New-Yorksche Bears faillissement DONDERDAG 23 DECEMBER 1937 Italië's heerschappij over Abessinië Wijnkoop stelt vragen over het initiatief der Regeering Middeleeuwsch slot ingestort Twintig personen onder de puin- hoopen bedolven De sub-commissie beraadslaagt Aanzienlijke vorderingen op de voornaamste punten bereikt De la Rocque tot boete veroordeeld De bijzetting van Ludendorff Nog meer gezanten der Sovjets in ongenade Aanslag in Paraguay Communisten pogen zich meester te maken van de wacht van het ministerie van Oorlog I.V.C.B.-programma voor tweeden Kerstdag Spoorbrug aangevaren Het treinverkeer Rotterdam Hoek van Holland onder vond stagnatie A. VAN DE KOPPEL Vooraanstaande figuur uit de steenindustrie overleden N.V. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR HAVENWERKEN VOORZICHTIG MET EENDENEIEREN Niet gebruiken in puddingen, vla's enz. AANBESTEDINGEN VAN ZUIDERZEEWERKEN RESERVE-OFFICIEREN Twintig-jarig bestaan der algemeene vereeniging STEUN AAN DE PLUIMVEE TEELT Regeling voor 1938 RAPPORT OVER DE SPECHT RAMP Vliegveld niet beschouwd als oorzaak AUTO TE WATER Er zat gelukkig niemand meer in MINISTER ROMME BEZOEKT WERKVERSCHAFFINGEN DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1940 En het Japansch-Chineesche conflict IJSHOCKEY OVERTUIGENDE ZEGE VAN DEN HAAG Brussel met 96 geklopt Na een verdeelde opening bleef de handel vrij gering: het aan bod bleef de overhand behouden Belgische reserve-officieren bij den minister van Defensie F amilieberichten Wiskunde L. O. M. O. akte K. 1 (wiskunde) Examen apothekersassistent MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 December Clearingkoersen stoomvaartlijnen in lem. 6, i Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft aan den minister van Buitenlandsche Zaken ge vraagd of het juist is, dat de Nederlandsche negeering het initiatief nam of stappen deed in deze richting, om de zgn. Oslo-staten tot overleg te bewegen om te komen tot de erken ning van de souvereiniteit van Italië over Abessinië? Indien dit zoo is, wat is dan de reden, dat de Nederlandsche regeering een dergelijk ini tiatief nam, terwijl de groote mogendheden, bij den Volkenbond aangesloten, wegens de daar aan verbonden nadeelen de erkenning nog steeds hebben geweigerd? ROME, 22 Dec. (D.N.B.) Tengevolge van den hevigen regenval der laatste weken, is gister nacht het boven op een rots gelegen middel- eeuwsche slot van Ursercoli ingevallen en in de diepte gestort. Daardoor werden drie huizen aan den voet van de rots, waarin twintig personen woonden, volkomen bedolven. Uit de puinhoopen zijn reeds vijf dooden geborgen. LONDEN, 22 Dec. (Havas). Vanochtend half elf is de subcommissie van de niet-inmen- gingscommissie bijeengekomen, teneinde te spre ken over het zenden van commissies van onder zoek naar Spanje en het eventueel toekennen van de rechten van oorlogvoerenden. De bijeenkomst is tegen half twee geëin digd. Men gelooft, dat bij de bespreking van de voornaamste punten aanzienlijke vorderin gen zijn gemaakt. De commissie zal pas na de feestdagen opnieuw bijeenkomen. PARIJS, 22 Dec. (Havas). In het proces-De la Rocque is De la Rocque wegens wederoprichting van de ontbonden strijdhonden tot 3000 francs boete veroordeeld. De rechtbank is tot de conclusie gekomen, dat de „Parti Social Francais" het karakter heeft van een strijdorganisatie en van een par ticuliere militie. De andere leiders der partij, Ybamegaray, Riche, Ottavi, Valin en Verdier zijn tot 1000 francs boete veroordeeld. De veroordeelden moeten bovendien de kos ten van het geding betalen. MUNCHEN, 22 Dec. (D.N.B.) Op een affuit, begeleid door vier generaals, is het stof felijk overschot van Ludendorff van den Sie- gestor overgebracht naar de Feldhernhalle, waar de officieele rouwplechtigheid plaatsvond. Nadat von Blomberg het woord gevoerd had, legde Hitier een krans op de baar, waarna negentien saluutschoten werden gelost. Voorafgegaan door een eerecompagnie trok vervolgens de rouwstoet door de stad. Aan de grens van de oude stad werd de kist op een militairen vrachtauto geplaatst om naar Tutzing te worden overgebracht. Te Tutzing bracht een bataljon infanterie de eerbewijzen. Officieren droegen de kist naar de werkkamer van den generaal, waar mevrouw Ludendorff afscheid van den doQde nam. Gedurende bijna twee uur trok een menigte teen langs het stoffelijk over schot, dat daarna naar het kerkhof werd ge dragen en daar begraven. De plechtigheid werd gesloten met drie salvi en het spelen van „Ik had een wapenbroeder." MOSKOU, 22 Dec. (D.N3.) Naar te Mos kou verluidt zal de eenigen tijd geleden naar Moskou teruggeroepen Sovjet-Russische gezant te Kopenhagen, Tisjmenief, niet meer op zijn post terugk-seren, en is ook de Sovjet-Russsche gezant te Oslo, Jakoebowitsj, teruggeroepen. ASUNCION, 22 Dec. (Havas). Een communi qué van de prefectuur van politie te Asuncion deelt mede, dat communisten aldaar een aan slag gepleegd hebben om zich meester te ma ken van de wacht van het ministerie van Oor log van Paraguay. De aanslag werd verijdeld. In het geheele land heerscht een volkomen orde; het leger en de vloot keuren den aanslag ten zeerste af. Tweede klasse Zuid I a: W. V. V.Be Quick. Tweede klasse Oost a: R. K. H. V. V.—R. V. W. Derde klasse Zuid II F; EliSparta, Tont bij de jaar lij ksche Inzameling voor de katholieke Universiteit, dat gij ln liefde voor een der edelste Cultuurgoederen, de wetenschap, bi) nie mand wilt ten achter blijven en dat gij ln geloofsijver allen wilt overtreffen. Het Hoogwaardig Episcopaat bij Bet eerste lustrum der Kath. Universiteit. Woensdagavond omstreeks kwart over zes is de spoorbrug te Maassluis, welke geopend was voor het doorlaten van een sleepschip, door dit vaartuig aangevaren en defect ge raakt. Het duurde anderhalf uur voor dit defect was hersteld en de brug gesloten kon worden. Gedurende dezen tijd was het treinverkeer RotterdamHoek van Holland en omgekeerd ge stagneerd. De reizigers van den trein, welke om 18.06 uit Hoek van Holland vertrekt, moesten voor de brug uitstappen en een wandeling van vijf minuten maken om in het station Maas sluis in den uit de richting Rotterdam komen den trein, welke hier werd terug gedirigeerd, hun reis voort te zetten. Op dezelfde wijze zetten de reizigers van den trein, welke om 18.07 uit Vlaardingen vertrekt, hun reis in den aan de Westzijde van de brug gestranden trein voort. Om kwart over zeven, toen uit beide richtingen reeds een trein in aantocht was, was het defect hersteld en de storing opgeheven. Te Zeist is op 63-jarigen leeftijd overleden de steenfabrikant A. van de Koppel. De overledene was de eerste, die in 1914 op zijn fabriek te IJselstein een kamerringoven met overslaande vlam bouwde, met het doel daarin straatklinkers van hooge kwaliteit te sto ken. Toen zijn voorbeeld in enkele jaren tijds werd gevolgd door verschillende collega's, wist hij de daardoor ontstane nieuwe straatklinker- industrie te organiseeren in de N.V. „De Vlam ovenstraatklinker". Het is het levenswerk van den heer Van de Koppel geweest dezen tak van de kleiwaren- industrie technisch en organisatorisch op de beste basis te hebben gevestigd. Zij groeide uit tot een branche van ongeveer zeventig bedrij ven met een jaarlijksch productievermogen van ongeveer 500 millioen straatklinkers van Waal formaat. Tot het midden van het vorige jaar was de overledene als directeur aan de N.V. „De Vlam ovenstraatklinker" verbonden, daarna, tot de liquidatie van de vennootschap, als adviseur. De heer Van de Koppel heeft voorts naam gemaakt door de proefbedrijven, die hij stichtte, ten einde gedroogde klelpoeder langs hydrau- lisch-mechanischen weg tot vormelingen te persen. De z.g. vlamovens kwamen daardoor op de markt. Met den overledene is een man heengegaan, die de Nederlandsche steenindustrie op velerlei wijze aan zich heeft verplicht als ovenbouwer, organisator en kenner van het vak bij uitne mendheid. Onder voorzitterschap van dr. ir. J. A. Rin gers is Woensdag ten kantore der Nederland sche Handelmaatschappij te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Gedeponeerd waren 467 aandeelen, recht ge vende op 173 stemmen. De voorzitter stelde de benoeming van een lid van den raad van commissarissen aan de orde, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. M. Telders. Op voorstel van den voorzitter werd mr. J. D. Boltjes, directeur van de Twent- sche Bank, by acclamatie gekozen verklaard. De voorzitter zeide voorts, dat het zeer ge- wenscht werd geacht den raad van commissa rissen met één lid uit te breiden. Spr. stelde voor Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, den vroegeren directeur der maatschappij als zoo danig te benoemen. Ook deze benoeming werd by acclamatie goedgekeurd. De afdeeling Volksgezondheid van het mi nisterie van Sociale Zaken schrijft: Nu en dan worden gevallen van paratyphus- besmetting bekend, veroorzaakt door het ge bruik van eendeneieren. Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voorkomen, is het noodig, voor direct gebruik deze eieren hard te koken (8 minuten) en ze in bakwaren slechts te gebruiken, indien deze hard gebakken wor den. Aangeraden wordt daarom: eendeneieren niet te gebruiken voor de bereiding van pudding, vla, slagroommengsels e. d., taartvullingen, zacht gebak, kortom: niet voor eetwaren, welke niet of onvoldoende verhit worden-. Voor con sumptie-ijs is het gebruik van eendeneieren verboden. Vanwcsge cAsn dienst d>.r Zuiderzeewerken zijn Woensdag de volgende aanbestedingen ge houden: Het onderhoud gedurende 1938 van de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oevei en Komwerderzand, met bijkomende werken. Laagste inschrijver O. J. Bosker te Wielin gen voor ƒ44.400. Het gedurende 1938 onderhouden van den Afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wierin- gen en de Friesche kust naby Zurig, met bij- behoorend hoofd, aansluitende terreinen en ha- vendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, van de aanwezige rijksgebouwen en van het aanwezige gedeelte van ryksweg no. 9, met bijkomende werken. Laagste inschrijvers J. M. Dekker en Zn. te Papendrecht voor ƒ169.900, De algemeene vereeniging van Ned. reserve officieren is Woensdag ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan in buitengewone algemeene vergadering bijeengekomen in hotel Wittebrug te 's-Gravenhage. De voorzitter, res. majoor ir. Woutercool, sprak bij het begin woorden van hulde aan het Koninklijk Huis en gaf daarbij in het bijzonder uiting aan den wensch, dat Z. K. H. Prins Bemhard, die thans herstellende is van het hem overkomen ongeval, binnenkort vol komen schadeloos moge worden gesteld door vadervreugde. Spr. bracht vervolgens woorden van lof aan dien Belgischen koning, in verband met de aanwezigheid van een zestiental Belgische re serve-officieren in deze bijeenkomst. Kolonel Lentz sprak mede namens de an dere Belgische officieren woorden van geluk- wensch met het 20-jarig bestaan der Ned. ver eeniging en getuigde van hun groote belang stelling in deze organisatie. Spr. wees op het nauwe verband tusschen beide volken en uitte de beste wenschen voor de toekomst. Luitenant-generaal W. E. van Dam van Is- selt hield een rede over: „Het ontstaan en de eerste ontwikkeling van het reservekader". Daarna hield luitenant-generaal J. J. G. ba ron van Voorst tot Voorst, commandant van het veldleger, een voordracht over „De reserve-of ficier in den huidigen tijd". Na deze rede bracht kolonel Van den Bent de gelukwenschen van den minister van Defen sie over. Een kameraadschappelijk samenzijn volgde, waarbij gelegenheid bestond voor de aanwezi gen het bestuur te complimenteeren. De Minister van Economische Zaken heeft vastgesteld de crisis-steunbeschikking 1938 voor pluimvee. De steun zal worden verleend over van eigen bedrijf afkomstige, door fokkers en houders van vermeerderingsbedrijven afgeleverde kui kens en voor broedei bestemde eieren, die als zoodanig worden gebruikt, met dien verstan de, dat een kippenkuiken en een eendenkuiken zullen gelden resp. voor 1 2/3 en 4 eieren en dat de steun slechts zal worden verleend over ten hoogste 25 eieren per op 't betrokken be drijf op 1 Januari 1938 in overeenstemming met, de voorschriften der centrale aanwezige goed gekeurde hen of eend. BANDOENG, 22 December (Aneta). Naar Aneta verneemt, is het rapport over de ramp van de „Specht" thans bij den directeur van den Luchtvaartdienst in Nederland ingediend. De conclusie dat het vliegveld als zoodanig niet als de oorzaak van het ongeluk kan wor den beschouwd, is gehandhaafd. Woensdagmiddag rond half vijf stond een vrachtauto, beladen met flesschen zoutzuur, ge parkeerd voor een pakhuis aan het Donkere Spaame te Haarlem. Terwijl de wagen op de handremmen vaststond, waren de bestuurder en zijn helper de flesschen aan het lossen. Toen zy er vier hadden gelost en buiten kwamen om hun werk te vervolgen, was de vrachtauto ver dwenen. Het bleek, dat hij aan het rijden was gegaan en tusschen twee boomen door het Spaar- ne was ingereden. Hy was niet meer te zien. De reddingsbrigade, die spoedig ter plaatse ver scheen, kon gerust gesteld worden met de mede- deeling dat er niemand meer in den auto zat. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. F. M. Romme, zal heden enkele werkverschaf fingen in de provincie Overijsel bezoeken. O.m. zullen worden bezocht het werkobject in Giet hoorn en de ruilverkaveling bü Staphorst. De minister zal vergezeld zijn van de heeren D. G. Draayer en Meyer de Vries. Volgens een telegram uit Tokio heeft het Japansche ministerie van Buitenlandsche Za ken medegedeeld, dat de regeering, niettegen staande de huidige moeilijkheden, niet afziet van de organisatie der Olympische Spelen van 1940. In politieke en militaire kringen is men evenwel van meening, dat een definitieve beslissing hieromtrent afhangt van den duur van het huidige Japansch-Chineesche con flict. In de sportwereld verwacht men deze beslissing reeds in het komende voorjaar, ter gelegenheid van het congres van het In ternationaal Olympisch Comité. Dit congres wordt, zooals men weet, te Cairo gehouden. Op de Haagsche kunstijsbaan heeft de H. H. IJ. C. een overtuigende zege behaald op de Brussels Ice Hockey and Skating Club (B.I.H. S.C.). De Hagenaars wonnen met 96 en zij hebben dit voornamelijk te danken aan de uit stekende prestaties van de beide Canadeezen Moony en Gordon. De Belgen, die slechts de beschikking over zeven spelers hadden, speelden zeer wisselval lig. Bij hen was de Canadees Merin de „groote" man. De score van de drie spelperiodes was 4—0, 23, 3—3j v NEW YORK, 22 Dec. (Part.) Ook heden bleef de ondertoon van de effectenbeurs gun stig, doch desniettemin drukte de nadermg van de vacantiedagen en het einde van het jaar, alsmed de nog steeds niet verdwenen onzekerheid omtrent de politiek der regeering en de internationale situaties haar stempel op de markt. Dit bleek wel uit den opnieuw ge ringen omvang van den handel en de geringe belangstelling van het publiek. De verdere sta ging van gisteren had eenige winstnemingen tot gevolg, waardoor de openingskoersen hier en daar eenigszins werden gedrukt. Groot wa ren de nadeelige verschillen echter niet en daartegenover waren er ook koersverbeterin- gen aan te toonen, zoodat de markt een on- regelmatigen aanblik bood, zy het dat de koersverliezen in de meerderheid waren. Een der weinige uitzonderingen hierop vormden de vliegtuigfondsen, die ook nu weer eenig avans konden boeken in verband met de ver wachting 6p aanzienlijke regeeringsorders in dien de bewapening werkelijk zou worden op gevoerd. Daarnaast lagen canningshares vast in de markt. American Can boekten een winst van 1 dollar en liepen na opening nog verder op. Trouwens er viel na de eerste trans acties ook in andere afdeelingen een neiging tot herstel waar te nemen, waartegenover ech ter de staalfondsen verder terugliepen, zoodat de verliezen zich hier tot al dolar uit breidden. Dit alles ging met zeer bescheiden omzetten gepaard. In het eerste uur werden niet meer dan 300.000 shares afgedaan. Public Utilities lagen verwaarloosd op iets lager peil. Het wachten is hier op concrete resultaten van de besprekingen tusschen Roosevelt en leiders dezer industrie, doch de voortzetting der be sprekingen schijnt weer even te zijn verscho ven. Ook in het verdere verloop bleef de stem ming onregelmatig en gaven de koersen slechts kleine fluctuaties te zien, zy het, dat het algemeene niveau iets beneden dat van gisteren bleef als gevolg van voortdurende winstnemingen en belastingverkoopen. Onder de mijnwaarden viel de flauwe houding van American Smelting op, die 1% dollar verloren, vermoedelijk onder invloed van de onzekerheid omtrent de toekomstige zilverpolitiek. Aanvankelijk konden de noteeringen voor de meeste courante soorten in de tweede beurs- helft weer wat verbeteren, doch nadien brok kelden de noteeringen bij zeer kalmen handel geleidelijk af, zoodat over de geheele linie een grooter of kleiner verlies moest worden opge- teekend. Het uiteen gaan van het Congres zonder dat definitieve resultaten inzake de hangende kwesties gemeld konden worden lokten verkoopen uit en tot het slot bleef het aanbod de overhand behouden. In het laatste uur ging dit gepaard met een uitbreiding van de affaire tot 280.000 shares, waardoor het totaal gebracht werd op 1.150.000 stuks. Staal- waarden hadden te lijden door de taxatie van de bedrijvigheid door het weekblad Iron Age, die, evenals het Amer. Iron Steel Institute, kwam op 23 jj pet. Van deze rubriek verkeer den U. S. Steels het meest in reactie en wel met 1 punt. Zoowel Bethlehem Steels als Republic Steel en National Steels konden het verlies binnen 1 punt houden. Luchtvaart waarden, die aanvankelijk nog goed gedispo neerd waren, konden zich niet aan de alge meen tendenz onttrekken; voor Douglas Air craft werd de winst zelfs omgezet in een ver lies van 1 punt. Mijnwaarden zetten de daling Allied Chemical 168 167 168 American Can Co. 74% 74% 74 Am, Car. F.dry 27 28 28 Am. Smelt Ref. 50 V4 52% 52 Am. Tel. Tel. 148 148V2 148% Am. Tobacco B. 62% 63 63% Am. Waterworks 12% 13% 13% Anaconda Copper 32% 33% 33% Atchison Topeka 40 41 41 Baltimore Ohio lla/4 12% 1 Bethlehem Steel 62 62V2 60% Canadian Pacific 7% 7% 8 Case Treshing 90§ 95 16% Chase National B. 40 40% 40y5 Ches. Ohio 37% 38% 38% Chicago Rock Isl. 1 1 1 Grysler Motor 54% 56% 55% Cities Service 2 2% 2 Consol Gas N.Y. 24% 25 25% Continental Oil 31 31% 31% 7 Dawesl. 30 31% 5V2 Young 25 24% 24% Deleware Huds. 16% 17% 173/4 Douglas Aircraft 39% 40% 38% Dupont de Nem. 118% 119% 120 Eastman Kodak 165 166 165 El. Bond Sh. 10% 10% 10% General Electric 44 45 44% General Motors 32% 33% 33% Good Year 19% 19% 19% Hudson Motor 7 7% 7 Illinois Central 11% 11% ll3/4 Intern. Harvester 68% 703/4 69% Intern. Nickel 46% 46% 45% Intern. Tel. Tel. 7% 7% 73/4 Kennecott Copper 38% 39% 39% Missouri Pacific 1 1% 13/4 Idem pref. 3 3% Montgomery Ward 35% 36% 36% Nat. City Bank 26 26% 26% Nat. Dairy Prod. 13% 13% 14 New York Central 19 20% 20 North. Amer. Co. 20% 22 22 Norfolk Western 192 191 190 Pennsylvania 2-% 23% 23 Phillips Oil 39% 40 41 Proctor Gamble 45 45% 45% Publ. Serv. N. J. 32% 333/4 333/4 Radio Corporation 6% 6% 6% Sears Roebuck 63% 63% 61% Shell Union Oil 17% 18 173/4 Socony Vacuum 15% 15% 15% Southern Pacific 21% 223/4 22% Southern Railway 13% 14 14 Standard Brands 8 8 8 Stand. Oil of N.-J. 46% 46% 46% Tidewater Ass. Oil 15% 15% 15% Union Pacific 861/5! 86% 86% United Aircraft 25% 26% 25% United Corp A. 3% 3% 3% U. S. Leather 6 6% 6% U. S. Rubber 26% 47 27% U. S. Steel 5 61% 60% Western Union 26% 26% 24% Westingh. Electr. 108% 112% 110% Wool worth Building 36% 36% 37% De voorzitter van de vereeniging van Bel gische reserve-officieren, kolonel Lentz en de secretaris van die vereeniging, luitenant Des tree, die een bezoek brengen aan de Algemee- de Vereeniging van Nederlandsche reserve-of ficieren ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van die vereeniging, hebben gisteroch tend, vergezeld van den algemeen voorzitter van laatstgenoemde vereeniging, ir. Wouter Cool en den algemeen secretaris, kapitein Roo- denburg, hun opwachting gemaakt by den mi nister van Defensie. (Uit andere bladen). Geboren: H. de Groot—de Rijk, z., Johannes burg Zuid-Afrika. Ondertrouwd: B. HodesP. Schilte Czn. Den Haag; W. Vroom—C. Smits v. Wyisberghe, Am- sterdam-Breda. Getrouwd: H. Damen—H. Manse, Moerdyk- Den Haag. Overleden: J. de Jongh, 66 jaar, Enschot; J. Everts, 57 jaar, Wildervank. Verloofd: J. ScheerderH. Schippers, Breda- Den Bosch; H. v. Rijswijk—H. Aldenhoff, Ven- ray-Grootebroek; G. AriënsG. v. d. Goor, Wageningen-Breda; J. v. Rey—B. Troost, Roermond—N ij megen. 's GRAVENHAGE. Geslaagd: de heeren J. A. H. Giesen te Rotterdam, H. Schippers te Amsterdam en A. J. Vroom te Deventer. De examens voor de akte wiskunde l.o. zyn afgeloopen. 's GRAVENHAGE. Geslaagd: de heer J. Mulder te 's Gravenhage. AMSTERDAM Geslaagd: Mej. A. C. A. Peters te Amsterdam. AMSTERDAM, 22 Dec. Bloemenveiling 21 Dec.: Rozen: 714, Seringen 715, Chrysanten: Germ 7—12, Sax export 7—12, Tulpen: Allard Pierson 4.50—6, roode Due 1.501.80, idem witte Due 1.90 —2.30. Due de Berlin 1.30—1.70, King of the Yellow 2.603.50 per 100 stuks. Am. anjers 8 15, Narcissen 22.60, blauwe druifjes 0.801.20, per 100 stuks. Plumosa 1024, Sprengeri 1018, Fresia 1524, Barberis 1020, Helleboris 14—20 per bos. Hulst 0.401.10 per kg. Giroenten, 22 Dee.: Bloemkool le soort 48, idem 2e soort 24, knolselderij 24.80, andijvie 12.40 per 100 stuks. Bospeen 58, selderij 2.50 —5, peterselie 2.50—5, radijs 1.50—3, kervel 2—4 per 100 bos. Waschpeen 36.50, prei 35, roode kool 24.80, idem' groene 1.403, idem gele 1.10 2.20. spruiten 6—14, andijvie 410, lof le soort 1418, idem 2e soort 815 per 100 kg. Uien 2 2.40, winterpeen 0.700.80 per 25 kg. Rapen 0.50 —0.60 per 30 kg. Fruit, 22 Deo. Peren: Beurré Alex Lucas 1619, Gieser Wildeman 811, Winterjannen 79, Bre- dero's 7-J-10 per kg. Appelen: Goudreinetten 10 16, Present of England 1016, Bellefleur 8—11, Campagne zoet 5-7. Jac Lebel 7—8, Jasappelen 44.50, Koningszuur 67, Reinette Royal 810 oer kg. Champignons 0.250.30 Der kg. voort, zoodat Amer. Smelting ruim 2 punten verloren. Ook koperwaarden verkeerden in hetzelfde geval. By de sporen waren het Atch. Topeka en New York Central, die 1 punt moesten afstaan. Equipmentshares, aandeelen in fabrieken van electrische apparaten) Mont gomery Ward en van de public-utilities North American en Public Service leden verliezen van 1 a 3 5/8 punt. Canningshares konden zich evenmin handhaven en voor American Can ging de winst weer geheel teniet. Auto mobielwaarden gaven eveneens kleine nadee lige verschilen te zien, met uitzondering van Chrysler, die ruim 1% punt inzakten. Olie waarden, rubbers en tabakken lagen gedrukt in de markt. Chemische waarden waren ver deeld; terwyi Du Pont punt in reactie ver keerden, konden Allied Chemical 1 punt ver beteren. Slotkoersen Dec. 22 21 20 Gedaan en laten, t bieden. ex. dividend. ex coupon. NEW YORK, 22 Dec. Slotkoersen Dec 22 21 20 Brussel 16.98% 16 99% 16.99% Rome 5.26% 5.261/4 5.26% Madrid 6.25 6.25 6 25 Bern 23.14 23.13% 23-13% Weenen 18.91 18.91 Oslo 25.12% 25.12% 25.12'k A'dam 55.60 55.60 55.60% Londen 4.99f! 4 a 9# 4.99S Parijs 3-39% 339% 3.393/4 Berlijn 40-30 40-30 40.30 22 Dec. NEW YORK, 22 Dec. 21 Dec. 22 Dec. 21 Dec. Rubber Standaard Sept 15.09 15.18 Mei 15.48- f 1562 Dec. 15 09 15.18 Sept 15.58- 15.73 Jan. 15 29 15.40 Oct. 15.63 15.79 Mrt. 15.38 15 49- f Suiker Dec. 2-23 2 27-29 Mei 2.30-31 2.30-31 Jan. 2.26-27 2 26-.7 Juli 2.31-32 2.31-32 Mrt. 2.29-30 2.28-29 Sept 2.32-33 2.32-33 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. 4.95-500 5.00-- Dec. 7 75-- 7.65-- Mrt. 4.42- 4.37 Mrt. 6.41 6 30 Mei 4 30 424 Mei 6-20-21 6.14 Juli 422 4,21 Juli 6 13-14 6.13 Dec. 4,20- 4.21 Sept 6 14 6.13 S^pt 4.20- 4 21 Dec. 6.15-- 6.15 Katoen Oct. 826 8 29-- Mei 8 50 8.54-55 Jan. 8.38-39 8 41 Juli 8 58-60 8 64-65 Mrt. 8.46 8 49-50 Dec. 8.61- 8 67-70 Tin Loco 42.75 42 00 Termijn 42.75 42.00 CHICAGO, 22 Dec. 22 Dec. 21 Dec. 22 Dec. 21 Dec. Tarwe Haver Dec. 94% 95%-V8 Dec. 32% - - 32 Mei 91%-% 92%-3/g Mei 30'/j •- 303/g -- Juli 85%-% 86% -Vs Jul1 29 - -9% M.ais Rogge Nieuw contract Dec. 57% 59% Dec. 68 69% Juli 593/g-- 60%-- Mei 69 - 70%-- Mei 59% 60 Juli 66 66% Reuzel Oct. - Jan. 8.45 8 45 Dec. 8,27 8^25 Mei 8.87% 8 90 Juli 8.97% 8.95 WINNIPEG, 22 Dec. 22 Dec. 21 Dec. 22 Dec. 21 Dec. Tarwe Gerst Dec. 126'A - 128 Dec. 58%-- 58% - - Mei 1163/g- 117%-- Mei 58 - 583/4- - Juli 110 - 1107/8- Juli 55%- 55%-- Rogge Lijnzaad Dec 74% - - 76%-- Oct. Me) 76% - 78%. - Dec. 171%- - 171%- - Juli 76Ve 77%-- Mei. 171%- - 1717/g- - Haver Dec. 47% 47%-- Juli s44 - - 44% Mei 46 46%— gedaan en laten t. bieden nominaal (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en -L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Aku Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Shell Union Gew. Marine 3671/2—367 146 4646% 24 9/16—241/2 443 45% 47—461/2 141/2—14 9/16 13% 3 Van 4.305 uur Kon. Olie Aku U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Interc. Rubber 367 24 9/16 45% 46 46% 14% 210 3% Koersen voor stortingen op 23 December 193' tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken f 72,49; lires f 9.50; peseta? f 11.60. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 21 Dec.: Europe, tank" Port Arthur. 22 Dec.: Hada, m.s., Danzig. Aangekomen 22 Dec.: Uckermark, s., Java, la®13 Havre; Doe Duce, m.s., Stettin. Vertrokken 22 Dec.: Prowess, m.s., Londen. Aangekomen 21 Dec:: Europe, Port Arthur, be zine, petroleum en stukgoed, Petroleumhave Texaco n 22 Dec.: Hada, Danzig, hout, Houthaven, ^ra" genborg.' KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND. thuisreis, 21 Dec. n.m. 8 UW van Bahia. KON. NED. STOOMB. MW. BENNEKOM, thuisreis, pass. 21 Dec. n.m. 1 Lydd. at GtANYMEDES. Middl. Zee naar R'dam, pass. Dec. n.m. 9 uur Finisterre. MARS, 21 Dec. van Istanboul n. Thessaloniki VENEZUELA, 21 Dec. van Barbads naar AnjV VULCANUS, 22 Dec. v.m. 4 uur 15 van A®5 te Hamburg. BREDA, 20 Dec. van Tocopilla n. Arica. COSTA RICA, uitreis, 20 Dec. te Kingston IRENE, 19 Dec. van Kingston (J.). - PERSEUS, 22 Dec. van Hamburg te GothenbU1® HOLLAND-WESÏ-AFRIKA LIJN MAASKERK, 21 Dec. van R'dam n. Hamburej AMSTELKERK, 20 Dec. van Port Bouet n. 1 koradi. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis Dec. Van Colombo. at MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. uitreis, 1 Dec. van Algiers. SIMALOER, uitreis, 22 Dec. te Port Said. ENGGANO, thuisreis, 22 Dec. te Suez. n, JOHAN DE WITT, uitreis, 21 Dec. van BelaW»" POELAU B'RAS, thuisreis, 20 Dec. van Sing" pore. POELAU BRAS, thuisreis, 20 Dec. Van SW pore. JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA RADJA, 21 Dec. van Java te Boston- ROTTÉRDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHACCA, 23 Dec. v.m. 10 uur van B.-AV6" te Rotterdam verwacht. ALHENA, 22 Dec. van Hamburg te R'dam. ROTT. LLOYD DEMPO, 22 Dec. van Batavia naar R'dam- 9IBAJAK, thuisreis, 21 Dec. n.m. van Marseh TAPANOELI, vertrekt 22 Pec. n.m. 4 uur v* Londen naar Rotterdam. BRASTAGI, thuisreis, 21 Dec. te Genua. KON. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN, 21 Dec. van East Londen Kaapstad. VAN REES, 20 Dec. Van Singapre te JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISAROEA, 20 Dec. van Hongkong n. Shangb83' SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN DJAMBI, 20 Dec. van Basrah te Singapore- HALCYON LIJN - STAD ZAANDAM, 21 Dec. van Vesteres R'dam-Vlaardingen. Tjs- ROZENBURG, 21 Dec. van Vlaardingen te sabon. „„ar' MAASBURG, 23 Dec. n.m. van Narvik te V®^ dingen verw. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 22 Dec. te Antwerp6 HOLLAND-O. AZIE LIJN SEROOSKERK, 22 Dec. van Antwerpen te B3 burg. ZUIDERKERK, thuisreis, 21 Dec. van GlenU»- HOLLAND-AFRIICA LIJN pre' JAGERSFONTEIN, 22 Dec. v.m. 6 uur van men te Hamburg. ZUIDERKERK, thuisreis, 21 Dec. van Ge» pre" vef" HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 22 Dec. v.m. 6 uur van men te Hamburg. DIVERSE SCHEPEN ERINNA, 25 Dec. van Lissabon te Trinidad wacht. „pt. MAJA, 24 Dec. Van Dakar te Curacao verwant, PERNA, 25 Dec. van Havre te Curacao verwaag, MIRALDA, 20 Dec, v. Stockholm te Gothenb DOBOSA, 18 Dec. van Bremen te Koge. NEDERLAND. 17 Dec. van Port Arthur Stockholm. -v-o GROENLO, R'dam naar Madeira, pass. 22 u Finisterre. MAAS, 21 Dec. van Wiborg naar R'dam. c- TUVA, Rio Janeiro naar Havre, pass. 21 Madeira. jl WAALHAVEN, R'dam naar Libreville, pa38' Dec. Tabop. TRITO, 21 Dec. van Dublin naar Belfast. gf FRIESLAND, 21 Dec. van Immingham Hamburga. MÏDSLAND, 21 Dec. van Bremen naar mouth. GradS6 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N-7- (Afd. Handelsinformaties) 20 Dec.: J. F. Lammertsma, kantoor bede?uf Den Haag, Nijkerklaan 4. R.c. mr. H. Haga- mr. F. J. Zijl. Den Haag. „leed' J. F. Hoogervorst, pensionhoudster, F?3 ctif' slag 107, Den Haag. R.c. mr. J. H. van Laer. mr. F. G. A. Versteegh, Den Haag. Lei^' Th. van Lith, aannemer, Voorschoten- jpf' scheweg 489. R.c. jhr. mr. H. O. Feith. Cur- A. J. Sormani, Leiden. -.„oiifS'' 21 Dec.: N.V. Banketfabr. „De Vooruitg, jj. Meppel. R.c. mr. A. W. L. Bondam. Cur. mr- Vorstman, Meppel. no5;' H. C. Kreike, vekeopman, Aalsmeer- j-el- Oosteinderweg 318. R.c. mr. A. L. M. van D® Cur. mr. J. G. Bettink, Haarlem. ko°P' W. F. Kruyer, zonder beroep, vroeger p.o- man in huizen. Bentveld. Zandvoorterweg 1 ö/arod' mr. A. L. M. van Berckel. Cur. mr. J. O. ■D Beverwijk. --„arl6"?' H. Hesse, makelaar ln melkpoeder, c-d Raaks la rood. R.c. mr. A. L. M. van Berckei- mevr. mr. C. L. VisSanders, Haarlem. ctf' W. C. Lasschult Sr., houder van een e jj&af tcchnisch bureau en lood- en zinkwerker, vad lem, Groote Houtstraat 155. R.c. mr. A. L- Berckel. Cur. mevr. mr. SchutteStruyck, F. Makenzie, chemicus, Haarlem, Dreef pgï mr. A. L. M. van Berckel. Cur. mej. C. natel, Haarlem. pe5" Opgeheven wegens gebrek aan actief: C. Dragt. 'sHeerenloo gem, jSrmelo,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2