O' HEKSEN I Sluit Uw winkels op len Kerstdag Haarlem, 21 Dec. Kort en volledig I JAEGER ONDERKLEEDING ALS 'T OM MUZIEK GAAT DINSDAG 21 DECEMBER 1937 winkels op Eersten Kerstdag v°lk. Een aansporing van den Hoogeerw. Deken VAN SCHILDERS EN SCHILDERIJEN Pantalons 1.95, 1.60,1.- en 0.80 Borstrokken 2.30, 1.90, 1.20 en 0.80 PAARL AAftSTËËoiTEL^2ö42HAAkL t M AULA NIEUWE BEGRAAF PLAATS Heeft f 5281 boven de raming gekost m MATJE OP DE KACHEL KERSTMIS IN DE WOON WAGENS Een vierk. M. vloer uitgebrand GROOTE PROPAGANDA- VERGADERING Luistert naar de prachtige Kerst-progr. Philips.- of Erres-toestellen van ALBA - GR. HOUTSTRAAT 158 De blijde gebeurtenis Gala-avond in het Concertgebouw GROENTENAUTO IN ELKAAR GEREDEN OP len KERSTDAG GESLOTEN Kruideniers geven goed voorbeeld STILLE ARMEN BURGERLIJKE STAND Het gebruik van eau de cologne U hebt géén voorrang Programma Radio-centrale Door de radio verzoend Niet-katholieke dokter hoort een preek van zijn zoon AGENDA Bioscopen 22 December Bioscopen Hotelhouders opgelicht Jongeman, die reeds lang een zelfden truc toepaste, ein- lijk gearresteerd STAD uws Opvallend groot is het aantal ingezonden "■Ukken, dat wij dit jaar ontvangen over het dat de winkels op Eersten Kerstdag ge iend mogen zjjn. Zeker, eerste Kerstdag valt dit jaar op ^terdag, maar verleden jaar viel het feest op dag, dus ook op een werkdag, en mochten 6 Winkels ook open zijn, maar het bleef vrijwel "Opgemerkt en er zijn, gelooven wij, zeer weinig j^nkeliers geweest, die van de gelegenheid op efsten Kerstdag hun winkels geopend te 'Uöen gebruik hebben gemaakt. Hoewel er meer reden voor was dan nu, omdat er drie Zondagen achter elkaar vielen, ^ij zijn overtuigd, dat als er winkels op etsten Kerstdag open zouden zijn de eigenaars f de publieke opinie veroordeeld zouden wor- ep en de omzet de onkosten van het open zijn ker niet goed zou maken. Koe komt het echter, dat er dit jaar zooveel gezonden stukken over het geval verschijnen? ®t zijn enkele mededeelingen vanwege de ^tbeldsinspectie in de kranten verschenen, m'aar gebeurt elk jaar omtrent dezen tijd, omdat e regeling van de Winkelsluitingswet in de gutste weken van het jaar heel ingewikkeld is. °k dat kan dus geen aanleiding zijn om er zich jaar bijzonder aan te ergeren. Misschien is de dit jaar ontstane veront waardiging een terugslag op de dezen zomer ^houden verkiezingen voor de Staten Generaal, W°0dat de bepalingen van de Winkelsluitings- in schrijnende tegenstelling worden geacht den gebleken christelijken aard van ons v°lk. Ke aandacht is er nu evenwel op gevestigd en Zal wel een groote aandrang ontstaan om de et te wijzigen. Want wetswijziging is het eenige middel om den toestand verandering te brengen. Ke gemeentebesturen zouden een verordening W°°r hun Sei gemeente kunnen maken, waarbij irste Kerstdag gelijk gesteld wordt met een ,0Pdag in den zin van- de Winkelsluitingswet, bla; ar hét is niet waarschijnlijk, dat 'zulk een /^ordening de vereischte goedkeuring van de Kri Zou ket °on zou verwerven, omdat daarin een materie worden geregeld, welke reeds in de Rijks- is geregeld. Ook verleent de Wet geen be- ''°egdheid aan de gemeentebesturen om dispen se te verleenen. Zelfs de Minister is waar- Schijnlük niet bij machte te bepalen, dat de 'Pkels op a.s. Eersten Kerstdag open mogen *'jp. Hij zou cj^t alleen, meenen wij, kunnen als W'ch bijzondere omstandigheden voordoen. Het S dat Eerste Kerstdag op Zaterdag valt is °°'n bijzondere omstandigheid echter niet. Als °°danig kent de Wet alleen een overstroo- ^Pgsramp, de geboorte van een Prins of Knses. Wij zullen dus voor dit jaar moeten °'staan met een aansporing tot de winkeliers zich op Eersten Kerstdag van slafelijken ar- e'd en het geven van ergernis te onthouden. den loop van deze wetgevende periode kan dan, naar gestreefd worden de Winkelslui- J'tewet in overeenstemming te brengen met de ehschen van de groote meerderheid van ons *k hoop niet, dat de leemte in de winkel- ^bitingswet tot gevolg zal hebben, dat de win- e's werkelijk op het Hoogfeest van Christus' Jkboorte geopend zullen zijn. En daarom vraag j °ok onzen katholieken zakenmenschen, al- P zonder uitzondering eraan mee te werken, op dien daJk alle winkels gesloten zullen Vanzelfsprekend neem ik hierbij aan, dat enkele katholiek inkoopen zal doen, doch ieder ervoor zal zorgen reeds Vrijdag in Pis te halen, wat men met de Kerstdagen °°dig heeft. Laten wij in die dagen vooral denken aan arme broeders en zusters, die hun Kerst- est vieren in bijna even armoedige omstan- Sheden als Joseph en Maria. ^an zal het voor U worden, wat ik U zoo aPrne toewensch: Ken Zalig Kerstfeest. H. C. J. SONDAAL, Deken ^Allereerst zouden we gaarne willen schrijven lee£ de Kersttentoonstelling van schilderijen en ^keningen van den Haarlemschen meester "fiolee, in de kunstzalen Reeker, aan den Cl6™!?' voor de afdeeling Haarlem van het erl- Kunstverbond, wier bestuur deze expo- jJ® ten zeerste aanbeveelt. ^Afiolée is bij voorkeur de schilder van 't land swap en wij kunnen ons zijn liefde voor dit kPerwerp zoo goed indenken. Want schoon is ;»ri 1 landschap onzer „lage landen aan de zee", zijn teedere tinten en zijn steeds wisselend donder licht. Soms is het, gaande of staan- door of in dit landschap, dat men denkt droom te beleven van kleur- en vorm- '°onheid. edel kan die aanblik zijn der wondere van Gods schepping, zooals Hij het zich ^®P kan hebben uitgedacht! ajjPe die kleuren, zie het licht- en schaduwspel, tv het rhythme der lijnen, zoo voornaam en '°dieus! Voelt ge de innige sfeer, ondergaat u, de droome-stemming va nhet stille land je?9 kpü wilt die gaarne aanvoelen, lezer, welnu de hstenaar, de schilder, kan u hierbij behulp- ^•P zijn. L.°t op zekere hoogte! Want ook hij, moge Pog zulk een verdienstelijk artist zijn, kan 1 Pracht en schoonheid slechts „benaderen" Oh zijn vele schilders en bijna allen doen dit Vi- hun eigen, telkens van elkaar verschillende, •tèe. ^iolée houdt zeker het waardevolle droom- to, dient in zijn kunst vervat. Het is of over al q P stille doeken het goud lacht en wemelt van Zon zijn landschappen van andere schilders, die weer andere elementen bevatten, coloristisch, picturaal, technisch of op geestelijke wijze, die een andere taal spreken van de ziel of het hart. Miolée heeft zijn eigen schilderswijs en deze is zeker charmant meer dan diep, literair en ook lofwaardig. Wij noteerden als onze voorkeur: „Boerderij te Vierhouten", „Herfst aan het Gein", „Oude Postweg te Vierhouten", „Zinnia's", „Zonsondergang op de hei", „Duinen in Zwar- teveld", „De mooie Nel" en dan het geitje, met die eenzaamheid om zich heen. Wij kunnen deze expositie zeer aanbevelen; ook van de teekeningen van landschap, mensch en dier is veel te prijzen. Hier toont zich de meester. In „Pictura" aan de Gierstraat wordt een interessante expositie gehouden der werken van vier kunstenaars. Jan Wiegman stelt er zijn aardige, geestige en verdienstelijke silhouetten ten toon. Sinds onze laatste beschrijving zijn er nog weer subtiele en charmante bijgekomen. En of men nu de juffrouw met de kleurige ballonnen bewondert, of sierlijke paardjes, die een hindernis nemen, schaatsenrijdsters, keu velende vrouwtjes, 't is alles even interessant en gracieus. Voorts zijn er van Wiegman anecdotische tee keningen van de padvinders waarop men voor al de nationaliteiten kan bewonderen en hare diverse karakters. Van den edelsmid S. v. d. Hoonaard treft men de artistieke staaltjes aan van deze bijzondere kunst, in figuur en smaak-voorwerpen. Over Nic. Eekman schreven we voor eenigen tijd uitvoerig. Van hem zien we houtsneden, die uitblinken door stijl en vormschoonheid. Tot slot: Wout van Heusden. Hij bracht ver schillende teekeningen (koppen), die diepzinnig en fascineerend mogen worden genoemd. De teekeningen stijgen ver uit boven het louter pic turale; populair is die kunst niet, wel zeer waardevol. Ook naar Pictura wende men in deze dagen zijn schreden. Maken we voorts, aanbevelend, melding van de hoogst interessante kunstexpositie bij De Bois, Kruisweg. Prominente kunstenaara als Redon, Van Gogh, Kruyder, Degouve, Tholen, Coubine enz. vindt men er tesaam. De goede smaak des heeren de Bois verzekert ons een treffende keuze, die ons zeker boeien zal. H. een aangename warme dracht Hensen's kwaliteiten en modellen zijn door jarenlange ervaring be proefd in sterkte en model V A K K L E E D I N G M A G A Z IJ N Op 6 April is met den Staat een overeen komst gesloten met betrekking tot het ver strekken van een voorschot aan de gemeente van ƒ39.000 ten behoeve van den bouw van een aula op de begraafplaats aan den Ver- gierdeweg (Werkfondsplan). De kosten van dezen bouw hebben evenwel 44.281 bedragen; derhalve 5281 meer dan aanvankelijk was geraamd. Pp Een foto van de Kerst-expositie van kerst- en oudejaar sper echten, georganiseerd door het Provinciaal Electrisch Bedrijf in zijn kantoorgebouw aan de Ign. Bispinck- laan te Bloemendaal Een dezer dagen heeft men in de couranten kunnen lezen, dat het verkoopen vanuit winkels op eersten Kerstdag niet verboden is. Wij nemen de vrijheid er op te wijzen, dat deze lacune in de wet, waarop speciaal dit jaar de aandacht valt (de wet bestaat reeds een zevental jaren), niet tot gevolg behoeft te heb ben, dat de winkels ook geopend zijn. Integendeel, voor zoover noodig, adviseeren wij met klem, dat de gebruikelijke Zondagslui ting ook op eersten Kerstdag zal plaats vinden, evenals dat vorige jaren is geschied. Aan het publiek verzoeken wij, hoogstwaar schijnlijk ten overvloede, op dien hoogen Feest dag geen inkoopen te doen. Ons advies is dus: Wel sluiten, niet koopen op eersten Kerstdag. De Besturen van de R. K. Middenstands- vereeniging en Christ. Middenstandsver- eeniging te Haarlem. De Haarlemsche bakkers wijzen er met aan drang op, dat zij len Kerstdag geen brood zul len bakken, geen brood zullen laten bezorgen en bovendien hun winkels gesloten zullen houden. drieën op de voorbank van ïuto zitten mag alléén, als er zior den bestuurde/ 60 cm en voor fe^/élken passagier 40 cm beschikbaar is (voor 'n kind tot 12 jaar: 30 cm). «fa Het R. K. Woonwagenliefdewerk, Haarlem, schrijft ons: Met de aanstaande feestdagen is door ons gemeend, ook het Woonwagenkamp aan de Kerstboodschap en Kerstvreugde deelachtig te moeten maken. Deze week zal namelijk een Triduum voor onze beschermelingen worden gehouden, waar van de sluiting in den Kerstnacht plaats vindt. In de week na Kerstmis zal een gezellige avond worden gegeven. Op dezen avond zullen de kinderen van het Woonwagenkamp een kerstspel opvoeren, welk spel met heel veel toe wijding is ingestudeerd. Verder stellen wij ons voor tenminste als de lezers ons helpen, want onze kas is uitge put ook voor de bewoners van het kamp het Kerstfeest tot een feest te maken en hun voor deze dagen een kerstpakket uit te reiken. Helpt ons, ook deze materieele gave te ver strekken en zendt Uw gaven aan onzen voor zitter, kapelaan P. Jos. de Wit, pastorie Am sterdamstraat (Giro 219141), aan onzen pen ningmeester J. Vierhout, Parklaan 93 (Giro 46573) of aan een van onze andere bestuurs leden. Waarschijnlijk doordat de bewoner een matje te drogen had gelegd op de kachel, is vannacht om half drie brand ontstaan in een woning aan den Vergierdeweg. Het bovenhuis wordt bewoond door een 49-ja- rigen tuinman en in de bovenvoorkamer ont stond de brand, waardoor 1 M.2 vloer verloren ging. De benuedenbewoner, een radio-monteur, kreeg eenige waterschade. De brand werd ontdekt door een vijftienjarig dochtertje van den tuinman, dat door de brandlucht ontwaakte en haar vader waar schuwde. Met de hulp van eenige buren kon het vuur met een paar emmers water worden ge- bluscht, zoodat de brandweer van Haarlem- Noord niet behoefde op te treden. De tuinman en de radio-monteur waren niet verzekerd. De R. K. Volksbond houdt op Donderdag 6 Januari a.s. des avonds acht uur in het ge bouw St. Bavo, dus de eerste bijeenkomst van dit jaar, een groote belangrijke propaganda- vergadering, met als spreker den gevierden en welbekenden redenaar, den Zeereerw. heer H. de Greeve, met een zeer actueel en voor dezen tijd geschikt onderwerp. Het geheel zal in een mu zikale omlijsting worden gezet door de muziek- vereeniging „Utile Dulci." Men rekent op een enorme belangstelling, daar de toegang gratis is voor de leden van den R. K. Volksbond en hun dames. Men heeft het daarom noodig geoordeeld kaarten uit te geven als bewijs van toegang. Deze kaarten zijn tot 24 December verkrijg baar bij de volgende heeren: B. Reijnders, Zomervaart 134; Th. Uitendijk, Rollandstraat 37; F. A. Puts, Ripperdastraat 2; J. A. Gort' zak, Bantamstraat 54; M. Doek, Voorduin straat 54; Van Rijn, Nachtegaalstraat 52; Stevens, Merovingenstraat 64 en aan het ge bouw St. Bavo, bij den administrateur, den heer G. Scholte. Na 24 December zijn de kaar ten alleen maar verkrijgbaar aan het gebouw St. Bavo. met een van de nieuwste TELEFOON 15426 HAARLEM y. zijn goud-kleurig, vreugde gevend. Er Ter gelegenheid van het gouden jubileum der afdeeling BennebroekVogelenzang der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, is het wapen van Bennebroek in het gekleurde glas der voorhal van het Krelagehuis te Haarlem aangebracht. De onthulling geschiedde Maandag door den burgemeester van Bennebroek, mr. K. JG. baron van Hardenbroek Op den dag welke door de regeering als na tionale feestdag is geproclameerd, zal door het bestuur van de Vereeniging „Koninginnedag een meer officieele en historische viering van de blijde gebeurtenis worden georganiseerd. Eerstens bal het tot alle kerkgenootschappen het verzoek richten in de morgenuren van den nationalen feestdag zoo mogelijk op hetzelfde uur, wellicht te 10.30, in alle kerken plechtige feest- en dankmissen te doen plaats hebben en een half uur van te voren de klokken te doen luiden. In de gemeentelijke concertzaal zal een gala avond worden georganiseerd, die een zeer of ficieel en historisch karakter zal dragen. O.m. zullen verschillende persoonlijkheden waaronder de burgemeester, hier het woord voe ren, terwijl verschillende vereenigingen hun medewerking bereids hebben toegezegd. In ons nummer van morgen komen w(j op een en ander uitvoeriger terug. De Orde van Advocaten in het Arrondisse ment Haarlem heeft haar jaarvergadering ge houden. Het aantal leden der Orde steeg van 89 tot 91. Melding werd gemaakt van de instel ling van het patronaat voor jongere advocaten Mr. dr. W. P. Vis (deken) en mr. M. van Toulon van der Koog (Raad van Toezicht en Discipline) werden herkozen. Donderdag 23 December zal de K.J.M.V. cen trum Haarlem een kerstviering houden met medewerking van eigen leden. 30 December zullen Thomasvaer en Pieternel het afgeloopen vereenigingsjaar voor den geest terugroepen. De bijeenkomsten worden bij Brinkmann gehouden Zaterdag 18 December hield de tooneelver- eeniging V.Z.O.D. haar jaarlijkschen kienavond in de zaal van Van der Moolen, Kleine Hout straat. Er werden prachtige konijnen en kippen gewonnen. The rythmic brothers verleenden hun muzikale medewerking, o.a. ook de heer Bertram, accordeon-humorist. Vooral met zijn zangnummer „In Tirol" (jodelen), oogstte hij grooten bijval. De onlangs opgerichte Haarlemsche Amuse ments Vereeniging „Original" (H.A.V.O.) heeft thans een definitief bestuur gevormd, dat als volgt werd samengesteld: voorzitter: L. Gold berg; secretaris: J. A. de Klerk; penningmees ter: H. P. Hos; artistieke leiding en reclame: Fr. Funke Küpper en P, M. Meyerhoff; propa ganda en persdienst: J. A. de Klerk; manager: L. Goldberg. De H.A.V.O. stelt zich ten doel het amusementsleven in Haarlem te stimuleeren door het organiseeren van avonden, Thé- Dansants etc. Voor de op Zaterdag j.l., 18 December, gehou den examens stenografie en machineschrijven, gehouden door Moore's School of Commerce, aan het instituut Frans Halsstraat No. 1 te Haarlem slaagden de 7 aangemelde candidaten met de volgende resultaten: Kantoorstenograaf (130 lettergr. p. m.)dames D. Kromhout, N. P. Lelie en de heer P. N. Hoog land. Machineschrijven: dames M. van der Waal (45 letergr. p. m.), C. Neumann (45 lettergr. p. m.) en de heeren J. Stevens (60 lettergr. p. m.) en J. J. Mul (55 lettergr. p. m.). Het kampioenschap van Haarlem der Natio nale Type Wedstrijden, georganiseerd door het Instituut Schoevers, werd gewonnen door een oud-leerlinge en docente van het Instituut met een snelheid van 392 aanslagen p. m. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diversen, 10.35 Droitwich, 3.05 London Regional, 5.20 Droitwich, 6.40 London Regional, 7.20 Droit wich, 11.00 London Regional, 11.20 Droitwich. Progr. 5 8 007.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplaten-concert1. Hungaria Marsch, 2. Zigeuner muziek, 3. Hora, 4. Zigeuner mu ziek, 5. Taras Boubla, 6. A Gipsy Sing song, 7. Rakoczi Marsch, 8. Weensche Volksmuziek, 9. Weener Mad'len, 10. Geschichten aus dem Wiener Wald, 11. El Turia, 12. Klange um Johann Strauss. Op het driedubbele kruispunt RaaksWilhel- minastraat-Zijlvest reden gisterenmiddag om twaalf uur twee vrachtwagens tegen elkaar. Een 63-jarige groentenhandelaar verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komen den vrachtauto uit Lisse. De groentenauto werd aan de rechter zijde totaal ingedrukt en moest worden weg gesleept. Van den anderen wagen werden de koplampen en het chassis beschadigd. Tegen den 63-jarigen groentenhandelaar is proces-verbaal opgemaakt. De Haarlemsche Inkoop Vereeniging van Roomsch-Katholieke Comestibleshandelaren, De Inkoop* Vereeniging „Door Eendracht Macht", De Haarlemsche Inkoop Combinatie, De Veree niging van Winkeliers in Koloniale waren enz., „Ons Belang" voor Haarlem en Omstreken, alle gevestigd te Haarlem, berichten hiermede, gezien de mededeeling in de plaatselijke bladen dato j.l. 18 Dec. „Ontheffing bepaling Winkel sluiting", dat de leden en besturen van boven genoemde vereenigingen van de geboden gele genheid om Zaterdag a.s. eersten Kerstdag hun winkels open te mogen houden, geen gebruik zullen maken. Den lsten Kerstdag, Zaterdag a.s. 25 December, zijn dus alle zaken van leden van bovengenoem de vereenigingen gesloten. Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen" werd bij de Twentsche Bank gestort: Ir. P. v. D. 25.—; A. d. G. 25.—; K. W. ƒ25.mevr. A. v. D.E. C. ƒ5.C. v. V. ƒ5.mevr. S. F. v. D. K. ƒ5.mej. W. 10.—; v. W. 2.50; mr. W. H. v. N. v. M. ƒ10.—; M. v. d. V. ƒ5.—; J W. M. ƒ3.—; de „R C." 200mevr. M. S. O.G. ƒ50.— J. M. C. H. 10.—; A H. ƒ1 0.—; mej. S. T. W. 2.50. Door het Comité ontvangen: H. Z. V. „De Delft" ƒ16.40; A. C. F. ƒ0.50; Stichting „E. F." 100.—. Ondertrouwd: J. H. Helweg en A. Roos. Getrouwd: W. R. Sturms en A. L. T. Kam- minga-. Geboren: z. van M. P. Hoogsteder-Pot. z. van W. J. ten Brink-Kuppens. z. van J. v. Dantzich-v. Baardwijk. Overleden: B. Immer-v. Alphen, 86 j. H. Kemper, 83 j., Ripperdapark. A. P. A., 18 mnd., d. v. H. P. Langeveld, Reitzstraat. C. Spaans, 66 j., Atjehstraat. F. Heugens-Buik- huizen, 60 j., Nagtzaamstraat T. Joosten- Versloot, 53 j., Romolenstraat. Er kan niet genoeg op gewezen worden, dat eau de cologne van meet af aan geen parfum, doch een uitgesproken verfrissching is, en het zijn juist haar verkwikkende eigenschappen, waardoor dit kostelijke, welriekende water de harten der beschaafde menschen over alle we- relddeelen veroverd heeft. Dit alom bekende Keulsche water, dat wij in 4711 Eau de Colgne bezitten, vermindert hoofd pijn en migraine. Het verfrischt, verkwikt en kalmeert de koorts, moeheid en uitputting. Toe gevoegd aan bad of waschwater, geeft het een gevoel van behaaglijkheid. Het leent zich voortreffelijk voor lichaams massage na het baden, is voor scheerwater zeer geschikt en zuivert de lucht in overvolle ruim ten in onze ziekenkamer en in den trein. Zijn afkoelende, reinigende en anti-septische werking maakt het geliefd op het sportterrein of aan het strand. En thans een bijzondere aan wijzing voor dames: Eau de cologne harmo nieert met elk parfum, zoodat het nooit de bijzondere geur van het uitverkoren schoon heidsmiddel storen kan. Overigens kan eau de cologne ook als mond water gebruikt worden. Enkele druppels „4711" in een glas water werken verfrisschend, vooral bij dorst of koorts. n als li bij wegkruisingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. Berichten reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplage WOENSDAG 22 DECEMBER Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 9.40 Pauze, 10.35 Parijs Radio, 11.05 London Re gional, 11.50 Keulen, 1.20 Ned. Brussel, 2.20 Radio P. T. T., 3.05 Parijs Radio, 3.20 Droit wich, 4.05 Keulen, 5.50 Boedapest, 6.20 Keu len, 7.20 Diversen, 8.20 Keulen, 9.20 Fr. Brus sel, 10.30 Keulen, 11.20 Diversen, Een niet-katholieke vader, die zijn zoon 'n Franschen Dominicaan onterfd had, toen deze tot het Katholieke Geloof overging, heeft zich met zijn zoon verzoend, toen hij toevallig een radiorede van hem hóórde. De vader, een Parijsche dokter, leefde reeds tien jaar met zijn zoon in onmin, en had hem al dien tijd niet willen zien. Onlangs was hij de gast van een anderen dokter, wiens vrouw altijd luisterde naar de ka tholieke Zondagpredikaties van den Parijschen radio-omroep. Zoo hoorde hij door toevallige omstandigheden een predikatie van zijn eigen zoon, die sprak over de waardigheid van het priesterschap. Enkele dagen later schreef de vader een brief naar zijn zoon, waarna de verzoening plaats vond. komt dan de nieuwste Philips' serie in onze showrooms beluisteren! Dat zijn echte muziekinstrumenten! Wie nu nog üadio verwerpt, kome thans eens in onze Showrooms en hij zal genieten van een Concert als op de beste plaats in het Concertgebouw. Muziekinstrumenten koope men bij Specialisten op dat gebied! RADIO- EN GRAMOFOON SPECIALIST GR. HOUTSTR. 108 - TEL. 13046 - HAARLEM Hoofdagent voor Haarlem en Omstreken voor den verkoop van N. S. F. apparaten Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: Gezelschap SaalbornPar ser: „De arme millionnair, kwart over 8. Gem. Concertgebouw: Propaganda-avond Na zorg, kwart over 8. Krelagehuis: Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur, half 8. Kunstzaal Reeker: Expositie, 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur Rembrandt-theater: „Grazige Weiden", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur, „De goede aarde", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: Privé Secretaresse, 2.30, 7 en 9.15 u\ir. Frans Hals-theater: „Angel", 230, 7 en 9.15 uur, Gebouw St. Bavo: Landbouw; Proza; Schaakclub St. Bavo; R. K. Bridgeclub; Best. Transportarbeiders, 8 uur; R.K. Turnkring, 8.30. Stadsschouwburg: 8 uur Geheelonthouders Tooneelver. „Nieuw Leven". Rembrandt-theater: „Grazige Weiden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Pa'ace: Palace Filmac 115 uur; „De goede aarde", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Privé-secretaresse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Angel", 2.30, 7 en 9.15 uur. GOEDE GEBRUIKTE KLEEREN HEB BEN WIJ STEEDS ZEER NOODIG. NIEUWE GROENMARKT No. OF TELEFOON 11018 22 Een jongeman heeft kans gezien in verschil lende plaatsen in ons land hotelhouders op te lichten. Zijn truc bestond hierin, dat hij, al vorens zich persoonlijk aan een hotel te ver voegen, dit eerst opbelde en den hotelhouder vertelde, dat deze sprak met een katholiek gees telijke ter plaatse. Hij had, zoo vertelde hij verder, gasten, doch beschikte niet over vol doende logeergelegenheid, waarom hij den ho telhouder verzocht een zijner gasten onderdak en voeding te willen verstrekken. De hotelhou ders waren, zooals begrijpelijk is, daartoe steeds gaarne bereid. Eenigen tijd later kwam dan iemand aan het hotel. Nadat deze een of meer nachten gelogeerd had en flink gegeten, verdween hij plotseling, zonder betaling. Wanneer de hotelhouder zich dan met den geestelijke, wiens „logé" hij ge huisvest had, in verbinding stelde, bleek, dat deze totaal onkundig was van het telefoonge sprek, dat hij zou hebben gevoerd. De oplichter was reeds door de politie-auto- riteiten van Nijmegen, Uden (N.B.), Boskoop en Monster gesignaleerd. Maandag kwam hij in Groningen en stelde zich ook hier telefonisch in verbinding met het hotel, dat hij prefereerde. De hotelhouder, die zich een krantenberichtje omtrent het geval herinnerde, waarschuwde de recherche, die den oplichter vanmorgen arresteerde. Hij bleek een 23-jarige slager uit Haarlem te zijn, zekere N. J. A. S., die nog vier maanden gevangenisstraf tegoed had. Uit het politieblad bleek, dat de officier van justitie te Haatfem zijn aanhouding had gevraagd voor het ondergaan van deze straf. Inmiddels kwam ook uit Leeuwarden nog een verzoek om aanhouding binnen. In den loop van den morgen is S. op transport ge steld naar de verschillende politie-autoriteiten, die zijn voorgeleiding verzocht hadden. I I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5