MODESHOW KÜSAsbfm Lifffiifluto MODERNE FOTOSTANDAARD St. Josephgezellen Haarlem, 13 Sept. WEILL ZOON Fa. H. P. MULLER SHOW RESTAURANT BRINKMANN FRANS PERQUIN VOOR SLECHTS SUNLIGHTZEEP LUX, VIM EN RINSO MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 Bovenzaal Woensdag 15 September, 2.30 u. Kaarten aan te vragen t.m. Dinsdag 14 Sept: (Gr. Markt). BARTELJORISSTRAAT 26—28 CROOTE HOUTSTRAAT 110 Zeer geslaagde districtsavond met plechtig Lof en Schouw- burgvoor stelling Rector Drost spreker „Uit Gods Prentenboek' Woensdag 15 Sept. 14.15 en 20 uur E. MAREMA EEN TE MOOI KOOPJE Zwijntjesjager gesnapt BURGERLIJKE STAND DE WINTER STAAT WEER Y00R DE DEUR CIRCUS SARRASANI Een vlot en gevarieerd programma PASTOOR W. M. BOSCH Plechtig in zijn nieuwe parochie geïnstalleerd FRANS HALS-TENTOON STELLING De 50.000ste bezoeker genoteerd Croaking Nightingales Programma Haarl. Radio-centrale Dinsdag 14 September BONS VAN ^AIE ges CHEN DIOC. TENNIS-TOURNOOI TE DEN HAAG Ongeveer 60 dames en heeren namen deel Jubileumwedstrijden H.B.C. Orgelbespeling AGENDA Bioscopen Bioscopen UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN STAD De onvermoeide en voor het Kolpingswerk ltnmer geestdriftige Districts-Praeses, kapelaan A. v. d. Hoeven, straalde Zondagavond van Vreugde. Van verschillende kanten ontving hij gelukwenschen. En inderdaad, de districtsavond van het Haarlemsche district der St. Josephgezel len vereeniging is voortreffelijk geslaagd. Godsdienstig zoowel als cultureel. Een goed afgewogen programma, een vlot verloop, gulle medewerking, ja, dan moet zoo'n avond wel volledig tot zijn recht komen! Vooral vormde het eên prachtig stuk propa ganda ten opzichte van de, op den avond aan wezige, buitenstaanders. Er zit kracht en pit in Öe St. Josephgezellenvereenigingen! Tegen zes uur trokken de Kolpingszonen uit Kaarlem en omgeving naar de Bisschoppelijke Kathedraal. De hoogeerw. heer H. C. J. Son daal celebreerde er een plechtig Lof met assis tentie van kapelaan G. de Beer uit Velsen- Koord en kapelaan L. v. Teylingen, resp. als subdiaken en diaken en kapelaan Determeijer Ws ceremoniarius. i De gezellen vernieuwden er in gemeenschap pelijk gezang en gebed hun gezellenbelofte en liepen Gods zegen en Maria's bescherming 'over het komende winterseizoen af. De treffende Preikdatie van Deken Sondaal zal hen mede tot nieuwe bezieling, geestdrift en moed hebben geïnspireerd om in den komenden tijd de Kol- Pingsidealen niet alleen te bewaren, maar ook, Waar mogelijk, in toepassing te brengen. Ieder idealisme heeft nu en dan eens een hernieuwde bezinning en aanwakkering noodig en zoo'n Üistrictsavond is dan ook geenszins een over bodig feest! Om 7 uur dromden de gezellen den Schouw burg binnen, waar de Kolpingsvlag het tooneel beheerschte. Praeses v. d. Hoeven, weer boorde vol enthousiasme, hield er een hooggestemde inleiding, een uiteenzetting van het doel van ben avond en een welkomstwoord tot de vele Aanwezigen, in het bijzonder tot den heer W. B. v. Liemt, loco-burgemeester van Haarlem en echtgenoote, de vele priesters en vertegen woordigers van diverse organisaties. Daarna werd een programma van welspre kendheid, zang en kleurig tooneel ontrold. De Kolpingslijfwacht trad aan met de vlaggen en AUen zongen gezamenlijk het Vlaggelied. Het ëezellenkoor uit Beverwijk bewees zijn ge schooldheid en kunde door de uitvoering van eenige verdienstelijk gezongen liederen van zeer hiteenloopenden aard, hoewel we merkwaar digerwijze het Kolpingslied het minst best daarvan vonden. Rector H. Drost, de Centraal-praeses, inmid dels gearriveerd, hield dan een van zijn vlotte en overtuigende speeches, waarvan hij het ta- leut bezit. Na hulde te hebben gebracht aan tWaeses v. d. Hoeven voor zijn organisatiewerk eh zijn verheugenis te hebben uitgesproken °Ver de aanwezigheid van zoovele ouders der Bezeilen, zette spr. uiteen, dat men niet St. «ozefgezel moet zijn omdat men nu eenmaal er8ens lid van moet wezen, maar uit roeping, a's een levensstaat. h>e St. Jozefgezellen moeten immers mede helpen om de wereld te kerstenen door de be dorven kiem daarvan, het gezin, weer gezond Ac maken. De prachtige gezinsgedachte van Kolping brengt de gezellen bijeen in één groot Bezin, de vereeniging, waarvan de priester de vader is. Zooals de gezinnen zijn zoo is de 'Uenschheid. Deugen de gezinnen niet, dan deu- Ben de kinderen en dus de toekomstige wereld diet. En hoe dikwijls deugen de gezinnen van e8enwoordig inderdaad niet! Door den moder- hen tijd zien de ouders hun kinderen aan zich Ol-tgroeien. Zij kunnen hun kinderen niet meer Beven wat die noodig hebben. Dat doet de wiester-vader in de gezellenvereeniging. Hij helpt de jongens te vormen, die eens de toe- ouistige vaders zullen zijn. De jeugdbeweging Wttrekt niet de jeugd aan de ouders, ze helpt eh alleen bij de opvoeding van de kinderen, Aarop ze aan de ouders hun Goddelijke rech- eh niet onthoudt. Soms is vader zonder werk en daardoor af- Ahkelijk van de inkomsten van zijn zoon. En 0lh die inkomsten niet te ontgaan laat de vader ban zijn ouderlijk gezag tegenover zijn zoon "bAar niet gelden, die anders eens uit het huis bhAcht trekken. v^elrfu, de Gezellenvereeniging wil die scheeve 'houding tusschen de ouders en hun kinde- 11 Weer goed maken. Al wordt het kind ook rti8 jaar en verdient hij honderd gulden in Week, dan blijft nog voor hem het gebod 1 nw vader en uw moeder. Spr. wees op het jhrbeeld van Christus, den Almachtigen God, v„e dertig jaar lang onderdanig was aan twee h Zijn eigen schepselen, om ons de hooge vhrbe van het gezinsleven te toonen. Dat (je rbeeld nu wil de gezellenvereeniging nader ion ,'ongeman Voor oogen houden. Ze wil den .Beman leeren ook in het moderne leven 'n aardig Christen te zijn, die temidden van be m°derne techniek het uitzicht op de eeuwig- het nieb verhest. De vereeniging geeft daarbij ip .hoodige houvast in den priester, die staande en^Aichtbare wereld het contact houdt met de J)rie°bare wereld, met God. De band met den bcsln 's c'e zml van be Gezellenbeweging. Spr. hup 0t met een aansporing tot de gezellen om 8evenV°"e vertrouwen aan hun priestervader te Ü<w hb van toespraken werd tenslotte gesloten aen districtssenior, den heer F. M. Knape, die hartelijke dankwoorden richtte tot de vele medewerkenden ieder afzonderlijk, maar zelf ook een even welgemeend en verdiend dank woord van praeses v. d. Hoeven kreeg. Na de pauze werd den toeschouwers een apo logie in tooneelvorm aangeboden, n.l. het spel van Leo van Landeren: Met den heer Marema is een in onderwijzers kringen bekende en gewaardeerde figuur heen gegaan. Na een vlotte carrière werd de heer Marema in 1922 benoemd tot hoofd eener school in onze gemeente en fungeerde als zoodanig aan meerdere scholen, het laatst aan de dag-open- luchtschool. Deze school had zijn bijzondere voorliefde nauw' betrokken als hij was bij de oprichting en de organisatie van deze onderwijs- en ge zondheidsinrichting. Onder zijn leiding mocht de openluchtschool tot bloei komen; in de plaatselijke onderwijs verslagen werden de merkwaardige resultaten veelal uitvoerig vermeld. Lange jaren was de heer Marema bestuurslid van het N.O.G. en was hij deskundige bij de onderwijzersexamens voor het vak natuurkunde. Een goede bekendheid mocht hij genieten als auteur van een 4-tal vaak gespeelde tooneel- stukken en revues in 't Groninger dialect en als medewerker aan het Groninger-woorden boek van K. ter Laan. Als bestuurslid van de Groninger Vereeniging „Gruno" verrichtte hij verdienstelijk werk on der zijn streekgencoten. Wanneer dé heer Marema in zijn bezig leven wat vrijen tijd had, trok hij gaarne naar bui ten om zich over te geven aan zijn lust tot tee kenen en schilderen of ter beoefening van de zeilsport. In den kring van zijn vrienden en collega's zal het verscheiden van deze eenvoudige, prettige en open figuur smartelijk worden er varen. Dit stuk balanceert dikwijls op de grens van het ridicule en het zoetelijke en vereischt van ds spelers dan ook heel wat evenwichtigheid om niet naar een uiterste over te slaan. De groot- Uitsluitend voor de avondshow zijn nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar f 1.—, thé complet en belasting in begrepen. Telef. bestelling toestel 23 ste verdienste van de opvoering is dan ook wel, dat men in de waarachtigheid van de prenten kon gelooven. Het stuk is sterker van inhoud dan van tooneelspel en evenveel relief hebben alle prenten niet. Dat lag ook aan de opvoe ring, die bij de derde prent pas eigenlijk de goede sfeer kreeg, dank zij het uitnemend knap pe spel van den boer. De hoofdpersoon, de hei lige dwaze broeder, had naar onzen smaak wat meer Pranciskaansche blijheid die heilig en kinderlijk is tegelijk mogen hebben en niet alleen monotonen eenvoud. Overigens werd het voor dilletanten zeer goed gespeeld, al kon het samenspel hier en daar nog wat strakker. Jan Icas van Dijk toonde zich als regisseur een dubbele toovenaar. Hij maakte van de gezellen zeer aannemelijke tooneelspelers in dit mooie doch zeer lastige spel, maar vooral zorgde zijn schildersoog dat de prenten prachtige platen werden. Hoe uiterst schilderachtig waren b.v. de roovers gekleed en gegrimeerd! Mede door de kleurige kleeding en goede opstelling heeft dat prentenboek een blijvenden indruk bij de aan wezigen achtergelaten, al kunnen we de apolo getische waarde van het stuk niet zoo heel hoog aanslaan, vooral niet in 't eerste bedrijf, waar diefstal zoo ongeveer als een dwaze vorm van heiligheid werd voorgesteld. Maar overigens is het een origineel spel, dat soms aardig en gees tig is uitgewerkt. Een warm woord van lof tenslotte voor de vele muziek van het ensemble-Nibbering, dat weer op zijn best was! K. Op het laatst der vorige week overleed, na een ongesteldheid van eenige maanden, de heer E. Marema, tot 1 September j.l. hoofd der dag- openluchtschool te Haarlem. De wacht bij een bouw'werk aan den Rijks straatweg heeft een oude fiets. Maar in tijden als deze komt men er niet gauw toe om een nieuwe te koopen, en misschien stond hij juist te berekenen hoelang hij nog zou moeten spa ren voor hij zich weer kon vermeien in het geflonkel van een nieuw rijwiel, toen er een man op hem toestapte met een nagenoeg nieu we heerenfiets. Hij bood deze den wacht aan in ruil 'voor diens oude vehikel, als deze er nog een tientje bij wilde leggen. De wachter aar zelde geen oogenblik en weinige oogenblikken later reed de onbekende weldoener op de oude fiets en met tien gulden op zak in de richting Velsen en de bouwwerk-bewaker verkneukelde zich in zijn nieuw'e aanwinst. Dat alles gebeurde Zondagmiddag om twaalf uur, maar om kwart over twaalf, na heel nauw keurige beschouwing, kwam de oppasser tot de conclusie, dat het koopje te voordeelig was, en omdat hij de zaak achteraf toch niet vertrouw de, reed hij op het fonkelnieuwe ros naar de Smedestraat waar hij de politie kond deed van de voordeelige transactie. En ook de politie meende, dat er wel een luchtje aan de zaak zou zitten. Pienter als poli tiemannen zijn bezochten zij de verschillende café's in Velsen en omgeving en vonden ten leste den verkooper. Het bleek een 20-jarige rijwielhandelaar te zijn uit Leiden, die zooals hij bekende, de te mooie fiets in Rotterdam had ontvreemd. De politie bracht hem naar het hoofdbureau in de Smedestraat, waarna hij ter beschikking werd gesteld van de collega's in Rotterdam. Zoo kwam het ontgoochelende einde van den schoonen droom van den wacht bij een bouw' werk aan den Rijksstraatweg. Geboren: 11 Sept.: L. de Vriesde Jong, d.; E. I. M. Postmav. Bemmelen, z.; 13 Sept.: G, Pardonv. Looij, d.; J. Nalesv. d. Meij, d.; 10 Sept.: J. StinisDolstra, z.; 12 Sept.: H. C. v. SantenBergman, d.; 13 Sept.: C. Persson Brouwer, 2 z. Overleden: 11 Sept.: M. Bank, 81 j., Pen- ningsveer; J. H. DietzSchreuders, 81 j., Wa genweg; 13 Sept.: M. E. Hulseboschv. d. Stij len, 78 j., Kampersingel. MAAR. NOG 15 HET NIET TE LAAT OM KOLEN TÊ BKT6LLBN TEGEN 20MER. Pft.IJZ.EN TELEF. 10212 Nadat het circus Sarrasani twee keer de Haar lemmers door de grillen van ons Hollandsch kli maat moest teleurstellen, is het Zaterdagavond toch tot de openingsvoorstelling gekomen. Prompt om 8 uur begonnen het Haarlemsche „kwartiertje" is er onbekend! werd in 3 uur tijds een vlot en zeer gevarieerd programma af gewerkt, waarvan de verrichtingen van diverse athleten, paardengalop en de dressuur van exo tische dieren de hoofdbestanddeelen vormen. Het „huisorkest", dat den geheelen avond on afgebroken muziek fabriceerde een kracht toer op zichzelf! opende de reeks van num mers, waarna achtereenvolgens beren, tijgers en leeuwen achter de ronde hooge tralies hun uitnemende dressuur mitsgaders hun getemden aard toonden. Mademoiselle Betty liet haar oolijke berenfamilie allerlei grappigte kunststuk ken uithalen en kapitein Schneider ging met zijn 18 Abessijnschce Berberleeuwen om of het schoothondjes waren. Maar toen ze gevoederd werden bleken ze allesbehalve schoothondjes! De gezellige griezelingen, die de luchtsprongen en de brulgeluiden der leeuwen maken, hadden de veilige zekerheid, dat er hekken tusschen de woestijnkoningen en de toeschouwers waren. De leeuwen verdwenen en evenzoo de hekken. Drie jongleurs vertoonden een hoogst huiselijk en onschuldig nummer. Ze buitelden knotsen en ringen door hun handen en wierpen ze elkaar toe met die rustige gevatheid en vangzekerheid, die slechts door oefening en'handigheid verkre gen werden en den toeschouwers den jeuk in de vingers geven can het ook eens te probeeren. Een oude ijzervreter, kapitein Bunte, deed het jongleeren weer met de hem geëigende spelmid- delen als zware kogels en andere oorlogsprojec- tielen. Hij droeg die met haast evenveel gemak een ladder over als waarmede hij in het pro gramma van voormalig stuurman van een onder zeeër tot den kapiteinstitel was gepromoveerd. Zelfs de meest verstokte anti-militarist kan niets tegen dit nummer hebben als hij later de lief tallige verrassing ziet verschijnen, welke in het zoo zwaar en gevaarlijk uitziend oorlogsmonster bleek te zitten! Hopla! De paarden draafden door de arena en met de regelmaat van een klok maakten ze hun baantje rond, alleen, met zijn tweeën of zelfs met z'n vieren, ze draaiden gehoorzaam zich om als de zweep van Ernst Schumann of van mevr. Trude Sarrasani, de echtgenoote van den circusdirecteur, het wilde. Ze lieten rustig schoohe berijdsters en evenzoo fraai ge- kleede berijders hoog- en laagstanden op hun ruggen maken en voor den deskundige zoowel als voor den niet-deskundige is het een impo neerend gezicht de fraaie dieren, waarover het circus in grooten getale en van verschillende rassen beschikt, te zien galoppeeren al of niet vergezeld van de halsbrekende toeren van hun berijders. Vervolgens kwamen met den zwaren, kalmen stap van hen, die geen haast hebben, de olifan ten binnen, de heerlijkheid van ieder kind en mede de trots van ieder circus. De vier dood- gemoedelij ke kolossen walsten met hun dikke lichamen, gingen op twee piboten staan of op een ronde ton zitten. De leider, Willy Hagenbeek, weer een bekende naam in de circuswe reld! deelde rechts en links klontjes uit en een der dieren vergastte de toeschouwers op een wel luid maar daarom nog niet welluidend geluid. Tusschen de bedrijven door als de toestellen opgeborgen of opgesteld worden, houden de clowns de toeschouwers met hun grollen en grapjes een emmer b.v. bezig. Maar no. 17 is hun nummer. Muzikaal en vol clownerie. Misschien dat de aanwezigen daaraan de langste herinneringen bewaren Acrobaten telt het circus vrij veel. Boven in de nok aan een simpel touw of stokje of zelfs zonder dat maakten ze hun salto-mortales, hun wentelingen en hoogstanden. Maar ook op den beganen grond op eikaars schouders staande of op een lange staaf zijn hun kunsten adembene mend en verbazingwekkend. En alsof er binnen nog niet genoeg geboden is, laat tot slot Axel Dirano zich buiten voor de tent ronddraaien aan een miniatuur-Eiffeltoren, onderwijl zijn leven wagend aan sensationeele klimpartijen. Circus Sarrasani is weer in Heemstede! De circus-romantiek en sensatie-in-optima forma viert er weer hoogtij! Nadat, zooals reeds door ons werd vermeld, Vrijdagavond de nieuwe herder van de St. An- toniusparochie te Aerdenhout-Bentveld door de parochianen feestelijk in zijn parochie werd ontvangen, had Zondagmorgen te kwart over tien de plechtige installatie plaats. De feestelijk met bloemen versierde intieme kerk was ook nu geheel met geloovigen gevuld, die met godsdienstigen eerbied de liturgische gebeden en plechtigheden, welke bij de instal latie van een nieuwen herder gebruikelijk zijn en door den Hoogeerw. heer Deken H. Sondaal werden verricht, volgden. Om half elf celebreerde hierna pastoor W. M. Bosch de plechtige Hoogmis met assistentie van prof. Everts en den nieuWen kapelaan Camp- fens, respectievelijk als diaken en subdiaken. Hieronder werden door het parochiekoor, onder leiding van den directeur Versteeg, verdienste lijk de gezangen uitgevoerd. Na het Evangelie hield Deken Sondaal een treffende predikatie. Gods wegen, aldus de ge wijde redenaar, zijn onnaspeurlijk. Voor slechts een paar weken geleden stonden wij hier aan de lijkbaar van uwen onvergetelijken pastoor Jan Niehus en de gedachten aan dezen stillen, ijverigen en voorbeeldigen priester zullen onge twijfeld in ons aller harten blijven voortleven. Tegenover alle vergankelijkheid van het leven is slechts als blijvend Jezus Christus en onze ziel! Voor die waarde heeft Gods goedheid u thans dezen nieuwen herder geschonken. Deze Godsgezant, een jonge, frissche kracht, zal thans in deze parochie voor rijk en arm, voor oud en jong, in droefheid en vreugde uw leids man zijn. Van de parochianen verwacht ik, dat gij uw nieuwen herder ontvangen zult met goedheid en aanhankelijkheid. Maakt zijn leven gelukkig, want het is jong, maar het is reeds zwaar be proefd geweest. Volgt hem trouw waarheen hij u geleidt. Zich tot den nieuwen herder richtend, smeekte spr. met St. Paulus, „dat gij waardig wandelt de roeping, waarvoor gij geroepen zijt." Dat God u de kracht moge geven uw schapen in den schaapstal te bewaren. En mocht ook hier de storm van ongeloof opsteken, dat gij dan bereid zijt uw leven te offeren. Met de bede tot allen godvruchtig en getrouw aan Jezus te blijven, sloot de gewijde spr. deze indrukwekkende predikatie. 's Middags van half twee tot half drie was er voor de parochianen in de pastorie gelegen heid tot kennis maken; zoowel met den nieu wen pastoor als met den pas benoemden kape laan, waarvan dan ook een druk gebruik werd gemaakt. NED. BRIDGEBOND - AFD. HAARLEM Aanv. seiz. 1937. Speelavonden (aanv. 8 u.) Donderdag en v.a. 17-9 Soc.vereen. Zijlweg. Maandagen v.a. 21-9 Rest. Boekenrode, Aerdenhout, alwaar aanm. nieuwe leden, evenals b.d. Seer. A. C. Bosse, Wagenw. 108rd. Onderr. beginnende bridgers zonder kosten. De Frans Hals-tentoonstelling mag zich nog steeds in een bijzonder druk bezoek verheugen. In den namiddag van Zondag 12 September heeft de 50.000ste bezoeker de expositie bezocht. Dezen den oud-Haarlemmer, Mr. J. J. Verf, thans woonachtig te Zaandam, werd de me daille naar het zelfportret van Frans Hals uit de collectie Clowes te Indianapolis ter hand gesteld, benevens het boek .Frans Hals Les Régents et les Regentes de l'Hospice de Vieil- lards", hetwelk ter gelegenheid van de tentoon stelling werd uitgegeven. Op alle Vrijdagen, Zaterdagen en Zondagen gedurende deze maand zal de toegangsprijs 0.25 per persoon bedragen, terwijl de entree prijs van 1.op de overige dagen gehand haafd blijft. Ter gelegenheid van het een-jarig bestaan van „The Croaking Nightingales" had dit jazz- zang-kwartet Zaterdagavond een feestavond georganiseerd, waarvoor nagenoeg het geheele concertgebouw was afgehuurd. In de groote zaal recipieerden de twee beste Haarlemsche bands, de „Rhythm-sellers" en de „Rhythmmaniacs", teowijl in de stillere turn zalen de gelegenheid was geschapen tot een gezellig zitje. De drukte was geweldig. Mocht dit voor een gedeelte voortspruiten uit het feit, dat deze feestavond een der eerste van het seizoen was, de actractie, die oe organisatoren hadden aan gekondigd, het optreden van Coleman Haw kins en Freddy Johnson zal den toeloop ook niet weinig in de hand hebben gewerkt. Stemming was er al in het begin van den avond. Vanaf het balcon had men een aardig gezicht op al die dansende paren, die de zaal rondzweefden. Stemming is moeilijk te beschrij ven, zij is zoo ondefinieerbaar, maar Zaterdag in de concertzaal was ze er zeker, al die vroo- lijke, lachende gezichten bewezen het. Zoowel de „Maniacs" midden in de zaal, als de „Sellers" voor het podium, speelden op lof waardige wijze, maar de acoustiek voor het podium was niet zoo bijzonder en daardoor scheen het geluid der „maniacs" sterker en zui verder. Later op den avond zongen de jubileerende Nightingales verschillende jazzliedjes met gui- laarbegeleiding, die zeer in den smaak vielen, maar het hoogtepunt van den avond werd ge vormd door Coleman Hawkins, 's werelds bes ten tenorsaxofonist; en Freddy Johnson, die doorgaat voor den besten jazzpianist van Europa. Eerst speelden de beide negers met begelei ding verschillende improvisaties, daarna het nagenoeg tot klassieke jazz geworden „Some of these days" en andere. Een stormachtig applaus bewees hoe de aanwezigen het schitterende spel waardeerden. „The Croaking Nightingales" kunnen evenals al de bezoekers met genoegen op dezen zeker geslaagden avond terugzien. Programma 2: Hilversum 1. Programma 1: Hilversum 2. Programma 3: 8.00 Keulen, 11.20 Parijs Ra dio, 12.20 Ned. Brussel, 2.20 London Regional, 5.20 Ned. Brussel, 6.50 London Regional, 7.40 DeutschLsender, 9.20 Rome. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diver- sen. 10.35 Droitwich, 12.05 London Regional, 1.20 Droitwich. Programma 5 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Orgel, viool en piano: 1. Dixonland no. 1, 2. Vienna Canman's song, 3. Dizzy fingers, dizzy keyes, 4. The gondoliers, 5. Indian love call, 6. Jan Kiepura filmmelo dieën, 7. De storm, 8. Vienna, city of my dreams, 9. Piano Medley no. 11, IQ. II bacio, 11. Populaire melodieën 8.0012.00 Diversen, Iedere huisvrouw heeft natuurlijk wel foto s, die zij 'het liefst bewaart Dan is zulk een moderne fotostandaard een ware uitkomst! Voorat nu hij van 14-28 September 1937 gratis te krijgen is voor slechts 1 2 geschenkenbons van Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso in het bekende SUNLIGHT GESCHENKENDEPOT, KRUISWEG 57, HAARLEM. Tijdens dezelfde periode zijn in dit geschenkendepot verder nog de vol- gendeartikelen verkrijgbaar, eveneenstegen een uiterst laaga^ntgl bpns: m Practisch naaldenetui 4 bons Aardig ontbijtbordje 9 bons Stevige kussensloop.14 bons Fantasie schortje.15 bons Smaakvolle toto-album20 bons Doch bedenk wel, dat deze aanbieding slechts geldig is van 14—28 September 1937 en de geschenken alleen maar worden afgegeven zolang de voorraad strekt En daar wij van vroeger gehouden aan biedingen weten, dat het weer storm zal lopen, raden wij U aan. enkele pakken Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso in huis te nemen en vlug de bons aan het geschenkendepot in te wisselen. Dit is de veiligste manier, om een pijnlijke teleurstelling te voorkomen! DE GESCHENKEN MOETEN PERSOONLIJK WORDEN AFGEHAALD EN WORDEN DUS NIET TOEGEZONDEN PGS1OS-091H. Op Zondag 12 Sept. jl. werden op de tennis- fc»3n van „Vredenbureh" te Rijswijk de jaar- lijksche diocesane tenniswedstrijden van den Sportraad van de Graal gehouden, waaraan door ongeveer zestig dames en heeren uit de diverse steden van het diocees Haarlem: Am sterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft en Schiedam werd deelgenomen. Er werd gespeeld in klasse A. en B. volgens de combinaties: enkel dames, dubbel dames, dubbel dames, dubbel heeren en miexd. De wedstrijden die, dank zij vooral de onver hoopt gunstige weersomstandigheden, een vlot en zeer geanimeerd verloop hadden, leverden de volgende uitslagen op: Damesenkel A.: énej. Lies Noordman uit Lei den. Damesenkel B.: mej. Yvonne v. d. Berg uit Den Haag. Damesdubbel A.: de dames Lies Noordman, en Lou Noordman uit Leiden. Damesdubbel B.: de dames Ciel Gribling en Els Sitze uit Delft. Heerendubbel A.: de heeren J. Scholte en M. Vlug uit Schiedam. Mixed A.: mej. Lot Noordman en de heer H. v. d. Ven uit Leiden. Het is Zondag H. B. C. niet gelukt een club voor het le elftal te krijgen. Ter elfder ure bleek T. Y. B. B. ook verhinderd te zijn. H. B. C. II heeft getoond straks in de com petitie een woordje mee te gaan spreken, door den tweeden klasser I. V. C. B. Wilskracht II in een snellen wedstrijd met 31 te kloppen. Vooral in de eerste helft domineerden ds H. B. C.-ers sterk, en het was vooral de Wils- kracht-keeper, die een debacle voorkwam. Na talrijke goede aanvallen wist Martin Jr. aan H. B. C. de leiding te bezorgen, terwijl bij een zwaren druk op het Wilskrachtdoel een back in eigen doel kopte. Rust 2—0. In de tweede helft had H. B. C. wind tegen, waardoor het spel iets meer verdeeld was. Na dat Wilskracht den stand met een strafschop wegens hands op 21 had gebracht, wist Drayer met een goed schot den stand op 31 te bren gen, waarmede het einde kwam. Daar V. V. A. IV niet opkwam, kon de wed strijd H. B. C. IV—V. V.A. IV niet doorgaan. De uitslagen voor de junioren-competitie zijn: H. B. C. aConcordia a 90 Vogelenzang bH. B. C. b 02 H. B. C. c—T. Y. B. B. c 2—1 In de Groote of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Dinsdag 14 September 1937, *s avonds van 8.15—9.15 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Prélude funèbre, A. Mailly; 2. Four la Toussaint, G. Dupont; 3. Lamentation, A. Guilmant; 4. Messe de Mariage, Th. Dubois (op veelvuldig verzoek). Gebouw St. Bavo: Haarl. Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Comité Winter hulp, 8 uur. Heemstede: Circus Sarrassani, 8 uur. Frans Hals-museum: Frans Hals-tentoonstel ling 10—5 uur. Kunsthandel J. R. Bier, Gr. Heiligland 66: expositie 106 uur. Café Restaurant Gebr. Brinkmann: R. K. Middenstandsvereeniging, half 9. Rembrandt-theater: „Julika", 230, 7 en 9.15 Cinema-Palace Filmac: 11!F uur; „Mannen zijn geen goden", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Corsicaansche liefde". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Bom to dance", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Julika", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac, 115 uur; „Mannen zijn geen goden", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Corsicaansche Liefde", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Bom to dance", 2.30, 7 en 9.15 uur. Actie van het WH-Gele Kruis. In de komen de dagen zal ook in Bloemendaal getracht worden meer leden voor het Wit-Gele Kruis aan te werven. De afdeeling Velsen heeft een tweede zuster-wijkverpleegster aangesteld, die te Santpoort woont, n.l. zuster M. Wilhelmina, van de Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart, die zich aldaar onlangs vestigden. Door huisbezoek van deze zusters met een bestuurslid van het Wit-Gele Kruis, hoopt men te bereiken, dat alle katholieke huisgezinnen thans lid worden. Moge deze actie slagen! Verkeersongeval. Zaterdagnamiddag had op de Heemsteedschedreef te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een auto en een wiel rijder. De wielrijder reed richting Bennebroek-Haar lem, geheel rechts van den weg, doch haalde plotseling naar links uit voor een stilstaanden auto, terwijl op hetzelfde oogenblik een vracht auto, bestuurd door H. C. R. uit Haarlemmer meer, achter den wielrijder aankwam. De be stuurder van den auto kon niet tijdig genoeg uitwijken met gevolg, dat de wielrijder tegen den linkerschouder werd aangereden en tegen den grond viel en een kleine hoofdwonde kreeg. Op advies van een inmiddels ter plaatse ver schenen dokter is het slachtoffer, genaamd M. J. S. uit Haarlem, per luxe auto naar een zie kenhuis te Haarlem overgebracht. Bloemententoonstelling. De Dahlia- en andere bloemententoonstelling Zaterdag en Zon dag gehouden in café-restaurant Hof van Heem stede en georganiseerd door de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken", heeft een vrij goede belangstelling getrokken. De jury kende de prijzen als volgt toe: le prijs H. v. Gurp voor beste groep dahlia's; 2e pr. H. v. Iperen voor groep dahlia's en zinnia's 3e prijs K. Goudzwaard en Schuilenburg voor groep bloemen van vaste planten en heesters; 4e prijs P. Klaassen vor groep zinnia's. Verder ontving de heer K. Goudzwaard een zeer eervolle vermelding voor fraaie collectie ge droogde bladeren van boomen en heesters. Personalia. Op Zaterdag 18 en Zondag 19 September a.s. hopen onze plaatsgenooten, de eerwaarde heeren A. Schrama en W. Tweehuy- sen, in de kapel van het Theologicum te War mond de kleinere wijdingen te ontvangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5