Brabantia en H.B.C. zetten het seizoen goed in R.K. V. V.L. EN KIMBRIA DEELEN DE PUNTEN MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Van de nieuwe eerste-klassers boekte Huihuizen een groote zege en leed N.E.A. een zware nederlaag G.V.O. speelt gelijk tegen V.V.Z. Wilskracht benutte de kansen beter Een 31-overwinning op E.M.M. tot resultaat Uitstekend begin van Onze Gezellen Een 5O-nederlaag van S.J.C. in Haarlem Zwaar bevochten zege van H.B.C. op Santpoort Spanning van begin tot einde G.V.O. verovert een punt op V.V.Z. Een matige wedstrijd te Krommenie De strijd om den bal in den gisteren gespeelden wedstrijd H.B.C.—Santpoort, welken de Heemsteedsche club tenslotte met 21 won Slecht debuut van N.E.A. Een 71-nederlaag tegen H.M.S. in Zuilen Fraaie strijd tusschen D.H.L. en Spartaan Met een puntenverdeeling tot resultaat Graaf Willem verliest in Schiedam Excelsior wint met 42 en geeft den Hagenaars geen kans CRICKET Het seizoen gesloten Vermindering van het aantal on besliste wedstrijden in Engeland Hendren's afscheid De Twentsche kwestie opgelost Bemiddelingsvoorstel door de vier Twentsche vereenigingen aanvaard Wat gebeurt er met V.V.V.? Het standpunt van den R. K. Lim- burgschen Voetbalbond Belgische eere-afdeeling HongarijeTsjecho-Slowakije Voetbalvaria HOCKEY Nederlandsche clubs in België ROEIEN Broockmann wint den Holland-beker Laatste wedstrijden van het seizoen Fraaie race in de ongestuurde twee WIELRENNEN MIDDELKAMP WINT TE OOSTERHOUT Schulte in eindsprint geklopt Piet van Kempen vijfde te Berlijn U IT DE SPORTWERELD In alle afdeelingen heeft gisteren de I.V.C.B.-competitie een aanvang genomen. Wel was er geen volledig programma vast gesteld, maar er werden toch in de eerste klasse niet minder dan negentien wed strijden gespeeld. In het Oosten en in West I kwamen de af- deelingskampioenen nog nïet in het veld. In de andere afdeelingen was dit echter wel het geval. In Zuid I kon RKWL het in Maastricht niet verder brengen dan een puntloos gelijk spel tegen de Sittardsche Boys, maar Brabantia en HBC haalden den vollen buit binnen. De Eind- hovensche club met een sprekende overwinning op RKTW en de Heemsteedsche club met een Zwaarbevochten zege op Santpoort, dat evenwel altijd een zeer lastige tegenstander van de wit- hemden is geweest. Van de nieuwe eerste klassers won WH met 32 van Kimbria, terwijl Eendracht in Zuid II toet 56 tegen Kolping ten onder ging. De groote zege van Huihuizen op VDZ de Arn hemmers verloren met 72 is even frap peerend als de gevoelige 7— 1-nederlaag, welke NEA in Zuilen tegen HMS leed. Na, het uitste kende resultaat in het RKAV-tournooi hebben de Ouderkerkers nu geducht teleurgesteld. GVO kan met tevredenheid terugzien op het resul taat tegen VVZ, n.l. een II gelijkspel. Voor de verder gespeelde wedstrijden verwijzen Wij naar de elders gepubliceerde uitslagen. De thuisclub verschijnt met drie invallers. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, doch al spoedig gaat de strijd gelijk op met wederzijd- sche aanvallen zonder echter gevaarlijke si tuaties te scheppen. Het spelpeil is behoorlijk, doch vooral van Wilskrachtzyde ontbreekt snel heid en enthousiasme, zoodat de noodige span ning ontbreekt. Toch krijgt de thuisclub meer kansen dan E. M. M. en één keer wordt een Prachtkans om zeep gebracht. Beide verdedigin gen zijn voor hun taak berekend zoodat zij wel raad weten met de resp. aanvallen. Zonder dat er veel gebeurt verstrijkt dan ook de eerste helft puntloos. Na de thee zitten de gastheeren direct voor 't E. M. M.-doel en reeds na 2 min. scoort de Weerd uit een algemeenen aanval onhoudbaar I—0. Lang plezier beleven de blauw-witten hiervan niet want reeds na 3 min. maken de gasten gelijk als de Wilskrachtkeeper den bal Verkeerd beoordeelt en mis grijpt, waarna de hnksbinnen voor het inschieten heeft 11. Het spel is levendiger dan voor rust en het kanzien ten volle waard, zonder dat een der Partijen uitgesproken sterker is. Tien min. na de hervatting krijgt de Weerd den bal goed aangegeven en hij geeft den E. kt. M.-keeper geen schijn van kans 21. Wilskracht krijgt nu eenig overwicht en zet benige aanvallen op, die echter afgeslagen wor den. Dan veranderen de gastheeren ineens van taktiek door de halflinie te versterken waar door E. M. M. meer in den aanval komt en «enige gevaarlijke momenten voor het Wils- krachtdoel ontstaan. De gasten blijven aanval- len en de druk op het blauwwitte doel wordt tovaar, doch steeds komt er redding opdagen. Wanneer weer een aanval afgeslagen is gaat de Wilskracht linksbuiten er met den bal van door. Hij geeft over aan den linkshalf, die een schot lost dat de E.M.M.-keeper niet voldoende keert en de Weerd is er onmiddellijk bij om de hattrick te verrichten 31. Hierop komt het «inde. Onze Gezellen is goed gestart met de ver engde ploeg. SJC had ook eenige nieuwe ge dichten in de gelederen, o.a. den bekenden Tey- 'hgenspeler Nobels. Onze Gezellen moet even inspelen, doch reeds ha tien minuten blijkt, dat SJC tegen de Ge- dellenploeg niet veel zal hebben in te brengen. Regelmatig wordt het doel der Noordwijkers be rookt, doch voorloopig blijft de verdediging toeester van het terrein. De aanvallen worden denwel steeds gevaarlijker en bij een goeden anval van rechts belandt de bal bij Eke, die giet een zuiver schot Onze Gezellen de leiding Beeft, io. Aangemoedigd door dit succes blijft Onze Ge- üen in den aanval, niettegenstaande verwoede «gingen van de SJC-ers om het spel te ver- kaatsen. is weer Onze Gezellen, dat na ongeveer wmtig minuten spelen door Eke den voor- jj r°ng weet te vergrooten, wanneer die speler roekhof van dichtbij geen schijn van kans «eeft, 2o. Sjc weet zich dan los te werken en brengt niee bezoeken aan de Gezellendefensie, die evenwel stand weet te houden. Weer komt het succes van Gezellenzijde wanneer van Schie den bal goed krijgt toegespeeld en op bijzonder fraaie wijze den stand op 3O weet te brengen, waar mede de rust intreedt. Na rust geeft Onze Gezellen aanvankelijk weer den toon aan, doch het tempo verslapt eenigszins, zoodat SJC er beter in komt en verscheidene malen het O.G.-doel weet te be lagen. De verdediging van Onze Gezellen is evenwel bijzonder sterk, zoodat het succes uit blijft. De aanvallen van Onze Gezellen blijven ge vaarlijker en de Haarlemsche club weet weer te doelpunten als Eke den bal ver naar voren plaatst en Sturk zich door de verdediging heen wringt om op fraaie wijze den bal in den uitersten hoek te jagen, 4—0. SJC is nu een geslagen ploeg en als Vermeulen bij een Onze Gezellen-aanval den bal verkeerd raakt en in eigen doel schiet, geeft SJC zich gewonnen. Wel weten de gasten Zonneveld nog voor enkele moeilijke problemen te plaatsen, doch daarbij blijft het. In de eerste helft was Santpoort een tikje in de meerderheid, en vooral de vleugelspelers gaven uitstekend spel te zien. HBC leek in die eerste helft een meer afwachtende hou ding aan te nemen, waardoor ook, daar de halflinie er niet bijzonder in was, Neve nog al eens redding moest brengen. Nadat v. Bakel heeft afgetrapt, ontwikkelt zich een zeer snel spel, waarbij Kockx al direct door wegtrappen moet redden. Na eenige snelle verkenningen komt de eerste corner op het Santpoort-doel, die niete oplevert. Hak plaatst naar voren en Gerrits krijgt een goede kans, doch schiet naast. Maijen ziet kans den bal goed voor doel te plaatsen, doch Neve grijpt den bal boven het hoofd van de Jong. Na een corner wordt de bal door Kaldenbach goed ingekopt, doch Neve is op zijn post. Onmiddellijk daarna moet Kockx aan de overzijde op zijn hoede zijn voor een hoogen bal van v. d. Linden. Er wordt in een steeds hooger tempo gespeeld, waarbij Boot, die C. Vinke als rechtsback in de HBC-ploeg vervangt, goede met slechte momenten verwis selt. Santpoort komt dan iets meer in den aanval, ook al wordt Kockx niet veel rust ge gund. Even voor rust passeert Raaijmakers handig Leuven, een voorzet volgt, de Jong, die geheel vrij staat, krijgt den bal te pakken en onhoudbaar voor Neve gaat de bal in de tou wen (01). Dit geeft den Santpoort-aanval moed, Kaldenbach krijgt nog een goede kans, doch schiet naast. Rust 01. In de eerste minuten der tweede helft nog eenige felle aanvallen op het HBC-doel. Maar dan -ziet men ineens een heel andere HBC- ploeg. Aanval op aanval wordt op het Sant poort-doel ondernomen. Martin kogelt hard op doel, doch Zandstra kan den bal nog van richting veranderen door corner te koppen. Een goal uit een vrijen trap door Martin genomen, wordt geannuleerd, daar de bal niet eerst door een ander werd aangeraakt. Wel blijft Sant poort met snelle aanvallen gevaarlijk, doch HBC komt gedurig terug. Toledo komt alleen voor doel, doch kogelt tegen den paal en als tenslotte uit een voorzet van Toledo een scher mutseling voor het Santpoort-doel ontstaat, slaat Hak den bal uit dpel. De elfmeterschop wordt door Kortekaas onhoudbaar ingeschoten. (1—1). De tweede helft is dan 20 minuten oud. Santpoort tracht aan den druk te ontkomen. Eens krijgen de gasten een goede kans, uit een corner, die goed door Raaijmakers genomen, door Maijers wordt naast geschoten. Overigens is het vooral Kockx, die menige situatie redt. In die periode is HBC niet erg fortuinlijk. Eens juichen de HBC-supporters, als Gieske 'n lagen schuiver geeft, doch de bal was onder het zij net doorgegaan en op advies van Gieske zelf, door den scheidsrechter, die goal gegeven had, geannuleerd. Maar als er nog 5 minuten te spelen zijn, komt op heel fraaie wijze de win nende goal. v. Bakel heeft zich van het leder verzekerd, brengt even op en legt het leder daar voor de voeten van v. d. Linden, die rus tig het leder langs Kockx jaagt. (21). Sant poort zet er dan alles op om tenminste gelijk te maken, doch nu is HBC niet meer te pas- seeren. Onder groote spanning komt dan het einde, met een 2—1-overwinning voor HBC, dat hiermee alleszins tevreden mag zijn. Het was een zware, doch faire wedstrijd. De ontmoeting tusschen GVO en VVZ is een vrij matige vertooning geworden. Vooral in de eerste helft werd zonder élan gespeeld en 't ge leek dan ook allerminst op een ontmoeting in competitie-verband. Door het hooge gras, was het overigens prachtige GVO-terrein nogal zwaar bespeelbaar en ofschoon dit niet door slaggevend is geweest voor het vertoonde spel, want beide clubs kunnen beter, geleek het ons toch een handicap. Wanneer scheidsrechter Hendrix beginnen laat, is GVO direct in den aanval. P. v. Gel deren krijgt den bal goed doorgegeven en lost een keihard schot, waarbij de keeper niet on gelukkig is, wujrrieer het leer via den onderkant van de lat in het veld springt, waarmede een zeker schijnend doelpunt is voorkomen. Bijna onmiddellijk brengt VVZ een tegenbezoek, dat wordt besloten met een goed schot, waarmede Molenaar nogal eenige moeite heeft, doch dat hy toch weet te stoppen. Weer komt de WZ- aanval terug en de druk op het GVO-doel wordt zwaar. Molenaar houdt echter stand en weet voorloopig elk gevaar te keeren. Naarmate de eerste helft vordert wordt het spel van WZ zichtbaar zwakker en gaat GVO den toon aangeven. Toch neemt VVZ haast nog de leiding, als de midvoor, zonder den minsten tegenstand te ondervinden, op de vijandelyke veste afgaat, maar Molenaar weet het schot op keurige wyze te keeren. Hierna trekt GVO aardig combineerend ten aanval en als van Gelderen den bal krijgt toegespeeld, weet hy met een onhoudbaar schot zijn club de leiding te geven 10. Kort hierop lost Noom een gewel dig schot, dat juist naast gaat. Voor het WZ- doel ontstaan dan vele gevaarlijke situaties, die echter door naast, of juist over schieten en door het goede werk van den keeper, geen resul taten opleveren. De rust heeft vooral den Zaandammers goed gedaan, want met veel meer enthousiasme wer pen zij zich in den strijd. Succes kan dan ook niet uitblijven en het blijft ook niet uit, als Huijsman een hard schot inzendt, waarvoor keeper Molenaar moet zwichten 11. GVO weet het nog wel tot eenige tegenaanvallen te brengen, waarby vooral Boon opvalt, maar toch is het WZ dat in de tweede helft domi neert, al weten de gasten hun overwicht niet in doelpunten om te zetten. Het einde komt dan ook met een 1—1 gelijk spel. Het gepromoveerde NE A heeft in zyn wedstrijd tegen HMS een zeer onbevredigenden indruk gemaakt. De voorhoede speelde zeer kort en toonde weinig schotvaardigheid, de middenlinie was weliswaar goed, doch plaatste niet te best, terwijl de beide achterspelers zich steeds op één lijn opstelden en de keeper on zeker deed. Het elftal van de Zuilenaren is heel wat beter dan de laatste seizoenen het geval is geweest. Het begin was inderdaad sensationeel, want terstond na den aftrap scoorde A. Sinnige, en bij den volgenden aanval werd het door Th. Sinnige 2—0. De aanvallen, die NEA daarna opbouwde, waren te onsamenhangend om re sultaat te geven. Het open spel van de gast heeren bracht hun door A. Sinnige en A. de Hosson nog twee doelpunten in de eerste helft. Na de rust bleef NEA dezelfde fouten maken en het gevolg bleef niet uit, want door De Hosson en Hettinga welke laatste twee doel punten scoorde, werd het 7—0. Bij een scrim mage en valpartij voor het Zuilensche doel werd de eer gered. De gasten toonden goede verliezers te zyn. Gaspedalen zijn gewillig I Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 2 i maal zoo groot! D.H.L. en Spartaan hebben in Delft een fraai en eerste klas partijtje gespeeld. De Leeuwen bleken den steun, te hebben gekregen van den internationaal en ex-Geel Wit-speler, Gigen- gack, hetgeen voor de Delftsche achterhoede een geduchte versterking beteekende. In de eer ste helft speelde Spartaan, dat eveneens in zijn sterkste samenstelling uitkwam, een overwel digend spel. DHL werd geregeld op eigen helft teruggedrongen, doch toen na 7 min. de thuis club den eersten aanval ondernam, wist keeper Venrooy slechts met veel geluk te redden. Spartaan speelde echter ontegenzeglyk beter en toen Van der Geer dan ook met een schuiver in den uitersten hoek wist te scoren, gaf zulks de verhouding goed weer, 0—1. Ifcen 25 min. gespeeld was, werd een fout van den Delftschen rechtsback DHL noodlottig, daar de snelle Van der Geer een fraaien voor zet kon geven, waaruit Wagemakers het tweede doelpunt scoorde, waarna de rust aanbrak (02). Na de pauze kwam er een herboren DHL- elftal binnen de lijnen en Spartaan kreeg geen kans meer in het offensief te komen. Op hun beurt moesten de Rotterdammers zich nu tot verdedigen bepalen, doch ten slotte moesten zy capituleeren, toen Blom vrij voor doel kwam en geen fout maakte, 12. Hoe goed en fraai de Rotterdammers ook ver dedigden, de gelykmaker bleef nfet uit. Na di verse vergeefsche pogingen van Alsemgeest c.s. wist Jansen een kwartier voor het einde uit moeilijke positie gelijk te maken (22). Verder kwam er in den stand geen verande ring meer. De Hagenaars verschijnen met een zwakke combinatie, terwyl Excelsior den rechtsbuiten mist. De Schiedammers vallen direct onstuimig aan Cricketlievend Engeland kan over het sei zoen 1937 tevreden zijn. Het streven naar „brighter cricket" heeft reeds tastbare resultaten opgeleverd in eene vermindering van het aantal onbesliste wedstryden en een vermeerdering van de recettes. Door sportieve declaraties verkozen de cap tains de kans op een nederlaag boven een ze kere draw met als gevolg een interessanten en spannenden eindstrijd in tal van matches. Kent spande te Canterbury tegen Notts de kroon door 21S runs in 71 minuten bijeen te slaan. Het seizoen 1937 had een ongewoon slot door den uitdagingswedstrijd YorkshireMiddlesex, waar tegen velen van de groote figuren in de Engelsche cricketwereld gekant waren. De wedstryd, die uit een speloogpunt bezien teleurstelde, leverde 1500.— voor liefdadige doeleinden op, een mooi resultaat. Hammond gaat met de cyfers: 56 - 5 - 3252 - 217 - gem. 65.04 aan het hoofd van de batting gemiddelden. Hardstaff is no. 2 met 46 - 2 - 2540 - 266 - 57.72. Hutton no. 3 met 58 - 7 - 2888 - 271* - 56.62. C. S. Dempster no. 4 met 26 - 3 - 1247 - 151* 54.21. Paynter no. 5 met 58 - 4 - 2904 - 322 - 53.77. R- E. E. Wyatt no. 6 met 54 - 5 - 2625 - 232 - 53.57. Berry no. 7 met 51 - 4 - 2446 - 184* 52.04. Parks (J. H.) is de 8ste bats man met een gemiddelde van 50.89 (63 - -4 - 3003 - 168 - 50.89). Voorts vestigde Parks een nieuw record door 3000 runs te scoren en meer dan 100 wickets te nemen. Hammond scoorde 13 centuries, Hutton en Parks 11, Wyatt 9, Hardstaff 8, waaronder 3 dubbele, n.l. 214* - 256 - 243. Paynter is met 322 de topscorer van het seizoen, gevolgd door den amateur R. H. Moore met 316. Hardstaff is de winnaar van de Sir Lawrence- trophee met 100.voor de snelste century (in 50 minuten) tegen Kent gescoord. Gregory, Keeton, Sutcliffe, Langridge (John) en Edrieh scoorden meer dan 2000 runs. Vooral de jonge Edrieh, die met een gemiddelde van 44.87 speelde, maakte een schitterend debuut in de country-cricket. Alhoewel Matthews met slechts 47 wickets het beste gemiddelde heeft van de bowlers, komt de eere-plaats ongetwijfeld aan Verity toe, die voor de 2de achtereenvolgende maal meer dan 200 wickets veroverde. Zijn cyfers zyn: 1386 - 487 - 3168 - 202, gem. 15.68. Goddard no. 2 (243 wickets, gem. 16.76) maakte de meeste slacht offers. Voorts kunnen J. c. Clay, de eerste amateur (176 - 17.34), Smith (J) (149 - 17.47), Copson (76 - 18.39), Nichols (148 - 18.52), Sims (129 - 18.93) en Gover (201 - 18.98) mede op een uitstekend seizoen terugzien. Smith (P) 155, Martin 114, Andrews 143, Perks 141, Mitchell J. B. 129, Herman 142 en Smailes 120, namen meer dan 100 wickets. 8 All-rounders (in 1936 waren het er 2) haalden een „doublé" door 1000 runs te scoren en 100 wickets te nemen. Langridge (James) en Davies (E) haalden de 2000 runs en 100 wickets. Met Sar.dham heeft Hendren, een der aller beste cricketers in Engeland, van county- cricket afscheid genomen. In 1909 kwam „Patsy" Hendren het eerst voor Middlesex uit en sinds dien heeft deze kleine stevige batsman waar hij ter wereld op de cricketvelden verscheen door zyn eenvoud, schitterend batten en zyn zin voor humor zich een steeds toenemende populariteit verworven. Dat de thans 48-jarige Hendren nog niets van zijn kracht ingeboet heeft, moge blij ken uit het feit, dat hij in Augustus achtereen volgens 187 - 138 - 112 - 129 en 103 scoorde. Ruim 57000 runs en 170 centuries heeft hy in 1ste klasse cricket op zijn naam gebracht. Het is slechts Hobbs, die voor hem staat. Zyn afscheid op Lord's tegen Surrey zal hem ten eeuwigen dage bijblijven. Toen Hendren in dezen gedenk- waardigen wedstrijd zyn kansiooze 100 vol maakte stonden de duizenden toeschouwers als één man op om hem „for he is a jolly good fellow" toe te zingen. Roerloos stond de kleine man, die ons persoonlijk jaren geleden eens vertelde, dat zyn liefde voor- het spel hem, den beroeps cricketer, nimmer met tegenzin aan een wed strijd deed beginnen, met zijn cap in de hand tusschen de wickets. Hendren, die een mooien spaarduit byeen heeft weten te slaan, verkrijgt als opvolger van Wilfrid Rhodes de goed be taalde betrekking van Harrow-coach. In den komenden winter toert een zeer sterk M. C. C.-team or.der captaincy van T. E. W. Brinckmann door Argentinië. Lord Tennyson's team, dat niet minder dan 9 Engeland-spelers omvat, gaat naar Indië. Hammond blyft met het oog op de wedstrijden tegen Australië in Engeland, daar men het noodig vindt, dat hy na 2 jaar vrywel onafgebroken cricket, rust neemt. De voorbereidingen voor het seizoen 1938 dat de testmatches tegen Australië zal bren gen, zyn al weer in vollen gang. «en binnen vijf minuten nemen zij de leiding als A. Janse een voorzet fraai inkopt, 10. De Hagenaars zijn niet ontmoedigd en vrij spoedig maakt J. Koekebakker gelijk, 1—1. Excelsior heeft het beste van het spel, maar de Haagsche doelman is niet te passeeren, tot dat R. v. Lingen een vrije kans krijgt, welke hy onhoudbaar benut, 21. Direct hierna vergroot J. Oosterholt van grooten afstand den voorsprong, 31. Daarna krygt Excelsior een penalty toegekend, die de Haagsche doelman stopt. Na de thee boeken de Hagenaars spoedig suc ces als by een doelworsteling L. v. d. Nieuwen- huizen den achterstand verkleint, 32. Excelsior sluit Gr. Willem vrywel in. De Haagsche doelman blijft ongenaakbaar, maar tenslotte weet A. Janse uit een voorzet van L. v. Lingen nogmaals te doelpunten, 42. Zondagmorgen vergaderden de besturen van de 'vier Twentsche vereenigingen Neo, Achilles, P.H. en P.B. in het gebouw Het Centrum te Hengelo. Besloten werd het bemiddelingsvoorstel te aanvaarden en hiervan mededeeling te doen aan het I.V.C.B.-bestuur. Door dit gezamenlyk besluit is de Twentsche kwestie opgelost. Van bestuurszijde van den R. K. Limburg- schen Voetbalbond vernemen wij omtrent den eventueelen overgang van V.V.V. naar de R.K. organisatie nog het volgende: In den loop van de vorige week hebben ver scheidene malen besprekingen plaats gevonden tusschen het bestuur van den R. K. Limburg- schen Voetbalbond en het bestuur van V.V.V. Daarop is aan V.V.V. medegedeeld, dat be zwaren bestonden om Bakhuijs als lid van een R. K. vereeniging aan te nemen. Overigens zal V.V.V. zich moeten onderwerpen aan alle be palingen en voorschriften, welke voor R. K. vereenigingen gelden. Het was V.V.V. bekend, dat o.m. geen andersdenkenden een bestuurs functie mochten bekleeden. Indien de R.K. Limburgsche Voetbalbond V.V.V. aangenomen had, zou de I.V.C.B. het eerste elftal ingedeeld hebben in de Zuid-Lim- burgsche eerste klasse. Alleen de kwestie Bak huijs vormde ten slotte de oorzaak, dat V.V.V. geen definitief besluit kon nemen, daar men Bakhuys niet wilde loslaten. De gedachtenwisseling werd gerekt, om dat gebleken was, dat de overgang van V.V.V. oorzaak kon worden, dat ook ande re neutrale vereenigingen zouden volgen. Intusschen heeft de R. K. Limburgsche Voetbalbond aan de R. K. Federatie 'n defi nitieve beslissing inzake Bakhuys gevraagd, omdat de kwestie van het amateurisme op het terrein der R.K.F. thuis hoort. Het besluit der R.K.F. is spoedig te verwachten. De kans, dat Bakhuys in R. K. verband kan spelen, is echter zóó gering, dat men daarmede niet behoeft te rekenen. Wij vernemen tenslotte, dat V.V.V. zich tot Zaterdag nog niet officieel by den R.K. Limburgschen Voetbalbond had aangemeld. Wel heeft de Venlosche vereeniging op haar verzoek indertijd de formulieren voor het aanmelden van het lidmaatschap ontvan gen, maar deze papieren zijn nooit naar den bond teruggezonden. Zooals men weet, heeft V.V.V. Zondag voor de K.N.V.B.-competitie tegen Tegelen gespeeld, welke wedstryd door de Venlosche club met 61 werd gewonnen. De uitslagen van de Zondag voor de Belgi sche eereafdeeling gespeelde wedstryden luid den: Union St. GilloiseAnderlecht 22 DaringWhite Star 41 R. C. GentF. C. Mechelen 31 Antwerp F. C.F. C. Brugge 02 Liersche SportkringBeerschot 23 Olympique CharleroiLyra 2—2 TienenStandaard Luik 21 Op het terrein van Hungaria te Boedapest speelde het Hongaarsche elftal Zondag in fi guurlijken en letterlijken zin met het team van Tsjecho-Slowakije. De Hongaren wonnen met 83, nadat de rust met gelijken stand (22) was ingegaan. Dr. Sarosi scoorde zeven van de acht doelpunten. Zooals dit reeds eenige jaren achtereen ge schiedt, heeft de N. V. Louis Dobbelmann te Rotterdam, wederom bij den aanvang van het voetbalseizoen het bekende boekje „Voetbal varia" met diagrammen voor het bijhouden der competitie-resultaten, uitgegeven. Van dit boekje, dat bij het Nederlandsche voetbalpu bliek altijd zeer enthousiast werd ontvangen, zijn drie edities verschenen, n.l. voor den K. N. V. B., den I. V. C. B. en den Christelijken Voetbalbond. Ook de talrijke katholieke voet balliefhebbers kunnen dus weer van deze han dige uitgave gebruik maken. Het boekje wordt op aanvraag door bovengenoemde firma gratis toegezonden. Zaterdag en Zondag werden te Brussel inter nationale clubwedstrijden gehouden. De Neder landsche clubs, die aan dit tournooi deelnamen, behaalden de volgende resultaten: Daring—H.H.IJ.C. 2—2. HilversumRasante 21. BeerschotH. H. IJ. C. 1—2. Racing Brussel—Hilversum 3—3. Voor de laatste wedstrijden, welke dit seizoen op de Amsterdamsche boschbaan zijn gehouden, bestond zeer weinig belangstelling. Hoewel het weer en het water, althans gedurende de eerste zes nummers, voor de roeiers zeer aangenaam waren de laatste drie nummers werden on der een stroomenden regen verroeid was het programma niet bijzonder aantrekkelijk, terwijl de afwezigheid van eenigen zonneschijn even min bevorderlijk was voor een bezoek aan roei- wedstrijden, waar men nu eenmaal graag zon en fleurigheid ziet. In de skiff nummers was niet de minste strijd te zien. De Oostenrijker Binder werd gemakke lijk winnaar in de nummers jonge skiff b en jonge skiff a. Het nummer oude skiff om den Hollandbeker, gaande tusschen twee middel matig roeiende Duitschers, bracht evenmin eenige spanning, daar Broockmann met vele lengten voorsprong winnaar werd. De Amstel had met groote pech te kampen. De slagroeier van de vier, Schults, die deelnam aan den wedstrijd om den Willem Hultzerbeker, was niet fit, maar de ploeg ging niettemin in dit nummer nog als tweede door de finish. Even later sloeg de boot evenwel tot overmaat van ramp nog om en geraakte de geheele beman ning te water. In de acht van ,,De Amstel" roeiden in ver band daarmede enkele ongetrainde reserves mede, zoodat Germania weinig tegenstand on dervond. Het nummer jonge double scull tuesschen de Hoop en de Maas en het nummer ongestuurde twee waren het interessantst. Vooral het nummer ongestuurde twee, tus schen de Maas en Nereus. Beide ploegen lagen de geheele baan boord aan boord en het groot ste verschil was nimmer meer dan ten hoogste anderhalve meter. Dit waren feitelijk de eenige nummers, die het aankijken waard waren. Het nummer vieren om den Willem Hultzerbeker was wel is waar zeer spannend doch dan alleen voor wat het verloop van de race betreft. Alle vier ploegen rammel den geducht en brachten er weinig van terecht. Het nummer Amsterdamsche vieren, waarin de winnaars Willem IH evenals de winnaars van den Willem Hultzer-beker het Spaarne een tijd van 7 min. 58 sec. maakten, was van heel wat beter gehalte. De uitslagen der wedstryden waren: Jonge skiff b: 1. Binder (Ruder-verein. Wiking, Linz a. d. Donau, Oostenrijk) 8 min. 35 sec.; 2. Meuser (Koelner Ruderverein) op vele lengten. Vierriemsgieken: 1. Het Spaarne, met W. P. v. d. Berg, (boeg), E. Steenhuysen, H. G. Swa- ving Dijkstra, F. H. Driessen (slag) en J. van Hattem (stuurman) in 7 min. 58 sec.; 2. De Am stel, 3. De Hoop, 4. Nautilus. Overnaadsche skiff: 1. Logger (Poseidon) 8 min. 38 sec.; 2. Seilies (De Hoop) op vele leng ten; 3. v. d. Kogel (De Amstel) ver achter. Double scull (junioren)1. De Haas met Roo seboom (slag) en Hoogewerff (boeg) in 7 min. 47 2/5 sec.; 2. De Hoop op anderhalve lengte. Amsterdamsche vieren: 1. Willem HI met A. E. B. Ebels (boeg), G. Schiller, J. Janssen. H. v. Meer (slag) en A. Kooymans (st.) in 7 min. 58 sec.; 2. De Amstel op twee lengten. Ongestuurde twee: 1. Nereus met S. A. de Jong (boeg) en S. de Wit in 8 min. 28 sec.; 2. De Haas op minder dan een meter. Oude skiff: 1. Broockman (Akad. R. C. „Rbe- nus", Bonn) 9 min. 5 2/5 sec.; 2. Schneider (Koel ner Ruderverein) op vele lengten. Jonge skiff a: 1. Binder (Ruderver. „Wiking", Lins a. d. Donau) tijd 7 min. 47 sec.; 2. Erast (Akad. Ruder C. „Rhenus", Bonn); 3. Meyer (Willem ni)4. Sonnenberg (Daventria). Achtriemsgieken: 1. Frankfurter Rudergesell- schaft „Germania", tijd 6 min. 49 sec.; 2. De Am stel op vier lengten. Het criterium van Oosterhout, dat Zondag onder zeer groote belangstelling werd verreden, bracht by de profs een overwinning voor Mid delkamp, die Schulte in de eindspurt met twee lengten klopte. De uitslag was: Professionals: 1. Middelkamp, 108 K.M. in 2 uur 33 min. 31 sec.; 2. Schulte, op twee lengten; 3. v. Amsterdam, 2 uur 33 min. 41 sec.; 4. Helle- mons; 5. P. v. Nek, 2 uur 33 min. 52 sec.; 6. v. d. Ruit, 2 uur 34 min. 38 sec.; 7. Heslinga, 8. Va- Jentyn, 9. Peek. Op 1 ronde (900 M.): 10. van Ginderen, 11. Gommers, 12. J. Heeren, 13. Gyzen, 14. Dictus (België), 15. van Hassel (België), 16. Hellemons, Oudenbosch, 17. Strobbe, 18. Mostert, 19. M. Heeren, 20 De Groote (België). Amateurs: 1. Steenbakkers, 's Hertogenbosch, 63 K.M. in 1 uur 32 min. 8 sec.; 2. Wydenes, Ouderkerk, 3. Hopstaken, Roosendaal, 1 uur 32 min. 49 sec.; 4. Jansen, Amsterdam, 1 uur 33 min. 6 sec.; 5. Willemse, Gouda, 6. Hordijk, Rot terdam; 7. Rijnbeek, Pijnacker; 8. Verwyme- ren, Den Hout; 9. Haansbergen, Tilburg. 10 t.m. 24: v. Mook, v. Noord, Hofstede, Driessen, v. d. Riet, Gennip, Verhoef, Linsen, Pijnenburg, Scholtens, De Kort, Jozee, Joosen, Louer en v. Meeteren, allen in denzelfden tijd als 4, Jansen, Amsterdam. Een stayerswedsryd over 100 K.M. om het gouden wiel van Berlijn, werd' door den wereld kampioen Lohmann gewonnen in 1 uur 30 min. 28 sec. Piet van Kempen bezette de vijfde plaats. De uitslag was: 1. Lohmann (Duitschland) 1 uur 30 min. 28 sec.; 2. Schoen (Duitschland) op 1210 Meter; 3. Stach (Duitschland) op 1400 Meter; 4. Terreau (Frankrijk) op 2300 Meter; 5. Piet,van Kempen (Nederland) op 2450 Meter; 6. Grant (Engeland) op 3590 Meter. Blnnea 8 «eter vee straathoeken b stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9