WERELDVARIETE Leiders kunnen zich handhaven P. HOPPE FINANCIEN We luisteren naar Voorloopig nog spanning genoeg HUN TAAK ECHTER NIET GEMAKKELIJK HOE ZAL DE SITUATIE ZICH ONTWIKKELEN? WÉÉR EEN? Dagfilm VRIJDAG 31 DECEMBER 1937 „HEEFTLIJKE DOUANE KRUISRIDDERS ALLEEN VOOR JODEN VAN HET KATHOLIEKE KAMP Ook nu zijn de hekkensluiters hier en daar niet kansloos Verrassingen evenwel mogelijk ouds békend PUNCH EERSTE KLASSE K.N.V.B. Op het oogenblik zijn er geen wijzigingen van beteekenis te wachten Flink gedrang in het Zuiden B.U.M.A. EN DE KOMENDE FEESTEN 4 4 -e 4 Zaterdag 1 Januari Zondag 2 Januari Maandag 3 Januari a- 3- a- a- a- e- 3- e- - Te Montbeliard in Frankrijk zal op 1 Januari a.s. een „wellevendheidsschool" worden geopend, speciaal voor douane beambten. De douaniers zullen er niet alleen onderwezen worden in de tallooze, vaak sluwe en geraffineerde trucs, waar mee smokkelaars aan het spiedend ocg en de snuffelendehanden van de douane trachten te ontsnappen, maar ook in de beleefdheid, waarmee bona fide reizigers aan de grens ontvangen en verwelkomd dienen te worden. Het plan voor de stichting van deze school is afkomstig van den directeur-generaal der belastingendie wenscht, dat be ambten psychologen dienen te worden om tegelijk douane-beambte en heer te kunnen zijn. Dat het juist de directeur- generaal der belastingen is, die in Frankrijk op dit denkbeeld is gekomen, ligt voor de hand, immers het innen van belastingen is in de oogen van velen een even antipathieke, half-politioneele be zigheid als het doorwroeten van reis bagage aan de grenzen. Evenals de doua niers tracht men vaak de belasting ambtenaren om den tuin te leiden of bij den neus te nemen en evenals de doua niers worden soms de belastingambtena ren bepaald onhoffelijk door de schijn baar onuitroeibare ontduïkzucht van hun patiënten. Men vangt nu eenmaal meer vliegen rrtet honing dan met azijn. Maar belastingambtenaren en douaniers, die hun publiek de stroop van de geraf fineerde Fransche beleefdheid om den mond smeren, halen daarmee misschien een meer geraffineerden psychologischen truc uit dan de sluwste ontduiker vermag te bedenken. Is het niet het toppunt van raffinement, wanneer men met een hoofsch gebaar en een beminnelijken glimlach in plaats van met een dwang bevel wordt uitgenoodigd om zich gedwee te laten uitkleeden? De roman „De Kruisridders" van den Poolschen schrijver H. Sienkiewicz, ver maard geworden door zijn „Quo Vadis", is op bevel van den chef van de Duit- sche politie Himmler in Duitschland verboden. Alleen hakenkruisridders zijn in het Derde Rijk nog in tel. Te Berlijn is bij den Wittenbergplatz een Joodsche boekhandel geopend. Cp de deur van den winkel is een kaartje aangebracht, waarop het publiek er op gewezen wordt, dat alleen Joden hier hun inkoopen kunnen doen en dat zij zich daarbij als zoodanig moeten legiti- meeren. Een aardig „gijntje" deze win kel, tenzij het een val van de Nazi's zou blijken om „gezochte" Joden te vangen. Het verloop van de I.V.C.B.-competitie is tot nu toe niet onbevredigend geweest en als men er in slaagt hetzelfde tempo vol te houden, kan het seizoen op een niet te laat tijdstip afloopen. Natuurlijk blijven er hier en daar wenschen betreffende de sa menstelling van het programma onvervuld en zijn er in sommige afdeelingen enkele clubs een paar wedstrijden achter, maar dit doet toch niets af van het feit, dat de zaak tot dusver vrij vlot is verloopen. In Zuid I komen de leiders morgen niet in het veld en de club, welke de tweéde plaats in neemt evenmin, zoodat er aan den kop van de ranglijst in ieder geval geen wijziging komt. In Eygelshoven zullen Laura en Kerkrade hun krachten meten, welke vermoedelijk niet veel zullen verschillen en het zou ons niet ver wonderen als dit ook in een gelijk spel tot uiting kwam. Chèvremont en RKNAC zullen elkaar overigens in den plaatseltjken strijd in Kerkrade evenmin veel toegeven, want de pun ten zijn voor beide clubs van zeer veel betee- kenls. De vorige maal won RKNAC met 20. Zal Chèvremont thans revanche nemen? Een revanche van Valkenburg op RKONS, dat in Schaesberg met 31 over de Valken zegevier de, achten wij in de gegeven omstandigheden zeer wel mogelijk, hoewel er hier vermoedelijk toch geen sprake zal zijn van groot krachts verschil. Wilhelmina, de eenige nog ongeslagen eerste klasser, trekt in Zuid II naar Best Vooruit, dat het zonder twijfel niet zal kunnen bol werken tegen de club uit Weert. Hoe Kolping, dat in Groesbeek den strijd moet aanbinden tegen Treffers, het er zal afbrengen, is een open vraag. Zoo heel zeker zijn wij er nog niet van, dat de club uit Helmond de thuis be haalde 52-zege kan bevestigen. In Venlo kunnen de voetballiefhebbers ongetwijfeld ge tuige zijn van een spannende ontmoeting tus- schen de Venlosche Boys en Brabantia, twee ploegen, welke wel ongeveer aan elkaar ge waagd zullen blijken te zijn. Wie hier tenslotte zal zegevieren, valt met geen mogelijkheid te voorzien. Voor RKTVV, dat in Tilburg zijn ge luk moet beproeven tegen Schijndel, welke club de vorige maal den rood-wit-blauwen een 82-nederlaag toebracht, staan de zaken er nu wel even anders voor. Als de Tilburgsche club thans goed op dreef is, moet een revan che binnen haar bereik zijn. SDOUC, de leidende club in het Oosten, heeft tot dusver slechts een nederlaag geleden en wel op eigen terrein tegen NEO, dat toen met 43 won. Men kan er echter wel op reke nen, dat de club uit Ulft dezen keer in Bome niets onbeproefd zal laten om dezen smaad uit te wisschen. En dat' zal wel geschieden ook! Van Achilles, dat zich Tweeden Kerstdag weer eens van zijn goede zijde heeft laten zien, mag men Zondag, nu Altior in Hengelo op bezoek komt, een nieuw succes verwachten, hoewel men er goed aan zal doen de hekkensluiters, die den laatsten tijd enkele opmerkelijke resul taten konden boeken, niet te onderschatten. Vogido moet verder in staat worden geacht om in Enschede aan WG de punten te ontnemen, ofschoon de bezoekers zich ook hier niet ge makkelijk gewonnen zullen geven. Vosta krijgt het in Lobith tegen de Boys niet eenvoudig en na de teleurstellende prestatie van de Ensche- desche club in Hengelo gelooven wij, dat zij blij mag zijn als zij het morgen, evenals den vorigen keer, tegen de Boys tot een eeljjk spel weet te brengen. Emos krijgt in Enschede Hui huizen op bezoek en dat laatstgenoemde club hier een zeer zware taak heeft, staat o.i. vast. De vorige maal behaalde de club uit wychen een 42-zege, maar de' kans is heel groot, dat de rollen nu worden omgekeerd. De Meer is zich in West I beginnen te her stellen op een wijze, welke respect afdwingt. De goede resultaten in haar laatste wedstrij den zullen de club uit de hoofdstad ongetwij feld een belangrijken moreelen steun geven, nu zij den moeilijken uitwedstrijd tegen GVO in Krommenie voor den boeg heeft. Een nieuv.' succes van de Amsterdammers, al zal het niet eenvoudig zijn om het zoover te brengen, zal ons in de gegeven omstandigheden niet ver wonderen. Wilskracht ontvangt WIJ, dat naar alle waarschijnlijkheid in de hoofdstad de vlag moet strijken voor deze Amsterdamsche club, die in deze ontmoeting een goede gelegenheid krijgt haar positie wat te verbeteren, het geen geen overbodige weelde is. WZ zal zich voorts in Zaandam wel de meerdere toonen van NEA. dat weliswaar voor de Zaankanters geen gemakkelijke tegenpartij is, maar hen toch niet zal kunnen weerstaan. De plaatselijke strijd tusschen HBC en Onze Gezellen in West I moet theoretisch gesproken een gemakkelijke zege voor de leiders opleve ren, maar wij vermoeden, dat er in de practijk voor de Heemsteedsche club nog heel wat wordt gevetgd om deze match tot een goed einde te brengen. Of TYBB na de 31-zege in de Spaarnestad ook in Rotterdam tegen Leo- nidas succes zal kunnen boeken, staat nog te bezien, hoewel de geelzwarten een behoorlijke kans hebben om hun puntenaantal te ver- grooten. DHL zal in Delft zijn handen vol hebben tegen SJC, dat van ongeveer ge lijke kracht is als de Delftsche club, wier kansen wij echter op het oogenblik toch hooger aanslaan. Als het haar niet erg tegenzit, zal de Delftsche ploeg de reeds in Noordwijk be haalde 52-zege kunnen bevestigen. Excelsior staat op de ranglijst enkele plaatsen hooger dan Spartaan, maar hieruit volgt o.i. nog lang niet, dat de Schiedammers Zondag tegen de Rotterdamsche club, welke thuis indertijd met 20 won, de beste kansen hebben. Het is ten minste heelemaal niet zeker, dat de bordjes nu worden verhangen. Over het algemeen is het voetbalseizoen tot dusver goed gevorderd en als de komen de maanden niet al te veel stagnatie bren gen, kan de competitie dezen keer op een zeer geschikt tijdstip worden beëindigd. Ge leidelijk aan zullen de situaties in de ver schillende afdeelingen zich nu ook wel scherper gaan afteekenen, voor zoover hier van tenminste al geen sprake is, al zal de strijd voorloopig op de meeste fronten nog wel een spannend karakter blijven dragen. De K.N.V.B. zet het nieuwe jaar in met een flink programma, dat weliswaar niet volledig is, daar in afdeeling I slechts vier en in het Oos ten slechts twee wedstrijden zijn vastgesteld, maar ongetwijfeld ook thans weer in het mid delpunt der belangstelling zal staan, daar ver schillende ontmoetingen grooten invloed kun nen uitoefenen op het verder competitieverloop. De positie van de leiders is immers nog nergens van dien aard, dat er geen wijzigingen moge lijk zijn, hoewel in Afdeeling II en in het Noor den de clubs, welke op het oogenblik de rang lijst aanvoeren, uiteindelijk ook wel op de titels beslag zullen leggen. K.F.C., dat op het oogenblik in afdeeling I aan den kop gaat, kan morgen zijn positie weer verstevigen, want men kan gevoeglijk aanne men, dat Excelsior het in de Koog niet zal kunnen bolwerken, te meer niet,.daar de club uit de Zaanstreek rondloopt met revanche plannen voor de 21-nederlaag, welke zij in dertijd in Rotterdam kreeg te incasseeren. Daar Ajax niet speelt, kan D.W.S. zich nu op de tweede plaats nestelen, als de Amsterdammers er tenminste in slagen in de Maasstad te zege vieren over R.P.C., welke club in de hoofdstad reeds met 53 de meerderheid der blauwzwar ten moest erkennen. Er zal natuurlijk heel wat worden gevergd van laatstgenoemde club, om opnieuw op beide punten beslag te leggen, maar wij gelooven toch, dat haar kansen hooger moe ten worden aangeslagen. Voor V.S.V. zit er in den thuiswedstrijd tegen D.P.C. misschien een kansje om haar benarde positie wat te ver beteren, want de Dordtsche club beschikt aller minst over een onoverwinnelijke ploeg. Wel won zij in Dordrecht met 43 over haar tegen standers van Zondag, maar erg veel waarde be hoeft men toch niet te hechten aan dit resul taat. A.D.O. en Sparta zijn twee ploegen, die elkaar niet veel zullen ontloopen, evenals den vorigen keer, toen het in Rotterdam een 22 gelijk spel werd. Feijenoord zal er in afdeeling II wel voor zorgen zijn goede positie niet in gevaar te bren gen in den uitwedstrijd tegen 't Gooi, dat in Rotterdam met 41 de vlag moest strijken en ook nu ongetwijfeld niet zal zijn opgewassen tegen van Heel c.s. Ook Haarlem heeft nog steeds uitmuntende kansen op den titel en de roodbroeken kunnen die behouden door morgen aan den Schoterweg te winnen van Hermes- D.V.S., hetgeen de club uit de Spaarnestad, welke in Schiedam al een 2—1-overwinning be haalde, niet al te veel moeilijkheden zal op leveren. Twee outsiders, welke nog een rol van beteekenis kunnen spelen, maar toch geen se rieuze kampioenskansen meer hebben, n.l. Xer xes en Blauw-Wit ontmoeten elkaar aan den Wilgenpias, waar de Amsterdamsche zebra's het tegen de Rotterdamsche dito's hard te ver antwoorden krijgen. Vooral op het oogenblik, nu de club uit de hoofdstad niet bijster in vorm is, ziet het er voor -Ferwerda c.s., die indertijd op eigen terrein met een gelijk spel genoegen moesten nemen, niet al te gunstig uit. Dit is eveneens het geval met D.H.C., dat het in Delft tegen H.B.S. nog tot een gelijk spel kon bren gen, maar nu op Houtrust een zeer zwaren wed strijd tegemoet gaat. De Stormvogels hebben tenslotte in deze afdeeling geen gemakkelijke taak nu zij in Rotterdam den strijd moeten aanbinden tegen C.V.V. en het is zeer de vraag of de IJmuider club er in zal slagen de thuis behaalde 2—1-zege te bevestigen. Het Oosten heeft dezen keer slechts twee in haalwedstrijden, waardoor alle clubs hier mor gen op een totaal van elf gespeelde ontmoetin gen komen. Heracles zal in Nijmegen trachten wederom den vollen buit te veroveren op N.E.C., dat in Almelo met 4—2 het onderspit moest delven, maar zich thuis zeker niet ge makkelijk gewonnen zal geven en Hengelo zal in Zwolle den strijd aanbinden tegen Z.A.C., dat hier natuurlijk alles in het werk zal stel len om de vroeger in Hengelo behaalde zege te bevestigen, iets, waarop o.i. een vrij groote kans bestaat. Evenals de laatste jaren het geval was, blijkt ook dit seizoen het krachtsverschil tusschen de meeste clubs in het Zuiden weer zeer gering te zijn. Week in, week uit heerscht hier steeds groote spanning en morgen zal dit ongetwijfeld opnieuw zoo zijn. Voor P.S.V., dat in Eindhoven aan het begin van het seizoen een 81-over- winning op M.V.V. behaalde, ishetheusch nog niet zoo eenvoudig om Zondag in Maastricht eveneens succes te boeken, hoewel het toch waarschijnlijk is, dat de leiders uiteindelijk aan het langste eind trekken. Voor P.S.V. is echter een zege ongetwijfeld noodig om zich te kun nen handhaven, want men kan op het oogen blik gevoeglijk aannemen, dat N.A.C. in Roer mond beide punten verovert, hoewel de Lim- burgsche club het in Breda tot een gelijk spel wist te brengen. B.V.V., dat zich Zondag j.l. tegen de leiders nog zoo verdienstelijk heeft geweerd, heeft thans een uitwedstrijd tegen Eindhoven, dat vermoedelijk tegen de club uit de Brabantsche hoofdstad geen kans zal krij gen om revanche te nemen voor de in 's Her togenbosch geleden nederlaag. De Tilburgsche derby tusschen Longa en N.O.A.D. is een open strijd tusschen twee clubs, die geducht zullen moeten oppassen om tenslotte niet op de laat ste plaats, te eindigen. Aan spanning zal hier zeker geen gebrek zijn. Het vorige treffen tus schen beide clubs eindigde in een 21-neder laag van Longa, dat nu natuurlijk revanche wil nemen. De kansen van N.O.A.D., dat pas nog een aardig succes wist te boeken, mogen evenwel niet worden onderschat. De plaatse lijke wedstrijd in de mijnstreek tusschen Bleyer- heide en Juliana, welke op Nieuwjaarsdag wordt gespeeld, is eveneens een open strijd. Wie weet of Bleyerheide, dat de vorige maal zijn tegenstander van morgen met 32 versloeg, nu niet den vollen buit moet afstaan? Of wor den de punten gedeeld, welk resultaat ons niet zou verwonderen. In het Noorden moeten in alle wedstrijden de papieren van de thuisspelende vereenigingen het hoogst worden genoteerd. Nieuwe overwin ningen van Be Quick op Heerenveen, van G.V.A.V. op Hoogezand en van Achilles op Velocitas lig gen tenminste in ieder geval in de lijn der ver wachtingen. Ook H. SC. zal het vermoedelijk tegen Sneek bolwerken en Veendam moet in staat worden geacht op eigen terrein Leeu warden te kunnen weerstaan. Op 't eind van 't jaar wordt één moment De levensgang gestaakt, Dan ziet men om, dan wordt er snel Een soort balans gemaakt. Wat bracht het afgeloopen jaar? Was 't goed of was het kwaad? Wat wij bereikten, heeft dat ook Voor d' eeuwigheid gebaat? En gingen wij misschien vooruit In rang, in baan, in geld, Zou cr ook winst te boeken zijn IÉ Die na dit leven telt? De winst op materieel gebied Is al zoo gauw te zien, Maar hebben wij aan 't laatste doel Niet veel gedacht viisschieri? j| De gang der jaren is zoo vlug, Die ivordt door niets gestuit, Wat achter bleef, vergeten wij, We zien al weer vooruit. Een jaar is om, er komt een nieuw, Maar óók, voor u, voor mij Is 't einde van het leven nu Een stuk weer naderbij. H Wc hebben weer een jaar gehad, Men praat er niet meer van, Maar wie weet of het volgende Niet 't laatste wezen kan? HERMAN KRAMER 1 De aanvallen van Jackson, Ickes en andere functionarissen op de zakenwereld worden beschouwd als een voorbereiding voor Roo sevelt's boodschap aan het Congres op Maandag a.s. Men acht het te New York waarschijnlijk, dat de regeering slechts een kleine monopolistische minderheid bestrijdt en niet de groote meerderheid der zakenlie den, die zich aan de wetten houden. De eerste klasse Amerikaansche spoorwe gen boekte in November aan bedrijfsont- vangsten 32.44 mill., tegen 72.37 mill, in November 1936. In de eerste elf maanden 563.21 mill, tegen 596.66 mill, in de over eenkomstige periode van het vorig jaar. Volgens opgave van de Federal Reserve Bank of New York waren de omzetten van de warenhuizen in het district New York tusschen 1 en 24 December 2 pet. kleiner dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De koperverkoopen in Amerika bedroe gen Woensdag 914.000 lb. tegen 1.45 mill. lb. Dinsdag j.l. De Illinois Central zal naar raming over 1937 een netto-winst behaald hebben van 5 1.50 millioen, tegen 7.64.743 mill, in 1936. De Pennsylvania Rrd. heeft in de eerste elf maanden netto-inkomsten geboekt van 19.30 mill., tegen 26.99 mill, in dezelfde periode van 1936. De invoer van België bedroeg in November fr. 2.30 milliard, tegen fr. 1.95 milliard in November 1936. In de eerste elf maanden fr. 25.25 milliard tegen fr. 19.21 milliard in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De uitvoer beliep in November fr. 1.97 milliard, tegen fr. 1.86 milliard in November 1936 In de eerste elf maanden fr. 23.57 mil liard tegeri fr. 17.68 milliard in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Tal van vereenigingen, Oranje-Comité's e-.d. hebben aan het B.U.M.A. verzocht om voor de feestelijkheden, welke alom in den lande wor den voorbereid ter eere van de te wachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, toe stemming te verleenen tot uitvoering van door deze instelling beschermde muziek onder vrij stelling van de daarvoor krachtens de tarieven verschuldigde premies voor muziekauteursrecht. Het bureau schrijft ons nu, dat het uitvoerig heeft overwogen of het mogelijk zou zijn deze vrijstelling te verleenen, zonder daarbij te kort te doen aan verschillende belangen. Daarbij is het volgende naar voren geko men: Het B.UJM.A. beschouwt als een deel van de ccultureele taak, welke zij ten opzichte van de ontwikkeling van een gezond muziekleven in Nederland op zich heeft genomen, het stimu- leeren van de totstandkoming van Nederland- sche muziek. Nu is het een feit, dat er ter eere van feestelijke gebeurtenissen in ons Vorstenhuis niet alleen veel muziek wordt ten gehoore gebracht, welke anders niet wordt uit gevoerd, maar ook dat er veel muziek speciaal voor die gebeurtenissen wordt gecomponeerd. Men zal derhalve kunnen inzien, dat den scheppers dier muziek belangrijk te kort gedaan zou worden, indien vrijstelling van betaling juist bij die gelegenheden zou worden veneend, omdat hun immers zou worden onthouden de belooning, welke zij in den vorm van auteurs rechten voor hun geestelijken arbeid anders zouden genieten. Het componeeren van muziek ter eere van die gebeurtenissen zou dus niet worden aangemoedigd, doch integendeel worden tegengegaan, hetgeen, naar een ieder met ons eens zal zijn, moet worden voorkomen. Aangezien het auteursrecht slechts een zeer klein deel uitmaakt van de onkosten verbon den aan bovengenoemde feestelijkheden, meent het bureau, dat zijn standpunt geen vrijstel ling te kunnen geven door de organisatoren dier feestelijkheden zal worden gebillijkt en derhalve geen bezwaren zal ontmoeten. -8 -» •i •i •I -e -8 -8 -8 -8 •8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -6 -8 -8 -6 -8 -8 -6 •8 -8 -8 -6 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 -8 *8 -6 •s -8 -8 cfccfcdicbcL rr^-D^TErfccfcfscfccfcclbcfc'cIbcfcebcfecfccbcbcbcfockciscbcfedDcpcpcbciicbcbcbckcfc» cfccbcbcfccbciscbcbïfcc&ckckcfocfccfecfocbckt&cbcbckcfDcbcbckckefcckckcfcckcbcbckekckckcfe^-cfccfccbckcfecbckc&clackciDckcbckckckckckckckcfecbckcbcbcfccfcckckclD^ HILVERSUM I. 1873 M. en 413.5 M. VARA-Uitzending) 9 00 Gramofoonmuziek. 10.20 Orgelspel. 10.40 Declamatie. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Ren Kopartzky en zijn Tlpica Orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Sopraan en alt. 2.00 Dialoog. 2.05 Gramofoonmuziek. 2 20 Prijsvraag. 2.45 Amateurs-uitzending. 3.20 „Fantasia". 4.00 Declamatie. 4.15 VARA-orkest en solist. 6.00 „The four blue Stars" en gramo foonmuziek. 6.30 Folkloristische reportage. 7.00 .Filmland". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varla. 8.15 Radlotooneel met muziek. 9.15 „En nu Oké. 1" 10.30 Berichten ANP. 10.35 Toespraak. 10.45 Hammond-orgelconcert. 11.00 Radtotooneel. 11.10 Weensche muziek. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15—12.00 KRO). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Jeugddienst-Kerkkoor. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Nederdultsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Koninklijke Harmonie. Den Bosch. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.45 Vervolg Koninklijke Harmonie, Den Bosch. 2.15 Kinderuur. 3.05 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Melodisten en solisten. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Vervolg KRO-Melodisten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Mededeellngen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.33 Gramofoonmuziek. 8.45 Radlotooneel met muziek. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.40 „Bastien et Bastlenne", opera. 10.30 Berichten ANP. 10 40 De KRO-Melodisten en solist. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1360 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Norther-orkest. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 H. Sandler's Weenech Octet. 3.30 Sportreportage. 4.20 BBC-Schotsch orkest. 5.20 Jack Jackson's Band. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „Mark Twain and Music" (met gr.pl.). 7.20 BBC-Zangers. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Amerlkaansch overzicht. 10.00 Menges-strijkkwartet en solist. 11.10 Declamatie. 11.35 Jack Harris' Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO-PARIS. 1648 M. 8.10, 8.55 en 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Andolfl-orkest. 12.20 Planovoordracht. 12.35 Bailly-orkest en zang. 3.20 M. Coestier's orkest. 4.05 Accordeonvoordracht. 4.20 Radlotooneel. 5.20 Jean Gras' orkest 7.35 Zang. 8.05 Trioconcert. 8.50 Radlotooneel. 9.30 Variété—programma. 10.25 Zang. 10.50 Gramofoonplaten. 11.201.20 J. Bouillon's orkest. KELUEN. 456 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.20 Planovoordracht. 11.20 Omroepkleinorkest en solist. 1.20 Viool en plano. 3.20 Hermann Hegestedt's orkest en solisten. 6.30 „Die Fledewnaus", opera. 10.00—12.20 WllFGh kwintet. Ilahe's dansorkeet en een BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Accordeonmuzlek. 11.35 Vervolg A. Felleman's orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 J. Schnljders' orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek. 2.35 J. Schnijders' orkest. 3.35 Gramofoonmuziek 3.50 Planovoordracht. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.20 Zang. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.2012.20 Dansmuziek uit Antwerpen. 484 M. 9.22 Gramofoonmuziek. 10.20 Marceau Burton's orkest en gramo foonmuziek. 11.05 Gramofoonplaten. 11.20 Pianovoordracht. 11.35 Gramofoonmuziek. 11.50 Mandollneconcert. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Max Alexys' orkest. 1.502.20, 3.20 en 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Piano en viool. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Radlotooneel. 5.35 Accordeonmuziek. 6.00 Zang. 6.20 Omroepkleinorkest en solisten. 7.35 en 8.30 Gramofoonmuziek. 8.35 Radio-overzicht van 1937. 9.20 Omroepsalonorkest en solisten. 10.05 en 10.30 Gramofoonmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Berlijnsch Philharmonisch Orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Kwintet-concert. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2012.15 Will Glahe's dansorkest en een kwintet. ;iek. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. 8.55 VARA; 12.00 AVRO; 5.30 VARA; 8.00—12.— AVRO 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Gramofoonmuzie 11.30 Orgelspel. 12.00 „Niet vooruit, maar omhoog zien", causerie. 12.05 Filmpraatje. 12.30 Nina Voice's Puszta-Orkest. 1.00 Schlldery bespreking. 1.15 Orgelspel en zang. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en solist. (In de pau ze: Zang eri plano). 4.15 4.30 4.55 5.30 6.00 Veeltalige Nieuwjaarswensch. AVRO-Dansorkest. Sportnieuws ANP. Kinderuurtje. Noviteiten-Orkest m. m. v, „Dubbel Zeven". 6.30 Sportuiezending. 6.45 Sportnieuws ANP, hierna: Gramo foonmuziek. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. Mededeellngen. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Musette-ensemble en soliste. 10.00 Nieuwjaarsrevue. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dans orkest. 11.3012.00. Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.30 NCRV; 9.30 KRO; 5.00 NCRV; 7.45—11.30 KRO.) 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Hoogmis. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO-orkest. (Van 1.001.20 Boekbe spreking). 2.00 Vragenbeantwoording. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.05 De KRO-Melodisten. 4.00 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Orgelconcert. 7.00 Gewijde muziek (gr. pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 Nieuwjaarswensch voor den Katho lieken Middenstand. 8.10 Berichten ANP. Mededeellngen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 KRO-Orkest? 9.15 Terugblik op het oude jaar. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperantolezing. DROITWICH, 1500 M. Het New Victoria Cinema-Orkest. BBC-Mannenkoor en solist. Voor tuinliefhebbers. Eugene Plni en zijn Tango-Orkest. BBC-Orkest. „The universal week of prayer", cau serie Fred Hartley en zijn Sextet. 12.50 1.50 2.20 2.40 3.35 4.20 4.40 5.20 5.40 6.50 7.30 8.15 9.05 9.10 9.25 10.25 10.50 Signposts to God", causerie. Het Grinke-Trlo en soliste Radiotooneel. BBC-Harmonie-Orkest. Kerkdienst. Liefdadigheidsoproep. Berichten. BBC-Theaterorkest. Planoduetten. Epiloog. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10, 8.50 en 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Caussade-Orkest. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Laurent-orkest en zang. 3.50 W. Pradys' orkest. 4.20 Radiotooneel. 5.20 Lamoureux-orkest. 7.50 en 8.35 Zang. 8.50 Symphonleconcert. 11.201.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.35 Kamermuziek-ensemble van de Ber- lijnsche Staatsopera. 11.20 Omroeporkest. 12.25 Uit Berlijn: Will Glahe's orkest, Luchtvaart-orkest, mandolineorkest en solist. 1.20 Omroep-Amusementssextet en soL 6.25 Planovoordracht. 7.20 Uit Hamburg: Omroeporkest m.m.v. solisten. 9.5011.20 Hans Busch' orkest en orgel spel (gr. pl.) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 9.25 Gramofoonmuziek. 10.35 Orgelspel. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Omroepsalonorkest en soliste. 12.10 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.502.2o en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.05 Pianovoordracht. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.45 Belgisch Saxofoonkwartet. 4.40 Gramofoonmuziek. 6.05 Omroepsalonorkest. 6.50 Zang. 7.20 Omroepsalonorkest. 8.20 Nationaal Orkest en soliste. (Om 9.05 Reportage). 10.30 Dansmuziek. 11.20;12.20 Gramofoonmuziek. 9.22 10.20 11.35 11.50 484 M.: Gramofoonmuziek Ed. Loiseau's orkest, en Gramofoon muziek. Accordeonmuziek. v Vervolg Ed. Loiseau's orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 2.20 „Fedora", opera. 4.50 Orkestconcert. 5.20 L. Hlrsch en zijn orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Radlotooneel. 9.20 Gevarieerd programma. 10.30 R. de Kers' orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroeporkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.5012.15 Hans Busch' dansorkest en or gelspel (gr.pl.. (Om 10.05 Scheeps weerbericht.) HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. (Algem. Programma, verzorgd door de VARA). 8.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest. 1.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang, plano en Gramofoonmuziek. 2.30 Declamatie. 3.00 Viool en piano. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 „Fantasia". 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Amateurs-uitzending. 6.35 Muzikale causerie m. m. v. bet VARA- nrlt pgt 8.03 Berichten ANP. 8.10 De Ramblers. 8.45 Radiotooneel. 9.00 „Fantasia", de Kilima Hawaiïans èn solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.45 Declamatie. 11.00 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. (N CRV-Uitzendln g) 8.00 Schritlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (Gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur (Vervolg). 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Be richten. 8.15 NCRV-Propaganda-Avond. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Paedagogische causerie. 11.50 BBC-Schotsch orkest en solisten. 1.05 Orgelspel. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.05 Causerie „As I see it". 2.2a Gramofoonmuziek. 2.50 Het Cellini-Trio. 3.20 Het Stedelijk orkest van Folkestone. 4.20 Orgelspel. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Albert Sandler's orkest. 6.00 Frank Biffo's blaaskwintet. 6.20 Berichten. 6.40 Planovoordracht. 7.00 Muzikale causerie. 7.20 BBC-Variété-orkest en solisten. 8.05 Komische voordracht. 8.20 Zangvoordracht. 8.50 Radlotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „Empire affairs". 9.55 Het Londens Mozart-orkest. 11.00 Declamatie. 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO-PARIS, 1643 M. 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.20 Ibos-orkest en zangvoordracht. 3.05 Cello voordracht. 3.20 en 4.20 ZangL 4.35 Pianovoordracht. 5.20 Cantrelle-orkest. 8.35 Zang. 8.50 „Ciboulette", operette. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 11.20 Neder-saksisch symphonieorkest en solist. 1.35 Schrammelmuziek. 3.20 Omroep-Amusements-orkest. 6.30 Omroeporkest en solisten. 9.5011.20 Omroeporkest-orkest, vocaal sextet en Instrumentaal kwartet. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroepsalon-orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 9.05 Omroepsymphonie-orkest en -koor. 10.30 en 10.5011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroepkleinorkest en solisten. 8.20 Causerie. 8.35 Het Zernickkwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Gamba en sembalo. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Hans Busch' orkest. xr 8- 3- 8- 8- 3- 8- 3- 3- 3- 3- 6- 3- 3- 3- 3- 6- 8- 3- 3- 3- 3- 3- 6- 8- 8- 8- 8- 8- 3- 6- 3- 8» 8- 3- 3- 8- 8- 3- 3- 8- 3- 3- 3- 8- 8- 8- 6- 3- 9- 3- 9- 8- 8- 8- 8- 3- 3- 8- 3- 3- 3- 8- 8- 3- 3- 3- 8- 3- 6- 3- 3- 3- 3- 8- 8- 3- 8- 8- 3- 3- 8- 3» fl e as

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6