i Waar de filmband rolt INCASSO-BANK N.V. 1 1 WIM WORM - ANEGANG 27 SEIZOEN-OPRUIMING GARAGERABO Haarlem, 31 Dec. BIBLIOTHEKEN Kort en volledig KERKLIJSTEN CREDIETEN SAFE-DEPOSIT ggtRADIO MOT" 0 „.v. Café-Restaurant IIEEREXIIEK TOM ERICH's SHOW ORKEST VRIJDAG 31 DECEMBER 1937 HEERENMODEMAGAZIJN MAANDAG 3 JANUARI UITSLUITEND GOEDEREN VAN DIT SEIZOEN Ziet onze etalages - Ziet onze prijzen De blijde gebeurtenis Feestelijkheden te Heemstede Te Bloemendaal Te Aerdenhout Te Vogelenzang m BETROUWBARE AUTO'S 0 v. zelfrijders (zonder chauffeur) IP per dag, week, maanden langer m WINTER TARIEF Onze wagens zijn All Risk verze kerd en voorzien van triptiek. Pater J. G. de Rooij KERSTINZAMELING VOOR DE STILLE ARMEN Totaalopbrengst 9.000.23V2 R.K.T.T.C. „Winfried" REMBRANDT-THEATER Erna Sack in Bloemen uit Nizza FRANS HALSTHEATER Drie wenschen WIJ WENSCHEN U EEN GELUKKIG 1938 PALACE-BIOSKOOP Cupido in de benzine Velsen-Driehui Hillegom Overveen V ogelenzang KRUISWEG 59 HAARLEM tegen zakelijke oi persoonlijke zeker heid. loketten te huur van f 5.— en hooger AGENDA Bioscopen Zaterdag 1 Januari Bioscopen Zondag 2 Januari Bioscopen Maandag 3 Januari Bioscopen ST. VINCENTIUS- VEREENIGING STAD Joan Crawford in de film .De vlucht voor het huwelijk" Luxor Theater De vereeniging Koninginnedag Heemstede heeft, met de volle medewerking van het ge meentebestuur, plannen ontworpen, om, hoewel dan op heel bescheiden manier, de ingezetenen in de gèlegenheid te stellen, als er een nieuwe Oranjetelg geboren is, op gepaste wijze uiting te geven aan haar vreugde. Allereerst zullen alle kerkbesturen uitgenoodigd worden, wanneer be kend wordt dat er een Prinsenkind geboren is, gezamenlijk alle klokken een half uur te doen luiden. De commissie doet hierbij een beroep op alle ingezetenen, om, zoodra de klokken gaan luiden, direct de vlaggen uit te steken. Als het bericht nog vroeg genoeg op den dag komt, zal er des avonds om 7 uur een lichtstoet georganiseerd worden, deze op te stellen aan de Dreefschool. Er wordt natuurlijk gerekend op een spotane medewerking der ingezetenen. Men treffe daar voor dus nu al de noodige voorbereiding. De muziekcorpsen zullen verzocht wordöi daaraan hun medewerking te verleenen. De stoet zal gaan door een deel der gemeente. Xntusschen zal, bij eenigszins gunstig weer, de medewerking verzocht worden van een zanguitvoering op het Raadhuisplein. Om de gemeente ook des avonds een feestelijk aanzien te geven, worden de ingezetenen ver zocht, de gevels van hun woningen op ruime of beperkte wijze te illumineeren, desnoods met kaarsjes op de vensterbank, hoewel lampions meer effect zullen maken. Na aankomst van den lichtstoet op het Raad- huispelin zal de burgemeester een toespraak houden vanaf het balcon van det raadhuis. Mogelijk zal daarna nog een concert gegeven worden op het Raadhuisplein. Of het raadhuis nog verlicht zal worden, staat nog niet vast. Van bevoegde zijde vernamen wij dat de lichtleiding tijdens de flora, wegens het zoo lang aan de buitenlucht blootgesteld zijn, zeer veel geleden heeft en deze nu wel voor enkele dagen, maar niet voor weken tevoren, waarop toch kans zou bestaan, geschikt is, weer aan de buitenlucht blootgesteld te worden. Mocht het blijde gebeuren in den middag plaats hebben, dan zal het avondfeest den vol genden dag gevierd worden. Dit, en nog enkele dingen die nog door de Commissie Koninginnedag zullen besproken worden, zullen nog nader gemeld worden. De nationale feestdag is des daags na de Blijde Gebeurtenis, welke door klokgelui der verschillende kerken zal worden bekend ge maakt. Indien de geboorte op Zaterdag plaats heeft, dan op Maandag d.a.v. 3 uur n.m. kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal en Overveen en in de Gerefor meerde kerk te Bloemendaal; 5 uur n.m. groot schitterenn vuurwerk op het sportveld aan den Zeeweg te Overveen, vanwege het gemeentebe stuur; 5.30 n.m. fakkeloptocht vanaf het Over- veensche Kopje. Route groep Kennemer Ly ceum; Kopje, Brouwerskolkje, Korte Zijlweg, Bloemendaalscheweg, Juiianalaan, Adr. Stoop plein. Route groep ver. voor Jeugdwerk met groep Padvinders: Kopje, Zeeweg, Kweekduin- weg, Bloemendaalscheweg, Jeugdhuis. Leiding bij de opstelling en het vertrek bij den heer P. A. Kok, Juiianalaan 98 te Overveen, met mede werking der muziekcorpsen „Euphonia" en „Sursum"; 8 uur n.m. feestavond in het Jeugd huis te Bloemendaal. 1. Openingswoord door den Hoog Welgeb. heer Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester der gemeente Bloemendaal; 2. Veluwsche liedjes door J. G. van Riemsdijk uit Heerde; 3. Bloemendaalsch Gemengd Koor, onder leiding van P. Halsema; 4. Feestrede, te houden door Mr. Th. Semeyns de Vries van Doesburgh; 5. Zang door de Ned. Vereeniging v. d. Volkszang, afd Bloemendaal. Leider: P. de Nobel. 8 uur n.m. feestavond in „Domi" te Overveen. 1. Openingswoord door den Edelachtb. heer A. J. Prinsenberg, wethouder der gemeente Bloemendaal; 2. Feestrede, te houden door Prof. R. Casimir; 3. Veluwsche liedjes door J. G. van Riemsdijk uit Heerde; 4. Overveensch Dames koor, onder leiding van mej. Cor Igesz; bege leiding: Bets Nederkoorn. 8 uur n.m. feestavond in de Vondelschool te Aerdenhout (Jul. van Stolberglaan 25). 1. Ope ningswoord door den' Weledelgestr. heer Mr. A. Bos; 2. Overveensch Dameskoor, onder leiding van mej. Cor Igesz; begeleiding: Bets Neder koorn; 3. Feestrede, te houden door Prof. R. Casimir; 4. Pianospel; 5. Veluwsche liedjes door J. G. van Riemsdijk uit Heerde. De toegang tot alle feestavonden is vrij voor alle ingezetenen, voor zoover plaats beschik baar. 1. Muzikale rondgang door Vogelenzang op den dag der Blijde Gebeurtenis; 2. Nationale feestdag. Des avonds: Variété en divertisse ments in het Vereenigingsgebouw; toegankelijk voor alle ingezetenen. Naar men ons van officjeele zijde meededeelt, zijn in verband met de aanstaande blijde ge beurtenis in het Koninklijk Huis, de volgende maatregelen genomen: a. de gemeente-secretarie, het Frans Hals museum, elsmede alle andere gemeentelijke in stellingen, behalve de hieronder genoemde, zul len op den dag volgende op den dag van de ge boorte van een Koninklijken Prins of een Ko ninklijke Prinses (den Nationalen Feestdag) den geheelen dag gesloten zijn. b. geopend zullen zijn: le. het bureau van den Burgerlijken Stand (des voormiddags van 9 tot 10 uur en voor reeds overeengekomen bezoeken op dien dag van 9 tot 11 uur); het vxoltrekken der voorgenomen huwelijken gaat door. 2e. het kantoor van het Havenwezen aan den Koudenhorn; 3e. de Stapls-Apotheek (van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m.); 4e. het koelhuis van het Openbaar Slachthuis (des voormiddags van 7 tot 8 uur); 5e. de gemeentelijke Bank van Leening (in dien de sluiting op Zaterdag plaats heeft, doch uitsluitend van 3 tot 5 uur voor het afhalen van beleende panden) c. op den dag der sluiting zullen werkzaam heden als het ophalen van vuilnis en asch enz. niet geschieden; d. op den dag der geboorte (mits deze niet valt op een Zondag of op den Nieuwjaarsdag) en den onmiddellijk daarop volgenden dag zul len de winkels tot 12 uur 's nachts geopend mo gen zijn; de tapperijen mogen beide dagen tot des nachts 2 uur geopend zijn en in de gelegen heden waarvoor een muziek en/of dansvergun- ning is verleend, geldt die vergunning op die dagen tot des nachts kwart vóór twee. Indien de geboorte op een Zaterdag plaats heeft, zal als onmiddellijk daarop volgende dag worden beschouwd, de daarop onmiddellijk vol gende Maandag. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 17268 In ons ochtendblad van gisterenmorgen staat vermeld, dat Pater J. G. de Rooij op 1 Januari wederom naar zijn Missie zal vertrekken. Pater de Rooij verzoekt ons te willen mededeelen, dat hij op doktersadvies niet zal vertrekken vóór eind Januari. Het adres van Pater de Rooü is nog altijd Eendrachtstraat 12, Haarlem! Hierb ijbetuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van onze inzameling voor de Stille Armen. In de eerste plaats aan de Haarlem- sche dagbladen, die ons in dezen zoo krachtig hebben gesteund. Verder danken*wij allen, die door hunne milde bijdragen ons in staat heb- bèn gesteld aan vele gezinnen blijde Kerstdagen te bereiden. In totaal werd door ons ontvangen een be drag van f 9000.2314. Het Comité voor de Stille Armen; Mr. Dr. W. P. VIS, Voorzitter. Mr. P. E. BARBAS, Secretaris. P.S. Bij ons comité is nog binnengekomen een gift van f 1.van G. L. S. Van Vrijdag 31 December af brengt de H.O.V. in de voorstellingen van het Rembrandttheater de volgende composities uit: 1 Ouverture „Dich ter und Bauer" van Fr. v. Suppé; 2 „Perpetuum mobile" van Joh. Strauss; 3 Blumenwalzer uit de „Casse-Noisette suite" van Peter Tschai- kowsky. Bij de op 28 December gehouden examens voor leeraar reclameschrift slaagde o. m. de heer F. Pijpers uit Overveen. In verband met het feit, dat op 11 Januari een avondreceptie wordt gehouden bij den Com missaris der Koningin in Noord-Holland zal de Januarivergadering van de Kamer van Koop handel niet worden gehouden op dien datum, doch op Dinsdag 18 Januari, des avonds om 8 uur, in het gebouw der Kamer. Onze stadgenoot, de. heer F. Filippo, hande laar in bouwmaterialen, herdenkt op 1 Januari het feit, dat zijn zaak 25 jaar bestaat. Door zijn ruim en tegemoetkomend zakenstandpunt tegen over vooral cliënten, die in moeilijkheden ver- keeren, heeft hij zich een groot aantal zaken- en vriendenrelaties verworven, wier sympathie en achting hem op 1 Januari zeker niet onop gemerkt zullen blijven. Voor de examens der Federatie voor Steno grafie „Groote" slaagden de volgende leerlingen van mevr. B. Elling—Beeldman, Sparenbergstr. 37 te Haarlem: Typen: aangemeld 4 en geslaagd de dames A. M. Oosterveld, Rie Wiskerke, Netty Dorré en dé heer J. A. F. Lambert. Steno Ned. 130 lg.: aangemeld 3 en geslaagd de dames Tine Muntinga, J. A. H. M. Tapke— Lokenberg én de heer J. A. F. Lambert. Steno Duitsch 100 lg.: aangemeld 2 en ge slaagd de dames V. Hinze en A. M. Oosterveld. Steno Fransch 100 lg.. aangemeld 2 en ge slaagd de dames W. Spronk en V. Hinze. Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zondag 2 Januari a.s. een groot tafeltennïs- tournooi, in de groote zaal van het Gebouw St. Bavo, Smedestraat te Haarlem. Zij beoogt hier mede propaganda voor deze sport te maken en het spelpeil van de deelnemers op te voeren. Reeds meer dan 150 deelnemers schreven in, waaronder zeer vele goede spelers. De entree prijs is zoo laag mogelijk gesteld. De wedstrij den zullen om 12.15 uur een aanvang nemen. Ook deze film is, evenals de vorige, een up- to-date zangfilm, doch met dit verschil, dat er thans ook aan de handeling de noodige aan dacht is besteed. Niet dat het een boeiende, dramatische of ultra-komische story is, maar zij is zonnig en frisch, zit prettig in elkaar en be zit verder alle factoren om haar bij het groote publiek een inslaand succes te verzekeren. Erna Sack, het groote zangwonder, zooals zij betiteld wordt, omdat zij de „driemaal ge streepte hooge C", gelijk naar Wij meenen de officieele term luidt, haalt, is hierin de hoofd persoon. Zij is een leerlinge van een conservatorium en wordt met een handigen reclametruc plotse ling een wereldberoemdheid. Die truc bestaat daarin, dat een graaf zich, zoogenaamd wegens onbeantwoorde liefde, voor haar om zeep brengt. Hij is in Nizza een geziene persoonlijk heid, doch op een avond door zijn goklust au bout de son latin en dan verplicht op een of andere wijze naar verdiensten om te zien. De geheele uitgaande wereld van-Nizza wil na tuurlijk ook de zangeres zien, die de attenties van dien charmanten edelman versmaadde en hem tot wanhoop dreef. Haar succes is dan, gezien haar technisch knapheidje, geweldig en haar naam is voor altijd gevestigd. De film zou hiermede uit geweest zijn, indien op een gegeven oogenblik niet een van de ex- bewonderaarsters van den graaf hem in Parijs had herkend en het schandaal onthuld. Het dreigt de geheele carrière van Miss Cebotari (of iets dergelijks) te vernietigen, ware het niet dat de graaf ingrijpt, de heele bloemen markt van Nizza opkoopt, naar haar hotel in Parijs stuurt en echte pogingen doet om in de andere wereld te belanden. Voor hem zou dat minder erg zijn geweest dan voor het eenvou dige kind, dat hem haar hart schonk toen hij in de-misère zat, doch wat er ook van zij, het slot is, dat alles zich op het juiste oogenblik ten goede keert. Dan komt men echter tot de con clusie zich uitstekend te hebben geamuseerd, niet in het minst met Paul Kemp, den sympa thieken vlotten acteur, die altijd even goed is en die nu de rol van schuchteren impresario speelt. Hij is van het begin tot het einde de note gaie van het heele geval en maakt deze film door zijn aanwezigheid tot een zeer aan lokkelijk amusement. Voorts treedt er nog in op Friedl Czepa, het meisje, dat in de film •„Episode" zoo'n „astronomisch" figuur sloeg en dat ook in deze film weer blijk geeft over uit stekende kwaliteiten als filmactrice te beschik ken. Wat tenslotte nog de dubbelgestreepte hoofd persoon Erna Sack aangaat dit meisje is nimmer actrice geweest en verwierf bekendheid door haar optreden voor de radio Wien. De luisteraars bleken zoo ingenomen met haar te zijn, dat de film meende goed te doen beslag op haar te leggen, om haar zoodoende aan het publiek te toonen. Indien dus haar spel op som mige momenten niet zóó is, als men graag zou hebben gezien, dan kan haar dat niemand kwalijk nemen. Overigens is de regie zoo han dig geweest om uitsluitend den nadruk op haar stem te leggen en het accent van spel en han deling op de schouders van de anderen te plaatsen. Dit is buitengewoon goed gezien, want nu kan de heele film ook met smaak worden genoten door de volwassenen, die enkel en alleen voor een „gezellig filmverhaal" naar de bioscoop gaan. De fijnproevers zullen echter wel voorname lijk voor het zangwonder komen. Er is een oud sprookje van een fee, die een boerin drie wenschen laat doen. En de eenvou dige vrouw wenscht een worst, geen hoopen geld, maar een sappige worst. „Domoor," zegt haar man, „wie wenscht er nou een worst?" En in zijn woede verzucht hij, dat het ding aan haar neus komt te hangen. Hoewel niet zoo bedoeld gaat deze tweede wensch in vervulling, zoodat er niets anders overblijft om als laatsten wensch te vragen of die worst weer verdwijnen mag. En dan leven de twee gelukkig en tevreden verder, ondanks het feit, dat de drie wenschen niets hebben opgeleverd. Dit sprookje is te oud. In modernen vorm vertelt deze film hetzelfde verhaal met dezelfde gezonde moraal. De goede fee is een millionnair, de boerin een jonge tooneelspeelster, die maar steeds niet ontdekt wordt en de boer is een jonge ingenieur. Voordat de fee in hun leven komt zijn de too neelspeelster en de ingenieur twee gelukkige ver loofde menschen, wien het alleen aan financiën mangelt. Maar net als in het oude sprookje brengen ook hier de drie wenschen niet het verwachte geluk. „Het leven laat zich niet dwingenzegt de rijke -fee als het meisje ziet, dat het heelemaal niet volgens wensch verloopt. Het geluk komt natuurlijk toch op het einde, maar niet door de wenschen. Dat is de moraal van deze in Italië, door een Italiaansche maatschappij, vervaardigde Hol- landsche film. Hollandsch althans wat dialoog en spelers aangaat. Want het verhaal speelt zich af in Rome en specifiek-Hollandsche elementen komen er niet in voor. Annie van Duyn is het tooneelspeelstertje, dat de drie wenschen mocht doen. Zij speelt haar sympathieke rol vlot, al is zij dan ook geen ster van eerste grootte. En de ingenieur, de man aan wien zij haar hartje gaf, maakt van den armen- rijken-armen ingenieur een zeer aannemelijke creatie. Prachtig zijn Aaf en Herman Bouber, die in hun kleine rollen rasacteurs blijken te zijn. Mimi Boesnach, Jules Verstraete, Piet Bron, bekende namen in de Hollandsche filmwereld, dragen het hunne bij tot het succes van de film. Want een succes is deze film ongetwijfeld. Men verveelt zich geen oogenblik bij deze aardige historie, die in een beoohrlijk tempo en in toe nemende spanning naar het einde snelt. Een aardig nieuwjaars-programma. in een Costuum van E.E.K. GR. HOUTSTRAAT 88 t/0 Haarl. Dagbl. Leo Slezack fs huurkoetsier de laatste fiaker in Weenen is zijn eigendom en daar gaat hij maar wat grootsch op. Zijn paarden verkoopen en met zoo'n benzine-stinkding gaan rijden, dat nóóit; z'n grootvader heeft het met paarden gedaan, zijn vader heeft het met paarden ge daan en zijn kinderen zullen het ook weer met paarden doen! En zijn huisje verkoopen, dat wil men hebben om op de plaats een automobiel fabriek te bouwen, ook daarvan zal niets komen! Maar jawel, Leo Slezack zegt het wel, maar Leo Slezack heeft niet de uiteindelijke beslissing en hoelang hij zich ook verzet, tenslotte moet hij, als alles tegen hem samenspant, wel toe geven; de fabriek wordt gebouwd, maar zijn huisje blijft, dat is tenminste één troost. Ove rigens verloopt de geschiedenis, die niettegen staande alles toch een zeer vroolijke is, buiten gewoon schitterend, want zijn dochter (mej. Holzschuh) trouwt met den eigenaar van de nieuwe automobielfabriek en rijdt daarvoor zelfs in de fiaker van schoonpapa naar stadhuic en kerk mooier kan het al niet! Natuurlijk is dat niet het heele verhaal, er, komt ook nog een bediende van den automobiel fabrikant in voor (voorgesteld door den komiek Götz) en dan nog een protserige jongeman, dien papa eigenlijk voor zijn dochter bestemd heeft, maar van wien hij tenslotte niets meer moet hebben, als blijkt, dat hij ook al iets met auto mobielen heeft uit te staan en dan, ja dan de liefdesgeschiedenis tusschen den fabrikant en het meisje, waarvan pa niets weet en ook niets weten mag vanwege de automobielen, ziet U en ook vanwege de andere huwelijkskandidaat. Maar zooals gezegd, het is een echt vroolijke film en Leo, wiens dikke buik hem ditmaal erg goed van pas komt, zingt er zijn best in, hoe nijdig hij ook op de automobielen is. Uitstekend om er zich een avond mee te ver maken, wat trouwens vanzelf spreekt, nu Leo Slezack er de hoofdrol in vervult! APOTHEEKDIENSTEN Op Nieuwjaarsdag worden de apotheekdien sten tot 's avonds 8 uur waargenomen door de apothekers C. G. Loomeijer en Zn., Barteljoris- straatH; Park-Apotheek, Kleverparkweg 13; Teyler-apotheek, Teylerplein 79. Op Nieuwjaarsdag na 8 uur en op de overige avonden tot en met Vrijdag door apotheek v. Rijn, KI. Houtweg 15; C. G. Loomeijer, Bartel- jorisstraat 11 en door de Schoterbosch-apo theek, Rijksstraatweg 19. ZONDAG feest van den H. Naam van Jezus. De H.H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Te 5 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur meisjescongregatie. Verder zijn er deze week geen congregaties. DONDERDAG feest van Driekoningen. Te 7 uur gezongen H. Mis. Des avonds van 67.30 biechthooren. Te 7.30 feestlof. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. Eer ste H. Mis te 6.30 uur; te 7 uur gezongen H. Mis; te 7.30 uur H. Hartlof. ZATERDAG Priesterzaterdag. Eerste H. Mis te 6.30 uur. Biechthooren van 58.30 en te 7.30 Marialof. ST. MARTINUS ZONDAG 2 Jan.: Feest van den Zoeten Naam Jezus. H.H. Missen 7, 9 en 10.30 uur de 'Hoog mis. Collecte voor onze kerk. 3 uur H. Familie, afd. mannen. 7 uur Lof en Rozenhoedje In de week de HH. Missen om 7 en 8 uur en in Huize St. Joseph. DONDERDAG 6 Jan.: Feestdag van de H.H. Driekoningen. 8 uur- gezongen H. Mis. 7 uur Lof ter eere van de H.H. Driekoningen. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; H.H. Missen om 6, 6.45 en 7.45 gezongen H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart. 7 uur Lof, Litanie en Toewijding aan het Goddelijk Hart. ZATERDAG: van 58 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Maria-lof en Rozenhoedje. ST. JOSEPH ZONDAG, 2 Jan. De stille H.H. Missen te 7 uur en half 9; te 10 uur de Hoogmis. De 1ste Zondag van de maand, schaalcollecte voor cte kerken. Te 12.30 Zondagsche leering. Te 7 uur Lof. Door de week de HU. Missen te 7 uur en te kwart voor acht. DINSDAG-avond: Maria-meisjes-congregatie, beide afdeelingen. WOENSDAG-avond 7 uur St. Josephlof. Te 8.15 uur Derde Orde. DONDERDAG, Hoogfeest van Driekoningen, dag van devotie. De H.H. Missen ais op Zon dag. Biechten van 5 tot 7 uur. Te 7 uur Lof. Bij de Eerw. Zusters H. Uur van 7 tot 8 uur. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand. De H.H. Missen te 6, 7 en 7.45 gezongen. Te 7 uur Lof, te 8.15 uur Mariacongregatie Jongeman nen. ZATERDAG, Biechten voor het 40-urenge- bed van 3 tot 6 en van 6.30 tot 8.30 uur. Te 7 uur Lof. ZONDAG, 9 Jan. en de twee volgende dagen Veertig-uren-gebed. ZONDAG 2 Jan. Feestdag van den Zoeten Naam van Jezus, le Zondag van de maand. Eucharistische dag. Uitstelling van het H. Sa crament van na de Hoogmis tot het Lof. Onder de H.H. Missen collecte voor de kerk. Onder de H.H. Missen predicatie door den weleerw. pater J. Vollaerts S.J. over het „Apostolaat des Ge- beds". 7 uur voor de Parochie; 8.30 voor Bernardus N. Roozen en Anna G. Hulsebosch; 10 uur voor Geertruida DelissenVan Vranken; in Duinrust voor de overl. fam. Kuinders—De Roode. 3 uur Lof. 7.30 Vergadering van de 3e Orde in Huize Duinrust. MAANDAG 3 Jan.: 7 uur voor Maria van der Meij—Homing; 7.30 voor Catharina L. A. RobatTimmermans; 8.25'voor een overl. Moe der; 9 uur voor Florentine I. J. Hin; in Duinrust voor Nicolaas H. Peters en Joanna Hoogen- bosch. DINSDAG 4 Jan. 7 uur voor Anna Maria Pel- tenburgv. d. Aa; 7.30 voor Simon Petrus Rij- nierse; 8.25 voor Joannes Beckers, als lid van de 3e Orde; 9 uur voor overl. ouders; in Duin rust voor Geertruida Maria BosRoozen; 730 Mariacongregatie, met predicatie door den weleerw. pater J. Vollaerts S.J. over: „het Apos tolaat des Gebeds en het Gebedenverbond „Pro Clero" in de Mariacongregatie". WOENSDAG 5 Jan. 7 uur voor Leonardus Adrianus Smeele; 7.30 voor Petrus Antonius Roozen Az.; 8.25 voor Gerardus Beek; 9 uur voor de overl. fam. Kokkelkoren—Van Mierlo; in Duinrust voor Joannes ten Brink en Catha rina Klooters. DONDERDAG 6 Jan. Feestdag van Drieko ningen, of de Openbaring des Heeren. Dag van Devotie. 7 uur voor de Eerw. Zuster Gertrudiana; 7.30 voor Hendrik S. A. van Beek; 8.25 voor de overl. fam. FreheLandman; 9 uur voor Hen- rica Maria Coelen; na de H. Mis Uitstelling van het H. Sacrament tot 5 uur; in Duinrust als Jaardienst voor Sophia M. A. Bijvoetv. d. Bie- sen; 46 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 7 Jan. le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de vereering van het Gododelijk Hart van Jezus. Te 6 uur en 6.30 uitreiking van de H. Communie; 7 uur voor de overl. fam. Lindner—Vervoort; 7.30 voor de overl. fam. DamesHandgraaf; na de H. Mis acte van Toe wijding aan het H. Hart en Zegen met het Aller heiligste; 8.25 voor Louise Lamour; 9 uur voor Anna Margaretha Kramerin Duinrust voor Gerardus C. Klooters en Maria A. v. d. Beek; in de kapel voor Martinus W. Bijvoet en Joanna H. van Velsen. 7.30 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 8 Jan. 7 uur voor Anna Maria Janssen—Van Opzeeland; 7.30 voor Wilhelmüs Plukker en Geertje Putter; 8.25 voor de Z.E. heer Leo Antonius Rbozen; 9 uur voor Petrus Paulus Wiegman; in Duinrust voor de overl. fam. Veel —Walraven en Walraven—Van Dieren. 4—9 ge legenheid om te biechten. 7.30 Marialof met Rozenhoedje. ZONDAG: 7.30 Parochie; 10 Petrus v. d. Berg. 2 uur Uitstelling van het Allerheiligst Sacrament. 4.30 Lof. MAANDAG: 7 Zielerust van 5 overledenen; 8 Jgt. Nicolaas Blans. DINSDAG: 7 en 7.30 H. Communie-uitreiken. 8 Jgt. Joannes Verdegaal. WOENSDAG: 7 Joannes Meyland en echt- gen.; 8 Zekere intentie. DONDERDAG: 7 overl. fam. Remmerswaal Lazarom; 8 Quirinus Lambertus Freriks. VRIJDAG: 6.30 Overledenen van de Dood- ceel; 7.30 tot intentie van die op cje schaal offeren. 7 uur H. Hart-lof. ZATERDAG: 7 overledenen; 8 Henricus- War- merdam en Gertrudis Dobbe. HEDEN: De feestdag van den Zoeten Naam; Euch. Dag. Onder de H.H. Missen collecte voor de armen. Na de H.H. Missen nog gelegenheid om plaatsengeld te betalen. DINSDAG: Geen Congregatie. DONDERDAG: van 6 tot 8 uur biechthooren; daarna Patronaat. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; om 6.30 stille en 7.30 gezongen H. Mis; onder beide H.H. Missen schaalcollecte. 7 uur Lof. ZATERDAG: van 4.30 tot 8 uur biechthooren. ZONDAG: Feest van de H. Familie. Collecte voor de Afrikaansche Missie. Gebouw St. Bavo: Geen vergaderingen. Rembrandttheater: .Bloemen uit Nizza", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Pallace: Pallace Filmac 115 uur; „Cupido in de benzine", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „De vlucht voor het huwelijk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: .Bloemen uit Nizza", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Cupido in de benzine", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De vlucht voor het huwe lijk", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Drie Wenschen", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": R.K. Sportvereeniging „Winfried", 11 uur. Stadsschouwburg: Kwart over 8: Jan Musch met „Job heeft geduld". Gem. Concertgebouw: Half 3: Bachconcert door H.G.K.. o.l.v. Jan Booda. KRUISSTRAAT 38 - TELEF 1*609 OFFICIEE1 PHILIPS REP4K4TEUR Rembrandt-theater: „Bloemen uit Nizza", 2. 4.30, 7 en 9.15- uur. Cinema Palace: „Cupido in de benzine", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De vlucht voor het huwe lijk", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Drie Wenschen", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": R.K. Bevolkingsbureau; Haarlems Zanggenot, 8 uur. Stadsschouwburg: Half 9: Jan Musch met „Het wonder in de bergen". Rembrandt-theater: „Bloemen uit Nizza", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac 115 uur; „Cupido in de benzine", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De vlucht voor het huwe lijk", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Drie Wenschen", 2.30, 7 en 9.15 uur. der Toegankelijk voor een ieder Leesgeld 3 cent per boek in de week De bibliotheken zijn geopend: N. GROENMARKT 22, Woensdagmiddags 34 uur (voor kinderen). Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur. HAGESTRAAT 49, Woensdagmiddags 23.30 U. (vtjor kinderen), Woensdags- en Vrijdagsavond v. 7'/28V2 u. KLARENBEEKSTRAAT 60, Woensdagmiddags 1.302.30 (voor kinderen). Dinsdagsavonds 89 uur, Vrijdagsavonds 7.308.„0 u. GEN. DE LA REYSTR. 17, Woensdagmiddags 3.305 u. (voor kinderen). Woensdags- en Vrijdagsavonds v. W2956 u. RIJKSSTRAATWEG 304, Woensdagmiddags 2.303.30 (voor kinderen). Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur. 1 '■J'WIV IO Wij beginnen het jaar 1938 met U iets geheel nieuws voor u J Bli xw f Haarlem te bieden, want vanaf 1 Jan. zal ie der en avond znn buitengewoon en afwisselend programma ten gehoore brengen. Aan TOM ERICH'S SHOW ORKEST werken mee: TRUUS KELLER, Lady-Crooner en Voordrachtskunstenares TOM ERICH, Pianist en Orkestleider. FERRY DE ROOY. I NICO VAN OS Slagwerker Humorist Stehgeiger Trombonist CEES LINDEMAN, de lachende saxoplioon GEORGE SCHEIDEN I MARTIN ERICH Accordeonist Pianist De steppende trompettist Slagwerker Het Accordeon-Trio MARNITOM EEN AVOND VOL AFWISSELING EN GEZELLIGHEIDGEWONE CONSUMPTIEPRIJZEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11