Stadsnieuws LEVER TRAAN van EERSTE KWALITEIT VERSCH HOLLANPSCH RUND-, LAMS-, VARKENS- EN KALFSVLEESCH 1 November as. L0TISIC0 ROMIJN'S Gelukskantoor Voor de Boterham PRIJSCOURANT GEP. OUDE GRACHT 80 HOEK BOTERMARKT MOEILIJKHEDEN IN HET BELGISCHE KABINET Verlaagde Prijscourant Verlaagde Prijscourant Verlaagde Prijscourant Prima Lamsvleesch DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 INBREKER DE HOUT VAART IN Feestelijke ontvangst eerste cel bewoner politiebureau Overveen HET FEEST VAN HET GAS Gasfakkels op de Groote Markt Aanbesteding Crisis in de N.S.B. N.S.B.-vacatures in de Staten van N.-Holland President Roosevelt op reis Hevig onweer boven Rome Ortiz wordt president van Argentinië Van Zeeland zou wellicht enkele maanden op vacantie gaan De strijd tegen het lawaai te Warschau Gebruik van autoclaxons verboden VRAGENBUS Een merkwaardige crediet-affaire HOEVEEL KAAS ER GEGETEN WERD W ilt IJ «I:ul»b eitje s sparen C t. DAN TREKT BESTELT NOG HEDEN Lamslappen met been 50 ct LamslappDn zonder been 45 Lamsbout zonder been S0 Dik Ldmsvet 35 Lamscoteletten 55 M Lamsbout met been 45 Lamsvet, gemalen 50 Lamsgehakt 40 Schoterweg 90 - Haarlem Tel. 11600 -Giro 214871 Overheerlijk pekelvleesch Beste Ham Preskop Tongenworst Breede Bloedworst 8 ct Boterhammenworst 10 Leverkaas 12 Berliner Leverworst 14 Smalle Leverworst 25 ct. Fijne gekookte worst45 16 ct. per ons. 35 ct. p. V2 pd. 14 ct. per ons, 30 ct. p. pd. 12 ct. per ons, 25 ct. p. pd. 12 ct. per ons, 25 ct. p. pd. Breede Leverworst 7 ct. Zure Zult 8 Gebakken Leverkaas12 Saksische Leverworst10 Gekookte Lever 15 Smalle Bloedworst 50 ct. Wij hebben WOENSDAG 22 SEPTEMBER op de Veetentoonstelling te ALKMAAR aangekocht de beste SLACHTSCHAPENwelke behaalden een lsten en een 2den prijs. Deze pracht beesten zijn heden tentoongesteld in ons filiaal Dus allen naar A. MEIJER'S GEDEMPTE OUDE GRACHT 80, hoek Botermarkt ^Re gevestigd te Haarlem. LEIDSCHEVAART 554, t.o. Schouwtjesbrug. SPAARNWOUDERSTRAAT 69, naast De Batavier.PAUL KRUGERSTRAAT 15, naast De Gruyter. RIJKSSTRAATWEG 97, naast Wijnbergh. Alle gevestigd te Haarlem. PAUL KRUGERSTRAAT 15, naast De Gruyter. LEIDSCHEVAART 554, to. Schouwtjesbrug. RIJKSSTRAATWEG 97, naast Wijnbergh. De laagste inschrjjfster was de N.V. Aanne mingsmaatschappij v.h. D. Jansen te Aalten voor 232.740.(met toepassing van het be paalde in par. 39a van het bestek voor f 229.600.—). Rondom de Zonnebloemlaan te Aerdenhout heeft Woensdagavond omstreeks tien uur een sensationeele achtervolging plaats gehad van een inbreker, die zóó in het nauw gedreven Werd, dat hij zelfs dwars de Houtvaart overstak, maar even later met een nat pak als eerste cel bewoner in het nieuwe politiebureau te Over Veen werd opgesloten Het geval begon voor de bestolenen heel grie zelig. Meneer en mevrouw waren per auto uit gegaan en om welke reden dan ook vroeger thuisgekomen dan ze oorspronkelijk van plan Waren. Omstreeks half tien naderde de auto de Woning aan de Zonnebloemlaan, toen mevrouw tot haar grooten schrik bemerkte, dat op een bovenkamer licht brandde. Even suste meneer den schrik van zijn echtgenoote, door op te merken, dat het licht misschien was blijven branden, maar toen deze mogelijkheid volstrekt van de hand gewezen werd, liep de conclusie op i.ongewenschte bezoekers" uit. Voorzichtig reed mijnheer zijn huis voorbij en even later stopte hij teneinde de politie te Waarschuwen. De inbreker moet een goeden neus hebben, Want toen de politie arriveerde nam hij juist de beenen. De politie met eenige burgers er ach teraan. De inbreker de Houtvaart in! Politie en burgers waarschijnlijk niet, want het rapport Vermeldt niets daarvan. Aan den overkant van 't water voortzetting der achtervolging. Victo rie voor de politie! Druipende inbreker feeste lijk opgebracht naar het nieuw politiebureau te Overveen. Historisch moment: eerste celbewo ner in het kersversche gebouw. En tot slot deze nuchtere feiten: de druipende man bleek te zijn een 46-jarige Amsterdammer en men vond op hem een gouden horloge en een pistool, tot voor een uur nog eigendom van den villabewo ner en zijn geschrokken vrouw. Wij behoeven niet voor Berlijn onder te doen. Daar heeft men „Unter den Linden" ter gele genheid van de komst van Mussolini z.g. pylo nen of gasfakkels geplaatst. Bij ons komt de Duce wel niet, maar wij bele ven toch ook 'n groote gebeurtenis: 'n eeuw gas! Daarom heeft ons gemeentelijk gasbedrijf twee Van die pylonen op de Groote Markt geplaatst. Het zijn hooge, zilvergrijs geschilderde masten, met een rond plateau er boven op. Uit dat pla teau zullen straks honderden gasvlammen om hoog stijgen, waardoor de idee van reuzenfak- kels verkregen wordt en het effect in de avond uren bijzonder mooi zal zijn. Voor het gebouw van het gasbedrijf op de Kruisstraat is ook weer de jubileum-gasillumi- natie aangebracht. De hoofdingenieur-directeur van den Pro vincialen Waterstaat te Haarlem heeft aanbe steed het maken van een vak van het kanaal OmvalHuygendijk, van een keersluis, tevens onderbouw eener basculebrug, van een vaste voetbrug en van dijk- en weggedeelten met bij komende werken, gelegen in de gemeenten Alk maar en Oudorp. Zooals reeds gemeld heeft de heer Stahle, voor de N.S.B. lid der Provinciale Staten van Noord Holland, ontslag genomen als lid van dat college. Indien Mr. W. de Rijke, die opvolger van Ds. v. Duyl in de Eerste Kamer is, zijn benoe ming aanneemt, zijn er dus twee vacatures voor de N.S.B Op de lijst staan de heeren v. d. Esch te Naar den en Pruisen te Haarlemmermeer. NEW YORK, 23 Sept. (Reuter). President Roosevelt is vertrokken voor een reis van veer tien dagen in het Noord-Westen van de Ver- eenigde Staten, waar hij zich op de hoogte zal stellen van de stemming der bevolking ten opzichte van zijn New-Deal-politiek. ROME, 22 Sept. (Havas). In den afgeloopen nacht heeft boven Rome een zeer hevig onweder gewoed. Vier uur lang viel een stortregen. De straten der stad werden als het ware in beekjes herschapen, daar de putten het water niet kon den verwerken. Tengevolge van kortsluiting is hier en daar brand ontstaan. MILAAN, 22 Sept. (DNB) De hooge water stand der laatste dagen heeft in een buitenwijk van Milaan merkwaardige gevolgen gehad. Het water van de rivier Lambro liep in een kuil met ongebluschte kalk van een leerlooierij. Daar door werd zulk een hitte ontwikkeld, dat in het hout van een belendende fabriek brand ont stond, waarbij materiaal verloren ging voor een waarde van ruim 400.000 lires. BUENOS AIRES, 23 Sept. De Woensdag avond uit het grootste deel der veertien provin cies des lands ontvangen verkiezingsuitslagen toonen aan, dat de verkiezing van den vroegeren minister van Financiën, Roberto M. Ortiz als president van de republiek Argentinië verze kerd is. Hij wordt hiermede de opvolger van Augustin P. Justo, w*iens ambtsperiode van zes jaar op 20 Februari 1938 afloopt. uimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiHt: od beproeft het zwaarst dien Hij het meest bemint. B itiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiliiiniiiiiiiiillllilltiiiliiiimiliimrc BRUSSEL, 22 Sept. (Belga.) De socialis tische ministers zijn vanmiddag opnieuw bijeengekomen. Spaak en Merlot hebben daarna een bespreking met Van Zeeland gehad. Het bureau van den algemeenen raad der socialistische partij zal morgen met de so cialistische ministers bijeenkomen ter be spreking van den toestand. Spaak heeft zijn vertrek naar Genève uitgesteld. Tijdens de besprekingen van heden hebben de ministers den politieken toestand behandeld en zich meer in het bijzonder gewijd aan de tenuitvoerlegging van het regeeringsprogramma. De „Soir" schrijft in dit verband, dat er niet temin reden is om te vermoeden, dat de on zekerheid over het al of niet aanblijven van Van Zeeland rte voornaamste zorg is geworden, niet alleen in ruimere politieke kringen, maar ook in het kabinet, en dat deze kwestie met die van het regeeringsprogramma onderwerp is ge weest van de besprekingen tusschen Van Zee land en de socialistische ministers. Minister De Man zou morgenochtend door den koning worden ontvangen. Men heeft, naar Havas uit Brussel meldt, te verstaan gegeven, dat er geen sprake is van een kabinetscrisis en ook niet van een wijziging der regeering. Wellicht zou Van Zeeland één of twee maanden verlof nemen, gedurende welken tijd De Man zijn plaats zou innemen. Men verwacht in ieder geval, dat men de volgende week zekerheid zal hebben. WARSCHAU, 23 Sept. Het gemeentebe stuur van Warschau heeft besloten het gebruik van autoclaxons in de straten der hoofdstad af te schaffen. Voortaan zullen dergelijke ge luidssignalen verboden zijn. De proefnemingen hebben aangetoond, dat zij meer kwaad dan goed doen en vaak juist door jiet verwekte ver rassende effect oorzaak zijn van verkeers ongelukken. Vraag: Kunt u mij het adres opgeven van den jongsten der twee militaire doktoren, die onlangs te Alkmaar de keuring hebben gehou den? Antw.: Ons onbekend. Vraag: Mijn dochter is in de gemeente Velsen intern in betrekking. Loon 25 per maand plus kost en inwoning. Hoeveel inkomstenbelasting moet ze betalen? Antw.: In totaal aan Rijksinkomstenbelasting en gemeentefondsbelasting 17,14. Vraag: Kunt u mij mededeelen waar de wedstrijd tusschen Ajax en R.C.H., in het sei zoen 1936, welke wedstrijd eindigde in een 2—1 overwinning voor R.C.H., gehouden werd, in in Haarlem of in Amsterdam? Antw.: In Amsterdam. Vraag van O. te H. Antw.: U wordt aangeslagen voor een bedrag van 30,68. Vraag van J. D. te L. Antw.: Vermoedelijk woont gij in bij anderen, die ook aangeslagen zijn. In dat geval wordt uw inkomen voor de berekening der belasting met een bedrag verhoogd. Wij vermoeden ech ter wel, dat u iets te hoog bent aangeslagen. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift de achterzijde van uw aanslagbiljet. Vraag: Heeft 'n dienstbode, die vacantie krijgt wegens afwezigheid van mevrouw, reqht op kostgeld? Hoeveel bedraagt het? Het meisje is inwonend en verdient 20 per maand. Antw. De dienstbode heeft recht op kostgeld, gewoonlijk berekend op 1.per dag. Vraag: 1. Waarvoor dient sepia in een vogel kooi? 2. Is dat ook geschikt voor een sijsje? 3. Wat is sepia? 4. Hoe moet men het aan den vogel geven? Antw.: Sepia is een stuk van een inktvisch, dat de noodige zouten voor de spijsvertering en kalk voor den vogel bevat. Aan één kant is het zacht, zoodat de vogel zelf kleine stukjes er uit kan pikken. Ook voor een sijsje is sepia zeer geschikt. Vraag: Is no. 7874 van de Stichting Circuit van Drenthe al uitgeloot? Zoo ja, is er op dat nummer een prijs gevallen? Antw.: Van deze particuliere loterij ontvingen wfj geen trekkingslijst, zoodat wij het antwoord op uw vraag moeten schuldig blijven. Vraag: Bloemen- en plantenwinkels mochten op Zondag 15 Augustus van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur geopend zijn. Hield dit in dat ze vanaf 15 Augustus altijd open mogen zijn of was het alleen voor dien Zondag? Antw.: De bloemen- en plantenwinkels moe ten op Zondag gesloten bijn. Dinsdag behandelde de Alkmaarsche Recht bank de zaak tegen het echtpaar van R. uit Beverwijk, dat er van werd beschuldigd onder valsche voorwendselen de Stichting Corona te Haarlem te hebben bewogen tot het verleenen van twee credieten, respectievelijk 1000 en 1500 groot, waarop het in totaal ongeveer ƒ800 aan voorschotten ontving. Een der voor wendselen zou zijn geweest, dat de vrouw een erfenis van 30.000 had te wachten, wanneer ze den leeftijd van 30 jaar zou hebben bereikt. De man ontkende schuldig te zijn aan het ten laste gelegde, omdat hij te goeder trouw was geweest. De vrouw erkende volledig; zij had alles alleen bedacht. Op zich zelf leek dit geval heel eenvoudig, maar al spoedig viel er door het getuigenver hoor een eigenaardig licht op de zaak. Zoo vertelde de vroegere agent van Corona, A. Stierp uit Den Helder, dat hij met den ver tegenwoordiger v. d. Vliet uit Spanbroek naar het echtpaar was geweest, omdat dit geld had gevraagd. De firma plaatste n.l. advertenties, luidende: Hebt U geld noodig? Daar kwamen de menschen dan op af. Hij had den verdachten toen uit eigen beurs 50.gegeven, welk be drag hij later had terug ontvangen. De vrouw had hem het verhaal gedaan van de erfenis en v. d. Vliet had inlichtingen ingewonnen, die heel gunstig waren. Over de maatschappij Co rona was getuige niet erg te spreken, want hij had er drie maanden voor gewerkt zonder vergoeding te krijgen. Hij had er nog een vor dering van 50.aan premiegelden op. De heer S. Langenberg, boekhouder te Haar lem was belast met de liquidatie van Corona. Hij gaf een overzicht van de transacties, die blij kens de boeken tusschen de Stichting en ver dachten waren gesloten en vertelde onder al- gemeene sensatie, dat het echtpaar een bedrag van 850.aan Corona had terug betaald, zijnde de hoofdsom van de voorschotten en de Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tljdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). rente. Er was tenminste een kwitantie van een dergelijk bedrag gevonden. Het geld was even wel niet in de kas van de Stichting terecht ge komen, maar in den zak gebleven van den toenmaligen penningmeester T., die de kwi tantie van kwijting had geschreven. Van de handelingen van verdachten had Corona geen nadeel ondervonden. Verdachte van R. ver telde, dat hij niets had terug betaald. Hij had van den penningmeester wel de kwitantie ont vangen, maar die penningmeester werd toen meteen de schuldeischer. Onder groote nervositeit van de vrouwelijke verdachte werd een broer van haar gehoord, die evenwel niets bijzonders verklaarde. De heer C. Stokman, winkelier te Haarlem en voorzitter van de Stichting Corona werd ge hoord als getuige a décharge. Die begon eerst de Stichting tegen verschillende verdachtma kingen te verdedigen en vertelde toen, dat niet het echtpaar de stichting voor 800.had benadeeld, maar de voormalige penningmees ter, die deswege door de Haarlemsche recht bank was veroordeeld. De zaak was niet bepaald duidelijk. De offi cier vroeg dan ook aanhouding, omdat een der voornaamste getuigen, de secretaris-adminis trateur der stichting, een zekere H., niet was verschellen. Hij verzocht tevens dien getuige door den sterken arm te doen voorgeleiden. De rechtbank besliste overeenkomstig dit ver zoek. Op 2 November a.s. zal de zaak vervolgd worden. Verdedigers waren mr. v. d. Loos en mr. van Gulik. Aan een artikel in het Officieel Orgaan van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond van 8, September 1937 ontleenen wij de volgen de opmerkingen over de zuivelpropaganda op onze kaasmarkt: „In het historische, op tallooze foto's en films vastgelegde Alkmaarsche Waaggebouw, is door de zorgen van de Kern Noord-Holland van 't Zuivelbureau te 's-Gravenhage een smaakvolle stand ingericht, die evenals het vorige jaar op de wekelijksche kaasmarktdagen veel belang stelling heeft ondervonden. In een passende omgeving worden daar door dames in Noord- Hoilandsch costuum proefjes van een onzer be kende kaassoorten, de bolronde Edammer 40 plus, verkrijgbaar gesteld. Dit geschiedt zoowel in den vorm van hompjes, als verwerkt in een smakelijk kaasgerechtje (kaascroquetten), welke tegen geringe vergoeding beschikbaar worden gesteld. Dat deze in den smaak vallen kan blijken uit het feit, dat op den druksten Vrijdag ruim 7000 hompjes kaas en 300 cro- quetten werden gebruikt; gedurende dit sei zoen beliepen deze cijfers omstreeks half Augustus resp. 40.000 en 2231. Het lokaal, dat door het gemeentebestuur voor dit doel gratis werd afgestaan, is op toepasselijke wijze versierd door afbeeldingen op de wanden, welke de voornaamste landen aanduiden, waarheen onze kaas geëxporteerd wordt en waarbij tevens de grootte van deze uitvoer is vermeld. De gevel van een zuivel fabriek symboliseert de beteekenis van de melk veehouderij en de zuivelbereiding voor ons land. De bezoekers uit binnen- en buitenland wor den opmerkzaam gemaakt op leerrijke excur sies, welke men van Alkmaar uit kan maken naar een moderne zuivelfabriek en een kaas boerderij. Van deze gelegenheid wordt regelmatig ge bruik gemaakt, o.a. deden dit een aantal bui- tenlandsche padvinders, afkomstig van de Jam boree, zoodat men ma$ aannemen, dat van een en ander een beter begrip en, kunnen wij de uitlatingen van het publiek gelooven, ook meer waardeering voor onze uitstekende pro ducten kan worden verwacht. En toch valt die boeman mee! In 't dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! NS? blanke Noorsche, flacon 25 ct. Hoestsiroop met creosote 25 ct. Bijenhoning, zuiver, pot 35 ct. Hoofdpijntabletten, buisje 20 ct. DE OUWE GAPER, Ass. Apoth. Lange Veerstraat 20, Tel. 16625 Elastieken Kousen f 2.50, f 1.95 liicbruiki dan V.V.V. •X e 1 fw e r k n d VtaHchmiddel! per paJk'. Versch Hollandsch Rundvleesch per pond Reclame Lappen Riblappen 55 Ribstuk, kort model 55 Braadstukjes 60 Roastbeef 70„ Biefstuk 70 en 80 Ossenhaas 80 Ossengehakt 40 Fijn gekruide Rollade 50 en 60 Blank Var kens vleesch. per pond Karbonade schouder Karbonade rib Karbonade haas 60 Hamlappen Fricandeau 50 Blank Kalfsvleesch. per pond Kalfsfricandeau 50 en 60 ct 50 Kalfslappen met been 50 Kalfscoteletten 55 Kalfslappen, heel mooi 50 50 45 Kalfsbiefstuk 70 Kalfsoesters en Vinken 80 Voor de filialen Spaarnwouderstraat en Paul Krugersfraat zijn de prijzen van het Rundvleesch 5 ct. p. pond lager. per pond per ons per pond per ons per pond Amsterdamsche Vleeschhouwerijen i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11