1 J°//KAZO cS* Een goede buur.... Haarlem, 27 Nov. BIBLIOTHEKEN Er rijdt een paardentram SINT NICOLAAS 1937 Tandheelkundig Instituut RIJKSSTRAATWEG 16 GEHEEL GEBIT Pijnloos trekken inbegrepen HÜRADIO MOORS n.v Passende boeken voor Uw kinderen zijn er veel in de ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 R.K. ORATORIUMVEREEN. G. M. OORD FA.willem lil» JSllf! 11 111 Jm TOONEELAVOND ALBERDINGK THIJM Past u maar op uw nier! S/AA*Zf/7j Z//l\X/fG. AGENDA COMITÉ VAN KATH. ACTIE ST. VINCENTIUS- VEREENIGING stadIBeuws Vondst van de Kleine Houtstraat- vereeniging Het Is opmerkelijk, dat hetgeen tot de historie behoort dikwijls meer onze belangstelling trekt dan een ingenieuze vinding, het laatste snufje. Met hoeveel belangstelling buigen we ons niet over gravures van de eerste fietsen, die van hout waren en voortbewogen werden door nauwbroe- kige mannen met bakkebaarden. En welke ge schiedenissen volgen we met meer interesse? De nieuwste filmexpeditie naar de toppen van den Himalaya of de roemrijke daden van Han nibal, die met zijn strijdscharen over de Alpen trok en echo's probeerde in gletscherspleten? Het is aardig om die prentjes van aftandsche verkeersmiddelen nog eens te bekijken en dan te zeggen: Wat is onze techniek toch vooruit gegaan? Aardiger is het echter zich nog eens heelemaal te kunnen verplaatsen in den ouden tijd, toen alles zoo langzaam ging. De Kleine Houtstraatvereeniging biedt de mogelijkheid daartoe. Een week lang rijdt hier een juweel van een paardentram met een bel en gisteravond werd plechtig het eerste rondje ge reden, met de kostbare vracht van feest comité-leden, winkeliers, etc. Voorin, aan weers zijden van den koetsier, zaten er twee, die meer Wisten van paardentrams en euvelen daaraan verbonden, dan de man zelf. Het waren de vroe gere koetsier en conducteur van de echte paar dentram, die in 1913 het veld moest ruimen voor de electrische. En de grijze wagenvoerder bewees, dat hij de bel nog kon hanteeren. Het is haast vanzelfsprekend, dat een wonder- groote schare kwajongens de twee eereronden Kleine Houtstraat N. 2.SpaameGed. Oude Gracht meeholde en trachtte een plaatsje op de treeplank te veroveren. Even vanzelfspre kend is het, dat er aan iedere zijde een man netje op post stond om dat te beletten. En groot Was het feest voor hem, die het klaar .speelde desondanks langer dan een seconde op de treeplank te vertoeven. De belangstelling voor het voorhistorisch ding Was gisteravond reeds bijzonder groot. Het is Weer een attractie van de Keline Houtstraat vereeniging N. Z., die zeer zeker het gewenschte effect zal sorteeren. Bij aankoop voor f 0.25 Wordt een bon verstrekt. 8 dezer bonnen geven recht op een rit. De tram rijdt van 4—7 en van 810 des namiddags. Woensdag en Zaterdag middag bovendien nog van 24 uur. Die Jahreszeiten van Haydn Haydn schreef gedurende zijn geheele leven in hoofdzaak instrumentale werken. Met deze Werken verwierf hij veel roem en dit nog niet Zoozeer vanwege zijn nieuwere schrijfwijze (bij- Zonder die van strijkkwartetten en sympho- hieën),- dan wel door het karakter zijner muziek. Haydn's muziek hoe eenvoudig, bijna naïef soms ook geschreven, is altoos voornaam van karakter. Zij wordt nimmer oppervlakkig of louter uiterlijkheid, doch klinkt altijd oprecht en natuurlijk, veelal hoogst bekoorlijk. In de laatste jaren van zijn lang en werkzaam leven schreef Haydn nog twee groote werken in den stijl van een Wereldlijk Oratorium (wat Die Jahreszeiten betreft, zouden we beter kunnen spreken van een Cantate-stijl, want dit werk is evenals het z.g. Weihnachts-Oratorium van Bach meer een Cantaten-Cyclus met onder ling verband). En al zijn deze werken veel omvangrijker, grootscher opgebouwd en door de aanwending Van soli en koren dikwijls machtiger van klank volume dan zijn vorige werken, het karakter bleef echt Haydn-achtig: voornaam. Nimmer liet Haydn zich door het beschik bare stemmateriaal verleiden tot iets pompeus in den ongunstigen zin des woords. De groote ensemble-nummers van Schöpfung en Jahres zeiten: koren met of zonder soli, begeleid met Vol orkest, mogen een machtigen indruk teweeg brengen, overdonderend of verbijsterend doen Ze nooit aan. Zelfs de fugatisch gecomponeer de koordeelen klinken transparant en zijn daar door, evenals al het andere, duidelijk te volgen. Men spot wel eens met Haydn's Tonma- lereien; het uitbeelden van natuurtafereelen, Van dierengeluiden, van instrumenten, enz., blaar de verklanking van dergelijke finesses is Volstrekt niet te realistisch of wel overdreven. De muziek vervult hier trouwens geen onder geschikte rol, ze blijf primair, dus een zuivere öiuziek-kunst-uiting. En wat betreft de uitbeelding van de liefde tusschen de menschen, deze had Haydn niet Verrukkelijker en toch tevens ingetogener kun- hen verklanken. „Die Jahreszeiten" heeft even als „Die Schöpfung" zijn liefdesduet en men hiag stellig verklaren, dat die duetten het hoogtepunt vormen der beide werken. En dan te bedenken, dat deze heerlijke ver klanking is geschreven door een componist, die Veel huwelijksleed heeft ondervonden. Haydn gaf hier uiting aan stemmingen, die zijn ge bloed nooit of zelden hebben bewogen. Zou zijn kunst juist door al dat leed zijn gelouterd? Haydn moet wel immer een man met een geweldig sterk betrouwen op God zijn geweest. Hoe anders die enorme levenskracht, die niet het minst uit de beide Oratoriums spreekt, te Verklaren? Vitaliteit! Die valt altoos op bij de uitvoerin gen van deze werken, doet ons allen, hoe de tijdsomstandigheden na Haydn ook gewijzigd blogen zijn, nog verkwikken en genieten, mits.... de uitvoeringen zelf maar vol vitaliteit zijn. En dat mag en kan in hooge mate van de bitvoering door de Haarleipsche Katholieke Oratoriumvereeniging worden gezegd. In haar geheel genomen heeft zij, gezien de groote aan dacht van de zeer goed bezette zaal, alle toe hoorders sterk geboeid en getroffen. Het was ademloos stil bij momenten als het inleidings- Vecitatief vóór de Storm, men was zichtbaar diep onder den indruk van een fragment als het „Ewiger, machtiger, gütiger Gott", zeer tustig stemde de koorzang, gelijk die bij de afsluiting van den zomer met zenn „Abend- glocke", zang en onderdeelen zooals Winter vertellingen sloegen in, men leefde er in mede. De tintelende, opgewekte muziek, vooral van een jacht- en wijnkoor miste haar uitwerking biet en 'n innige verklanking van het tee- derste onderwerp, dat van de oprechte liefde hlsschen Hanne en Lukas, zal een ieder heb ben verrukt. Een bewijs, dat alle stemmingen, hoe wijd- hiteenloopend, goed zijn getroffen, dat niet •alleen de solisten, maar ook de koristen ze aanvoelden. Op de omvangrijke, veeleischende taak van het koor mag hier wel eens extra borden gewezen. Men, korist zoowel als luiste- raar, onderschat gewoonlijk Haydns muziek, technisch mag ze soms geen hooge eischen stellen (de fugatische deelen daarentegen vallen bij de instudeering nimmer mede), de dorrecte uitbeelding, de zuivere karakteriseering van elk onderdeel, ook van het kleinste, vraagt algeheele overgave, intense beleving en sterke spanning. Dit eischt dirigent van Beinum van zijn koor en terecht. Wil de uitvoering een een heid zijn, het koor met solisten en orkest op éénzelfde, hoog niveau staan, dan moet oat ge- eischt worden. We spraken van een uitvoering vol vitaliteit, van een werk, dat daardoor heeft voldaan en daarom dalen we liever niet in finesses af. De niet talrijke, kleine en zeer kleine rhythmische afwijkingen, ietwat minder gedecideerde toon- vorming bij inzetten en dergelijke feilen legden geen gewicht in de schaal, de totaal-indruk bleef goed. Maar wanneer men ze even aan dachtig zou nagaan, dan zou erkend moeten worden, dat het koor de aanwijzingen van zijn meester-dirigent nog niet voor 100-procent nauwkeurig volgt. En ondanks het gunstige resultaat van heden betreuren we dit, omdat er anders van een model-uitvoering sprake zou zijn. 'Een model, niet alleen voor Haarlem, maar voor geheel Nederland. Volledigheidshalve dient te worden vermeld, dat behalve het koor tot het welslagen van dit muziekfestijn hebben medegewerkt: Jo Vin cent, Louis van Tulder en Herman Schey, die allen hoogst artistiek hun partij zongen, en opmerkelijk fraaien samenzang gaven in duet ten en terzetten, en het Utrechtsch Stedelijk Orkest, hetwelk, zooals altijd, uiterst volg zaam was. We wezen reeds op de aandacht, waarmede de bezoekers de uitvoering volgden en op de goede bezetting der zaal. Twee dingen, die hoopvol stemmen voor onze Katholieke Ora toriumvereeniging. O. K. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op baronesse Röell, echtgenoote van den Com missaris der Koningin in Noord-Holland, Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester en echtgenoote, den hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, deken, en de wethouders W. J. B. van Liemt, A. G. Boes en E. v. d. Wal met hun dames. Vóór de pauze is Louis van Tulder in verband met zijn zilveren zangersjubileum door den voor zitter van de R.K. Oratorium-Vereeniging, mr. J. E. de Vilder, op een korte, hartelijke wijze gehuldigd. Mr. de Vilder herinnerde eraan, dat Louis van Tulder zijn loopbaan begon als invaller op een uitvoering van de Jahreszeiten. Maar het ver schil tusschen toen en nu is zeer groot. Toen was hij nog een invaller, nu echter de grootste tenor van Nederland. Maar i al zijn er talrijke Jahreszeiten over hem heengegaan, hij is nog in de prille lente van zijn kunst. De jubilaris heeft het beste gegeven, dat in hem was en daarom is heel muziekminnend Ne derland hem dankbaar. Spr. bood tenslotte den jubilaris een grooten krans aan, terwijl de aanwezigen hem een ovatie brachten. St. Josephs-Gezellenv. Haarlem I Zondag: Spreekuur bij den Praeses van 12 12.30. 7.3010.30 gelegenheid tot ontspanning van dammen, kaarten. Groote zaal verhuurd. Maandag: 8.00 tooneelrepetitie; damclub T. E.P. HALLO De nieuwste platen vindt U bij ons Opera's - Concerten - Symphonieën Kamermuziek - Viool - Piano - Cello Solo's - Koorwerken - Oratoria Liederen Foxtrot - Blue - Rumba - Tango Wals - Swing Step e. a. Dansmuziek. Russ. en Hong. Zigeunermuziek in ruime keuze voorradig 1 Holl., Eng., Fransche en Duitsche Liedjes. De nieuwste „Film Hits" brengen wij U steeds het eerste! KERSTPLATEN KINDERLIEDJES Wij vertegenwoordigen uitsluitend de BESTE MERKEN. Koffergramofoons - Radiogramofoons Electr. Pick Up Combinaties - Luid sprekers enz. PHILIPS- EN N.S.F.-RADIO 1938 Gr. Houtstraat 108 Tel. 13046, HAARLEM RADIO- EN GRAMOFOON- SPECIALIST Dinsdag: 9.00 Schola cantorum. Woensdag: Maria-Congregatie in de verschil lende parochies. Donderdag: 9.00 Schola cantorum. Zelatricen- vergadering om 8.45 uur. Vrijdag: 8.30 Aspirantencursus. 8.00 Biljart club Haarlem I. Zaterdag: 8.00 Tafeltennis O.Z. vervohméH VERVEN STOOMEN VAN DAMESHORDEN WIUtELMINASTRAAT 1*. TEL: 16884 HAARLEM Geopend tot 6.30 n.m. Zaterdags tot 4 uur n-m. SCHOONHEID SCHOUWEN! Exposities in 't „Frans Hals", i bij de Bois en in „Sinneveld" 'We gaan dan eerst naqr 't Klein Heiligland, waar zich de ingang bevindt der nieuwe zaal van het Frans Hals-museum. Daar kleuren aan de witte wanden, in pret tige verscheidenheid, de doeken van de schil deres Hanna Fieke (mevr. Pirsch—Fieke), die sinds langen tijd te Haarlem woonachtig is en die wij, met haar dochter, ter expositie moch ten aantreffen. Het geëxposeerde, zoq, deelde ons de schilde res, op ons verzoek, mee,' is de productie van een zestal laatste jaren. Zoo sprekend, voorts, over kunst in 't alge meen, werd het ons weldra duidelijk, dat deze schilderes er gezonde denkbeelden op na houdt, die wij, voor het grootste deel, gaarne onder- strepen. Een van haar positieve stellingen is, dat men beginnen moet met het gedecideerd onder de knie krijgen van het métier. Men moet het vakkundige beheerschen. Te dikwijls immers wordt onkunde of ongeoefend heid gecamoufleerd door allerlei uitzonderlijk heden. We moeten toegeven, dat de „moder nen" zich hieraan wel eens schuldig hebben gemaakt. Maar het kan ook een bepaalde opvatting zijn, dat men schetsmatig werkt, met onafge werkte détails, als handen, enz. Nu moet men de handen eens bekijken op de portretten van Hanna Fieke. Deze zijn af en zeer goed van schildering. Het lijkt ons een gelukkig verschijnsel dat de nieuwste schilder kunst weer precieus is in haar uiting en détail. Zie maar eens het lachende zelfportret van den Amsterdamschen schilder Willink. Hier is een precisie van weergave, die aan 't verbluf fende grenst en we moeten zeggen, dat ons deze kunst hoe langer hoe meer bevalt, óók om de bewondering, die men voor haar techniek moet koesteren. Voorloopig mist deze schilderswijs wellicht nog de bezieling, de extase, het schoon geëxalteerde, het warme, flonkerende en diep- bezielde. Maar dat zal geleidelijk komen. Eerst weer het knap-vakkundige, eerst weer het precieuze, zonder verwaarloosd détail, waar mede men het wel eens te gek maakte den laatsten tijd. Van dit standpunt uit hebben wij de por tretten en bloemstukken, de stillevens en land schappen van Hanna Fieke met goedkeuring en tevredenheid en óók met bewondering be keken. Hier is sprake van het zekere métier, van knap geschilderde werken, die nog méér bo ven het decoratieve moeten stijgen, om de vol ledige waardeering te bekomen. Bij sommige werken is dit echter reeds het geval, zooals bij „La dame en bleu", bij het portret van den musicus Jos. de Klerk en bij dat van het oude moedertje, enz. Ook als schil deres van honden mag Hanna Fieke met eere genoemd worden. Wij wekken onze lezers op deze expositie te gaan zien van de werken, die bijna alle gepre zen kunnen worden om verschillende factoren en elementen, die prijzenswaardig zijn, al blijft altijd ruimte voor critiek. Een bezoek verplicht tot niets. Bovendien vroeg de schilderes ons om even, en passant, mede te deelen, dat zij op Zondagen den en- trée-prijs zou halveeren. Gaarne voldoen we aan dit verzoek. Bij de Bois, Kruisweg, heeft men kunnen genieten van een vrij groote collectie Kosters: van de kleurige, poëtische werken van den bloemvelden- en „Spaarne"-schilder bij uit nemendheid. Ook was daar tentoongesteld werk van andere kunstenaars, uit de nalatenschap van Koster. Dat alles wordt publiek geveild bij de Bois, tegen vlottende prijzen, op Zaterdagavond 27 Nov., om half acht uur. Velen zullen de kans „grijpen", eigenaar of eigenares te worden van een waardevolle „Kos ter". Tot slot wekken wij onze lezers nog op, de tentoonstelling van schilderijen en pastels te gaan bezichtigen van Henk de Vries, in Huize „Sinneveld", Bloemendaalsche straatweg 8, Santpoort-Station, die tot 5 Dec. wordt gehou den. Wij spraken reeds onze waardeering uit voor dit interessante werk en adviseeren onzen lezers gaarne het te gaan bewonderen. K. de H. 4 H De uitvoering nan de R.K. Oratoriumver eeniging mocht zich gisterenavond in een hooge belangstelling verheugen. Op onze foto komen o.m. voor mevr. baronesse de Vos van Steenwijk, echtgenoote van den burgemeester (geheel links), mevr. ba ronesse Röellde Vos van Steenwijk, echtgenoote van den Commissaris der Ko ningin (midden) en burgemeester baron de Vos van Steenwijk (rechts) In het verslag van de Vondelherdenking doo: de Rederijkerskamer zijn enkele zetfouten blij ven staan, die alsnog verbetering behoeven. On deraan de eerste kolom stqat: „verklaring" der populariteit: moet zijn: verlokking der populariteit. Vierde regel, tweede kolom: „vraag stuk"; hiervoor leze men: waagst.uk. 't Is ons niet bekend of er van voldoening over het welslagen van den bijzonder mooien avond on der leiding van den heer Jan Nibbering achter de coulissen nog dansen zijn uitgevoerd, maar zeker is, dat de recensent alleen over zangen heeft geschreven. Programma Radiocentrale ZONDAG 28 NOVEMBER Progr. 1: Hilversum Prog-r. 2: Hilversum H. Progr. 3: 8.00 Diversen; 9.00 Fe. Brussel; 10.20 Keulen; 1.20 Ned. Brussel; 2.20 Keulen; 5.2Ö Parijs Radio; 7.25 Weenen; 9.20 Fr. Brussel; 10.30 Weenen; 10.50 Berlijn. Progr. 4: 8 30 Ned. Brussel; 10.50 Fr. Brussel; 12.50 Droitwich; 2.20 Deutschlandsender2.40 Droitwich; 3.20 Fr. Brussel; 5.20 London Re gional; 5.50 Droitwich; 6.35 Londen Regional; 6.55 Droitwich; 9.05 Diversen; 9.25 Paris P.P.; 10.00 Droitwich; 11.00 Boedapest; 11.25 Parijs Radio. Progr. 5: 8.30—12.00 Diversen. HAARLEM-N. - TELEF. 16726 Tegen onze bekende lage tarieven (Met garantie) BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9—12 en 14 u., Zaterd. 9—12 u. Avondspreekuren: Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79u. Interessante scheldpartijen voor de rechtbank De juffrouw, die het verdachtenbankje beklom, was op de eerste plaats dik en op de tweede plaats klein en zoo werd het een nogal prop- perig geheel. Nu zijn propjesmenschen over het algemeen de goedheid zelf het is weten schappelijk uitgeknobbeld maar geleerden kunnen slechts gelijk hebben als er uitzonde ringen bestaan en daarom is het maar goed, dat dit propje van den zomer dingen had ge zegd, tegen haar buurvrouw en die haar doch ter, waar ze feitelijk broodmager voor had moeten zijn, met een spitsen neus en hooge zwarte schoenen. En het waarom? „Ze lachen me altijd uit, ze lachen me al. drie jaar uit. En zie ik er nou zoo belachelijk uit?" En de rechter fronste zijn wenkbrauwen en zei „Neee", doch juist die derde „e" vérraadde zijn twijfel. De bom was gebarsten in het hartje van den zomer.' Het propje ontdeed zich van haar vuil waschwater, door dat op het straatje te gooien. Doch het water vloeide in een beekje onder de schutting tot in den tuin van buurvrouw. „O," onderbrak de Officier de spanning van het verhaal „waschwater! Dat geeft altijd ruzie." De Officier is een man met lange jaren ervaring. „Het is ook onfrisch," vond de rechter. „Ja, maar ik spoel altijd na met chloorwater." De buurvrouw had spoedig het beekje ont dekt en maakte me een kabaal van jewelste verklaring propje „Denk om je hartkwaal," zei propje, die door deze bezorgdheid voor haar vijandin blijk gaf nog iets gemeen te hebben met haar omvang- genooten. „Denk jij om je nier," had buurvrouw ge antwoord. En propje zei, dat buurvrouw dan maar om haar blindedarm moest denken. En buurvrouw gaf propje weer den raad om toch vooral haar milt niet te vergeten. En op het laatst had propje zooveel om aan te denken, dat ze niets nieuws meer wist te bedenken, dat buurvrouw in haar geheugen moest prenten en toen ze toch wat zeggen wilde, waren het helaas die woorden, die zoo heelemaal niet bij haar pasten. Buurvrouw had onmiddellijk de politie ge haald en toen die er toch eenmaal was, met een maar even op laten schrijven, dat ver dachte een maand of wat daarvoor ook tegen haar dochter onnette dingen had gezegd. Zoo was het drama verloopen, dat wil zeggen vol gens propje. Volgens buurvrouw was het heelemaal anders gegaan. Toen ze het beekje bemerkte had ze met een honingzoet stemmetje geroepen: „Buurvrouw, wilt u als het u belieft uw vuile waschwater bij u houden?" en toen er geen antwoord kwam had ze deze vraag met dezelfde intonatie althans voor den rechter herhaald. Weer geen antwoord. „Bent u wel eens doof," vroeg de rechter aan verdachte? „Nee, maar mijn kraan liep voor het chloor water." „O, ahem." ('n Rechter is ook een mensch). En met haar emmertje chloorwater was ver dachte toen op haar plaatsje verschenen en buurvrouw, die in dien tusschentijd een stoel tegen de schutting had gezet om te kunnen zien waar die juffrouw met haar vuile wasch water toch bleef en dus met. haar welgevormd gelaat over de schutting hing, kreeg plotseling als een koude douche die leeljjke serie scheld woorden over zich heen. Doch ondanks de warmte had ze dat niet prettig gevonden. Haar 15-jarige dochter, een ontluikende bloem, sprekend haar moeder, wist ook te vertellen hoe vriendelijk haar moeder dat van dat waschwater had gezegd. En dan natuurlijk van die scheldwoorden van toen drie maanden terug. En dan was er nog een grondwerker. „Bent u familie van verdachte," vroeg de rechter. Nu is deze vraag op zich niets bijzon ders, want als er 34 getuigen zijn op een zit ting, dan moet de rechter dat ambtshalve ook 34 keer vragen. Maar op getuige's „nee" sprong verdachte op en galmde in heilige Verontwaardiging: „Wel les, het is d'r eigen zwager. Hij is getrouwd met de zuster van d'r man." En ze bloosde zelfs niet toen de rechter haar uitlegde, dat hij niet de buurvrouw maar haar met ver dachte bedoelde. Nou, de grondwerker had op zijn erf gezeten. En ook hij had gehoord hoe netjes zijn schoon zuster een en ander gevraagd had. „Het is weer het oude liedje," zuchtte de Of ficier. „Waschwater en een straatje." En hij eischte twee boetes van 6. Verdachte had nog iets op het harte. „Vindt u het geen opmerkelijk feit, edele achtbare, dat ze me na dien dag niet meer uitgelachen hebben." En toen de rechter het niet zoo.n op merkelijk feit vond, werd de laatste pijl afge schoten, die erg griezelig was. De broer van den zwager van haar nicht d'r dochter, die getrouwd was met familie van buurvrouw, had langs een omweggetje van een heeleboel aangetrouwde schoonzusters en oomes aan buurvrouw gezegd, dat hij haar nog wel eens op zou hangen. En langs denzelfden weg terug was zij het weer te weten gekomen. „Hoe vindt u dat, meneer de rechter?" „Vreeselijk." Daar de rechter de scheldwoorden „van toen drie maanden terug" niet ontvankelijk achtte, werd de juffrouw veroordeeld tot èen boete van ƒ5 of drie dagen hechtenis. „En drie dagen hechtenis," vroeg ze nog. Maar toen werd ze vervelend...» volwaardig LEVERTRAAN PRODUCT met fcisschen sinaasappelsmaak Vfö FL 1.40 PER FLACON IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN Gebouw St. Bavo: Feestavond R.K. Bakkers; eel-Wit, 6 uur; Gew. zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg: Charlotte Kohier: Mara thondans, kwart over 8. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Hanna Fieke 105 uur. Graalhuis Emmastraat' 24 Fancy-fair 36 en 7half 11 uur. Bioscopen Rembrandttheater: „De Model-echtgenoot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur „Raskolnikov," 7 en 9.15 uur. Luxortheater: .Paniek op Broadway", .Meis je over boord", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Souls at sea", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone-tlieater: „Gravin Maritza", 1.30 5.30, 7—11 uur. 28 November Stadsschouwburg: Ver. „Geloof en Wetenschap" .Robinson mag niet sterven", 2 uur. Sabijnsche Maagdenroof, kwart over 8. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Hanna Fieke, 105 uur. Graalhuis Emmastraat 24 Fancy-fair, 12 half 11 uur. Bioscopen OOK KLEINE MODERNE INSTRUMENTEN Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Zondag 28 November 2 uur: Matinée-voorstel- ling voor de kinderen der leden van Geloof en Wetenschap in den Stadsschouwburg. Maandag 29 November 8.30 uur: Repetitie van de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Ludamus" in het clubhuis, Raadhuisstraat 11, Haarlem-Noord. 8.45 uur: Cursus in Wijsbegeerte voor leden van G. en W., door den zeereerw. heer pater F. J. van de Vrande M.S.C., in het gebouw der St. Elisabeths-vereeniging, Jansstraat 49. Dinsdag 30 Nov. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Koninginneweg 8bis. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in gebouw „St. Bavo". 8 uur: Lezing voor de leden van den R. K. Vrouwenbond bij Brinkmann. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat in het Ver- eenigingsgebouw Bagijnhof door de E. E. Paters Strijbosch en Van de Vrande. Woensdag 1 Dec. 1.55 uur: Excursie naar het Werkspoor te Amsterdam voor de Reisvereen. v. Katholieken. 5 uur: Repetitie Gymnastiek Jongensafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan het Zandvoortpad, Over- veen. Rembrandt-theater: „De model-echtgenoot", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; Wonderen der moderne techniek, 11.30 uur. Cinema Palace: „Raskolnikov", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Paniek op Broadway", „Meisje over boord", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Souls at sea", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cineone-theater: „Gravin Maritza", 1.305.30, 711 uur. 29 November Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Com. Winterhulp, 8 uur. StadsschouwburgAbonnementsvoorstelling „Hilariteit- in de rechtszaal", kwart over 8. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Hanna Fieke, 105 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann: Zieken fonds Ziekenzorg, 8 uur. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 1160S OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR RADIO Bioscopen Rembrandt-theater: ,Pe Model-echtgenoot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac 115 uur. .Ras kolnikov", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: .Paniek op Boadway", „Meisje over boord", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Souls at sea", 2.3C, 7 en 9.15 uur. Cineonne-tlieater: Gravin Maritza", 1.305.30, 711 uur. Apotheekdiensten De Zondags- en avonddiensten der apothe ken worden van 27 Nov. tot en met 3 Dec. waar genomen door Th. Klinkhamer, Koninginne weg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14 en L. Schoorl, Fr. Halsplein 1. 5.30 uur: Repetitie Jongensafdeeling Gym nastiek R. K. Sportvereen. „Hercules Winfried" in het Gymnastieklokaal, Eemstraat H.-Noord. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. 8.30 uur: Cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" in Gebouw „St. Bavo." Donderdag 2 Dec. 9 uur v.m.: vergadering van het Armbestuur van de parochie St. Bavo, Haarlem-Noord in de pastorie. 4.30 uur: Repetitie Gymnastiek Meisjcsafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Tempeliersstraat 1. 6.30 uur: Repetitie Gymnastiek Meisjesafd. R. K. Sportvereen. „Hercules Winfried" in de school aan het Zandvoortpad te Overveen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Harmonie „Utile Dulci" in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: Repetie Gymnastiek R. K. Sport vereen. „Hercules Winfried" in de Doelenzaal. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincen- tiusgebouw, Groenmarkt. 8.30 uur: Repetitie R. K. Gemengd Tooneel „Thalia" in het „Hof van Holland", Groote Markt. 8.15 uur: Repetitie Gymnastiek R. K. Sport- 8.45 uur: Debating-avond K. J. M. V. Vrijdag 3 Dec. 4.30 uur: Gymnastiek-repe- titie van de Kleuterafdeeling R. K. Sportver een. „Hercules Winfried" in de R. K. school, Westergracht hoek Leidschevaart. 7.30 uur: Gymnastiek-repetitie Jongensafd. R. K. Sportvereen. „Hercules Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer „Alber- dingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaard straat 17. 8.15 uur: Lezing voor Geloof en Wetenschap in het Concertgebouw. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie Heerenafdee ling R. K. Sportvereen. „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie af deeling Tafeltennis van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. Zaterdag 4 Dec. 5.30 uur: Gymnastiekrepe- titie Kleuterafd. van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broederschool aan het Teyler- plein. 6.30 uur: Gymnastiek-repetitie Jongensafdee ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broederschool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te verhinderen der Toegankelijk voor een ieder Leesgeld 3 cent per boek in de week De bibliotheken zijn geopend: N. GROENMARKT 22, Woensdagmiddags 34 uur (voor kinderen), Wpensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur. HAGESTRAAT 49, Woensdagmiddags 23.30 u. (voor kinderen), Woensdags- en Vrijdagsavond v. 7'/28'/2 u. KLARENBEEKSTRAAT 60, Woensdagmiddags 1.302.30 (voor kinderen), Dinsdagsavonds 89 uur, Vrijdagsavonds 7.308.^0 u. GEN. DE LA REYSTR. 17, Woensdagmiddags 3.305 u. (voor kinderen), Woensdags- en Vrijdagsavonds v. 8/29'/2 u. RIJKSSTRAATWEG 304, Woensdagmiddags 2.303.30 (voor kinderen), Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur. of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereeni- gingen bij het uitschrijven van vergaderingen verzocht, vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bjj vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. GOEDE GEBRUIKTE KLEEREN HEB BEN WIJ STEEDS ZEER NOODIG. NIEUWE GROENMARKT No. 22 OF TELEFOON 11018

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5