Weill Zoon DE SLEUTELKONING Haarlem, 27 Sept. Mantels, Bontmantels Costumes, Mantels met Bont gevoerd Scherpe glazen VOOR f48 U vindt bij ons 'n exclusief genre tegen matige prijzen Kort en volledig '5 OCt MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 BONTWERKERS - DAMESKLEEDERMAKERS Rijksweg Amsterdam- Haarlem J. v. d. HAAK - DE zaak Motorrijder geslipt AGENDA nv DANS ACADEMIE k-H&'ilS'.M IC O Dividend van Philips hebben de eer U uit te noodigen onze modelcollectie te komen bezichtigen in BARTELJORISSTR. 26-28 TEEKENSCHOOL DER ST. JOS. GEZ. VEREEN. T oelatings-examen ZONDER RIJBEWIJS EN ONDER DEN INVLOED Rare capriolen tengevolge van overmatig alcoholgebruik SINT MICHAEL, ONZE PATROON Plechtige H. Mis als begin van den liturgischen dag R.K. Sportvereenigingen HerculesW inf ried M.T.S.-ONTGROENING Meel- en roethoofden H.L.O.-PROEVEN Harmonische lichaams-ontwik- keling in modern montuur WEBER heeft ze en niet duur! GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug Ziekenfondsleverancier. ,DE CHRISTUSSPELER" Laatste opvoering goed bezocht De wet op de uitverkoopen Cursussen Kamer van Koop handel Bestuursraad R.K. Volksbond Ons propagandacostuum naar maat voor 48.—. IDEALE PASVORM. Een aanbieding waardoor wij regelmatig tientallen nieuwe cliënten voor onze Maat- afdeelmg winnen. En ook U indien U slechts even komt kijken naar wat wij U aanbieden. 'n Heerencostuum n. maat TERUG UIT SPANJE Geronselde jongen in Haarlem weergekeerd Programma Radiocentrale OVER DIEREN Het hondje van den Circus-clown Verbreeding te Halfweg Programma R.K. Studieclub „Graficus" DE WINTER IS ZOO SLECHT NOC NIET ALTIJD MET ONZE ANTHRACIET BURGERLIJKE STAND Duo-passagier e doodelijk gewond Bioscopen 28 September Bioscopen Te'"1- '0806*1"""" 2*9 7 9 t DE TUNNEL TE VELSEN LEENING SCHIEDAM m STAD Voor het toelatings-examen aan bovenvermel de school slaagden en werden toegelaten tot: de eerste klas: C. A-. Brakeboer, H. W. van Beursen, A. J. Gouw, A. Huytenburg, Y, Koop man, A. Leuven, P. J. Neeskens, H. van Olden- mark, H. A. Schaafsma, C. Teeuwen, H. Teeu- Wen, Valkenaar, S. A. Wetering, G. A. Zwager, H. A. Valks, C. J. Schiltman, J. Timmers, J. J. M. Dammers, A. van Hamburg, H. L. v. d. Lin den; W. Chr. Vissers, J. C. Dekker, van Es, Hof land, J. M. Huysmans, J. Kuyper, C. J. Luiten, E. j. Offerman, J, B. M. Puts, G. Snoeks, F. F. M. Teunisse, A. S. Tukker, van Vliet, D. Wesse- ling, N. J. Zwager, H. G. Veenings, vah der Lan den, C. Acker, H. Dijt, B. W. Hunting, G. M. Pieters, G. Leuven, L. Bakker, Th. F. Damme, Kooiman, P. P. J. Versteege, J. W. Dubbe, Hoes, G. L. Thuis; tot de tweede klasse: E. Huytenburg, J. van der Zwan, W. Kenselaar; tot de derde klasse: J. G. J. Buytink, P. A. Van Laarhoven, A. W. Krouwels, R. J. Froeling, C. Huytenburg; tot de vierde klasse: J. Bakker, W. Brinkhorst. Zaterdagavond om kwart voor elf reed een Personenauto met een flinke vaart in verboden richting de Jansstraat door. Ter hoogte van het Paleis van Justitie kwam hij in botsing met een auto, die, komende van de Groote Markt, in de richting van het station reed. Deze wagen werd dan het linker-achterspatbord geraakt. Vervolgens reed de wagen over het trottoir. Via het Klokhuisplein reed de slingerende auto door de Damstraat, waar een politie-agent, die Per rijwiel het voertuig had ingehaald, den be stuurder tot tweemaal toe sommeerde te stop- Pen. Hieraan werd echter geen gevolg gegeven. In de Spaarnwouderstraat werd een wielrijder aangereden. Met een smak kwam deze op het trottoir terecht. Met snelle vaart vervolgde de V'agen zijn meerdere malen onderbroken tocht ïh de richting Halfweg. Onderwijl was de Halfwegsche politie telefo- hisch gewaarschuwd. Maar de auto kwam niet Zoo ver. Een weg-afsluiting werd te laat door den bestuurder gemerkt; de wagen maakte een schuiver en viel op zijn kant. Dit alles gebeurde tegenover de Phoenix-hout-opslagplaatsen. La ter meldde een veldwachter uit Halfweg den Suto daar gevonden te hebben. De inzittenden tsaren er toen echter reeds met een taxi vandoor. De Haarlemsche politie vond in den omge vallen wagen de adressen te Badhoevedorp van de inzittenden en in samenwerking met hun Ealfwegsche collega's werden deze diep in den Pacht in hun rust gestoord. Het bleken te zijn de 33-jarige J. en de 46- iarige S. Een derde persoon, die ook had „mee- getoerd", werd niet aan een verhoor onderwor pen. J. bekende den auto te hebben bestuurd, hoe pel hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Van de aanrijdingen wist hij echter niets af. La ter deelde hij mede ongeveer 6 a 8 borrels te hebben gedronken, evenals zijn vriend S. De Politie had echter gegronde redenen, om te Veronderstellen, dat de heeren den tel kwijt wa- Ven geraakt. Overgebracht naar het politiebureau in de Smedestraat werd tegen J. een proces-verbaal Opgemaakt. De wielrijder, die in de Spaarnwouderstraat tegen den grond werd gesmakt, de 35-jarige K., V'erd, na door den Ongevallen Dienst behandeld te zijn, per ziekenauto naar het St. Elisabeth- gasthuis vervoerd. Hij bleek gelukkig geen ernstige kwetsuren te hebben opgeloopen. Men eonstateerde een vleeschwonde aan zijn linker arm. Na behandeld te zijn kon de man te voet haar zijn woning terugkeeren. Tevens zij nog gemeld, dat de dansles van de vereenigingen op Maandag 4 October a.s. zal aanvangen om 9 uur in Huize „Domi" aan het Zandvoorterpad onder leiding van den dansleeraar O. E. Schmid. Zij, die zich hiervoor hebben opgegeven, worden verzocht op tijd aanwezig te zijn, daar de les begint met een demonstratie. Het feit, dat de jaarlijksche Liturgische Dag dit jaar op het feest van Sint Michael valt, was voor het bestuur van de Liturgische Vereeniging in het Bisdom Haarlem een reden te meer om dezen dag te organiseeren in samenwerking met het Comité van katholieke actie „Voor God", welke den overwinnenden Aartsengel tot haar voornaamsten patroon rekent. Gezien het groote aantal kaarten, dat reeds voor de groote vergadering, die Woensdag in on zen stadsschouwburg zal worden gehouden, is verkocht, zal in deze bijeenkomst, waarop pastoor van Beukering en oud-Minister mr. H. P. Mar- chant het woord zullen voeren, werkelijk het ka rakter krijgen van een grootsche manifestatie. Katholiek Haarlem zal op dezen avond getuige nis afleggen van zijn vasten wil onze stad voor het geloof in God te behouden. Nu duidelijk blijkt, hoe velen in Haarlem en thousiasme hebben voor wat wij eenigszins on eerbiedig „de katholieke zaak" plegen te noe men, mag worden verwacht, dat allen, die de bij eenkomst in den schouwburg zullen bijwonen, zooveel mogelijk tegenwoordig zullen zijn bij de plechtige H. Mis, die Woensdagmorgen om 10 uur in de kathedraal wordt opgedragen. De Schola Cantorum van het Seminarie Hageveld zal tijdens het H. Offer de wisselende liturgi sche gezangen uitvoeren. Door 't volk worden ge zongen de vijfde Mis en de vierde Credo. Pas toor L. J. Willenborg' zal onder de H. Mis een predikatie over Sint Michael houden. Voor de avondbijeenkomst in den schouwburg zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de bekende adressen. Reeds besproken plaatskaarten kun nen bovendien telefonisch worden besteld bij het secretariaat van de katholieke actie „Voor God". (Tel. 28572; van 9.15 tot 5.30 uur). Voor de jongens van Haarlem-Noord heeft 't pestuur dezen keer goed nieuws. Het is n.l. ge hikt dank zij de medewerking van pastoor van Eden, in Haarlem-Noord een Junioren-af- deeling op te richten. De oefenuren zijn op woensdag van 5.30 tot 6.30 in de Gymnastiek zaal van de Eemstraat en zullen aanvangen op October a.s. Men kan zich reeds opgeven bij ben heer C. Thijssen, Vergierdeweg 154, den beer A. Verheem, Ged. Schalkburgergracht 28 by den secretaris Jansstraat 16, De nieuwe eerste-jaarsstudenten van de Mid delbare Technische School zijn Zaterdagmiddag op grondige wijze ontgroend. Gekleed in overalls, waaroverheen teeken- jassen en met petten op hun hoofden, verzamel den zich de „konijnen" op de Groote Markt. Het bestuur nam plaats in taxi's en in optocht ging de stoet naar het sportterrein aan de Klever laan. Hier speelden zij een voetbalwedstrijd tegen de Veteranen, dien zij, dank zij de voortreffelijke spelleiding van den scheidsrechter, met groote cijfers verloren. De scheidsrechter, gekleed in een bellemeisjes-schort en met een rudimentair petje op het hoofd, achtte het op de meest on verwachte momenten noodzakelijk zijn fluit schoon te maken en de arme groentjes zagen al hun kansen in de kiem gesmoord. Een hockey wedstrijd, op dezelfde manier geleid, bezorgde den ouderen eveneens een schitterende over winning. Vervolgens hadden de „konijnen" en dit was wel het hoogtepunt van het programma op hun buik door groote zeildoeken te kruipen, die bedekt waren met een dikke -laag meel en roet. Zij waren op een dergelijke ingenieuze ma nier opgesteld, dat althans de aangelaten der slachtoffers besmeurd werden. De grootste ver rassing was of er een wit dan wel een zwart „konjjn" aan de andere zijde te voorschijn zou komen. Een en ander vond plaats onder de intense belangstelling van een vrij talrijk publiek. 2.20 London Regional, 5.20 Droitwich, 10.20 Fr. Brussel, 10.35 Droitwich. Programma 5: 8.00—7.00 Diversen, 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Korte Opera-frag menten: 1. Morgenstimmung uit Peer Gynt, 2. Don Juan, 3. Madame Butterfly Selection, 4. La fille du régiment, 5. Die Zauberflöte van Mo zart, 6. Faust Selection, 7. I pescatori di perle, 8. Figaro's Hochzeit, 9. La bohème Selection, 10. Lucia di Lammermoor, 11. Bajazzo, 12. II barbierre di Seviglia, 13. Ein Maskenball, 14. Der Waffenschmied, 15. Ases Tod. 8.0012.00 Diversen. Aan de in de afgeloopen week gehouden vaar- digheidsproeven van de H. L. O. hebben 25 per sonen deelgenomen. Aan 14 deelnemers kon het diploma worden uitgereikt, terwijl 7 deelnemers niet aan de gestelde eischen op een of meerdere onderdeelen voldeden. Met 4 candidaten wordt het examen voortgezet. De geslaagden in de verschillende groepen zijn: Jeugdgroep meisjes 1416 jaar: Corry de Mon. Jeugdgroep jongens 1416 jaar: TheoWemik. Heeren groep III, 41 jaar en ouder: S. Aarts, mr. B. Bouman, B. Tenbroek. Heeren groep II, 2640 jaar: W. A. van An- del, P. J. Arnoldt, W. Bronkhorst, Th. H. Dijk man, H. J. Kool, H. J. Smit, F. Uylenburg. Heeren groep I, 1725 jaar: E. van Ommeren, H. Uchelen. De oudste deelnemer was 49 jaar, de heer S. Aarts; er waren 3 deelnemers van 15 jaar. Voor het zwemmen, wandelen, evenwichts oefening en klimmen slaagden alle deelnemers. De grootste handicap bleek het hoogspringen te zijn, n.l. 6 keer, onmiddellijk gevolgd door het verspringen: 5 maal. 1 maal werd gezondigd te gen het hardloopen, 3 maal tegen het werpen, 2 maal tegen het stooten en 1 maal tegen het wielrijden. Hierbij moet opgemerkt worden, dat niet alle deelnemers meer aan het wielrijden en wandelen hebben deelgenomen. Tijdens het afnemen der proeven is gebleken, dat nog meer belangstelling voor de H. L. O.- proeven, welke op een alzijdige en harmonische lichaamsontwikkeling zijn gericht, bestaat. De commissie heeft daarom dan ook besloten, om, indien er zich nog een voldoende aantal deel nemers aanmeldt, nog eenmaal in dit najaar de gelegenheid open te stellen de proeven af te leggen. Aanmelden bij den secretaris: K. Boers- ma, Gasthuissingel 10, Haarlem, tel. 11624. Ruim 600 betalende bezoekers zijn gisteren avond in het park Groenendaal samengestroomd om de laatste opvoering van het mysteriespel „De Christusspeler" bij te wonen. Onder hen waren zeer velen uit andere plaatsen dan Haar lem en Heemstede. Een groot aantal was uit Amsterdam gekomen. Hoewel de officieele getallen nog niet bekend zijn, kan met zekerheid worden aangenomen, dat het totaal aantal bezoekers ongeveer 4000 bedragen heeft. En dit groote aantal ondanks het slechte weer bij de eerste opvoeringen! Van 1 Januari tot 1 Augustus 1937 werden bij de Commissie ter zake regeling uitverkoo pen en opruimingen in het winkelbedrijf inge diend 38 aanvragen. Het aantal verleende ver gunningen voor uitverkoopen bedroeg 23, voor opruimingen 13. In totaal werden 66 firma's voor de eer.ste maal en 26 voor controle en na dere inlichtingen bezocht, of schriftelijk beant woord. De commissie vergaderde niet, maar nam 18 schriftelijke beslissingen. De Commissie voor het Onderwijs uit de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken stelt voor om principieel te besluiten, dat al die cursussen, die gezien in het licht der Vestigingswet aan den midden stand zelf ter organisatie kunnen worden over gelaten, niet door de Kamer te doen organi. seeren. De cursussen in Zweedsche en Spaansche talen zou de Kamer, bij voldoende deelname, zelf en in het eigen gebouw kunnen doen doorgaan. Donderdag 30 September des avonds te acht uur houden de besturen van den R.K. Volks bond hun eerste vergadering voor het komen de winterseizoen. Alle besturen der onderafdee- lingen worden dringend uitgenoodigd aanwezig te zijn. fa fa fa fa fa fa Haat tkaal Joop Ruygrok, de vriend van Daan Dollé, is Zaterdag in zijn ouderlijke woning te Haarlem teruggekeerd. Zooals wij onlangs uitvoerig meld den, zijn de jongens indertijd door bemiddeling van een ronselaar naar Spanje vertrokken, waar zjj in het regeeringsleger dienst moesten nemen. a vele ontvluchtingspogingen en gevaarlijke avonturen werden zij in Barcelona gevangen gezet. Door bemiddeling van den Nederland- schen consul werd de minderjarige Daan Dolle over de grens gezet. Ook Joop Ruygrok is eindelijk vrijgegeven. De verklaringen van dezen jongeman, voor de politie afgelegd, kloppen vrijwel met die van Dollè. De laatste had echter beweerd, dat de ronselaar van zijn minderjarigheid afwist en hem had aangeraden een bewijs van Neder landschap op naam van zijn ouderen broer aan te vragen. Ruygrok nu verklaarde dat dit niet het geval is geweest en dat de ronselaar, die hardnekkig volhield in de meening te hebben verkeerd, dat Dollè meerderjarig was, gelijk heeft. De zaak wordt thans opnieuw onderzocht. Tot wijkzuster van de afdeeling Haarlemmer meer van het Witte Kruis is in de plaats van zuster Feikema benoemd zuster A. A. Jansma, wonende te Abbenes. Door de landelijke commissie tot regeling en behartiging van de samenwerking in het bouw bedrijf is bij het gemeentebestuur van Haar lem aangedrongen het restauratiewerk van de Vleeschhal niet meer dan strikt noodig in eigen beheer te doen uitvoeren. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan hield de Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid" te IJmuiden een goed bezochte receptie. Er waren vele sprekers. Verschillende hunner lieten hun wenschen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, of een bloemstuk. Op 16 October wordt de groote jubileumfecstavond gehouden. De Haarlemsche Tooneelvereeniging V.Z.O.D. geeft Dinsdag 12 October haar openingsvoor stelling in het gebouw St. Bavo aan de Smede- straat. Opgevoerd zal worden De Katjangs, van Dom de Gruyter, naar het bekende jongensboek van J. B. Schuil. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het economisch doctoraal examen de heer I. Y, Crince le Roy uit Haarlem. In Sassenheim is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer Klaas Oudshoorn, een in de bollenstreek zeer geachte persoonlijkheid. O. m. bekleedde hij verschillende functies in organi saties op het gebied der bollencultuur. Wegens het ontruimen en opnieuw inrichten van de lokaliteiten na opheffing van de Frans Hals-tentoonstelling, zal het Frans Hals-mu seum te Haarlem van 1 tot en met 14 October voor het publiek gesloten zijn. GOEDE GEBRUIKTE KLEEREN HEB BEN WIJ STEEDS ZEER NOODIG. NIEUWE GROENMARKT No. OF TELEFOON 11018 32 DINSDAG 28 SEPTEMBER Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum 1. Programma 3: 8.00 Keulen, 10.20 pauze, 10.35 Parijs Radio, 12.20 Ned. Brussel, 2.20 Parijs Radio, 2.50 Danmarks Radio, 3.35 Deutschl.- sender, 4.05 Parijs Radio, 4.20 Keulen, 6.05 Ned. Brussel, 6.50 Fr. Brussel, 7.20 Ned. Brussel, 7.50 Parijs Radio, 8.20 Keulen, 9.20 Rome, 11.20 Weenen. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diver sen, 10.35 London Regional, 11.35 Droitwich, neemt in zekeren zin een sleutelpositie in. Hij kan alle sloten openen en sleutels maken, die alle sloten sluiten. Hij repareert alle soorten sloten en lost alle moeilijkheden op, die door sloten en sleutels worden veroorzaakt. DE SLEUTELKONING berekent matige prijzen voor zijn diensten, zijn sleutels en zijn sloten en hij werkt vlug. DE SLEUTELKONING - G.J8. ALDERS - JANSSTRAAT II - Telef. 11493; na 8 uur 13780 Schelvisch heette het hondje, en deed allerlei kunstjes in de voorstelling. Kon opzitten, dan sen, doodliggen, en na deze vertooning applau disseerde het publiek. En de meester was ver rukt over de prestaties van zijn kleinen vier voeter. In een der voorstellingen miste ik dit num mer en dacht, dat de tijd had ontbroken om den clown te laten optreden.... Des avonds het was al over twaalf stond ik te wachten op de tram om huiswaarts te gaan. Plotseling hoorde ik achter mij een stem. „Mijnheer, mijnheer, kent u mij niet meer?" Ik keek om en daar zag ik hem, den clown. Nu niet in zijn grollig costuum, waarin hij meestal optrad, maar nu als heer gekleed, wandelstok in de hand. Had hij mij niet aangeroepen, ik had hem niet herkend. Ik liet een tram passeeren en bleef nog even praten. „Ik heb vanavond het hondennummer gemist. Was Schelvisch niet op zijn gemak?" „Ja wel," was het antwoord, „maar mijn vrouw is ziek en ligt te bed in den wagen en nu is het hondje niet bij haar weg te krijgen. Wat ik ook probeerde, niets baatte, geen lekker hapje, niets; toen heb ik het nummer maar over laten gaan. Schelvisch is dol op de vrouw. Hij heeft vandaag niet gegeten en niet gedronken, als maar trouw bij de vrouw gebleven." „Hoe dresseer je Schelvisch," vroeg ik, „hoe leer je hem die kunsten?" „Een stukje vleesch, een koekje, en dan veel geduld hebben. Niet slaan, mijnheer, want dan krijgt men niets van hem gedaan. Wij zijn maar met ons drietjes, mijn vrouw en ik en Schel visch. Niemand hebben wij meer noodig. Met z'n drieën verdienen wij de boterham en zijn tevreden De tram kwam. Ik nam afscheid. De nacht was reeds ingetreden. Den volgenden avond zag ik den clown weer met zijn hondje.... Hij danste weer in 't rond, kon weer doodliggen en dartelde weer achter zijn baas aan. Ds circus-clown achter het tentdoek. SEMI De Rijksweg AmsterdamHaarlem is nog steeds niet geheel klaar. En het staat te bezien of deze drukste van de rijkswegen wel ooit ge heel gereed zal komen. Voortdurend worden er verbeteringen aangebracht. De weg werd ver breed. kreeg hier en daar een asphaltbedek- king waar nog keien waren, de verlichting kwam, die elk jaar f 28.000 kost de over weg bij Haarlem, een van de lastigste obstakels, verdween, maar het grootste obstakel: de doortocht door Halfweg hindert nog steeds het verkeer. Vooral als de bietencampagne aan den gang is en de suikerfabriek op volle kracht werkt, heeft de Rijksweg door Halfweg weinig meer van een ideale doorgaande verbinding be houden. De gevaarlijke zijstraten in Halfweg hebben veel van hun last verloren nu de Rijksweg voor- rangsweg is, maar niettemin blijft het oppassen voor de automobilisten, als zij Halfweg passee ren, want op het Plein bevindt zich een tram halte en in de nabijheid zijn er scholen. Een definitieve oplossing zou eerst bereikt kunnen worden als de Rijksweg geheel buiten Halfweg werd omgelegd, door hem b.v. aan den anderen kant van den spoorweg via viaducten te leggen. Maar dat wordt een werk, dat groote sommen gelds zal verslinden. Inmiddels zet de Rijkswaterstaat te Haarlem onvermoeid zijn pogingen voort om van den weg te maken wat er van te maken is. In het kort hebben we al gemeld dat er f 60.000 is uit getrokken op de begrooting 1938 van het Ver- keersfonds voor verbetering van de traverse van den Rijksweg door Halfweg. Wjj vernemen dat dit geld dient voor de verbreeding van den weg tusschen de Sui kerfabriek en het station te Halfweg. Eenige gebouwtjes voor dit station en in de nabijheid ervan zullen gesloopt worden. Even voor het station mondt een zijweg op den Rijksweg uit. Ook daar zal de weg aan den kant van de spoorbaan verbreed worden, hetgeen ingrijpende wijzigingen daar ter plaatse ten gevolge zal hebben. Met de werkzaamheden zal spoedig worden begonnen- van de orgelbespeling in de Groote of St. Ba- vo-kerk op Dinsdag 28 September 1937, des avonds van 8.15 tot 9.15 uur door den heer George Robert. 1. Concert Bes gr. t„ G. F. Handel. Andante maestoso, allegro, adagio, allegro, ma non pres to. 2. Zesde Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy, Clioral Variaties, Fuga, Finale. 3. Preludium (in den vorm eener Chaconne) C. V. Stanford. 4. Suite gotique, L. Boëllmann. Introduction Choral, Menuet gotique, Prière, Toccata. 5. Cho ral III, César Franck (alle nummers op ver zoek). Nu het zomerseizoen weer ten einde is, heeft het bestuur van „Graficus" zijn breedvoerige plannen voor studie en ontwikkeling wederom opgemaakt. Na de vele excursies van dezen zo mer. die zeer interessant en leerzaam waren, be gint „Graficus" Vrjjdag 1 October in het gebouw van de St. Jozefsgezellenvereeniging, Jansstraat, 't winterseizoen. Den eersten avond zal een be schouwing zijn over het af te werken programma en de leerstof, welke dezen winter zal worden verwerkt. Het bestuur verwacht, dat alle R.K. grafische bewerkers op Vrijdag a.s. aanwezig zullen zijn. KLEINE HOUTSTRAAT 43 TELEF. 10896 Getrouwd: A. A. H. E. Dazert en E. Westra J. Over en E. ten Cate. Geboren: C. S. M. v. d. Berg-v. d. Berg, z. T. Pennarts-Veldhuizen, z. W. K. Vernooij- Sczech, z. A. v. Boctel-Verhoeven, z. J. M. Schoof-Verslagers, z. J. C. M. HooijOver- zier, d. H. A. v. Dalen-v. d. Brink, d. C. E. Stijnman-v. Es, z. J. Boogaard-Bols, z. J. E. Smit-Hulsbergen, z. G. Verwoerdt-Pauw, z. A. J. Hogeslag-v. Bakkum, d. A. M. Ta conisClausener, d. Overleden: J. C. M. v. d. Geest 19 j., Plataan- srtaat M. S. v. Baaren-Lennings, 77 j., Scho tersingel C. v. Oploo-Spanjaard 73 j., Soen- dastraat J. Hermse-de Gaus, 61 j., Kamper laan. Zaterdagavond te ruim half twaalf is op de Weesperzijde te Amsterdam een motorfiets ongeluk gebeurd, waarbij een meisje doodelijk is gewond. Een motorrijder, met zijn verloofde achter op de duo, passeerde een vrachtauto. Hij slipte en beiden kwamen te vallen. Het meisje, dat zeer ernstige verwondingen had opgeloopen, werd in zorgwekkenden toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd, waar zij korten tijd later is overleden. De bestuurder van het motorrijwiel, die slechts licht gewond werd, was niet in het bezit van een rijbewijs. Gebouw St. Bavo Haarlems Zanggenot, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur Bestuur R.K. Landarbeiders, 8 uur Comité Winter hulp, 8 uur. Frans Hals-Museum Frans Halstentoon stelling, 105 uur. Hotel Royal Haarlemsche Reddingsbrigade kwart over 8. Gem. Concertgebouw Gastentoonstelling, half 2 tot half 6 en half 8 tot half 11. Rembrandt Theater Sherlock Holmes, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace-Filmac 115 uur; „Op Hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater De Papsoldaat, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater Charlie Chan op de Olym piade en De Zwarte Tulp", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater De wonderen der Vlieg kunst, 2, 4, 7 en 9 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; feest commissie Transport, 8 uur; afd. Graf. Bond, 8 uur; Rechtsk. bureau, 8 uur; Ledenverg. Onderl. Belang, 8 uur. Dr. Huetschool: Verbandscommissie Nazorg, 8 uur. Frans Hals-museum: Frans Hals-tentoonstel ling, 105 uur. Teyler-museum: Tentoonstelling, 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Gr. Heiligland 66, ex positie, 106 uur. Gebouw Kamer van Koophandel: Kamer van Koophandel en Fabrieken, 8 uur. Stadsschouwburg: Nieuwe Haarl. Kunstkring: „Atlas-hotel" door Nieuw Schouwtooneel, half 9. Gemeente-Concertgebouw: Jubileumgasten- toonstelling, half 2half 6 en half 8half 11. Rembrandt-theater: Sherlock Holmes, 230, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace-Filmac, 115 uur, „Op hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Rals-theater: De papsoldaat, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Charlie Chan op de Olym piade" en „De zwarte tulp", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-theater: De wonderen van de vlieg kunst, 2, 4, 7 en 9 uur. MARTIN Haarlem Amsterdam Hilversum Bussuir In de Zaterdag gehouden vergadering van commissarissen der N.V. Philips Gloeilampen fabrieken werd besloten aan de jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over het boekjaar 1936- 37 te bepalen op 18% pet. voor de gewone aan- deelen en 8% pet. voor de preferente aandee- len en zulks na het treffen van ruime voor zieningen. Gelijk bekend, werd hiervan reeds een inte rim-dividend van 6 pet. op de gewone en pre ferente aandeelen betaalbaar gesteld. Naar wij voorts vernemen zal de Raad van Beheer der N.V. Gemeenschappelijk Bezit van Aandeelen Philips Gloeilampenfabrieken aan de jaarlijksche algemeene vergadering van aan deelhouders voorstellen over het boekjaar 1936- 37 een dividend uit te keeren van 18% pet. op de gewone en 8% pet. op de preferente aan deelen. Hiervan werd, gelijk bekend, reeds een inte rim-dividend van 6 pet. betaalbaar gesteld. Zooals wij al gemeld hebben is in de Memorie van Toelichting op de begrooting 1938 van het Verkeersfonds medegedeeld, dat met den bouw van den tunnel te Velsen in 1938 een begin zal kunnen worden gemaakt. Wij vernemen nader dat de plannen van den Rijkswaterstaat te Haarlem voor den tunnelbouw gereed zijn. Men wacht thans op de goedkeuring van den minister van Waterstaat en daarna kan de aan besteding van den fundeeringsput het maken daarvan is het eerste werk voor den tunnel gehouden worden. Enkele detailplannen worden inmiddels ontworpen. Op de Rijksbegrooting 1938 van het Verkeers fonds zijn geen gelden aangevraagd voor den tunnelbouw te Velsen. Deze gelden zijn immers al enkele jaren geleden toegestaan (10 mil- lioen gulden). Uit het feit dat geen verhoo ging van dit crediet is gevraagd of anderszins gelden op de begrooting 1938 zijn uitgetrokken, mag worden afgeleid dat de kwestie of de spoor brug te Velsen door een spoorwegtunnel vervan gen zal worden, wel van de baan zal zijn. Er komt dus geen spoorwegtunnel, tenzij een cre diet hiervoor nog bij suppletoire begrooting aan gevraagd zou worden, hetgeen geenszins te ver wachten is. De gemeente Schiedam geeft een leening uit van f 3.000.000 3% pet. obligatiën, in stukken van nominaal f 1000 aan toonder. Deze leening wordt aangegaan krachtens be sluit van den gemeenteraad van Schiedam van 24 September 1937, waarop de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Hol land is aangevraagd. Aan houders van de niet-uitgelote per 2 No vember 1937 aflosbaar gestelde obligatiën der 4 pet. leening 1936, oorspronkelijk groot f 1.500.000, pro resto (na aftrek van de bereids door uitloting voor aflossing per 1 October 1937 aangewezen nom. f 43000.obligatiën) groot f 1.457.000, wordt bij de inschrijving op de obligatiën dezer leening een recht van voor keur verleend. De leening is a pari aflosbaar in 40 jaar. De jaarlijksche aflossing heeft plaats op 1 Novem ber en wel voor het eerst op 1 November 1938. Versterkte of algeheele vervroegde aflossing is te allen tijde voorbehouden. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijksche coupons, welke vervallen 1 Mei en 1 November. De eerste cou pon vervalt- 1 Mei 1938. De verschuldigde cou ponbelasting wordt op de obligatiehouders ver haald. De inschrijving op deze leening is openge steld op Vrijdag 1 October 1937, van des voor middags 9 uur tot des namiddags 4 uur, te Am sterdam ten kantore van: de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., de Amsterdamsche Bank N.V., de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V.; te Rotterdam en 's-Gravenhage ten kan tore van: de heeren R. Mees en- Zoonen, de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., de Ne derlandsche Handel-Maatschappij N.V., de Amsterdamsche Bank N.V. en te Schiedam ten kantore van: de Amsterdamsche Bank N.V., de heeren R. Mees en Zoonen, de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. en van den gemeente ontvanger tot den koers van 100% pet. De betaling der op de vrije inschrijvingen toegewezen obligatiën moet geschieden op Dinsdag 2 November 1937, ten kantore, waar de inschrijving heeft plaats gehad, met f 1002.50 per obligatie van f 1000.vermeerderd met f 0.10 voor 1 dag rente a 3% pet., tegen inont- vangstneming der obligatiën. De noteering der obligatiën ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden aange vraagd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5