STAD 4711. f"-"- HELDERZIENDE T O S C A" T R O I K A" 'SHAH! R H E I N G O L. D" WIM WORM PHILIPS' m Haarlem, 29 Nov. MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 Een bus Anno 1800 JAN VAN DER PIGGE ZELFBINDERS Kort en volledig AGENDA „HAARLEMS BLOEI' GELD ZOEKT Het gemeentelijk subsidie gehalveerd EERSTE HULP-VEREENIGING „SNELVERBAND" Een mooi succes GROOTE HOUTSTRAAT 81 Gevestigd Ao. 1800 „ROBINSON MAG NIET STERVEN" Tooneel-matinée voor de Geloof en Wetenschap-jeugd R. K. ORATORIUM- VEREENIGING Verziende...? Bijziende...? Met 'n bril van WEBER" GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug Ziekenfondsleverancier. DE GENTSCHE FLORALIËN IN 1938 Programma Radio-centrale 3.75 TOONEELCLUB „GUIDO GEZELLE" Eerste-lustrumviering ANECANC 27 HAARLEM Een nuttig geschenk J. BECKERS f Kom een» kijken wat ik in mijn schoentje heb WAT BETEEKENEN 63 CENT MENSCHENLEVEN? ELECTRISCH ACHTERLICHT Bioscopen 30 November Bioscopen INSTELLINGEN Gevonden dieren en voorwerpen Zaterdag meldden wij, dat de officiëele in tocht van St. Nicolaas, onder auspiciën van Haarlems Bloei, dit jaar geen doorgang zou vinden, wegens gebrek aan geld. De directeur is van het juiste standpunt uit gegaan, dat de intocht alléén mocht geschie den met waardigheid en in grootschen stijl. En daar de financiën uitgeput zijn, was daar van geen sprake. Door omstandigheden ontving de Stichting slechts de helft van het subsidiebedrag, dat door den gemeenteraad was gevoteerd. Het is wel zeer te betreuren, dat gebrek aan middelen een beletsel heeft gevormd voor de uitvoering van verschillende plannen, welke bij „Haarlems Bloei" in portefeuille zijn. Ge lukkig, dat er nog enkele denkbeelden zullen kunnen worden uitgevoerd, welke met weinig of geen kosten gepaard gaan. Hopelijk zal de binnenkort ten bate van „Haarlems Bloei" te houden gTOote loterij, waarvoor prachtige prij zen beschikbaar zullen zijn, de kaspositie de zer stichting, aanmerkelijk verbeteren en dan uitvoering kunnen worden gegeven aan het geen thans nog moest worden aangehouden. voor zóó 'n genoeglijk gevulden schouwburg optraden. Leortie Reiman vroeg zelfs aan het slot instemming met de leus, dat de kunst èn Robinson niet mochten sterven. We mogea ver trouwen, dat ook het jonge volkje van nu het daarmee eens is! H. B. v. d. S. Bij de te Leiden gehouden Nationale wedstrij den in het verleenen van Eerste Hulp bij On gelukken heeft de damesploeg van de Eerste Hulpverleening „Snelverband". bestaande uit de dames: C. J. Assendelft, J. FühlhagePeeters, G. Kooien en M. W. E. Moonen, met ais leidster mej. B. E. Kroonsberg, een fraai succes geboekt. Zij behaalden in de afd. „Uitmuntendheid" den eersten prijs, de leidster verwierf voor dc aan haar ploeg gegeven leiding' eveneens een eersten prijs. Ten slotte werd aan deze ploeg, raet een bijzonder woord van lof van de jury, uitgereikt een zilveren medaille, beschikbaar ge steld door H. K. H. Prinses Juliana, een extra- prijs voor het beste resultaat van dezen wed strijd. Als jersoonlijken prijs ontvingen deze dames een herinneringsmedaille. behoort tot een bij uitstek geschikt St. Nicolaasgeschenk. 50 sigaren in 'n bus, gevoerd met geurig ceder hout, in prijzen van 3.4.en 5.De steeds grootere vraag naar bussen Ao. 1800 is wel een bewijs van de voortreffelijke kwaliteit van deze sigaren.. Aan de uitvoering van Friedrich Forster's too- neelspel voor de jeugd „Robinson mag niet sterven", hebben wij in den Stadsschouwburg een buitengewoon prettigen Zondamiddag beleefd vraag dan eens, wat de kinderen der leden van G. en W., voor wie het spel bestemd was, en de leden van jeugdvereenigingen, die mede geïnteresseerd waren om de zaal tot een vroolijk gonzenden bijenkorf te maken, wel genoten moe ten hebben Maar 't was niet alleen het feit, dat je rond om de hartelijk meelevende kinderen had, met hun aanstekelijke vroolijkheid en meesleepende spontaneïteit, waardoor je als volwassene in de voorstelling opging; neen, deze was dat op zich zelf volkomen waard. Er werd door het toneel gezelschap ,,'t Kompas" van het zeer goed sa mengestelde, boeiend verloopende en met ver schillende fijne trekjes gesierde stuk onder regie van E. Erfmann een in zijn soort voortreffelijke uitvoering gegeven. Trouwens, de inhoud van het stuk is allesbe halve kinderachtig en in een enkel onderdeel zelfs verre van kinderlijk, al doet dit aan het ge heel geen schade. Het verhaalt van den levens avond van Daniel Defoe, den nog altijd beroem den schrijver der Robinson Crusoe-fantasie wie, die ooit jong was, heeft er niet intens van genoten? welk verhaal kleurig wordt gegeven We zien, hoe de eenmaal rijke en geëerde man door zijn verkwistenden zoon tot armoede is ge bracht, zoodat zijn eenige troost, naast zijn il lusie als Robinson, het meedoogende dochtertje van zijn hospita is geworden. Als Tom Defoe zijn vader ook nog het kostbare handschrift van Ro binson ontneemt, treedt de zestienjarige Maud krachtdadig vcor haar grijzen beschermeling op. Met de hulp van een groepje jeugdige Robinson- vereerders weet zij den dronken Tom te over weldigen en hem zelfs voor den koning te sleepen, die zich nu zijn ouden vriend Daniel Defoe her innert en als een vorst uit een sprookje alles ten goede doet keeren. Een verhaal, waar, behalve avontuur en hu mor, leven en diepte in zit. Vooral wanneer het verinnigd wordt door zoo'n innig-mooie uitbeel ding als Eberhard Erfmann van den ouden schrijver gaf. Wat acteerde Leonie Reiman goed als de gevoelige Maud en wat maakte Mien ErfmannSasbach niet van twee oude-dames rol'en! We kunnen ze voor den voet opnoemen. Dick Tiemeyer, de losbandige zoon, Ferry Erf mann, de koning, Annie Brugman, de mee voelende kostgeefster van den verarmden grijs aard, Jos. Liesting en Jan Katt in komische ty pen ze speelden allen hun partij, als voor het meest critische publiek. Oo'k de jongensrollen werden plezierig vertolkt, al moest er wel eens gehengeld worden, en de kleine fee Ineke danste en annonceerde vol kinderlijke, bekoring. Daarbij zorgde 't Kompas-Trio voor een welluidende mu zikale illustratie. Het bestuur van Geloof en Wetenschap, dat met den moderator mede genoot van de koste lijke vertooning, heeft zich op dezen middag den dank Van vele honderden kinderen en hun ge leiders! verworven. En ,,'t Kompas" dat met een bloemenhulde geëerd werd, terwijl de jeug dige spelers als met Sinterklaas bedacht werden was het aan te zien, dat het met enthousiasme Van de zeer goed geslaagde uitvoering der R. K. Oratoriumvereeniging op Vrijdagavond j.l. gaven ook Haarlems Dagblad en de Opr. Haarl. Courant enthousiaste verslagen. Aan het verslag van den heer Karei de Jong in H. D. ontleenen wij het volgende: Men kan gevoeglijk zeggen, dat die uitvoe ring het ideale nabij kwam. Dit is in de eerste plaats te danken aan Ed. van Beinum, die het geheel leidde met een volledige zakenkennis en met een door jeugdig vuur bezielde stuw kracht, die de aandacht der hoorders geen oogenblik liet verslappen, en die zelfs schijn baar onbeteekenende kleinigheden in het juiste en vaak verrassende licht stelde. De groote lijn werd nimmer onderbroken. En hoe be merkte men, dat hier een geboren en ervaren orkestdirigent de leiding had. Hier was er geen sprake van dat het orkest maar zoo een beetje meespeelde. Van Beinum haalde uit het voor treffelijk musiceerend Utr. St. Orkest alles wat de partituur eischte, en in het door de heeren Koop en Pielage uitstekend voorbereide koor der R. K. Or. Ver., vond hij een willig werk tuig voor de verwezenlijking zijner intenties Daarbij heeft hij de onder zijn leiding gestel den volstrekt niet gespaard: zijn soms onmee- doogende tempo's eischten het alleruiterste van hun krachten. Maar de uitkomst heeft bewe zen, dat hij die krachten niet overschat heeft en dat hij dus de spanning tot een schier on gekende potentiaal kon opvoeren. Ook van de solisten werd het uiterste ge vergd. Maar ook dat kon veilig, want het drie tal van deze uitvoering, Jo Vincent, Louis van Tulder en Hermann Schey was ook wel de uit- muntendste combinatie, die men zich zou kun nen denken. In schoonheid van zang en van uitbeelding gaven zij elkaar niets toe. De heer Jos. de Klerk schreef in de Opr. Haari. Crt.: - De uitvoering onder Eduard van Beinum kenmerkte zich door een bijzondere gulheid van klank. Een paar keer klonk het koor wel eens wat overmoedig en uitgelaten sterk, maar om dat het vrijwel accuraat bleef, kon men dat geestdriftige spontane doorgaans wel aanvaar den. Alleen de aanhef van de onweersfuga door de tenoren (Erschüttert wankt die Erde) was rhythmisch wat slapjes en vormde een drei gend moment van schommeling. Doch het duurde niet lang of het koor onweerde eens gezind in stevig rhythmisch verband. Machtig klonk de fuga uit het eerste deel (Ehre, Lob und Preis sei dir); en stralend effect werd be reikt met den zonsopgang en de daarbij aan sluitende hymne in II; ook was er een stem mige klank in de finale (het klokkenkoor) van dit deel. Jacht-, wijn- en danskoor van III hadden aan geluidsmassa en aan spontane stu wing niets te kort. Het jachtkoor vooral maak te een prettigen indruk, mede door het bril- lante cuivreerende blazen van de hoorns in het orkest. Allen lof verdient ook de vlotte wijze waarop het algemeene slotkoor door het koor gerealiseerd werd. Het reine geluid van Jo Vincent paste wondergoed in de idyllische sfeer van Haydn's compositie. Haar zingen culmi neerde op haar virtuoze en innig doorvoelde interpretatie van de aria „Welche Labung", in de zomer- en winteraria's. Louis van Tuider het ons vooral bewonderen zijn interpretaties van de fameuze zomer- en winteraria's, aan welke hij een fijne poëtische sfeer verleende De bas Hermann Schey gaf met zijn mooi ge luid ook veel uitdrukking aan zijn partij, niet het minst waar het op karakteristieke zegging aankwam. Er zat stijl in zijn vertolking. Het Utrechtsch Orkest speelde heel goed en Eduard van Beinum regeerde het machtige ensemble van vocalisten en instrumentalisten met vaste hand. De groote vijfjaarlijksche internationale tuin bouwtentoonstelling te Gent zal gehouden wor den het volgend jaar van 16 tot 24 April. Uit den Nederlandschen Tuinbouwraad is een commissie benoemd, die de Nederlandsche deel neming zal verzorgen. Secretaris dezer commis sie is jhr. dr. J. C. Mollerus, Nassauplein 6, Haarlem. De indeeling der inzendingen staat onder de bekwame leiding van den heer C Thim te Amsterdam. Reeds is beslag gelegd op een schitterende ruimte. Een eere-comité zal worden uitge noodigd, terwijl in de groote centra sub-comité'; zullen worden gevormd. Opgaven van inzendingen worden ingewacht vóór 1 Januari bij den secretaris hierboven ge noemd. Dinsdag 30 November Programma 1. Hilversum 1. Programma 2: Hilversum 2. Programma 3: 8.00 Keulen, 10.20 Diversen. 10.35 Parijs Radio, 11.20 Keulen, 12.20 Ned. Brus sel, 2.20 Diversen, 3.05 Parijs Radio, 3.20 Keulen, 4.20 London Regional, 5.20 Ned. Brussel, 6.45 London Regional, 7.20 Ned. Brussel, 7.50 Keulen, 8.50 Lyon La Doua, 10.50 Berlijn, 11.20 Diversen Programma 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diversen 10.35 London Regional, 12.35 Droitwich, 2.20 Lon don Regional, 4.20 Droitwich, 7.50 London Regio nal, 8.20 Droitwich, 9.40 London Regional, 10.00 Droitwich, 10.45 London Regional. Programma 5: 87 uur Diversen, 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: 1. New Blackpool Song Mixture, 2. Liza, 3. Die Schlittschuhaufer, 4. When I lost my heart, 5. Silver threads among the gold, 6. Communityland, 7. One sweet kiss 8. Wiener Prater Leben, 9. The early twenties 10. See that my grave's kept green, 11. Der Pos tillon v. Longjumeau, 12. I'm lonesome for you Caroline, 13. Parade der Zinnsoldaten, 14. Komm herab, 15. Slamesische Wachtparade, 16. Fifty years of songs. 8.00—12.00 Diversen. apart, vol mystieke charme een sport-parfum, pittig en voornaam een moderne geurensymphonie het parfum der betooverende romantiek 37931 Een eerste lustrum is een verheugden ieit en het spreekt dus vanzelf, dat de jubileerende Tooneelclub „Guido Gezelle", onderafd. van de St. Josephsgezellenver. Haarlem V, van de vie ring een vroolijken avond maakte. De gebroeders van Deursen Co. leverden in hun kluchtige geschiedenis, zooals René Bosch die gefantaseerd heeft, overvloedig stof voor een lach-opwekken- de en jolijt-volle tooneeluitvoering, die voor dc tooneelclub nog een speciale attractie had, door dat een jury prijzen voor het beste spel en de beste uitspraak toekende. Al kan uit de klucht wat vulling geschrapt worden, waardoor het geheel nog aan komische kracht zou winnen en niet zoo noodeloos lang worden het stuk heeft vooral door de kern achtige, sarcastische opmerkingen van den eenen, opvliegenden firmant en de droog komische antwoorden van den anderen, de grap pige verwikkelingen en aardig-gevonden intrige alsmede de sullige samenspraak tusschen de oude bedienden veel vermaak en uitbundig plei- zier verschaft aan de talrijke aanwezigen, die de Leonarduszaal bijkans geheel vulden. Zij wer den welkom geheeten door den praeses, kape laan Determeijer, die op de hooge, vormende waarde van tooneelclubs wees, de jubileerende club gelukwenschte, herinnerde aan het in de afgeloopen vijf jaren, o.a. op een tooneelwed- strijd behaalde succes en al dengenen, die hun medewerking aan de inspannende en moeilijke bezigheid van het tooneelspel hadden gegeven, zijn dankbaarheid en erkentelijkheid betuigde. En daarna kwam de tooneelclub of eigenlijk de gebroeders v. Deursen met hun (aanstaande) compagnons en bedienden aan het woord en bleven dit drie bedrijven lang zoo. Vijf jaar is wel geen lange tijd, maar niettemin toonde de jubileerende tooneelclub dat zij. hoewel mis schien wel een der jongste, toch geenszins de technisch minste der vele Haarlemsche tooneel- vereenigingen en -clubs is. Het was een zeer verdienstelijke, welverzorgde en keurig voorbereide opvoering, natuurlijk niet vlekkeloos, maar dit laatste geldt dikwijls ook voor opvoeringen van veel oudere en meer ervaren zustervereenigingen. Uit de mededeelingen, die de heer Jan Icas van Dijk na afloop deed, kon men opmaken dat ook de jury, die bestond uit de heeren Jan Icas v. Dijk, H, Elferink en Jac. Kaart zeer tevre den was over de tooneelkunst van de St. Jo- sephgezellen. De heer v. Dijk zei dat aan de rolkennis het laagste punt was toegekend en die haperende rolkennis de zwakke ste,e bij me- nigen dilettant zal dan ook wel de oorzaak zijn dat 't stuk nu en dan „getrokken" werd en de souffleur vooral In het eerste bedrijf duidelijk verstaanbaar was. De heer van Dijk, een tooneelspeler, die zelf zijn spoten allang verdiend heeft, maakte eenige rake, beharti genswaardige opmerkingen, o.a. over het uit spreken van onze Nederlandsche taal en de verzorging van de details, die dikwijls verwaar loosd worden, maar toch groote beteekenis kunnen hebben. Sir. bracht den regisseur een compliment, memoreerdende hoe moeilijk het is, jonge menschen niet zoozeer aan 't tooneel- spelen te krijgen als wel aan het repeteeren en sudeeren hiervoor. Uit de uitspraak van de jury, die hierna werd voorgelezen, bleek, dat de familie v, Deur sen zichzelf beloond had door haar goede spel voor de pret en 't geschater, dat zij den aan wezigen had verschaft. Zij sleepte n.l. alle prij zen in de wacht! De heer J. v. d. Veldt ver wierf den eersten prijs (door praeses Deter meijer beschikbaar gesteld) met 98 van de 150 punten; de heer B. de Goede den tweeden prijs met 90 van de 15Ct punten en de heer A. Groo- tes den derden prijs met 24 van de 30 punten. Alzoo een resultaat, dat met lof vermeld mag worden Kapelaan Determeijer had ten slotte nog iets in petto. Behalve 'n dankwoord voor de jury ook een boekwerk als geschenk voor den regis seur, den heer van Kessel, wiens goede regie veel tot 't succes van de uitvoering en dus van den geheelen avond heeft bijgedragen. Rappe, opgewekte pianomuziek zorgde mede er voor, dat de stemming opperbest, echt een jubileumstemming was! K. Men schrijft ons uit Overveen: Wat sinds eenige dagen gevreesd werd, is ge beurd, de koster van de parochie O. L. V. On bevlekt Ontvangen te Overveen, de heer J. Beckers, is overleden. Enkele weken geleden werd hij ter behandeling in de Mariastichting opgenomen, zijn toestand bleek ernstig en ver- ergde zoodanig, dat noodig werd geoordeeld, hem de laatste H.H. Sacramenten toe te dienen. Zondagmorgen werd het bericht van zijn over lijden medegedeeld. De heer Jan Beckers, geboren te Rhoon in 1870, kwam op den leeftijd van 18 jaar als koster te Overveen, tegelijk met den in deze parochie benoemden pastoor L. ten Brink z.g'. Met den grootsten ijver en toewijding heeft hij het kostersambt gedurende bijna 50 jaren vervuld. Door zijn beminnelijkheid en eenvoud heeft de koster zich in die jaren zeer veel vrien den verworven. Beckers had zijn parochie lief! De Kerkelijke Overheid erkende zijn verdien sten, bij gelegenheid van zijn 40-jarig ambts- jubilé werd hij n.l. begiftigd met het gouden kruis „Bene Merenti". 24 September 1938 zou de koster zijn gouden ambtsfeest gevierd hebben! Hoe gaarne zou dan de parochie Overveen hem opnieuw gehuldigd hebben. Het heeft niet zoo mogen zijn. Toonen wij hem thans onze liefde, door te bidden voor zijn zielerust. Dat hij ruste in vrede! De plechtige uitvaart en begrafenis zal Woensdag plaats 'hebben. i Het comité schrijft ons: Bijna 300 kindertjes zullen dezen uitroep doen als ze met hun gevuld schoentje thuis komen, dat ze ergens mochten plaatsen. U kunt nog mededoen om dit getal te verhoo- gen. Het aantal vol verwachting kloppende hartjes Is zoo groot. Als gij den Sinterklaasavond aanvaardt zoo als hij Is, de avond van het denken aan anderen cn vooral in dezen zwaren tijd verstaan de les van den ouden Heilige, niaar ook in toepassing brengen, denk aan de anderen in liefde, bel dan op, dat gij bereid zijt tusschen de schoentjes van uw eigen kroost een of meer gastschoentjes van kinderen uit behoeftige ge zinnen te willen plaatsen. Stel niet uit. Het Comité „Gooi wat in mijn schoentje", secretariaat A. BalleursBocage, Hooifnarkt 30, telef. 17866. Benoemd is tot tijdelijk leeraar in de Elec- trotechniek aan de Middelbare Technische School te Haarlem, de heer Ir. M. van der Veen, thans assistent aan de Technische Hoogeschool te Delft, en leeraar aan de Avondschool „Ma thesis Scientiarum Genitrix" te Leiden. Het Noord-Hollandsch Operette-Gezelschap, directeur Jan Hensen, hield 15 November een ledenvergadering, waarin een geheel nieuw be stuur werd gekozen, onder voorzitterschap van den heer H. Nouris. De commissie van samenwerking in het kap- persbedrijf, gevormd door patroons- en bedien den-organisaties, doet een dringend beroep op alle in dat bedrijf werkende ongeorganiseerden, om zich aan te sluiten bij die organisatie, waar toe hij (zij) zich het meest aangetrokken voelt. Dit is nu meer dan ooit noodig, omdat bij de pogingen, die ondernomen zullen worden, om. met behulp der wet, verbeteringen te bereiken, de allereerste voorwaarde is, dat de organisaties zoo sterk mogelijk zijn. Men schrijft ons, dat het zoo wenschelijk zou zijn, èn voor het publiek, èn voor de orkestleden de Volksconcerten van de H. O. V., die steeds goede successen mogen boeken, ook in den win ter te geven. Indien dat mogelijk was, zou het ook nog de muzikale prestaties van het orkest ten goede komen. Nu wordt het contact soms maanden verbroken. Het eerste concert van de door het comité van Actie tot Steun aan de H.O.V. in samen, werking met het Bestuur der H.O.V. georgani seerde serie Schouwburgconcerten zal worden geleid door Prof. Heinrich Laber uit Gera (Thüringen). Prof. Laber, die nog voor 1917 door het regeerende Vorstenhuis als Hofkapelmeister te Gera werd benoemd, vervult in Thüringen verschillende belangrijke functies op muzikaal- paedagogisch gebied. Maandag 6 December zal de Overijsselsch- Geldersch-Drentsche Vereeniging „Eensge zindheid" een St. Nicolaasfeest houden in den Haarlemschen Kegelbond, des avonds om zeven uur. De kinderen zullen o.a. door den Sint worden toegesproken. Het bouwen van vier woningen te Lisse is ondershands opgedragen aan den heer H. Bak ker, Zwarteweg 17, Bennebroek. Bij de aan het Instituut „Mercurius" aan het Plein alhier gehouden examens voor Machine- schrijven zijn geslaagd, de dames: H. Baak (50 lett.gr.), A. Langerhuizen (50 lett.gr.), T. Leu- nis (45 lett.gr.), J. Nieuwenhuis (45 lett.gr.), A. J. Alberding (60 lett.gr.), A. J. Bos (45 lett.gr.), M. A. .Pijnakker (50 lett.gr.), allen te Haarlem; E. M. Rijnbende (45 lett.gr.), M. J. van Weel (45 lett.gr.), M. Kortenhoeven (60 lett.gr.) allen te Heemstede: J. M. van der Vlis (60 lett.gr.) met lof, K. C. van der Vlis (50 lett.gr.), beiden te Bloemendaal; F. A. Dahlhaus (45 lett.gr.) te Overveen; G. J. van Kooten (60 lett.gr.) te Santpoort; en de heer D. Vogel (65 lett.gr.) te Haarlem. Voor stenografie Nederlandsch (130 lettergrepen per minuut) slaagden de dames: A. H. Marwitz met lof; R. Winter, met zeer eervolle vermelding; resp. te Haarlem en te Heemstede. Zondagavond heeft de afd. Haarlem van den R. K. Bond van brood-, banket-, cacao- en sui kerbewerkers haar jaarfeest gevierd. Na een openingswoord van den heer N. Bijster, werd de bekende van Deldenrevue „Vroolijke Aller hande" opgevoerd. Voor den verkoop van weldadigheidspostze gels „Voor het Kind" worden in Haarlem, even als verleden jaar, in het Hoofdpostkantoor en in de kantoren Tempelierstraat en Schoterweg speciale gelegenheden ingericht, waar behalve de postzegels ook prentbriefkaarten zullen wor den verkocht, waarvoor een aantal dames en heeren zich welwillend beschikbaar hebben ge steld. Ook in de postkantoren Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout zal zulks het geval zijn. Het Comité, dat den verkoop te Haarlem re gelt, kon de laatste jaren een steeds stijgend bedrag aan het landeljjke Comité overmaken. Het hoopt van harte dat de opbrengst van dit jaar die van het Vorige jaar weder zal over treffen, temeer daar ook vele stedelijke vereeni- gingen er van profiteeren. •Alhier is overleden de heer W. J. Waaning, 72 jaar oud, directeur van de Haarlemmer olie- fabriek Gebr. Waaning Tilly aan de Doelen straat. Voor het doctoraal examen in de rechtsge leerdheid is aan de Amsterdamsche Universiteit geslaagd de heer J. M. A. H. Luns; voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer A. Verkuyl, te Nieuw-Vennep, Tot arts is be vorderd mej. N. M. Trap te Bloemendaal. Onze stadgenoot, de heer Mr. W. de Rijke, heeft zijn benoeming tot lid van de Eerste Ka mer als opvolger van den heer Ds. van Duyl aanvaard. Donderdag 9 December zal in de Infanterie- kazerne alhier het één-jarig onderhoud worden aanbesteed van de militaire gebouwen en wer ken te Haarlem en die uit de omgeving. Op verschillende scholen in Haarlem zijn Vondel-herdenkingen gehouden. Zoo belegde de „Dreefschool" van de Ned. Herv. gemeente in het wijkgebouw aan de Leidschestraat een her denkingsavond voor ouders en leerlingen, die uitstekend slaagde. De coöperatieve verbruikersvereeniging „De Eendracht" U.A. zal in haar gebouwen aan het Donkere Spaarne 3844 cursussen geven inzake voedselvoorziening met producten van eigen bo dem, om zoodoende tot een verhoogd verbruik van deze inlandsche producten te komen. De benen van de IJsclub aan de Kleverlaan zijn onder water gezet. Tot tijdelijk leeraar in de Electrotechniek aan de M.T.S. te Haarlem Is benoemd de heer Ir M. van der Veen, thans assistent aan de Tech nische Hoogeschopl te Delft en leeraar aan de Avondschool „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden. Te den Haag is overleden de heer Ir. Jacob 't Hooft, 74 jaar oud, hoofd-ingenieur der Marine b.a. en officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij was in Haarlem lid van het leesgezelschap „Van Hogendorp" en maakte zich verdienstelijk voor de blinden door het vervaardigen van Brailleschrift.Hij woonde aan de Eindenhout- straat te Haarlem. Donderdag 23 December zal ons vrouwelijk gemeenteraadslid, mejuffrouw L. Broersma, in TEGENOVER EEN U leest toch de krant? U leest toch die lange lijst van aangereden fietsers, die door den nachtelijken automobilist eerst werden opge merkt, toen het te laat was? Zorgt, dat U nog vandaag zoo'n Philips' achterlicht op Uw fiets hebt. Morgen betreurt U misschien Uw achteloosheid. Hef kost maar 63 cents, incl. lampje. Het ideale achterlicht Nd 1 Januari is een electrisch rood achterlicht verplicht. Zorgt NU voor een Philips' achterlicht! Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Com. Winterhulp, 8 uur. StadsschouwburgAbonnementsvoorstelling „Hilariteit in de rechtszaal", kwart over 8. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Hanna Fieke, 105 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann: Zieken fonds Ziekenzorg, 8 uur. Rembrandt-theater: „De Model-echtgenoot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac 115 uur. „Ras- kolnikov", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Paniek op Boadway", „Meisje over boord", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Souls at sea", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone-theater: Gravin Maritza", 1.305.30, 711 uur. Gebouw St. Bavo: Afdracht Grafische Bond, Gec. Kleermakers, Rechtskundig Bureau, Com. Winterhulp, 8 uur. Stadsschouwburg: Feestavond De Haarlem sche Postfanfare, 8 uur. Gem. Concertgebouw: H.O.V. Concert, kwart' over acht. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Hanna Fieke 105 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann: R. K. Vrouwenbond, 8 uur. Rembrandt-theater: Model-echtgenoot, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur; „Raskolnikov", 7 en 9.15 uur. Luxorheater: „Paniek op Broadway", „Meis je over boord", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Souls at sea", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone-theater: Gravin Maritza", 1.305.30, 711 uur. R. K, Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70; geopend op werkdagen van 's morgens 10 uur tot half één; des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 79 uur. 's Maandagsmor gens gesloten. R. K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek Jansweg, telefoon 10394. St. Elisabeth vereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 1112 uur. Wit-Gele Kruis: Parklaan 75 (Telef. 16391). Spreekuren voor R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijving lidmaatschap en inlichtingen alle werkdagen van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. Bureau voor uitzending van zieken-, zenuw- en kraamverpleegsters, kraam verzorgsters en bakers. Dag en nacht te be reiken. het huwelijk treden. De heer Reinalda, die in de jongste raadszitting tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand (onbezoldigd) werd be noemd, zal het huwelijk sluiten. In Dordrecht is in dén ouderdom van 67 jaar overleden de heer H. van Asperen, oud-hoofd. van school B. te Zandvoort. De Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur zal Maandag- 20 December haar 185ste algemeene vergadering houden. A-an de orde komt o.m. een voorstel van de afdeeling Benne broek tot reorganisatie van de vereeniging. Het is niet de eerste maal, dat dit probleem aan de orde komt. In het voorjaar werd een dergelijk voorstel afgewezen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krij gen: handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; armband: Gode, Korte Spaarne 11; belastingbiljet: Bruynlng, Reitzstraat 35; Etui: Martin, Berkenstraat 43; etui: Politie bureau Smedestraat; kunstgebit; Bolder, Jaco- bijnenstraat 20rood (na 7 uur n.m.); hond: Kennel Haerlem; hond: Staal, Van Hoogen- dorpstraat 21; halsband: Giesberts, Schoterweg 70 rood; armbandhorloge; Iaxioni, Spoorstraat 19, Zandvoort; jas: v. d. Heiden, Regulierstraat 29; stormlantaarn: Bron, Jan Gijzenkade 235; zaklantaarn: v. d. Hoek, Sumatrastraat 8; num merplaat: Politiebureau Smedestraat; post zegels: de Groot, Semarangstraat 10; honden penning: v. d. Broek, Rollandstraat 84; porte- monnaie: Politiebureau Smedestraat; rijwiel- plaatje: Stempellokaal, Delistraat; sokken: Vo gel, Saenredamstraat 115; sleutelbos: PhilipP®» Tuinlaantje 6.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2