VERKEERSBORDEN SPORT-MEDAILLES Dat gaat niet samen MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 Kath. sport in Haarlem en omstreken Wijnands v. Rensen Moeilijke tijd coor vele voetbalclubs De junioren R. K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Programma 26 Sept. Zaterdag 25 Sept. D.H.V.B.-uitslagen K.N.V.B. D.E.M.A.D.O. 2—2 SchotenD.E.C. 37 O.I.V.—D.O.S. 2—4 Hillinen 1Hillegom 1 20 BloemendaalBeverwijk 74 VEDBOD o.' GEBOD WIELRENNEN H.R.C. „Excelsior" ALLE EU DEZE VLUCHTHEUVELS H.R.C. „De Jonge Kampioen" H.K.V. „Haarlem" HOCKEY DE HOCKEYDAG TE HEEMSTEDE O.K. en de beide B.M.H.C.- eiftallen winnen DAMES-HOCKEY B.D.H.C.—Rood Wit 2—2 SCHAKEN HAARL. SCHAAKGEZEL SCHAP De zomerwedstrijd HENGELSPORT Haarl. Hengelaarsbond DISTRICTS-TORNIER TE BEVERWIJK Wijk aan Zee won de oriflamn>e DUIVENSPORT DE ZAANSCHE BRANDWEE* „De Luchtgids" 250 jaar slangenspuit! Verschenen is het jaarverslag van den R.K. Haarlemschen Voetbalbond (District Haarlem van den D.H.V.B.), dat, zooals steeds, weer beknopt is, doch niettemin een duidelijk over zicht geeft van het wel en wee op voetbalge- bied in Haarlem en omstreken. Er is door de verschillende bondsinstanties flink gewerkt, waarbij vele moeilijkheden over wonnen moesten worden, niet in het minst fi- nancieele. Deze laatste zijn dan ook de hoofd oorzaak van het feit, dat verschillende plannen onuitgevoerd moesten blijven; op financieelen steun van* de vereenigingen viel in de meeste gevallen niet te rekenen, daar deze zelf reeds met noodlijdende financiën te kampen hebben. Op het gebied van de propaganda kon dan ook weinig verricht worden. Niettegenstaande dit alles was er in de afgeloopen periode sprake van een gezond vereenigingsleven, er bestond een goede samenwerking tusschen de leiders en op verschillende punten viel een verblijdende vooruitgang te bespeuren. Waar bijna alle verslagen van voetbalorga nisaties van teruggang in het ledental gewa gen, kon het niet anders of ook de R.K.H.V.B. moest een aantal leden missen. Het ledental bedraagt thans 1332, nj. 718 senioren en 614 junioren. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 774 en 626, totaal 1400, zoodat de terugloop der junioren dus vrijwel tot staan blijkt te zijn ge komen. De activiteit van de gereorganiseerde juniorencommissie zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Het aantal vereenigingen bedraagt thans 17; door de wederoprichting van T.Z.B. te Zandvoort bestaat nu in elke plaats van het district een katholieke voetbalvereeniging. Vooral het kranig volhouden der Zandvoorters, die nog steeds niet over een plaatselijk terrein beschikken en alle wedstrijden buiten Zand voort moeten speleq, dwingt respect af. Doch zou een weinig meer medewerking van Zand- voorts katholieken niet in deze leemte hebben kunnen voorzien? Over de accommodatie der terreinen is het verslag goed te spreken. Verschillende velden zijn het afgeloopen jaar aanzienlijk verbeterd, hetgeen de publieke belangstelling niet anders dan ten goede kan komen. Door het lidmaat schap van het Roode Kruis, konden regelmatig personen op de velden aanwezig zijn om bij eventueele ongevallen eerste hulp te verleenen. Uit de verslagen der commissies stippen we aan, dat plannen in voorbereiding zijn om ook de juniorenwedstrijden in het vervolg door scheidsrechters te doen leiden; dit gebeurde in het verleden steeds door de vereenigingsleiders. De scheidsrechterscommissie beschikt thans over een projectielantaarn met een collectie af beeldingen, waarmede interessante en leerzame demonstraties kunnen worden gegeven. De elftalcommissie werd gehandicapt door een gebrek aan vrije Zondagen, waardoor het districtselftal niet in het veld kon komen. Wel speelden enkele malen elftallen van D.H.V.B.- en I.V.C.B.-spelers. Daar er te weinig geld beschikbaar was voor propaganda, kon op de eerste plaats de pers en propaganda-commissie weinig uitrichten. De samenwerking met de katholieke pers was zeer bevredigend. Ook de juniorencommissie en de districtssecretaris constateeren, dat de mede werking van de pers zeer veel verbeterd is en achten dit feit verblijdend. De geldmiddelen van het district zyn blijkens het verslag van den penningmeester bijna ge heel „gesaneerd"; het tekort van het vorig jaar kon worden weggewerkt en een klein batig saldo kwam er voor in de plaats, zij het dan ook, dat terwille van de bezuiniging de R.K.H.V.B. zijn activiteit op velerlei terrein moest inkrim pen. Een lijvig verslag is dat van de junioren commissie. Deze kreeg verleden jaar bij wijze van proef een andere samenstelling en heeft thans in groote lijnen uitvoering gegeven aan het juniorenrapport, dat indertijd na een en quête door de pers- en propagandacommissie werd samengesteld. De opneming van 2 K.J.C.- leiders in de commissie schonk niet die bevredi ging, welke de voorstellers van dezen maatregel hadden verwacht, doch nu de juniorenleiders zelf worden opgeleid tot jeugdleiders in den zin der K.J.C., kan deze afvaardiging vervallen. Van het vele werk, door de commissie in het belang der junioren verricht, verdienen op de eerste plaats vermelding de drie junioren avonden (te Haarlem, Bennebroek en Sant poort), die een zeer succesvol verloop hadden. Aan het Paaschtournooi voor de scholen namen dit jaar 35 elftallen deel, hetgeen bij verleden jaar een vooruitgang beteekent van 7. Dank zij vooral de gewaardeerde medewerking van de eerwaarde broeders van Heemstede en Bennebroek kon deze schoolcompetitie vlot ver- locpen. Het juniorentoumooi, een initiatief van de commissie, waarbij niet alleen de cijfers, doch ook gedrag, kleeding, enz. een woordje mee spraken, bleek niet overal onverdeelde instem ming te hebben gevonden. Het betrof hier ech ter een experiment, dat als zoodanig toch, zeker geslaagd mag heeten. Naast de activiteit van de juniorencommissie valt ook bij de vereenigingsleiders een verhoog de belangstelling voor de junioren in het jeugd werk te constateeren. Deze twee feiten geven het bestuur van den R.K. Haarl. Voetbalbond dan oofe de overtuiging, dat het komende jaar een stijging van het ledental te zien zal geven; van de jeugd zal het voor een groot deel af hangen. Moge deze overtuiging spoedig bewaar heid worden! (District Haarlem v. d. D.H.V.B.) A. H.B.C.V.V.F., 12.30 uur T.Y.B.B.Concordia, 12.30 uur SantpoortO.G., 12.30 uur B. D.E.K.O.G., 12.30 uur VogelenzangT.Z.B., 12.30 uur v. Nispen 1B.S.M., 12.30 uur C. O.G.—D.S.O., 12.30 uur H.B.C.N.A.S.2 uur ConcordiaT.Y.B.B., 12.30 uur Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en.... even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) D. O.G.Santpoort, 1.45 uur D.S.S.O.I.V., 12.30 uur B.S.M.—H.B.C., 12.30 uur D.E.K.O.G. a, 2.30 uur T.Y.B.B. b—O.G. b, 2.30 uur O.G. cT.Y.B.B. a, 2.30 uur Afdeeling Noord Reserve le klasse ANEA 2Zeev. 2 54 V'dam 3 Wilskr. 2 44 De Meer 2 RKAV 2 4—4 2e klasse A Wit-Rood— EVE 1 31 Afdeeling Centrum le klasse A The Unity 1— Or.-Zwart 1 42 St. Martinus 1 Purmerend 1 30 (9 min. v. einde wegens regen ge staakt) RODA 1Gez. Vier 1—4—1 BBSM 1—Alph. Boys 1 41 (bij de rust gest.) Van Nispen 1 Docos 1 33 (9 min. v. tijd gestaakt) G.-Wit 1— DEK 1 2—3 (gestaakt wegens regen) 2e klasse A St. Louis 1 WSV 1 3—7 DES 1—SVA 1 83 VDO 1—NVA 1 2—5 Reserve 2e klasse 5—4 AZwal. 2—VVZ 3 De Meer 3 St. Martinus 2 82 BSJC 3—BSM 2 1—2 HBC 3 Santpoort 3 26 3e klasse AIEV 1—ODA 1 4—2 B DOS 3—DES 2 52 G DSO 1—G.-Wlt 2 5—1 OIV 2—HBC 4 10—2 Reserve 3e klasse A V'dam 4 Wilskr. 4 28 Zwal. 4 Constant. 2 13 BNEA 3—RODA 2 1—6 C Gez. Vier 2 RKAV 4 3—0 VIC 2—VDO 2 2—1 Or.-Zwart 2 The Unity 3 21 4e klasse ARKAV 5— DOSS 5 1—6 VIC 3—De Meer 4 1—6 St. Louis 2 Constant. 3 51 Reserve 4e klasse A DOSS 8VVZ 5 30 NVA 2—De Meer 5 80 C Purmerend 2 NVA 3 4—5 DOSS 6—St. Louis 3 61 D Geel-Wit 3— OIV 3 0—8 Afdeeling Zuid le klasse A St. Lodewijk 1 Vlaardingen 1 20 Velo 1RCD 1 23 SGV 1—AVV 1 1—2 GDS 1—PFC 1 2—3 Reserve le klasse A PFC 2—DONK 2 14 GDA 2Aeolus 2 21 Spartaan 2 Excelsior 2 13 De thuisclub bracht een geheel verjongde ploeg in het veld en bleek een drietal spelers uit het derde elftal te hebben opgesteld. Hoe wel de thuisclub nog niet geheel ingespeeld was, bleek ze toch wel in staat A. D. O. voor rust geheel en al op eigen helft terug te drin gen. De aanvallen der gasten waren in deze periode zeer zeldzaam en de wedstrijd speelde zich dan ook in hoofdzaak af op de Heemskerk- sche helft. Dat de rust inging met een 10 voorsprong voor D. E. M. lag hoofdzakelijk hieraan, dat de D. E. M.-voorhoede wat te wei nig schoot. Een goede pass van Tervoort be nutte Wittebrood. Na de thee verscheen A. D. O. in een geheel anderen vorm. D. E. M. werd nu teruggedrongen en kreeg geen kans meer den aanval aan het werk te zetten. Wel volg den af en toe eenige uitvallen, die wat lucht brachten, doch steeds weer kwam O. D. O. te rug. De gasten maakten na twintig minuten gelijk, door hun linksbuiten, die den bal in buitenspelpositie ontving, 11. Kort hierop kreeg A. D. O. de leiding, toen Slotemaker bij een kalm schot den glad den bal door zijn handen liet glijden 1—2. Van nu af aan werd het spel veel vuriger en kwam D. E. M. weer meer in den aanval. Wittebrood wist den stand op gelijken voet te brengen 22. De laatste tien minuten werd hard om de leiding gestreden doch beide partijen moes ten met een puntenverdeeling genoegen nemen. Schoten heeft voor de rust het beste van het spel, want reeds na vijf minuten weet Hetem uit een voorzet van rechts prachtig te doelpun ten: 10. De tweede goal wordt zelfs verwacht, maar de paal en de keper, die bijzonder goed was, brengen redding. Bij een D.E.C.-aanval scoort Stoffels uit buitenspel-positie, maar de scheids rechter geeft goal: 11. Spoedig hierop is het Westenberg, die D.E.C. de leiding geeft; 12. Dit brengt Schoten eenigszins in de war, het speltempo zakt. De rust brengt redding. In de tweede helft is D.E.C. bepaald gelukkig en weet twee doelpunten door Vis achter elkaar te maken: 1—4. Dit wordt te erg, maar het wil niet meer vlotten. Weer twee doelpunten van D.E.C. door Stoffels en de stand is 16. Uit een penalty scoort Sadem: 26. Westerberg weet voor D.E.C. te scoren: 27. Dan is het J. de Kruijf, die tegenscoort: 37. Spoedig is het einde daar en heeft Schoten een zware nederlaag te pakken. In afwijking van het programma werd deze wedstrijd op het O.I.V.-terrein gespeeld, daar deze vereeniging de baten van dezen wedstrijd ter beschikking stelde van de Missie in Britsch- Indië. Pater de Jong deed den aftrap van deze voor beide vereenigingen zoo belangrijke match. Zij speelden n.l. hun eersten wedstrijd in den I.V.C.B. D.O.S. neemt het spel in handen, doch dit strandt telkens op de hechte defensie van O.I.V. Steeds mislukken de aanvallen, die door de halflinie van D.O.S. op touw worden gezet. Eerst door een penalty na ruw afhouden maakt Th. v. Es 01 voor D.O.S. De voorhoede van O.I.V. wordt nu iets gevaarlijker, doch goede voorzetten blijven uit. Dan werkt de achter hoede van D.O.S. zich los en als de spil goed aangeeft, gaat de linksbuiten er vandoor en maakt 02. Door de gladheid kon de keeper het leer niet vasthouden en stuitte de bal over zijn schouder in doel. Rust komt met 02. Na de rust speelt O.I.V. nog enthousiaster. De achterhoede probeert het spel te verplaatsen. Dan schiet tenslotte de spil J. v. Zutfen hard in: 12. D.O.S. heeft geluk als het volgend schot door den keeper tegen de lat geslagen wordt en de bal weer in het veld komt. Bij een aanval van D.O.S. heeft de keeper van O.I.V. den bal niet vast en schiet de midvoor over hem heen in doel: 31. Als dan voor den regen gestaakt is maken O.I.V. en D.O.S. beide nog een doel punt. Het gelukte O.I.V. thans verder niet om nog op gang te komen, terwijl D.O.S. een goed sluitend snel spel gaf te zien. Onder groote belangstelling vond bovenge noemd treffen plaats. Beide elftallen hebben groote wijzigingen ondergaan vergeleken bij het vorig seizoen en het moet worden erkend, dat de Hillinen-ploeg beter speelde dan de zwart witte bezoekers. De overwinning die Blauw Wit dezen middag behaalde mag dan ook alleszins verdiend worden genoemd. In de eerste tien minuten demonstreert Hil legom een duidelijke veldmeerderheid, maar de Hillinen-defensie weet stand te houden. Een vrijen schop op den rand van het strafschopge bied schiet W. v. d. Loo juist hard naast. De Hillegom-speler Warmerdam moet wegens na trappen het veld verlaten. Langzamerhand komt nu ook de Hillinen-voorhoede er aan te pas en keurig worden de aanvallen geleid door Scholte. De druk op het Hillegom-doel houdt aan. Tot tweemaal schiet H. Scholte hard in, echter is Van Dijk steeds op zijn post en op waarlijk sublieme wijze keert hij een zeker schijnend doelpunt. Een niet te missen kans krijgt de Hillinen-linlcsbuiten, die hij jammer lijk mist. Voor de rust geeft Hillinen steeds der: toon aan en een doelpunt voor de thuisclub was beslist verdiend geweest. Hillegom doet nog een onverwachten uitval die bijna succes had opge leverd. Winkelaar's schot ketst echter via den paal naast het doel. Direct na de hervatting scoort Hillinen, maar even te voren had de scheidsrechter een over treding geconstateerd. Toch neemt blauw-wic de leiding. H. Scholte krijgt het leder toege speeld, passeert een Hillegom-back en op kalme wijze plaatst hij het leder in den uitersten hoek (10). De bezoekers zetten nu alles op den aan val, maar nu blijkt de groote kracht van de Hillinen-achterhoede. Het te ver opdringen wordt Hillegom in de laatste minuten noodlot tig. Vijfschaft, de Hillinen rechtsbuiten, krijgt in vrije positie het leder toegespeeld, loopt naar binnen en geeft een hard schot, dat van Dijk niet voldoende kan stoppen. Braam is er snel bij en schiet no. 2 hoog in de touwen (20). Direct hierop is het einde en heeft Hillinen met een 2O-overwinning het seizoen ingezet Scheidsrechter Buntsma verstond het vak op uitnemende wijze. Zandvoort 2Hillinen 2 Hillinen 3Damiaten 1 Hillinen 4Haarlem 8 6—2 0—5 7—1 Bloemendaal heeft de competitie op bevre digende wijze ingezet en de lang niet slecht spelende Beverwijkers met 74 geklopt. Het begin was voor de thuisclub niet bemoedigend, want reeds na 5 minuten spelen scoorde Maen- hout voor de gasten uit een knap opgezetten aanval. Bloemendaal werd echter sterker en spoedig scoorde de Bock met een effectvol schot den gelijkmaker. 11. De thuisclub kreeg nu den smaak te pakken en vooral de Bock was door zijn beweeglijk spel een voortdurend gevaar voor ne Beverwijksche verdediging; hij was het dan ook, die na goed werk van v. Bragt de thuisclub een 21-voorsprong gaf. De witten bleven in hoog tempo doorspelen en binnen 10 min. bracht de Bock den stand op 41, een hiervan door een prachtigen kopbal. De witten begonnen daarna minder te spelen en na een zwak mo ment in de Bloemendaal verdediging kon Maen- hout ongehinderd doelpunten 42. Juist voor halftime bewerkte een der achterspelers van Bloemendaal het leder met de handen en Fes- sies benutte den toegewezen strafschop. Rust 4—3. Na de hervatting speelden de gasten met veel elan verder en het gelukte hun inderdaad de balans weer in evenwicht te brengen. 44. De thuisclub zag het gevaar nu in en begon weer krachtig aan te vallen. Nadat v. d. Meij de Bie een strafschop niet had benut wist hij kort daarna een fraaien voorzet van v. Bragt netjes in te koppen. 54. De thuisclub behield nu het beste van het spel en de Bock wist hoog op springend, het leder fraai langs den Beverwijk- schen doelman te koppen. Kort voor het einde bracht Bloemendaal uit een strafschop den eindstand op 74. AANWUZiriG GEVAAD VOORRANGSWEG NOw NADERING VOORRANGSWEG Tengevolge van de invoering der „voorrangswegen" Is het Nederlandsche verkeersbordensysteem, waarbij uit den vorm van het bord de hoofdbetee- kenis is af te leiden, met twee nieuwe „silhouetten" verrijkt. Er zijn nu de volgende rijf grondvormen. Een rond bord ter aanduiding van een absoluut verbod of een gebod, dus b.v. een parkeerverbod of een gebod om een bepaald rijwielpad te berijden. Rechthoekige borden voor' het aangeven vgji aanduidingen, welke men desgewenseht kan opvolgen, zooals b.v. richtingsaanduidingen. Een driehoekig bord met de punt naar boven voor een gevaar, hetwelk den weggebruiker dreigt: een wegkruising, een scherpe bocht, enz. Het driehoekige bord met de punt naar beneden duldt aan, dat men een samenkomst met een voorrangsweg nadert, terwijl tenslotte een op de punt geiplaatst vierkant bord aangeeft, dat men zich op een voorrangsweg bevindt. Dit laatste wordt eveneens aangegeven door oranje koppen op de hectometerpalen. 50 K.M. :1. Kleinhout 1-29-43 2. J. Jonker 1-30- 451/5; 3. Wilkens 1-33-32; 4. Fr. Jansen 1-35- 16 1/5; 5. Br. Jansen 1-35-28 1/5; 6. De Vries 1-39-10. Overige C-klassers opgegeven. Uitslag Junioren 25 K.M., record voor den „Excelsoir"-beker. 1. G. v. Dijk 48 min. 11 sec.; 2. C. Nodelijk 48-46 3/5; 3. Van Tongeren 48- 56; 4. van Sinderen 50-36; 5. H. Jas 52-23; 6. Verbeek 56-54 (pach). De veteranen reden 37% K.M. handicap. Jas Weijers en Janker hadden pech. De uitslag werd na veel spanning: 1. B. Schell; 2. P. Ge- landa; 3. Weijers (pech); 4. Kroonsbergen, ove rige renners pech. Bovengenoemde vereeniging hield haar laat- sten recordwedstrijd voor den Wijnands en van Rensenbeker. De drie snelste tijden werden bij elkaar geteld, evenals van de C-klasse en de junioren. Uitslag A-klasse 60 K.M.: 1. T. Jan sen 1-40-28 2. C. de Geer 1-42-34; 3. W. Fennes 1-42-57 4. Taverne 1-44-14; 5. H. Kleef 1-45-44; 6. J. Bouman 1-45-47 7. J. Jas 1-45- 55; 8. G. Jansen 1-47-9; 9. De Nijs 1-47-21; 10. H. v. Es 1-47-56; 11. T. Handgraaf 1-49-49; 12. Walgien 1-51-34; 13. J. Lasschuit 1-51-45; 14. W. Koekenbier 1-56-50. Overige renners uitge vallen. Uitslag C-klasse voor den Excelsior-beker i Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mogen door motor- aroen rijtuigbestuurders links of rechts worden voorbijgere den; alle andere altijd ter rechterzijde. (De overige m„„„on weggebruikers moeten er Iffl" steeds rechts langs.) LIMKS OF RECHTS PASSEEREtlfeA Zondag heeft bovengenoemde vereeniging haar lange afstandskampioenschap laten ver rijden over 75 K.M. De uitslag is: 1. J. Smit 2 uur 14 min. 35 sec., kampioen; 2. J. Munk 2 uur 18 min. 45 sec. B-klasse (75 K.M.)1. F. Hoogland 2 uur 18 min. 25 sec., kampioen; 2. A. de Vries 2 uur 18 min. 26 sec.; 3. J. Vonk 2 uur 29 min. 40 sec. C-klasse (75 K.M.).: 1. C. Byster 2 uur 29 min. 49 sec., kampioen; 2. H. Tichelaar 2 uur 29 min. 50 sec.; 3. J. Weyers 2 uur 35 min. 30 sec. De Haarleemsche Krachtsport Vereeniging „Haarlem" deelde in haar verslag van 19 Juli 1937 reeds haar wedstrijdplannen mede. Thans is door den Ned. Krachtsport Bond toestemming verleend aan de H.K.S.V. „Haar lem" tot het organiseeren van nationale worstel- en gewichthefwedstrijden om het kam pioenschap van Haarlem voor de tweede en eerste afdeeling. Op 17, 24 en 31 October zul len de worstelwedstrijden plaats vinden in ge bouw „Olympia" van den heer Donselaar. De gewichthefwedstrijden zullen 7 November ge houden worden in gebouw „Sportlust" van den heer Scheffer. Door de Technische Commissie van den Ned. Krachtsport Bond is thans een wijziging ge bracht in den tijdsduur en puntenteekening der worstelpartijen en zijn eenige grepen volgens Internationale bepalingen toegestaan, waarvoor door den heer H. Kokkelkoren een demonstra tieavond te Amsterdam is bijgewoond. De nieuwe bepalingen worden reeds toegepast op de nationale wedstrijden welke thans door „Hercules" Amsterdam worden verwerkt en op de wedstrijden welke te Haarlem zullen worden gehouden. De voorronden voor den hockeydag te Am sterdam welke Zondag te Heemstede gespeeld werden hadden een vlot en geanimeerd verloop. Den eenigen tegenslag vormde de donderbui, welke zich tegen 3 uur boven het terrein ont lastte, waardoor de wedstrijden bijna een uur gestaakt moesten worden. Gelijk te verwachten was won de nieuwe 1ste klasser B.M.H.C. met gemak de finale. Het spel van B.M.H.C. was een stuk beter dan van de overige teams. Alli ance dat den eersten wedstrijd met 30 verloor en onvolledig partij moest geven, speelde lang niet slecht met Henfling en de Graaf als uit blinkers. De betere techniek en de grootere snelheid van de B.M.H.C.-ers gaven den door slag, De voorhoede combineerde uitstekend en met wat meer geluk in den slagcirkel zou het aantal doelpunten grooter geweest zijn. Zand voort dat een uitstekenden indruk maakte won met 4—1 van A.M.J.V. 2, doch kreeg in den 2den wedstrijd tegen B.M.H.C. 1 geen schijn van kans. B.M.H.C. speelde nu prachtig hockey. De aanval met Out linksbuiten en L. de Roos op de rechtsbinnenplaats heeft aan kracht ge wonnen. C. de Wit op de mid-halfplaats ont popt zich meer en meer als een goed hockeyer en deed ook nu weer zeer goede dingen. Bij Zandvoort viel de linkshalf op. B.M.H.C. won met 90 en klopte vervolgens Alkmaar in de finale met 51. Reeds in de eerste helft scoor de B.M.H.C. vijf doelpunten en spande zich niet meer in doordat ook de vermoeidheid op de zware velden zich deed gelden. A. de Roos nam 10 van 17 gescoorde doelpunten voor zijne rekening. B.M.H.C. 2 dat met 30 van Straw berries en met 20 van A.M.J.V. won, plaatste zich eveneens voor Amsterdam. Wanneer de B.M.H.C.-reserves in deze formatie kunnen blij ven spelen, zullen meerdere successen niet uit blijven. Henny is een veelbelovend buitenspe ler en ook Stalling, K. de Jong B. Pot en kee per de Kadt deden goed werk. Alkmaar en B.M. H.C. speelden ieder 3 wedstrijden en Alkmaar won van Harlekijn 1 en H.B.S. 1. De Alk- maarders zijn prettige tegenstanders en komen ons minder sterk voor dan in het vorige sei zoen. Hun spel kon ons meer bekoren dan dat van Oh-Kay, dat weliswaar door twee over winningen zich als no. 3 wist te plaatsen, doch in techniek vele tekortkomingen toonde. H.B.S., Waarin enkele bekende gezichten ontbraken, maakten 'n zwakken indruk. Met groote moeite werd van Strawberries II in de laatste minuten gewonnen. De belangstelling voor de wedstrij den die over het algemeen genomen wegens ongeoefendheid van de meeste elftallen op een laag peil stonden, was vrij groot. De uitslagen luiden: B.M.H.C. 1Alliance 30; Strawberries II H.B.S. 01; Alkmaar IHarlekijn 1 31; A.M. J.V. 2Zandvoort 14; T.H.C.Harlekijn 2 2—1; Oh-Kay—Hurley 2—1; B.M.H.C. II— Strawberries 1 30; A.M.J.V. 1Alkmaar II 2—0; B.M.H.C. 1—Zandvoort 9—0; T.H.C.—Oh- Kay 0—3; B.M.H.C. II—A.M.J.V. 1 2—0; H.B.S. —Alkmaar 1 12; B.M.H.C. 1Alkmaar 1 51; B.M.H.C. I en II gaan met Oh-Kay naar den hockeydag te Amsterdam. B.D.H.C. en Rood-Wit speelden Zondag een oefenwedstrijd te Bloemendaal. De volgende teams verschenen in het veld: Rood-Wit: Mevr. Voorwalt (d.)M. v. Beeck Vollenhoven, M. Schmeinck (a.); M. v. d. Zou- we, N.N., Janke Goeting (m.); T. Leeuwenberg, L. Paardekooper Overman, A. van Beeck Vol lenhoven, L. Jongeneel, T. Goeting (v.). B.D.H.C.: N. Roossen (d.)D. Roos, F. Kerk hoven (a.); T. Roos, A. Weinstroom, Zaalberg (m.); T. Mulder, W. Mulder, v. d. Heide, G. Webster, I. de Groot (v.). Het B.D.H.C.-team ziet er dit jaar wel heel anders uit dan het vorige seizoen en zeer waar schijnlijk zal de Bloemendaalsche club niet de zelfde rol spelen als in de laatste jaren het ge val geweest is. De eerste wedstrijd van het sei zoen stond nog in het teeken van de onge oefendheid. Sticktechniek en opstelling lieten aan beide zijden te wenschen over. Bij Rood- Wit werd Mej. Vreede nog te zeer gemist, wat niet zeggen wil dat haar plaatsvervangster slecht speelde. In de voorhoede was Mej. A. v. Beeck Vollenhoven op de middenvoorplaats op gesteld. Zij verdeelde het spel onvoldoende en treuzelde bovendien te lang. Mej. M. van Beeck Vollenhoven debuteerde als achterspeelster lang niet slecht. Zij werkt goed weg. Bij B.D.H.C. blonk de achterhoede uit, de rest was middelmatig en heeft nog te weinig gespeeld om er 'n oordeel over te vellen. B.D.H.C. speelde sneller dan Rood-Wit. Vóór de rust werd reeds de eindstand verkregen. B.D.H.C. nam uit een straf corner en een goed doelpunt van Mej. W. Mulder de leiding. Mej. L. Jongeneel en Mej. T. Leeuwenberg maakten gelijk. In de 2de helft speelde Rood-Wit wegens uitvallen van Mej. Paardekooper Overman met 10 speelsters. De zomerwedstrijd van het Haarlemsch Schaakgezelschap is ten einde. Dinsdag zijn de laatste partijen gespeeld. Gedurende den zomer is een serie lezingen gehouden door de heeren G. Bollebakker, J. K. Veurman, J. H. Marwitz en C. Nieuwendijk, waarin de volgende openingen werden behandeld; Dame-Indisch (d4 Pf6; c4 e6; Pc3 b6; Pf3 Lb7)de Tsjechische verdediging (d4 d5; c4 c6; Pf3 Pf6; e3 e6)de Cambridge Springs-variant (d4 d5; c4 e6; Pc3 Pf6; Lg5 Pd7; e3 c6; Pf3 Da5); de Aljechin-verdediging e4 Pf6; e5 Pd5; d4 d6; c4 of Pc3 en de Poolsche verdediging (e4 b5). Gedurende den wedstrijd werden deze ope ningen vreplicht" gesteld. Tot slot werden enkele lezingen gehouden van meer algemeenen aard. Gespeeld is in groepen van ca. 8 personen. De eerste prijzen werden behaald door: C. Nieuwendijk, Joh. v. Teunenbroek, M. v. Waard, T. de Geer, J. Sondorp, J. E. Wlelenga; zoowel de heeren A. v. Steenis en W. J. Saeys als H. K. Junge en C. A. Luhaart kwamen ge lijk uit. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen dooi den heer G. Bollebakker met 4% prat. No. 2 wferd J. H. Marwitz met 4 pnt. No. 3 J. K. Veurman met 3 pnt. No. 4 J. G. Leibbrandt met 2 pnt. No. 5 Ph. Th. Stol met 1 pnt. No. 6 F. F. Groos met pnt. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Dinsdag 21 September, op welken avond tevens de plannen voor den winterwedstrijd zullen worden besproken. 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 Zondag hield de Haarlemsche Hengelaarsbond een onderlinge wedstrijd op bovenmaatsche witvisch. Er was veel animo hiervoor Het weer was gunstig en de vangst bevredigend. In totaal werd een aantal van 114 stuk verschalkt. De prijzen werden als volgt gewonnen: le A. v. Broekhuizen met 14 stuks. 2e R. v. d. Aar met 13 stuks. 3e P. Zwartsz met 12 stuks. 4e Dirks met 9 stuks. 5e v. Leeuwen met 6 stuks. Na den wedstrijd werden de prijzen met een toepasselijk woord door den 2en voorzitter, den heer Hoosemans aan de winnaars uitgereikt in het clubgebouw lunchroom Homels Zomervaart. Op het terrein van de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk is Zondag het ee districts-tornier gehouden voor de Kruisva cohorten uit Beverwijk en onmiddellijke offl^ De dag werd begonnen met een algemeen H. Communie in de verschillende parochie ken, waarna de jongens om 10 uur bijeenk men in de kapel van de Kweekschool voor bijwonen van de plechtige Hoogmis, welke gedragen werd door den directeur van District Haarlem der K. J. C„ den Zeer E» Rector van Son, met assistentie van de w Eerw. heeren van Schijndel, kapelaan van parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad - Beverwijk als diaken en kapelaan Rozenbu te Velsen Noord, als sub-diaken. Onder de H. Mis, die door de Kruisvaar"^ zelf gezongen werd, hield Rector v. Son predikatie. Omstreeks half 12 stonden de jongens rig opgesteld op het tornierveld, waar juw Bodewes uit Castricum het openids gebed sprak. .Onder het zingen van het vv helmus werd vervolgens de vaderlandsche a kleur geheschen, waarna Rector v. Son kort inleidend woord sprak. Z. Eerw. spo de kruisvaarders aan met opgewektheid ijver te werken voor het bezit van de orix me. Dan zou dit tornier een mooie inzet van het winterseizoen en een feitelijke be ning van het zomerseizoen. Met veel animo hebben de jongens da;ai eikaars krachten gemeten in verschillende s len, zooals het kompasspel, estafette, slag Natuurlijk werd op z'n tijd voor den digen mensch gezorgd, waarbij dan door die vaardige handen een kopje thee werd gescn ken. -Qo* Ter afwisseling werd een optocht door verwijk gehouden, terwijl in den namiddag spelen onderbroken werden voor de bijwor van het Lof in de kapel, gecelebreerd door directeur van het district Beverwijk, den zec eerw. heer Regent Melchers. Het was jammer, dat daarna een hevige - genbui de spelen kwamen verstoren, doch deed geen afbreuk aan de goede stemming- Alleen kon het kampvuur, waarmede het t nier besloten zou worden, niet doorgaan. Na afloop der spelen werd nog een le" demonstratie van „wagenrennen" gege waarna Rector Melchers het slotwoord spra De eerw. spr. noemde het een historisch dag, in de eerste plaats omdat Beverwijk, onlangs een zelfstandig distriet is ge word op dezen dag voor de eerste maal het torn: gehouden heeft ondanks het slechte weer h® ben de jongens met toewijding en volhardi gewerkt. Zij hebben de goede stemming waard en dit tornier mag dan ook geslaagd noemd worden. m Ook het feit, dat Rector van Son niet opening van dit tornier feitelijk afscheid nomen heeft van Beverwijk, dat voorheen het district Haarlem behoorde, gaf aan de9 dag een historisch karakter. Regent Melct®- dankte hem voor alles wat hij voor de K. J- hier gedaan heeft. Vervolgens maakte de Eerw. directeur uitslagen bekend. No. 1 en winnaar van de oriflamme de St. Paulus-ban uit Wijk aan Zee, met punten; 2 was de St. Thomas-ban van Agatha te Beverwijk met 45 p. en 3 de miaan-ban van St. Agatha, met 40 p. Regent Melchers wenschte den St. pal ir ban geluk en zegde toe de oriflamme pers°°. lijk te zullen komen overhandigen op een der te bepalen avond". Hij dankte allen, die aan het welslagen v het tornier hebben meegewerkt en riep al een tot weerziens toe in het volgend jaar, bij hij nu alvast een echte Brabantsche kof* tafel in het vooruitzicht stelde! ,et Tenslotte herinnerde hij aan het parool Katholieke Actie: verantwoordelijkheid. ,e. Mogen alle Kruisvaarders de verantwoor lijkheid op zich nemen door overal een 8 voorbeeld te zijn, zowel in het gezin, als in kerk en op straat. Zij moeten zich toonen als goede kruisvaarders behooren te zijn. j Nadat het slotgebed was gesproken, werd n Wilhelmus gezongen. 4 6 SI- GOEDE GEBRUIKTE KLEEREN HEB BEN WIJ STEEDS ZEER NOODlG- NIEUWE GROENMARKT No. OF TELEFOON 11018 De Postduivenvereeniging „De Luchtgids" hield ter herdenking van haar 45-jarig :bestaan een solovlucht vanaf Tilburg, voor een jonge duif (broed 1937), een oude duif en een ouden doffer. Elke groep werd om het kwartier gelost en kreeg punten toegewezen. Een keur van prij zen was voor deze vlucht uitgeloofd, waar onder een zilveren medaille van den minister van Defensie. Deze prijzen zijn tot 2 October te bezichtigen in de étalage van den heer Leurs, Wolstraat. De prijzen werden in onderstaande volgorde gewonnen: 1. Chr. Geisler, 51 punten; 2. K. N. Heiloo, 48 p.; 3. Chr. Reiber, 46 p.; 4. G. Kors, 44 p.; 5. P. H. Boerée, 42 p.; 6. Joh. v. d. Pol, 42 p.; 7. P. Kruyer, 39 p.; 8. J. v. d. Erand, 38 p.; 9. A. J. Leurs, 38 p.; 10. P. M. Kok, 38 p.; 11. H. J. Philippo, 38 p.; 12. J. Groeneveld, 36 p.; 13. Ed. van Bree, 33 p.; 14. J. Zwart, 33 p.; 15. G. Jim- mink 27 p; 16. J. Heijkoop 26 p; 17. W. Borst, 25 p.; 18. P. J. Verputten, 18 p.; 19. J. J. Vrugt, 13 p.; 20. W. Dernison, 11 p.; 21. J. W. v. d. Horst, 7 p. „r Ter gelegenheid van het feit, dat 250 jaar leden Zaandam voor het eerst in het bezit ,pg gekomen van de slangenspuit en ter vie p6ji van het 15-jarig bestaan van den Zaans Bond van Brandweercorpsen, heeft Zater middag te Zaandam een grootsche demonst plaats gehad, waaraan alle brandweren 111 eji Zaansche gemeenten hebben deelgenomen waaraan ook een vaardigheidswedstrijd verbonden. Vooraf zijn de commandanten p spuiten op het stadhuis door Burgemeeste 't Veld welkom geheeten. Spr. deelde o®- ^0q( de, dat B. en W. op de ontwerp-begrooting 1938 gelden hebben uitgetrokken voor een ,e< chanische ladder, die nog aan de hulp® len ontbreekt. de Daarna hebben nog het woord gevoel heeren Gordijn namens de Kon. Ned. ®rp óf weervereeniging, C. Kakes, commandant val0ol" gemeentelijke brandweer en H. J. Visser, zitter van den Zaanschen Bond. -.pt- Hierna volgde de demonstratie op den Bu De vaardigheidsproeven bestonden in bet uitpakken, water geven en weer inrukken- De prijzen werden als volgt toegewezen- yf Klasse I: le prijs Koog aan de Zaan, p' spuit van 2500 L. in 3 min. 13 8/10 sec.> mandeur D. Visser. ictofl' Klasse II Ie prijs (zonder strafpunten) menie met autospuit van 1100 L. in 2.53, mandeur R. Stuurman; 2e prijs Westzaan jt> autospuit van 650 L. in 2.56.4, commanded van het Kaar; 3e prijs Assendelft met 0- spuit van 1200 L. in 2.57.2, commands" Boekei; 4e prijs Zaandam V.B. met aU s(jer' van 1200 L. in 3.7.5, commandeur v. Hoe/1, Vfii> gen en 5e prijs Wormerveer met autospu1 1100 L. in 3.16.2, commandeur N. C. KaP -jjiii Klasse IHa le prijs Zaandijk met moto f van 500 L. in 2.55, commandeur J. D- v i*1 prijs Oostzaan, met motorspuit van 500 3.5.2, commandeur C. Walst. pe Klasse III le prijs Koog aan de Zaab^ili: motorspuit van 300 L. in 2.58.7, com®9 v9 J. Koppen; 2e prijs Zaandam, motorsp"1 300 L. in 3.41.8, commandeur P. Huisman- Klasse IV, drijvende motorspuiten *e Zaandijk in 3.39.6, commandeur B. Finkf- Jf-' De jury bestond uit de heeren C. GordU^^ Amsterdam, F. H. Ringers, Alkmaar, p- ^s' ma, Purmerend en C. J. van den Broek, lem' mef1 Het slot wera gevormd door een gezag/, v9'' optreden van alle spuiten met medewerkin|f)llii „de Ijsbeer", waarb 42000 L. water per werd gegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 12