WE RELDVARIETE We luisteren naar FINANCIEN „HIJNHARDTJES" Hoe de politie den massa-moordenaar Weidmann ontmaskerde ZAALBERG KATHOLICKCN VOLTOOIT UW GIGCN UNIVCRSITCIT DUITSCHLAND ROUWT OM LUDENDORFF Ook winkels te Parijs bezet ou en vjriep Dagfilm WOENSDAG 22 DECEMBER 1937 EEN GENTLEMAN HET KRUIS, TEEKEN VAN TEGENSRPAAK Het stoffelijk overschot van den veldheer naar den Siegestor te Muenchen overgebracht Politie grijpt in bij het conflict in de levensmiddelenindustrie Doelmatige courantenreclame van Amerikaansche Luchtvaartmaatschappij Wil Rome Somaliland afstaan Geruchten over een koloniale schenking aan Duitschland Strenge maatregelen in Palestina Verschillende collectieve boeten opgelegd Studenten bezetten een café Zeven uur voor een klein glas bier Kf HEFFING VAN INVOERRECHT OP ZINKWIT Geen ernstige nadeelen voor onze industrie Een fraai staaltje van speurzin De politie vermoedde echter niet, welk een lugubere vangst zij gedaan had U itputtend kruis verhoor leidde tot bekentenis Generaal Aude zwaar gewond Auto-ongeluk van Fransche luchtvaart-autoriteit Deken Donderdag 23 December Vreeselijk eenvoudig: 476ste STAATSLOTERIJ CRICKEl CRICKET IN AUSTRALIË New South Wales wint Van den dezer daoen overleden mr. G. Vissering, oud-directeur der Nederland- sche Bankkan men met recht getuigen, dat hij op-en-de-top een gentleman was. Ja, zoozeer zelfs, dat men hem heeft meenen te moeten verwijten, dat hij ie veel gentleman zou zijn geweest. Toen hij als directeur der Nederlandsche Bank indertijd in Londen, de hoofdstad van de internationaal gepatenteerde „gentle men", ging poolshoogte nemen, hoe het met het Engelsche Pond gesteld was en de Engelsche „gentlemen"die het weten konden, hem bij hoog en laag verzekerd hadden dat Engeland de wereld het volle pond zou blijven geven, geloofde hij de Britten onvoorwaardelijk op hun woord. Nauwelijks terug in het lieve vaderland moest mr. Vissering tot. zijn leedwezen ervaren, dat het gegeven woord van zelfs een Britschen gentleman geen goud meer waard was, want het. Engelsche Pond devalueerde tóch. Velen zijn van meening, dat ons land heel wat aanpas singsellende bespaard zou zijn geworden, indien Nederland zijn goudgeranden gulden tegelijk met het Engelsche Pond zou hebben laten vallen, maar mr. Vis sering hield vast aan zijn begrip van „gentlemenship" ondanks het voorbeeld, dat de Britsche gentlemen hem gaven. Nederland devalueerde eerst jaren later, nadat Colijn de devaluïsten voor „onva derlandlievende schobbers" had uitge maakt. Op wie deze weinig vriendelijke benaming moge passen, zeker niet op mr. Vissering, die op den gedenkwaar- digen, te lang verwachten dag van den val van den gulden al lang niet meer in functie was. Met mr. Vissering ging een gentleman a pari heen. Hoeden af. De ware gentlemen behooren in het. wereld- variété-programma tot de minst ge waardeerde nummers tegenwoordig. Ludendorff, de groote Duitsch.e gene raal uit den grooten wereldoorlogde verbazingwekkende zwaarddanser in het variété der wereld, die toen er niet meer op de slagvelden van Europa te vechten viel, het zwaard trok tegen Christus en Diens Kerk, is gestorven. De goede zor gen van de liefderijke nonnen, die hem uit hoogere motieven dan die der bruine nationaal-socialistische beroepsverpleeg sters hebben verpleegd, hebben niet mo gen baten. Ook deze veldheer is den weg moeten gaan van alle vleesch, waarop zoovele millioenen hem zijn voorgegaan. Hij stierf, verzoend met zijn „Führer" Adolf Hitler, maar ook met Christus, Dien hij zoo vinnig had bestreden? Toen Hitier Ludendorff op zijn laatste ziek bed bezocht, vroeg de „Führer" hem, of het kruis aan den wand hem niet hin derde en het niet moest worden wegge nomen, doch de stervenszieke veldheer antwoordde: ,ï,aat maar hangen. Het hindert mij niet. En ik wil de gevoelens niet kwetsen van de zusters, die mij ver plegen". Toeii hij nog gezond van lijf en leden was hinderde Christus' kruis hem wel en ontzag hij de gevoelens van de katholieken niet.. Doch kort voor zijn dood hinderde hem het kruis van Chris tus aan den wand niet meer en zoo werd het tot een teeken van tegenspraak tus- schen hem en den „Führer". Als hij straks evenals veldmaarschalk von Hin denburg op -staatskosten naar het Ger- maansche Walhalla zal worden bevor derd, zal het kruis in zijn sterfkamer nog aan den wand zijn ontfermende armen uitbreiden. Moge het crucifix, dat in het nationaal-socialistische Duitschland tot een teeken van tegenspraak is gemaakt, ook hem in zijn laatste oogenblikken tot zegen zijn geweest. MUENCHEN, 22 Dec. (D. N. B.>. De rouwplechtigheden voor wijlen generaal Ludendorff namen vanmorgen om vijf urn- een aanvang met het overbrengen van het stoffelijk overschot naar den „Siegestor" te München. Zes onderofficieren droegen de met vlagge- doek van de oude rijksoorlogsvlag en met helm en degen van den veldheer gedekte kist uit de vlaggezaal van het hoofdkwartier naar de Schönfeldstrasse, waar de affuit en de eere- wacht gereed stonden. De stoet werd geopend en gesloten door een eere-compagnie van de weermacht. Toen de stoet den „Siegestor", uit w.elks vier zuilen vlammen opschoten, bereikt had, werd de kist onder het presenteeren der geweren op de verhooging onder den middelsten boog van den koepel geplaatst, op welks achtergrond zich de oorlogsvlag van „het oude en nieuwe rijk" verhief. Op de kist werden de kussens met or- deteekenen van den generaal gelegd. Reeds in de vroege morgenuren begon de be volking langs de baar van den veldheer te trekken. Ter deelneming aan de officieele rouwplech tigheden is rijkskanselier Hitier vanmorgen in een extra trein te München aangekomen. De minister van Oorlog, Von Blomberg, heeft in tegenwoordigheid van Hitier en de hoogste autoriteiten des rijks aan de baar van Luden dorff een rede gehouden, waarin hij verklaar de, dat Duitschland in Ludendorff een man van geweldige wilskracht en een hartstochte lijken strijder voor de macht en de grootheid van het land heeft verloren. Ludendorffs geest, zoo besloot Von Blomberg, zal in het Duitsche volk, en vooral in de Duit- sche weermacht, voortleven als een aansporing, het hoogste voor Duitschland veil te hebben. hun lastgevers te beschermen, keuren zij scherp de door de C. G. T. in de entrepots ontketende rampspoedige beweging af, verheffen zij zich met kracht tegen de belemmeringen van de vrij heid van arbeid door de minderheid der arbei ders en verzoeken zij de inmenging der openbare macht". PARIJS, 22 Dec. (Havas). Het conflict in het Parijsche levensmiddelenbedrijf heeft zich uitgebreid tot den kleinhandel, in het bijzonder tot de groote winkels. Evenals Dinsdagochtend de pakhuizen, ontruimde de politie onmiddellijk de winkels. De bond van personeel heeft bij den Minis ter van Binnenlandsche Zaken geprotesteerd tegen het optreden van de openbare macht. De zetbazen hebben in den loop van den avond verklaard, dat zij solidair zijn met de arbeiders in pakhuizen en winkels, en dat zij in staking zullen gaan, wanneer het ontruimen van de be zette winkels door de politie voort zal gaan. Indien de politie haar actie staakt, zullen zij Woensdagavond een vergadering houden. Deze vergadering zal mogelijk besluiten, dat de zet bazen Donderdag in staking zullen gaan, om hun eigen belangen te verdedigen. De vakvereeniging van personeel in het levens middelenbedrijf deelt mede, dat 120 afgevaar digden van het syndicaat de volgende motie hebben aangenomen: „Bezorgd de belangen van Eenigen tijd geleden brachten wij het be richt, dat de Amerikaansche United Airil- nes stelselmatig van haar diensten vertelt met advertenties in couranten. Dit feit heeft er niet weinig toe bijgedragen haar tot de grootste Amerikaansche lucht vaartonderneming te maken. Zij had dit jaar besloten wederom meer in couranten te advereeren en ziet: de ontvangsten uit het passagiersverkeer in September jj. waren 17 pCt.. hooger dan in September vorig jaar. Ook dit wijst weer op de doelmatigheid van courantenreclame de kem van alle goede reclame. PARIJS, 22 Dec. (Havas). Madame Tabouis schrijft in de „Oeuvre" dat in diplomatieke kringen het gerucht gaat, dat men te Rome zich gereed maakt een deel van Italiaansch Somaliland aan den Indischen Oceaan aan Duitschland af te staan. Dit zou vooral geschieden om Frankrijk en Engeland dwars te zitten, en aan de openbare meening in de wereld te toonen, dat Italië het eenige edelmoedige land is; bovendien om Hitier succes te laten hebben en om Duitschland de enorme schulden van den fascstischen staat te betalen. Verder zouden de Italiaansche leiders ver wachten op deze wijze de hulp van Hitier aan Franco te verzekeren, niet zoozeer directe mili taire hulp, doch meer technische en materieele hulp, welke Rome op het oogenblik noodzakelijk zou achten om een nederlaag in Spanje te voorkomen. JERUZALEM, 21 Dec. (Havas). De autoritei ten in Palestina hebben strafmaatregelen ge nomen na de jongste terroristische aanslagen. Zij hebben een collectieve boete van 2000 pond opgelegd aan het dorp Tayba, waar een gewa pende bende onlangs een Joodschen politiebe ambte had vermoord. Zij hebben voorts een boete van 2500 pond opgelegd aan de bewoners van Hebren, waar daden van geweld zijn ge pleegd. De strijd tegen het terrorisme duurt voort in het Noorden, waar militaire operaties op groote schaal gaande zijn. De bladen in Trans-Jordanië vernemen, dat de autoriteiten voornemens zijn de effectieven der in de woestijn van Trans-Jordanië gesta- tionneerde troepen te verdrievoudigen. De Brit sche regeering zou voornemens zijn te Asloen (Noord-Trans-Jordanië) een nieuw vliegveld aan te leggen en dat van Akaba te vergrooten. RIJSSEL, 22 Dec. (Havas) Dinsdagavond hebben ongeveer vierhonderd studenten uit pro test tegen het verbod om ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest achter elkaar door de café's te R-tjssel te trekken, een groot café bezet, waar zij zeven uur bleven zitten, met als eenige con- supiptie een klein glas bier. De eigenaar van het café riep een deurwaar der te hulp om deze beperking van de ver koopsvrijheid te constateeren. Te middernacht liet de politie de zaal ont ruimen; de studenten verlieten het gebouw vreedzaam en zonder incidenten. verdrijft li wonder snel met CACHETS MIJN HARDT Koker 12 cachets SOct.Proefdoos/e 2stuks 10ct. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp nopens goed keuring van het K.B. van 24 Februari 1937 tot heffing van een invoerrecht op zinkwit, litho- pone en andere met zink bereide witte verfstof fen, zeggen de ministers van Financiën en Economische Zaken en van Buitenlandsche Za ken, dat zij de meening door sommige leden geuit, dat de heffing van het bijzonder invoer recht op zinkwit, enz. ernstige nadeelen op levert voor de fabrikanten van verfstoffen hier te lande, niet kunnen onderschrijven. De bui tenlandsche industrie ziet aich door het stre ven van de Nederlandsche industrie van zink wit en lithopone, haar prijzen zoo laag mogelijk te houden, genoodzaakt het invoerrecht geheel of gedeeltelijk voor haar rekening te nemen. Doch ook voor zoover zulks niet het geval is, komen de Nederlandsche fabrikanten van vernissen, lakken en verf, zoowel op de Nederlandsche markt als op die in het buitenland, nog niet in een nadeelige positie. Met betrekking tot de vraag of thans, nu de gouden standaard is losgelaten, het invoerrecht nog noodzakelijk is, deelen de ministers mede, dat het ter beschikking staande materiaal voor de stellige beantwoording van deze vraag on voldoende moet worden geacht. Een accoun tantsrapport omtrent den gang van zaken bij de Maastrichtsche Zinkwitmaatschappij wordt thans op korten termijn ingewacht. Wat betreft de opmerking van eenige leden, dat de invoer van zinkwit uit Duitschland en België den laatsten tijd weer sterk is toegeno men, deelen de ministers mede, dat de totaal- invoer van zinkwit over de periode Januari October 1937 met 1923 ton ongeveer is gelijk gebleven aan dien over de overeenkomstige periode van het jaar 1936, in welke periode de invoer 1893 ton bedroeg. Inderdaad is de invoer uit Duitschland en België in 1937 tegenover dien in 1936 iets toegenomen. Hiertegenover staat echter een daling van den invoer uit an dere landen. De ministers zijn ten slotte van meening, dat het overbodig geacht moet worden, naast den steun, welke door het invoerrecht wordt ver leend, ook de crisisinvoerwet op den invoer van zinkwit, enz. toe te passen. Inzicht in onze historie vordert dat leder katholiek zijn Universiteit steu- ne. Als de rijpe vrucht der katholieke middeleeuwen geboren, behoort tot onze emancipatie de volledige eigen Universi teit. (Van onzen Parijschen correspondent) Hoewel het in ons goede landje gelukkig nog geen zede is, dat het dagelijksche repertoire misdrijven het hoofdbestand deel der krantenlectuur vormt waaraan het ongetwijfeld mede te danken is, dat de crimi naliteit er niet dien ontstellenden omvang heeft aangenomen als in vele andere landen zal het geval van den massa-moordenaar Weid mann in de geschiedenis der moderne crimina- logie beschouwd worden als een te merkwaar dig voorbeeld, dan dat het niet meer dan de gewoonlijk aan misdaden bestede aandacht verdient. Weidmann, alias Karrer, alias Sauerbry, werd door de politie gearresteerd als verdacht van den moord op mr. Lesobre, makelaar in hui zen te Saint-Cloud, bekend westelijk voorstadje van Parijs. Toen de politie er op uittrok ver moedde zij nog niet, welk een lugubere vangst zij met deze arrestatie ging doen. Den 27en November had men het lijk van Lesobre gevon den in een leegstaande villa van Saint-Cloud, „Mon Playsir" geheeten. De eenige aanwijzing voor de politie was een visitekaartje, dat de moordenaar naast zijn slachtoffer op den grond had laten vallen, en dat den naam droeg van zekeren Mr. Schott. Deze Mr. Schott bleek een industrieel te zijn te Parijs en al spoedig kwam vast te staan, dat Mr. Schott met het misdrijf niet het minste had uit te staan. Bleef de vraag, hoe de moordenaar in het bezit van Mr. Schott's kaartje was gekomen. Onder de vele personen, aan wie Mr. Schott als zaken man zijn kaartje had gegeven, herinnerde hij zich een neef, een zekeren Mr. Fromer, wo nend in een hotel van de Rue Saint Sébastier. te Parijs. Bij informatie in het hotel bleek deze Fromer sedert den 22en November te zijn verdwenen; de politie vernam echter de kapi tale bijzonderheid welke tenslotte de „clou" zou blijken tot ontmaskering van den massa moordenaar en de met hem geassocieerde ben de dat Fromer in November te Parijs iemand ontmoet had, die zich Sauerbry noemde en met wien hij eertijds kennis had aangeknoopt in de gevangenis van Saarbrücken, waar Fro mer een straf had uit te zitten wegens a-nti- nationaal-socialistische agitatie. De politie stel- VERSAILLES. 22 Dec. (Havas). Gistermiddag ls generaal Aude, de chef van den staf van de Fransche luchtmacht, met zijn auto in botsing gekomen met een anderen auto. Hij werd naar het ziekenhuis van Versailles vervoerd, waar hij twee uur buiten kennis bleef. De doktoren con stateerden een zware hersenschudding. HILVERSUM I 1857 M. (8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV). 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest, en gramofoonmuziek. 2.00 Handwerkles. 3.00 Orgelspel. 3.45 Bijbellezing^ 4.45 Cursus handenarbeid voor de Jeugd. 5.15 Rotterdamsch Philharmonlsch orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 „Zeevarend Nederland", causerie. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-ber. 8.15 Kerstwijding, m.m.v. solisten, Feye- noord's Gereformeerd Zangkoor, en het meisjeskoor „Gloria in EKcelsls Deo". 10.00 Berichten ANP. 10.05 Solistenconcert. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II 301 M. (AVRO-Uitzending) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Omroeporkest. 12.30 AVRO-Dansorkest. 1.00 Het Kovas Lajos orkest en soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Aeolian-orkest, solist en gramofoon muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.EO Kovacs Lajos orkest en solisten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang. 7.40 Causerie over het Kerstfeest in Enge land. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.00 Radlotooneel. 10.15 Ensemble „Musica Antiqua", en so list". 11.00 Berichten ANP. AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.05 Trocadero Cinema-orkest. 12.50 Vroolijke voordracht. 1.20 BBC-Variété-orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.10 Actueele causerie. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk Orkest Bournemouth, m.m.v. solist. 5.05 .Discussie „Christmas". 5.20 Al Collins en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 „Books I read twice", causerie. 7.00 Pianovoordracht. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Zang. 8.20 Jack Payne's Band en solisten. 9-20 Berichten. 9.40 Het Alfred Cave-strijkkwartet. 10.05 „Wanted for murder", causerie. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Orkest, m.m.v. solist. 11.35 Jack Jackson's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest en zang. 3.05 Zang. 3.20 Vioolvoordracht. 4.20 en 8.35. Zar.g 8.50 Raugelkoor en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 8.50 Gitaar en cembalo. 11.20 Stedeljjk Orkest van Koblenz. 1.35 Omroepschrammelensemble. 3.20 Omroeporkest. 4.35 Hobo en piano. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.35 „Das Christelflein", opera. 9.5011.20 Stuttgarter Volksmuziek, Kurt Rehfeld's orkest en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Flultvoordracht. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.5011.20 Gramofoonmuziek en Duo Busch. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Max Alexys' orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 8.50 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.45 Otto Fricke's orkest mannenkoor en solisten. 8.20 Berichten. 8.35 Barnabas von Geczy's orkest en so listen. 9.20 Berichten. 9.20 Weerbericht. 10.05 Opera-Uitzending. 4 10.4011.20 Het Nedersaksisch symphonie- orkest. de zich onmiddellijk in telefonische verbinding met Saarbrjicken en vernam, dat Sauerbry de naam was van den directeur eener verzeke ringsmaatschappij, die wegens verduistering van fondsen in 1929 tot 6 jaren gevangenis straf was veroordeeld, uit te zitten in de ge vangenis van Saarbrücken, waar ook Fromer zat. In Parijs deed de zoogenaamde Sauerbry zich echter, naar de politie te weten kwam, door Fromer Karrer noemen. Na ijverig speu ren ontdekte de politie daarop het huizen agentschap, dat aan Karrer alias Sauerbry het villaatje te Celle Saint Cloud had verhuurd, en van die zijde werd haar ook de bijzonderheid medegedeeld, dat de huurder met het betalen van zijn huur achter was geraakt, maar dat hij op 29 November zijn schuld had geregeld door het betalen van 1500 francs. Op 29 No vember, terwijl den 27en Mr. Lesobre vermoord en beroofd was! Meer aanwijzingen had de politie niet noodig om op 9 December tot de ar restatie over te gaan van Karrer- Sauerbry, herdacht van den moord op den ma kelaar in huizen Lesobre. Vlot verliep de ar restatie niet. De twee inspecteurs, die haar uitvoerden waren ongewapend, en beiden wer den door schoten uit Karrer's revolver gewond. De huiszoeking, die in de door den verdachte bewoonde villa werd gehouden, nam spoedig allen twijfel aan diens schuld weg. Men vond zoowel de sleutels van de villa „Mon Playsir" als den sigaretten-aansteker van den vermoor de. In den tuin stond bovendien een auto van hetzelfde merk en model als de vermiste auto van Lesobre, die later dan ook als Lesobre's wagen geïdentificeerd is geworden. Onmiddellijk rees nu de vraag of de gear resteerde ook niet den jongen marskramer Fro mer, zijn vriend uit de gevangenis van Saar brücken, had laten verdwijnen. Fromer werd geacht een spaarduitje te hebben en in ieder geval was hij het geweest, die Karrer het visitekaartje van zijn oom Schott ter hand had gesteld. Verder zat de politie met het nog steeds on opgehelderde geval v. d. moord op den jongen koopman Leblond, wiens lijk den 17 October in een stilstaanden auto in een straat van Auteuil was gevonden. Al wat men wist was, dat de moordenaar van tebiond waarschijnlijk een pseudo-geldschieter was geweest, met wien hij door middel van een kleine annonce in relatie was gekomen. Bij het onderzoek nu in de villa van Celle Saint Cloud vond men pa pieren, waaruit bleek, dat de z.g. Karrer, alias Sauerbry met verschillende dagbladen had ge correspondeerd juist over het plaatsen van zulke annonces. Dan was er het geval van de jonge Amerikaansche danseres Jean de Koven, die sinds 23 Juli was verdwenen. Zij was mee gelokt uit de hal van een groot hotel aan den boulevard Hausmann door een elegant jong- mensch, dat Engelsch sprak met een Duitsch accent en dat bij vroegere ontmoetingen zoo wel het danseresje als haar tante van Saint Cloud had gesproken. Zijn signalement kwam bovendien overeen met dat van Karrer-Sauer- bry. Den geheelen nacht, volgend op zijn arrestatie, heeft de politie den moordenaar aan een uit puttend kruisverhoor onderworpen, volgens het systeem bekend als „grjlling", dat ook in de Verëenigde Staten wordt toegepast,, en waarbij de verhoorende inspecteurs elkaar aflossen. Het liep al tegen den ochtend, toen hij einde lijk achtereenvolgens bekende, behalve den moord op Lesobre, waarvan de onbetwistbare bewijzen voorhanden waren, ook de vier an dere moorden bedreven te hebben, waarvan men hem verdacht, de drie bovengenoemde op Fromer, Leblond en Miss Jean de Koven, en die op den taxi-chauffeur Couffy, wiens lijk den 7en September j.l. gevonden was bij la Motto- Beuvron, met een schot in het hoofd. 'nV-vormig verkeers bord beteekent, dat u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het verkeer voorrang heeft, onverschillig of het voor ti van links of van rechts komt. Let op de V-borden; 't is voor uw eigen veiligheid! (Niet officieel) 3de KLASSE, 3de LIJST Trekking van Woensdag 22 December 1937 HOOGE PRIJZEN 100.— 8035 11210 Prijzen van 45. 38 306 603 660 663 708 1005 1072 1250 1293 1344 2149 2990 3001 3011 3283 3340 3431 3484 3822 4062 4247 4328 4580 4632 4777 4854 5024 5226 5733 6330 7125 7590 8231 8326 8430 8484 8825 8924 9354 9471 9651- 9773 9828 10068 10174 10316 10390 10532 10568 10613 10637 10752 10834 11335 11379 11574 11912 12231 12772 12829 12889 12897 12920 13023 13326'13387 13419 13689 13982 14189 14668 14744 15076 15286 15298 15532 15875 16342 16787 17028 17114 17172 17456 17505 17757 17775 17915 18511 18741 18839 18852 19124 19308 19516 19720 20004 20879 Verbeteringen 3e klasse 2e lijst; 1337 moet zijn 1387; 5374 moet zijn 5324. Er circuleeren geruchten omtrent een 3V.t pCt. conversieleening van den Nederland- schen Staat. Het schijnt, dat deze geruchten verband houden met het feit, dat door het Departement bij de Rijksfondsen en de verzekeringsmaatschappijen geïnformeerd werd, of deze met een conversie der 4 pCt- leeningen in een 3% pCt. leening tot den koers van 102pCt. zouden accoord gaan. Hierop zou bevestigend zijn geantwoord. De gemeente Rotterdam ontving een aan bieding van een bankiersconsortium, waar door de mogelijkheid bestaat tot conversie van de tweede 4 pCt. leening 1937, pro resto f 23.400.000, in een 3Va vCt. leening. Ter Londensche beurze is men algemeen van meening, dat de conjunctuur-daling 'n de Vereen. Staten niet meer van langen duur zal zijn en dat in het volgende jaar een wending ten goede zal intreden. Te Londen verwacht men, dat in Januari a.s. een delegatie van Engelsche deskun digen zich naar Washington zal begeven, om aan de Britsch—Amerikaansche han delsbesprekingen mede te werken. Men ver wacht een spoedige afsluiting van een overeenkomst. De Belgische Spoorwegen boekten in No vember aan bedrijfsontvangsten fr. 2192 millioen tegen fr. 187.8 millioen in Novem ber 1936. De uitgaven bedroegen fr. 239.1 millioen tegen fr. 204.9 millioen. De Eng. minister van Handel StanleV verklaarde in het Lagerhuis, dat de En gelsche staalvroductie in November oen nieuw record heeft bereikt en dat de fa- brieken thans grootere afleveringen kunnen verrichten. Van klachten over staal- schaarschte is hem niets bekend. Naar uit Londen wordt gemeld, leggen Europeesche beleggers weer meer beland' stelling aan den dag voor Amerikaansche fondsen. De kapitaalterugkeer naar EuroPa is niet het gevolg geweest van liquidaties van Amerikaansche effecten. De Rubber Manufacturers Association deelt mede, dat., in het derde kwartaal 13-99 millioen autobanden werden afgeleverd, hetgeen 16.7 pCt. minder is dan in het tweede kwartaal en 6.6 pCt. minder dan vh het derde kwartaal 1936. De bandenproduc- tie bedroeg 12.65 millioen banden, hetgeen 22.9 pCt. minder is dan in het tweede kwaT' taal en 18.2 pCt. minder dan in het derde kwartaal 1936. De voorraden bedroegen ein de September 11.61 millioen banden, hetgeen 7.3 pCt. minder is dan per einde Juni en 28.9 pCt. meer dan per einde Sept. 1936. De Western Union Tel. heeft verzochtde telegram-tarieven met. 15 pCt. te mogen verhoogen in verband met de dalende otit' vangsten. De Norfolk and Western boekte in de eer ste elf maanden een surplus van S 29-3 millioen of 20.18 per gewoon aandeel te gen 20.58 per aandeel in dezelfde periode van het vorig jaar. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Maandag j.l, 3.56 millioen lb. tegen millioen lb. tegen het einde der vorige weer- De Commonwealth and Southern boekte in het jaar per 30 November een winst van 15.85 millioen of 0.20 per gewoon aan' deel tegen 12.75 millioen of 0.11 per aan' deel in het vorig jaar. De benzine-voorraden in Amerika bedroe' gen aan 't einde der vorige week 41.742-0 vaten tegen 39.890.000 vaten aan het eiua der voorafgaande week. De voorraden ben zine en stookolie te zamen 119.919.000 vate" tegen 120.150.000 vaten. De gemiddelde dagelijksche petroleurn' productie in Amerika is in de afgeloope week met 26.000 vaten tot 3.440.000 vate gestegen. Ten opzichte van dezelfde uieek1. het vorig jaar bedroeg de stijging 294-0u vaten. De American B 'emberg, de North .Arneri' can Rayon en Dupont de Nemours hebbe in navolging van de Viscose Corporate zich bereid verklaard, de prijzen te verlagw De Union Pacific boekte in November aan netto-inkomsten 3.06 millioen tegen 3- millioen in November 1936 en 2.60 1h in November 1935. In de eerste elf maanau 20.57 mill, tegen 21.17 mill, in dezelr periode van het vorig jaar en S 17.19 rW in 1935. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 8.98]/'a8.99V:z sl. 8.99Vb); de Dollar op 1.79%—1.80 (v- 1.79%); de Frank op 6.IOV2—6.IIV2 fv-j0t 6.11%); de Belga op 30.54—30.58 (vorig 30.57) en de Zwitsersche Frank op 41 x" 41.63 (vorig slot 41.61). De Nivas verkocht 354 ton superieure her voor consumptie en 10-39 ton superw voor export. óev Bradman en Badcock schenen Dinsdag op --t vierden en laatsten dag de overwinning 1 South Australia te zullen bewerken. Van 3 kwamen zij tot 153—4, op welk totaal Bra^"lgd voor 62 gevangen werd, kort daarna SeVtóte door Badcock (71). Op 191 viel reeds het la® wicket, zoodat New South Wales den span e den strijd met 33 runs won. O'Reilly die eerste innings 9—41 nam veroverde in de innings 5 wickets voor 57 runs. ^ej- In de 2de Sheffield Shield-match te bourne gespeeld won Victoria met innings 98 runs van Queensland dat op het uitste de bowlen van Fleetwood Smith, Mc. Cor»1 en Sievers slechts 150 en 212 wist te make Central India scoorde in de eerste inn,.nd tegen Lord Tennyson's XI 191, na een s^en van IOO runs voor het 5de wicket tusff efl Unstag Ali en Manhad. Gover nam 5-—58 Pope 5—51. ts- Bruce Mitchell, de Zuid-Afrlkaansche jp man, die 2 jaren geleden met Zuid-Afrika den Haag speelde, is dit seizoen in een 0» deren vorm. Hij scoorde reeds 2 dubbele ce .ju ries en in de Maandag te Johannesburg ep digden wedstrijd voor Transvaal wederom 11 77 uit 379 en 1381 tegen Western Province 165 en 349 (v. d. Bijl 138) maakte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6