Beide grootmeesters deden niets voor elkaar onder New-Yorksche Beurs Jeruzalem in twee kampen verdeeld DE 18e PARTIJ REMISE NA 51 ZETTEN b i wm wé €31 mm ém DONDERDAG 18 NOVEMBER 1937 Arabieren en Joden wagen het niet in eikaars wijken te komen Een vliegtuigwrak bij Oostende Stoffelijk overschot der slacht offers nog niet definitief geïdentificeerd Pauselijk schrijven aan het Episcopaat der V.S. By den 50sten verjaardag der Katholieke Universiteit van Washington Londen huldigt koning Leopold van België Plechtige aanbieding van een adres van welkom in de City Kostbare vondst in Brazilië Diamant ter waarde van 5000 conto gevonden INBRAKEN TE BEST Vier verdachten ingesloten Wielrijder ernstig gewond Examen apothekersassistent GANZEN WEEK VOETBAL Engeland slaat Wales met 2-1 Spannende strijd te Middlesbrough ATHLETIEK DRIE NIEUWE RECORDS ERKEND Prestaties van mej. Koen, De Ruyter en Petit MILITAIRENVERVOER IN OORLOGSTIJD Onregelmatige stemming Academische examens WERELD KAMPIOENSCHAP SCHAKEN Aljechin demonstreerde weer eens zijn onverzettelijken wil en groote vindingrijkheid Prachtige strijd met een vreedzaam slot m wm aocdefgh WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT contract) - - AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 17 November STOOMVAARTLIJNEN faillissementen Clearingkoersen F amilieberichten JERUZALEM, 17 Nov. (Reuter) Na de ongeregeldheden van gisteren is Jeruzalem practisch verdeeld in twee kampen: het Joodsche en het Arabische. Beide rassen vermijden het om in eikaars v.ijken te komen. De weinige Arabieren, die in Joodsche wijken moeten zijn, nemen hun fez af en verbergen die. De Arabische boeren, die anders geregeld de Joodsche markten bezoeken, blijven nu weg. Arabieren, die tot de z.g. „hoe- denlooze brigade" behooren, dragen nu 'n fez in het Arabische kwartier, uit vrees anders voor Joden gehouden te zullen worden. Politieagenten staan zwaar gewapend op byna lederen st-aathoek. Onophoudelijk ook rijden patrouillewagens rond met machinegeweien. Alle openbare gebouwen worden bewaakt Een klein aantal Arabische schooljongens trok tegen den middag weer naar school, maar het mee.endeel bleef thuis, om van dezen on- verwachten vrijen dag te genieten. BRUSSEL, 17 Nov.-Aangaande de vlieg ramp bij Oostende wordt nog het volgende ge meld: Den geheelen nacht is de afzetting rondom de overblijfselen van het verongelukte vliegtuig gehandhaafd. Het toestel is uitgebrand. Men heeft echter nog niet het stoffelijk overschot der slachtoffers uit de overblijfselen geborgen. Voorts heeft men het wrak zoodanig afgeschut met takkebossen etc., dat het van het vliegveld niet méér gezien kan worden. Vanmorgen vroeg reeds .was het parket uit Brugge ter plaatse, vergezeld van een drietal deskundigen, teneinde, voor zoover mogelijk, de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. Er be staat echter weinig twijfel aan, of de voor naamste oórzaak zal in den dikken mist ge zocht moeten worden, die ten tijde van de ramp boven het vliegveld hing. De tot op flinken afstand weggesprongen brokstukken van het toestel zijn thans alle verzameld. Het lijk van den piloot heeft men reeds kunnen identificeeren. Het blijkt, dat hij bij de botsing van het toestel tegen den schoor, steen een schedelbreuk bekomen heeft, zoodat als vaststaand mag worden aangenomen, dat hij bewusteloos was, toen het toestel tegen den grond sloeg en in brand vloog. Men meent ver der het stoffelijk overschot van verschillende andere slachtoffers te hebben geïdentificeerd, doch met een definitieve uitspraak dienaan gaande wacht men tot Ludwig von Hessen zal zijn aangekomen, die den laatsten twijfel zal kunnen wegnemen. In afwachting hiervan heeft men de stoffelijke resten nog ter plaatse ge laten. Wel heeft men het wrak zoo ver uiteen- gezaagd, dat de lijken op ieder gewenscht oogen- blik kunnen worden geborgen. Men verwacht hier, behalve den Belgischen minister van Verkeerswezen, Marcel Henri Jaspar, ook den Duitschen minister van Buiten- landsche Zaken, Freiherr von Neurath. Zoodra de lijken definitief zijn geïdentificeerd zullen zij worden overgebracht naar de kerk van Conterdam, vanwaar zij, vermoedelijk nog in den loop van vandaag, naar Duitschland zullen worden vervoerd. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 17 November: In verband met den vijftigsten verjaardag van de Katholieke Universiteit van Washington, die binnenkort gevierd zal worden, heeft Z. H. de Paus een schrijven gericht tot de Kard. I den Mgr. O'Connell, Aartsbisschop van Boston, Mgr. Dougherty, Aartsbisschop van Philadelphia, Mgr. Mundelein, Aartsbisschop van Chicago, Mgr. Hayes, Aartsbisschop van New York en de andere Aartsbisschoppen en Bisschoppen van Amerika. Na herinnerd te hebben aan de groote en daadwerkelijke belangstelling van Paus Leo XIII voor de Universiteit van Washington, ver volgt de H. Vader, dat de leidende positie van de Universiteit niet alleen gehandhaafd moet blijven, maar ook versterkt moet worden. Hier voor zijn natuurlijk materieele hulpmiddelen noodig. De collecten voor de Universiteit moeten vóór alle andere gaan, uitgezonderd natuurlijk de meest dringende en noodzakelijké. De geeste lijkheid én geloovigen mogen zich met den H. Vader vereenigen in gebed voor de universiteit, opdat deze zich volledig kan wijden aan haar missie. Ten slotte schenkt de H. Vader aan allen Zijn Apostolischen Zegen. i LONDEN, 17 Nov. (Havas) In het begin van den middag heeft koning Leopold van Bel gis Buckingham Palace verlaten om zich naar de Guildhall te begeven, teneinde 't adres van welkom van de Londensche City in ontvangst te nemen. De koning, die vergezeld werd door den hertog van Kent, werd hartelijk toegejuicht, toen hij in een open rijtuig door de straten reed. Aan den ingang van Guildhall werd de koning ontvangen door den Lord Mayor van Londen. Eet gezelschap begaf zich vervolgens naar de bibliotheek, waar de koning en de Lord Mayor zich neerzetten in op een verhooging geplaatste leunstoelen. De griffier van de City. rechter f erard Dodson, las vervolgens een resolutie oor, waarin o.a. werd gezegd: „Wij verzekeren u, dat de burgers van Londen den meest vurigen wensch koesteren, dat het Belgische en Brit- sche volk zijde aan zijde zullen blijven in oogenblikken van wanhoop en lijden, opdat zij, rauw verbonden door banden van vriendschap er. goeden wil, kunnen pogen de vele problemen van de wereld op vreedzame wijze op te lossen. Nadat de koning met enkele woorden in het Engelsch bedankt had, begeleidde de Lord Mayor den koning naar de kunstgalerij en vervolgens naar de Guildhall, waar de lunch werd ge bruikt. Aan het ter eere van Koning Leopold gege ven noenmaal in Guillhall zaten onder meer Chamberlain, Simon, Eden, Duff Cooper en Hore Belisha aan. In een toespraak zeide de Lord- Mayor, dat het door de ligging van beide lan den van zelf spreekt, dat Engeland en België veel belangen gemeen hebben. De handel tus- schen de beide staten is van de grootste be- teekenis en zij zijn bovendien vereenigd door het streven naar het doen verdwijnen der tol muren en handelsbelemmeringen. In zijn antwoord zeide de Koning der Belgen: „Meer dan elders valt in uw stad <je echo waar te nemen van de bezorgdheid, die in de ge- heele wereld heerscht. Daaruit volgt, dat Enge land een bijzondere verantwoordelijkheid draagt ten aanzien van de aangelegenheden der we reld, speciaal de economische aangelegenheden, waaruit de internationale vraagstukken ont spruiten." RIO DE JANEIRO, 17 NoV. Te Coroman- del (Brazilië) in de Triangulo Mineiro is een kolossale diamant door een „Prospector" ont dekt, welks waarde na het slijpen geschat kan worden op ruim 5000 conto (5.000.000 milreis). Deze diamant is gevonden in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar indertijd de be roemde „Zuiderkruis-diamant" is ontdekt. De steen is door den diamantgraver overgebracht naar Rio de Janeiro. Sedert geruimen tijd werden te Best (N.-Br.) herhaaldelijk inbraken en diefstallen gepleegd zonder dat een spoor van de daders werd ont dekt. Na een uitgebreid onderzoek is het thans de polifle gelukt, licht in deze misdrijven te brengen. Er blijkt een complot aan het werk te zijn geweest, dat thans ontmaskerd is. Vier personen zijn reeds gearresteerd en inge sloten. De verdachten hebben het hun ten laste gelegde bekend. Nog meer arrestaties worden verwacht. Het onderzoek wordt voortgezet. Woensdag is op den viersprong van den Rijksstraatweg te Oegstgeest de 30-jarige wiel rijder G. Nasveld uit Voorschoten door een personenauto, bestuurd door den heer A. G. te Den Haag, in de flank aangereden en ernstig gewond. In zorgwekkenden toestand is de man naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. AMSTERDAM. Geslaagd mej. P. Kattenburg te Voorburg en de heer H. Mogenodrff te Amsterdam. UTRECHT. Geslaagd de heer J. Hannink, te Utrecht. In tegenwoordigheid van 35.000 toeschouwers slaagde het Engelsche elftal er Woensdagmid dag te Middlesbrough in na een spannenden hoogstaanden Strijd met 21 van Wales te winnen. De rust ging in met gelijken stand. De rechts buiten Matthews van Stoke City had toen voor Engeland en Perry voor Wales gescoord. In de tweede helft maakte de rechtsbinnen Hall (Tottenham Hotspur) een tweede doelpunt voor Engeland. Verder werd er niet gescoord, zoodat het einde kwam met een kleine maar verdiende overwinning van de Engelsche ploeg. De recordcommissie- van de Koninklijke Ne- derlandsche Athletiek-Unie heeft de volgende prestaties als Nederlandsch record erkend: Vijfkamp: mej. F. Koen (Sagitta) 303 pun ten (oude telling 335 punten) gevestigd op 12 September 1937 te Rotterdam met de vol gende verrichtingen. 100 meter 12,4 sec., kogel- stooten 9,94 meter, verspringen 4,48 meter, speerwerpen 23,05 meter, hoogspringen 1,58 meter. 1500 meter hardloopen: F. A. de Ruyter (Quick) 4 min. 2,6 sec., gevestigd op 11 Juli 1937 te Stockholm. 3000 meter hardloopen: S. Petit 8 min. 39,6 sec., gevestigd op II Juli >1937 te Stockholm. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat het Nederlandsche record van de Ruyter over de 1500 meter, met een tijd van 4 min. 0,4 sec. gevestigd op 18 Augustus van dit jaar te Am sterdam, door de recordcommissie reeds erkend is. Dat de Stockholmsche tijd ook nog als re cord aanvaard wordt, houdt verband met het feit, dat het procesverbaal van deze verbetering eerst veel later bij de K.N.A.U. uit Zweden is ontvangen. In het Staatsblad no. 579 is een Kon. besluit van 5 November opgenomen, waarbij het R.A.P. (reglement autovervoer personen) nader wordt gewijzigd. Aan art. 4 wordt als 2e lid toegevoegd: De ondernemer van een autobusdienst is ver plicht, indien in geval van oorlog, oorlogsgevaar of van andere buitengewone omstandigheden een buitengewone oproeping van dienstplichtigen plaats heeft, op de dagen van de opkomst de militairen, die zich daartoe aanmelden, voor rijksrekening tegen afgifte van een bon te ver voeren en aan deze militairen voorrang te ver- leenen boven andere personeA. NEW YORK, 17 Nov. (Part.) Het herstel, dat zich gisteren in het laatste uur heeft baan gebroken, bleef heden bij opening van de ef fectenbeurs niet gehandhaafd. De stemming was over het algemeen eerder lichtelijk ge drukt, zonder dat het aanbod bepaald groote afmetingen aannam. De markt bood een beslui teloos beeld. Men verkeert in afwachting van nieuws uit Washington betreffende de maatre gelen, die de regeering van plan is te nemen om de depressie tegen te gaan. De noteeringen waren bij opening meeren- deels opnieuw lager, waarbij het echter opmer kelijk was, dat in tegenstelling met gisteren, de staal- en automobielwaarden nog het best weer stand boden. Eerstgenoemde waren slechts frac- tioneel lager, laatstgenoemde vrijwel onveran derd. Daar de meeste andere fondsen lager werden afgedaan, had de markt dus een eenigs- zins onregelmatig voorkomen. De omzetten ble ven zeer beperkt, daar men zich allerwegen te rughoudend betoonde. Uit het feit, dat het aanbod op zichzelf gering blijft, zou men echter mogen concludeeren, dat men den moed nog niet heeft opgegeven. In het eerste uur werden niet meer dan 260.000 shares afgedaan. De koers fluctuaties waren aanvankelijk gering, alhoewel in het eerste uur de tendenz eerder in beneden- waartsche richting bleef. Niettegenstaande de handel voortdurend verder inkromp, ontwikkel de zich in het tweede uur een herstel, al bleef de koersontwikkeling onregelmatig. Bij zeer kleine omzetten kon het grootste deel der fondsen ech ter verbeteren, vooral doordat voor de voor naamste waarden steun werd verleend. In vele gevallen werd het vorig slotpeil dan ook weer bereikt of zelfs wel overschreden. In het verdere verloop kwam echter weer een reactie, die evenwel met een verdere verminde ring van den handel gepaard ging. In het vierde uur werden slechts 80.00*0 shares omgezet. De koersteruggang ging echter in langzaam tempo, en waar geen herstel meer viel te registreeren. kwam het slot voor de meeste fondsen op het laagste punt van den dag. Eenige uitzonderin gen dienen gememoreerd. In de eerste plaats van de Chemische waarden Dmf'ont; dit fonds gaf bij het slot een winst van 3 punten te zien, Voorts waren het National Steels, die de markt AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heer S. Vintura (Amsterdam)artsexamen eerste ge deelte de heeren W. H. Struben (Bloemendaal) en A. F. Hakman (Amsterdam). AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: De eerste fase van den schoolstrijd in Neder land (17951806), de heer A. M. van der Gie- zen, geboren te Middelburg. Geslaagd voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde (hoofdvak scheikunde), de heeren M. A. Kamermans en D. J. Gerritsen en voor het eandidaatsexamen in de wis- en natuurkunde mej. F. Westerhof en de heer W. J. Al. GRONINGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak schei kunde) de heer C. M. H. Kool, Appingedam. GRONINGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten mej. A. M. Witkop, Rotterdam. LEIDEN. Geslaagd eandidaatsexamen ge schiedenis de heer P. Hoogenboom, Dordrecht. Doctoraal examen rechten: de heeren E. V. F. Belinfante, Den Haag; J. J. Risseeuw, Den Haag; F. Horn, Amsterdam; A. den Broeder, Rotterdam. Doctoraal examen Zuid-Afrikaansch recht de heer I. S. Steyn, Oegstgeest. ROTTERDAM (Ned. Handelshoogeschool) eandidaatsexamen in de economische weten schap de heer W. de Mooy. De achttiende partij van de re vanchematch om het wereldkam pioenschap schaken tusschen Euwe en Aljechin, welke Woensdagavond te Den Haag werd voortgezet, is na 5 1 zetten in remise geëindigd. De stand is nu: Aljechin 10 punten, waar van zes gewonnen partijen; Euwe 8 punten, waarvan vier gewonnen partijen. Acht par tijen eindigden in remise. Bij het afbreken was de stelling, zooals men weet: Zwart: Dr. Euwe a b c d e f g Wit: Dr. Aljechin Een uiterst gecompliceerde stelling, waarin pion d6 in alle overwegingen domineert. Zoo kan Th4 de h-lijn niet verlaten, omdat dan g6 volgt (wat thans faalt op hg6: en Th6:). Verder is het paard op f5 noodig om d6 te dekken en ten einde de kracht dezer dekking groot genoeg te doen zijn, (het paard telt im mers ook Th4 onder zijn beschermelingen, zwart zou dus onder omstandigheden Td6:, Pd6:, Dh4t kunnen spelen) moet de dame op de diagonaal blh7 blijven, omdat paardzet- ten, dus ook eventueel nemen op d6, dan met aftrek-schaak gepaard gaan. Men zie ook 41. Dd5, Pb7 (42. Td4, dan g6). 41. De4c2 En thans is de beurt aan zwart om goede zetten te vinden Kh8 of Kg8 brengt geen voort gang in de partij, de dame wil liefst h£, f5 en d6 blijven observeeren en ook paard of to ren hebben voor het oogenblik geen hoogere taak dan te laten zien, dat zü op het bord tegenwoordig zijn. Dus „reservetroepen, voor waarts 41 42. g2g3 a7a5 Uit de vorige opmerkingen blijkt, dat dek king van Th4 van groot belang is. In aanmer king kwam ook f3f4, ten einde den toren via h3 in veiligheid te brengen, doch spoedig blijkt, dat Aljechin op een zeldzaam geraffineerder) tactischen uitweg speculeert, waarvan deze en de volgende zet de inleiding vormen. 4 2a5a4 43. Th4g4 Op het juiste moment, zooals spoedig blijkt, laat de uitdager g7—g6 toe. In ieder geval moest wit iets ondernemen, daar anders de indringer op a4 regelrecht op de promotie af komt. Maar: wat wil wit ondernemen? Wel faalt het verleidelijke 43a3 nog juist op 44. Pg7;t, Kh8. 45. Pd8! Db2, 46 Db2:, ab2, 47. Tb4! Pd3, 48. Tb6:, doch ae door den wereldkampioen gekozen voortzetting schijnt afdoende te zijn. 4 3g7g6 44. Pf5h4 Met viervoudigen aanval op g6. 4 4Df6xd6 Nu dreigt ten overvloede dameruil door Dd2t. 45. h5xg6t f7xg6 46. Tg4d4U Wij zullen maar geen moeite meer doen, ad jectieven te vinden voor het spelpeil en de spanningen in deze achttiende partij. Onder het voorwendsel, onschuldiglijk Th4 te dekken, heeft' de uitdager dus met zijn 42sten zet een weergaloos duivelschen val voorbereid, door ook de diagonaal d6h2 af te sluiten, opdar. pion d6 niet met schaak zou worden genomen en wit dus gelegenheid zou hebben tot den grandiozen tekstzet, welke wit"s verlieskansen, naar omstandigheden althans zooveel moge lijk beperkt. Zou zwart n.l. thans op d4 slaan, dan bereikt wit remise door Dc2xg6t e8t g6t. enz., daar de zwarte koning niet langs g7 kan vluchten, wegens Pf5t met damewinst. Ergo gaat pion a4 verloren. 46Dd6e6 47. Td4xd7t Pc5xd7 48. Dc2xa4 Hoe het zij zwart heeft in elk geval zijn pluspion behouden en daar de stelling geen al te ingewikkelde problemen meer schijnt te be vatten, is men reeds geneigd, zich op een tech nische afwikkeling te verheugen. Doch de weg naar de zege is met hindernissen geplaveid. 48h6h5 En niet voorbarig De2t. 49. Kh3, Dd3, want dan zou het na 50. Db4 zeer moeilijk zijn, ver der te komen. 49. Da4c2 Fd7e5 50. Kh2g2 Pe5c4?? Negen-en-veertig zetten lang ontgaat den wereldkampioen geen enkele kleinigheid, noch schuwt hy de onberekenbaarste verwikkelin gen, gaat hij over afgronden om het ge ringste voordeel te behalen zonder een en kele fout vervult hij zijn bijna bovenmensche- lijke opgave en thans.... in het gezicht van de haven, zij het ook nog voor tal van klippen, strandt hij op een kinderlijk eenvoudige com binatie, die door iedereen in de zaal was op gemerkt. Het moet echter gezegd, dat de winst in elk geval zeer moeilijk te behalen was, zoo als de analyse tusschen de meesters later ten duidelijkste bewees 51. Ph4xg6 Remise. Want op Dg6: volgt Dc4: en op Pe3, Kf2, Pc2:, Pf8t, enz. Andere zetten worden even tueel beantwoord door Pf4. Eindstand Zwart: Dr. Euwe Wit: Dr. Aljechin Zoo kwamen wij dan allen, optimisten, die reeds hadden aangenomen, dat Euwe niet bij zonder veel moeite zou hebben met het win nen van deze afgebroken party, bedrogen uit. Want wy hadden buiten den waard, i.e. den onverzettelijken wil van Aljechin, en zyn vin- dingrykheid, gerekend, die hem brillante denk beelden deden scheppen, misschien zelfs wel alle verlieskansen deden uitschakelen. Gerechtigheid? Is de einduitslag misschien een belooning voor Aljechin's moed, op den 39.sten zet onder twy leiachtige omstandigheden op winst te spelen, in plaats van zich met 39, Tg4, Dh5:t, 40. Th4, Dg5, 41. Tg4, enz. van een vreedzame oplossing te verzekeren? Wat daarvan zy niemand zou durven be weren, dat de beide schaaktitanen elkander ditmaal in meesterschap iets hebben toegege ven. Het was een EuweAljechin-stryd van de allerhoogste orde. LOD. PRINS. De volgende, 19de, party wordt Zaterdag te Eindhoven begonnen, iy4 punt hooger verlieten en Chesap. Ohio, die het gisteren geleden verlies weer konden in halen met ruim V/2 dollar. Koperfondsen, can- ningshares en tabakken waren goed prijshou dend. De overige staalwaarden hadden in meer dere of mindere mate van verkoopen te lijden; U. S. Steels zakten 1 punt in. Bij de automobiel waarden moesten Chryslers 1% dollar afstaan. Sporen lagen iets boven of iets beneden het vorig slot, met uitzondering van Union Pacific, die 2 dollar verlies te registreeren kregen. By de mijnen waren het Amer. Smelting, die bijna 2 punten inzakten. Douglas Aircraft, Amer. Tel Tel., Allied Chemical, Westinghouse, Western Union en Case Treshing leden verliezen van 1 a li/2 punt. Oliewaarden en warenhuisfondsen waren onregelmatig, terwijl public-utilities klei ne nadeelige verschillen te zien gaven. De om zetten bedroegen in totaal 760.000 shares. Slotkoersen Nov. 17 Allied Chemical American Can Co. \m. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Sf TeL Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshins Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Is). Chrysler Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 51/, Young Deleware a Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond a Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. a Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. Mew York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips OH Proctor a Gamble Pubh Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building Gedaan en laten, t ex. dividend. ex 158 87% 22 49 149V4 71% 15 30 38% 12% 52 77/8 95 32 397/g 1 63% 2Vs 26 28% 34% 26 16% 34 117 159 11% 40% 36% 22 7% 12 64% 43% 7% 34% 31/s 38% 29% 15% 19 23% 199 24% 4 47 36% 7% 62% 173/4 157/g 20% 13% 8% .48% 143/4 88 18% 3% 27% 56% 28% 99 39 16 160% 87 22 51% 150% 71% 15% 297/g 39% 12% 52% 77/s 96% 31% 38% 1% 65 2% 26% 29 26% 17 35 114 159 11% 41% 37% 22 7% 12 64% 433/8 7% 34% 2 3% 383/g 2% 15% 193/4 233/8 199 24 43% 47% 37 7% 63% 17% 16% 21 133/4 8% 48 15 90 19 4% 6 27% 57% 30 100% 38% bieden, coupon. 15 162 88% 223/4 51% 149 71% 14% 303/g 40 12% 52% 77/g 95% 32 397/g 1% 66 2% 26% 29% 3 27 16% 333/4 118% 162 11% 41 38% 21% 8 12 65 42% 7% 34 3% 38 29% 1o3/4 193/s <23/4 200 24% 42 46% 39 7% 63% 18 16% 20% 13% 87/g 48% 15% 89% 18% 4 k7% 57 29% 100 39% NEW YORK, 17 Nov Slotkoersen Nov. 17 16 15 Brussel 17 02% 17.06 17 02% 5.26 5 27 5.26% 6 25 6.25 6.25 23.16 23 1' 23.13 18.95 18.95 25.12% 25.20 25.10 55.44 5552 55 38 4 99 41- 5 01% 4 99 Parys 3.393/4 3 40% 3 39 40. 44 40.47 40.38 17 Nov. NEW YORK, 17 Nov 16 Nov. 17 Nov. 16 Nov. Suiker Nov. 2.41 - 2 42-43 Mei 2.36-37 2.35-36 Dec. 2.34 2.33 Juli 2 38-39 2.37-38 Jan. 2 34- 2.34-35 Sept 2 39-40 2 38-39 Mrt. 2.35-36 2.34-35 Rubber Standaard Sept14 48-f 14.40- f Mei 14.r3 14.82 Dec. 14.58- 14 48 Sept 15.01 14.90-f Jan. 14'70- f 14 59-- Oct. 15 05 14 94 Mrt. 14 82 14.73 Koffie (Rio - Nieuw (Santos) Dec. 4 61 4.68- Dec. 6 72- 6 80 Mrt. 4 41 4 48 Mrt. 6 6 - 670 Mei 4 36 4 40 Mei 662 6.72 Juli 4,33 4 37 Juli 6 63 6 72-- Sept 4.33- - 4,37-- Sept 6 64- 6,72- Katoen Oct. 7 71 7 80-82 Mrt. 7 87 7.96-77 Dec. 7.74- - 7 82 Mei 7.9 - - 801 Jan. 7 81- 7 90 Juli 8.01 8 09-10 Tin Loco 42 87 43 00 Termjjn 42 87% 43 00 CHICAGO, 17 Nov. 17 Nov. 16 Nov. 17 Nov. 16 Nov. Tarwe Haver Dec. 94%-95 89% - 90 Dec. 307/g 30% - - Mei 95%- 'A 90%-% Mei 30%-- 293/4.- Juli 883/4.7/8 84%-% •Juli 4,9 28%-- Maïs Rogge Nieuw contract Dec. 55% 537/8 Dec. 733/g- - 71%-- Mei. 58 57% Mei. 723/4-- 70%-- Juli 59%- 58% Juli 66%- 65 -- Reuzel Oct. Jan. 9 30 7.15 Dec. 9 60 9,57 Mei 9 22% 9.05 Juli *.17% 9.07% WINNIPEG 17 Nov. 17 Nov. 16 Nov. 17 Nov. 16 Nov. Tarwe Gerst Dec 118% - 1137/g- Oct. Mei 115%- - 111 Dec. 58%- - 57%- - Juli 110%-- 105%- - Mei 57%-- 56% - - Rogge Lynzaad Oct Oct. Dec 77% - - 737/8.- Dec. 174%- - 16s - Mei 79 75%-- Mei 1747/g- - 1697/s-- Hr.ver Oct. Dec. 453/8 - - 44% Mei 443/g 43%-- - gedaan en laten t bieden nominaal (Medegedeeld door Simoons en Co., A van Vliet en Zn. en L. Siyper) Van 3.30-4.30 uur Kon. Olie Philips Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Kennecott 340%341 308 21 3/8231/8 41K42 38%—39% 14%—U% 25 1/8—28% Van 4305.00 uur Kon. Olie Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Shell Union 341 211/8—22% 41%—42 39% 14 3/8 12 15/16 BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN, aangekomen 17 Nov., Volgoles, ma- Archangel (voor Velsen). Vertrokken 17 Nov., alborg. s., Esbjerg; Orpheus, s., Kopenhagen; Pluto, s., Gdynia; Rhein. s-> Hamburg; Stockholm, s., Methil. Aangekomen 17 Nov., Polydorus, s., Java laats» Londen; Themis, s., Sundswall; Algorab, s., Bot terdam; Samsui, s., Hamburg; Deucalion, s., Middl, Zee laatst Antwerpen Vertokken 17 Nov., Begerin, s., Gent. Aangekomen 17 Nov., Elli, s., Newcastle: Coen, m.s., Shoreham; Unja, s., Archangel; Dem'eter- ton, s„ Semarang; Varhoug, s., Venermeer; Em- bla, s., Stockholm (voor Velsen); Evanthia,. s„ Archangel (voor Velsen): Oise, ms., Parijs. Vertrokken 16 Nov., Hebe m.s., Rotterdam: Alter d'r r tt> m.s., Dov wj Mlerel, s.. Lomden: Henca m.o., Hull; Zaamand, s., Hamburg; IJ- stroom', m.s., Leith AMSTERDAM, aangekomen 16 Nov., Elli, New castle, repareeren, Amst. Do.k, Vinke Co.; Unja, Archangel, hout, Houthaven, Gebr. Scheuer; Demeterton, Java, suiker, Handelskade, Ned. Bevr.kntoor; Varhaug, Venermeer, hout, Hout haven, Vrg. Cargadoorskantoor; Oise, Parijs- stukgoed, Javakade, Wm. H. Muller Co. Angekomen 17 Nov., Polydorus, Java laats» Londen, stukgoed, Borneokade, Meyer Co's Scheepvaart Mij; Themis, Sundswall, hout. Houthaven, Spliethoff; Algorab, Rotterdam, stuk goed, Handelskade, HollndAfrika Lijn; Samsui. Hamburg, bunkeren. J. P. Cenkade, Ned. Steen kolen Handel Mij; Deucalion, Middl. Zee, laats' Antwerpen, stukgoed, Sairinamekade, Verg. Car gadoorskantoor. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. POSEIDON. 16 Nov. van Katunia te Lefkandi. AURORA, Middl. Zee naar Amst., pass. 17 Nov. Finisterre. DEUCALION, 17 Nov. van Antwerpen te Amst- BREDA, uitreis, 13 Nov. te Cristobal. DEUCALION, Antwerpen) naar Amst., pass. 17 Nov. Vlissingen. HERMES, 17 Nov. v.m. 1 uur van Malta Hamburg. NEREUS, 16 Nov. s.m. 10 uur van Stettin naar Amsterdam. PERSEUS, naa rAmsterdam, passeerde 16 Nov. n.m. 8 uur Lydd. TIBERIUS, 17 Nov. v.m. 1 uur van Varna naar Constanza. KELDER, uitreis, 15 Nov. t eTalcahuano BODEGRAVEN. 14 Nov. van Corral te Callao. BACCHUS, 15 Nov. van est-Indië te New York- CERES, 17 Nov. van Alexandrette n. Norphoubaal TIBERIUS, 17 Nov. van Varna te Constanza. ODYSSEUS, 17 Nov. van Odense te Stettin. ORPHEUS, 17 Nov. van Amsterdam naar Ko penhagen. PLUTO, 17 Nov. van Am'st. naar Gdynia. MARS, 17 Nov. van Amst. naar Hamburg. MIJ. OEAAN POLYDORUS, 17 Nov. van Java te Amst. LEOMEDON, Java naar Amsterdam, 17 Nov. van Padnag. PHRONTIS Swnsea n. Liverpool, pass. 16 Nov. de Mumbles. HOLLAND—AMERIKA LIJN BOSCHDIJK, 17 Nov., n.m. van New York t® Rotterdam. SPAARNDAM, 15 Nov. van New York naar Baltimore. DRECHTDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam» was 15 Nov. 12 uur des middags 1710 mijlen Z. W, van Vaientia. VEENDAM, 15 Nov. van Rotterdam' te Now York BOSCHDIJK, thuisreis, pass. 17 Nov. Graves- end, van Londen. DAMSTERDIJK, 16 Nov. van R'da mte Seattle. VOLENDAM, 17 Nov. van New York te R'dam. ROTTERD. LLOYO. SITOEBONDO, 16 Nov. van R'dam te Hamburg- SOEKABOEMI, 17 Nov. van Java te R'dam. KOTA AGtOENG, uitreis, pass. 17 Nov. Ouessant. MARKEN, thuisreis, pass. 18 Nov. PPoint d® Galle. élB'AJAK, uitreiss, 17 Nov. te Singapore. SOEKABOEMI, thuisreis, 16 Nov. van Londen. KEDOE, thuisreis, 16 Nov. van Padang. BALOERAN, thuisreis, 17 Nov. van Colombo. DEMPO, uitreiss, 16 Nov. n.m. 2 u. van Gibraltar. MIJ NEDERLAND. POELAU LAUT, 17 Nov. vNan Batavia n. Amst- SOEMBA, uitreis, 17 Nov. te Antwerpen. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, 1° Nov. van Suez. SOEMBA, uitreis, 16 Nov. van Londen. SIMALOER, thuisreis, 17 Nov. te Marseille. KONINKL. PAKETV. MIJ. MAETSUYCKER, 16 Nov. van Saigon te Auckland ROGGEVEEN, 15 Nov. van Manilla n. Saigon. AMSSTERDAM, 17 Nov. Het Amerlkaansch® s.s. .„Nashfcba", dat eenigen tijd geleden door stranding belangrijke bodemschade bekwaam, zal bij de Amsterdamsche Droogdok Mij repareeren- Het schip vertrekt Vrijdag a.s. van Havre naar Amsterdam, gesleept door Fransche sleepbooten. De herstellingen zullen ongeveer zes weken iö beslag nemen. AMSTERDAM, 17 Nov. Heden arriveerde Van Semarang hier in de haven het Engelsche s.s. „Donsterton" met een volle lading suiker, zijnd® 81.938 balen, wegende bruto 8.383.576 K.G. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Rehabilitatie: Verzocht door H. de Weerdt, Arnhem. Failliet verklaard: 15 Nov.: W. Smit, behanger te Leiden), Magda- lena Moonstraat 11. A. de Kloe, Delft, Drukker, Vrouw Jutten- laan 24, handelende onder den naam Leipsig'S Drukkerij. H. M. Vestdijk, boekhandelaar, Den Haag» Bankastraat 41, handel drijvende onder den naam Boekhandel Noordwijk. 16 Nov.: R. D. van der Veldt, aannemer Heem-" stede, Rembrandtlaan 8. A. Jansen, arbeider, Haarlem, Wijdesteeg. J. M. Warmerdam, horlogemaker en win kelier Hillegom, Hoofdstraat 132. Aanvullende rectificatie In het op 16 Sept. 1937 uitgesproken faillisse ment van J. M. Solleveld, winkelier. Den Haag' Loosduinschekade 257, werd niet mr. L. J. va» Gelein Vitringa, Den Haag, doch mr. J. M. J. W- Maussen, Zeestraat 88. Den Haag, tot curator be noemd. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 15 Nov- J. Wijnands, Amsterdam. 15 Nov. G1. Kos, Hul zen, N—H. Koersen voor stortingen op 18 November 1931 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmaf ken f 72,90, lires f 9,50, peseta's f 11,60. (Uit andere bladen) Geboren: M. Hunnink—Bomers, d., Deven ter; M. BrenninkmeyerBelderbos, d„ Londen. J. Venmansde Booy, z., Weert. Overleden: S. Stad, 67 j., Rotterdam; D. Ba- rel, 21 j„ Rotterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2