M Hnb| PHILIPS EHEE Ziet Uw voordeel! Matrassen O Onze tuinbouw zij geen stiefkind 3 Januari a.s. begint onze BALANS- Ze vraagt ook dit keer weer Uw bijzondere aandacht. DEKENS HAARLEM KAMERLID GROEN VOOR DEN L.T.B. JR^E MSER-ZOUT Lakens -Sloopen DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 Het oude liberale duiveltje spreekt door de organisaties, die al- geheele vrijheid wenschen Niet alleen de economie, maar ook de menschen Algeheele kladderadatsch! Binnenlandsche afzet WIJ WENSCHEN U EEN GELUKKIG 1938 FEESTCONCERT R. K. HAR MONIE „ST. MICHAËL" VERHUIZING BIJ ZUIGELINGENZORG MUM II GédH.:L .4 I I I l I Vooruit- becalL SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 GELOOF EN WETENSCHAP Cuypers' Minnestreelen FILIAALHOUDER VER DUISTERDE ZESDE HAARLEMSCHE VOORJAARSBEURS DE GIJSBRECHT VAN AEM- STEL, DIE HAARLEM WACHT DE LISSESCHE VOORRANGS- WEGZAAK Bestuurder vrijgesproken Programma R^dio-centrale RIJKSVISCHAFSLAG LANGE VEERSTRAAT EN GR. HOUTSTRAAT Raadhuisstr. Heemstede STAD De Diocesane Tuindersvakbond van den L. T. B. vergaderde hedenmorgen in gebouw St. Bavo te Haarlem. De voorzitter, de heer Jac. Groen Azn., hield een uitvoerige openingsrede, waaraan wij het volgende ontleenen. Uit de 62 voorstellen over tö onderwerpen blijkt duidelijk, hoe groot de bestaansworste- ling is van tuinbouw en sierteelt na een reeds zoo lange crisis. Er is slechts verschil op cultuur-technisch gebied voor de verschillende groepeeringen in de groenten- en fruitteelt, economisch hebben zij gemeen, dat zij behooreii tot de meest geïn tensiveerde bedrijfstakken en sterk afhankelijk zijn van export. Beide groepen ruimen groote plaats in voor sociale vraagstukken en eischen ordening en bescherming van de overheid. Op den voorgrond staan dan ook de vraagstukken, die de sociaal-economische positie van het be drijf raken en de in dat bedrijf werkenden: den patroon, de gezinsgenooten, den werknemer. Wij scheiden de economie niet van den mensch Wij moeten in het zoo zwaar belaste bedrijf al het mogelijke doen, om tot schuldverlichting te komen. Minister Steenberghe is het daarmee eens en heeft reeds toegezegd, dat hij een „ap paraat" in het leven zal roepen, waardoor be middelend kan worden opgetreden tusschen debiteur en credietgever. Men moet deze goed bedoelde poging niet bij voorbaat wraken, en stelt zij teleur, dan kan dit voor de regeering wellicht een spoorslag zijn om alsnog met wettelijke maatregelen te komen. Wat den export aangaat, heeft de minister in de Kamer duidelijk gezegd, dat hij zijn meerdere bewegingsvrijheid in zake verruiming van het handelsverkeer zeker zal gebruiken, om den tuinbouw meer ruimte te geven. Deze verklaring vind ik, aldus spr.,. een steun in den rug van den tuinbouw, die toch in ieder geval weer hoop geeft en waar voor wij dus dankbaar mogen zijn. Spreker wijdde eenige woorden aan het vraagstuk der bedrijfsregelingen en de te vol gen verdragspolitiek. De producten, die het meest op export zijn aangewezen, behoorenvóór op de lijst te staan, van die, welke wij met in voerproducten moeten ruilen. Van den ande ren kant is het van groot belang, de binnen- landsche markt voor onze eigen producten meer te effectueeren met de noodzakelijke beheerschee producten. Onzen export mogen wij niet over laten aan den individueelen vrijen handel, onze productie moet stelselmatig opgebouwd worden. Waar halen sommigen toch den moed vandaan, om zelfs t. a. v. de productie al geheele vrijheid voor het bloembollenvak te bepleiten? Er zijn er zelfs, die durven zeg gen, dat voor de bloemisterij (b.v. het Aals- meersche bedrijf) en voor den tuinbouw, alle maatregelen moeten worden opgeheven. Willen die menschen dan een productie, die spot met elke mogelijkheid van afzet? Wij zouden spoedig een algeheele kladdera- datsch beleven. Dergelijke stellingen wor den juist naar voren gebracht door groepen, die in het maatschappelijk leven doelstel lingen nastreven, die nimmer de onze mo gen zijn. De N. S. B. wil voor den land- en tuinbouw alle bedrijtsmaatregelen laten vervallen, maar wat daarna zou moeten gebeuren heeft men in een mistige sfeer gehuld. Staatsdictatuur maakt het voor de bedrijfsgenooten onmogelijk, om ook maar eenige medezeggenschap uit te oefenen. Zeer bepaaldelijk moet ik waarschuwen, aldus spreker, tegen den Nederlandschen Tuinders- bond. Het spijt mij, dat ik dit moet doen, want met zijn bestuurders werken wij op verschillend gebied samen. In het orgaan van dezen bond vieren de nat.-socialistische gedachten hoogtij. Er is onlangs zelfs betoogd, dat het op orga nisatiegebied in den tuinbouw hopeloos is, om dat daarin R. K., Christelijk, Positief Christe- Üjw, neutraal enz., als degenereerende krachten werkzaam zijn. Bij zulke uitingen moeten wij ons beraden, of het nog langer mogelijk is, met deze organisatie samen te werken. Intusschen: wü zijn gewaarschuwd. Door onze positief Christelijke organisatie zullen wjj de christelijke maatschappij herstel len. Dit eischt in dit zoo gewichtige tijdvak het lidmaatschap van alle katholieke land-, tuinbouwers en siertelers. T. a. v. de sociale positie der bedrijfsge nooten, merkte spreker op, dat de tuinbouw wel wat stiefmoederlijk bedeeld is. Men waar deerde het vak wat te veel naar het kleine aan tal hectaren, waarop het wordt uitgeoefend en wat te weinig naar het aantal werkenden. Op de binnenlandsche markt had men heel wat meer kunnen doen, dan het geval is geweest. Spreker wees op de groenten-distributie en waarschuwde voor opdrijving t.a.v. de onver koopbaarheid der producten. Mogelijk had een andere politiek voor den groente- en fruit- invoer hier andere verhoudingen kunnen schep pen. Met hand en tand zullen w'y het bestaan van den tuinbouw blijven verdedigen. En weer zeg ik: Wij tellen niet alleen de economie, maar ook de menschen. Laat men eens wat ruimer gaan denken over den tuinbouw. Het oude liberale duiveltje be nevelt de geesten van de menschen, die slechts een economische» maatstaf kennen. Men vergist ;®T Jac. Groen zich, wanneer men den, in uitzicht gestelden z.g. kleine-tuinderssteun als het middel be schouwt om den tuinbouw in stand te houden. Wij zijn de regeering echter dankbaar voor haar voornemen en wachten de resultaten af. Spreker deed een beroep op de vergadering om de prae-adviezen aan te nemen en drong erop aan, elkanders belangen te waardeeren en alles te zien in het raam van den éénen L. T. B. Met een peroratie rondom de Kerstgedachte sloot de heer Groen zijn belangrijke en in houdsvolle rede. in een Costuum van E.E.K. GR. HOUTSTRAAT 88 t/o Haarl. Dagbl. Ter gelegenheid van het 12%-jarig dirigent schap van den heer W. Hofmeester gaf boven genoemde Harmonie gisterenavond in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg te Heemstede een concert. Behalve enkele autoriteiten van parochie en gemeente en eenige belangstellende afgevaar digden van zusterverenigingen, was het getal volwassen bezoekers niet groot te noemen. Dit zeker teleurstellend gemis aan belangstelling van de grooteren voor deze onderafdeeling van den R. K. Volksbond deed evenwel aan de pret tige stemming weinig af, en ook niet aan de muzikale prestaties van het ensemble, dat zich onder de leiding van den jubileerenden dirigent op enthousiaste wijze liet hooren. Zoo enthou siast soms zelfs, dat de klank wat zwaar werd, soms wat scherp bij de fluiten en het overige hout, voor deze zaal. Na de uitvoering der beide eerste nummers, waarvan vooral in het overigens aardige tweede nummer, de ouverture van Mehul „Die beiden Blinden" (Les deux ayeugles) de zuiver heid van intonatie en de rhythmiek nogal eens te wenschen overlieten, had de huldiging plaats van dirigent Hofmeester. Allereerst werd het woord gevoerd door den Beschermheer der vereeniging, den weled. zeer- gel. heer dr. E. A. M. Droog, die in een harte lijke speech het plichtsgevoel en de bescheiden heid van den huidigen jubilaris schetste, en hem namens het bestuur van St. Michaël een gouden horlogeketting aanbood, ten einde de banden met de vereeniging, zooals spreker zich uit drukte, zoo: hecht mogelijk te doen zijn. De jubilaris dankte in geestige woorden voor het aangeboden geschenk en legde nog eens en voor al den nadruk op het repetitiebezoek, waarvan hij de noodzakelijkheid naar voren bracht. Achtereenvolgens sprak dan de heer Leeuwen oord, voorzitter van den R. K. Volksbond en lid van den gemeenteraad, een woord van dank voor de taksvolle leiding, in vaak moeilijke om standigheden aan de vereeniging gegeven, over de muzikaliteit, waarvan de jubilaris steeds blijk had gegeven bij de leiding, en die, we mogen dit terloops nog wel even opmerken, ook bleek uit de samenstelling van het Woensdagavond uitgevoerde programma. Deze spreker offreerde een bloemenmand voor de echtgenoote van den jubilaris. Daarna werd het woord gevoerd door den weleerw. heer J. Franse, geestelijk adviseur van den Volksbond, en den voorzitter der Har monie Crescendo, van de Muziekvereeniging Excelsior en de Harmonie Eensgezindheid, die allen den jubilaris huldigden om zijn moed en taaie volhoudendheid in het vervullen van zijn moeilijke taak. Voor de pauze kregen we nog een Wals van Strauss en een fantasie uit de operette „Les cloches de Corneville" van Planquette te hooren, waarvan vooral het laatste opvallend zuiverder was, al vielen in het passagewerk nogal eens enkele nootjes weg, en al struikelde een enkele instrumentalist over z'n eigen snelheid. We konden tot onze spijt niet het geheele programma bijwonen, maar we zijn er zeker van, dat, gezien de nummers die verder nog op het programma prijkten, de uitvoering aan de aanwezigen nog verschillende prettige en op gewekte oogenblikken moet hebben bezorgd. Een woord van bijzondere hulde aan dirigent Hofmeester voor het op tijd laten beginnen van zijn uitvoering. Al ware het alleen hierin, dan verdient zijn voorbeeld door velen te worden nagevolgd. J. S. Men schrijft ons: Verhuizingen by zuigelingen komen niet alle dagen voor. Toch heeft vandaag een dergelijke verhuizing op groote schaal bij de Haarlemsche zuigelingen plaats gevonden, in den vorm van de verplaatsing van een der bureaux van de Vereeniging Zuigelingenzorg van de Jacobijne- straat naar het nieuwe gebouw van den Ge neeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht. Hiermee is een reeds lang gekoesterde wensch, nameiyk het ter beschikking hebben van een modern ingericht hoofdconsultatiebureau, in het centrum der stad gelegen, in vervulling gegaan. Het plan hiertoe is nog geheel door den vorigen directeur van Zuigelingenzorg, dokter Frank, in samenwerking met den directeur van den Ge neeskundigen Dienst, dr. Smit, voorbereid. De belangrijke rol, die Zuigelingenzorg in den loop der jaren voor de Haarlemsche moe ders is gaan vervullen, is overbekend en blijkt telkenjare uit den vermeerderden toeloop. In 1936 werden de bureaux door 1030 nieuwe zui gelingen bezocht, een aantal, dat in dit jaar naar alle waarschijnlijkheid wel weer aanzien- iyk zal worden overschreden. In de nieuwe localiteiten, die op den bega- nen grond in het gebouw van den Genees kundigen Dienst zijn gelegen en die een eigen ingang aan de rechterzijde hebben, werden hedenmiddag de eerste moeders door de dienstdoende kinderarts, mevr. Dr. Mazee Deinum ontvangen, bijgestaan door zuster Ser- nee, terwyi ook de nieuwe directeur van Zuige lingenzorg Dr. Tj. Halbertsma aanwezig was. Algemeen werd de practische indeeling van het zeer hygiënisch ingerichte gebouw bewon derd, dat sterk aan het bureau in Haarlem- Noord doet denken. Een ruime kinderwagen hal, die tientallen wagens kan bevatten en waar de portier Van Duffelen den scepter zwaait, vormt de entrée. Daarna komen de moeders in de wachtkamer, van waaruit zij naar een uitkleedkamer gaan met 18 keurige babytafels, door schotjes van elkaar geschei den, waar door mejuffrouw Wagenaar gewogen wordt, meestal in samenwerking met een kraamverzorgster. Door een glazen wand van de dokterskamer gescheiden, wachten zij hun beurt af om geholpen te worden, een opstelling die vlot werken mogelijk maakt; dit is ook noodig omdat thuis gewoonlijk weer andere kinderen op de moeders wachten. De veronderstelling, dat de inrichting van het nieuwe gebouw aan het werk ten goede zal ko men, lijkt niet al te gewaagd. Ook hoopt het bestuur op een grootere belangstelling van de zijde van het publiek in den vorm van méér leden en donateurs, daar het steeds moeiiyker wordt rond te komen, ondanks een vrij ruim gemeentesubsidie en een voordeelige exploita tie, doordat een groot deel der medewerkende kinderartsen belangeloos hun niet gering te jschatten medewerking ter beschikking stelt. Op den vóórlaatsten G. en W.-avond van dit seizoen trad Hubert Cuypers' selecte zangers- schare „De Minnestreelen", bestaande uit 30 knapen en heeren, met een uitgebreid zeventalig programma op. Dit laatste klinkt wel heel gewichtig, heel een voudig toch waardevol in hoofdzaak mooie liederen, grootendeels speciaal door den leider voor koor of voor solo met koor bewerkt. Niettemin moet men bewondéring hébben voor die verscheidenheid van'taal, waht het blijft niet alleen by een vreemde taal, maar bovendien eischt het een groot aanpassingsvermogen en een volkomen begrip van het nationale karakter. Cuypers werd eens in ander verband genoemd een artist met internationale reputatie. Ook in zake de grondige kennis van de rijke verschei denheid van volksliederen komt hem de titel toe. 'n Speciaal koornummer was vooral het mo derne werk van Roger Ducasse: „Aux premières clartés de l'auto". Dit werk sloot het eerste deel af, waarin we van oude Engelsche liederen over Schubert en Grety naar Reger kwamen, terwijl Joh. Strauss' „Wiener Blut" volgde op de reeks liederen van onbekende toondichters, die het tweede deel vormde. Deze twee nummers vielen eigenlijk ietwat buiten het eigeniyke karakter van den avond. Roger Ducasse's werkje gaf wel een kijk op de koortechniek van dit ensemble, op Cuypers krlankbeheersehing inzake het scheppen van een fijne, ijle sfeer, maar het is nu alleen geschreven voor vrouwenstemmen en een Strauss-wals, hoe aardig en leuk het voor ons is, om ook eens uit Hollandsche kelen iets Weensch te hooren, het blijft voor de Minnestreelen een tweede natuur. Dan op de eerste plaats geroemd die pracht volle oud-Hollandsche liedjes, ernstige, geeste- l$ke, spottende, humoristische, zooals Conincs- kinderen, Jezus' Bloemhof, Van de Kwezel en Jan Hennerik. Voortreffelijk aangevoeld en ge karakteriseerd! Tot die karakteriseering droeg de bewerking veel bij. Deze moge vrjj, oogenschijniyk soms te vrij zijn, Cuypers zorgt toch immer, dat er spanning in blijft, dat de muziek, ondanks echo's .en andere herhalingen, doorstroomt. Daarnevens moet bijzonder de aandacht wor den gevestigd op een Catalaansch Kerstlied, een simpele melodie, maar toch diep gevoelvol en door de zetting mooi omraamd, en êen Tiroler Kerstlied, dat heerlijk naïef klonk, op een Hon- gaarsche Serenate en een Italiaansch Volkslied, dat vooral door de aanwending van 'n bassolo in hooge mate voldeed en op Reger's „Maria, Wiegenlied" en een Russisch Nachtegalenlied, waarvan de melodie geheel toegedacht was aan een sopraansolistje. Een solistje, dat verrukte, ja menigmaal zelfs ontroerde door klank en zeggingskracht. Meer dere solisten telt het koor! Lucien Lunen zong de bassoli en deed dit zooals men dat van hem gewoon is: sonoor, waardig en muzikaal. We hebben geschreven over de liederen, over de uitbeelding en besluiten met een enkel woord over de techniek. Zeer zeker mag de uiterst knappe techniek van de koorleden, niet het minst die der knapen opvallen, bewondering wekken en hoogelijk worden geprezen. Echter dient men er voor te waken, dat ze niet over- heerschend opvalt, daar dit de aandacht afleidt van het werk en zijn inneriykheid, het uiter lijke gaat dan domineeren. Büzonder die plotseling groote dynamische schakeeringen hellen over naar effect en dat heeft de zang der Minnestreelen niet noodig. Het talrijk auditorium volgde het gansche pro gramma met groote aandacht. In den beginne onder ademlooze stilte, later (vanaf het „vage- vier") met meer zicht- en hoorbare medeleving. Ten slotte een ovatie, een krans en een toe gift! O. K. Een Lissesche filiaalhouder deed tasschen van de zaak cadeau aan zijn familie. Verder zond hij kisten goederen naar zyn vader in Ol- denzaal en ontving daarvoor andere goederen voor zyn bazar. Een soort ruilhandel dus. Ook had hij geld uit de kas van het filiaal genomen om daarvan zijn toekomstig huis in te richten hij ging trouwen. In verband met het blanco-strafregister eischte de officier 4 maanden gevangenisstraf. De ver dediger, mr. Pliester, concludeerde tot vrijspraak. De man is in vrijheid gesteld om een reclassee- ringsrapport in te winnen. Behoudens toestemming van B. en W. zal de jaarlijks terugkeerende Haarlemsche Voor- jaars-Beurs, die de zesde reeds zal zijn, ge houden worden in 1938 vanaf Donderdag - 31 Maart tot en met Donderdag 7 April. Evenals vorige malen zal de Voorjaars-Beurs op den tusschen liggenden Zondag, 3 April ge sloten zijn, een maatregel die algemeen wordt toegejuicht, zoodat deze tentoonstelling voor deelnemers zoowel als bezoekers nimmer een be zwaar kan zyn. Voor de Voorjaars-Beurs, welke, zooals al gemeen bekend is, wordt georganiseerd door de Afdeeling Haarlem en Omstreken van de Neder- landsche Vereeniging van Huisvrouwen, bestaat weer buitengewoon veel belangstelling, wat ech ter niet te verwonderen is, als men weet, dat deze tentoonstelling door landeiyke firma's, die aan zeer vele tentoonstellingen deelnemen, wordt gehouden voor een der beste tentoonstellingen van 1937. Zij bracht 14938 koopkrachtige bezoekers in 7 werkdagen uit Haarlem, Heemstede, Bloemen- daal, Aerdenhout, Overveen, Bentveld, Sant poort, Velsen-IJmuiden, Beverwijk, Bennebroek, Vogelenzang, Hillegom, Halfweg en Zandvoort. Reeds meer dan 40 vooraanstaande firma's hebben zich als deelnemers aan de Voorjaars- Beurs laten inschrijven. Het bestuur heeft de technische leiding we derom toevertrouwd aan den heer J. van der Burg, Haarlem, Jan Gijzenkade 175, (tel. 22663), die als algemeen secretaris optreedt en waar be langhebbenden alle gewenschte inlichtingen kunnen verkrijgen. Reeds 65 jaar lang een trouwe Gijsbrecht- bezoeker, heb ik zoo al de laatste regies van dit dramatische meesterwerk gezien, en van die al le bleef mij als velen ouderen de opvoering van Royaards tot nu het hoogtepunt. Als een nieuwe Gijsbrecht gaf zijn stijlvolle uitbeelding getui genis van een diep bewonderend doordringen in Vondels drama van Amsterdam, waardoor voor goed gebroken werd met de jarenlange Gijs- brecht-sleur. Maar daarom gaf Royaards hij zou dit zelf dadelijk toegegeven hebben geen eindpunt in het hooger opvoeren van de schoonheidsmoge lijkheden van dit treurspel, geen standaard- Gijsbrecht. Zeer te betreuren is, dat nu, met andere nieu were stijlbegrippen en andere styimiddelen, van Dalsum ons een werkelijk superieur Gijsbrecht geeft, de meeste critici zoo op onderdeelen aanvallen, dat het publiek, ras door kleine aanmerkingen afgeleid, onvoldoende wordt in- Het natuurlijk EMS, is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. - Per flacon f 1.10. gelicht over de groote winst van dezen Gijs brecht. Waar in eenzelfde krant de eene beroeps recensent schrijft: de reien bleven problemen en de andere: de reien waren zonder uitzondering geslaagd:; het eene blad schrijft, dat de reien niet deelnemen in de dramatische handeling en de andere de uitvoering der reien de belang rijkste winst acht van deze opvoering, daar blijft van doeltreffende voorlichting weinig over. Voeg daarbij nu nog de echt zure kritiek van een recensent uit een veelgelezen blad, die niet in stemming kon raken, dan acht ik het met het oog op de mogelijkheid den Haarlem mers geboden om de Gijsbrecht-opvoering den 7den Januari hier te genieten, stellig noodig, dat de werkelijke winst van Van Dalsum's op voering even kort worde aangegeven. Het geheel staat, wat aankleeding en uitvoe ring betreft', over zoo goed als de geheele linie op een zeer hoog artistiek peil. Van Dalsum haalde uit de Gijsbrecht meer schoonheden dan een zyner voorgangers. In zijn eigen spel overtreft hij zichzelf en Charlotte Kohier reikt door inneriyke sterkbewogenheid in dictie en gebaren ver uit bij haar vroegere uitbeelding van die rol, zoodot de bewondering voor haar kunnen nog groeit. Er zijn meer momenten van wijding dan in vroegere opvoeringen. De reien vormen de ontroerende hoogtepun ten van het geheel en wekken door opstelling en verschuivingen meer dan eens de gedachten aan primitieve schilderijen en reliëfs. Ten slotte maar last not least, de muziek van Henk Badings, diens eerste compositie van too- neelmuziek, waarover alle critici vol lof geschre ven hebben. Vanaf den eersten inzet der krijgs- motieven tot de teere klankbegeleiding van Ra- faels woorden en den treurmarsch aan het slot verhoogt Badings muziek de stemming van het geheel en geeft op een enkele uitzondering na Vondels taalschoon een harmonische omiysting van schoonheid, ondanks de dienende rol die zij te vervullen heeft. Mogen dus ook de vele Haarlemsche muziek- vrienden naast de literair-gevoeligen zich de ge legenheid niet laten ontgaan om deze waarlijk hoogstaande zij het ook weer lang niet vol maakte, uitvoering van Vondels meesterwerk te genieten. Aerdenhout, 28 December 1937. Dr. J. F. M. STERCK. .onder God geen gezag. De Amsterdamsche automobilist, die op 8 Augustus, doordat hij geen rekening hield met den voorrangsweg, een meisje aanreed, werd door den kantonrechter naar aanleiding van het pleidooi van den verdediger, mr. A. Levy uit Amsterdam, vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie ging in hooger be roep en de officier van justitie eischte een boete van 5 of 5 dagen hechtenis. De rechtbank sprak den man vry. Programma 1; Hilversum I Programma 2: Hilversum II Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 12.05 Diversen, 12.20 Parys Radio, 1.20 Brus sel Ned., 1.35 Keulen, 2.20 Diversen, 3.05 Parus Radio, 3.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Ber lijn, 6.20 Londen Reg., 6.45 Keulen, 7.20 Berlyn. Programma 4. 8.00 Keulen, 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 12.20 Droitwich, 1.35 Londen Reg., 5.20 Droitwich, 6.40 Brussel Ned., 7.05 Droitwich, 9.40 Londen Reg., 10.20 Droitwich, 12.40 Weenen, 1.20 P. Radio. Programma 5; 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. 1. Voorwaarts marsch 2. Die oudjes doen het nog best;, 3. Please be lieve me, 4. Bridgeclub kük voor je, 5. In a little gipsy tearoom, 6. Dichter en Boer, 7. Song of the islands, 8. Marina Waltz, 9. Die goeie oude tijd, 10. Poor little Angeline, 11. Dixon request medley, 12. Leentje uit de Lange Nie- sel, 13. Alohoa Oe, 14. Vroolyke feestmarsch. 8.00 Diversen. an de 30 December aan den Rijksvischafslag aangekomen stoomtrawlers: Gloria 700 manden 2600,Uiver 135 manden 1025.Oostzee 60 manden 1350. Kotter: E 329 770.—. Loggers met versche haring: Sch. 73 220. Loggers: KW 18 370—, KW 5 1240.—, KW 36 1020.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, 30 December 's Morgens 2.29, s middags 2.35. FLANELLEN DAMES EO NACHTHEMDEN vanafJ)0 FLAN. DAMES PYJAMA'S 4 leuke modellen vanaf 108 PRIMA DAMES 4 A CAMISOLES 44, 38, 28, J, Q Groote partij in 0%.0% ZUIVER WOL85, 78, ©O Enorme sorteering DAMES 4 0 DIRECTOIRES 58, 48, 28, lO WOL MET ZIJDE 4 co ZIJDEN GARNITUUR O O Hemdje, Broekje, samen.. 8© Groote partij ZIJDEN 0*0% ONDERJURKEN vanaf f>0 Enorme voorraad ZIJDEN KOUSEN 58, 48, 38, AQ Groote Opruiming in DA- "TQ MES SCHORTEN 1.18, 98, OVERHEMDEN, extra lage C\C% prijzen 1.78, 1.58, 1.38, «7O HEEREN nn PANTALONS68, 58, 48, 2 O KINDER 4 A DIRECTOIRES 18, 1<S, 14, 12 Prima FLANELLEN HEEREN 4 .a PYJAMA'S 2.98, 2.35, J, HEEREN a0 BORSTROKKEN.68, 58, 48, 28 KINDER 4 0% CAMISOLES T8, *5, 12 HEEREN EN JONGENS £>0 SLIPOVERS 38 JONGENS BORSTR25 JONGENS PANT... 28 ct. en hooger Zeer voordeelige KINDER CO GROOTE PARTIJ BESCHADIGD. TAFELGOED LICHT SPOTKOOPJE!! BADDOEKEN, nieuws ran- #%A den58, 48, 34, 28 WOLLEN KINDERPAKJES 4 WITTE EN BONTE HAND- 4 m DOEKEN29, 26, 22, 14 i st PRIMA HANDDOEKEN1.28 Buitengewoon koopje I I I NAPPA DAMES HAND- QQ SCHOENEN GROOTE PARTIJ ZEER MOOI GEBORD. IETS BESCHADIGD. EXTRA GOEDDKOOP1! Groote sorteering DAMES A PULL-OVERS reeds vanaf.. 85 WOLLEN PLAIDS voor gebruik op reis, 'ra auto, op divan, enz. EXTRA KOOPJES RESTANTEN EN LICHT BESCHADIGDE B IJ ZONDER VOORDEELIG Enorme collectie WOLLEN AA LAKENS prima kwaliteit Aio 10/4 breed1.45, 1.35, 1 170 c.M. breed 170 SLOOPEN, bijpass, kwali- DIVERSE RESTANTEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN J. Th. KORT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2