De massa-moordenaar Weidmann in de cel van Landru MIVA krachtig MISSIE machtig New-Yorksche Beurs DINSDAG 21 DECEMBER 1937 De kwestie der mede plichtigen Terroriseerde „het monster" de bende? De violist Hubermann té Milaan Kroonprins Paul naar Duitschland Olympische Spelen te Tokio Korte berichten stoomvaartlijnen Weidemann beschuldigt Roger Mellion van den moord op Leblond Binnenkort zal hij zijn werk hervatten Van 24 Augustus tot 8 Sept. 1940 KON. NED. MIJ. VOOR TUIN BOUW EN PLANTKUNDE Philodendron NATUURMONUMENTEN OP TEXEL Schilderijen van v. Boxel in het Museüm van 't' Staatsboschbeheer Examen Fransch M. O. B. Examen Apothekersassistent Staatspractijkdiploma handel en administratie Nederlandsche taal en letter kunde M. O. Geschiedenis M. O. Staatsinrichting M. O. Technische hoogeschool Stemming bij aanvang vast; later verdeeld INKOMSTENBELASTING Afschaffing der schattings- commissiën NATURALISATIES De toeneming geeft geen reden tot ongerustheid Geen audiëntie WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 20 December MARKTNIEUW* FAILLISSEMENTEN Clearingkoersen Van onzen Parijschen correspondent) Cel no. 3 van de gevangenis Sint-Pierre te Versailles, waarin indertijd Landru, een der meest sinistere figuren uit de mo derne geschiedenis der criminologie, gevangen heeft gezeten, in afwachting van zijn doodvon nis en de voltrekking ervan, huisvest thans den massa-moordenaar Eugen Weidmann, wien on getwijfeld hetzelfde lot boven het hoofd hangt. No. 3 van de gevangenis van Versailles staat bekend als de cel der ter dood veroordeelden. Het kan zijn, dat met de bekentenis van den zesden moord, die, in het woud van Fontaine- bleau gepleegd op de jonge gescheiden Elzas- ser vrouw van goeden huize, Jeanne Keiler, geboren Brest, de reeks moorden, welke Eugen Weidmann sedert hij zich Mei j.L uit Duitsch- land komend in Frankrijk vestigde, is afgeslo ten. De met verschillende initialen gemerkte onderdeelen van vrouwengarderobes, welke de politie in de villa te Saint-Cloud had gevon den, zijn, voor zoover niet toebehoorend hebbend aan Jeanne Keller, afkomstg gebleken van een- voudigen diefstal en geïdentificeerd als weg gekaapt van een onbeheerd parkeerenden auto aan de Champs-Elysées met den koffer, waarin zijn zaten. Van den anderen kant vraagt zich de politie nog af, of Weidmann misschien ook niet de hand in het spel heeft gehad in de spoorlooze verdwijningen van nog een viertal vrouwen, die gesignaleerd zijn en in de moorden op een tweetal taxi-chauffeurs, van welke moorden de daders tot nu toe onbekend bleven, maar die door de wijze, waarop zij gepleegd werden, sterke overeenkomst vertoonen met de moor den, welke Weidmann tot nu bekend heeft. Maar geen enkele positieve aanwijzing, dat Weidmann nog andere dan de zes reeds door hem bekende moorden zou hebben gepleegd, schijnt de politie vooralsnog ter beschikking te staan. Zij heeft alleen onder de paperassen in de door Weidmann bewoonde villa een naar het schijnt nogal uitvoerige correspondentie gevonden over het plaatsen van kleine annon ces, welke een der geliefkoosde methodes was van den moordenaar, om prooien in zijn val te lokken, en waarin dan ook de jonge joodsche koopman Leblond en Jeanne Keller het slacht offer zijn geworden. Op het oogenblik trachten de politie autoriteiten uit te zoeken welk aandeel elk der drie in arrest gestelde medeplich tigen Roger Million, Jean Blanc en Colette Tricot, de vriendin van het drietal is, de reeks der bekende zes roofmoorden gehad heeft. De rechter van instructie hoopt hierin wat meer licht te kunnen verschaffen, wanneer de zer dagen in zijn kabinet het drietal met Weidmann zal worden geconfronteerd. Intregeerend is vooral de rol, welke Roger Million bij dit alles gespeeld heeft. Weid mann, die zich aanvankelijk ervan beschul digde eigenhandig en alleen Roger Leblond te hebben gedood met een schot in den nek, terwijl Million in een nevenvertrek van de villa naar papieren zocht, is, zooals men weet, later, toen hij vernam, dat Million gearresteerd was, hierop teruggekomen. Hij. beschuldigde nu Million ervan Leblond te hebben neergeschoten. Million zou hem tevoren gevraagd hebben, hem te leeren, hoe men het zekerste iemand kon dooden. „Met een schot in den nek, bout portant. Dat mist nooit", had Weidmann hem geantwoord en Million had deze „les in het doodschieten" opgevolgd. Deze mededeeling had Weidmann gedaan tijdens hetzelfde verhoor door den rechter van instructie, waarin hij bekend had ook de moor denaar te zijn van Jeanne Keller. Deze moord verklaarde hij echter al direct tezamen met Million te hebben beraamd en ook uitgevoerd. Tegenover deze beschuldigingen houdt Mil lion, die weet, dat het om zijn hoofd gaat, hardnekkig vol, dat „het monster" liegt. Evenals Leblanc en Colette Tricot geeft hij voor door Weidmann geterroriseerd te zijn. Van dit ge terroriseerd zijn door „het monster", zooals men Weidmann noemt, blijkt echter uit de wijze waarop het drietal met hem omging niet erg veel. Tegen Million kan de rechter, behalve de beschuldiging van Weidmann, nog verschillen de zeer bezwarende omstandigheden aanvoe ren, o.a. deze, dat Leblond is doodgeschoten met een kogel uit een 6.3 m.m.-revolver, van welk kaliber het op Million gevonden wapen was, terwijl Weidmann met een 7.5 m.m.-re- volver „opereerde". Op zijn allerminst bevreemdend moet verder de houding heeten van Roger Million's vader en van den bar-exploitant en diens vróuw, waar Million senior als keliner in dienst was. Alle drie zijn sinds den moord op Leblond op de hoogte geweest van het ongure bedrijf waar aan de benle, die geregeld hun café bezocht, zich schuldig maakte. De jonge Million had den moord op Leblond medegedeeld. Hun schuldig zwijgen is mede oorzaak, dat Weid mann nadien nog twee slachtoffers heeft kun nen maken. Juridisch schijnt volgens de Fran- sche strafwet hun zwijgen echter niet straf baar. Ook de familie van Colette Tricot blijkt reeds geruim en tijd min of meer bekend te zijn geweest met het misdadig karakter van de bende, waarvan Colette deel uitmaakte en Weidmann het hoofd was. Ook hier verkoos men maar liever te zwijgen, uit angst voor den misdadiger, voor de politie, of uit angst betrekkingen in verlegenheid te brengen en zijn zaken benadeeld te aen. De massa-moordenaar "Weidmann MILAAN, 20 Dec. (ANP) De beroemde violist Bronislaw Hubermann, die bij het vlieg ongeluk van de Specht is gewond, heeft eenige weken in een sanatorium te Weenen vertoefd, en is thans te Milaan aangekomen, waar hij zich onder behandeling heeft gesteld van eetl specialist. Deze heeft een nieuw chirurgisch in grijpen niet noodig geoordeeld doch acht eert electro-therapeutische behandeling voldoende. Hubermann voelt zich vrij goed en is voorne mens binnenkort zijn werk te hervatten. ATHENE, 20 Dec. (DNB) Kroonprins Paul vertrekt vandaag naar Duitschland om de Kerstdagen door te brengen op het kasteel Blankenburg bij de familie van zijn verloofde, prinses Friederike van Brunswijk. Na Nieuwjaar zal hij naar Griekenland te- rugkeeren. Het organisatiecomité voor de Olympi sche Spelen 1940 te Tokio heeft de data der spelen thans vastgesteld. De openingsplechtigheid zal op 24 Augus tus om 16 uur Japanschen tijd geschieden, terwijl de sluitingsplechtigheid op 8 Sep tember d.a.v. om 16 uur zal aanvangen. Zouden wij waardige zonen en doch ters zijn van de martelaren, de verdrukten, de lijders en strijders, als wij te kort schoten ln het laatste en toch waarlijk niet het zwaarste werk van onze emancipatieinstandhouding en alt- bouw onzer eigen Universiteit? De Koning en de Koningin van Denemarken hebben Zaterdagmiddag de terugreis van Enge land naar hun land aanvaard.' De koning van Griekenland is van zijn reis door Europa te Athene teruggekeerd. De minister van Binnenlandsche Zaken, Handel, Nijverheid en Verkeer van Luxem burg, Schmit, is na een korte ziekte op 50- jarigen leeftijd overleden. De Hooge Commissaris van den Volkenbond te Danzig, Burckhardt, is te Warschau aan gekomen. Hij heeft een onderhoud gehad met minister Beck over den toestand in de Vrije Stad. De afd. Utrecht van bovengenoemde Maat schappij hield onder leiding van den vice-voor- zitter den heer W. Verton, hare maandelijksche ledenvergadering in Hotel Noord-Brabant. De heer D. J. Romein, hortulanus, hield ver volgens een vervolg-voordracht over den In aansluiting over hetgeen spr. in zijn eerste voordracht behandelde, wees spr. op de verwant schap tusschen den Philodendron en den Anthu- rium, alsmede op de kenmerkende verschillen en overeenkomst van beide families. Het was we derom prof. Schott uit Schönbrunn, die den Phi lodendron in tal van variëteiten heeft gekweekt. De naam is afgeleid van het Grieksche woord phllieo, dat beminnen en dendron, dat boom beteekent, dus: bij voorkeur op boomen levend. Van beide families is het juist het schutblad dat we als bloem zien. Van een 12-tal variëteiten van den Philodendron die vervolgens ter tafel kwamen, gaf spr. een toelichting, waarbij hij wees op den Philodendron pertusum, die veel in Duitschland wordt gekweekt en een gewild han delsartikel is geworden. Hoewel dfe plant met eveng. naam wordt aangeduid, is toch haar juiste naam Monstera deliciosa. Een bekende varië teit van de Aronidaeen is de Defenbachia, waar van een 5-tal variëteiten in den Utr. Hortus aan wezig zijn. In natuurstaat worden tal van Aronidaeen in Centraal Amerika aangetroffen. Van de Colocasia, in Ned.-Indië voorkomend, wrdt de knol gegeten, die veel zetmeel bevat. De Richardia is verwant aan de in ons land. voorkomende Calla, veel in de Loosdrechtsche plassen bloeiend. Deze plant dankt zijn naam aan den bekenden Franschen plantkundige en lateren tuinarchitect Richard. De heer Perk Vlaanderen, opzichter bij den Plantsoendienst, gaf hierna een beschouwing over tal van thans bloeiende heesters, over de bloeiwijze en de wijze van beplanting, welke in onze plantsoenen en parken te bewonderen is. Spr. toonde bij zijn causerie de door hem be sproken struiken als: de wilde roos, de Cornis alba, de Ptelea Thofoliatea, Peperboompje, de Typercium androsaenum en de Colycanthus praecox. Door toevallige omstandigheden is het Staats boschbeheer in de gelegenheid geweest, een aantal schilderijen te doen vervaardigen van natuurmonumenten op het eiland Texel. De kunstschilder P. J. v. Boxel, te 's-Hage. was het, die gedurende zijn verblijf op genoemd eiland een 6-tal groote stukken maakte, Welke, als bezit van het Staatsboschbeheer, van tijd tot tijd geëxposeerd zullen worden en thans voor 't eerst de publieke aandacht vragen in het Museum van het Staatsboschbeheer op het Hoogeland te Utrecht. Van 20 December tot en met 10 Januari 1938 zal deze tentoonstelling geopend zijn: iederen werkdag van 1012.30 uur en van 13.30—16 uur; en op Zondag 2 Januari van 13.3016 uur; op de beide Kerstdagen echter, op Nieuwjaars dag en des Donderdags is er voor het publiek geen toegang. De collectie is momenteel ondergebracht in een der zalen van het Museum, welke voor dit doel thans speciaal ingericht moest worden, doordat deze schilderijen een bijzonder grooten omvang hebben, hetgeen wel dienstig was, om een eenigszins juisten indruk te geven van het imposante aspect, dat de geschilderde natuur monumenten bieden. Wel waren reeds diverse foto's van deze .mo numenten" gemaakt, doch nu deze tafereelen thans in kleuren zijn gezet, kan de rijkdom van die natuur des te beter tot uiting komen. De schilderstukken stellen voor: de Slufter aan het einde van den zomer; het Loodmans- duin in den winter, de Westerduinen in den zomer, de Muy in Maart, de Westerduinen in Juli (Zilvermeeuwenkolonie in „het Westen") en de Muy in den winter. Een bezichtiging van deze collectie kunnen wij ten zeerste aanbevelen. Bij bezoek aan de ten toonstelling ontvangt het publiek een oriëntee- rende toelichting. AMSTERDAM. Geslaagd mej. H. C. Nienhuis te Bussum. AMSTERDAM. Geslaagd de dames J. B. Soel- man en B. Kapper te Amsterdam. 's GRAVENHAGE. Geslaagd: de dames P. J. Bijl te 's Gravenhage, E. W. Kiestra te Sneek, J. Kranenburg te Amersfoort, G. F. Liedmeijer te Amsterdam, A. P. G. van Niekerk te Sas- senheim en de heeren W. D. van Balderen te Amsterdam, J. van den Ban te Rotterdam, D. A. de Boer te 's Gravenhage, H. van den Bor te Amersfoort, Ph. Bouwens te Dordrecht, J. F. Breukhoven te Amsterdam, A. J. van den Broek te Eindhoven, C. Broeksma te Utrecht, J. van den Brug te Gouda, A. van Buuren te Delft, J. E. M. Damave te Wassenaar, J. W. Dekker te Amstelveen, C. M. J. Delnooz te Maastricht, P. J. van Driel te Oost en West Souburg, E. van Dijk te Rotterdam, Th. J. Gie- ling te Utrecht, A. F. Goudappel te Amster dam, H. A. Groen te Amsterdam, A. C. Hartog te Scherpenisse, W. J. A. de Heer te Schiedam H. A. Hofer te Leeuwarden, J. Hollander te Eindhoven, G. W. Huizing te Wildervank, -J. F. Ch. M. Jansen te 's Hertogenbosch, P. A. de Jong te Krommenie, P. Jongebreur te Arnhem, P. H. van der Kamp te Zwolle, W. J. F. Kamp huis te Rotterdam, H. F. Karreman te Ouder kerk a. d. Amstel, G. P. E. Knibbeler te Breda, D. J. Koelhof te Rotterdam, A. P. Krul te Sche- veningen, H. A. A. de Kruijff te Eindhoven, S. Kuiper te Hengelo (O.), D. J. van der Laan te Eindhoven, W. C. H. Leij deckers te Heerlen, J. M. van der Linde te Ambt-Vollenhove, C. van der Mark te Apeldoorn, A. Th. Meijer te Zut- phen, Chr. Meijer te Eindhoven, S. Morel te 's Gravenhage, T. Nieboer te Amsterdam, F. G. Njjman te Eindhoven, A. C. Oberg te 's Gravenhage, F. J. van de Pol te Rotterdam, N. J. A. de Priester te Amsterdam, S. R. Prinsze te Amsterdam, A. Richter te Hilversum, D. de Roode te Leiden, W. J. Roozenburg te Kampen, P. Ross te Amsterdam, W, H. van Saagsvelt te Amsterdam, O. H. Sawade te Amsterdam, K. J. Schaap te De Bilt (Utr.), J. J. Schellings te Alkmaar, J. W. Siebeling te Zaandijk, J. A. W. Slingerland te Hillegersberg, A. Smaal te Dordrecht, A. M. J. Sondag te Voorburg (Z.H.), D. van Staveren te Hillegersberg, W. J. Takes te Haarlem, G. J. Thomasse te Eind hoven, KI. Ton te Middelburg, M. J. Top te Meppel, D. Verboom te Delft, H. H. M. Ver hees te 's Hertogenbosch, E. Verwaal te Haar lem, E. Visser te Groningen, J. Woet te Oost- zaan, S. van der Weijden te Arnhem, J. van Wolferen te IJsselmonde, R. A. van Dijk te 's Gravenhage, W. A. Wijnhoud te Arnhem, H A. van Zoelen te Rotterdam, J. van Zuijlen te Haarlem en U. Zwolsman te Zaandam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd mej. M. J. Ru- ding te Tilburg, J. H. B. Nieuwhof te 's-Gra- venhage, Jr. van der Meulen te Appingedam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd mej. M. P. A Berge te Vught. Deze examens zijn geëindigd. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd J. P. C. M. van Rooy te Standdaarbuiten. DELFT. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur: A. D. Lo- man, Roermond. NiEW-YORK, 20 Dec. (particulier). De nieu we week werd op de New-Yorksche effecten beurs in een vrij opgewekte houding ingezet. Het sentiment bleef gunstig en de koersstijging van Zaterdag werd bij de opening voortgezet. De aanvankelijke koersverbeteringen varieer den van y2 tot VA dollar. De terugverwijzing van de wet op de arbeidstijden en loonen door het Huis van Afgevaardigden, heeft een zeer goeden indruk gemaakt. Hoewel voor vele groo te maatschappijen deze wet geen nieuwe las ten zou beteekenen, zijn velen toch van mee ning, dat een doorvoering onder de huidige omstandigheden minder gewenscht is te ach ten, zoodat de kans, dat de wet ingrijpend zal worden gewijzigd en misschien wel van de baan zal gaan, als een haussefactor werd be schouwd. Voorts vormde de door de I.C.C. toegestane nieuwe partieele tariefsverhooging voor de sporen een stimulans voor de markt. Hoewel het totaalbedrag, dat hiermede gemoeid is, niet groot is, beschouwt men deze bereidwilligheid van de I.C.C. als een teeken dat deze commissie de moeilijkheden van de spoorwegen thans vol komen inziet en in verband hiermede wordt de kans, dat de volle gevraagde tariefs- verhoogingen zullen worden toegestaan, groot geacht. Als gevolg van een en ander bleek de publieke belangstelling heden eindelijk weer eens wat grooter te zijn geworden, dat in te genstelling tot de gebruikelijke ontwikkeling cm dezen tijd van het jaar. Er was in het bij zonder voor staalwaarden, chemische fondsen en sporen ruime vraag, waarbij wat de eerste twee categorieën betreft, zeer waarschijnlijk evenals Zaterdag j.l. ook weer bewapenings verwachtingen een rol speelden. Ook vliegtuig fondsen waren trouwens weer vast, zij het, dat de koersverbeteringen beperkter bleven. De handel was reeds in het eerste uur veel om vangrijker dan de laatste weken gewoonlijk het geval was. Er werden nl. niet minder dan 440.000 shares afgedaan. In het verdere verloop bleef de tendenz vast en konden de koerswin sten zich onder leiding van staal- en chemische fondsen over de geheele linie uitbreiden, waar bij winsten van meer dan 2 dollar konden wor den geregistreerd. Eethlehem Steel stegen zelfs ruim 3 dollar. Winstnemingen werden over het algemeen gemakkelijk en tegen stijgende koer sen opgenomen. In het verdere verloop kon niet overal de winst behouden blijven, hoewel de stemming over het algemeen vast bleef. Het slot kwam dan ook voor de meeste fondsen opnieuw op hooger peil te liggen; op het hoogste punt van den dag was dit echter niet. Tegen aller ver wachting in was de bedrijvigheid in de staal industrie opnieuw lager getaxeerd en wel op 23% pCt., tegen de vorige week 27.4 pCt. Op het koerspeil van de betreffende waarden had dit geen noemenswaardigen invloed, U.S. Steels zakten geleidelijk aan wat in, doch een winst van ruim 1% dollar kon per saldo worden op- geteekend, terwijl Bethlehem Steels bijna op het hoogste punt van den dag sloten met een winst van 3 punten. National Steels monteer den 2 dollar. Automobielwaarden konden even min het behaalde a vans vast houden; Chryslers, die 1% punt hooger waren verhandeld in den loop van den beurstijd, verlieten de markt op onveranderden prijs. Ook voor de overige auto mobielfondsen bleven de voordeelige verschillen beperkt. Mijnen waren vast; de noteering voor Amer. Smelting stelde zich voortdurend hooger, zoodat het slot met een winst van 2% punt kwam. Anaconda's boekten een winst van 1 punt. Sporen waren goed prijshoudend, ter wijl voor Pennsylvania Railroad en Union Pa cific een winst van resp. 1% en 114 punt kon worden geregistreerd. Luchtvaartwaarden zet ten de rijzing weer verder voort, mede in ver- Volgens het verslag der vaste commissie voor belastingen uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot definitieve afschaffing van de schattingscommissiën voor de inkomstenbelas ting, werd er uit het midden der commissie op gewezen, dat de opheffing der schattings commissies toch niet geheel zonder bedenking is. Vooral in de kleinere gemeenten meende men waren de leden der schattingscommis sies, welke in den regel gevormd werden uit hen, die sedert tal van jaren ingezetenen der gemeenten waren, meermalen met personen en toestanden beter op de hoogte dan de inspec teurs der belastingen en de onder hen dienst doende ambtenaren, die over het algemeen slechts gedurende een beperkt aantal jaren in een bepaalde standplaats verblijven. Meerma len is in de vergaderingen van schattingscom missies gebleken, dat de leden dier commissies den inspecteur waardevolle gegevens omtrent contribuabelen konden verschaffen. In een nota naar aanleiding van het eind verslag van de commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over het ontwerp van wet hou dende naturalisatie van Eugen Hans Bahr en 21 anderen, zegt de minister van1 Justitie, dat voor ongerustheid over de toeneming van het aantal voordrachten ter naturalisatie van vreemdelingen geen grond bestaat. Het pleidooi voor het aanleggen van meer positieve maatstaven, waaraan aanvragen tot naturalisatie behooren te worden getoetst, meent de minister niet te moeten opvatten als de verdediging van een positief stelsel in dezen zin, dat een Nederlandsch staatsbelang door de voorgestelde naturalisatie gediend be hoort te worden.' Het aanvaarden van een der gelijk stelsel stuit niet alleen af op practische bezwaren, maar moet ook geacht worden in strijd te zijn met stelsel en bedoeling der op dit stuk geldende wettelijke bepalingen. In onmiddellijk verband met vorenbedoeld pleidooi wordt een karakteristiek gegeven van de opvatting der regeering, welke een uiterste van „negativisme" zou doen vermoeden. De eenige maatstaven zouden zijn: niet staatsge vaarlijk, geen gevaar voor armlastigheid. Deze weergave moet op een misverstand berusten. De minister meent baar reeds daarom niet onweersproken te mogen laten. Gelijk uit de raadpleging der stukken kan blijken, wordt steeds als maatstaf vooropgesteld: of de aan vrager voldoende vereenzelvigd is met ons land, waarin hij zijn verblijf houdt en of hij vol doende in onze volksgemeenschap is opgeno men. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 24 December niet plaats hebben. band met belangrijke orders voor vliegtuigen voor buitenlandsche rekening. Aandeelen in te legraaf maatschappijen waren eveneens goed ge disponeerd, evenals chemische waarden, van welke rubriek Allied Chemical 4% punt ver beterden. Oliewaarden waren aan den verdeel- den kant met kleine voor- of nadeelige verschil len. Kunstzydewaarden hadden van verkoopen te lijden in verband met de prijsverlaging van kunstzijdegarens met 3 11 dollarcents per yard door de Viscose Cy. Ook tabakswaarden vorm den een uitzondering; Arno» Tobacco verloren VA punt. Hoewel aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen evenmin op het hoogste punt van den dag de markt verlieten, kon voor Case Treshing toch nog een winst van 4 dollar worden geboekt. De omzetten bedroegen 1.400.000 shares. Slotkoersen Dec. 20 18 17 Allied Chemical 168 163% 162 American Can Co. 74 733/s 73 Am. Car. F.dry 28 271/4 264/p Am. Smelt. Ref. 52 491/4 48% Am. Tel. Tel. 148% 1471/4 1461/4 Am. Tobacco B. ,63 64% 64 Am. Waterworks 138/4 131/4 133/s Anaconda Copper 33% 32% 313/4 Atchison Topeka 41 403/4 40 Baltimore Ohio 1 1/4 12 11% Bethlehem Steel 60% 57% 551/2 Canadian Pacific 8 8 77/s Case Treshing '-61/4 9 91% Chase National B. 40% 401/» 401/2 Ches. Ohio 38 y4 37% 37% Chicago Rock Isl. 1 1 lVs Crysler Motor 55% 553/4 55 Cities Service 2 2 2 Consol Gas N.Y. 254/8 24% 241/4 Continental Oil 31% 31 30% 7 Dawesl. 313/4 31 51/2 Young 24% 25 24% Deleware Huds. 17% 163/4 16 Douglas Aircraft 383/4 37% 36% Dupont de Nem. 120 117% 1154/8 Eastman Kodak 165 162 160 El. Bond Sh. 10% 103/s 104/s General Electric 447/a 43% 431/4 General Motors 33% 331/4 327/8 Good Year 19% 193/4 193/4 Hudson Motor 7 6% 63/4 Illinois Central 11% 11% 11 Intern. Harvester 69% 67 65 Intern. Nickel 451/4 454/s 44% Intern. Tel. Tel. 73/4 7% 7% Kennecott Copper 394/g 383/g 373/4 Missouri Pacific 1% 1% 1% Idem pref. 34/s 3 27/8 Montgomery Ward 36% 35% 34% Nat. City Bank 26% 261/4 26% Nat. Dairy Prod. 14 14 14 New York Central 20 19% 187/g North. Amer. Co. 22 21% 22 Norfolk G? Western 190 190 188% Pennsylvania 23 21% 211/s Phillips Oil 41 40% 40% Proctor Gamble 45% 444/s 45 Publ. Serv. N. J. 333/4 331/4 33% Radio Corporation 6% 6% 6% Sears Roebuck 61% 603/4 591/4 Shell Union Oil 17% 171/4 16% Socony Vacuum '151/4 154/s 147/g Southern Pacific 22% 224/8 211/4 Southern Railway 14 133/4 131/4 Standard Brands 8 8 SVs Stand. Oil of N.-J. 46% 464/g 45 Tidewater Ass. Oil 15 V4 15% 151/4 Union Pacific 86'/4 85 84% United Aircraft 251/4 237/g 23% United Corp A. 3% 3% 3% U. S. Leather 6% 6 6 U. S. Rubber 27% 26% - b 1/2 U. S. Steel 6O1/4 58% 573/g Western Union 24% 23% 23% Westingh. Electr. 1107/g IO81/4 106% Woolworth Building 371/4 367/a 36 Gedaan en laten, t bieden. ex. dividend. ex coupon. NEW YORK, 20 Dec. Slotkoersen Dec. 20 18 17 Brussel 16.99% 16.99 16 99% Rome 5.261/4 5.261/4 5.261/4 Madrid 6 25 6.25 6.25 Bern 23.13% 23 13 23.13 Weenen 18.91 18.91 18.91 Oslo 25.12 25.12% 25.10 A'dam 55.601/2 55.59 55.61 Londen 4.994# 4.99!? 4..9Ü Parijs 3.393/4 3 39% 339 !e- Berlijn 40.30 40.31 40.30 NEW YORK, 20 Dec. 20 Dec. 18 Dec. 20 Dec. 18 Dec. Rubber Standaard Sept 14.9615 01Mei 15.40- 1542-f Dec. 14 9615.01-f Sept 15.56- 15.52 Jan. 14 17- 15. 0- f Oct. 15.61 15.57 Mrt. 15.28-f 15 33 Suiker Dec. 2.32 2 33-35 Mei 2.32-33 2:34.35 Jan. 2.32-33 2 34-36 Juli 2.33-34 2 35-37 Mrt. 2.32-33 2.33-35 Sept 2.34-35 2 36-38 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. 5.00-05 4 95-_ Dec 7 35- - 6 98 Mrt. 4 20 4 17Mrt. 6 10 609-10 Mei 4 12 4 08-— Mei 603 6.04- Juli 4 09 4.06-— Juli 6 03 6 04 Dec. 4.09- 4.06-- Sept 6 07 6 04 Sept 4.09- 4 06Dec 6.10-- 6 07 Katoen Oct. 8 23-25 Mei 8 46-48 8.27 Jan. 8,36 812-— Juli 8 58-59 8,33-34 Mrt. 8.41-44 8 22Dec 8.63 8 42-43 Tin Loco 42 25 42.50 Termijn 42 25 42.50 CHICAGO, 20 Dec. 20 Dec. 18 Dec. 20 Dec. 18 Dec. Tarwe Haver Dec, 94%*% 943/3-1/4 Dec. 31% - - 31% - - Mei 91 - Vi 91 - 907/g Mei 30V8 -- 30 - Juli 85% 85%-3/g Juli 28% 8% -- Mais Rogge Nieuw contract Dec. 58% 58 Dec. 67% 67% Juli 591/4 5J - - Mei 69V» - 693/g -- Mei 59% 59 - Juli 664/8 - 657/g Reuzel Oct. Jan 835 8 25 Dec. 8,15 8 00 Mei 8.77% 8 65 Juli 8.87 8.72% WINNIPEG, 20 Dec. 20 Dec. 18 Dec. 20 Dec. 18 Dec. Tarwe Gerst Dec 125%-- 127 Dec. 58%- - 591/s- Mei II6V8-- II6V4-- Mcl 584/8 58%- Juli 11(3/8-- 1111/2-Juli 55% 56 -- Rogge Lijnzaad Dec. 75% 758/.Oct. Mei 771/4 - - 77%-- Dec. 171 171 •- Juli 76Ve 77 -— Mei. 171 1713/g- - Haver Dec. 47Va 471/4-- Juli 431/4- - 431/4 - Mei 45% 45% gedaan en laten t. bieden (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 Gew. Cultuur Vorsten! Kon. Olie Kon. Olie Warrant Philips Unilever Aku Anaconda H. V. A. Ned. Scheepv. Unie U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Shell Union City Service Gew. Marine North. Am. Rayon uur 89 3741/4—376l/2 f 330—332 296'/,—2971/2 45 48 24i/4-247/8 444—443 1221/4—123 445/8-45l/4 443,4-461/4 14'/,-143/4 2141/2—215 131/s13 3/16 13/4—113/16 31/—3 7/16 153/3 Van 4.305 uur Java Cultuur Mij. Kon. Olie Philips Aku Anaconda Java China Japan lijn U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Tidewater Shell Union City Service Gew. Marine 173 3771/—3761/2 297 43 2434—24% 96 451/4—453/8 461/ 46 14 9/1614% 2151/2 117/8 13 3/16 1 3 7/16—31/2 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 18 Dec.: Fenja, m'-S-; Leningrad (voor Zaandam); Cabo, m.i., Londen. Vulcanus, s. Middl. Zee; Condor, s„ R'dam. (voor Velsen). 19 Dec.: Wild Rose, s., Swansea; Vesta, m-S" Rochester; Caribia, m.s., Hamburg (voor Umul- den); Amstelstroom, m.s., Huil; Maaskerk, s., Afrika; Jantiena, m.-s, Londen; Crynssen s., Ham burg; Tempo, m.s., Swansea; Kemphaan, m-S-> Kingslynn; Tiberius, s., Middl. Zee; Nereus, 6" Kopenhagen; Pluto, s., Hamburg; IJstroom, m-5-' Leith; Rijnstroom, m.s., Swansea. 20 Dec.: Rhein, s.. Hamburg; Merel, s., Londen, Theano, s., Fowey; Ostmark, s.. Kopenhagen. Odysseus, s., Danzig; Belgia, s„ Gothenburg; Pro* wess, m\s„ Huil, (voor Zaandam). Vertrokken 18 Dec.: Granö, s„ Malmö; Monica. m.s., Harburg; Schleland, s., Methil; Rambon, Antwerpen; Hontestroom, s., Londen. 19 Dec.: Vllestroom, s., Hull; Helmsdale, s" Aberdeen; Marvel, s„ Oslo; Tinge, s., Methil; Pres- Sergent, tank, Rouaan; Caribia, m.s., W.-Indië vu» Antwerpen; Poelau Laut, m.s.. Hamburg, Aangekomen 20 Dec.; Asperity, m.s„ Aberdeen. Orion, s., Middl. Zee. Vertrokken 20 Dec.: Maryiyn, s., Duinkerken- KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, thuisreis, lo Dec. van Rio Ja* neiro. MONTFERLAND, thuisreis, 18 Dec. n.m. 6 van Las Palm'as. KON. NED. STOOMB. MIJ. VULCANUS, 18 Dec. van Middl. Zee te Amst. CRYNSSEN, 19 Dec. van Hamburg te Amst. NEREUS, 19 Dec. van Kopenhagen te Amst. TIBERIUS, 19 Dec. van Middl. Zee te Amst. PLUTO, 19 Dec. van Hamburg te Amst. ODYSSEUS, 20 Dec. van Danzig te Amst. ACHILLES, R'dam naar Lissabon, pass. 19 pec' Dungeness. AJAX, 18 Dec. van Napels naar Sete. ARIADNE, 20 Dec. van Amst. te Aarhuus. BERENICE, uitreis, was 18 Dec. 4 uur n.m. l°u mijlen Z.W. van San Miquel. CERES, R'dam' naar Middl. Zee, pass. 16 D®0; Gibraltar. |g DEUCALION, 19 Dec. van Tunis te Alexandria. DOURO, 18 Dec. \Un Oporto naar Vigo. FAUNA, 19 Dec. van Triest te Fiume. HERCULES, R'dam naar Algiers, pass. 19 D0 Dungeness. JUNO, 18 Dec van Istanboul n. Yerakinl. PERSEUS, 20 Dec. v.m. 3 uur van Amst. w Hamburg. TELAMON, 18 Dec. van Dikill te Izmir. THESEUS, Stettin naar Amst., pass. 20 Dec. vu»' 6 uur Brunsbuttel. VESTA. 19 Dec. van Piraeus naar Gythion- EUTERPE, Amst. naar Bordeaux, pass. 19 06 Dungeness. ORESTES, uitreis, pass. 19 Dec. Dungeness. BENNEKOM, thuisreis, was 20 Dec. 12 u. 's nu° dags 115 mijlen Z.W. van Lizard. ORION, 20 Dec. van Middl. Zee te Amst. BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 18 Dec. BeveZie'- MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, wordt Dinsdagochtend 8 uUf van Batavia te IJmuiden en 12 uur 's middags w Amst. verwacht. 19 JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, Dec. van Sabang. - POELAU ROEBIAH, uitreis, 19 Dec. van Gehu» MOENA, uitreis, 20 Dec. te Antwerpen. POELAU LAUT, 20 Dec. van Amst. te Hambu1® HOLLAND-AMERIKA LIJN BLOMMERSDIJK, uitreis, pass. 19 Dec. DU°' geness. 9 DRECHTDIJK, R'dam naar Pacific Kust, w» 1 Dec. 12 uur 's middags 300 mijlen Z.W. va Lands End. LEERDAM, thuisreis, pass. 19 Dec. Dover. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, pass. 18 Dec. GlbraU"1*' DIVERSE SCHEPEN JEANNETTE, 20 Dec. van Dudkjobing te AssC1: NIEUWLAND, 18 Dec. van Hamburg n. GOO» ST. PHILIPSLAND, 18 Dec. van Gdynia "a Rotterdam. SUNETTA, Rouaan naar R'dam, pass. 20 Dungeness, gesleept door de sleepboot Abeill® AMSTERDAM, 20 Dec. Bloemenveiling, 18 Rozen: 614 per 100 stuks. Seringen 615, pen: Allard Pierson 57, roode due 1.201-86',Oo witte 1.802.20, Due de Berlin 1.201.70 per stuks. Chrysanthqn: Germ 611, Sax export 7-'. per 100 stuks. Am. Anjers 711, Narcissen 2.60, blauwe druifjes 11.30 per 100 stuks Plumosa 1022, Spr geri 1019, Freesia 1* r 20, Troschchrysanthen 1030, Berberis 101° F bos. Hulst 0.300.85 per kg. „j. Groenten, 20 Dec.: Bloemkool le soort 4°'„o0 2e soort 24, knolselderij 23.50, andijvie 1 L, r per 100 stuks. Selderij 2—3.50, peterselie 2"„Lol 100 bos. Waschpeen 46, prei 2.504, roode K 24.30, idem groene 1.502.20, idem gele 1/Lrt 1.80, spruiten 59, andijvie 2—5, lof le sC%- 1315, idem 2e soort 911 per 100 kg. Uien 2.45, winterpeen 0.70—0.75 per 30 kg. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N-V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard 17 Dec.: 1. Comm. Venn. o. d. Fa. P. Hendrjj^ Orthen; 2. beheerend vennoot A. C. Hend»1 Den Bosch, v. Faschenstr. 12. tf - Jan Koert Mzn., directeur van een SP park, Middelharnis, Voorstraat 6. nrëi' W. A. J. Jaspers, kleermaker, Gouda, <7°^ haven 66. aJ. W. Koorneef, Rotterdam, Diergaardelaan Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. v' Kloet, Sliedrecht. 193^ Koersen voor stortingen op 21 December x=l tegen verplichtingen luidende in: ,g Reichsmarken 72.49, Lires 9.50, Pese

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2