JUn ont: f tM 17 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 SPORT-MEDAILLES Wijnands v. Rensen PAS OP DIE JAS! VOETBAL D.H.V.B.-uitslagen TeylingenSantpoort II 46 R.K. HAARLEMSCHE VOET BALBOND (District Haarlem van den D.H.V.B.) Programma 3 October Jaarvergadering R.C.H.H.F.C. 2—1 BeverwijkSchoten 31 De Zeemeeuwen- 1—5 -Bloemendaal KinheimZandvoort 33 HillegomA.S.C. 53 LugdunumHillinen 23 ■Bk ff&vV» i 8 11 ZEILEN Sluitingswedstrijden op de Achterzaan HOCKEY DAMES-HOCKEY Rood WitAmsterdam 52 HENGELSPORT De R.K. ForelSport na Strijd WIELRENNEN H.S.V. De Kampioen H.R.C. „Excelsior" R.K.W.V. „Achilles" H.R.C. „De Jonge Kampioen" BRIDGE Bridgen SCHIETEN Schietvereeniging Jhr. Otto van Lennep DAMMEN Massakamp StabielD.O.S. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ALG. NED. VERBOND Eerste Zang wedstrijd Reserve le klasse A RKAV 2—DOSS 3 Wilskracht 2De Meer 2 Afdeeling Centrum le klasse A OranjeZwart 1Roda 1 Purmerend 1The Unity 1 St. Mart. 1—ZFO 1 Docos 1—G. Wit 1 DEK 1—NVC 1 Reserve le klasse A HBC 2—DOSS 2 DOS 2TYBB 2 Onze Gezellen 2DEM 2 2e klasse VDO 1—SVO 1 NVA 1—DES 1 Reserve 2e klasse A The Unity 2Zwaluwen 2 (20 min. voor einde door scheidsr. De Meer 3Wilskracht 3 B TYBB 3Lisse 3 SJC 3—HBC 3 3e klasse ODA 1SDE 1 PSCK 1St. Pancratius I B DES 2—ODI 1 C Geel-Wit 2TZB 1 HBC 4DSO 1 OIV 2—TYBB 4 Concordia 2DEK 2 Onze Gezellen 3DSS 2 Reserve 3e klasse A St. Mart. 3—DOSS 4 V'dam 4Zwal. 4 B WA 4—RKAV 3 Rcda 2Wilskracht 5 C Gez. Vier 2—VDO 2 Zwal. 3Or.-Zwart 2 ZPC 2—The Unity 3 4e klasse A DOSS 5—VIC 3 Constantius 3PVCA 1 RCM 2—ZPC 3 Reserve 4e klasse A NVA 2—ODA 2 B VDO 3—NAS 3 C RCM 3—NVA 3 D TYBB 5—DEK 3 DSO 2G.-Wit 3 E BSM 3—TYBB 6 Afdeeling Zuid le klasse A Vlaardingen 1Velo 1 PPC 1—RAVA 1 SGV 1—St. Lodew. 1 Reserve le klasse BI. Zwart 2—DHL 2 Excelsior 2GDA 2 DONK 2—Gr. Willem 2 Aeolus 2PFC 2 1—2 2—7 0—5 2—6 3—1 0—5 4—0 7—1 4—2 3—4 1—1 2—2 3—4 gest.) 4—3 3—1 7— 2—5 1—1 35 7—2 2—12 4—3 0—3 0—1 0—17 8—2 3—4 3—4 7—2 1—3 7—3 0—5 10—2 11—0 3—4 3—13 5—1 3—3 8—3 36 7—1 2—6 33 5—0 2—3 2—2 Scheidsrechter Taskin laat precies op tijd be ginnen. De aanval van Teylingen stevent di rect weg maar zonder resultaat. Dit begin doet het beste verwachten, doch al spoedig komt tot uiting dat alle wijzigingen in het elftal nog geen verbeteringen zijn. Santpoort domineert weldra over alle linies, zoodat Warmenhoven es. te veel voor hun re- Jcening moeten nemen. Toch heeft Teylingen het eerst succes, als v. d. Ploeg na een kwartier den bal vrij krijgt en hard inschiet (10). Na een korte opleving komt Santpoort aan de beurt. Uit een ver schot komt de gelijkmaker (11). Niet lang daarna moet de Teylingenkeeper weer een bal uit z'n doel grabbelen, spoedig gevolgd door een derde doeipunt. Als de thuisclub zich nu even geweldig inspant wordt de achterstand met een mooi doelpunt verkleind. Na keurig samenspel scoort Santpoorts rechts buiten no. 4, waarna Teylingen een dito pres tatie verricht. Met een 43 voorsprong voor Santpoort wordt na de rust het spel hervat. Aanvankelijk lijkt het of Teylingen den ach terstand zal inhalen, maar de afwerking der aanvallen laat veel te wenschen over. Santpoort daarentegen speelt steeds goed sa men en hoewel vele mooie aanvallen op buiten spel stranden, wordt weldra ook het vijfde doel punt gescoord. Teylingen geeft den moed nog niet op. De gastheeren weten herhaaldelijk door te breken, waarbij tweemaal een penalty wordt toegewe zen. De eerste wordt mooi gestopt, doch de tweede penalty brengt succes. Met een punt achterstand wordt thans hard gewerkt om ge lijk te maken. Santpoort profiteert echter nog eenmaal van te ver uitloopen van den keeper en maakte er 46 van met welken stand het einde komt. i T.Y.B.B.—O.I.V. 1230 uur. O.G.Concordia 12.30 uur. 1 VogelenzangD.E.K. 12.30 uur, B5.M.O.G. 12.30 uur. D.S.O.—T.Y.B.B. 12.30 uur, N.A.S.O.G. 12.30 uur. O.G. d—D.S.S. 1.45 uur. SantpoortO.G. e 12.30 uur. O.I.V.B.SM. 1 uur. Zaterdag 2 Oct. O.G. d—d ek;. 2.30 uur. O.G. bT.Y.B.B. a 3 uur. T.Y.B.B. b—O.G. c 2.30 uur. De jaarlijksche algemeene vergadering zal gehouden worden op Donderdag 30 Sept. a.s 's-avonds 8 uur in café-restaurant Bolwerk Haarlem. Agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Notulen. 4. Jaarverslagen. 5. Verslag Bondsvergadering. 6. Verslag kascommissie. 7. Bestuursverkiezing. De voorzitter stelt zich niet meer herkiesbaar In zijn plaats stelt het bestuur candidaat den heer H. W. v. Turnhout, thans vice-voorzitter Aftredend zijn de heeren P. P. Smit, W. J. G. Bergman en N. Kaasenbrood, waarvan de laatst genoemde zich niet meer herkiesbaar stelt. Het bestuur stelt in deze vacature candidaat den heer J. B. Ferdolage, en in de plaats van $en heer v. Turnhout, indien deze tot voorzitter mocht werden gekozen, den heer Homstra. De vereenigingen hebben het recht candidaten in te dienen tot 3 dagen voor de vergadering. De candidaatstelling moet vergezeld gaan van een 't Medaillehuis Schoterw. 78 o.kaz. tel. 17256 verklaring, waarin de betrokkene de candida- tuur aanvaardt. 8. Begrooting. 9. Verkiezing elftalcommissie 10. Benoeming kascommissie. 11. Rondvraag en sluiting. Het bijwonen van deze vergadering is ver plichtend gesteld op straffe van 5 boete. HET BESTUUR Reeds in de eerste minuten moest de R. C. H.-verdediging alle zeilen bijzetten om enkele gevaarlijke aanvallen af te slaan, doch daarna heeft R. C. H. geruimen tijd den boventoon gevoerd, waarbij het tempo, waarin gespeeld werd, onvoldoende was om de meerderheid te laten uitkomen. Na ruim een kwartier spelens kopte Kedde fraai een goeden voorzet van Hoogendoom in, omdat de H. F. C.-defensie had vergeten Hoogendoom voldoende te hin deren, waardoor deze alle gelegenheid kreeg om goed te mikken. De 10-voorsprong, dien R. C. H. hiermede verkreeg, bleek niet genoeg om het spelpeil een beter aanzien te geven, H. F. C., hoewel feitelijk met vier voorwaartsen spelende, maakte het Van Thiel c.s. meerma len heel lastig. Eenmaal werd Kors dermate in het nauw ge dreven, dat hij terug moest spelen op Metten en deze slechts door corner te trappen erger kon voorkomen. Uit dezen corner kopte Drijver keurig den gelijkmaker in het R. C. H.-net. Er was toen een half uur gespeeld. Het toen vol gende kwartier heeft R. C. H. bepaald een flinke meerderheid gedemonstreerd. Hierin ont stond ook een tweede doelpunt door ferm door zetten van Kedde, hetwelk echter ten onrechte werd geannuleerd. De rust brak aan met 11. Na de rust heeft de spanning min of meer goed gemaakt wat aan goed voetbal ontbrak. H. F. C. speelde fel op winst en al heeft Met ten dan ook niet al te veel moeilijk werk gehad, het R. C. H.-doel beleefde herhaaldelijk moei lijke momenten. V. d. Togt, die uitstekend speelde, moest er nu en dan ook aan te pas komen, doch in hoofdzaak waren het de backs aan beide zijden, die het gevaar als regel tijdig wisten af te wenden. Bij R. C. H. Van Thiel en bij H. F. C. Van Olphen moesten het veld ruimen wegens kleine blessures: beider vervangers deden daarna nog behoorlijk werk. Meer en meer ging het er naar uit zien, dat de wedstrijd in 11 zou ein digen, al had H. F. C. geruimen tijd de beste kansen. De R. C. H.-verdediging en in laatste instantie Metten stond succes voor hen echter in den weg en toen twee minuten voor het einde een hoog doorgespeelde bal tusschen de H. F. C.-backs inkwam, was het Kedde, die zich met een handige manoeuvre vrij speelde en v. d. Togt het nakijken gaf. Gelegenheid om gelijk te maken was er practisch niet meer en zoo won R. C. H. ten slotte nog onverwacht dezen wedstrijd met 21. Onder leiding van scheidsrechter van Erp heeft Beverwijk een zwaar bevochten doch ver diende zege behaald. Vrij spoedig na den aan vang zorgt Kuijer Sr. uit een prachtvoorzet van links voor no. 1 en ofschoon de Wijkers sterker zijn dan de bezoekers weten deze laatsten toch nog herhaalde malen de Wijker defensie voor moeilijke vraagstukken te plaatsen. De Wijkers maken het de achterhoede der bezoekers op hun beurt bijzonder lastig maar voorloopig houden de gasten stand tot het spel ongeveer 15 min. oud is. Maenhout snelt alle tegenstanders voor bij, zet prachtig voor en midvoor Vessies kopt no. 2 langs den Schoten-keeper. De rust gaat in met een 20-voorsprong van Beverwijk. Na de rust wordt hetzelfde spel herhaald. Di- rekt na den aanvang is het weer Kuijer Sr. die een ^prachtvoorzet van Maenhout inzet zoodat de stand vijf min. na rust 30 is. Dankbaar profiteeren de bezoekers tenslotte van een ver slapping der Wijkers. Een goede voorzet van rechts wordt door hun linksbinnen langs Hoge- werff in een doelpunt omgezet. Verder wordt er niet gescoord. Zeemeeuwen trapt af en onderneemt den eersten aanval, welken v. d. Kloos goed onder breekt, en waaruit Bloemendaal tot den aan val over gaat. Deze strandt op buitenspel van de Bock. Nadat Zeemeeuwen achtergeschoten heeft, profiteert de Bock van een fout van Keesman en geeft Bloemendaal de leiding 01. Na enkele vergeefsche aanvallen van Zeemeeu wen is het wederom de Bock, die Keesman en Koper passeert en den stand op 02 brengt. Bloemendaal heeft het beste van het spel en de verdediging van Zeemeeuwen treedt nogal forsch op. Wanneer bij een aanval de Bock han dig terug speelt op Hartman, jaagt deze het leder voor de derde maal in het net 03. En kele aanvallen van Zeemeeuwen hebben geen succes tegen de Bloemendaalverdediging, waar in vooral v. d. Kloos een goede partij speelt. Wanneer Bloemendaal even verslapt, wordende kansen, welke Zeemeeuwen voor het grijpen heeft, niet benut. Bloemendaal neemt nogmaals het offensief in handen, en dan vergrijpt de kanthalf Keur zich aan de spelregels. Bij een aanval van Zeemeeuwen, blijft de Bloemendaal verdediging voor vermeend buitenspel staan en W. Terol brengt den stand op 13. Ook in de tweede helft zet Bloemendaal een goed offen sief in, maar vindt dan in Keesman een strui kelblok. Zeemeeuwen weet aan den druk van Bloemendaal te ontkomen, neemt het offensief over, maar voor het doel is men te langzaam, terwijl de Haas enkele goede voorzetten onder schept. Uit een fout van den Zeemeeuwenkee per brengt de Bock den stand op 14. Beide deelen verkeeren dan om beurten in gevaar, maar Zeemeeuwen heeft geen schutter, terwijl Bloemendaal door v. d. Mei de Bie in de laat ste minuten den stand op 15 brengt. In een zeer*goeden wedstrijd heeft Zand voort tegen Kinheim een gelijk spel weten te behalen. Vanuit den aftrap neemt Zandvoort door H. Bloemendal, uit een voorzet van links, de leiding 01. Er volgt dan een gelijk op gaand spel, waarna Kinheim uit' 'n vrijen trap den gelijkmaker scoort 11. Nadat het spel on geveer 10 minuten aan den gang is wordt de Zandvoort-keeper door 'n schot van den rechts buiten verrast 21. Partijen wegen dan verder tegen elkaar op, doch even voor rust plaatst v. d. Bos een voorzet ineens in 22. In de tweede helft neemt Zandvoort spoedig de lei ding door Bloemendal 23. Tot het einde toe blijft de spanning erin en door een fout van den Zandvoort-keeper maakt Kinheim gelijk 3—3. Hillegom loopt hard van stapel. Het gevolg is dan ook dat na 5 minuten Winkelaar handig eenige A. S. C.-ers passeert en schitterend in den hoek schiet (10). A. S. C. zet er alles op, doch moet steeds de meerderheid van de H.-achterhoede erkennen. De halflinie der thuisclub voedt haar voorhoede goed, maar er wordt te kort gespeeld om succes te hebben. Wederom is het Winkelaar, die han dig is in passeeren en hij weet op dezelfde ma nier no. 2 voor zijn club te scoren (20). Nu komen de gasten los en vooral de links buiten heeft veel vrij spel en geeft veel goede voorzetten. Dit levert de Hill, achterhoede veel moeilijkheden op en zij kan dan ook niet verhin deren, dat na een gosd opgezetten aanval v. Dijk onhoudbaar wordt gepasseerd (21). Dan gaat de thuisclub er van door. Na een mooien open aanval komt Boelé alleen voor den keeper, schiet hard langs den grond, de Leidsche keeper valt over den bal heen en de rust komt met 31 in het voordeel van Hillegom. Na de rust is het weer de thuisclub, die hèt eerst aanvalt, maar nu heeft A. S. C. haar spel goed door en zoo zijn de aanvallen niet ge vaarlijk. De oude fout eerst passeeren en dan afgeven, was telkens een succes voor de A. S. C.- achterhoede. De gasten nemen dan ook gerui men tijd het spel in handen, maar verder dan de backs brengen zij het niet. In deze periode was het spelpeil niet bijzonder hoog. Een keurig door linksb. genomen hoekschop brengt voor A. S. C. succes en wordt door r.b. schitterend ineens ingekogeld (32). Wel speelt hierna de thuisclub even enthousiaster, maar 't spel is te onrustig en de bal wordt niet tijdig verwelkt. Dan probeeren de Zwart-Witten het met wat vlugger te schieten. Wel liet de Leidsche keeper eenige keurige staaltjes van keeperstaleriten zien, maar hij kon niet verhinderen, dat Win kelaar hem nog 2 maal onhoudbaar passeerde. Uit een strafschop voor A. S. C. kwam het 3e Leidsche doelpunt, zoodat deze wedstrijd ein digde met 53 voor Hillegom. Hillinen overspeelde in de eerste helft de Leidenaars totaal, doch het verrassende was, dat Lugdunum een 20-voorsprong kon nemen. De druk op de Leidsche veste hield echter aan. De rechtsbuiten Vijfschaft en H. Scholten scho ten hard tegen paal en lat. Steeds weer kwa men de passes van de halflinie binnen het be reik der voorhoede, doch het mocht Hillinen niet gelukken deze eerste helft tot doelpun ten te komen. Direct na de hervatting schiet de jongste Freeke den bal langs den Leidschen doelman 21. De strijd gaat nu meer gelijk op en Hil linen krijgt zoodoende betere scoringskansen. Na twintig minuten maakt Braam gelijk 22 na missen van een Lugdunum-back. Beide elf tallen spannen zich tot het uiterste in voor het winnende doelpunt en kort voor het einde valt de beslissing in het voordeel van Hillinen. Freeke geeft een lange pass waar H. Scholte op doorloopt en zoo hard was het schot dat de toch goede Lugdunum-keeper geen schijn van kans kreeg 23. M H Een prima reflector en een wit achten spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt! (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook. overdag verplicht zijn 71) Tot sluiting van het seizoen organiseerde de Zeilvereeniging „De Onderlinge" zeilwedstrijden op de Achterzaan, welke zich in een groote deel neming mochten verheugen. De uitslagen luiden als volgt: B.M.-klasse C.: 1 Spatter van G. Brasser, Wormerveer; 2 Bengel, van J. Schil, Koog a. Zaan; 3 Doordrijver van J. G. de Groot, Zaan dam; 4 Rakker van K. Ortelee, Koog a. d. Zaan. 6 M. B.M.-klasse C: 1 Elly wan D. Exalo, Zaandam; 2 Ali van M. van Splunteren, Zaan dam; 3 Pieter van P. Blaauw, Zaandam; 4 Ali van G. Willemse, Uitgeest. B.M.-klasse B: 1 Tini van J. Starreveló', Zaan dam; 2 Frageni van J. Glandorff, Koog a. d. Zaan. 6 M. B.M.-klasse B: 1 Anwibeja van J. van Leeuwen, Westzaan; 2 Elisabeth, van P. Musse, Zaandam; 3 Anco van J. W. Keeman, Zaandam. B.M.-klasse A: 1 Glad-oor van D. Stelling, Wormerveer. Zaanklasse: 1 Avanti van L. Lemstra, Zaan dam; 2 Meeuw van K. Kunst, Zaandam; 3 Stewi van J. Steiger, Zaandam. 6 M. B.M.-klasse A: 1 Ardeola van J. Schaft, Oostzaan; 2 Cornelia van L. Hoogmoed, Zaan dam. 12 M2. Sharpies: 1 Slee van C. Mohr, Alkmaar; 2 Wardy van J. Vorst, Zaandam. Gemengde klasse; 1 Joka van J. van 't Hof, Zaandam; 2 Joan van J. van Zanten, ZaSndam. Rood-Wit speelde Zondag te Heemstede den 2den oefenwedstrijd tegen Amsterdam. De thuis club verscheen volledig, Amsterdam miste mej. Terwindt en de keepster voor wie mej. E. Loeb de plaats onder de lat bezette. Rood-Wit speel de veel beter dan de vorige week. Er zat ver band in de ploeg. De halflinie met mej. Vreede aan het hoofd steunde voortreffelijk, het com bineeren van de voorhoede was mede goed, kertom het spel was van een gehalte dat het beste doet verwachten. Vóór de rust verkreeg Rood-Wit door mej. Jongeneel een 20-voor- sprong. In de 2de helft maakte Amsterdam uit 2 strafcorners gelijk, doch het overwicht van de gasten bleek slechts van korten duur. in de achterhoede blijkt mej. M. v. Beeck Vollenho ven meer en meer een belangrijke versterking te zijn. Zij is vasthoudend, stickvast en werkt den bal uitstekend weg. Door voortreffelijk combi neeren zat de Rood-Witte-voorhoede geregeld voor het Amsterdamsche doel. Mej. T. Goeting maakte na keurig solo-spel het derde doelpunt en mej. L. Jongeneel scoorde ook de laatste 2 doelpunten. Rood-Wit won met 52. Bij Am sterdam blonken de rechtsbuiten mej. Kruize en in de verdediging mevr. Houtappel uit. Röod-Wit II speelde te Bloemendaal een oefen wedstrijd tegen B.D.H.C. II en verloor door een misverstand met 10 speelsters uitkomend met 20. De des middags eveneens te Bloemendaal op het veld van B.M.H.C. gespeelde wedstrijd Pi- nokkio-Victoria om een plaats in de overgangs klasse, wegens terugtrekken van Amsterdam III, werd met 31 door Victoria gewonnen. Zondag organiseerden bovengenoemde ver eenigingen een gecombineerden onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen BennebroekHillegom. De uitslag was als volgt: 1ste prijs grootste visch Huis in 't Veld, 2de prijs Beukman 12 stuks, 3de prijs Hoogen- boom 9 stuks, 4de prijs G. Bruggink 11 stuks, 5de prijs Selhorst, 1 stuks, 6de prijs Rijs 5 stuks, 7de prijs Rijperman 1 stuk, 8ste prijs Band 11 stuks, 9de prijs v. Os 3 stuks, 10de prijs Stoof 12 stuks, 11de prijs v. d. Mei 1 stuk, 12de prijs Hartman, 5 stuks, 13de prijs Kuijer 5 stuks, 14de prijs Koek 6 stuks, 15de prijs v. Dantzig 14 stuks, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 Zondag werd het sprintkampioenschap van de club verreden met den volgenden uitslag: le serie: 1. v. d. Heyden; 2. de Lange; 3. Huyg. 2e serie; 1. J. Bos; 2. de Winter; 3 Koe- lemeyer. 3e série: 1. D. Drost; 2. W. Jansen; 3. v. Waard. 4e serie: 1. Th. Drost; 2. Hensen; 3. Groenings. 5e serie: 1. Schaper; 2. Terburg; 3. v. Halem. 6e serie: 1. v. Dijk; 2. P. Bakker. 7e serie: 1. de Best; 2. S. Bos; 3. Schenk. le Herkansing: 1. de Lange; 2. P. Bakker; 3. de Winter; 4. W. Jansen. 2e Herkansing; 1 Terburg; 2. S. Bos; 3. Hen sen. Demi-finales, le serie: 1. v. Dijk; 2. v. d. Heyden; 3. J. Bos. 2e serie; 1. de Best; 2. Ter burg; 3. Th. Drost. 3e serie: 1. Schaper; 2. D. Drost; 3. de Lange. Finales. 3e finale: 7. Th. Drost; 2. de Lange; 3. J. Bos. 2e finale: 1. Terburg; 2. v. d. Hey den; 3. D. Drost. 3e finale: 1. v. Dijk; 2. de Best; 3. Schaper. Eindresultaat: 1. v. Dijk, kampioen sprint 1937; 2. de Best; 3. Schaper; 4. Terburg; 5. v. d. Heyden; 6. Drost; 7. Th. Drost; 8. de Lange en 9. J. Bos. Hierna had het sprintkampioenschap van de Juniores plaats, met den volgenden uitslag: le serie: 1. Eldik; 2. Sipma. 2e serie: 1. Laan; 2. Veen. 3e serie: 1. Keizer; 2. H. Bos. Herkansing: 1 Veen; 2. Sipma; 3. H. Bos. Demifinale; 1. Laan; 2. Keizer. 1. Eldik; 2. Veen. Finale voor 3 en 4: 1. Keizer; 2. Veen. Finale voor 1 en 2: 1. Eldik; 2. Laan. Eindresultaat: 1. Eldik, kampioen sprint ju niores 1937; 2. Laan; 3. Keizer en 4. Veen. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd over 120 K.M. die gold als de revanche wedstrijd van de kampioenschappen der ver eeniging. 26 renners bonden den strijd aan. Jammer was het echter dat door een valpar- tijtje verschillende renners werden uitgescha keld. De wedstrijd had het volgende verloop: na vele uitlooppogingen namen de volgende renners een veiligen voorsprong: T. Jansen,Ta verne, Bouman, Jas, B. Matzen, H. v. Es; de laatste moest na 100 K.M. den strijd staken door een lekken band. 5 renners zetten de eindspurt in; op schitterende wijze werd Boschard Ta verne winnaar, 2. Tonny Jansen, 3 B. Matzen, 4 Bouman, 5 J. Jas. Op 10 min. achterstand 6. Th. Duivenvoorde, 7. Fr. Jansen, 8. Wilkes. De Junioren reden 37% K.M. revanche; de uit slag werd na veel spanning 1. Van Tongeren, 2. G. v. Dijk, 3. Co. Nodelijk, 4. Van Sinderen, 5. Verbeek, 6. J. Deen, 7. Jas, 8. Weiden. De Veteranen reden een wedstrijd over 60 K.M.; dit is een spannende strijd geworden. 1. B. Schell Sr., 2. Jas Sr., 3. Lasschuit, 4. Phil- lippo, 5. Kroonsbergen, 6. G. Jonker, 7. Weyers Gelandre (pech). Zondag 26 Sept. hield „Achilles" haar laatsten rit der avondcompetitie over 35 K.M. Deze rit werd 's morgens gereden, daar dit Vrijdags avonds niet meer mogelijk was. De uitslag was als volgt: 1 P. Korthals, 2 P. Gruijters, 3 H. Koelemy, 4 J. Klinkenberg, 5P. Duins, 6 D. Claassen, 7 J. Portegies, 8 J. v. Ma- ris, 9 D. Groenendijk, 10 S. Schrama, 11 A. v. Sprundel, 12 K. Oosterbaan, 13 Slingerland, 14 H. v. Sprundel. De andere renners gaven den strijd op. De eindstand der competitie is thans: Klasse A: 1 J. Rijneveld 15 p., 2 P. Gruijters 12 p., 3 J. Klinkenberg 10 p., 4 H. Schijf 7 p., 5 D. Groenendijk 3 p. Klasse B: 1 D. Claassen 15 p., 2 C. de Vos 10 p., 3 v. Egmond 7 p., 4 Oosterbaan 6 p., 5 Korthals 5 p. Klasse C: 1 H. Koelemij 20 p., 2 A. v. Sprun del 12 p., 3 Slingerland 10 p. Junioren: 1 Portegies 18 p., 2 Duins 14 p. Daar ook de record-ritten achter den rug zijn, geven wij hier ook nog den einduitslag. De kortste tijd over 70 K.M. werd gemaakt door Jan Rijneveld n.I. 1 uur 50 min. 19 4/5 sec,, doch daar hij aan te weinig ritten deelnam, komt de beschikbare prijs hiervoor toe aan J. Klinkenberg, die als srielste tijd maakte 1 u. 50 min. 54 sec. De uitslagen zijn: Klasse A: 1 Klinkenberg 16 p., 2 Buijs 12 p., 3 Rijneveld 5 p., 4 Peetoom 4 p., 5 Groenen dijk 3 p. Klasse B: 1 C. de Vos 15 p., 2 Claassen 13 p., 3 de Klerk 6 p., 4 Koppen 3 p., 5 v. Egmond 3 p. Klasse C: 1 Koelemij 19 p., 2 v. Sprundel 13 p., 3 Stel 12 p., 4 Ekel 6 p., 5 Slingerland 4p. Junioren: 1 Portegies 20 p., 2 v. d. Enden 9 p., 3 Duins 8 p., 4 Donkersloot 6 p. Voor de Sprint-kampioenschappen welke a.s. Zondag verreden worden, moeten de deelnemers zich voor Donderdag opgeven. Heden Maandag om 8.30 uur vergadering in ons clubgebouw. Zondag heeft bovengenoemde vereeniging haar tweeden wedstrijd laten rijden voor den A. J. K. Beker. A-klasse 50 K.M.: 1. J. Munk 1 uur 29 min. 5 sec., 2. J. Smit 1 uur 31 min. 4 sec. B-klasse 50 K.M.: 1. A. de Vries 1 uur 30 min. 40 sec., 2. Krombeen 1 uur 34 min. 55 sec., 3. T. Hoogland 1 uur 38 min. 45 sec., 4. T. v. d. Eem 1 uur 40 min. 50 sec. C-klasse 37% K.M.: 1. Steenkist 1 uur 12 min. 23 sec., 2. H. Koops 1 uur 14 min. 30 sec., 3. H. Kuschner 1 uur 18 min. 15 sec. Junioren 25 K.M.: 1. K. Kieft 48 min. 10 sec., 2. K. Meijer 48 min. 15 sec., 3. J. Jansen 49 min. 14 sec., 4. Gerritsen 53 min. 35 sec., 5. Droog 53 min. 47 sec. En toch valt die boeman mee! In 't dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! resp. bjj loting: J. Twisk, Duits, Breeuwer, J. v. d. Berg, Hendriks, v. Duffelen, Hoefsmit, Dijk stra. Held van den dag was de heer Van Dant zig. Ook de controleurs waren in de gelegen heid een prijs te winnen. In totaal werden 122 stuks gevangen. Woensdag 22 Sept. hield de Bridgeclub „Haar lem" voor R.K. een vergadering voor den aan vang van het bridge-seizoen. Na prijsuitreiking der zomer-competitie, werd besproken het sa menstellen van de technische commissie, wat betreft het bijwerken van mindergeoefenden en het leeren van het bridgen aan nieuwe niet- geoefende leden. Vervolgens kwam aan de orde het nieuw uitgegeven maandblad „Haarlemsch Bridge Nieuws." De redactie daarvan werd na bespre king in de handen van de heeren Hommes en v. Weelden gesteld. Tevens werd een commissie van propaganda samengesteld. Vervolgens kwam ter sprake het éénjarig be staan op Woensdag 3 Nov. a.s. Hiervoor werd een feestcommissie benoemd. Na nog eenige reglementswijzigingen in het huishoudelijk re glement en de rondvraag werd deze geanimeer de vergadering door den voorzitter gesloten met den Christelijken groet. De zomerwedstrijden van de schietvereeni ging „Jhr. Otto van Lennep" te Haarlem zpn beëindigd. De uitslagen luiden: Vaste baan, A-klasse (maximum 600 pt.): 1 P. J. Winkel 518 pt., 2 H. P. Spoor 517, 3 J. C. H. Jacobs 506, 4 G. H. Luttik 499, 5 H. Moors 466. B-klasse: 1 H. C. Kooy 483 pt., 2 P. Rotteveel 477, 3 G. de Braai 455, 4 G. A. Andréa 450. Kampioen A-klasse (maximum 1000 pt.)1 en kampioen 1937 L. A. Duyn 944 pt., 2 P. J. Win kel (kampioen '36) 941, 3 J. J. Blaauwhof 934. B-klasse: 1 en kampioen 1937 G. de Braai 920 pt., 2 H. C. Kooy 891, 3 P. J. v. Keulen 865. Vrije baan, A-klasse (maximum 150 pt.): 1P. J. Winkel 150 pt., 2 J. J. Blaauwhof 148, 3 L. A. Duyn 147, 4 O. J. Keyser 147, 5 G. H. Luttik 145. B-klasse: 1 G. J. Leniger 142 pt., 2 G. de Braai 140, 3 P. J. v. Keulen 138, 4 P. Rotteveel 138. Extra-prijs voor hoogste aantal punten in de drie wedstrijden tezamen: P. J. Winkel 518+ 941 150 1609 punten. De prijsuitreiking zal plaats hebben op 23 October. Te Santpoort speelde de Damclub „Stabiel" een massakamp tegen de Damvereeniging D.O.S." (Haarlem). De gedétailleerde uitslag luidt als volgt: W. F. Schmidt—G. A. Ottolini W. Dinkgreve—C. Vrolijk J. v. d. BergW. F. Miedema J. BakhuisW. Dijkhof A. BuyckJ. Spijker H. Jansen Sr.—P. Heidweiller E. ZuiderduinW. J. Pel C. Oudendyk Sr.T. B. Dinkla E. C. Oudendijk Jr.H. J. Oudhof H. KouwingenJ. Schalenkamp J. KlaasenS. Vermeer H. Pieck—A. van Es J. Zaal—H. Boerkoel 1—1 1—1 0—2 1—1 0—2 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 Totaal 818 De returnmatch zal plaats vinden a.s. Maan dagavond in het clublokaal der Damvereeni ging „D.O.S." te Haarlem. IJMUIDEN, 27 Sept. Rijksvischafslag. Tarbot 28-94 cent per kg. Griet 13.0026 per 50 kg. Tong 0.951.15 per kg. Groote Schol 28.0036, middel Schol 23.0030, Zetschol 18.0034, klei ne Schol 4.00—21, Schar 6.0011, Tongschar 19.00 29, per 50 kg. Rog 14.0015 per 20 stuks. Vleet 0-832.30 per stuk. Pieterman en Poon 3.106, groote Schelvisch 36.00, middel Schelvisch 32.00, kleine middel Schelvisch 13.0020, kleine Schel visch 3.70—10 per 50 kg. Kabeljauw 43.0064 p. 125 kg. Gullen 5.10—18 per 50 kg. Leng 0.35 1.35 per stuk. Heilbot 0.70—112 per kg. Wijting 4.205.80 per 50 kg. Koolvisch 0.401.30 per st. Makreel 2.859 per 50 kg. Versche Haring 1.09 3.11 per kist van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS- R. O. 53 Dirkje 1100 manden 2820.IJssel- mond 520 manden 3170.—, En Avant 1500 manden 2970.Bergen 1100 manden 4590.I. S. Groen 1550 manden 2990.—, Cath. Duyvis 440 maden 2590.—, Rotterdam 890 manden 3740—, Sumatra 500 manden 2930.—, Christine 770 manden 2890.Zeeleeuw 45 manden 1790.Reiger 105 manden 1560. WATERSTANDEN IJMUIDEN Dinsdag 28 Sept. Vloed: 10.03 v.m. en 10.45 n.m. jiiiiniiiii iod beproeft het zwaarst dien Hij het meest bemint. I 5iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiui3 Op den tweeden avond van den door het A.N.V. uitgeschreven wedstrijd, gehouden te Scheveningen, traden 9 koren op, waarvan 4 in de eerste afdeeling gemengde koren en 2 vrouwenkoren in klasse B. Behalve de reeds in ons eerste verslag ge noemde veranderingen in de tot nu toe alge meen geldende wedstrijdbepalingen (o.a. uit sluitend Hollandsche teksten en toonzettingen) is de regeling inzake vrouwenkoren een nieuwe. Deze koren worden bij het A.N.V. niet zooals de gemengde- en mannenkoren ingedeeld in 7 afdeelingen, doch in drie klassen: A, B en C. De zes deelnemende vrouwenkoren schreven alle in klasse B in. Gezien de moeilijkheids graad van het verplichte koorwerk voor B: Wiegeliedje van Wierts, wordt er zelfs in de hoogste klasse, in vérhouding tot de andere koorgroepen, niet al te veel geëischt (op den wedstrijd waarop voor het eerst dames in gemengd koor konden optreden, ongeveer 30 jaar geleden, gold als verplicht werk: ,,'n Stem in Rama" van Brandts Buys). Dat klassenstelsel is geenszins te verwerpen, want 7 afdeelingen zijn wel wat veel. Een ver andering, minder aanlokkelijk, is het optreden der koren uit één afdeeling op verschillende avonden, ja, op één avond zelfs niet onmid dellijk na elkaar. We nemen aan, dat deskundige juryleden, pardon: deskundige „prijsrechters", zich even goed kunnen oriënteeren, doch voor het publiek, dat ook oordeelt, geeft het vanzelfsprekend aanleiding tot onjuiste waardebepalingen. Nu moet het publiek eigenlijk alleen maar luiste ren, maar wanneer geschiedt dat, of zal het eenmaal geschieden? Een bijkomstige omstandigheid, doch toch van veel belang, is het plaats hebben van dezen wedstrijd in 'n zaal als het Dier-paviljoen. Een zaal, geheel behangen met doeken, dientenge volge mét niet de minste acoustiek. Het zingen is daar, vooral voor de hooge stemmen, zeer vermoeiend en men bereikt zelden voldoenden samenzang. De minder gunstige resultaten van den eer sten avond (o.a. 3 koren onbekroond) werden hieraan toegeschreven. Thans bleek het, dat goed geoefende koren, die niet zoo steunen op de harmonie, maar licht en elastisch ieders partij laten zingen, dus meer polyphoon dan homophoon en bovendien alles transparant van klank houden, in een dergelijke zaal meer be reiken. Dat lichte stemmenweefsel voldoet daar meer dan massale klankontwikkeling. En dat dit ook hooger door de H.H. prijs rechters werd aangeslagen, bleek wel uit den uitslag. De vorige maal kwam het maar tot 309 punten, nu tot 356 (maximium 420). Behalve die zwierige manier van zingen vie len als goede eigenschappen op: beschaafde uitspraak („die Hage" en Meisjeskoor), tekst begrip en karakteriseering (dezelfde plus „Hoofddorp"), technische beheersching (de vo rige en Ierseke), terwijl als minder goede te noteeren vielen: gewestelijke uitspraak (de mannenkoren en Ierseke) en te strak metrisch zingen (laatstgenoemde). Nog een enkele opmerking: laat men toch den voetlichtbak bedekken, dan kunnen de ko ren meer vóór op het podium plaats nemen. De uitslag luidde: Vrouwenkoren, B: „Swaen en Hout", Half weg, 245 punten, 3de prijs. „iMrjam", Rotterdam, 227 punten, 2de prijs. „Wie zingt er mede", Den Haag, 285 punten, 2de prijs. Mannenkoren, 1ste afdeeling: „Hoeks Mannenkoor", 258 punten, 3de prijs. Dito, hoogste eere-afdeeling. „Maassluis", 257 punten, 3de prijs. Gemengde koren, 3de afdeeling: „Die Haghe", directeur Piet Mostert, 356 pun ten, 1ste prijs. Dito, 1ste afdeeling. „Hosanna", Ierseke, 348 punten, 1ste prijs. „Hoofddorp", directeur Leo Pielage, 281 pun ten, 2de prijs. Polyhymnia", Dordrecht, 249 punten, 3de pr. Als prijsrechter fungeerden thans Willem An- driessen, v. d. Sigtenhorst, Meyer en J. P. J> Wierts, voorzitter. Weinig bekende koorwerken waren: „Musica, alderzoetste const" (gemengd) van Dr. Joh. Wagenaar; „Christus stervende" (mannenkoor) van Hendrik Andriessen; „O Jesu mijn" (ge mengd) van Anderson. Den volgenden Zaterdagavond (laatste dag) treden o.a. op: „De Zaankanters" onder dirigent Sicking, Kon Mannenzangvereeniging „Roer mond", onder C. A. M. de Rooy uit Venlo (140 leden) met vry werk: „Zegepraal" van Brandts Buys. O- OVER: RIJKSPERSONEEL ERNSTI6 TELEURGESTELD. Onder bovenstaand opschrift vermeldt de H. C. in het ochtendblad van 25 September, d* ontevredenheid van het rijkspersoneel, dat hLJ*+ baar de tijdsomstandigheden gunstig vindt voo het vragen van salarisverhooging. De minister van Financiën heeft pas verklaar" dat er een beetje licht en lucht in het verschi is, of onmiddellijk roepen de ambtenaren OB grooter inkomen. ,e Zij beroepen zich daarbij onder anderen op groote offers in de afgeloopen jaren gebracht. Nu weet ik niet hoe de ambtenaren zichzen beschouwen, als doel der gemeenschap of a' doel der gemeenschap, en dat is eigenlijk eenig vaste grondslag voor het redelijk beoo deelen van hun vragen en bezwaren. s Men zou bijna zeggen, ze beschouwen zich J" deel der gemeenschap, want zij wijzen er op da hoogere salarissen hunne koopkracht zouden ve grooten, waarvan dan de gemeenschap op ha beurt de vruchten zou plukken. Een veel gebruikt, doch onbruikbaar arg" De eventueel hoogere salarissen der ambtenared zouden toch door de gewone burgers betaa moeten worden, en daardoor zou de koopkraci dier burgers met een evenredig percentage V°l den verminderd. De gemeenschap zal er dus niet zoo heel ga"n beter van worden als de ambtenaren meer ga verdienen. „t- Ik wil hierdoor geenszins de mogelijkheid on kennen van ambtenaarssalarissen die absoluut o. voldoende zijn, doch dit is zeker niet het ge met het rijkspersoneel als geheel. n En nu zou ik het rijkspersoneel even wl",ie interpelleeren betrekkelijk de groote offers door de ambtenaren voorheen werden gebrach g Beseft dit rijkspersoneel ook maar eenigszJ welke offers er gebracht zijn en worden door vele werkloozen? Hoeveel korting op hun normaal inkomen a menschen ondergaan? ,.rg En de middenstand, hoe groot zijn de OI die de middenstand gebracht heeft! r- Ik ken er, die meer dan tachtig procent k ting op hun normaal, en geheel niet buitenso s rig inkomen ondergingen, het kapitaal-ver buiten beschouwing gelaten. +<,rUf> Er zijn er, die deze korting hebben weten te brengen tot zeventig procent, en dus vij1 procent zijn vooruitgegaan. 0p- Lijkt het den ambtenaren niet een beetje gepast tegenover het overgroote deel der geme schap, dat veel grootere offers bracht ciaB eti, r.u reeds verhooging van salaris te verlaDB terwijl de menschen die deze salarissen betf nog zoo heel weinig verbetering in hun el6 finantieele positie ondervinden? „et Begrijpt het rijkspersoneel wel goed, dat een bevoorrechte positie inneemt, en dat de ker inkomen en pensioen worden betaald d°a-J.r- andere leden der gemeenschap, waarvan het groote deel het veel slechter en moeilijker "peP dan de ambtenaren zich waarschijnlijk kW ,eP indenken? 10i Beseft het rijkspersoneel wel, dat zijn Pe „0ver inderdaad een onrechtvaardigheid is teS^gjoei' alle andere werkende menschen die geen pel 'apgi krijgen, al hebben zij veertig, vijftig jaar de veel harder voor de gemeenschap gewerkt d» gemiddelde ambtenaar? 0 ef Een wat breederen kijk op de gemeenscn f v^r> de verhoudingen wensch ik het rykspersone harte toe. gr- JAN PIELAGE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 12