De Meer wint het tournooi van R.K.A.V. Negen remisepartijen in eerste drie ronden de Nüsslein wint het enkelspel te Scheveningen N.E.A. IN DE FINALE MET 1-0 GEKLOPT GELIJKWAARDIGHEID DER DEELNEMERS TWENTSCHE KWESTIE Big Bill" in vier sets geklopt MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 KATHOLIEK VOETBAL IN DE HOOFDSTAD Dr. EUWE OVER HET SEMMERING-TOURNOOI De nieuwe eerste klassers hebben door hun prestaties de aan dacht op zich gevestigd Derde prijs voor G.V.O. N.E.A.—R.K.A.V. 2—0 curaccioladie gisteren in de race om den Grooten Prijs van Italië den titel van Europeesch kampioen veroverde HET MULO-TOURNOOI Kolping wint de finale met 21 van Kerkrade Om de Verheggen-tropee Belgische eere-afdeeling Fransche voetbalclubs Polen slaat Denemarken met 31 INTERNATIONAAL TOURNOOI OP DE M.E.T.S. Zege van Tilden en Stoefen in het dubbelspel tegen Ramillon en Plaa Spannend en fraai Reshevsky's „geluk" t CavaUanca De MeerG.V.O. 10 G.V.O.R.K.A.V. 1—0 Over het verder verloop van den achtkamp valt nog heel weinig te zeggen De MeerN.E.A. 10 Een oplossing met likwidatie der zaak in vier jaren Alle vereenigingen krijgen promotierecht Het toumooi, dat R. K. A. V. telkenjare in de hoofdstad organiseert ter opening van het sei zoen voor de katholieke voetbalclubs, is weer ten einde. Ook dezen dag was de belangstel ling alleszins bevredigend, hoewel er minder toeschouwers waren dan op den eersten dag. De finale, die gistermiddag gespeeld werd, ging tenslotte tusschen De Meer en N. E. A. en werd na een uiterst spannenden strijd, waar bij het tot ver in de tweede helft onzeker was, Welke dub tenslotte met de zege zou gaan strijken, door de Amsterdammers gewonnen, zoodat de roodbaadjes voor een jaar den beker, welke het vorig jaar aan V.V. A. ten deel viel, in hun bezit hebben gekregen. Het is echter niet gemakkelijk gegaan en de club uit Amsterdam-Oost heeft hard moeten vechten voor de uiteindelijke zege, die slechts Werd behaald met het eenige doelpunt van den Wedstrijd, hetgeen trouwens ook het geval was in de halve finale, toen G. V. O. het De Meer heel lastig maakte. De Meer heeft in dit tournooi nog al eens proeven genomen met verschillende opstellin gen. De ploeg vormt een goed geheel, maar heeft een voorhoede, welke niét doortastend genoeg is en tevens lijdt aan een euvel, dat Vooral op dezen tweeden tournooidag bij alle elftallen aan het licht kwam, n.l. onproductief spel. Het feit, dat er gisteren in de vier wed strijden slechts vijf doelpunten werden ge scoord, toont dit overduidelijk aan. Er is anders aan spanning geen gebrek ge weest. De vier ploegen, die zich in de halve finales hadden geplaatst, bleken geheel aan el kaar gewaagd te zijn en gaven elkaar niets toe. Het spel stond overigens ook nu weer niet op bijzonder hoog peil, maar het enthousiasme en het doorzettingsvermogen, dat -de elftallen stuk Voor stuk demonstreerden, opent als de voor hoedespelers de kunst van doelpunten maken beter leeren verstaan toch gunstige pers pectieven voor de competitie, welke Zondag a.s. een aanvang neemt. De verrichtingen van de nieuwe eerste klas sers hebben in dit tournooi in het bijzonder de aandacht getrokken en het ziet er naar uit, dat zij dit seizoen zeker geen slecht figuur zullen slaan. N. E. A. kan b.v. over dit tournooi al zeer tevreden zijn. Overwinningen op V. V. Z. en R. K. A. V. en tenslotte een kleine nederlaag tegen De Meer in een wedstrijd, waarvan de Uitslag heel goed andersom had kunnen zijn, als de Ouderkerkers meer geluk hadden gehad. Zeker, aan techniek schieten zij nog wel wat te kort bij de elftallen, die reeds jaren in de eerste klasse spelen, maar de ploeg van de Ouderkerkers vormt een goed geheel en weet Wat doorzetten is. Ook G. V. O^ uit Krommenie kan met tevre denheid terugzien op het bereikte resultaat, al bereikte men gisteren niet den vorm, welken de Noord-Hollanders op den eersten tournooidag tegen V. V. A. demonstreerden. R. K. A. V., de organiseerende vereeniging, is In dit tournooi niet bijster fortuinlijk geweest. E>e zwart-witten hebben een ploeg, waarvan de spelers stuk voor stuk de techniek goed onder de knie hebben. Het elftal als geheel voldoet echter niet. De samenhang is dikwijls niet vol doende en de voorhoedespelers zijn blijkbaar, hu J. Mol en W. Spiekerman in deze linie zijn opgenomen, nog niet voldoende aan elkaar ge- Wend. Het groote euvel is de improductiviteit: den doelpunt in drie wedstrijden! De zwart-witten, die thans Voncken op de diiddenvoorplaats hadden opgesteld, lieten aan vankelijk goed sluitend spel zien, waarmee N- E. A. heel wat moeite had. De gastheeren Waren dan ook in de eerste helft het meest in den aanval, zolder dat dit evenwel verdere gevolgen had. 1^ N. E. A.- aanvallen waren Zeker niet ongevaarlijk, maar vóór de rust slaagden de Ouderkerkers er toch evenmin in een doelpunt te maken. Na de hervatting kwam N. E. A. enthousiast opzetten en na ongeveer een kwartier spelen boekten de Ouderkerkers succes, toen midden- Voor Wesseling bij een elfmeterschop wegens bands doelman Melkert geen kans gaf (10). R-K.A.V. liet zich nu overrompelen en vrijwel Onmiddellijk nadat de Ouderkerkers de leiding hadden genomen, kon Wesseling den stand op 20 brengen. Hierbij bleef het, want de R. K. A. V.-achterhoede bleef verder meester van het terrein, terwijl de verwoede aanvallen der zwart-witten zonder resultaat bleven. De uitslagen van het Zondag te Helmond georganiseerde lustrum-toumooi van Mulo lui den: Kerkrade—Kimbria 20 MuloKolping 14 Finale: KolpingKerkrade 21 Verliezersronde: MuloKimbria 11 De uitslagen van het Zondag te Blerik ge houden tournooi om de Verheggen-tropee, welke voor de tweede maal door Valkenburg werd ge wonnen, zijn: Venlosche BoysSteyl 33 (Steyl wint na strafschoppen). S.V.B. Valkenburg 04 Finale: SteylValkenburg 01 (na verlenging). De uitslagen van de Zondag voor de Belgi sche eere-afdeeling gespeelde wedstrijden lui den: F. C. BruggeUnion St. Gilloise 20 F. C. MechelenWhite Star 00 DaringOlympique Charleroi 31 Anderlecht—Liersche Sportkring 10 LyraStandard Luik 32 F. C. GentAntwerpen F. C. 13 Beerschot—Racing Club Tienen 21 Een statistiek heeft uitgemaakt, dat niet minder dan 153 vreemdelingen deel uitmaken van de 41 prof-elftallen in Frankrijk. Het zijn 40 Oostenrijkers, 32 Hongaren, 17 Engelschen, 11 Spanjaarden, 6 Tsjechen, Schotten en Yougo-Slaven, 4 Argentijnen, 2 Italianen en Grieken en een Braziliaan, Roemeniër en Bul gaar. En dan wordt er nog van Fransche" ploegen gesproken, geliquideerd. Dit jaar zou daarbij de afdeeling op elf clubs worden gebracht door toevoeging van de twee hoogst geplaatsten uit de vorige competitie der zes betrokken vereenigingen. De volgende seizoenen zou telkens no. 11 zonder meer degradeeren en zijn plaats afstaan aan de hoogst geplaatste van de overige vereenigin gen die aanspraak maken op het eersteklasse- schap. No. 10 der eerste klasse zou ieder jaar degradatiewedstrijden spelen met de kampioe nen der tweede klasse om een plaats. Na uitvoerige besprekingen kwamen de vier Twentsche vereenigingen met een tegenvoor stel, waarbij ieder jaar twee clubs, naar hun plaats op de ranglijst, zouden promoveeren. De promotie- en degradatieregeling zou hetzelfde zijn, alleen zouden een jaar twee clubs zonder het spelen van wedstrijden moeten degradeeren en later door ieder jaar een club zonder meer te laten degradeeren het aantal elftallen tot 10 teruggebracht worden. Bij dit voorstel zouden Neo en Achilles dit jaar eerste klasser moeten worden. Konden de vier Twentsche clubs het voorstel- Heemstra niet accepteeren, de Oostelijke eerste klassers hadden bezwaren tegen het andere voorstel, omdat dit nog meer vergrooting van het degradatiegevaar beteekende en men meen de bij het voorstel-Heemstra reeds het uiterste te hebben gegeven, omdat hierin toch reeds ieder jaar een club zonder meer degradeert. Ook VVG verzette zich tegen dit voorstel, omdat deze club, evenals Achilles, op de tweede plaats in de vorige competitie was geëindigd en dus meende dat tusschen deze clubs een beslis singswedstrijd moest worden gespeeld. De heer De Grood deed daarop, gesteund door de heeren Goorse en De Vries, een tus- schenvoorstel. Dit jaar zou de competitie gebracht worden op twaalf elftallen door promotie van Neo, Achilles en VVG. No. 11 en 12 zullen degra deeren zonder meer en no. 10 speelt degra datiewedstrijden tegen de kampioenen der tweede klasse om een plaats. Het volgend sei zoen wordt de 11e plaats ingenomen door de hoogst geplaatste der drie overige, PH, Path- mos Boys of Grol. De volgende jaren degradeert dan no. 11 zon der meer en wordt diens plaats ingenomen door een der anderen tot alle zes in de le klasse zijn opgenomen, waarna het aantal clubs weer tot 10 wordt teruggebracht. Dit voorstel vond evenmin algemeene in stemming, maar nadat gebleken was dat een andere oplossing niet kon worden bereikt, werd het door allen geaccepteerd. De vier Twentsche vereenigingen namen op zich dit voorstel in hun ledenvergaderingen te verdedigen. Het Poolsche elftal won Zondag te Warschau met 31 van Denemarken, nadat de rust reeds met een 21-voorsprong der Poolsche voetbal lers was ingegaan. De belangstelling op den laatsten dag van 't internationale tennistournooi voor Ijgroeps- spelers op de M.E.T.S. te Scheveningen was heel wat grooter dan op de drie voorafgegane dagen. Gezien het brillante spel van Tilden op den vorigen dag in zijn partij tegen Ramillon, wa ren de verwachtingen voor den eindstrijd in 't enkelspel tusschen Tilden en Nüsslein zeer hoog gespannen. Reeds direct bleek de enorme vast heid van Nüsslein, waartegen Tilden aanvan kelijk niet opgewassen scheen. In een minimum van tijd stond Nüsslein met 20 voor, maar in de volgende game kwam Tilden er iets beter in. Hij wist meer openingen te vinden en pas seerde eenige malen schitterend. Een iets te onzuivere lengte was echter oorzaak, dat voor hem ook deze game verloren ging (30). Op fenomenale wijze brak Tilden daarop echter door de service van Nüsslein heen om vervolgens zijn eigen service door een paar hopelooze missers te verliezen. Met 61 kwam de eerste set aan Nüsslein. In den tweeden set poogde Tilden zich met een verbeten grimmigheid aan zijn depressie te ontworstelen. Meer en meer voerde hij de vaart op, terwijl zijn plaatsen zuiverder werd. Zelfs een paar prachtige drop-shots van Nüsslein werden onschadelijk gemaakt. Dit was een pe riode van super-tennis met Tilden als groot meester. Op werkelijk buitengewone wijze won Tilden met 6—Q den tweeden set, De vraag was echter, of hij dit enorme tem po en deze geweldige vaart zou kunnen volhou den. In den derden set ontstond even een on aangenaam incident tusschen Tilden en den umpire over een vermeende onjuiste beslissing. Dit bracht Nüsslein op 20 maar bleek toch niet in staat, Tilden te demoraliseeren, want direct daarop won hij op love de service-game van Nüsslein om daarna via deuce op 22 te komen. Na 3—3 wist Tilden op fraaie wijze de psychologische zevende game te winnen (43), waarna hij echter op onbegrijpelijke wijze zijn service-game verloor. Nüsslein won tenslotte den set met 64. De vierde set bracht een verbitterd gevecht om de leiding, met tal van brillante momenten aan beide zijden. Tilden kwam op 32, doch verloor toen zijn service op love. Opnieuw was de zevende game voor Tilden, maar dank zij eenig geluk maakte Nüsslein weder gelijk. Hij kwam op 54 en kreeg vervolgens zelfs drie match-points op de service van Tilden, doch een net-bal en twee canon-services deden dit Weer teniet en het werd 55. Hierna kwam de set en daarmede de zege met 75 aan Nüss lein. Een prachtige partij, doch spectaculair van iets minder gehalte dan de wedstrijd Tilden- Ramillon. De finale van het dubbelspel .ging tusschen Tilden en Stoefen eenerzijds en Ramillon en Plaa anderzijds. Het werd een gevecht van den lob van Tilden en Stoefen tegen de volley en smash van Ramillon en Plaa. Een gevecht met sterk wisselende kansen, waarin vooral van de zijde van Tilden en Stoefen ook de eerste ser vice nogal eens een woordje meesprak. Tegen veler verwachting in vooral ook, omdat Til den al een wedstrijd achter den rug had werd het een fraaie overwinning van Tilden en Stoefen, nog wel in straight sets. De derde set echter op het nippertje, want hierin moest een 52 achterstand worden ingehaald, doch dat lukte, want met 86 werd ook deze set ge wonnen, Een partij met een maximum aan spanning. De uitslagen waren: Nüsslein slaat Tilden 61, 0—6, 6—4, 7—5. Tilden en Stoefen slaan Ramillon en Plaa 3, 1412, 8J Dr. M. Euwe schrijft ons: Drie ronden zijn voorbij en van de twaalf ge speelde partijen kwamen er slechts drie tot een beslissing, terwijl de overige negen remise wer den. Vijf en zeventig procent remise. Van de acht spelers zijn er vier, die uitsluitend remise partijen leverden. Slechts twee spelers hebben het genoegen van een winstpartij mogen sma ken (Reshevsky tweemaal en Flohr eenmaal) en daartegenover hebben ook slechts twee spe lers verliespartijen geboekt (Petrov tweemaal en Eliskases eenmaal). Ik kan mij voorstellen, dat de sportieve belangstelling voor een tournooi, dat zooveel remisepartijen oplevert, gevaar loopt verlo ren te gaan. En toch is dit niet de schuld van de spelers, die met grooten onderne mingslust .strijden en in elke partij opnieuw zeer veel initiatief en durf aan den dag leggen. Zelfs in de twee kortste remisepartijen Fine- Flohr en Petrov-Capablanca, die elk slechts 25 zetten telden, werd verbitterd gevochten en de slotstellingen boden dan ook inderdaad geen enkele mogelijkheid meer. Dit laatste is trou wens vanzelfsprekend, want remise voor den 30sten zet is slechts met toestemming van den tournooileider Spielmann geoorloofd en deze treedt in dit opzicht bijzonder streng op. Het gemiddeld aantal zetten van de gespeel de partijen bedraagt bijna 50 en de gemiddelde duur is ongeveer zes uur, waaruit nog eens blijkt, dat de spelers het elkaar werkelijk nier, gemakkelijk maken. Het groote percentage remisepartijen is dan ook alleen te verklaren door de gelijkwaardig heid der deelnemers. Capablanca, Fine, Flohr, Keres en Reshevsky behooren allen tot de z.g. extra-klasse, terwijl Eliskases, Petrov en Ra- gozin onmiddellijk op hen volgen. Het is intusschen wel merkwaardig, dat reeds dit geringe aantal ronden het kleine verschil tusschen de „papieren" sterkte der deelnemers aanwijst. Immers van de drie spelers, die niet tot de extra-klasse behooren, zijn er twee, die beneden de vijftig procent staan: de extra klasse heeft gemiddeld bijna twee punten en de anderen hebben- gemiddeld slechts een punt. Zoo bekeken mag men de resultaten der eerste drie ronden als volkomen normaal beschouwen. Gaat men echter het verloop en de kwaliteit der partijen na, dan komt men tot geheel an dere conclusies en de speler, die hier roet in het eten gooit, is Reshevsky. De Amerikaansche kampioen heeft dit maal wel een zeer merkwaardigen start ge leverd. In alle drie partijen zijn er oogen- blikken aan te wijzen, waarop Reshevsky verloren stond en nietttemin scoorde hij 2% uit 3. Men pleegt dit „geluk" te noe men en als ik Reshevsky's partijen naast die van Capablanca leg en bedenk dat Reshevsky op het oogenblik een vol punt meer heeft, moet ik wel toegeven, dat hier iets niet in den haak is. Tegen Petrov stond Reshevsky reeds in de opening critiek, maar Petrov profiteerde niet voldoende van zijn kansen, zoodat de party remise scheen te worden. De Let gaf echter in tijdnood een pion weg en verloor. Tegen Eliska ses was het voor Reshevsky nog veel ernstiger. De Oostenrijker had een duidelijke winsttelling verkregen en verloor in tijdnood, doordat hij schaak koning en koningin over het hoofd zag. Ook Ragozin kon het tegen Reshevsky verkre gen voordeel in tijdnood niet realiseeren, zoodat de party remise werd. Curieus is echter, dat Reshevsky in deze drie partijen eveneens in tijdnood verkeerde en nog wel veel heviger dan zijn tegenstanders. Maar de Amerikaan is bij zonder bekwaam in het snel-spelen en hy miste in deze moeilijke periodes dan ook slechts zelden de sterkste voortzetting. Het feit echter, dat het spel in tijdnood het beeld van den wed strijd eenigszins vertroebelt blüft bestaan en als dit zoo verder gaat, krijgen we een weinig Tine bevredigenden uitslag van dit tournooi Want hoewel iedereen Reshevsky gaarne een hooge plaats gunt, ziet men toch niet gaarne, dat de eerste prijs van een toumooi op zoo onregel matige wijze behaald wordt. Zoover is het intusschen nog lang niet. In de resteerende elf ronden kan nog heel wat ge beuren en het is wel meer voorgekomen, dat een fortuinlijk begin later door tegenvallers werd gecompenseerd. Capablanca en Flohr bevinden zich blijkens de kwaliteit van hun partyen in zeer goeden vorm. Beiden zetten hun partijen degeiyk op en lieten reeds verschillende staaltjes van voor tref feiyk positiespel zien. Capablanca speelde uitstekend tegen Fine, maar kon ten slotte het verkregen voordeel van een pion niet in winst omzetten. Ook in zijn twee andere remisepar tijen was het Capablanca, die de leiding had. Flohr won een eindspel van vier torens tegen Petrov na zorgvuldig manoeuvreeren, dat oogen- schijnlijk met groot risico verbonden was. Petrov vertoonde een voor een speler van zqn klasse ontstellende onzekerheid in het eindspel, welke zich in het bijzonder demonstreerde door een ongemotiveerd op winstspelen in volkomen gelijke stellingen. De ondervonden tegenslagen zullen echter hun gunstige uitwerking niet missen en in dat geval zal misschien Petrov van alle spelers het meeste profijt van dezen wedstrijd trekken. Hieronder volgt de van het begin tot het ein de belangwekkende partij Capablanca-Fine uit de eerste ronde: Wit: Capablanca. Zwart: Fine. Slavische party. 1. d2d4, d7d5; 2. c2c4, c7—c6; 3. Pgl—- f3, Pg8—f6; 4. Pblc3, d5xc4; 5. a2—a4, Lc8— f5; 6. e2e3, e7—e6; 7. Lflxc4, Lf8—b4; 8. 0—0, 0—0; 9. Ddle2, Lf5—g4; 10. Tfl—dl, Dd8— e7; 11. h2h3, Lg4—h5; 12. e3—e4, Pb8—d7; 13. e4e5. (Vrijwel gedwongen, omdat zwart anders met e5 een bevredigende stelling ver krijgt). 13Pf6d5; 14. Pc3—e4, f7—f6 (Tot hier heeft de partij een dergelyk verloop als da partij Bogoljubov-Euwe uit Nottingham, met het voor wit gunstige verschil, dat de zetten h2h3, Lg4h5 ingelascht zijn). 15. e5xf6, g7x f6; (15.... Pf6: had bezwaren wegens 16 Pg3, Lf7 17. Pe5). 16. Pe4—g4, Lh5—f7, 17 Lel—h6, Tf8e8; 18. Pf3el! (In deze zeer moeilijke stelling ziet Capablanca onmiddellijk in, dat veld f4 strategisch het meest belangrijk is). 18Kg8h819. Pel—d3, Lb4—d6; 20. De2—f3, Te8—g8; 21. Pd3—f4, Pd5xf4; 22 Lh6xf4, Ld6xf4; 23. Df3xf4, Pd7—b6; 24. Lc4-, b3, Ta8—d8; 25. Tdl—el (Wit heeft door zorg vuldig manoeuvreeren een klein voordeel weten te behouden: zwarts pionnen e6 en f6 zijn zeer zwak, terwijl wits pion d4 maar weinig gevaar loopt) 25Pb6d5; 26. Df4—h4! (Een ge- weldige zet, waarmee onmiddellijke beslissing dreigt: 27. Pf5, gevolgd door 28. Ld5: en 29. Df6 26Lf7g6; 27. Pg3—e4, f6—f5 (Zwart is tot een voor hem ongunstige afwikke ling gedwongen, omdat na 27.... Le4; 28. Te4 pion e6 spoedig onhoudbaar zou zijn) 28. Dh4x e7, Pd5xe7; 29. Pe4c5, Td8xd4; 30. Telxe6 Pe7d5 (De nu volgende tien zetten werden vrywel a tempo gespeeld, omdat beide tegen standers in hevigen tydnood verkeerden), 31. Pc5xb7, (Het materieele resultaat van degelijk positiespel) 31Lg6—h5; 32. Lb3xd5, Td4x. d5; 33. Pb7d6 (niet 33. Tc6: wegens Lf3), 33. Tg8b8 (op 33Lf3 zou 34. Pf7+ en 35. pg5 volgen). 34. Tal—cl, Td5—dl+, 35. Telxdl, Lhöxdil; 36. Te6—e7, Ldlxa4; 37. Te7xa7 La4c2; 38. Ta7—c7, Tb8xb2; 39. Tc7xc6 (Da algemeene slachting is voorby. Wit heeft zyn pluspion gehandhaafd), 39Kh8g7; 40 Pd6c4, Tb2—a2; 41. Pc4—e3, Lc2—e4; 42. Tc6 e6, Kg7—f7; 43. Te6—e5, Kf7—f6; 44. Te5—b5 (Hier werd de partij voor het eerst afgebroken. Wit heeft een voor de winst voldoende over wicht). 44Ta2a6; 45. Kgl—h2, Ta6a2; 46. Kh2g3? (Met dezen voor de hand liggende voortzetting geeft wit de winst uit handen Juist was 46. f3! Ld3; 47. Tc5, Ta4; 48. Pd5+ en dan pas 49. Kg3), 46Ta2—a4! (Dreigt f4+, zoodat de witte koning gedwongen wordt terug te keeren). 47, Kg3h2, Ta4d4; 48. f2 f3, Le4—d3; 49. Tb5a5, Kf6—e6 (Wit komt nu niet meer tot de gewenschte opstelling). 50 g2g3, Ld3e2; 51. f3—f4, Le2d3; 52. Ta5— e5+, Ke6—f6; 53. Pe3—d5+, Kf6—f7; 54. g3— g4, f5xg4; 55. h3xg4, Ld3c4; 56. Te5f5-K Kf7—g7; 57. Pd5e3, Td4—e4 (Hier werd de party voor de tweede maal afgebro ken. Het remise is reeds een voldongen fei). 58. Tf5g5+, Kg7—f6; 59. Tg5—f5+, Kf6g7; 60. Pe3g2, Te4r-d4; 61. Pg2—el, (als de toren gespeeld had, zou zeer sterk Lfl gevolgd zijn), 61Td4-d5 (dwingt tot ruil der torens); 62. Tf5xd5, Lc4xd5; 63. Kh2g3, Kg7—f6; 64. Pel—f3, Ld5—e4; 65. Pf3—e5, Le4 c2; 66. Kg3h4, h7—h6; 67. Pe5—d7+, Kf6— g7; 68. f4—f5, Lc2—a4; 69. Pd7—c5, La4—dl; 70. Kh4g3, Kg7—f7; 71. Kg3—f4, Ldl—e2; 72. Pc5e4, Le2—dl; 73. Pe4—c3, Ldl—b3; 74. Kf4— e5. Voor de derde maal afgebroken en zonder verder spelen remise gegeven. Fine's afgegeven zet was 74. Lc4. ^Copyright yjLPJ De elftallen, die elkaar gisteren in de finale van het R.K.A.V.-tournooi te Am sterdam bekampten. Links De Meer, rechts N.E.A. Deze halve eindstrijd bracht twee tegenstan ders in het veld, die elkaar aanvankelijk heel weinig toegaven. De technisch betere Amster dammers vonden een enthousiast spelende ploeg tegenover zich, die keer op keer het spel wist te verplaatsen. Beide voorhoedes kregen tal van kansen, die echter zonder uitzondering werden gemist. De rust ging dan ook in met blanken stand. De Meer had daarna het beste van het spel, maar toch bleven de Amsterdammers op hef- tigen tegenstand stuiten. Tenslotte namen zij echter 10 minuten vóór het einde de leiding door een fraai doelpunt van linksbuiten Van Veen (1—0). Verder werd er niet gescoord, hoewel de De Meer-voorhoede nog eenige góe de kansen kreeg om den voorsprong te ver- grooten, terwijl ook de G. V. O.-voorwaartsen het tegen het einde Hoeboer nog eenige malen lastig maakten. In den eindstrijd had De Meer Willemse we derom als middenvoor en Limonard op den rechtervleugel opgesteld. Na den aftrap ont wikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarin beide doelen om beurten in gevaar kwamen. De Meer toonde een beter sluitend aanvalsspel en zette geleidelijk een offensief in, dat echter herhaaldelijk door buitenspel werd onderbro ken. Willemsen kwam op een gegeven moment na een doorbraak alleen voor doelman Bezuyen, die het slecht gerichte schot evenwel kon stop pen. De N. E. A.-keeper kreeg over het alge meen veel meer werk te verzetten dan zijn collega Hoeboer aan de overzijde, die slechts sporadisch behoefde in te grijpen en dit dan op een uiterst betrouwbare wijze deed. Tot de rust, welke fmet blanken stand aanbrak, ging de strijd verder gelijk op. De tweede helft liet aanvankelijk snel op en neer golvend spel zien. N.E.A. kwam nu wat in de meerderheid en Hoeboer voorkwam door resoluut optreden eenige malen zekere doel punten. De blauw-witte voorwaartsen hadden overigens in deze periode het geluk niet op hun hand, want tot tweemaal toe hadden zij als het ware den bal maar in het net te leggen, het geen evenwel niet geschiedde. De afwerking der aanvallen van De Meer liet eveneens te wenschen over, hoewel de N. E. A.-achterhoede toch eenige malen slechts met kunst en vliegwerk kon redden. Na een fraai opgezetten aanval van De Meer kwam de bal bij den linksbuiten, die goed voor zette, waarna de door den keeper teruggeslagen bal bij Willemse belandde, die nu van dichtbij inschoot en hiermede zijn club de leiding en zooals later zou blijken de overwinning bezorg de (10). Bijna had dezelfde speler vrijwel onmiddellijk daarna den voorsprong vergroot. N.E.A. gaf zich nog niet gewonnen en ook het doel van De Meer werd weer eenige malen on der vuur genomen. Er kwam evenwel geen ver andering meer in de score, zoodat De Meer dit toumooi won. Zaterdag was in hotel de Wereld te Deventer door den I.V.C.B. een vergadering belegd met de Oostelijke eerste klassers en de vereenigin gen Achilles, Neo, PH, Pathmos Boys, VVG en Grol, om te trachten een oplossing te vinden voor de bekende z.g. Twentsche kwestie. Van de vereenigingen was alleen Huihuizen afwezig, terwijl van het I.V.C.B.-bestuur aan wezig waren de bondsadviseur rector Visser en de heeren De Grood, Verstegen De Vries en Goorse. De I.V.C.B. kwam met een voorstel maar verklaarde zich bereid om iedere oplossing, die werd gevonden, aan het bestuur ter goedkeu ring voor te leggen. Alleen stelde men als voor waarde handhaving van een Oostelijke eerste klasse. De heer Heemstra kwam met een voorstel, waardoor de kwestie in vqf jaar kon worden G.V.O. legde tenslotte beslag op den derden prijs, door in de verliezersronde met 10 over R. K. A. V. te zegevieren. Deze stand was reeds in de eerste helft bereikt. Na afloop heeft de voorzitter van R. K. A. V., de heer C. P. Schoordijk, de prijzen uitgereikt van dit toumooi, waarop de organiseerende ver eeniging met genoegen kan terugzien. Tilden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9