Geen groote verschuivingen te wachten Leiders krijgen het morgen vrij gemakkelijk Zoekt gij betrouwbaar FOTOREPORTAGE Plaats dan een „Omroeper Personeel? voor 80.000 gezinnen OVERAL EVENWEL DE NOODIGE SPANNING ZWARE STRIJD VOOR DE CONCURRENTEN VAN HET KATHOLIEKE KAMP Ook morgen kunnen Wilhelmina en Volendam hun fraaie posities behouden Hekkensluiters gaan zich roeren K.N.V.B. Moeilijke uitwedstrijden van D.W.S. tegen K.F.C. en van Feijenoord tegen Blauw- Wit Go Ahead naar N.E.C. Derby in Eindhoven HET NOORD-NEDERLANDSCH ELFTAL Wedstrijd tegen Duitsche ploeg te Hannover iiitimtiiiKitiimiiniiiimiiimiiiiiiiinZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 runimiiiiiiimmiiiimmmimmi „Daar moest de politie op letten!" Erich Kleiber repeteert met het Concertgebouw-orkest te De luitenant der Genie J. Rothuizen trad Vrijdag te Den Haag in het huwe- Ski de nablussching der resten van de pakhuizen aan de Rijnhaven te Rotterdam geëindigd is, Amsterdam voor de uitvoeringen van Strauss «Rosenkavalier» lijk met mej. mr. J. Warner, dochter van den oud-voorzitter van den Jx II x _l L J li i x onder auspiciën van de Wagnervereeniging K.N.V.B. wordt alles, wat na den brand nog is overgebleven, gesloopt Het betrekkelijk kleine programma van den laatsten Octoberdag heeft door de vele verrassingen plotseling weer heel wat nieuw leven in de brouwerij gebracht, zonder dat de situatie in de verschillende afdeelingen nu direct groote wijzigingen onderging. Steeds meer blijkt, dat er enkele uitzon deringen natuurlijk daargelaten over de ge- heele linie een strijd wordt gevoerd tusschen tegenstanders, die elkaar niet veel ontloopen. Het aantal ongeslagen clubs is intusschen weer aardig gedund; het bestaat nu nog uit V.V.H., Wilhelmina, Volendam en D.H.L: en van dit viertal hebben Wilhelmina en Volendam tot dus ver geen punt verspeeld. Drie clubs wachten nog steeds op haar eerste overwinning, n.l. Don gen, dat zelfs nog geen punt heeft kunnen ver overen; Altior en Graaf Willem. In meer dan een opzicht belooft ook het voor morgen vastgestelde programma weer zeer be langwekkend te worden, temeer daar nu alle eerste klassers, op vier na, in het veld komen V.V.H. moet in Zuid I zijn ongeslagen record in Maastricht verdedigen tegen RH. V.V.L,' dat wel op de ranglijst een heel stuk lager staat geklasseerd, maar daarom toch heel goed in staat kan worden geacht om den leiders een warme ontvangst te bereiden. En van de semi- plaatselijke ontmoeting tusschen Kerkrade en Laura kan hetzelfde worden gezegd. Het feit, dat Kerkrade op het oogenblik de laatste plaats inneemt, zal deze club er zeker niet van weer houden het haar tegenstanders erg lastig te maken. Of in beide gevallen de thuisspelende vereenigingen echter redelijke winstkansen heb ben, moet in twijfel worden getrokken. R. K N.A.C., dat RH. O.N.S. ontvangt, zal vermoe delijk wel toonen niet veel voor de club uit Schaesberg onder te doen, zoodat men hier een spannenden strijd tegemoet kan zien, evenals trouwens in Sittard, waar de Boys met Valken burg hun krachten zullen meten. Kimbria krijgt bezoek van Chèvremont en de Maastrichtsche club zal geducht op haar hoede dienen te zijn, want de geitenbergers zullen zeker niet aar zelen, als het mogelijk is, deze gelegenheid aan te grijpen om hun positie te verbeteren. De sterke positie, welke Wilhelmina in Zuid II inneemt, is nog geen enkele maal in ge vaar gebracht en dat het RH. T.V.V., dat in Weert op bezoek komt zal gelukken den zege tocht der Limburgers te stuiten, is niet waar schijnlijk. Het wordt hier tenminste vrij zeker een nieuwe nederlaag der rood-wit-blauwen, die zich hiervoor overigens heusch niet behoe ven te schamen. Voor Kolping, de club, welke den minsten achterstand op de leiders heeft, zal het geen gemakkelijke dag worden, want deze club heeft de derby tegen Mulo voor den boeg. Op papier heeft Kolping natuurlijk de beste kansen, maar de ervaring heeft nu een maal geleerd, dat plaatselijke ontmoetingen bij uitstek geschikt zijn om verrassingen op te leveren. Voor de Venlosche Boys is het geen eenvoudige opgave om den wedstrijd tegen Een dracht in Wijchen tot een goed einde te bren gen, want men kan er verzekerd van zijn, dat de nieuwe eerste klasser zich tot het uiterste zal verweren. Treffers dat altijd een niet te onderschatten tegenstander blijft, achten wij wel in staat om Schijndel beide punten te ontnemen, hoewel laatstgenoemde club zich niet gemakkelijk gewonnen zal geven. Voor Dongen, dat dit seizoen een heel poover figuur slaat, ligt een nieuwe nederlaag, thans tegen het bezoekende Brabantia, in het verschiet. De strijd om de leiding in het Oosten blijft van den meest spannenden aard, en dat de re sultaten van morgen hieraan veel zullen ver anderen, gelooven wij niet. Huihuizen zal ech ter geducht op zijn qui-vive dienen te zijn, om Emos met een behoorlijke kans op succes te kunnen bestrijden. Voor Vosta, dat in Ensche de Achilles ontvangt, is de opgave, naar het zich laat aanzien, nog moeilijker. De Hengelo- sche club kan zich immers door een overwin ning direct bü de leiders scharen en daar zij een wedstrijd minder heeft gespeeld, zou haar positie in dat geval zeer gunstig worden. De kafis, dat dit morgen zal geschieden, lijkt ons geenszins denkbeeldig. Van S. D. O. U. C., dat in Ulft V. D. Z. als tegenstander krijgt, kan men wel op een nieuwe zege rekenen, als de Ulftenaren ten minste den Arnhemmers, die al eenige malen verrassend uit den hoek kwa men, goed partij geven. Quick, dat pas in Gaan deren het onderspit moest delven, krijgt een kans om revanche te nemen, nu V. V. G. naar Oldenzaal komt en wij' vermoeden, dat de Twentsche club deze gelegenheid wel zal be nutten. De Lobithsche Boys hebben Zondag in Enschede een gevoelige nederlaag geleden, maar misschien herstellen zij zich morgen, als er 'n andere Enschedesche club, n.l. Vogido, by hen op bezoek komt. Altior komt te Deventer tegen N. E. O. in een lastig parket, hoewel de De- ventenaren, als zy hun beste beentje voorzet ten, toch niet kansloos zijn tegen de club uit Borne. Het nog ongeslagen volendam heeft in West Men heeft tot nu toe niet te klagen gehad over de afwerking van het programma. Alles is steeds buitengewoon vlot gegaan en op het oogenblik heeft het meerendeel der clubs al zes wedstrijden gespeeld en dus een derde deel van de competitie achter den rug. Van de kampioenen van het vorig seizoen hebben er op het oogenblik drie, n.l. Ajax, P.S.V. en Be Quick de leiding, terwijl de twee overige clubs Feüenoord en Go Ahead de tweede plaats innemen. De ploegen, die het afgeloopen voor jaar om de hoogste voetbaleer hebben gestre den, spelen ook nu dus alle weer een belang rijke rol. Ook de twee clubs, welke nog onge slagen zyn, moet men onder deze vijf zoeken, want dit zyn zooals men weet, Go Ahead en Be Quick. Onder de 51 eerste-klassers, welke wy tegen woordig rijk zyn, telt men er thans in totaal nog vyf, welke er tot heden niet in zijn geslaagd een overwinning te behalen. Deze clubs zijn: Xerxes, Hermes-D.V.S., Hengelo, N.O.A.D. en Hoogezand, Na een onderbreking van een week in ver band met den interlandwedstryd tegen Frank- ryk, staan de clubs nu gereed om morgen met frisschen moed den stryd te hervatten, een stryd, welke in veel gevallen heusch niet zoo gemakkelijk zal zijn, want er zijn heel wat ont moetingen vastgesteld, waarin tegenstanders, welke elkaar niet veel zullen toegeven, in het veld komen. Ajax kan zich morgen in afdeeling I aan den kop handhaven, want een zege der rood witte Amsterdammers op V.S.V., dat in de hoofdstad op bezoek komt, ligt in de iyn der verwachtingen. De belangrijkste ontmoeting in deze groep is wel het treffen in de Koog tus schen K.F.C. en D.W.S., welke clubs nu verder zullen uitmaken, wie voorloopig de tweede plaats zal innemen. Voor de blauwzwarten uit de Spaarndammerbuurt wordt dit een heel zwa re wedstryd tegen de op eigen terrein nog ongeslagen Zaankanters. Zelfs Ajax kon het in de Koog niet verder brengen dan een gelijk spel, een resultaat, waarmede D.W.S. morgen zeker tevreden zal mogen zyn. A.D.O. en R.F.C. zullen elkaar in de residentie ongetwijfeld niet veel toegeven, hoewel de kansen van de Haag- sche club o.i. wel iets hooger moeten worden aangeslagen. Hetzelfde geldt voor V.U.C., dat thuis zijn krachten zal meten met het Rotter- damsche Excelsior. Ook in afdeeling II ziet het er naar uit, dat de leiders hun positie behouden, want men kan toch gevoeglijk aannemen, dat Haarlem thuis beide punten op D.H.C. verovert. Het is ten minste niet waarschijnlyk, dat de Delftenaren voor een verrassing zorgen. De tweede plaats is de inzet van den strijd in het Olympisch Stadion te Amsterdam tusschen Blauw Wit en Feyenoord. De Zebra's, die zeer zwak zyn be gonnen en in hun vorige thuiswedstryden slechts één punt wisten te bemachtigen, krijgen nu de gelegenheid om voor hun eigen aanhang te toonen, dat zy ook thuis goede resultaten kunnen behalen. Hoe zal Feyenoord, dat juist in uitwedstryden zeer matige prestaties lever de, zich thans tegen de Stadionclub verweren? Het wordt o.i. een open stryd, waarin Blauw Wit geenszins kansloos is. Nu 't Gooi in de running is gekomen, zal de Hilversumsche club wel alles in het werk stellen om den wedstryd in Rotterdam tegen C.V.V. tot een goed einde te brengen en dat is zeker niet uitgesloten. Voor Hermes-D.V.S. ziet het er ook nu weer alles behalve gunstig uit. De Schiedammers moeten de Stormvogels bekampen op het IJmuider veld, waar dit seizoen nog geen enkele tegenstander een punt heeft kunnen bemachtigen. Een ver rassing buitengesloten zal de eerste zege der Schiedammers nog wel even op zich laten wachten. Voor Xerxes, dat H.B.S. ontvangt, is de situatie even anders, want de Rotterdamsche zebra's krygen o.i. een goede kans om eens den vollen buit te veroveren. Dat Heracles morgen in het Oosten zyn voor sprong behoudt, staat vrywel vast, want de Almelosche club zal zich zeker op eigen ter rein niet door Wageningen laten verrassen. Van Go Ahead zal daarentegen alles worden ge vergd als de Deventenaren in Nymegen tegen N.E.C. succes willen boeken. De Nymeegsche club heeft thuis nog geen punt behoeven af te staan en dat zy op eigen grond soms verras send goed op dreef is, heeft Tubantia onlangs nog ondervonden. Van het betrekkelyk matig spelende Go Ahead zou het ons niets verwon deren, als de Deventer club morgen b.v. met een gelyk spel genoegen zou moeten neigien. A.G.O.V.V. is na een goeden start een heel stuk afgezakt en de prestaties van de Apeldoomsche club vallen steeds meer tegen, zoodat het de vraag is, of zij het morgen in Enschedé tegen de Sportclub zal kunnen bolwerken. Van het steeds meer teleurstellende Z.A.C. zal het ons niet verwonderen, als de Zwolsche club mor gen niet tegen Tubantia opgewassen blykt te zyn. Ook voor de andere Zwolsche club, P.E.C., zyn de vooruitzichten niet onverdeeld gunstig, want zy kan er op rekenen, dat zij in Hengelo bij de club van dien naam op heel wat tegen stand zal stuiten. In het Zuiden gaat de belangstelling in de eerste plaats natuurlijk uit naar de derby P.S.V.Eindhoven. Beide tegenstanders ont moeten elkaar nu voor den tweeden keer en thans moeten de papieren van de kampioenen, die „uit" reeds met 41 zegevierden, weder om hooger worden aangeslagen. Willem II, dat zich tot nu toe vooral thuis goed weerde, zal ook nu Roermond, dat in Tilburg op bezoek komt, ongetwijfeld voor moeilyke problemen stellen. Wy achten het tenminste niet onwaar schijnlijk, dat de tricolores als overwinnaars uit het strydperk treden. B.V.V. komt mogelyk weer eenigszins in de running door een zege op Longa, hetgeen in de gegeven omstandighe den geen verwondering zal wekken, want een herstel der Bossche club is o.i. te verwachten. N.O.A.D. krygt het in Tilburg moeilijk tegen Bleijerheide, maar wie weet of de Tilburgsche club nu eens niet voor een verrassing zorgt. De Limburgsche club is niet zoo sterk, dat een succes van de hekkensluiters by voorbaat uit gesloten moet worden geacht. Zal M.V.V. net voorts klaarspelen in Spekholzerheide iets van beteekenis uit te richten tegen Juliana, de club. die zelfs P.S.V. liet struikelen? Het wordt in ieder geval voor de Maastrichtenaren een zeer zware wedstryd, waarin de kans op succes nu niet direct heel groot mag worden genoemd. In het Noorden kan men gevoeglyk rekenen op een zege van Be Quick op Hoogezand. in de andere ontmoetingen, welke voor deze af deeling zyn vastgesteld, zullen de krachten echter wel meer verdeeld blyken te zyn. Velo- citas heeft tenminste nog niet gewonnen van Achilles, want de Asser club heeft zich dit seizoen tot nu toe uitstekend gehouden. Bü Leeuwarden—G.V.A.V. en bij H.S.C.—Veendam zal men zeker kunnen spreken van aan el kaar gewaagde tegenstanders. Het wordt hier o.i. in beide gevallen een open stryd, in tegen stelling met het treffen tusschen Heerenveen— Sneek, waarin de thuisclub met de beste kan sen start. Voor den wedstryd Noord-Duitschland— Noord-Nederland, die op 14 Nov. a.s. te Hanno ver zal worden gespeeld, is het volgende Noor- delyk elftal samengesteld: Doel: Wachters Jr. (Be Quick). Achter: Heideveld (Velocitas) en Top (G.V. A.V.). Midden: Hogerbirk (Be Quick), Pienter (Be Quick) en Blom (L.S.C.). Voor: Meulema (W.V.V.), Bonsema (G.V.A- V.), Kuipers (Gruno), A. Lenstra (Heerenveen) en van Zand (Achilles). Reserves: M. de Haan (H.S.C.), Bimolt (Achil les). Hazeveld (G.VA..V.) en van Staveren (Achilles). I verreweg de beste troeven in handen en die zullen de wydbroeken niet gemakkelyk uit han den geven. Zij hebben vroeger reeds dikwyls getoond in staat te zyn om moeilyke klippen te omzeilen en men kan aannemen, dat de jongens van Konings dat nog niet zijn ver leerd. Zy trekken morgen naar Krommenie, waar zy de punten zullen betwisten aan G. V. O. en het is wel te verwachten, dat deze club den buit zal moeten afstaan. V. V. A. zal dit seizoen met een heel wat bescheidener plaats genoegen moeten nemen dan de vorige maal. De Noord-Amsterdammers bezorgen hun aan hang teleurstelling op teleurstelling. Wat zij er morgen van terecht zullen brengen nu De Meer bij hen op bezoek komt, is heel moeilijk te voorzien. De Meer, dat op het oogenblik de ry sluit, staat er ook allesbehalve gunstig voor en voor beide clubs is het vermeerderen van haar pun- tenaantal geen overbodige weelde. In de gege ven omstandigheden gelooven wij de kansen van V. V. A. hooger te moeten aanslaan, maar veel krachtsverschil zal er toch niet zijn. Wils kracht, dat in de hoofdstad zyn krachten moet meten met H. M. S. krygt evenmin een ge makkelijke taak. De club uit Zuilen zal natuur- iyk alles in het werk stellen om haar voor sprong te behouden en gezien haar prestaties in de vorige ontmoetingen gelooven wy niet, dat er voor de Amsterdammers veel lichtpun ten zijn. Na het goede resultaat in Amsterdam kan E. M. M. tenslotte ook morgen in Hilver sum tegen V. V. IJ. wel eens voor een verras sing zorgen. Graaf Willem ziet in West II natuurlyk geen kans om D. H. L.'s positie in gevaar te bren gen en men kan veilig aannemen, dat de Ha genaars het in Delft tegen de leiders niet bol werken. Misschien geeft Leonidas, dat zich plotseling zoo kranig heeft hersteld, morgen zyn aanhang weer reden tot juichen door 3. J. C. in de Maasstad te weerstaan, temeer om dat de club uit Noordwijk in haar uitwedstrij den in den regel een stuk minder op dreef is dan thuis. Hoewel H. B. C. Zondag j.l. leelyk teleurstelde, hebben wij toch nog genoeg ver trouwen in de Heemsteedsche club om haar morgen de beste kansen te geven tegen Excel sior, ofschoon zij in Schiedam op zwaren te genstand kan rekenen. Van T. Y. B. B., dat er tot veler verrassing in slaagde H. B. C. zijn eerste nederlaag toe te brengen, mag men ver wachten, dat deze club nu ook in staat is om de ontmoeting tegen Spartaan in Rotterdam in een Haarlemsche zege te doen eindigen. 19 De minister van Financiën, Z. Exc. mr. J. A. de Wilde, bracht Vrijdag een bezoek aan de Ettectenbeurs te Amsterdam, waar hij met belangstelling van een en ander kennis nam Z. Exc. mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren (x), bracht Vrijdag een bezoek aan de onder- grondsche werken der Staatsmijn Maurits te Lutterade Waarop? Nu, natuurlijk op da verkeersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is Afbeelding van de nieuwe weldadig heidspostzegel «voor het kind», welke binnenkort in vijf verschillende waarden zal worden uitgegeven

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4