H.B.C. moet een punt aan S.J.C. afstaan Keres verliest van Reshevsky V. V.A. EN VOLENDAM STARTEN GOED —I MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Vosta wint den plaatselijken wed strijd tegen Ethos De Meer klopt Wilskracht in de Amsterdamsche derby R.K.V.V.L. verliest van Valkenburg - V.V.IJ. in eigen huis door G.V.O. geklopt Een strijd tusschen twee aan elkaar gewaagde tegen standers Spannende derby in de hoofdstad De Meer wint met 43 van Wilskracht Volendam start met een zege op H.M.S. Zware nederlaag van T.Y.B.B. tegen D.H.L. De Delftsche club wint met 70 Interessante strijd met een spannend slot mem Spartaan kon de kansen beter benutten Een 20-zege op Excelsior het gevolg Verdiende zege van V.V.A. in Hilversum E. M. M. verliest met 42 ATHLETIEK Jong Leven slaat Holland en Docos Spannende strijd in de Amstel- Schinkel-estafette te Amsterdam Gelijk spel van H.B.C. tegen S.J.C. Strijd met wisselende kansen LAWNTENNIS Von Cramm opnieuw door Budge geklopt Zesde ontmoeting tusschen beide spelers In het allergunstigste geval kan Fine nog met den Estlander gelijk komen R.K. Nat. Taf el tennis tournooi te Haarlem ZWEMMEN RAGNHILD HVEGER TE LONDEN Goede tijd op de 150 yards rugslag Spannende partyen in de finales Belgische eere-afdeeling Nederlandsch Indië tegen Japan UIT DE SPORTWERELD OHM! Ook nu zijn hier en daar verrassingen niet uitgebleven zooals b.v. de nederlaag van RKWL tegen Valkenburg en het ge lijke spel van HBC tegen SJC. Van de ove rige kampioenen hebben Brabantia en Treffers, die thans samen in een afdee- ling spelen, evenals WA getoond ook nu weer met de beste voornemens bezield te zijn. We staan echter pas aan het begin van de competitie en het zal nog wel eeni- ge weken duren, voor de situatie wat over zichtelijker wordt. Kimbria deed het in Zuid I thans heel wat beter dan de vorige week. Nu wonnen de Maas trichtenaren met 50 van Kerkrade, dat dus niet bijzonder fraai is gestart. Valkenburg bleef met 43 winnaar over RKVVL, terwijl Laura het seizoen goed aanving met een 51-zege op RKONS. De Sittardsche boys verloren op eigen terrein met 3—1 van RKNAC, terwijl WH zijn goeden start bevestigde door nu Chevremont met 4—1 te kloppen. WH Laura RKNAC Kimbria Valkenburg RKONS Chevrement Kerkrade RKVVL Sitt. Boys 2 1 1 2 2 2. 1 1 2 2 2 1 1 1 1 1 4 2 2 2 2 2 1 1 1 7—3 5—1 3—1 7—3 5—6 4—6 0—5 3—4 1—3 Schijndel ging in Zuid II met 30 ten onder tegen Brabantia, dat nu vermoedelijk een las- tigen concurrent heeft gekregen in Treffers. De Groesbeeksche club debuteerde in deze af- deeling met een 5O-zege op RKTW. Mulo herstelde zich door in Dongen met 53 te ze gevieren en Wilhelmina ging op den goeden weg voort door de Venlosche Boys met 32 te kloppen. Best Vooruit leed een zware neder laag in Helmond, waar Kolping met 61 won. Brabantia 2 2 4 7—0 Wilhelmina 2 2 4 12—2 Kolping 2 2 4 12—6 Treffers 1 1 2 5—0 Venl. Boys 2 1 1 2 6—4 MULO 2 1 1 2 6—7 SVB 2 1 I 2 4—10 Best Vooruit 2 1 1 1 2—7 Schijndel 2 1 1 1 1—4 RKTVV 2 2 0—9 Eendracht 2 2 6—10 In het Oosten won Huihuizen met 32 van de Lobitsche Boys, terwijl Vosta in de Enschede- sche derby tegen Emos met dezelfde cijfers ze gevierde. Deze score kon ook in Deventer wor den genoteerd, waar Altior de meerderheid van VDZ moest erkennen. In Oldenzaal verloor Quick na een spannenden strijd met 43 van Vogido. Huihuizen 2 2 4 10—4 Vogido 2 2 4 6—4 N. E. O. 1 1 2 43 S. D. O. U. C. 2 1 1 2 5—4 Vosta 2 1 1 2 44 Quick 2 1 1 2 8—8 V. D. Z. 2 1 1 2 5—9 Altior 1 1 2—3 Lob. Boys 2 2 6—8 Emos 2 2 2—5 In de Amsterdamsche derby De Meer Wils- kracht behaalde eerstgenoemde club de overwinning. Wilskracht moest ten slotte met 4—3 het onderspit delven. G.V.O. verrichtte een keurige prestatie door V.V.IJ. in IJselstein met 32 te kloppen, terwijl Volendam met dezelfde cijfers van H.M.S. won. In Hilversum kon E.M.M. V.V.IJ. heeft het seizoen geopend met een kleine nederlaag. De bezoekers, G.V.O. uit Krom menie, pas gepromoveerd, beschikken over een vlot elftal, zonder zwakke plekken, maar ook zonder uitblinkers. V.V.IJ. heeft een totaal ver jongde voorhoede, waarvan de spelers wel wat „licht" zijn, doch snel en enthousiast. Tegen een stevige achterhoede schieten zij iets te kort. doch als zij er zich op instellen, om vrije positie te kiezen, dan znl men nog goede dingen doen Middenlinie, achterhoede en doelman zijn zeer goed. Na een aanvankelijk overwicht van de gasten Wist C. Voorend t uit een voorzet van Vink aan de thuisclub de leiding te geven, waarna zich een gelijk opgaande strijd ontwikkelde, waarbij de béide d.o'elverdedigers niet zonder geluk hun doel schoon wisten te houden. Na het nemen Van een hoekschop kopte v. Gelder den gelijk maker onhoudbaar in. Nog vóór de rust was het A. v. d. Hoogen, die een voorzet van C. v. Deu ren wist te benutten. Na de rust weder dezelfde aantrekkelijke strijd. Op keurige wijze maakte v. Gelder op nieuw gelijk en A Noom wist te profiteeren van een niet 1 geheel zuiver wegwerken van den iJselsteinschen doelman. (23). V.V.IJ. deed daarna t;al van gevaarlijke aanvallen, die echter den verdienden gelijkmaker niet brachten. het niet bolwerken tegen V.V.A., dat met een 42-zege naar de hoofdstad terugkeerde. G. V. O. 2 1 1 3 4—3 V. V. A. 1 1 2 4—2 Volendam 1 1 2 3—2 De Meer 1 1 2 4—3 H. M. S. 2 1 1 2 9—4 Wilskracht 2 1 1 2 6—5 V. V. Z. 1 1 1 1—1 V. V. IJ. 1 1 2—3 N. E. A. 1 1 1—7 E. M. M. 2 2 3—7 In West II stelde H.B.C. wel eenigszins teleur, want de Heemsteedsche club kon het tegen S.J.C. niet verder brengen dan een 33-gelijk spel. D.H.L. bracht TYBB in Haarlem een zware 7O-nederlaag toe, zoodat de geelzwarten niet erg fortuinlijk zijn gestart. Spartaan gaf Excel sior in Rotterdam geen kans en stuurde deze club met een 2O-nederlaag naar Schiedam te rug. Santpoort won ten slotte met 32 van Leonidas. D. H. L. 2 Spartaan 2 H. B. C. 2 Onze Gezellen 1 Excelsior 2 Santpoort S. J. C. Leonidas Gr. Willem T. Y. B. B. 11—3 9—2 11—3 4—2 11—3 6—4 1 2 5—0 1—12 4—4 2 1—12 4—5 2—111 3—8 1 1 2—3 1 1 2—4 1 1 0—7 In een buitengewoon spannenden wedstrijd, waarvan de uitslag tot het einde toe onzeker was, heeft De Meer den goeden indruk, dien het als overwinnaar in het R.K.A.V.-tournooi heeft gemaakt, bevestigd door na harden strijd Wilskracht met 4—3 te kloppen. Vóór de rust stond de wedstrijd op 'n behoorlijk peil; in de tweede helft werd aan beide zijden minder goed gespeeld en deed de vermoeidheid, als gevolg van 't hooge tempo in het eerste deel, zich danig gelden. Als De Meer heeft afgetrapt, zit de spanning er al direct in, want reeds de eerste aanval van Wilskracht heeft succes. Wanneer v. d. Berg een hoog schot inzendt, glijdt Hoeboer achteruit en hebben de blauw-witten na 'n halve minuut reeds de leiding 01. De Meer is niet ontmoe digd en gaat eveneens tot den aanval over. Eenige schoten vliegen over en naast het W.- doel. Wanneer na 8 min. Willemsen in vollen ren den bal meeneemt, scoort hij, onhoudbaar voor De Kruif, den gelijkmaker 1—1. Onmiddel lijk hierna gaat Wilskracht naar voren en na keurige combinatie geeft middenvoor De Weerd z'n club opnieuw de leiding 12. Even schijnt De Meer de kluts kwijt te zijn en de verdediging staat in deze periode vreemd te schutteren. De voorhoede van de roodbaadjes, waarin de ex- Zeeburgia - speler Broks debuteert, brengt echter opluchting door eenige goed-opgezette aanvallen te ondernemen. Een schot van Koelman wordt door De Kruif tot corner verwerkt, welke niets oplevert. Het hooge tempo, waarmee de strijd is inge zet, verslapt hierna iets. H. Keizer redt eenmaal voor open doel van Wilskracht. Als Van Veen van De Meer wordt omver geloopen, geeft arbiter Van Wijk penalty. Deze wordt door Schoorl naast getrapt. Na 33 minuten neemt Klooster man van De Meer een vrijen schop, welke ineens door Broks wordt ingeschoten 22. Na eenige aanvallen van Wilskracht en een doelworsteling na 'n vrijen schop voor 't Wilskracht-doel volgt de rust. In de tweede helft is de strijd 3 minuten oud, als Koelman goed doorgeeft naar Van Veen, die met 'n hard schot De Meer de leiding geeft 3—2. De roodbaadjes komen er nu steeds beter in en het duurt niet lang of F. Overtoom kopt 'n hoogen voorzet van v. Veen in 42. Direct hierna krijgt De Meer wederom 'n elfmeterschop te nemen, welke ten tweeden male door Schoorl wordt naast geschoten. Na 15 min. schiet Lam- mers van Wilskracht uit een corner hoog over doel. Langzamerhand worden de blauw.witten sterker en na een fraaien aanval, waarin de ge- heele aanvalslinie is betrokken, verkleint Kaay den achterstand, 4—3. Wilskracht komt steeds terug en driemaal achtereen zuivert Schoorl het terrein, terwijl Hoeboer eenige moeilijke ballen verwerkt. Bij een snellen uitval van De Meer wil Broks het alleen probeeren, doch dit lukt hem niet. De laatste 10 minuten zet Wilskracht alles op den aanval om gelijk te maken. Als Hoeboer is uitgeloopen, schiet Kaay net naast. In een worsteling voor het doel van De Meer, na een corner van Busch, redt de keeper fraai. Onder hoogspanning komt dan het einde met 'n 43-overwinning van De Meer. Scheidsrechter Van Wijk had een moeilijke taak, doch wist deze tot een goed einde te bren gen. gevaarlijk karakter behouden en hoewel de geel-zwarten in het veld niet de minderen waren van hun tegenstanders, bleken de schutterscapaciteiten van de laatsten verre superieur. Nog vóór de thee zagen respectieve lijk Hermsen en Blom kans met goede scho ten den stand op 3—0 te brengen; een voor sprong die zeker geflatteerd genoemd mocht worden. Na de doelwisseling deed de thuisclub krach tige pogingen om den achterstand in te ha len. Men zette alles op den aanval. Deze ge forceerde meerderheid had een averechtsch ge volg, want de groote gapingen, welke door dit systeem in de Haarlemsche verdediging ont stonden, werden handig uitgebuit. Tot vier maal toe kreeg Alsemgeest de gelegenheid ongehinderd op v. d. Lit af te stevenen en te doelpunten, terwijl de Haarlemsche doelman nog diverse malen slechte op het nippertje kon redden. Tegen het einde bood de Delftsche verdedi ging nog enkele gemakkelijke kansen, om den hopeloozen achterstand iets te verkleinen, doch Huneker miste enkele malen op onbe grijpelijke wijze. De Haarlemsche geelzwarten zetten de competitie zeer onfortuinlijk in, want zij kregen Zondag in Haarlem van de Holland- sche Leeuwen een zware nederlaag te incas- seeren. De thuisclub, welke invallers telde voor haar midvoor en linkshalf, begon al zeer hoopvol en boekte bijna in de eerste minuten reeds succes, toen de jeugdige rechtsbuiten een fraai schot inzond; de bal ketste echter van den paal weer het veld in. Na een zwak begin kwamen de bezoekers spoedig in vorm en vooral de Delftsche voor hoede, waarin Tok Alsemgeest weer op mees terlijke wijze de midvoorplaats bezette, was bijzonder actief. Het spel was ongeveer 10 minuten oud, toen Alsemgeest den bal uit een voorzet van links in zijn bezit kreeg en v. d. Lit op onnavolgbare wijze het nakijken gaf. De Delftsche aanvallen bleven ook hierna hun Met een sterk gewijzigd elftal is Volendam de competitie begonnen. Niet alleen dat eenige nieuwe gezichten in het elftal verschenen waren, doch ook de oude garde was weer vertegenwoor digd in den persoon van Runderkamp, die dezen middag zijn „tweede voetbaljeugd" op sublieme wijze inging. Als de gasten afgetrapt hebben zitten zij direct voor het Volendammer-doel, doch de bal gaat over. Ook de V-voorwaartsen komen aan het woord, echter niet voor lang, want nauwelijks is het eene doel in gevaar ge weest of aan de overzijde dreigen onheilen. Vliegensvlug gaat het spel op en neer. Volendam ziet zich een zekere scoringskans ontgaan, doch aan den anderen kant loopt Bont de Hosson. die vrij voor doel is, van den bal. Dan scoort Jonk, doch in buitenspelpositie en een harde schuiver van Koning wordt corner gewerkt. Andermaal juicht Volendam voor een doelpunt, doch weer is het off-side. De thuisclub wordt nu sterker en als Jonk in het strafschopgebied gebracht wordt, zal de toegestane penalty deze meerderheid moeten uitdrukken. Koning schiet evenwel over! Niet lang duurt het echter of de jeugdige nieuwe middenvoor, Sier, boekt zijn eerste succes, als hij Pot met een listig balletje weet te verschalken. (10). De laatste minuut voor de rust weet de Hosson te benutten door den bal onhoudbaar langs Sier te jagen (1—1). Met een onverslapt tempo wordt de tweede helft ingezet en weer is het Volendam dat nu het eerste terreinverkennen het beste van het spel in handen neemt. Na tien minuten profi teert Jonk op handige wijze van uitloopen van Pot, door den bal achterover te halen en hoog in het net te doen verdwijnen (21). Even later doet de internationaal het beter als een dei- backs een voorzet van Koning bijna in eigen doel kopt en hij de bal nog juist uit den hoek weet te grabbelen. Als Sier een kans door te zacht schieten verloren heeft doen gaan, komen de gasten nog eens flink los en meermalen moet Sier Sr. er aan te pas komen. Een fraaien kop bal van den rechtsbinnen moet hij echter in 't net zien verschijnen (22). Nog meer wordt het tempo opgevoerd. De tal rijke bezoekers krijgen dezen eersten voetbal middag waar voor hun geld, en reden tot juichen, want uit een voorzet van Koning ziet de jeugdige Sier kans zijn club opnieuw de lei ding te geven (3—2). Met frisschen moed wordt weer begonnen en driemaal achtereen moet Pot zijn talenten toonen voor schoten van Smit en Koning. Jon£ raakt geblesseerd en speelt de resteerends fhinuten op halve kracht. Bij alle spelers trouwens doet de vermoeidheid zich gelden. Volendam haalt de binnenspelers in de verdediging, waardoor H. M. S. iets meer in den aanval komt. Verandering in den stand komt er evenwel niet meer. De finale van den hockey dag te Amsterdam. Een corner op het doel van Hilver sum tijdens den eindstrijd tegen 't Gooi. Hilversum won met 21 Excelsior loopt hard van stapel en voelt Ven- roolj, die in goeden vorm is, geducht aan den tand. Zelfs een schot van een der Excelsior- backs stopt de Spartaan-keeper met moeite. Door treuzelen in de Rotterdamsche defensie krijgt R. v. Lingen een prachtkans, maar hij schiet juist naast. Als Spartaan meer los komt, blijkt de Excelsior-verdediging eveneens uit het goede hout gesneden. Een fraai vliegend schot van A. Janse werkt Venrooij keurig over de lat. Direct na de thee redt J. Broeren al vallende een hard schot van Toon Mentinck. Direct hier na kopt laatstgenoemde speler echter een voor zet van Wagenmakers fraai in. (10). Excelsior dient direct van repliek. Venrooij weert met veel geluk een kernschot van R. v. Lingen af H. v. Troost schiet rakelings over en als J. Lou- rens een goede kans krijgt, weert Venrooij weer fraai af. Vervolgens trekken Wim en Frans Mentinck er keurig combineerend tusschen uit en de laatste brengt den stand op 20. Het laatste kwartier vallen de Schiedammers ener giek aan, maar zij hebben geen geluk. Als Schootbrugge den bal aan het rollen heeft gebracht, neemt V. V. A. het initiatief over en enkele gevaarlijke aanvallen volgen, doch vocrloopig weet de E. M. M.-verdediging stand te houden. Het blijkt, dat de linker vleugel met Reuser als buitenman het ge vaarlijkst is. De voorzetten komen dan ook voortdurend van den linkerkant. Bij E. M. M. is v. d. Berg nogal op dreef, waardoor menige aanval onderbroken wordt. Wanneer Schoot brugge en V. Puit goed combineerend door breken, weet Schootbrugge met een kalm schot te scoren (1—0). Dit doelpunt maakt V. V. A. wakker en enkele gevaarlijke doorbraken volgen, doch steeds is er een been, dat verder onheil weet te voorkomen. Kort voor de rust krijgt V. V. A. even buiten het strafschop gebied een vrijen schop te nemen. Hieruit Met de organisatie van een vereenigings- estafette langs den weg heeft de R.K. Am sterdamsche Sportvereeniging „Jong Leven" weer een nieuw element gebracht in de R.K. Athletiekbeweging, waaraan, na de mislukte pogingen voor eenige jaren terug te Haar lem, zeker behoefte bestond. Met dezen vorm van athletiekbeoefening worden het samenhoorigheidsgevoel en de clubgeest van de vereenigingen het best gediend, terwijl bovendien de propaganda naar buiten op uitstekende wijze wordt gevoerd. Hoewel de belangstelling voor deze estafette zich slechte tot drie vereenigingen bepaalde, waarvan Jong Leven en Holland beide mei twee ploegen aan den start verschenen, was de strijd zelve hoogst interessant en viel de beslis sing eerst op het laatste nummer de 100 Meter Het parcours was uitgezet op de Stadswallen, den ringdijk, nabij den Zuidelijken Wandelweg. De te loopen afstanden bedroegen 600, 800, 1100, 400, 300, 200 en 100 meter, aldus zeven loopers per vereeniging. Ondanks dat de Haarl. vereeniging Holland den steun moest missen van Endenburg, Ma thot en Rombouts was men algemeen van oor deel dat de bezetting op de langere afstanden met Knape, Oosterveer en Coblens voldoende zou zijn om een overwinning veilig te stellen, temeer omdat gebr. v. Bakelen des Zaterdags hadden deelgenomen aan den Singelloop te Leiden. Hoe belangrijk echter ook de bezetting op de kortere afstanden is, zou dezen middag blijken. Na de 600 M. leidde met klein verschil Docos, voor Holland en Jong Leven, waarna Ooster veer de Haarlemmers op de 800 M. aan den kop bracht, die door Coblens werd behouden, ondanks uitstekend werk van den winnaar van den Leidschen singelloop Dubbelaar, die onge veer 30 M. na Coblens overgaf, op plm. 10 M. gevolgd door den Amsterdammer Ruyer. De strijd van de tweede ploegen van Jong Leven en Holland was op dit moment in het voordeel van de oranjebroeken. Op de 400 M. liep de Amsterdammer Padberg een formidabele race. Hij passeerde den Docos- man en bracht zijn vereeniging tot op 20 M. van Holland, waarvan de 400 M.-vertegenwoor- diger Blank onderweg zijn rechterspike verloren had en op één schoen en een sok den strijd voortzette. Na het wisselen op de 300 M.-loopers trok Spruljt van Jong Leven zich niets aan van de reputatie van zijn rivaal Hagemeijer en bracht den achterstand terug tot plm. 10 M„ hierna zijn taak overdragend aan Hoven, die op Koe horst wederom eenige meters terugnam. De laatste Jong Leven-man De Ruijter voltrok op de 100 M. tenslotte het vonnis op den Holland- vertegenwoordiger en eindigde met een 4-tal meters als eerste in deze estafette. De achter stand in den officieelen tijd, 3 sec., moet dan ook als een vergissing beschouwd worden. Docos, Leiden, had zich natuurlijk als derde kunnen handhaven, maar Jong Leven II had zich door zijn 300-man tot de vierde plaats kun nen opwerken. Aan het slot van dezen middag vond nog een loop plaats over 3500 M., waarvan de uitslag o.i. geen zuiver beeld gaf van de onderlinge krachtsverhoudingen. Vele deelnemers immers hadden reeds Zaterdags den 7 K.M. Singelloop te Leiden meegeloopen en bovendien irï de dezen middag gehouden estafette één der af standen voor hunne rekening genomen. Zon der tekort te doen aan de overwinning van H. Vessier, D. E. M., Beverwijk mogen wij dit op merken. De prestatie van den winnaar in de nieuwelingen-klasse wordt er echter des te be ter om omdat hij ook den dag te voren in de zelfde klasse als eerste eindigde. Na afloop verzamelden de deelnemers zich voor de prijsuitreiking, die door den heer P. Olthoff geschiedde. Hij verklaarde allereerst niet blind te zijn voor de gemaakte fouten, die zeker een volgende maal vermeden zouden worden en kweet zich vervolgens van zijn aangename taak. Vereenigings-estafette: 1. Jong Leven, Am sterdam 9 min. 31.6 sec. 2. Holland, Haarlem, 9 min. 34.8 sec. 3. Docos, Leiden, 9 min. 44.1 sec. 4. Jong Leven II, Amsterdam, 5. Holland, Haar lem. 3500 M. Cracks: 1. H. Vessies, D.E.M., Bever wijk, 12 min. 16.5 sec. 2. N. V. Bakelen, Jong Leven, Amsterdam, 12 min. 31.9 sec. 3. C. v. Bakelen, Jong Leven, Amsterdam, A. J. Burger, D. E. M. Beverwijk. 3500 M. Nieuwelingen: 1. H. Kluijskens, Jong Leven, Amsterdam, 12 min. 37.2 sec. 2. P. Tuile naar, Holland, Haarlem, 3. C. Vergeer, Jong Leven, Amsterdam, 4. L. Truijens Jong Leven, Amsterdam, 5. W. Snep, Jong Leven, Amster dam, wordt de bal door Reuser naar den vrijstaan- den Tushuizen geplaatst, die onhoudbaar in schiet (11). Na de rust neemt V. V. A. het spel grooten- deels in handen. De verdediging van E. M. M. heeft dan ook niet veel meer in te brengen. Na keurig solospel weet Tushuizen wederom te scoren (12), terwijl dezelfde speler een vijftal minuten later opnieuw scoort (13). E. M. M. is nu een geslagen team, maar toch houdt de voorhoede moedig vol. Wanneer Van Dalen aarzelt met wegwerken, is Tushuizen er als de kippen bij en hij passeert v. d. Berg met een hard schot voor de vierde maal (14). Kort voor het einde weet E. M. M. uit een corner dor Verney nogmaals te doel punten (24), zoodat het einde aanbreekt met een verdiende overwinning voor V. V. A. Na den aftrap ontwikkelt zich een op en neer gaande strijd, zonder dat er van overwicht van een van beide partijen sprake is. Als er een kwartier gespeeld is onderneemt S. J. C. een aanval geleid door v. d. Berg, die goed voor doel plaatst, waarna Ruigrok het leder te pakken krijgt en Neve geen kans geeft (10). Nog geen minuut later vergroot Ruigrok den voorsprong (20). Dit is H.B.C. te machtig. De gasten zet ten nu alles op den aanval. Als Toledo een mooien voorzet geeft, duikt Martin op het juiste moment op, om onhoudbaar in te koppen. De gasten hebben er den smaak van te pakken en zij trekken nu steeds ten aanval. De backs van S.J.C. zijn echter goed op dreef. En als de H.B.C.-aanval weer voor het doel van S. J. C. komt, begaat een der backs van S.J.C. een fout, waarvan Toledo handig gebruik maakt om den stand gelijk te maken (22). Na de thee gaat het spel aanvankelijk gelijk op. Als Toledo den bal te pakken krijgt gaat hij er alleen van door. Hij lost een schot, dat de S.J.C.-keeper tevergeefs tracht te stoppen (23). S.J.C. geeft zich niet gewonnen. Regel matig komen de gastheeren nu in den aanval en als Groenwege den bal plotseling naar Vos plaatst, schiet deze speler onhoudbaar in. De stand is weer gelijk. Er wordt aan beide zijden nog hard gewerkt voor het winnende doelpunt, dat evenwel uit blijft, zoodat het einde komt met een gelijk spel. In den eindstrijd van het tennistournooi om het Pacific-kampioenschap, dat te Los Angeles is gehouden, kwamen de beide beste amateurs ter wereld, de Amerikaan Donald Budge en de Duitscher Gottfried von Cramm voor de zesde maal in hun tennisloopbaan tegen elkaar uit. Het werd een technisch zeer hoogstaande par tij, waarover de 10.000 toeschouwers zich zeer geestdriftig toonden. Nadat Budge de eerste set met 26 verloren had, wist hij de volgende drie, zij het na heftigen tegenstand van den Duitscher, met 75, 64, 75 te winnen. Van de zes ontmoetingen tusschen beide spe lers heeft Budge er vijf gewonnen, terwijl hij alleen in de eerste partü tegen von Cramm in een der halve eindstrijden van het Wimbledon- tournooi 1935 verloor. In 1936 kwamen de spe lers niet tegen elkaar uit. Tot nu toe speelden Budge en von Cramm de volgende partijen: 1935 Wimbledon: von Cramm si. Budge 46, 64, 63, 62. 1935 Davisbeker: Budge sl. von Cramm 0—6, 9—7, 8—6, 6—3. 1937 Wimbledon: Budge sl. von Cramm 6—3, 6—4, 6—2. 1937 Davisbeker: Budge sl. von Cramm 68, 5—7, 6—4, 6—2, 8—6. 1937 Forest Hills: Budge sl. von Cramm 61, 7—9, 6—1, 3—6, 6—1. 1937 Los Angeles: Budge sl. von Cramm 26, 7—5, 6—4, 7—5. In den achtkamp in Oostenrijk heeft Keres wederom verloren, thans in de dertiende en voorlaatste ronde van Reshevsky. Daar Fine het evenwel niet verder dan re mise heeft kunnen brengen, is Keres in ieder geval zeker van de eerste plaats. Hij heeft 8'A punt en dit aantal kan alleen nog door Fine, die thans 7% punt heeft, bereikt worden. Hoog stens zal Fine het dus nog tot een verdeeling van den eersten en tweeden prijs kunnen bren gen. De resultaten in de dertiende ronde waren: Keres verliest van Reshevsky; Fine remise met Eliskases; Flohr remise met Capablanca; PetrovRagozin afgebroken. De stand luidt: 1. Keres 8% pnt.; 2. Fine pnt.; 3. en 4. Reshevsky en Capablanca 7 pnt.; 5. Flohr 6% pnt.; 6. Eliskases 5>j pnt.; 7. Ra gozin 5 pnt. en een afgebroken partij; 8. Petrov 4 pnt. en een afgebroken partij. In de veertiende en laatste ronde worden ge speeld de partijen RagozinFlohr, Capablanca Keres, ReshevskyFine en EliskasesPetrov. Te Londen zijn Zaterdagavond zwemwed strijden gehouden, waaraan ook de Deensche wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger deel nam. Zij verrichtte een uitstekende prestatie door op de 150 yards rugslag een tijd te maken van 1 min. 49 4/5 sec. Het wereldrecord staat op naam van Nida Senff met 1 min. 42. 3/5 sec. Oranje-Zwart, afdeeling van de St. Jos. Gez. Ver. Haarlem I organiseerde gisteren te Haar lem in het Vereenigingsgebouw St. Bavo het openingstournooi van den R. K. Haarl. Ta- feltennisbond. Oranje-Zwart had alles in het werk gesteld, om het toumooi met zijn groot aantal deelnemers een vlot verloop te doen hebben. De wedstrijdleiding met aan 't hoofd den heer J. Specht is hierin uitmuntend ge slaagd en een woord van lof aan de organisa toren van dit toumooi is hier dan ook zeker op zijn plaats. In de groote zaal van St. Bavo stonden tien tafels opgesteld, waarop de deelnemers en deelneemsters eikaars krachten maten. Te ca. één uur opende praeses Verhoeven het tour- nooi, waarna namens den bond de heer Fr. Olthoff, voorzitter der technische commissie, 't woord voerde om O.-Z. te danken voor de orga nisatie van dit openingstournooi en de R.K. Tafeltennissers op te wekken, om het komende seizoen hard mede te werken aan de verheffing van de R.K. Tafeltennissport. Hierna werd met de wedstrijden begonnen. Er werd gespeeld in poule-systeem. Bij de heeren in drie klassen enkelspel en twee klassen dub belspel, bij de dames in één klasse. Het vertoonde spel stond op hoog peil en de vooruitgang van het spelpeil is bij onze R. K. Tafeltennissers en tennisters duidelijk waar neembaar. Voor de demi-finales wisten zich de volgende spelers te plaatsen: Dames-enkelspel: A. Comeüssen (Winfried- Haarlem) en E. Pellen, J. Sierhuis en L. Selten- rijck (Jong Leven, Amsterdam). Heeren enkel spel le klasse: H. Comelissen (Steeds Voorw. Hilversum); W. v. Gaaien (Jong Leven, Am sterdam); J. Bellovics (De Treffers, Hilversum) en B. Kriek (O.-Z., Haarlem) Heeren enkelspel 2e klasse: J. Baars, J. La- mers, H. Kamer, K. v. d. Berg. Heeren enkelspel 3e klasse: A. Korf age, J- Zandstra, S. Bruin, P. Rien. Alvorens de demi-finales gespeeld werden, werd een aanvang gemaakt met het dubbelspel. Ook hierbij werd fel gestreden. De avond werd aangevangen met het spelen van de demi-finales, waarbij de volgende fi nalisten geplaatst werden: Heeren enkelspel le klasse: W. v. Gaaien en J. Bellovics. Heeren enkelspel 2e klasse: J. Lamers en H. v. d. Berg. Heeren enkelspel 3e klasse: J. Zandstra en S. Bruin. Heeren dubbelspel le klasse: Lorsheijd-Ver- diesen en J. Knor-Seltenrijck. Heeren dubbelspel 2e klasse: L. v. Gaaien P. Handgraaf. Dames enkelspel: J. Sierhuis en E. Pellen. Vanzelfsprekend steeg de spanning bij de fi nales ten top en het publiek kreeg hierbij van spannende partijen te genieten. Vooral de fi nale enkelspel heeren le klasse was zeer span nend en werd eerst in den 5en set in 't voordeel van den Jong Leven speler van Gaaien beslist. Het dubbel J. KnorT. Seltenrijck van Jong Leven zegevierde in het dubbelspel. Hieronder laten wij den volledigen uitslag volgen: Heeren enkelspel le klasse: 1. W. v. Gaaien (Jong Leven, Amsterdam); 2. J. Bellovics (De Treffers, Hilversum); 3. H. Cornelissen (St. Voorw,. Hilversum). Heeren enkelspel 2e klasse: 1. H. v. d. Berg (V.D.O., Delft)2. J. Lamers (Jong Leven, Am sterdam); 3. H. Kamer (V.I.F., Hilversum). Heeren enkelspel 3e klasse: 1. S. Bruin (St. Liduina); 2. J. Zandstra (St. Bavo); 3. A. Kor- fage (Oranje-Zwart). Dames enkelspel: 1. Jo Sierhuis, 2. Els Pel len; 3. Lien Seltenrijck (allen Jong Leven, Am sterdam). Heeren dubbelspel le klasse: 1. J. Knor—T. Seltenrijck (Jong Leven, Amsterdam)2. Lors- heijd-Verdiesen (D.S.B., Den Haag). Heeren dubbelspel 2e klasse: 1. B. KriekH. Kriek, Oranje-Zwart, (Haarlem); 2 L. v. Gaa ienA. Handgraaf (Oranje Zwart, Haarlem). De uitslagen van de Zondag voor de Belgi sche eere-afdeeling gespeelde wedstrijden lui den: Anderlecht R. C. Tienen 30. White StarGent 32. BruggeDaring 1—5. BeerschotUnion St. Gilloise 41. TSV LyraAntwerp F. C. 21. F. C. MechelenLiersche S. K. 2—2. Standaard LuikOlympique Charleroi 32. De ontmoeting Nederlandsch IndiëJapan in de voorronde voor de wereldkampioenschappen voetbal was door de F.I.F.A. vastgesteld om in Shanghai te worden gespeeld. Waar inmiddels Shanghai gebombardeerd wordt, zal de F.I.F.A. aan de beide bonden voorstellen deze ontmoe ting te doen plaats vinden in Hanoi in Fransch Indo-China. S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9