Het Openluchtspel HENSEN Het postkantoor INVENTA HAGEMAN KAAN Haarlem, 23 Sept. ALBA Kort en volledig Philips, Osram en Splendor GED. OUDE GRACHT 52 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 wordt nog slechts enkele dagen in het park Groenendaal ingang bij 't Molentje) te Heemstede opgevoerd en wel Donderdag 23, Vrijdag 24 en Zondag 26 September AANVANG 8 UUR KAARTEN AAN DE LOKETTEN U moogt dit niet missen In voorverkoop genomen kaarten zijn heden en ook volgende avonden geldig De inspectie verdwijnt uit het Kenaupark. Aid. Bestelling naar de Baljuwslaan Nieuwe vleugel De afd. Bestelling Harmonische Lichaams ontwikkeling Groote Houtstraat 158-Tel. 15426 Gratis vliegles op Schiphol Harry Francken f Z. K. H. Prins Maribu van Aruba in Santpoort Programma Radiocentrale zonneTi VULHAARDEN Worden geleverd ook in huurkoop door HAARLEM, TEL. 12762 Vergiftiging door borstplaatjes? Kennemer Fotokring Getuigen opgeroepen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Landelijke Rijvereenigingen IJmuidens Bloei VELSEN ATHLETIEK H.A.V. De Kampioen WIELRENNEN H.S.V. De Kampioen VOETBAL R.C.H.H.F.C. DUIVENSPORT Postduiven P.V. De Reisduif Keus uit 1001 tinten Gen. Cronjéstr. 129 ZILK IJMUIDEN LEEREN JEKKERS WOLLEN JEKKERS OLIE JEKKERS MANCHESTER JEKKERS PAARL AARSTEEg 1 m.,2842-HMEM ZANDVOORT ZAANDAM EEN BRIL VAN STIENS! AGENDA Bioscopen 24 September Bioscopen INSTELLINGEN ^BRED WD£Dulft Gauw nog een lot van Brederod®' duin, eer het te laat is. Trekking 7 October a.s. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN CAhistusspe&e*. STAD Een van de instellingen, die maar al te dui delijk aan den lijve merken, hoezeer Haarlem naar alle kanten groeit en nieuwe woonwijken iaat verrijzen uit weilanden aan den rand van de stad, is wel de Post. Hoe grooter het aantal bewoners, hoe meer brieven en pakjes er ver zonden worden en aankomen. Nieuwe straten maken nieuwe bestellers noodig of brengen in leder geval uitbreiding van het werk der be stellers. Waar dus Haarlem uit zijn huidige omtrekken groeit, zoo groeit ook de Post in Haarlem uit haar gebouwen. De afdeelingen worden grooter en daarmede moet de ruimte gelijken tred hou den. Dat heeft de Post in Haarlem tot ingrijpende maatregelen gedwongen. De afd. Bestelling in het Postkantoor kon niet meer met de haar toe gewezen ruimte toe. Het Postkantoor is al te klein, want de Inspectie is in een heerenhuis in het Kenaupark gevestigd, een. overigens haar waardige woning! Maar natuurlijk toch geen ideale toestand. Men heeft een oplossing bereikt door twee huizen aan dc Raaks naast het Postkantoor aan te koopen en daarvan zal een nieuwe vleugel aan het gebouw worden gemaakt. De afd. Bestelling verdwijnt uit het gebouw en de Inspectie krijgt de beschikking over de lokalen alsmede over den nieuwen vleu gel, waar de ontvangstkamer komt en eeni- ge lokalen voor het personeel. Ook de tele foon zal daar haar vleugels kunnen uit slaan. Voor de afd. Bestelling heeft men een geheel nieuw gebouw in petto. Zooals in verschillende andere plaatsen hebben ook de Ned. Spoorwe gen aan het station te Haarlem de éen of an dere loods leegstaan. De belangen van P.T.T. en van de Ned. Spoorwegen Worden daarom ge combineerd. De afd. Bestelling wordt onderge bracht in deze leege loods, die natuurlijk voor zooveel noodig grondig verbouwd wordt. Zi; staat aan de Baljuwslaan. De afd. expeditie, die tot heden toe in het station naast den uitgang zit, krijgt eveneens een plaats in de loods. Be neden de afd. expeditie en boven de afd. Be stelling. Het geheel wordt modern ingericht. De afd. Bestelling wordt b.v. met een sorteer- machine uitgerust. De Postdienst heeft door deze veranderingen groote voordeelen. De post van buiten komt in Haarlem per trein aan. Tot heden moet die post eerst naar het postkantoor gebracht wor den ter sorteering en voor de bestelling. Maar nu blijft ze aan het station, waar immers ook de bestelling dan zal zetelen. Dat spaart veel tijd uit. Voor de bestellers maakt het niet veei verschil uit of ze van het postkantoor of het station vertrekken. Tusschen het postkantoor en het nieuwe kantoor van de afd. Bestelling zal een regelmatige koeriersdienst worden in gesteld voor de brieven, die aan het postkan toor worden Bezorgd. Omgekeerd zal de nieuwe regeling voor de brieven van Haarlem naar an dere plaatsen ook tijdwinst brengen, want de auto's, die de brievenbussen leegen, brengen dan den inhoud meteen naar het station en niet zooals thans eerst naar het hoofdpostkantoor, waar vandaan hij dan weer naar het station moet gebracht worden. Men krijgt dus zijn brief eerder thuis en kan hem later op de post doen. Wij vernemen dat in begin van het vol gend jaar met de noodige verbouwingen begonnen zal worden. Onder auspiciën van de verschillende bonden zullen de H.L.O.-proeven einde dezer week wor den afgenomen: Vrijdagavond zwemmen in Stoopsbad, aanvang half acht. Zaterdagmiddag athletiek op het sportterrein aan de Oosten de Bruynstraat, aanvang half drie; na afloop hiervan wordt het klimmen ge houden in de 1ste H.B.S.-b, Zijlvest. Zondagochtend om negen uur vindt het wiel- rijden plaats vanaf het Kennemer Lyceum, ter wijl om tien uur gestart wordt' voor den wan deltocht. Het groote aantal deelnemers maakte het noodzakelijk, dat er een rouleeringssysteem moest worden toegepast, zoodat niet alle deel nemers op deze tijden aan de proeven zullen worden onderworpen. Zij, die alsnog willen deelnemen, kunnen zich hiervoor opgeven bij den heer K. Boersma, Gast huissingel 10, Haarlem, tel. 11624 of Vrijdagavond om zeven uur twintig in Stoopsbad, ja zelfs ook nog Zaterdagmiddag om twee uur twintig op het sportterrein aan de Oosten de Bruynstraat. Het programma luidt thans: Vrijdag 24 September zwemmen in Stoopsbad voor groep a 1930 uur en groep b idem. Zaterdag 25 September athletiek, terrein Oosten de Bruynstraat voor groep a 14.30; groep b 15.30. EUWS Klimmen en evenwichtsoefening in gebouw der 1ste H.B.S. b aan de Zijlvest 27 voor dames 14.45 (ingedeeld bij b)groep a 15.30 en groep b 15 uur. Zondag 26 September wielrijden bij Kenne mer Lyceum voor groep a 9 uur; groep b idem. Wandelen voor groep a en groep b 10 uur. gloeilampen koopt U het voordeeligst bij De Nationale Luchtvaartschool op Schiphol heeft haar medewerking verleend aan de openingsfilm in het Cineone-theater te Haar lem „De wonderen der vliegkunst", welke film van af Vrijdag a.s. in dat theater zal worden vertoond. Dagelijks wordt aan een der bezoekers van het theater een bon uitgereikt, welke recht geeft op een gratis proefvliegles bij de Nationale Lucht vaartschool, die ook haar afdeeling heeft op Schiphol. Het is een zeer aardig idee om de vliegenthou siasten zoowel door de film als door de praktijk met de wonderen der vliegkunst vertrouwd te maken. Vrijdagavond 24 dezer zal de eerste les wor den uitgereikt en zoo vervolgens eiken dag tot en met Donderdag 30 September. De gelukkigen, die in staat gesteld worden om dergelijke lessen op Schiphol mede të maken, zullen door de Cineone worden gefilmd. Het bureau der Kamer van Koophandel heeft aan de vereeniging Koninginnedag te Haarlem een subsidie verleend van 10.Afwijzend is beschikt op een aanvrage van het Nationaal Comité tot beteugeling van het cadeau-stelsel. Hedenavond zullen in het Sportfondsenbad de eerste Haarlemmers zwemmen, die het nieu we diploma bezitten van den Kon. Ned. Zwem- bond. Op de Rijksbegrooting voor 1938 is uitgetrok ken voor de Rijks H. B. S. te Velsen een be drag van 24.000. Op de Rijksbegrooting voor 1938 is uitgetrok ken aan subsidie voor den Ned. Bond voor den Diensthond te Haarlem een bedrag van 215. Van 1 tot 16 September zijn in de gemeente lijke zwem- en badinrichtingen 20722 baden ge nomen, ongeveer gelijk verdeeld tusschen Hout vaart en Delft. In de groote marmeren hall van het Koloniaal Instituut te Amsterdam werd hedenmiddag een borstbeeld onthuld van wijlen den heer Ir. A. Stoop, den grondlegger van de petroleum industrie in Nederlandsch-Indië. Door de Eerste Nederlandsche Vereeniging tot stichting van vakscholen in het kappersbedrijf, welke vereeniging werkt onder auspiciën van den Nederlandschen Bond van Kapperspersoneel, wordt ook dit winterhalfjaar weer een cursus in dames- en heerenkappen in den meest uitge- breiden zin georganiseerd. De opening zal plaats hebben op Maandag 27 September, in het ge bouw Olympia, des avonds 9 uur. De bibliotheek van het Nut voor het Algemeen leende in het seizoen 1936/1937 niet minder dan 15.162 boeken uit; in het seizoen 1935/1936 13463 boeken en in het seizoen 1934/1935 13367. Een gestadige vooruitgang, waaruit tevens blijkt van hoe groot belang de arbeid is van de katho lieke bibliotheken, welke lectuur aan onze ka tholieken verschaffen. Uit een ons toegezonden staat van nog levende Nederlandsche zouaven ter gelegenheid van de zeventigste herdenking van den roemrijken slag bij Mentana blijkt, dat in Haarlem alleen nog do heer J. v. d. Reep in leven is; in Hillegom de heer Th. Mooijkind en in Leimuiden de heer A. v. d. Horn. In de vacature van hoofd der mevrouw Van Tuyl-bewaarschool te IJmuiden is in de vacature ontstaan door het overlijden van mej. K. J. Noordzij voorzien door de benoeming van liej. J. Hendrikse, thans onderwijzeres aan de school. In den ouderdom van 50 jaar is plotseling overleden de heer Harry M. M. Francken, be kend bankier hier ter stede. De H. Requiemmis wordt Zaterdagmorgen om 10 uur in de paro chiekerk van St. Elisabeth en Barbara opgedra gen. Daarna vindt de begrafenis plaats op het St. Aldelbertuskerkhof te Bloemendaal. Men schrijft ons: Vrijdagavond zal Z. K. H. Prins Maribu van Aruba een bezoek brengen aan.den bazar die te Santpoort gehouden wordt ten bate van een te stichten kleuterschool. Z. K. H. vertrekt ongeveer 8 uur met zijn adju dant en gevolg vanuit zijn hotel in Haarlem, waar hij vandaag is gearriveerd. Om half negen zal Z. K. H. ontvangen worden op den bazai> Hoofdstraat 124, Santpoort, waar Z. K. H. nadat het volkslied van Aruba ge speeld is, zal worden toegesproken door den kapelaan. Daarna wordt Z. K. H. rondgeleid door de zaal, waarna hij aan het publiek gele genheid geeft tot persoonlijke kennismaking. Wij meenen, dat geen Haarlemmer deze gelegen heid voorbij zal laten gaan om dezen inland- schen prins te zien en te spreken. VRIJDAG 24 SEPTEMBER .Programma 1:. Hilversum 2. Programma 2:' Hilversum 1. Programma 3: 8 uur Keulen, 9.50 Pauze, 10.05 Keulen, 10.20 Pauze, 10.35 Parijs Radio, 12.35 Keulen, 1.20 Ned. Brussel, 1.35 Keulen, 2.50 Di versen, 4.05 Keulen, 5.20 Fr. Brussel, 6.35 Keulen, 8.20 London Regional, 9.25 Droitwich, 10.20 Fr. Brussel, 11.20 Weenen. Programma 4: 8 uur Ned. Brussel, 9.20 Diver sen, 10.35 London Regional, 12.50 Droitwich, 1.35 London Regional, 5.20 Droitwich, 6.45 London Regional, 7.30 Droitwich, 8.20 Diversen, 10.20 Diversen. Programma 5: 87 Diversen, 7 uur Eigen gramofoonplatenconcert: Zang met tusschenspel van Hawaii-muziek: 1. I for you and you for me, 2. Le mur de ton jardin, 3. I'm falling in love with someone, 4. Hawaiian moon, 5. Ve netian Kisses, 6. Mauna Loa, 7. Komm herab, o madonna Theresa, 8. Ah sweet mystery of life, 9. Bohemienne aux yeux noirs, 10. Bella Venezia, 11. Indiana Skies, 12. Hawaiian Reverie, 13. My little grass Shack, 14. Love, here is my heart, 15. Postillion van Longjumeau, 16 Vale, Fare well; 812 uur Diversen. De prettigste haard is Inventa. Bij het aanschaffen verbaast U de lage prijs en jaren en jaren daarna geniet U van zijn fraai uiterlijk, zijn degelijke afwerking en vooral van het lage brandstofverbruik. Kiest daarom Inventa, een R. S. Stokvis-product van Nederlands fabrikaat. In een tweetal gezinnen hier ter stede, heb ben zich ziekteverschijnselen voorgedaan, die volgens de betrokken personen te wijten zijn aan het eten van ondeugdelijke borstplaatjes. De verschijnselen waren bij alle zes personen dezelfde. De borstplaatjes waren afkomstig van een Haarlemsche zaak en om verdere uitbrei ding te voorkomen heeft het hoofd van een der gezinnen de autoriteiten van een en ander in kennis gesteld. De politie nam onmiddellijk de noodige vei ligheidsmaatregelen en zond zoowel den Keu ringsdienst als den Geneeskundigen Dienst een aantal borstplaatjes ter onderzoeking toe. De heele voorraad borstplaatjes werd in beslag ge nomen, zoodat het eventueele gevaar voorloopig geweken is. Woensdagavond hield deze vereeniging van amateur-fotografen haar eerste vergadering in het seizoen 1937'38. De heer J. Hettema te Amsterdam hield een voordracht over een vacantie-trip naar Noord- Afrika. Spreker gaf eerst een uiteenzetting over het land en zijn bewoners, van de geschiedenis van het begin onzer jaartelling tot nu en ten laatste een beschouwing over wat men als toe rist thans beleven kan in deze aan natuur schoon zoo rijke streek. Het geheel werd ge ïllustreerd door een serie lantaarnplaatjes. In de pauze bestond gelegenheid tot het be kijken van een fraaie collectie foto's, ontvan gen door bemiddeling van 't tijdschrift „Focus". Na proefprojectie werd de bijeenkomst geslo ten. Personen, die gisterenavond om kwart voor zes getuige waren van het ongeval op de Gr. Markt, waar een 27-jarige wielrijdster, komende uit de Groote Houtstraat, aangereden werd door een onbekend gebleven persoon op een race fiets, die uit de richting Zijlstraat kwam en via het autoparkeerterrein naar de Spekstraat wilde rijden en geen voorrang verleende, wor den beleefd verzocht zich tot het geven van nadere inlichting aan het politiebureau in de Smedestraat te melden. Geboren: M. VeenendaalSteeman, z. A. M. E. JonkerCornet, z. E. C. Hoenderdos Witteman, d. M. K. van der MeerSmit, d. A. van der PloegKamper, d. Ondertrouwd: 22 Sept.: H. Frant en L. Nies- sen 23 Sept.: P. C. J: Souwer en M. J. Poel geest P. Wilkes en B. de Graaf H. J. C. van Beek en C. T. A. Leenders. Getrouwd: 23 Sept.: W. Luijtjes en I. G. H. van der Sleen N. Overdijk en J. Hoogendorp J. A. Stevens en C. M. van Hemert. Overleden: K. Heeren, 20 jaar, Kruistochtstr. H. A., 3 jaar, z. van G. Lok, Gierstraat P. A. Verberne, 68 jaar, M. van Heemskerck- straat. Onder het hoofd „Paardenfokkerij" komt op de begrooting van Economische Zaken een post voor van 500.—, uit te trekken teneinde de gelegenheid te openen aan landelijke rijveree nigingen en aan organisatfes, welke zich het houden van harddraverijen ten doel stellen, eenigen financieelen steun te verleenen. By het Bureau voor Vreemdelingenverkeer der vereeniging IJmuidens Bloei, Willemsplein hoek van der Pollstraat, kwamen dit seizoen binnen: 47 schriftelijke aanvragen voor pen sion, 40 mondelinge aanvragen voor pension, 9 aanvragen om inlichtingen voor permanente vestiging, 19 aanvragen om inlichtingen voor school- en clubreizen, 15 schriftelijke inlichtin gen van div. aard, 47 mondelinge inlichtingen van div. aard, 16 aanvragen voor prop. mat. door andere V.V.V.'s, 46 personen maakten ge bruik van ons kantoor, om met behulp van onze gidsen van andere plaatsen, hunne vacantie- plannen te vergemakkelijken, 25 cliché's werden uitgeleend, 750 viertalige gidsen uitgereikt, 195 hotel- en pensionlij sten verstrekt. Bazar Ten bate van de Mariabewaarschool alhier zal van 29 dezer tot en met 1 October in het gebouw voor Chr. Belangen een bazar worden gehouden. Zondag 26 Sept. a.s. houdt bovengenoemde vereeniging een prestatiemarsch over 20 K.M. Dit in verband met het tweejarig bestaan op 16 October a.s. Tevens belooft deze prestatie marsch een bijzonderheid te worden in de Haarlemsche sportgeschiedenis, aangezien het zoo goed als zeker is dat de drie bekendste snel wandelaars van Nederland aan den start zullen komen, namelijk R. F. C. Toscani, kampioen van Nederland en 10e in het Olympisch kam pioenschap 1936 te Berlijn, F. v. d. Vijver, re cordhouder van den Zaanschen Zesstedenloop en H. Tol, de populaire Amsterdamsche wan delaar, die ook verleden jaar nummer één was. De baanclubkampioenschappen welke door de slechte weersomstandigheden niet konden wor den afgewerkt zullen hoogstwaarschijnlijk op Zondag 3 October op de Heemsteedsche Wieler baan worden voortgezet. Voor de finale sprint hadden zich geclas- seerd C. de Best. A. Schaper, D. Drost en R de Lange. Deze 4 renners zullen in zes mat ches a deux voor den titel strijden. Een klas sementswedstrijd voor nietgeplaatsten over 39 ronden met 3 klassementen werd gewonnen door Drogtrop met 6 punten, 2de J. Bas 5 pun ten, 3de Burger 3 punten, 4de de Winter 2 punten, 5de v. Halst 2 punten. Voor den voorwedstrijd op den langen afstand waren gestart: Schenk, v. Halst, Drogtop, S Bos, J. Bos, v. Noorden, Terburg, Valkman, Bakker, Krom en de Winter. Na 22 ronden moest door den regen worden afgelast. De vijf eerstaankomenden starten in de finale, waar voor tevens aan den start komen C. de Best, Th. Drost, D. Drost, Schaper, Scheidier, v. d. Heij den, Brey, Jansen, Jonker, Burger en de Lange en komen dus 16 renners in de finale. A.s. Zondag wordt het sprintkampioenschao op den weg verreden. Bijzonderheden, inlich tingen en sluiting inschrijving Vrijdagavond 9 uur in het clubgebouw. Voor dezen plaatselijken wedstrijd bestaat uit den aard der zaak groote belangstelling. Voor verkoop zal weer worden gehouden aan de be kende adressen. Het R.C.H.-elftal verschijnt in de volgende opstelling: Metten Kors v. Thiel Slot v. Dansik v. d. Bel Hoogendoorn v. d. Horst Kedde Hellingman Lenselink. Het R.C.H.-bestuur heeft onlangs besloten de toegangsprijzen te verlagen. De Haarlemsche Concours-commissie houdt op Zondag 3 October as. een wedvlucht vanaf Noyon, Frankrijk. Iedere liefhebber, aangeslo ten bij een Postduivenvereniging, zoowel in als buiten Haarlem, kan hieraan deelnemen. Inlichtingen betreffende deze vlucht te beko men bij J. F. Heerschop, Korte Heerenstraat 16, Haarlem. Uitslag Neufvilles afstand 210 K.M., los 8 uur P. Kroon 1, C. Th. Verdonk 2 5 7 8 en 15, N. Wezenbeek 3 en 16, C. Alders 4 en 12, J. J. Hart 6 en 14, H. J. Handgraaf 9 13 en 17, J. Rompa 10, C. v. 't Ende 11. Eerste prijswinnen de duif ]0 uur 50 min. 39 sec. Laatste 11 uur 8 min. 26 sec, WEGENS ZIJN KOUDe ZITPLAATS ZOEKT 'T MANNETJE IN DE MAAN EEN LIEVE, TROUWE SADE DIE WOL VERWERKT VAN Volksfeesten De Volksfeesten of beter nog de jaarlijksche parochiale kermis, zijn hier Dinsdag wederom sinds 1931 voor het eerst ge houden. De officieele opening, welke Maandagavond zou plaats hebben.kon wegens den kwistigen regenval niet door gaan. Het weer was Dinsdag iets gunstiger, tenminste in zooverre, dat alle spelen konden plaats hebben, ofschoon gedu- rend& den dag zoo nu en dan een stroomend buitje als een koude douche onaangenaam op de feestgangers neerplaste. Dinsdagmorgen was het feest speciaal be stemd voor de schoolgaande jeugd en werd te negen uur ingezet met een kinderoptocht. Te ongeveer tien uur bereikte deze kleurige en vroolijke stoet van meer dan driehonderdvijftig kinderen het feestterrein en namen de kinder spelen een aanvang. Bij de prijsuitreiking, welke te ruim vijf uur bij de woning van den heer Bekkers plaats vond, was o.m. aanwezig burgemeester van Iersel van Noordwijkerhout. Des avonds had nog een lampion-optocht plaats, waarvoor weer veel belangstelling be stond. Het overige gedeelte van den avond werd er vroolijk feest gevierd. D. C. IJ.-nieuws. In de voorwedstrijden van de competitie om den meestertitel werd ge spééld de partij LarosMertens, welke partij in remise eindigde. Van den districtsbond Noord-Holland zal spoedig de hoofdklasse-competitie beginnen. Hierbij zijn ingedeeld: Damclub IJmuiden, Haarlemsche Damclub. Wormer, Damclub Haarlem, Zaandam. Den Helder zal dit jaar niet in de competitie meespelen. VAKKLEEDINGMAGA'ZtlN Jeugdige werkzoekenden Dezer dagen is alhier gevolg gegeven aan de plannen tot op richting van een commissie voor de „Beharti ging van de belangen der jeugdige werkzoeken den in de gemeente Zandvoort". De wethouder van Sociale Zaken, de heer Corn. Siegers, heeft deze commissie geïnstalleerd ten raad-huize,- waarbij alle aangezochten hun benoeming heb ben aangenomen. De commissie is als volgt samengesteld: wethouder Siegers, voorzitter; leden J. v. Sluisdam, S. Slagveld, H. J. Koning, M. Kemp, zuster G. Bokma, S. Attema, J. H. v. Wijk Sr. en H. Poots. De leden der commissie zijn gekozen uit alle takken van industrie, in- tellectueelen en werkgevers uit de bedrijven. Van alle jeugdige werkloozen zal een lijst worden aangelegd en getracht zal worden iede- ren jeugdigen werklooze in die branche te plaat sen, waarin reeds werd gewerkt. Zoo dit niet mogelijk is, zal gezocht worden naar werkobjec- ten. De commissie werd gesplitst in drie subcom missies van drie leden, die telkens een maand achtereen zitting hebben en wel des Zaterdags van 34 uur in het gebouw der bedrijven aan de Groote Krocht. Dit uur is dan tevens ont- vanguur. Daarenboven zal de geheele commis sie iederen laatsten Zaterdag van de maand bijeenkomen in genoemd gebouw van 45 uur. De leiding der dagelijksche correspondentie en administratie is in handen van het lid, den heer H. J. Koning Mz„ Haltestraat 62. De commissie hoopt reeds 2 October met haar werkzaamheden te kunnen aanvangen. Getracht zal worden een nauw contact te ver krijgen met den dienst der arbeidsbemiddeling, welke dienst door het verstrekken van gegevens van zeer groot nut kan zijn voor deze nieuw ingestelde commissie. Gezien de gunstige resu^aten in andere ge meenten mag verwacht worden, dat ook hiqr deze commissie vruchtbaar werk in het belang der jeugdige werkzoekenden zal kunnen ver richten. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Jo hannes z. van J. Mandjes en W. C. Passant; Gerrit z. van A. Hoorn en M. Abbink; Alida Maria d. van S. Schoen en M. Hoorn; Eduard z. van J. H. Bats en J. Klompmaker; Adriana Angenita d. van T. Zorgman en A. A. C. Pie- terse; Hillegina d. van J. Winter en W. C. Baijens; Ruth d. van S. Kef en A. List; Jan z. van J. Klomp en C. Rol; Cornells Frederik z. van G. Godri en A. Kracht; Jeannette Geor gette, d. van J. G. Bührs en C. BuijS; Cornells z. van C. Dil en R. M. Takken. Ondertrouwd: C. van Aalstede en C. Schaap; K. de Hart en L. Molenaar; K. Blauw en H. Vormer; J. Keuning en P. Goulooze. Getrouwd: H. Schonewille en G. Geertsma; M. J. Melief pn A. Koeman; H. van den Berg en J. Boot. Overleden: Otte Hellema, 60 j. geh. met W. Smilde; Jan Kat, 86 j. wed. van C. Zwart; Jo hanna Jacoba van Tongeren 71 j. geh. met M. Blank; Jannetje Timmerman, 59 j. overleden te Amsterdam; Johannes Sombroek 37 j., ongeh., overleden te Amsterdam; Risje de Vries, 58 j. geh. met D. A. Flentrop, overl. te Amsterdam; Grietje Jonkhart, 52 j. wed. van B. Bos. Opening V.V.Z. Sportpark. Zondag, 3 Oct., zal het V.V.Z. Sportpark, waarmede Zaandam BETER GOEDKOOPER GIERSTRAAT 27 ALLE Z.FONDSEN Gebouw St. Bavo: Federatie groenten- en fruithandel, 8 uur; Vakgroep schilders, 8 uur; Vertrouwensmannen metaalbew., 8 uur; Bestuur R. K. Volksbond, 8 uur; Commissie geestelijke belangen, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Hals-museum: Frans Hals-tentoonstel ling, 105 uur. Teylermuseum: Tentoonstelling 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier, Gr. Heiligland 66: expositie, 106 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling van 34 uur. Rembrandt-theater: „Mister Flow", 2.30, 7 en 9.15 uur Cinema-Palace: Palace Filmac 115 uur, Kniertje in „Op hoop van zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De veroveraar van In- dië" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Drie handige meisjes", 2/30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Haarl. gem. koor, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstelling 105 uur. Teylermuseum: Tentoonstelling 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Gr. Heiligland 66, expositie 106 uur. Rembrand-theater: Sherlock Holmes, 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac 11—5 uur; ,,Op hoop van zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Joe Brown in de Pap soldaat" en Penrod en Sam, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Charlie Chan op de Olym piade" en „De zwarte tulp", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „De wonderen der vlieg kunst", 2, 4, 7 en 9 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70; geopend op werkdagen van 's morgens 10 uur tot half één; des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 79 uur. 's Maandagsmor gens gesloten. R.K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend. Parklaan 59, hoek Jansweg, telefoon 10394. St. Elisabeth vereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur; 's Maandags van 2 tot 3 uur; ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis, Parklaan 75 (Tel. 16391)- Spreekuren voor R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijving lidmaatschap en inlichtingen alle werkdagen van 10 uur vjn. tot 5 uur n.m. Bureau voor uitzending van zieken-, zenuw- en kraamverpleegsters, kraam verzorgsters enbakers. Dag en nacht te be reiken. aan de spits van geheel Noord-Holland ené-"'' waarschijnlijk ook wel van de R.K.F. staat, worden geopend. De feestelijkheden zullen dien dag geopend worden met een H. Mis met algemeene H. Com munie der leden, Waarna gezamenlijk ontbijt in het R.K. Vereenigingsgebouw volgt voor de leden, juniores, commissieleden, jun. leiders en genoodigden. Des middags om kwart over één vindt de plechtige inzegening der terreinen en tribune plaats, gevolgd door de officieele opening van de inrichting, waarbij vele gemeentelijke en Geestelijke autoriteiten worden verwacht. Om half drie wordt dan de eere- en tevens competitiewedstrijd gespeeld tusschen V.V.Z. I en V.V.A. I uit Amsterdam, het kampioenselftal van het vorig seizoen. De dag wordt beëindigd met een feestavond, waaraan de amusementsafdeeling, de V.V.Z.- girls, dansorlcest onder leiding van G. Brussel hun medewerking verleenen, terwijl een bal onder leiding van Diedrich Hoorn het slot vormt. IJMUIDEN, 23 Sept. Rtjksvischafslag. Tarbot 52—92 cent per kg. Tong 1.19—1.40 per kg. Mm' del Schol 30.00, Zetschol 25.0027, kleine Schoi 13.00—30, Bot 12.00—18, Schar 2.804.80, Tong schar 20.00—28, per 50 kg. Rog 13—14.50 per 2" stuks. Vleet 0.802.50 per stuk. Pieterman cu Poon 3.50, groote Schelvisch 28.00—37, midde* Schelvisch 32.00, kl. midd. Schelvisch 19.00—29, kleine Schelvisch 5.30—17 per 50 kg. KabeljaU" 42.50—86 per 125 kg. Gullen 4.90—17.50 per kg. Leng 1.201.80 per stuk. Heilbot 7092 een' per kg. Wijting 2.405.60 per 50 kg. Koolvisen 0.301.30 per stuk. Makreel 9.00 per 50 kg. Ver" sche Haring 3.254.15 per kist. Steurharing 8.5U 8.80 per kist. van de Donderdag aan den Rijksvischafslag aan' gekomen STOOMTRAWLERS Gloria 1450 manden 4470.—, Eendracht 9®® manden 2890Bloemendaal 520 mande 4320.—, Maria S. Ommering 985 manden 3900--T7 Petten 900 manden 3340.Amsterdam l1 manden 4120. NAGEKOMEN BESOMMINGEN van 22 September LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W. 3 149.—, Sch. 66 457 WATERSTANDEN IJMUIDEN, vrydag 24 Sept. Vloed: 6.18 6.35 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2