Gebreide handschoenen zonder kappen VOOR DE WINTER AVONDEN De nieuwe mode Mussolini te München voor zijn bezoek I Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen j aan Adolf Hitler. IN HUIS EN HOF Zoekt gij betrouwbaar Personeel? De aankomst van JONGENSJAS V Nieuwe eiergerechten MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 Verloren eieren met zure saus Narcissen in grint Leeftijd acht jaar iJL' Men zet 54 steken op, verdeeld over drie naalden, dus 18 op elke naald. Voor den pols breit men 5 a 6 c.M. 4 r., 2 aver. Ver der breit men r. Na 10 toeren r. begint men te meerderen voor den duim, aldus: le toer: 2 st. r. breien, 1 meerderen (door 'n lusje op te nemen, dat men vóór het breien omkeert om 'n opening te voorko men), 2 r., 1 meerderen, verder gewoon r. 2 toeren overbreien, zooals ook na de vol gende meerderingen. 4e toer: 2 r., 1 meerderen, 4 r., 1 meer deren. Verder r. 7e toer: 2 r., 1 meerderen, 6 r., 1 meer deren. Verder r. Zoo gaat men door met meerderen in eiken '3den toer, tot men 16 steken heeft tusschen 2 meerderingen. Volgende toer: 3 r., de gemeerderde 16 st. rijgt men voorloopig op een draad wol voor den duim en breit den toer gewoon door zonder die 16 st. Men breit daarna nog 16 toeren tot aan de vingers. De wijsvinger. Men breit 8 st. en rijgt alle volgende steken, behalve de laatste 8, op 'n draad. Nu brengt men 3 van de eer ste 8 steken op een tweede naald over, neemt 2 steken op tusschen deze en de laatste 8, breit 2 st. van de laatste 8 op de 2e naald'en de overblijvende 6 op een derde naald. Men heeft nu dus 18 st. in de rondte, waarop mén 34 toeren breit (zoo noodig meer of minder). Dan werkt men den tóp af. Mén breit aldoor 2 st. Samen en 2 r., 2 toertjes over breien. Volgende toer nogmaals telkens: 2 st. samenbr., 2 r., 1 toer overbreien. Dan breekt men den draad af, rijgt hem door alle steken, haalt, hem stevig aan en naait hem af aan den linkerkant. Den middelvinger breit men op de eerste 7 en de laatste 7 st. van den toer. Men breit 5 st. op de le naald, 2 st. op de vol gende, neemt 2 st. daarbij op en breit 4 st. van de 7 laatste st. Op 'n 3e naald breit men de overgebleven 3 st. en neemt daarbij 4 st. op boven de opgezette st. van den vorigen vinger. Men heeft dan 30 st. in de rondte, breit hierop 40 toeren en werkt den top af als bij den vorigen vinger. De ringvinger wordt gebreid als de mid delvinger, echter met 34 toeren in plaats van 40. Daarna werkt men den top af. De pink. Men verdeelt de overgebleven 10 st. over 3 naalden. Daarbij neemt men 4 st. op, zoodat men 14 st. in de rondte heeft. Men breit daarop 26 toeren en werkt den top af. De duim. Men verdeelt de overgehouden 16 st. over 3 naalden en neemt daarbij 4 st. op boven de opening. Op de aldus verkre gen 20 st. breit men 28 toeren, waarna men den top afwerkt. Dit is de rechterhandschoen. De linker wordt op dezelfde manier gebreid, maar men meerdert dan voor den duim aan het einde van den toer in plaats van aan het begin. DORA Het gevraagde patroon voor heeren sokken hoop ik in ons volgende nummer te geven. DORA. Wie er van houdt zelf iets te bakken voor bij thee of koffie, kan ik deze koekjes, die in 'n goed gesloten trommel langen tijd bros blijven, aanbevelen! Men maakt er 'n flinke hoeveelheid van: Vi pond bloem, 65 gr. suiker, 30 gr. bo ter, 2 eieren, 'A d. L. room, 1 dessertlepel rozenwater, 'n klein snuf je. zout, en.'n pan netje met frituurvet voor 't bakken Men doet de bloem in 'n kom, voegt er suiker en zout bij en verdeelt er de boter in met 2 messen tot het geheel een kruime lige massa is. Dan voegt men er den room bij, het rozenwater en de eieren en kneedt het geheel tot 'n soepelen deegbal. Die bal verdeelt men in 2 a 3 stukken en rolt ieder afzonderlijk zoo dun mogelijk uit op een met bloem bestoven plank. Daarvan snijdt men schuine ruitjes die men in het frituur vet, mooi bruin en knappend bakt. Men laat de koekjes die, als ze goed dun zijn uitgerold in het heete vet allerlei grillige vormen aannemen, op grauw papier uit- lekker en als ze geheel koud zijn bestuift men ze dik met poedersuiker. Hoe dunner het deeg voor deze koekjes wordt uitgerold hoe brosser ze worden. A. K. P. De modeshows, de modeboeken en de nieuwe étalages hebben ons al zoowat op de hoogte gebracht van de komende winter mode. Ofschoon er niet zulk een opvallend verschil valt te constateeren, zijn er toch allerlei wijzingen, die aan onze costumes weer een modern cachet geven. De lange mantels houden natuurlijk hun bontversie ring en dat wel op overdadige wijze; de mantelpakjes die dikwijls bestaan uit een nauwen rok met een los jasje van afsteken de kleur zijn niet of slechts met een smal randje bont afgewerkt. Evenals het vorig jaar worden er nog veel driekwart mantels gedragen. De schouders van de eenvoudige mantels zullen ook dezen winter weer rechthoekig zijn. De gekleede mantels heb ben vaak pof- of ballonmouwen. Wij zeggen: vaak, want het is heelemaal geen wet van Meden en Perzen. De mode immers laat ons ook dit seizoen weer zooveel mogelijk vrij. Fig. 714a is een voorbeeld van zoo'n ge- kleeden mantel, waarbij de rug twee breede bestikte biezen heeft, die het figuur bij zonder slank doen schijnen. De mouwen Van de op deze bladzijde voor komende genummerde mo dellen, die aan het mode-album „Winterweelde" ontleend zijn, kunnen bij het Patronenkantoor „Pahora", Nassauplein 1, Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 10 cent voor jabots, kraagjes, 20 ets. voor rokken, blou ses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding, 35 ets. voor mantels en japonnen, 50 ets. voor complets. Bestellingen kunnen geschieden: door bemiddeling van Uw agent; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. In alle_gevallen 10 ets. extra voor toe zending per post. donkergeel van kleur met een oranje kroontje in het hart. Men brengt in een pannetje water met een weinig saus en citroensap aan de kook en laat daar, een voor een, de eieren in vallen, die men voorzichtig opent aan het breede uiteinde. Zijn de eieren gestold dan schept men ze, met 'n schuimspaan, voor zichtig uit het water. Zure saus. Men fruit zeer fijn gehakte ui licht bruin en klopt 1 of 2 eieren (naar mate van de hoeveelheid). Boven een zacht vuurtje roert men 2 of 3 lepels boter met 2 of 3 lepels bloem, voegt daar langzamerhand water bij tot men een goed gebonden saus heeft, roërt er dan, van het vuur, dadelijk het geklopte ei door met gefruite ui en citroensap naar smaak. Deze saus giet men over de verloren eieren. Gestoofde eieren. Men neemt hiervoor 't benoodigde aantal eieren, die men hard kookt, pelt en in vierde parten verdeelt. Intusschen maakt men een saus van 2 of 3 lepels bloem en evenveel lepels boter. Men braadt de boter bruin en fruit hierin de bloem. Dan voegt men er, langzamerhand, melk bij en roert alles tot een gladde ge bonden saus, die men afmaakt met peper, zout, noot en wat room. Men roert daar fijn gehakte peterselie doorheen en tot slot de stukjes ei, die men, voorzichtig roeren de, nog wat laat stoven op 'n zacht vuurtje. Zwitsersche eieren bereidt men in kleine vuurvaste schoteltjes, die men van binnen met boter insmeert. In elk schoteltje breekt men een ei stuk aan het breede uiteinde, zoodat de dooier heel blijft. Daarover strooit men geraspte kaas, voegt er een weinig room bij en plaatst de schoteltjes een kwartier in 'n flink heeten oven. Men garneert de eieren vóór het opdienèn met 'n takje peterselie. Roereieren bakt men gewoonlijk op een zacht vuurtje met boter in de koekenpan, nadat men ze goed geklust heeft met een lepel water per ei en zout naar smaak. Als de eiermassa begint te stollen roert men tot zich brokken hebben gevormd van behoor lijke dikte. Men kan daar, voor de variatie, tomaten bijvoegen, of den eierschotel gar- neeren met 'n randje spinazie. Heel sma kelijk is ook de volgende schotel: Men klutst de eieren met zout, 'n stukje boter, zout en geraspte kaas in een pannetje, dat men in een met water gevuld pannetje op het vuur zet. Zoo laat men de eieren au bain-Marie gaar worden, terwijl men steeds blijft roeren. Ze mogen niet te droog worden. A. K.P. FOTOREPORTAGE iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiuiiiiiiiiumiiiimiiniiiiÜ Een zeer aantrekkelijke bloemen-cultuur is het in bloei brengen van Narcissen in grint. Men kan ze het geheele najaar, ja tot December uitoefenen. Men neemt een of andere kom of schotel met een opstaanden rand van mihstens 4 a 5 c.M. Men strooit er een laagje fijn ge- wasschen grint in. Hierop zet men de bol len vlak tegen elkaar. De tusschenruimten vult men op met hetzelfde fijne frint, zóó dat de neuzen van de bollen er nog juist boven uitsteken. Men tikt even tegen den rand van de kom. Het grint sluit nu goed aaneen, en de bollen staan vast. Nü vult men de kom met zuiver water. Men moet er om denken, dat de neuzen boven de oppervlakte van het water blijven. Men behoeft ze niet in het donker te zetten, doch te warm mogen ze niet staan. Wel mogen ze van de herfstzon profiteeren, maar dichtbij de kachel of verwarming is verkeerd. Al spoedig beginnen de bollen te „werken" en als men de goede soorten heeft, kan men ze tegen Kerstmis in bloei hebben. De meest geschikte soort is de Pa- perwhite met sneeuwwitte bloemen op lan ge stelen, zeer welriekend en heel vroeg bloeiend. Iets later is de Grand Soleil d'or, Za Pers» rich* Pales auto» fichu 8an Ve Via door* Per stuu Pen. In. tang trotfc: fe,ag«t Sn dl' Oi Pisclj Zoo den schu| tege: ter auto» t'ari De| Vallei de half Pach Ho Jarigf geto Pen. J. ivel Van. ter hebt Poli# Vero ten °Pgt Dis tege Were te z Êast erns. cons arm Paalf Ve best Jukt Êc;,-, deel Vfoe Saai 6 O den neer.' «n te! .Eén doelmond is genoeg", dacht Leo Halle, en repareerde voor den aan vang der match van zijn club tegen Enschede het zijnet van den door hem te verdedigen goal, waarin zich een opening bevond Een spelmoment voor het doel van Victoria tijdens den te Bloemendaal ge speelden hockeywedstrijd Pinoccio Victoria Hoog boven het eiland Walcheren steekt de neus van het m.s. .Ruys", dat Zaterdag van de werf van .De Schelde" te Vlissingen, waar het voor rekening van de K.P.M. te Amsterdam gebouwd werd, van stapel liep hebben van boven ruimte. De sjaalkraag is gemaakt van Indisch lam. Fig. 725a toont ons een modern pakje van tweedstof. De driekwartmantel die is afgewerkt met bontranden heeft groote op gestikte zakken en een leeren ceintuur. De rok heeft een ruimen overslag. Beide modellen, die ontleend zijn aan het juist uitgekomen nieuwe modealbum „Win terweelde", zijn te verkrijgen in de maten 40, 42, 44 en 46. POLA. Uitde voetbal competitie. Een snapshot voor het doel van Go-Ahead tijdens den wedstrijd der Deventenaren tegen Enschede Op het Malieveld te Den Haag vond Zaterdag de ballon opstijging plaats in verband met de propaganda voor meer werk. Het oogenblik, waarop de Belgische ballon met de luchtvaarders Boesman en De Vogelaer het luchtruim kiest Bovenwijdte 88 c.M„ lengte midden voor 70 c.M. Schouderbreedte 12 c.M., mouwlengte 46 c.M. Benoodigd 2 M. stof van 130 cM. breed, 6 knoopen, 1 gesp. Wanneer de stof dubbel gevouwen is, plaatsen we het voorpand en de dekking naast elkander op de stof, daaronder het rugpand (midden achter aan de vouw) waarnaast boven- en ondermouw geplaatst worden; dan is er nog een stukje over voor zakken, ceintuur en kraag. De dekking knippen we in model, zooals de teekening met een stippellijn aangeeft. De kraag wordt van dubbel stof gemaakt. Kraag en revers worden VA c.M. van den kant door gestikt. De zak wordt 1% c.M. van den kant op de jas gestikt. De ceintuur wordt van dubbel stof gemaakt. De jas wordt gesloten met twee rijen knoopen. Wanneer de jas van dikke stof gemaakt wordt, worden de naden van binnen afge werkt met schuin biaisband. Voor zoom in mouwen en jas wordt bij de lengte 5 c.M. aangeknipt en naar binnen geslagen- Voor naden overal 2 c.M. bijknippen. DB mouw wordt ongeveer 6 c.M. voor den zij" naad in het armsgat geplaatst. Na de aankomst van Mussolini te München, inspecteeren de Duce en Adolf Hitler de voor helstationsgebouw opgestelde eerewacht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4