Vlootdemonstratie der V.S. mogelijk geacht I Fort Woesjau in gevecht met Japansch eskader J Londen en Washington zijn ontevreden TERREUR HOUDT AAN IN PALESTINA Torpedojager zou zwaar getroffen zijn De geruchten om Van Zeeland Gaat Hitler Rome bezoeken? Een tolk vertelt Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZONDAG 19 DECEMBER 1937 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27Vi ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20928 Roosevelt zou gevraagd hebben naar de sterkte en gereedheid der Amerikaansche vloot „Een vlek op de eer van Japan" De Augustakeert terug Verslag van een ooggetuige Politieman vermoordbrand ge- sticht in petroleumleiding Een nieuw plan? Het complot tegen Delbos De moeder van Koleman Budai in arrest gesteld Bij Soetsjaufoe heeft 't Chineesche leger zich stevig ter verde diging ingericht Barbaarsch optreden te Nanking Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| r~ f Sft jËM Door de hevige regens zijn in Italië de rivieren sterk gewassen. Het hooge water veroorzaakt veel overlast; ook Rome staat op vele plaatsen onder water Evacuatie van Hankau De linksche aanval bij Teruel Loopgraven zijn ingericht als kleine vestingen Geen voorstel tot bijeenroepen van een internationale conferentie Koele ontvangst Geruchten in Oostenrijk over een reis van den Fuehrer in begin 1938 Eigenaardigheden van bekende staatslieden EDEN ONTVANGT CORBIN DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Fransche kabinetsraad bijeen Britsche artillerie naar Egypte WAAROM NOG ELDERS ERGERNIS WANNEER DE ROEMER PRIMA IS? NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces .Omroepers" zie de rubriek. NEW YORK, 18 Dec. (Reuter). De cor respondent van de „New York Times" te Washington meent te weten, dat President Roosevelt aan admiraal Leghy inlichtingen gevraagd heeft over de sterkte en gereed heid van de Amerikaansche vloot. Dit, en het feit, dat de President daarna met het kabinet een bespreking gehouden heeft, Welke twee uren duurde, heeft aanleiding ge keven tot berichten, dat wellicht Amerikaansche oorlogsschepen naar den Stillen Oceaan gediri geerd worden, indien Japan geen voldoende ver zekeringen geeft in zake de eerbiediging der Amerikaansche rechten. De secretaris van het Witte Huis heeft tegen over vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat de Amerikaansche regeering niet het voor hemen heeft een vlootdemonstratie te houden 'tl den Stillen Oceaan. Officieuze kringen zijn Van meening, dat deze verklaring die, welke Huil •tóe dagen geleden heeft afgelegd, bevestigt. Evenals deze verklaring, zoo wordt in deze kringen met nadruk gezegd, sluit die van den secretaris van het Witte Huis niet de mogelijkheid uit, dat een dergelijke maat regel later overwogen wordt, wanneer het antwoord van Japan op het Amerikaansche protest niet bevredigend geacht wordt. De Amerikaansche bladen hebben telegram- •hen uit Tokio ontvangen, welke melden, dat de Amerikaansche ambassadeur aldaar een tweede hota aan de Japansche regeering wegens het incident van de „Panay" heeft overhandigd. De telegrammen houden voorts in, dat het Japan sche ministerie van Buitenlandsche Zaken de °ntvangst van de nota heeft bevestigd. Over Öen aard van deze nota wordt echter niet ge lept. Naar echter vernomen wordt, zou zij han delen over de gedane mededeelingen, volgens Welke de Japanners de „Panay" met machine geweren beschoten hebben, alvorens dit vaar tuig tot zinken werd gebracht. Reuter verneemt echter uit Washington, dat er van een nieuwe nota geen sprake zou zijn. Alle officieele gegevens over de aange legenheid, zoo werd medegedeeld, worden naar den Amerikaanschen ambassadeur te Tokio opgezonden, opdat deze hiervan in mondelinge vertoogen gebruik kan maken. Het Amerikaansche vlaggeschip „Augusta" is vanmorgen uit Sjanghai naar Manilla ver trokken. Het hof van onderzoek naar het incident met tiet de „Panay" heeft thans alle verklaringen van burgerlijke ooggetuigen bijeengebracht en liet verhoor van de getuigen der Marine zal onderweg naar Manilla voltooid worden. Naar Reuter uit diplomatieke kringen te Londen verneemt, is het door den Japanschen woordvoerder geopperde denk beeld, dat het niet noodig zal zijn te ant woorden op de nota's van Elngeland en Amerika, wegens de reeds gemaakte ver ontschuldigingen, geenszins in overeen stemming met de hierover in Londen heer- schende opvatting. In welingelichte kringen wijst men erop, dat Britsche regeering in haar nota verzocht treeft, op de hoogte gebracht te worden van de 'Maatregelen, welke genomen zijn om een defi nitief einde te maken aan de incidenten. In ®ritsche kringen verwacht men dan ook, dat n«Ze handelwijze nauwkeurig zal worden ge bigd. In gezaghebbende Britsche marinekringen preekt men de berichten tegen, volgens welke bet Britsche slagschip „Hood" van 42.000 ton opdracht zou hebben gekregen zich gereed te bouden om naar China te vertrekken. De ad miraliteit voegt hieraan toe, dat aan geen enkel y^artuig een dergelijke opdracht is verstrekt. „Hood" bevindt zich op het oogenblik in de ^ticldellandsche Zee. De Fransche ambassadeur te Tokio, Arsène Y^nry, heeft een bezoek gebracht aan den ^aPanschen vice-minister van Buitenlandsche Aaken, Horinoetsji en heeft hem garanties voor ?e veiligheid van de Fransche schepen, op den Uhgtse gevraagd. Als gevolg van dezen stap wijst men er in evoegde Fransche kringen op, dat opnieuw formeele verzekering van veiligheid ten aan- 'en van de Fransche schepen is gegeven. In de vanmorgen gehouden bijeenkomst van bet Japansche kabinet, heeft de minister van buitenlandsche Zaken, Hirota, verslag uitge dacht over de door de Japansche regeering betroffen maatregelen ten aanzien van de in cidenten met de „Panay" en de „Lady Bird", msmede ten aanzien van de Engelsche en Amerikaansche protestnota's. De ministers heb- dh hierover van gedachten gewisseld. He bijzondere correspondent van de „Times" d Nanking, MacDonald, is ooggetuige geweest Ca-M het incident van de „Panay". Hij bericht but het schip zonder voorafgaande waarschu wing werd gebombardeerd door Japansche üegtuigen. De eerste bom viel om acht minuten ,Ver half twee; zij brak den mast en vernielde b®t radiostation. Door de ontploffing viel de ymumandant van het schip en brak een been. Aem hige rpinuten later werden twee officieren, die het commando hadden overgenomen, ge wond. Te vijf minuten over twee gaf luitenant An ders, die door zijn verwonding niet meer kon spreken, schriftelijk de volgende opdracht: „verlaat het schip, stuurt de booten terug, blijft bij den oever." Terwijl de booten heen en wieer voeren tussehen den oever en het gehavende schip, keerden de Japansche vliegtuigen terug en vuurden met mitrailleurs op de booten. Vijf man werden hierdoor gewond. Toen de kanonneerboot verlaten was, naderde een Japansch schip en vuurde zes schoten op het verlaten vaartuig af. Toen zij merkten, dat het vuur niet werd beantwoord, be gaven enkele Japansche matrozen zich aan boord van de „Panay". Het schip zonk te 15.54 uur. De „Times" voegt hieraan toe, dat men uit dit bericht de waarde van de Japansche ont kenning kan zien. De Vereenigde Staten zullen deze gebeurtenis niet zonder meer laten pas- seeren, en ook Italië, waarvan een onderdaan door een kogel werd gedood, zal het moeilijk vinden door te gaan met het beschouwen var, het incident met een verdraagzaam fatalisme. Het „Panay"-incident laat een vlek ach ter op de eer en het menschelijk gevoel van Japan, en toont duidelijk de onmacht van het opperbevel en de regeering om hun plicht te doen tegenover den Keizer door hun ondergeschikten te weerhouden derge lijke schandelijke daden te bedrijven. JERUSALEM, 18 Dec. (Reuter.) Gister avond is in een dorp nabij Tulkarem door een gewapende bende een politieman, een Christen-Arabier, doodgeschoten. Hij was de zoon van een dorpsburgemeester, die drie maanden geleden eveneens werd vermoord. Verder werden vannacht de telefoonlijnen tussehen Jerusalem, Hebron en Barsjeba door gesneden. De petroleum-pijpleiding uit Irak is wederom door schoten beschadigd en de ontsnappende petroleum is in brand gestoken, terwijl de tele foonlijnen langs de leiding werden doorge sneden. Men meent te weten, dat invloedrijke leden van de Arabische Onafhankelijkheidspartij „Istiklal" een bezoek zullen brengen aan Cairo, waar de verbannen leider van de partij, Aoeru Abdoel Hadi, lid van het voormalige Hooge Co mité, verblijf houdt. Er zouden besprekingen gevoerd worden tussehen Abdoel Hadi, de leden zijner partij en Abderrahman Chahbandar, den Syri- schen nationalistischen leider, teneinde een oplossing te vinden voor het Palestijnsche probleem, zonder tot deeling te behoeven over te gaan. Eveneens ziet. men de mogelijkheid onder oogen van een deelneming aan de besprekingen door Noery Pasja Said, den Irakschen oud premier. BOEDAPEST, 18 Dec. (Havas). Op verzoek van de Fransche autoriteiten is heden de moe der van Koleman Budai, in verband met een complot tegen Delbos in arrest gesteld. Zij is 76 jaar en verklaart niets te weten van het terroristische optreden van haar zoon. De hertog van Aosta, de nieuwe vice-Jconing van Ethiopië, is uit Napels naar Afrika vertrokken. HONGKONG, 18 Dec. (Reuter). Volgens Chineesche berichten uit Amoy, zijn de for ten van Woesjan in gevecht met een deel van de Japansche vloot. Een Japansche torpedojager zou ernstig beschadigd naar Kimoi zijn teruggegaan, waar het schip ge zonken zou zijn. De berichten over het lan den van Japansche troepen bij Amoy wor den tegengesproken. Wanneer de Japansche legers uit Poekau naar het Noorden of naar het Zuiden uit Tsinan oprukken, zullen de Chineesche troepen krach tig tegenstand bieden bij het spoorwegknoop punt Soetsjaufoe. Verscheidene divisies van het leger der centrale regeering en de hoofdmacht van het garnizoen van Nanking zijn hier ver zameld, met nog drie divisies van het leger van Kwangsi, welke tot nu toe nog niet in het vuur zijn geweest, Langs den Lunghai-spoorweg is een sterke verdedigingslinie ingericht. Volgens het Japansche persbureau Domei is de nieuwe Sovjet-Russische ambassadeur bij de Chineesche centrale regeering, Olerski, ver gezeld van negen leden van zijn staf, te Han- kau aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar Tsjang Kai Sjek, om hem de hulp van ie Sovjet-Unie aan te bieden, onder de volgende voorwaarden; de nationale regeering moet wor den omgevormd in een anti-Japansche volks- regeering; de helft van de leden van deze nieu we regeering moet gekozen worden uit d - Chi neesche communisten; de officieren van den staf van de Chineesche communistische legers moeten worden geplaatst in den staf van maar schalk Tsjang Kai Sjek, Hieraan wordt toegevoegd, dat 13 December 120 Sovjet-Russische vliegtuigen met 240 pilo ten en mecaniciens te Hankau zijn aangekomen. 1 VERWACHTING: Zwakke tot matigen Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijken wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk buien van regen of natte H sneeuw, weinig verandering in tempera- EE tuur. 1 VERDERE VOORUITZICHTEN: Wellicht tijdelijk opklarend met temperatuur om het vriespunt. EE illllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllinillllllllllllllli Hef Japansche hoofdkwartier te Sjanghai heeft bericht, dat het Chineesche leger bij het terugtrekken uit Nanking jngeveer negentig duizend dooden heeft achter gelaten. Toen de Japanners Maandagmorgen j.l. Nan king bezet hadden, hoopten de buitenlanders, dat dit het einde zou zijn van de verschrikkin gen, welke men de laatste weken had mee gemaakt. Het bleek echter al spoedig dat de hoop op rust te Nanking ongegrond was. De Chineesche bevolking, aldus meldt de „Times", vluchtte naar alle kanten voor de Japansche troepen, die de straten aan het zuiveren waren en de verschrikkingen van de brandende stad werden riog vergroot door de tientallen gewon den, die overal rondkropen en om hulp smeek ten. Dinsdag begon de systematische zuivering der stad. Iedereen, die er van verdacht werd ook maar iets met het militaire verzet te maken te hebben gehad, werd gearresteerd. De zwervende soldaten, die aangehouden wer den en die zich gaarne hadden willen over geven, werden onmiddellijk doodgeschoten. De bevolking zag haar hoop op redding in rook vervliegen en werd bezeten door een vreeselij- ken angst. Een terreur volgde. De Japanners drongen overal binnen, doorzochten alle huizen en na men alles weg wat van hun gading was. Zij drongen zelfs binnen in het Amerikaansche universiteitsziekenhuis en beroofden de ver pleegsters van haar polshorloges, vulpennen en electrische zaklantaarns. Alle auto's van de universiteit werden in beslag genomen en de Amerikaansche vlaggen, waarvan zij voorzien waren, werden er afgerukt. Ook andere buiten landsche gebouwen werden doorzocht. Een aan tal Duitsche winkels werd geplunderd. De straten lagen letterlijk vol met lijken van jonge en oude mannen, maar het is een feit, dat men geen lijken van vrouwen zag. Bij de poort naar de rivier lagen de lijken op een hoogen stapel. Vanmiddag kwam het Japansche kabinet op nieuw bijeen, en in deze vergadering is over eenstemming bereikt inzake de nieuwe politiek van Japan ten opzichte van China na den val van Nanking. Het kabinet hechtte zijn goed keuring aan een reeks maatregelen, welke het resultaat vormen van de tussehen het keizer lijke hoofdkwartier en het kabinet gehouden besprekingen. De Britsche kruiser „Capetown", welke ruim vier maanden op den Jangtse heeft gelegen, is vandaag met 20 Engelsche vrouwen aan boord van Hankau naar Sjanghai vertrokken. Het vertrek geschiedde na een plotseling onver wachts genomen besluit, dat, naar men hier meent, weerspiegelt, hoe ernstig de Britsche autoriteiten den toestand inzien. Het Britsche stoomschip „Woosung" maakt zich gereed de „Capetown" te volgen. Begeleid door de Engelsche kanonneerboot „Gnat" zal de „Woosung" ongeveer 300 vrouwen en kinderen van allerlei nationaliteit echter geen Chineesche uit de gevaarlijke zóne wegvoeren. MADRID, 18 Dec. (Havas). Het door de Spaansche regeeringstroepen aan het front van Teruel ontketende offensief maakt den sector in het Noorden van de provincie Guadalajara meer dan ooit tot een van groote beteëkenis. De versterkingsbrigades der regeering ont wikkelen hier een groote bedrijvigheid; de op groote diepte uitgegraven ondergrondsche schuilplaatsen voor de mitrailleurposten, welke met beton worden beschermd, maken de loop graven der regeeringstroepen thans tot kleine vestingen. Het front van Guadalajara vormt nu voor den tegenstander een hinderpaal, waarvan de waarde in de komende dagen zal kunnen worden getoetst. Niettegenstaande anders luidende berichten, blijft de grens bij Bidassoa aan Spaansche zijde gesloten. Indien vreemdelingen al wordt toe gestaan Spanje binnen te komen, dan worden zij toch gewaarschuwd, dat geen enkele ga rantie kan worden gegeven, dat zij weer naar Frankrijk terug kunnen keeren, zelfs na 20 De cember, wanneer officieel de grens weer ge opend zou worden. De regeering van San Salvador heeft heden b ijde rechtsche regeering in Spanje het agree ment aangevraagd voor Paul Contreras als ge zant te Salamanca. ROME, 18 Dec. (Havas). Inzake het aan Van Zeeland, den vroegeren premier van België, toegeschreven voornemen, het voorstel te doen tot bijeenroeping van een economische confe rentie tussehen Frankrijk, Engeland, de Ver. Staten, Duitschland en Italië, teneinde een nieuw internationaal organisme op te richten, dat de economische en financieele Volken bondscommissies zou moeten vervangen, ver neemt Havas, dat dit geenszins met de werke lijkheid overeenstemt. Van Zeeland heeft een zuiver particuliere reis naar ome ondernomen, tijdens welke hij zich voorstelt indrukken te verzamelen, welke hem van pas kunnen komen bij de hem door de mogendheden opgelegde taak. De onderhandelingen, welke hij thans te Rome voert, zijn van eenzelfden aard, als hij reeds in andere landen gehad heeft. In Italiaansche politieke kringen wordt het bezoek van Van Zeeland aan Rome met koele reserve besproken. Men verwacht niet, dat hij door Mussolini of Ciano ontvangen zal worden. Wel kunnen bezoeken bij den president van den Italiaanschen industriebond, Graaf Volpi, bij den minister voor Deviezenverkeer, Guar- nieri en bij den minister van Financiën, Thaon di Revel, verwacht worden. WEENEN, 18 Dec. (Reuter). Te Weenen wordt gesproken over de mogelijkheid, dat Hitler in het begin van 1938 een bezoek zal brengen aan Mussolini. Er is reden om aan te nemen, dat de Oostenrijksche spoorweg autoriteiten bericht hebben ontvangen, dat de Fuehrer voornemens is in zijn specialen trein over Oostenrijksch gebied naar Italië te reizen. De reis van Mussolini werd drie maanden tevoren aangekondigd, opdat de autoriteiten de noodige maatregelen konden nemen. Men zou dus kunnen aannemen, dat de reis van Hitier eind Februari of begin Maart kan worden ver wacht. De officieele tolk der Duitsche regeering, Dr Schmidt, die reeds 14 jaar zijn zware taak ver vult en die bij alle onderhandelingen tussehen Duitsche en buitenlandsche staatslieden tegen woordig is, weet interessante bijzonderheden te vertellen over de groote figuren uit de interna tionale politiek. Natuurlijk mag Dr. Schmidt geen mededee- ling doen over den inhoud der besprekingen, die door deze vooraanstaande staatslieden wer den gevoerd, maar toch weet hij zeer interes sante bijzonderheden te verhalen over het doen en laten der groote mannen, wier woorden hii zoo nauwkeurig mogelijk moest, vertalen. Alleen wanneer het de samenstelling van een memo randum of communiqué betrof, waarbij ieder woord nauwkeurig wordt afgewogen, maakte Dr. Schmidt een stenografisch verslag. In an dere gevallen kon hij steeds volstaan met kor te aanteekeningen of den zakelijken inhoud. De grootste moeilijkheid bestond voornamelijk hierin om een juiste vertaling te vinden voor woorden, die men slechts in één taal kent. Zoo heeft hij b.v. veel moeite gehad om Mi nister Laval aan zijn verstand te brengen wat een „uitgetrokken" werklooze beteekende, daar er in Frankrijk nog geen wettelijke werkloos heidsverzekering bestond. Het meest interessante is eigenlijk wel, wan neer Dr. Schmidt enkele eigenaardigheden van de groote staatslieden vertelt. De onlangs overleden Engelsche Minister Mac Donald converseerde tussehen de verschillende conferenties liefst over religieuse problemen. Henderson, de voorzitter der ontwapenings conferenties, zou geen enkele gelegenheid ver zuimd hebben om zijn postzegelverzameling uit te breiden. Briand was onuitputtelijk in het ver tellen van allerlei avonturen bij de jacht en visscherij. Eden is tijdens de onderhandelingen zeer zenuwachtig, hij zit altijd met zijn vingers op tafel te trommelen. Mussolini zit met een potlood dwars over een groot stuk blanco papier evenwijdige lijnen te trekken, ofwel teekent dikke hoofdletters. Reeds 14 jaar reist Dr. Schmidt als de offi cieele tolk van Duitschland van het eene land naar het andere. Behalve zijn vast salaris wordt hij nog per uur extra betaald. Hoeveel van die historische uren heeft hij niet meegemaakt en allemaaj a 20.per 60 minuten. Zijn mond heeft „eeuwige" eeden van bond genootschap gesproken, eeuwigdurende vredes verdragen, non agressiepacten en onverander lijke verdragen. Weliswaar verkondigt Dr. Schmidt geen eigen meening, hij is slechts spreekbuis, een tolk Maar zijn levenswijze glimlach spreekt boek- deelen. LONDEN, 18 December (Havas) De Brit sche Minister van Buitenlandsche Zaken, Eden, heeft den Franschen ambassadeur, Corbin, ont vangen en de verschillende vraagstukken van den internationalen toestand met hem be sproken. Londen en Washington toonen ongeduld aan gaande de incidenten op den Jangtse. De mo gelijkheid van een Amerikaansche vlootdemon stratie wordt niet uitgesloten geacht. Een Japansch eskader is in gevecht met d» forten van Woesjau; een torpedojager zou ern stig zijn getroffen. In Oostenrijk gaan geruchten, dat Hitier begin 1938 een bezoek zal brengen aan Rome. Palestina wordt nog immer geteisterd door de terreur. Nationalistische Arabieren zouden zoe ken naar een nieuw plan in de Palestijnsche kwestie. De geruchten, volgens welke Van Zeeland een internationale economische conferentie zou wil len bijeenroepen, worden tegengesproken. Voor zijn terugkeer naar Parijs deelde Delbos te Praag mede, dat hij het moreele resultaat, dat hij van zijn reis verwachtte, bereikt heeft. De verkiezing van een voorzitter der R.K. Staatspartij is verschoven tot de Partijraadsver gadering in Februari. Het besluit betreffende arbeids- en rusttijden in hotels en koffiehuizen in het Staatsblad ver schenen. Nieuw clearingverdrag tussehen Nederland en Duitschland gesloten, dat zal loopen tot 31 De cember 1938; bestaand verdrag voor goederen verkeer verlengd tot 31 Maart 1938. Te Breda is een vergadering gehouden van het bestuur van de Int. Unie der Kath. Pers. New-Yorksche beurs: stemming vast. O Het nieuwe Het nieuwe trekt. Het nieuwe is lang niet altijd hetere dan het bestaan de, maar het heeft de bekoring van het nog ongekende. Met het nieuwe moeten we voorzichtig zijn zonder er beducht voor te wezen. De groote massa die „publiek" heet, ondergaat eiken modegril en onberedeneerd wor den al te vaak kostbare waarden op geofferd aan de zucht naar iets nieuws. Doch elke vooruitgang bergt het nieuwe tevens in zich en voor een richtige ontwikkeling onzer samenle ving mogen we niet beducht zijn voor 't nieuwe. Gelukkig de oudere die met de jeugd meeleeft en nieuwe waar den weet te erkennen. Het komt er maar op aan ons onderscheidingsver mogen te scherpen en in het nieuwe het oppervlakkig tijdelijke van het diepe blijvende te onderkennen. We moeten niet beducht zijn voor het nieuwe maar wel voorzichtig er mee zijn. PARIJS, 18 Dec. (Havas). In zijn heden ge houden vergadering heeft het Fransche kabi net zich in hoofdzaak bezig gehouden met het rapport van Cahen Salvador over het onder zoek naar de productie. Dormoy, de minister van Binnenlandsche Zaken, gaf een uiteenzet ting van de maatregelen ter versterking der controle op vreemdelingen; hy zal hierover na der overleggen met zijn ambtgenooten van justitie en verkeerswezen. Tevens bracht Dor moy verslag uit van den stand van zaken in het onderzoek naar de affaire „Csar." LONDEN, 18 December (D.N.B.) Binnen kort zal de vierde brigade luchtdoelartillerie van het Britsche Leger naar Egypte vertrekken. In verband hiermede wijst de Daily Telegraph op de groeiende beteekenis van de Middelland- sche Zee. Heiligeweg 39-45, A'dam. A. J. v. d. MADE lr-o i i i kmnnimiimiliJU/1/;;; i i i/sJ Stand op Zondag 1 uur v.m. 762.5 Vorige stand: 758.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 1