Kort overzicht der voornaamste gebeurtenissen IN HAARLEM EN OMGEVING Dit jaar kwam 't Hildebrandmonument weer ter sprake. Prof. J. Bronner heeft de hoofdfiguur gereed gemaakt. Wan neer wordt het monument geplaatst? Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, de nieuwe burgemeester van Haarlem De heer G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum, die zijn zilveren jubi leum vierde, toont Minister Slotemaker de Bruine de schilderijen op de Frans Hals-tentoonstelling Wethouder W. J. B. v. Liemt, die vier De dames van 't comité Oranjevreugde- maanden waarnemend-burgemeester Volksvreugde te Haarlem waren reeds in was 'en de stad bestuurde het begin van December druk bezig met het vullen der luiermanden Wethouder W. Roodenburg overleed na een kort ziekteproces 8 Januari: Haarlem's Bloei geïnstalleerd. 12 Januari: De heer J. J. Swens voorzitter van de Kamer van Koophandel. 3 Februari: Heemstede verhoogt de be lastingen. 8 Februari: Ver. „Anti-Saneering" opge richt. 10 Februari: Reddingboot te Zandvoort omgeslagen. Schipper en roeier ver dronken. 14 Februari: Pastoor Hansen te De Zilk geïnstalleerd. 27 Februari: Inspecteur Kemper neemt afscheid van Heemstede. 1 Maart: Mgr. Stam naar zijn Missie vertrokken. 7 Maart: Pater Hunsche O.F.M. benoem.d tot pastoor te Delft. 16 Maart: R.K. Internaat voor Dienst bodenopleiding geopend. 19 Maart: Tweede Kamer verwerpt voor stel voor nieuwe commissariswoning. 26 Maart: Afd. Haarlem Ned. Ver. Lucht bescherming opgericht. 3 April: Burgemeester Pont van Hillegom krijgt ontslag. 14 April: Gouden feest van „St. Joannes de Deo" gevierd. 27 April: Wethouder Roodenburg overle den. 30 April: B.E.L.-week geopend. 19 Mei: Jhr. mr. O. F. A. H. v. Nispen van Pannerden tot burgemeester van Hillegom benoemd. 12 Juni: Burgemeester Maarschalk neemt afscheid van den Raad. 20 Juni: Predikant doodgereden. 21 Juni: Alg. Ver. v. Bloembollencultuur verwerpt de saneering. 21 Juni: Hillegoms nieuwe burgemeester geïnstalleerd. 22 Juni: Wethouder v. d. Wall benoemd. 23 Juni: 17-jarige scholier doodgereden. 26 Juni: Auto-ongeluk oud-burgemeester Maarschalk bij Wesel. 1 Juli: Haarlem kan automatisch met verschillende plaatsen telefoneeren. 1 Juli: Frans Hals-tentoonstelling ge opend. 14 Juli: Zangfeest Groote Markt. 16 Juli: Jhr. mr. Boreel van Hogelanden overleden. 31 Juli: Jamboree geopend. 1 Augustus: Padvinder shulde in de Kathedraal te Haarlem. 15 Augustus: Pastoor Wassen te Benne- broek overleden. 21 Augustus: Pastoor Niehus te Aerden- hout overleden. 25 Augustus: De heer H. J. Kuiper neemt afscheid van Haarlem. 30 Augustus: Graaf v. Randwijck neem,t afscheid als directeur van de Gemeente Waterleiding. 30 Augustus: Beverwijk verhoogt zijn be lastingen. I September: R.K. Lagere school Klever park geopend. 3 September: Inspecteur Berentsen chef van politie te Heemstede. II September: Eerste opvoering „De Christusspeler" te Heemstede. 18 September: Nieuw politiebureau te Overveen geopend. 24 September: Cineone geopend. (De vreugde was van korten duur!) 24 September: Gas-tentoonstelling ge opend. I October: Begraafplaats officieel in ge bruik genomen. 13 October: Tunnel nabij station Bloe- mendaal in gebruik. 13 October: Br. Sulpitius overste van „St. Joannes de Deo". 27 October: Man door den trein te Sant poort vermorzeld. 10 November: Brandweerkazerne officieel geopend. II November: Broeders nemen afscheid van Heemstede wegens vertrek naar de Missie. 16 November: De nieuwe burgemeester van Haarlem geïnstalleerd. 21 November: Em. pastoor F. W. de Rooy overleden. 5 December: kapelaan van Buuren te Overveen gehuldigd. 6 December: het nieuwe gebouw van den Geneeskundigen Dienst officieel ge opend. 6 December: priesterfeesten op „Hage- veld". 14 December: de Frans Halscopieën aan geboden. 16 December: klooster, kapel en fröbel school te Santpoort ingewijd. 18 December: verkiezing voor de Kamer van Koophandel. 19 December Mr. G. Vissering t 27 December: Pater R. Dekkers O.F.M. f Men der hoogtepunten van de Jamboree was het bezoek der Katholieke padvinders uit cille landen aan de Kathedrale kerk waar Z. H. Exc. Mgr. Huibers een pontificaal Lof celebreerde Afscheid van burgemeester C. Maarschalk in de raadzaal De tunnel, die die verbinding tusschen Haarlem-N. en Bloemendaal-station een feit maakte Het gouden feest van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo werd gevierd 24000 nieuwe vuilnisemmers werden gedistribueerd De nieuwe algemeene begraafplaats met de mooie architectonische aula werden in gébruik genomen De brandweerkazerne werd geopend met een fiksche demonstratie Jhr. mr. O. F. A. H. van Nispen van Pannerden, werd benoemd tot burge meester van Hillegom Oud-burgemeester C. Maarschalk opent de tentoonstelling „Opbloei", onderdeel der der B.E.L.-week De heer J. J. Swens werd voorzit ter der Kamer van Koophandel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 8