c OM ZELF TE MAKEN Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 NrHmI Alweer mantels JURK VOOR MEISJES Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen J i T usschengerechten r MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 LEVENSWIJSHEID piiniiiiinniii!]!iiiiiiiiininiiiiiii!iiniiniiiiuii!iii!iniiiiiiii!i[iiiinnni!iiiiniininiiiimiinnniiniiiiiniiniin!^ ^TTnmmriniiiTiiiiiiTrinitriiiiiiTFiiiiiiFijiMiiiiiiiiniiiiiiriniMriDiMTriniiTnimnnnïïininiiimiMiiiiiiiirrmnmi^ Bi M: P^^jSsE Eveneens geschikt voor de lunch van 6-7 jaar "SI FOTOREPORTAGE ^IJlllIlllllllllllIIIIIIIIIIIIllllllllllllllIillllllllllllllllJIIIIIIllllilllllllllllllllllllllllllllllllilllIlllllIllIlIIIIIIIIlIIIlllllUÏS De heer C. Ringeling, die benoemd is tot secretaris-generaal van het departement van Defensie Het voetbal tournooi om den .Zilveren Bal" te Rotter dam isZondag gewonnen door Feyen- oord. Een spel momenttijdens den eindstrijd Luide toegejuicht trok Z. K. H. Prins Bernhard aan het hoofd der troepen Zaterdag door Arnhem, nadat Hij te voren op de Kemper- heide het corps rijdende artillerie geïnspecteerd had u Nida Senff en haar verloofde Stan Scheffer, die bij de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen Zondag zulke fraaie successen behaalden, tijdens een wandeling in de Deensche hoofdstad De nieuwe motor-reddingboot .Abraham Fock" van de N. Z. H. Redding Mij. welke op Ameland gestationneerd zal worden, is Zaterdag te Warmond te water gelaten. Genoodigden maken een tocht in de nieuwe boot Een kijkje aan een der tafels tijdens het feestdiner te Scheveningen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het N.O.C. V.l.n.r.mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam; graaf de Baillet Latour, pres. van het Int Olymp. Comité; mr. A. boron Schimmelpenninck van der Oye en dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam Een aardige decoratie kan verkregen worden door een hanger voor groen en bloemen. Aan een plafondroset worden 3 even lange koorden bevestigd waaraan een hou ten ring, waar een sierbloempot in past Onder dezen ring hangend weer aan pre cies gelijke koorden een tweede ring voor een tweeden sierpot van dezelfde uitvoe ringen. De ringen kunnen van dik triplex gezaagd worden. Wanneer u in den bovensten pot 'n groot- bloemige hangbegonia plant en in den on dersten een asperagus of andere groene plant, zal het een mooi geheel worden Wanneer de ringen, donker eiken gebeitst, goed droog zijn, worden ze gelakt met iso- leerlak, zoodat waterdruppels geen leelijke plekken meer kunnen nalaten. Koorden kunnen groen of zwart gekozen worden en de sierpotten crème of groen. Sierpotten zijn noodig omdat men met gewone gaatjespotten alléén altijd drup pels op den grond krijgt wanneer wordt gegoten. Ook kan men in plaats van het plafond plaatje de drie koorden van boven samen binden en aldus bevestigen aan een haak. Aardig als decoratie is nevenstaand hou ten bakje in groen, oranje of geel voor uw cactuscollectie. Wanneer u geen kans ziet gemakkelijk aan een zinken binnenbakje te komen, is dik staniol zeer geschikt voor binnenbe kleeding. Een handig droogrekje ziet u op bijgaande figuur. Het kan gehaakt worden aan een uitstekenden schoorsteenmantel, boven kachel, fornuis of aan de trapbalustrade, zoodat kleine stukjes vlug gedroogd kun nen worden. Het rekje kan in elk formaat gemaakt worden en daar het geheel uit el kaar genomen kan worden vindt het ge makkelijk overal een plaatsje wanneer men het op wil bergen. Door de gaten in de zijlatten kunnen de drie gordijnlatjes gestoken worden-, welke het rekje meteen in verband houden. Wat men van 3 eenvoudige kisten kan maken ziet u op de laatste teekening. Het middelste kistje heeft een flinken steun noodig van balkjes, bevestigd aan de staan-- de kistjes, waaraan weer de dwarsbalkjes, de eigenlijke steunen voor het middelste kist- Ije, bevestigd worden. De staande balkjes worden even korter gehouden, zoodat het middelste kistje even verzonken ligt, tus- schen de beide andere, waardoor een goed geheel verkregen wordt. Een indeeling maakt men van plankjes op houten steunen, zoodat men boeken in de zij kastjes kan plaatsen. Het bovenste kistje kan vakjes hebben voor schrijfgerei of toiletartikelen. De kisten worden vervol gens geheel van binnen en van buiten be plakt met grauw, of gewoon krantenpapier, en wanneer dit geheel droog is met shintz, hetgeen een bijzonder effect maakt en dat practisch is, daar men 't kan afwasschen. Geeft 't u te veel kosten, dan kunnen de binnenkanten geverfd en de buitenkanten alléén met Shintz beplakt worden,, terwijl ook reliefbehangsel of leerpapier in aan merking komt. De bovenkant kan nog met een glazen plaatje (dubbel dik) belegd wdrden, u maakt dan op iederen hoek een houten of metalen hoekje, zoodat het glazen plaat je niet wegschuiven kan. Russische eieren Bij 4 hard gekookte eieren heeft men noodig: 2 of 3 stevige tomaten, 8 sneetje3 brood, sardientjes, wat mayonnaise, peter selie, zout en peper en boter. De hard gekookte eieren worden gepeld en dwars doorgesneden. De dooiers wor den er voorzichtig uitgehaald en fijn ge maakt. De sardientjes worden ontdaan van graatjes en vellen en eveneens fijn ge maakt. De tomaten worden gepeld en in niet te dunne schijven gesneden. Men heeft bij 4 eieren 8 schijven noodig, die men besprenkelt met peper en zout. De sneetjes brood snijdt men in rondjes, iets grooter dan de tomatenschijven. Zoo noo dig snijdt men van de halve eieren 'n stukje af zoodat ze goed blijven staan. In de helf ten verdeelt men nu eerst de fijn gemaak te sardientjes. De dooiers worden vermengd met peper en zout naar smaak en met mayonnaise tot het geheel een zachte mas- Ja, alweer is de zomer voorbij en moe ten we zorgen voor onze najaarsmantels. Voor het tusschenseizoen nemen we maar liefst eenvoudige Engelsche modellen, zoo als we hier zien afgebeeld. Fig. 411a is bijna een tailleurmodel. Het staat goed voor da mes, die wel zwaar, maar toch niet al te breed in de heupen zijn. De rug heeft een achterbaan en de mouwen zijn even ver breed aan de schouders. Een opgestikt bo venstuk verlevendigt even het effen voor pand. De jas wordt gesloten met een knoop onder het liggende kraagje en met twee knoopen ter hoogte van de taille. We heb ben er ongeveer 3.25 M. stof voor noodig. De swagger (fig. 413a) werd niet meer zoo uitsluitend gedragen als twee jaar terug, maar voor zware figuren en voor hen, die tijdelijk in bepaalde omstandigheden zijn is het toch een uitgezochte dracht en daar om zal er nog wel hier en daar vraag zijn naar een swagger. Het hier afgebeelde is een bijzonder aardig model met den dubbe len uitgetanden kraag en de punten in den rug. De jas sluit met twee rijen knoopen en heeft steekzakken. We hebben er 2.75 M. stof voor noodig van 140 c.M. breed. Beide patronen zijn te verkrijgen in de maten 46, 48, 50 en 52. POLA sa wordt, waarmee men verder de eieren vult. Men strooit er dan nog wat fijn ge hakte peterselie over en garneert ze met 'n klein schepje mayonnaise. De rondjes brood worden geroosterd en met boter besmeerd. Vlak voor het opdie nen plaatst men op elk sneetje brood een schijf tomaat en daarop een gevuld ei. Sla met Macaroni Hierbij kan men overgeschoten groente gebruiken, bijv. boontjes en (of) doperw ten. Daarbij heeft men dan, bij 54 pond macaroni, nog noodig: 54 pond worteltjes, 1 of 2 lepels zeer fijn gesneden ui, kropsla en mayonnaise. De macaroni wordt tevoren gekookt (men kan hier dus ook overgeschoten macaroni voor gebruiken) en wanneer zij koud is in kleine stukjes verdeelen. De wortelen wor den rauw geraspt en de kropsla, op de ge wone manier, aangemaakt. Men vermengt de macaroni nu met de verschillende groenten uitgezonderd de sla, die men op een schotel uitspreidt. In het midden daarvan hoopt men de ma- caroni-sla op en garneert het geheel met mayonnaise, met dunne schijfjes wortel en met peterselie. Gezond verstand kennen wij meestal slechts toe aan hen, die het met ons eens zijn. In het leven zoo goed als bij het schaken kan één enkele zet het heele spel bederven. Men geeft gewoonlijk met meer bereidvaar digheid aan iemand die het niet noodig heeft, dan men den arme leent. Bovenwijdte 72 C.M., lengte midden vóór 62 c.M. Schouderbreedte 10 c.M., mouw lengte 20 c.M. Benoodigd: 1.80 stof of zijde van 90 c.M. breed of 1.25 stof van 140 c.M. breed. 4 kleine knoopjes. Wanneer de stof 90 c.M. breed is, wordt deze dubbel gevouwen en plaatsen we vóór- en rugpand naast elkander op de stof (midden achter aan de vouw). Onder deze panden knippen we de mouwen, dan is er nog een hoogte voor den voorkant van den rok, waarnaast het kraagje en biezen voor de mouwen geknipt worden, dan nog een hoogte voor den achterkant van den rok. Wanneer de stof 140 c.M. breed is, beginnen we eerst het voorpanc van den rok op de stof te leggen, waarnaast *1 2H IS 10 11 de voorpanden van het lijfje geknipt wor den, met kraag en biezen voor de mouwen- Daaronder plaatsen we het rugpand van den rok, waarnaast de mouwen en het rug pand van het lijfje geknipt worden. We sluiten de jurk midden voor onder den pas- Het plat liggende kraagje wordt van dub bel stof gemaakt. De mouw is met ruimt®' in den kop in het armsgat geplaatst. Den onderkant werken we af met een bies van 2 c.M. breed, waar de mouw met ruimt® aangestikt wordt. De voorkant van het rokje, waaraan een pas geknipt is die tot den hals doorloopt, wordt op het lijfje g®' stikt. Voor zoom knippen we bij de lengt® 5 c.M. Voor naden oveiial V/2 cM. C. M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4