijhouden, hij was voortdurend achteraan te vinden en hij werd niet geklas seerd. Alleen Braspenninx bracht er iets van terecht. Hij eindigde als twaalfde, hetgeen ech ter toch nog een behoorlijke prestatie kan wor den genoemd. Men dient niet te vergeten, dat er met een gemiddelde snelheid van 50 KM. ge reden is, en dat beroemde renners als Speicher, Lapébie, Meulenberg, Cananio, Som ers, Bon duel en Martano den strijd moesten staken. Winnaar werd tenslotte de Belg Kaers. De uitslag luidde: 1. Kaers (België)', 2 uur 1 min. 10 sec. 2. Dictus (België) op 34 sec. 3. Walschot (België) op 1 min. 37 sec. 4. Hen- drickx (België) op 1 min. 58 sec. 5. Vissers (België) op 2 min. 14 sec. 6. Ronsse (België) op 4 min. 51 sec. 7. Danneels (België) op 5 min 39 sec. 12. Braspenninx (Nederland). Zondag werden te Maastricht de demi-finales en de finale gespeeld van het zilveren bal-tour- nooi van Kimbria. De uitslagen waren: Demi-finales: ValkenburgSpartaan 4—2 KimbriaMulo 60. Finale: KimbriaValkenburg 1—I, na verlenging 2i, Kimbria wint hiermede den zilveren bal. ERK6e "I 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9