«r WIL Hazen- en Konijnenvellen? Natuurlijk als altijd LAMPEN ÖMtj Een Elm van Joris Ivens? Voor de feestdagen naar EIGEN HULP PLAIDS HET CENTRUM Vermaat's Moderne Bakkerijen te KOOP MET Z'N SCHOONZOON OP STAP Uw kinderen Kleuterblaadje Roomse Jeugd VAN Geef hun eigen Weekblad DINSDAG 21 DECEMBER 1937 De politierechter te Alkmaar Melkbezorging met Kerstmis verlichting STEENWEG 37 UTRECHT Gebrs. Houtkooper kss LAWNTENNISBOND DISTRICT AMSTERDAM Reorganisatievoorstellen verworpen I Ti%r- SS UIT DE HOOFDSTAD Eerste Kerstdag wèl, tweede Kerstdag geen bezorging KOPEREN PRIESTERFEEST Viering op tweeden Kerstdag MAN OP SLAG GEDOOD R.K. BEROEPSKEUZE VOOR JONGENS ZIET NU ONZE COLLECTIE ONMISBAAR IN AUTO, OP DIVAN EN OP REIS 1.60-3.75-6.50-7.50-8.50 H.J.VAN DERMEER Gezellig Kerstfeest KERSTBOOM VERLICHTING R.K. D A 6 8 L D Wie geelt de hoogste waarde voor Lompe** eu Metaalhandel BURGWAL 20 TEL. 10782 (Het Blauwe huis) PAUL KRUGERKADE 31 - TELEF. 11496 «W.J I SYLVAIN POONS, ALEX de MEESTER, PIET KOHLER in: Ik ben in Parijs geweest, het was daar 'n reuze feest Leidschevaart 10 - Tel. 14595 de spaansche aarde De meeste films van Joris Ivens munt ten uit door voortreffelijk fotogra fisch camera-werk, wanneer dat door hem verzorgd werd. Het waren alle zgn. documentaires, waarin een eigen visie op het doode, voorhanden zijnde materiaal ^erd gegeven. Maar in de eerste groote him van Ivens „De Burg" was die visie, de Mventie, die het doode materiaal tot een Süggestief leven in filmbeelden wekte, goed deels van ir. S. van Ravensteyn en in de gevoelige stemmingsvolle film „Regen" Moesten de beste momenten en effecten op het artistieke conto van Mannus Franken borden geschreven. Joris Ivens zelf is steeds meer cameraman dan cineast ge feest, iets wat niet verwonderlijk is, wan- heer men bedenkt, dat hij stamt uit een Mmiiie met een bekende traditie op foto- technisch gebied. Het meest eigene, dat wij M den loop der jaren op filmgebied van hem gezien hebben, was zijn film van de Zuiderzeewerken, waarvan de beste ge deelten die waren, waarin het te fotogra feren materiaal door zijn geaardheid zelf hem tot bewogen beelden dwong. Welke ÏQ1 Joris Ivens bij het maken van de film »E>e Spaansche Aarde" heeft gespeeld is Mis niet geheel duidelijk. Immer§ het draaiboek heet van Ernest Hemingway en aUn de camera heeft John Ferno alias Jan ^ernhout gestaan, terwijl het montage werk ook door een ander zou zijn verricht. Misschien moet de internationaal bekende haam van Joris Ivens slechts de attractie van deze film verhoogen, misschien heeft hij slechts een soort algemeene leiding hiet enkele aanwijzingen gegeven. In ieder 6eval is „De Spaansche Aarde" een zwakke film van veel mooi, maar slecht georgani seerd en doorgaans navenant gemonteerd camerawerk. Het spreekt wel vanzelf, dat deze film, grootendeels gemaakt achter en aan het front der Spaansche regeering, Waaraan de lang in Sovjet-Rusland ge- Werkt hebbende gevoelscommunist Joris fens in ieder geval zijn naam heeft ge iend, een zekere, ofschoon niet al te hin derlijke, want nog al naïeve tendenz ten Sunste van de Volksfrontregeering en haar firijd tegen de Franco-rebellen heeft. Zij ®eeft de simplistische voorstelling, alsof het spaansche volk onder de vreedzame leiding vun de Madrileensche regeering zich slechts hitsloofde voor het irrigeeren van den dor- l'eh en harden Spaanschen bodem, toen f anco en zijn „rebellen" het arglistig en Verraderlijk overvielen. Van het linksche Wanbeheer, van het ondemocratisch ge knoei bij de verkiezingen door de linksche Machthebbers, van het vernielen en verbran den van kerken en kloosters, van de slachtin- eeh onder priesters en nonnen, en van de ter roristische aanslagen en sluipmoorden op Monarchisten en andere rechtschen, zoó- Wel vóór als na het uitbreken van den ^Paanschen oorlog, vindt men in deze film dutuurlijk geen spoor. De Spanjaarden, df men hier ziet, heeten uitsluitend leden Van een volksleger, dat strijdt voor het be houd en de verdediging van de democratie, f at de democratie vóór den burgeroorlog M Spanje beteekende zou de monarchisten- fider Calvo Sotelo hebben kunnen vertel en, indien hij niet onder het verrukkelijke democratische régime van Madrid gesluip- Moord was geworden. Een enkele maal wordt de tendenz in deze film bepaald belachelijk, *°oals in den tekst bij het op zich zelf gru welijke beeld van een slachtoffer van een f chtbombardement in de straten van Ma drid. De tekst vermeldt hier, dat dit een boekhouder is, die niets met den oorlog te Maken had, maar op weg naar zijn kantoor Betroffen werd door een bom uit de lucht, boenen de heeren in Madrid misschien, dat de door hen geworpen bommen eerst aan de Aspirant-slachtoffers vragen, wie en wat deze zijn, alvorens op hen neer te vallen en M explodeeren. en dat hun projectielen Zorgvuldig en hoffelijk omwegjes maken, Wanneer een argelqoze burger him baan Mevallig mocht kruisen? Met dat al is deze film toch geens zins een voor een nuchter en den kend publiek gevaarlijke propagan da geworden, hetgeen wèl het geval zou zijn Boweest, wanneer een bekwaam en bezield kunstenaar een suggestief gerichte synthese Z°u hebben gemaakt van het overvloedige gemakkelijk uit te spelen materiaal. Het Bobrek aan synthese in deze schijnbaar min M meer toevallig uit incidenteele brokstuk ken opgebouwde film, maakt haar zwak, weinig boeiend, maar ook weinig gevaarlijk. Na een serie fraaie landschapopnamen zien wij in het dorpje Fuenteduena arbeiders aan het werk bij den aanleg van nogal pri mitieve irrigatie-werken. Plotseling rolt in de verte de donder van 't geschut en zonder eenigen harmonischen overgang of verband vallen wij midden in fronttafreelen met veel excerceerende en op post staande solda ten en recruten. Gezien de hardnekkigheid waarmee telkens na enkele beelden van be schietingen van Madrid en hun gevolgen, weer de irrigatie-arbeid of min of meer idyllische dorpstafreelen in deze film op duiken, ligt de conclusie voor de hand, dat door deze afwisseling gespeculeerd werd op een suggestieve contrast-werkifig, doch de wijze, waarop deze contrasten doorgaans zonder dwingend innerlijk verband naast elkander worden gezet, doet het beoogde effect telkens weer missen. Slechts daar, waar het opgenomen beeld in en uit zichzelf aangrijpend en schokkend van gruwelijk heid is, vermag deze documentaire, waarin men een mislukte poging tot het opnemen van een menschelijken verhaaldraad weer- laat varen, een soortgelijke ontroering te wekken als die welke men ondergaat bij het zien van de gevolgen van een ernstig ver keersongeluk. Behalve deze vrij zeldzame momenten zijn ook nog de opnamen van verschillende linksche voormannen en agi tators alsmede van een Cortes-vergadering en een redevoering van Azana en La Pas- sionaria interessant, maar daarvoor had men met een gewoon filmjournaal kunnen volstaan. Intusschen zijn wij er niet rouwig om, dat deze film niet geworden is, wat zij in an dere handen had kunnen worden, want dan zou zij voor vertooning in het openbaar vol komen ongewenscht zijn geweest. Onder voorzitterschap van mr. M. C. Sig- mond is Maandagavond in het Victoria-hotel te Amsterdam een buitengewone algemeene ledenvergadering van het district Amsterdam van den Nederlandschen Lawntennisbond ge houden, waarin eenige belangrijke punten wer den behandeld. Allereerst kwam de eventueele datumveran dering der Amsterdamsche kampioenschappen ter sprake. Men had gedacht, deze kampioen schappen in 1938 van 6—12 Juni te houden, maar dit bleek op tal van bezwaren te stuiten, Een andere datum is zeer moeilijk te vinden, daar de belangrijke buitenlandsche tournooien, waarnaar de beste Nederlandsche spelers wor den afgevaardigd en onder hen bevinden zich Amsterdammers midden in het seizoen worden gehouden. Besloten werd, de vaststelling van de data aan het bestuur over te laten, waarbij er ech ter de nadruk op werd gelegd, dat men in ieder geval den titel van Amsterdamsch kam pioen aan het tournooi verbonden wenschte te zien. Het voorstel, om in de overgangs-, tweede en derde klasse van de competitie de wedstrij den in den vervolge uit slechts zeven partijen in plaats van uit acht te doen bestaan, werd niet gesteund. Tenslotte kwam het voornaamste agenda punt, de bespreking van de reorganisatievoor stellen van het algemeen bestuur, aan de orae. Men was van meening, dat deze voorstellen slechts weinig verschilden van die, welke in de vorige algemeene vergadering van den N. L. T. B. geen schijn van kans hadden. De vergadering besloot met 31 stemmen vooi en 13 tegen een motie, voorgesteld door de ver- eeniging „Ready" aan de algemeene vergade ring voor te leggen, waarin het bestuur wordt verzocht, deze voorstellen terug te nemen en de „vrije" algemeene vergadering in den hui- digen vorm te handhaven. De politierechter had Maandagmiddag hoog bezoek. Immers, op de zoo gerieflijke getuigen- deslcundige banken hadden 10 adelborsten uit Den Helder plaatsgenomen met een hen bege leidend luitenant ter zee, verbonden bij het in stituut ter opleiding van zee-officieren. Keurig zaten daar de jonge zeeofficieren-in-spé met hun buitenmodel-uniform aan, kenbaar aan de hel-roode kragen en de als goud blinkende sabels met de al even fraaie lange kettingen. Zij waren „op college" bij den politierechter en enkelen van hen maakten druk aanteekeningen. Uit het ter terechtzitting behandelde moesten ze kennelijk een opstel maken en zij allen blaakten van werklust. In hun aller verbeelding zagen zij zichzelf al als rechter aan boord, als er b.v. eens een duchtige muiterij zou zijn uit gebroken en hoe langer de zitting duurde, des te gewichtiger gingen de heeren het vinden. Ook zij begrepen, dat in een geordende maat schappij het recht zijn loop moest hebben, dat het publiek beschermd behoorde te worden en al wat de rechter zooal aan cliché-uitdrukkin gen op zulk een middag ten beste geeft. En aan den anderen kant van de groene tafel deden zoowel de politierechter als de of ficier van justitie hun best het de heeren stu denten zoo aangenaam mogelijk te maken. Zaakjes, waarbij de officier gewoonlijk volstaat met een requisitoir van één zin, n.l. of het-den rechter misschien zou willen behagen den ver dachte te veroordeelen tot een geldboete van zooveel gulden of een gevangenisstraf van zus of zooveel dagen, waarna de rechter meedeelt, dat hij uitspraak zal doen en overeenkomstig het bepaalde in artikel zoo en zooveel het slachtoffer veroordeelt' tot die en die straf, werden nu in optima forma en geheel in den stijl van een „belangrijke" zaak voorgedragen, zoodat menige verdachte hoogst verbaasd stond te luisteren naar requisitoir en uitspraak. Een simpel gevalletje als het werpen van een glas bier in een café, waar de kermisvreugde buiten de perken des vermaaks gaat treden en waarbij eenige druppelen bloeds zijn gevloeid, werd thans voorgesteld als een „echte poging tot doodslag" en angstwekkend stil werden de a.s. opperbevelhebbers bij het vernemen van de gru welijke gevolgen na het gebruik van eenige deciliters alcoholhoudenden dank. In stilte besloten de jonge zeeofficieren zich maar bij een geheelonthoudersvereniging in Den Helder aan te sluiten en voorgoed afstand te doen van een glas wijn, of enysr nog van een glas bier. Want als je ter terechtzitting zoo eens hoorde, wat er allemaal niet kan voort vloeien uit het gebruik van andere dranken dan Perl of Grape Fruit, dan kreeg je toch wel de koude rillingen over je rug. Toen er dan ook een aantal mishandelings zaakjes en het toeval wilde, dat er vanmid dag vrijwel niets anders dan dergelijke gevallen aan bod waren was afgehandeld, besloot de luitenant ter zee de heeren maar weer ipee naar Den Hélder te nemen en misschien on derweg met hen een glaasje ranja te drinken. En niet zoodra waren onze gasten uit het ge zicht verdwenen of we hoorden weer een re quisitoir van één zin en een uitspraak in den zelfden geest. Dat was trouwens ook wel noodig, want er stonden 21-^aften op de rol en doordat de eerste affaires in vertraagd tempo waren uitgevoerd, moest de rechter een beetje speed betrachten. Daar was b.v. Corn. K. uit Blokker, die op 1 October van dit jaar bij zijn concurrent naar hij zeide drie zakken schelpen had wegge nomen om een extra-centje te verdienen. De concurrent, de heer Houtman uit Blokker meen de echter bescheidenlijk op te merken, dat het geen drie zakken waren, maar op zijn minst drie auto's vol. Hoe dan ook, de rechter vond het een gemeene streek om een concurrent te bestelen om er zelf beter van te worden, doen Zouden wij waardige zonen en doch ters zijn van de martelaren, de verdrukten, de lijders en strijders, als wij te kort schoten ln het laatste en toch waarlijk niet het zwaarste werk van onze emancipatie: instandhouding en Bit- bouw onzer eigen Universiteit? f 'f 5 K j -t r <>V fJS t; I -sfi* Beoefenaars van statistiek, die zich graag verliezen in abstracties, als het aantal engelen dat op een speldeknop kan staan, hebben een nieuw onderwerp om zich in te verdiepen, nu Walt Disney's „Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen" de eerste geteekende hoofdfilm, haar vol tooiing nadert. Disney's technici hebben uitgerekend, dat in dien Walt Disney de geheele productie zelf had willen teekenen, hij hier 230 jaar voor noodig zou hebben. De film zelf bestaat uit meer dan 250.000 teekeningen, opgezet en uitgewerkt door 570 artisten, die er sinds 1934 aan werken, Met de voorloopige schetsen en duplicaten meege rekend, zijn er op z'n minst 2.000.000 teekenin gen gemaakt. Andere verbazingwekkende feiten zijn: 384.800 m. celluloid film zijn er gebruikt en het teekenpapier zou 1.028.600 M. beslaan. Meer dan 8700 M. potloodstift en genoeg kleurstof om 22 villa's met 5 kamers in de verf te zetten zijn in deze onderneming verbruikt. RKO Radio heeft de Hollywood-première van „Sneeuwwitje" in de Kerstweek vastgesteld. Direct daarna zal de film in Europa te zien zijn, aangezien verdachte een blanco-strafregister had, achtte zijne edelachtbare 15 gulden boete een gerechtvaardigde straf en tevens een voor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van een maand met een proeftijd van twee jaar. Verdachte, die „en passant" opmerkte, dat hij tien kleine kinderen thuis had en dat 15 gulden wel wat veel was, hoorde tot slot den rechter zeggen, dat er hier niet gepingeld werd en dat meneer anders maar in hooger beroep moest gaan. Op denzelfden datum, n.l. 1 October, had verdachte Lourus L„ tuinder te Uitgeest, me neer N. v. d. Eng leelijk te pakken gehad. Laatstgenoemde had zich wel op den akker van L. begeven, waar hij niets noodig had, maar dat behoefde toch voor L. geen aanleiding te zjjn, dat hij v. d. Eng zoodanig beetpakte, dat hij bijna geworgd werd. Een getuige vertelde opgewonden, dat v. d. Eng „zoo blauw zag ais een konijn", hetgeen den rechter deed opmer ken, dat dat zeker een nieuwe spreuk was, waarvan hij nog nooit gehoord had. Kortom, meneer v. d. E. was zoo goed als gestikt en verdachte mocht nog blij zijn, dat hij er met 15 gulden boete afkwam. Te Zijpe had P. Roozing een oogje op het charmante zusje van Arie M„ die het allesbe halve leuk vond, dat zijn zusje nu juist P. Roozing een geschikten knaap vond. Enfin, den een of anderen keer zou hij dit Roozing wel eens duidelijk onder het oog brengen. Zich stipt houdende aan laatstgenoemde zegswijze, had hij Roozing, die heerlijk met meisje M. in rozen geur en maneschijn liep te wandelen, opge wacht en hem plotseling een „flinken opdoffer" verkocht. De rechter vond dit allerminst spor tief en meende, dat Arie M. eens flink moest betalen voor zijn liefhebberijen om zich met de zaken van zijn zuster te bemoeien. 15 gul den en als je dat niet kan betalen, een hechte nis voor een tijd van tien dagen. Volgende zaak!' En toen kwam Joh. Corn. L. uit Schagen op het matje. Deze knaap stond terecht, terzake dat hij op 29 September een zekere meneer Lichthart had mishandeld. Maar zoo ernstig als de officier de dagvaarding voorlas, zoo geamu seerd stond onze Johan erbij te grinneken en toen de rechter hiervan de reden vroeg, merkte verdachte laconiek op, dat hij nu wel gekomen was, maar dat zijn broer de dader was. Dit leverde eenige vroolijke oogenblikken op, te meer toen de rechter dit niet geloofde en ver dachte een verhoor ging afnemen, waarvan deze niets begreep. Het liep op niets uit en ten einde raad werd besloten de zaak aan te hou den en eerst nog eens even den agent van po litie te Schagen te hcoren. De diverse mishandelingszaakjes zullen we verder maar laten rusten, de een was vrijwel gelijk aan de andere en wü besluiten dan met de zaak tegen Kr. uit Alkmaar, die terecht stond terzake, dat hij in het jaar 1933 een trap- naaimachine had gekocht in huurkoop en het ding zonder dat het geheel was afbetaald weer verkocht had aan een derde. De aankla gers n.l. zij, die destijds aan verdachte een trap- naaimachine hadden geleverd, vingen leelijk bot, want èn de officier èn de rechter vonden verdachte heelemaal niet zoo schuldig. Het meer dan verderfelijke huurkoopsysteem moest eigenlijk allang niet meer bestaan en als hier van dan arme drommels de dupe werden, was dat vaak de schuld van hen, die zulk een con tract met een meestal ongefortuneerd persoon hadden aangegaan. Derhalve kwam verdachte er best af, met een boete van 5 gulden vertrok hij, kennelijk in zijn schik over een degelijk wijs besluit. De getuigen verlieten echter in minder prettige stemming het gerechtsgebouw. Abrikozen, p. pd. 40-45-50-55 ct. Pruimedanten p. pond 22-25 ct. Krenten per pond 19-22 ct. Rozijnen (zond. pit) p. p. 25 ct. Zeeuwsche bloem 10 ct. Banketbloem voor fijn gebak 12 ct. Italiaansche Sucade p. o. 12 ct. Oranjesnippers 12-22 ct. Tutti-frutti(Vruchten melange) p. p. 35 ct. Fleurvijgen per pond 25 ct. Dadels, zonder pit p. pd. 15 ct. Gepelde Walnoten p. ons 15 ct. Gepelde Hazelnoten p. o. 15 ct. Gepelde Amandelen per ons 20-25 ct. Appelmoes p. L.blik 30 ct. Blanke peren op siroop 42 ct. Aardbeien op siroop 42 ct. Bisschopwijn van Bordeaux per flesch 80 ct. Vruchtenbowl p. '/2 L.pot 40 ct. Spersieboontjes per L.blik 22 ct. Snijboontjes per L.blik 30 ct. Doperwten, middelfijn, p. L.blik 34 ct. Geconfijte vruchtjes 3 kl. per ons 18 ct. E. H. Slaolie Extra, p. fl. 75 ct. Walnoten,- extra-gr., p. p. 42 ct. Hazelnoten per pond 35 ct. Kraakamandelen p. pond 45 ct. Kastanjes per pond 20ct. Voor Uw diner: E. H. RIJSDOPERWTJES (zeer fijn) per pondsblik 75 cent HEERLIJKE CHOCOLADEKRANSJES met en zonder musketzaad, per ons 16 cent KERSENBONBONS in rood staniol, per ons 20 cent RECLAME-BONBONS 2 ons voor 25 cent GROOTE SORTEERING VRUCHTEN IN BLIK HORS D'OEUVRE - DELICATESSEN HAARLEM, ZIJLSTRAAT 56, HEEMSTEDE, RAADHUISSTR. 54, Telef. 11488 en 14583. Telefoon 28052 De georganiseerde Amsterdamsche melk handel heeft besloten in verband met de komende feestdagen alleen op Vrijdag morgen 24 December en Zaterdagmorgen 25 December melk te bezorgen. Bij het nemen van dit besluit werd re kening gehouden met het feit, dat melk bezorging op Zondag 26 December in ver band met de Wet op de Zondagsrust ver boden is. Op tweeden Kerstdag wordt het koperen priesterfeest van Pater Rector A. I. Vriehs van de hulpkerk van de H. Familie, Zuivelplein 7, door de kleine parochie-gemeenschap ge vierd. Des morgens half elf draagt de jubi laris een plechtige H. Mis met assistentie op. De feestproedicatie zal worden gehouden door Pater Menke, terwijl ook de hoogeerw. Pater Provinciaal Kouwenhoven aanwezig zal zijn. Des avonds half acht zal den jubilaris een feestavond worden aangeboden in het R.K Vereenigingsgebouw te Duivendrecht. De feest gave, ruim 300.werd hem reeds Maandag onder couvert door het feestcomité ter hand gesteld. Op onvoorzichtige wijze overgestoken Hedenochtend is een 52-jarige werklooze, die per fiets op weg was naar het stempellokaal, op den hoek van den Hoofdweg en de Sloter- dijkermeerlaan door een auto aangereden en op slag gedood. De man stak zonder daartoe teekenen te geven en bovendien zonder uit te kijken den weg over, zoodat hij een van rechts naderenden auto, die dus voorrang had, niet bijtijds aan zag komen. Uitwijken was niet meer mogelijk. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat in verband met de Kerstdagen de zitting van de R. K. Commissie voor Beroepskeuze van jongens op 24 December niet wordt gehouden. In plaats daarvan wordt er een zitting ge houden op Woensdag 22 December des middags van drie tot half vijf. Inzicht ln onze historie vordert dat leder katholiek zijn Universiteit steu- ne. Als de rijpe vrucht der katholieke middeleeuwen geboren, behoort tot onze emancipatie de volledige eigen Universi teit. daarbij behoort prettige deze vindt U in de uitge breidste keuze in onze speciale verlichting-afdee- ling Schagchelstraat 2 (lste huls vanaf de Ane- gang) en filiaal hoek Cronjéstraat, lïaarlem-N. Wij hebben al complete kappen vanaf 1,89, bijzon dere sorteering oud-Eng. kappen, kronen en hal verlichting. Compl. lees- lampen al van 2.59. De nieuwste zijden en Chintz schemerkappen; poten in de nieuwste houtsoorten. Ruime keuze wandver- lichting vanaf 59 ct. Komt vrij binnen, zonder verplichting. Ophangen van kappen en kronen GRATIS. DEZE WEEK bij een kap van f 5.een moderne wandverliehting cadeau! GROOTE KEUZE al van 1.69 per doos. Losse lampen - Snoer - Fitting enz. - Peer- en Kogellamp 39 ct. met gar. men in Utrecht en breede omgeving, in Twente enz. met snccea adverteeren, dan is 't aangewezen blad daarvoor Bureaux: TELEFOON 10064 offreeren voor het Kerstfeest: HEERLIJKE WEIHNACHTSSTOLLEN, lekkerder dan ze ooit te Haarlem gebakken zijn, van een bijzonder fijn deeg, waarin de geurigste Smyrna-rozijnen en gehakte amandelen zijn gemengd en met een vulling van amandelspijs. In prijzen naar grootte van 0.40, 0.80, 1.20 en hooger. KERSTKLOKKEN van buitengewoon lekker moscovisch gebak, met versieringen van Fransche vruchten en marsepein, vanaf EEN GULDEN. KERSTKRANSEN van fijne boterkorst, vulling van amandelspijs, geglaceerd en met Fransche vruchten en oranje-snippers ge- décoreerd. Prijzen naar grootte, van 1.10 per pond, tweede kwaliteit 0.80 per pond. SPECIALE KERST-TAARTEN, in elke gewenschte samenstelling, met keurige kerst-décoratie, vanaf EEN GULDEN; en Fantasie- tóarten vanaf VEERTIG cent per stuk. CHIPOLATA-, NOUGAT-, SLAGROOM- en CONFITUURTAARTEN Keus uit honderd verschillende samenstellingen. EXTRA-FIJN KERST-KRENTENBROOD, zeer fijn deeg, ver mengd met gehakte amandelen en gevuld met amandelspijs, 0.40, 0.80 en 1.20. Fijn Krentenbrood TWINTIG, VEERTIG en ZESTIG ct. per stuk. U kunt Uwe bestellingen opgeven aan onze rijdende broodwinkels of aan onze bakkerij Paul Krugerkade 31, Telefoon 11496. Vroegtijdige bestelling wordt DRINGEND verzocht. Zaterdag en Zondag 25 en 26 Dec. 8.15 unr BEIDE KERSTDAGEN GROOTE LACH-AVONDEN: KLUCHT IN 3 BEDRIJVEN, naar het Fransch Populaire prijzen, excl, bespr,: 60, 85, 120, 1.55, 1.90 MARQUETTE Sedan, 4-d., slechts 38.000 K.M. geloopen 450.— tons WHIPPET gesL bestelwagen 175. '/a tons DODGE, 4 cylinders open bestelwagen 125. Een weekblad, dat speciaal voor hen wordt uitgegeven. Voor kinderen van 6 tot 10 Jaar: 12 bladz. 3% ct. per week. Voor kinderen van 10 tot 14 Jaar: 24 bladz., S cent per week. Bevat niet alleen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdienstleer, nuttige handwerken, huisvlijt, ge schiedenis en aardrijks kunde. N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11