De sociale agitatie in Frankrijk New-Yorksche Beurs CHAUTEMPSPOGING MISLUKT? WOENSDAG 12 JANUARI 1938 Auto riteitsbeginsel de inzet Christelijke arbeidssyndicaten vreezen dat de C.G.T. het mo nopolie van vakvereeniging zal afdwingen Chautemps' pogingen om te bemiddelen i Fransche werkgevers nemen geen deel aan de besprekingen in hotel Matignon Jouhaux noemt de eischen der C.G.T. Fransche ministerraad bijeen Chautempssociale bemiddelings plan goedgekeurd Legitimistische actie in Oostenrijk Zweedsche Rijksdag geopend IJSHOCKEY Nederland naar Praag De wereldkampioenschappen zijn van 11 tot 18 Februari WIELRENNEN GENTSCHE ZESDAAGSCHE BEGINT Nederlandsche koppels zijn favoriet SKI-SPORT LAST MET AMATEUR BEPALINGEN Birger Ruud mag in Amerika niet starten VOETBAL HET BONDSELFTAL TEGEN LINCOLN CITY F.C. Oefenwedstrijd op 19 Januari a.s. te Rotterdam OM DEN ENGELSCHEN BEKER Hongaarsche spelers worden genummerd Academische examens Machinisten-examen Onregelmatige stemming met prijshoudend slot RENTEVERLAGING N.V. Verschure en Co's Scheeps werf en machinefabriek WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT •- -■ 1 VERKORTE BALANS Van De Nederlandsche Bank N.V. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Januari STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENT F-N Clearingkoersen (Van onzen Parijschen correspondent) l Stakingen en sociale conflicten zijn de laatste twee jaren in Frankrijk zoo aan de orde van den dag, dat zy een even vaste ru briek vormen in de dagbladen als b.v. de mis drijven en rechtszaken, al worden zij waar schijnlijk niet zoo graag gelezen als deze. Men kan wel zeggen, dat al dien tijd slechts weinig dagen zijn voorbijgegaan, waarop niet ergens in het land een of meer stakingen, al of niet gepaard gaande met bezettingen ofte wel, in vakvereenigingstaal, neutralisaties van fabrieken, het bedrijfs- of openbare leven- lam- legden. Van de niet-vrije beroepen is geen branche voor het euvel gespaard gebleven: doodbidders hebben zich al evenmin onbetuigd gelaten ais schippers. De totale schade aan de welvaart en het prestige van de natie toegebracht is zeker on berekenbaar. Sinds einde December van het vorig jaar heeft het publiek echter een verheviging in de stakingsbeweging moeten constateeren, die het ernstig verontrust. Den 29sten van die maand zullen vooral de Parijzenaars niet licht verge ten, toen zij na het ontwaken zagen, dat de openbare vervoermiddelen waren stilgelegd, dat het vuil niet werd weggehaald, dat zij hun krant niet of slechts met moeite konden krij gen en vernamen, dat hun zieken gevaar lie pen twee uur lang in de ziekenhuizen van ver pleging verstoken te zijn, dat zij slechts hun „dringende" dooden zouden kunnen begraven, en dat er op den koop toe nog kans was, dat zij van hun watertoevoer zouden worden af gesneden. Zij zullen dezen dag te minder vergeten, om dat het daarop gebeurde zich heel wel in de naaste toekomst kan herhalen. Immers is het strijdpunt, dat van deze staking de inzet was. nogaltijd niet opgelost. Welk is precies dat strijdpunt, of voorgewende strijdpunt? I Sedert een jaar „vechten" om hun stijl te gebruiken de syndicaten van het perso neel In overheidsdienst gemeenschappelijk voor de vaststelling van het basis-salaris op het be staansminimum van 12.000 francs 's jaars welk minimum onder Laval gevallen was tot 9600. Rekening houdend met de verschillende verbeteringen, die zij sinds een Jaar hebben weten te bereiken, blijft hun nog een marge van 1800 francs ter verovering over; vandaar het uitermate hevige offensief, dat die syn dicaten hebben gevoerd om gedaan te krijgen, dat op de begrootingen van 1938 een bedrag zou worden uitgetrokken, overeenkomend met een algemeene verhooging van 150 francs per maand. Na veel overleg waren de minister var. Financiën en de betrokken syndicaten tot een accoord gekomen over een maandeiijksche ver hooging met 100 francs. Tegelijkertijd vaar digde de minister van Financiën een decreet uit, waarbij het den departementsbesturen en den gemeenteraden verboden werd hun per soneel in gunstiger condities te plaatsen dan hun gelijkwaardige collega's in dienst van den staat zouden genieten. Nu had de gemeenteraad van Parijs in den loop van het jaar reeds betere salarisverhoogingen toegekend dan de staat, zoodat de salarissen van zijn personeel nog slechts met 50 francs verhoogd behoefden te worden en ingevolge de ministerieele be schikking ook slechts mochten worden om dezelfde salarissen te bereiken als in het nieuwe jaar het staats personeel zou genieten. Niettemin handhaafden de „Unie van arbei derssyndicaten van Parijs" en de „Intersyn- dicale der openbare diensten" welke gelden als de meest communistische elementen bin nen de C.G.T. den onwettigen eisch van een nieuwe verhooging gelijk aan die, welke werd toegestaan aan het staatspersoneel. t Om dien eisch door te drijven bezorgden zij Parijs de boven bedoelde staking. Zij werd spoedig opgeheven, nadat verte genwoordigers der syndicaten met de regee ring besprekingen hadden gevoerd. Maar wat precies in die besprekingen besproken is, is' niet duidelijk. Volgens de leiding der syndica ten deed de regeering vaste toezeggingen van tegemoetkoming, uit uitlatingen van regee- ringszyde maakt men echter op, dat deze toe zeggingen toch niet zoo heel vast zijn geweest. De havenstaking in Rouaan, waar thans een veertigtal schepen stil liggen, heeft de autori teit van de zeekapiteins tot inzet. Wat de sta kers hier beoogen, is tenslotte niets minder dan aantasting van het oude recht van den scheeps kapitein. om, met uitsluiting van wie ook, zelfs den reeder, het personeel aan te monsteren, waarmede hij zee zal kiezen. Welk recht geba seerd is op het feit, dat de geheele verantwoor delijkheid voor het welzijn van schip en beman ning ter zee bij hem berust. Uit de thans practisch beëindigde staking in de particuliere transportbedrijven van Parijs verdient het weliswaar op zich zelf staande maar toch geheel nieuwe en alt symptoom verontrustende feit vermelding, dat een jeugdig werkwillige door stakende collega's tijdens zijn werk eenvoudig van den openbaren weg werd gelicht, voor een waren krijgsraad van kornuiten werd gevoerd en aan een ver hoor onderworpen. t De oproep van Chautemps om In het dringend belang van het land eindelijk toch eens een einde te maken aan de sociale agitatie, welke gevaarlijk op een pre-revo- lutionnairen toestand begint te lijken, wordt toegejuicht, maar men is voorals nog sceptisch gestemd aangaande de resul taten der onderhandelingen, waartoe hij vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers heeft uitgenoodigd, en waar van de minister-president hoopt, dat zij nieuwe, definitieve accoorden tusschen het kapitaal en den arbeid zullen opleveren, welke de regeering dan door het parlement als wetten kan doen aannemen. De patroons hebben geantwoord, dat zy hier toe wel bereid zijn, maar dat zij yerwachten. dat eerst besloten zal worden de reeds be staande wetten te doen eerbiedigen, zooals b.v de wet-Blum op de verplichte arbitrage, wel ker toepassing door de arbeiders tot een aan fluiting is gemaakt. De C. G. Ti heeft haar instemming met het voorstel-Chautemps betuigd, maar onder zekere reserve. Wat die reserve behelst? Uit het antwoord* dat de christelijke arbeidssyndicaten den mi nister-president hebben doen toekomen, maakt men op, dat daar de vrees bestaat, dat de C.G.T. van de verwarring gebruik zal maker om o.a. het lang begeerde monopolie van vak vereeniging voor zich af te dwingen, hetgeen natuurlijk in strijd is met het recht op de vrij heid van syndicaatvorming. FARIJS, 11 Jan. (Havas.) De Fransche minister-president, Chautemps, heeft heden een onderhoud van een half uur gehad met Gignoux, den voorzitter van den bond van Fransche werkgevers. Aan de pers heeft Gignoux verklaard, dat zijn bond morgen niet zal deelnemen aan de besprekingen in Hötel Matignon. Hij voegde hieraan toe, dat de vertegenwoor digers van den algemeenen bond van Fransche werkgevers bereid zijn een onderhoud te heb ben met de regeering, wanneer deze het nut tig oordeelt. Ten aanzien van de besprekingen van mor gen in Hötel Matignon heeft de secretaris generaal van de C.G.T., Léon Jouhaux, zich krachtig verzet tegen de geruchten, welke deden gelooven aan een algemeene staking. De C.G.T. wil, dat een maatregel tot stand komt, waarbü de arbeid in eenzelfde industrie tn een district collectief wordt geregeld. Ver der moet voor den arbeider de vrijheid van vereeniging en de vrijheid van meening ge waarborgd blijven, en hiervoor is noodig, da; een arbeider om deze redenen niet ontslagen kan worden, noch dat men om deze redeneD weigert hem te werk testellen. Derhalve ver langt de C.G.T. regeling van het aannemen en ontslaan van werklieden. Vervolgens verklaarde Jouhaux, dat de C. G. T. niet meer zijn toevlucht zal ne men tot het bezetten van fabrieken en werkplaatsen, wanneer, ln geval van sta king, waartoe door de meerderheid is be sloten, de fabrieken geneutraliseerd zullen worden. De C.G.T. verlangt tenslotte, dat de wet op verzoening en arbitrage wordt gewijzigd, zoo dat dergelijke procedures sneller verloopen. PARIJS, 11 Jan. (Havas.) In den Fran- schen ministerraad heeft Chautemps hulde ge bracht aan Dormoy en de politie, in verband met de ontdekking der plegers van den aanslag m de Rue Fresbourg. Dormoy gaf daarna inlich tingen. Chautemps stelde den raad in kennis van incidenten in het sociale leven, die den laatsten tijd menigvuldiger worden. Hij legde den na druk op de gebiedende noodzakelijkheid, dat aan een drijven, dat in strijd is met het belang van het volk, een einde wordt gemaakt. Hij bracht verslag uit over zyn plan tot bemidde ling tusschen werkgevers en werknemers. De regeering moet van alle burgers een volledigen eerbied voor de sociale orde eischen. De raad keurde zijn verklaringen goed. Delbos gaf een uiteenzetting van den inter nationalen toestand. De raad benoemde gene- raad Blanchard tot lid van den Hoogen Raad van Oorlog, in de plaats van generaal Huré. WEENEN, 11 Jan. (D.N.B.) De legitimisten hebben vandaag een groote propaganda-actie georganiseerd. In geheel Oostenrijk worden vijftig massa-vergaderingen gehouden onder het devies: „Wij willen de onafhankelijkheid van Oostenrijk." Alleen te Weenen zijn al negen bijeenkomsten belegd. Er gaan geruchten, dat het tydens deze by- eenkomsten tot tegenbetoogingen van anti-legi- timistische kringen zal komen. De politie zou daarom uitgebreide veiligheidsmaatregelen heb ben genomen. STOCKHOLM, 11 Jan. De gewone zitting van den Zweedschen Rijksdag is vandaag door den koning met het gebruikeiyke ceremonieel geopend. In de troonrede constateert de koning, dat de betrekkingen van Zweden met de buiten- landsche mogendheden goed zijn, doch dat de internationale onzekerheid voortduurt, welke de waakzaamheid der Zweedsche natie vereischt doch ook een samenwerking ter versterking van de krachten des vredes. Zweden is als steeds bereid aan deze samenwerking deel te nemen. Verder wordt in de troonrede mede gedeeld, dat de verdedigingsmiddelen tegen aanvallen uit de lucht zullen xersterkt .worden. Het bestuur van den Nederlandschen IJs hockey Bond heeft Dinsdagavond officieel be sloten, dat Nederland zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen yshockey (tevens" Europeesche kampioenschappen), welke van 1118 Februari te Praag zullen worden ge houden. De ploeg zal nog nader worden samengesteld. Heden, Woensdagavond om negen uur, zal de start worden gegeven van de eerste der drie zesdaagschen, wleke in België zullen worden georganiseerd, die van Gent. Dan zullen op de kleine baan te Gent elf kop pels gedurende zes dagen en nachten den strijd met elkaar aanbinden en dan zullen de twee van Nederlands beste ploegen pogen ook hier weer nieuwe successen aan hun groote reeks toe te voegen. De verdediging van de Nederlandsche kleu ren is by SlaatsBellenaars en van Schijndel van den Broek wel in de best mogelijke han den en wanneer men de uitslagen van de laat ste weken, de laatste maanden, bekykt, dan zal men kunnen begrijpen, dat de beide Holland- sche ploegen als favorieten vertrekken en dan kan men er tevens van overtuigd zijn, dat zij een belangrijke rol zullen spelen in deze Gent- sche zesdaagsche. De six-days in 'Gent staat bekend als een zware, een harde, een moeiiyke six-days. En dat is het juist, wat SlaatsPellenaars en van Schijndelvan den Broek noodig hebben om hun krachten te kunnen ontplooien, om zich van hun beste zijde te doen kenen. SlaatsPellenaars en van Schijndelvan den Broek! Zij zullen ongetwijfeld het veld beheer- schen, ook al zyn daar BuysseBilliet, Deneef Dekuysscher, GuimbretièreGiorgetti, De- bruyckerVerhagen, HuysVerreycken, De- foordtMeerschaert, NayeMartin, Thyssen Raes en DepauwBruneau. Inderdaad, een indrukwekkend veld dat tot grootsche dingen in staat is, maar waarvan ons inziens alleen BillietBuysse en DeneefDe kuysscher van hetzelfde plan zijn als onze landgenooten SlaatsPellenaars en van Schijn del—van den Broek. Misschien dat de Gentsche omgeving, de aan moedigingen van de tienduizenden Gentsche aanhangers daar in het „vélodrome" de Gen tenaren BuysseBilliet tot zeer uitzonderlijke prestaties zullen inspireeren, zelfs tot op den laatsten dag.... misschien, dat in allen ernst een bittere strijd tusschen de bekende Hollan ders en Belgen zal worden uitgevochten totdat de laatste seconde voorby is, misschien Maar wy gelooven veeleer, dat wanneer de Hollanders met ernst hun taak opvatten (en waarom zouden zij niet?), wanneer zij zich in den strijd gooien met de volle honderd percent van het krachten, de eerste twee plaatsen in het algemeen klassement hun niet kunnen ont gaan. Dinsdag kwam de Olympische kampioen sprin gen, de bekende Noorsche looper Birger Ruud, te New-York aan. Een onaangename verrassing wachtte hem daar. De vertegenwoordigers van den Amerikaanschen Ski-bond deelden hem n.l. mede, dat hy niet aan de Amerikaansche kam pioenschappen mocht deelnemen, omdat hy in breuk heeft gemaakt op de amateurbepalingen. Een Amerikaansche firma voor ski-uitrustingen heeft n.l. in een tijdschrift zyn naam voor re clamedoeleinden gebruikt. Woensdag 19 Januari a.s. speelt een bonds- elftal, des middags om twee uur, op het Sparta- terrein te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen Lincoln City F.C. Dinsdag is voor den Engelschen beker de ont moeting tusschen Burnley en Sheffield Wed nesday overgespeeld. Burnley won met 3—1. Zooals men weet worden in Schotland by be- langryke wedstryden spelers genummerd ten einde de toeschouwers beter in staat te stellen de spelers te herkennen. Hongarije gaat dit voorbeeld navolgen. Door den Hongaarschen voetbalbond is namelijk besloten by internatio nale amateurswedstryden de spelers te numme ren. Het betreft hier een proef, welke bij suc ces zeker tot resultaat zal hebben, dat dit voor beeld ook by de profs zal worden toegepast. AMSTERDAM, Doctoraal examen in de ge neeskunde: mej. M. J. Homburger en de hee- ren G. A. Stern Hanff, H. A. Truyens en J. J. W. F. Schutter. AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heer J. W. H. van Ravenswaay. UTRECHT. Geslaagd voor het cand. ex. ge schiedenis L. Cannegieter. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor voorloopig diploma: D. G. Hollander, G. J. W. Henstra en J. W. H. Beekhuiisen. allen te Amsterdam. NEW YORK, 11 Jan. (Part.) Hoewel de onder toon van de markt vast bleef, werd de sty ging heden by opening van de effectenbeurs niet voortgezet. Wel is het sentiment gunstig als ge volg van het optimistischer nieuws uit het be drijfsleven en vormt ook de vaste stemming op de Europeesche beurzen een .stimulans, doch men gaat toch nog voorzichtig te werk, mede in verband met de voortdurende verscherping van den toestand in China. De sterke stijging van gisteren veroorzaakte bovendien op ruime schaal winstnemingen, die echter vrij goed werden ge-' absorbeerd. De eerste koersen waren in vele ge vallen zelfs nog iets hooger dan de slotprijzen van gisteren, hoewel er ook uitzonderingen wa ren, zoodat de markt over het geheel genomen verdeeld moest worden genoemd. De handel was echter nog van levendigen aard en de markt maakte een opgewekten indruk. In het eerste uur verwisselden 430.000 shares van eigenaar. Na de eerste transacties echter werd de stem ming weifelend en liepen de koersen meeren- deels geleidelijk terug wegens onvoldoenden steun, terwijl de winstnemingen aanhielden. De daling nam echter geen scherpe afmetingen aan. hetgeen mede een gevolg was van het feit, dat de omvang van den handel inkromp. In het tweede uur moesten echter over vrijwel de ge heele linie verliezen van (4 a dollar worden geregistreerd, doch de koersontwikkeling bleef onregelmatig en de fluctuaties waren klein. Zelfs de mijnwaarden konden zich niet aan deze reactie onttrekken, ondanks de hocgere ko per- en loodprijzen. Van de staalwaarden liepen Bethlehem Steel het sterkst terug en verloren bijna 1 dollar. Ook aandeelen van telegraaf- maatschappyen waren sterker gedrukt., evenals aandeelen van landbouwwerktuigenfabrieken. Daartegenover waren er ook enkele fondsen, die eenig avans konden handhaven, zooals de pu blic-utilities, die in het tweede uur eenige vraag ontmoetten en meerendeels winst boekten. Ds omzetten bedroegen in het tweede uur 310.000 shares. Ëen onregelmatige stemming viel in ds tweede heurshelft te constateeren, waarby de koers fluctuaties binnen bescheiden afmetingen ble ven. Later in den middag volgde voor de cou rante soorten weer een koersverbetering, waar door de verliezen meerendeels tot een minimum werden gereduceerd of zelfs omgezet in wat winst. Het slot was goed prijshoudend en of iets boven of iets beneden het vorig slot. De voor- deelige verschillen hadden echter de overhand Vast gestemd waren de vliegtuigwaarden Dou glas Aircraft, die 2(4 punt monteerden op voor spellingen, dat dè orders voor 1938 20 a 30 hooger zullen worden dan over 1937. Ook ver keerden van de chemische waarden Du Pont in herstel en verlieten de rparkt met een winst van 3% punt. Staalwaarden stelden zich uiteindelyk wat hooger dan gisteren. Hetzelfde was het ge val met warenhuisfondsen, rubber- en kunst- zijdeaandeelen. Koperwaarden ontleenden des middags een stimulans aan de verhooging van den binnenlandschen koperprys, terwijl ook de vastere stemming voor de andere metalen niet onopgemerkt voorby ging. Op enkele uitzonde ringen na was het slot voor public-utilities hoo ger in verband met de uitspraak van een der gerechtshoven, waarbij de oprichting van een openbaar nutsbedryf in Wisconsin ongrondwet tig werd verklaard. Ook de besprekingen van Slotkoersen Jan. 11 10 8 Allied Chemical 175(4 175 173 American Can Co. 82 82 80 Am. Car. F.dry 27 27 26% Am. Smelt. Ref. 56% 55% 53% Am. Tel. Tel. 149 149 149% Am. Tobacco B. 717/g 72 69% Am. Waterworks 12% 12 123/g Anaconda Copper 36% 357/8 353/g Atchison Topeka 40% 397/g 38% Baltimore Ohio 10% 10% 101/8 Bethlehem SteeJ 65% 65% 633/4 Canadian Pacific 8Vb 8Vb 7% Case Treshlng 91% 92 90 Chase National B. 44% 44% 44 Ches. Ohio 38% 377/8 35% Chicago Rock IsL 1 1 1 Crvsler Motor 59% 59 55% Cities Service 2 2 2 Consol Gas N.Y. 24% 24% 24% Continental Oil 33% 33% 32% 7 Dawesl. 31 31 5(4 Young 25 25% Deleware Huds. 16% 163/4 15% Douglas Aircraft 45 42% 41% Dupont de Nem. 119 115% 116 Eastman Kodak 165 165 165 El. Bond Sh. 9% 9% 97/8 General Electric 447/g 44% 44% General Motors 37% 363/4 35 Good Year -2% 217/s 21 Hudson Motor 9% 93/g 9% Illinois Central 11 11% 107/8 Intern. Harvester 693/4 68 65% Intern. Nickel 50 50 491/s Intern. Tel. Tel. 73/i 7Vs 7% Kennecott Copper 43 42% 42 Missouri Pacific 1% 1% 1% Idem pref. 3Va 33/8 2% Montgomery Ward 36 35% 35 Nut City Bank 28% 28% 28% Nat. Dairy Prod. 15% •15% 15 New York Central 19 V4 193/g 183/g North. Amer. Co. 21(4 20% 211/s Norfolk Western 194 f 196 193 Pennsylvania 23% 23% 23 Phillips Oil 41% 4- 413/4 Proctor Gamble 49% 49 47% Publ. Serv. N. J. 34 34 341/g Radio Corporation 7Vs 7 7 Sears Roebuck 63% 63% 62 Shell Union Oil 18% 18Vs 17% Socony Vacuum 16% 16% 15% Southern Pacific 2-3/4 21% 203/4 Southern Railway 13% 133/g 12% Standard Brands 9 9% 91/s Stand. Oil of N.-J. 5lVs 51 503/g Tidewater Ass. Oil 15 15% 147/g Union Pacific 87% 87 86 United Aircraft 26% 26 261/8 United Corp A. 3%. 3% 3% U. S. Leather 6 6% U. S. Rubber 287/g 28%. 27% U. S. Steel 607/g 60 5.3/8 Western Union 26% 27% 267/g Westingh. Electr. 107% 108 106% Wool worth Building 40% 40 39% In de Dinsdag te Amsterdam gehouden twee de vergadering van houders van obligaties der 7 procents leening N.V. Verschure en Co.'s Scheepswerf en machinefabriek werd het voor stel tot verlaging der rente van 7 op 5 procent en der jaariyksche aflossingen van minstens f 50.000 op minstens f 30.000, waaromtrent in de eerste vergadering van 28 December 1937 wegens onvoldoend quorum geen bindend besluit kon worden genomen, met 19 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Een ingediend amendement om f 70 per obli gatie voor te weinig betaalde rente bij uitloting of vervroegde aflossing van obligaties te doen bybetalen werd met gelyke stemmenmeerderheid yerworpen, Roosevelt met diverse personen uit dezen tak van industrie drukten hun stempel op het koers verloop dezer fondsen. Sporen en oliewaarden waren verdeeld, met kleine verschillen. Van de overige afdeelingen boekten Int. Harvester een winst van 1(4 punt. Daarentegen moesten Wes tern Union 1 punt van hun koers afstaan. De omzetten bedroegen in totaal 1.510.000 shares. NEW YORK, 11 Jan. Slotkoersen Jan 11 10 8 Brussel 16.98% 16 99 16.98% Rome 5 26% 5.26V4 5 26% Madrid 6.20 620 6 20 Bern 23 15 23.153/4 23.16% Weenen 18.90 18.90 1891 Oslo 2512 25.15 25.15 A'dam 55.70 55.71% 55.71 Londen 5.00 5 00-rff 5.001/8 Parys 3 3i% 3 39 tV 3.39% Beriyn 40.31 40.33 40.32% NEW YORK, 11 Jan. 11 Jan. 10 Jan. 11 Jan. 10 Jan. Rubber Standaard Jan. 14 70- - 14.83- - Sept 15.31 15.38 Mrt. 14 90-f 15,03 Oct 15 36- 15 43 Mei IS 05 15.16 Dec. 15.46 15 53 JuU. 15.20 15.27- Suiker Dec. Mei 2,32-33 2.30-31 Jan. 2 28-29 2.26-27 JuU 2.53-35 2.31-32 Mrt. 2 30-31 2.28-29 Pept 2 35-36 2 33-34 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4 42-- 4 48 Mrt 6 51 b 69- - Mei 4 19- 4 25 Mei 6 24- 6 36- - JuU 4 08- 4 14 Juli 6.20- 6.28- 9ept 4.08- 4,12 Pept 6 20 6 25 Dec. 4 08- 4.12-- Dec 6 18- - 6.23- - Katoen Oct. 8 59- - 8 53- - Mei 8.75-06 8 73 Jan. 8 62 8 59-60 Juli 8 82- 8 tO-81 Mrt. 8 68 8 66 Dec. 8 85- 8 82 Tin Loco 42 75 41 87% Termyn42 75 42 00 CHICAGO, 11 Jan. 11 Jan. 10 Jan. 11 Jan. 10 Jan. Tarwe Haver Mei 96%-96 97%-7/g Mei 32% - - 32% - - Juli 901/8-90 913/a- JuU 30% - - 30% - - &ept 88 - 89% óepi30% --- 30% -- Mais Rogge Nieuw contract Mei 61 62 Vs Mei 76% 77% -- JuU 617/g- 62% -- JuU 71 Vg •- 72 -- Jepi61 - 62 dept.— Reuzel Jan. 8 55 8-70 Juli 9,30 9,45 Mrt. 8 97% 9.15 Oct. Mei 9.17% 9.32% Dec. WINNIPEG 11 Jan. 11 Jan. 10 Jan. 11 Jan. 10 Jan. Tarwe Gerst Mei 127%-- 1301/8- Mel 65% - - 657/8 - - JuU 119%- - 122%- JuU 61 - - 62% - - Oct 100%- - 102%- - Oct.- Rogge Lijnzaad Mei 84 3/4 - 86% - - Mei. 180% -- 1797/g- - Juli 84% - 857/g - Juli 17 %-- 178%-- Oct. Oct. Haver Mei 491/s 50% - - Oct. JuU 46% - - 47% -- gedaan en laten t bieden nominaal en Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen enz.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal.,, Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bybank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Ryk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat. Zilver Totaal Belegg. van Kap. Res. en Pensioen!... Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Byzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's Van het Ryk Van anderen Div. Reken. 10 Jan. '38 3 Jan. 1938 2.226.334 2.286.832 97.458 64.458 450.289 410.859 2.774.081 2.762.150 5.145.000 5.145.000 5.145.000 5.145.000 170.952.573* 175.777.155* 3.550.679 3.937.978 27.053.400 31.106.122 201.556.654 210.821.256 199.071.135* 208.380.092* 2.485.518 2.441.163 201.556.654': 210.821.256* 113.607.470 113.607.470 1.272.249.223 1.262.227.590 1.385.856.693 1.375.835.060 16.373.623 16.145:729 1.402.230.317 i 1.391.980.7901 40.661.883 40.390.883 4.600.000 4.600.000 8.466.652 8.649.057 10.193.915 10.193.915 1.675.628.505 1.674.543.053 20.000.000 20.000.000 4.338.707 4.338.707 6.600.000 6.600.000 11.096.064 11.133.351 874.836.945 906.834.780 58.063 317.457 175.521.122 137.261.423 578.625.934 584.776.147 4.551.666 3.281.185 L675.62i8.505 j i4,543.053 65.883.125 65.883.125 89.161.812 79.157.264 750.964.124 740.655.485 Totaal W.v. a. Ned.-Incüë t) W.v. i.h. buiten) Besch. Metaalsaldo (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatklstp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. RENTESTAND Wissel-disconto 2 pet. sedert Promessen-disc. 2(4 pet. sedert Beleen, van Eff. 2(4 pet. sedert Beleen, van Goed. 2(4 pet. sedert Voorsch. in Rek.-C. 2(4 pet. sedert 3 Dec. 1936 3 Dec. 1936 3 Dec. 1936 3 Dec. 1936 3 Dec. 1936 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zip en L. Slyper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Anaconda Kon. Boot U. S. Steel Beth. Ste.el Rep. Steel A'dam Rubber Bait. Ohio 373—372 26%—26(4. 133—133% 44(444(4 47 5/8 14 15/16—15 3/16 223 8—8 1/16 Van 4.305.00 uur Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Gew. Marine 26(426 7/16 44(4—44 47 11/16—47(4 14 13/16—14 15/16 3% BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUÏDEN, aangekomen 10 Jan., Perseus, s-* 11 Jan.: Insulindë.' ms„ Londen; Merope. s., Aarhuus; Helder, s., Chili laatst Hamburg; JohaO van Oldenbarnevelt, m.s„ Batavia; Orpheus. s-> Stettin. Vertrokken 10 Jan., Granmere, s., Middelhar- nis. 11 Jan.: Melisa, m.s., Tallinn; Ask, s.. Lu- beck; Regina, s„ Esbjerg; Tafna, s., Botter dam'; Marianne, s., Rotterdam. Aangekomen 11 Jan.: Hebe, s., Weet-IndiB laatst Londen. Vertrokken 11 Jan., Kemphaan, ak, Ant werpen,. AMSTERDAM, aangekomen 11 Jan.-, Perseus, Danzig, stukgoed, Levantkade, Verg. Carga doorskantoor: Insulinde, Losden, ledig, J. Coenhaven, Kampman; Merope, Aarhuus, stuk goed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor: Helder. Chili laatst Hamburg, stukgoed, Amst Dok, Vrachtmail; Johan van Oldenbarnevelt. Batavia, stukgoed, Sumatrakade, Mij. Neder land; Orpheus, Stettin, stukgoed, Sumatrakade, Verg. C'argadoórskantoor. Aangekom'en 11 Jan.: Hebe, West-IndiO, laatst Londen, stukgoed, Levantkade, vrachtmail. HALCYON LIJN ROZENBURG, 10 Jan. van Setubal. STAD MAASSLUIS, 12 Jan. van Narvik te Vlaardingen verwacht. MAASBURG, 10 Jan. Van Narvik te Vlaar dingen. STAD AMSTERDAM, naar Pepel, was 10 Jan' 9 uur 10 v.m,. 30 mijlen Z. van Niton. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TRITON, 10 Jan. van Wialta te Piraeus. HEBE. 11 Jan. van Londen te Amst. AURORA. Middl. Zee naar Amsterdam, pass- 11 Jan. Ouessant. NEREUS, 11 Jan. van Kopenhagen te Stettin- VULCANUS, 11 Jan. van Lissabon naar Genua. TITUS, Rotterdam naar Tanger, pass. 9 Jan- Bevezier. ORION, Rotterdam naar Malta, pass. 9 Jan- Wight. ACHILLES. 10 Jan. van Napels n. Catania. AGAMEMNON, 10 Jan. van Bari n&a" Lixuri. BARNEVELD, 11 Jan. v.m. 5 uur van Ant werpen- naar Amsterdam. COSTA RICA, thuisreis, pass. 11 Jan. v.m* 4 uur de Azoren. HEBE, 10 Jan. n.nr. 6 uur van Londen n- Amsterdam. HERCULES, 10 Jan. van Izmir naar Istanboui IRIS, 8 Jan. van Puerto Barrios naar Amsterd- ORESTES. 10 Jan. van CuraQo te Cristobal. SIMON BOLIVAR, 9 Jan. n.m. 8 uur van Cristobal naar Cartagena. VENUS, 10 Jn. n.m. 6 uur van Genua naar Palermo. PERSEUS, 11 Jan. van Danzig te Amsterdam. MEROPE, ll Jan. van Aarhuus te Amst. HELDER, 11 Jan. van Chili laatst Hamburg te Amsterdm'. ORPHEUS, 11' Jan. van Stettin te Amsterdam- HOLLAND—AMERIKA LBN BINNENDIJK, 11 Jan. van New-Orleans ta Rotterdam. MAASDAM, Rotterdam naar Philadelphia, pas». 9 Jan. Prawlepoint. BURGERDIJK, thuisreis, 6 Jan. van Tampico* DELFTDIJK. Pacific Kust naar Rotterdam, v Jan. te Cristobal. BULDERDIJK. 10 Jan. van New York te Boston. VEENDAM, 10 Jan. van Rotterdam te Mlam1' DAMSTERDIJK, 1 Jan. Van -Pacific Kust te Rotterdam. KON PAKKETVAART MIJ. TASMAN, 7 Jan. van Beira naar Dar Salaam'. BARENTSZ, 9 Jan. van Hongkong te BataVt» MAETSUYCKER, 9 Jan. van Saigon nas1 Singapore. NIEUW-ZEELAND, 10 Jan. van Singapore te Melbourne. BOISSEVAIN, Amsterdam naar Batavia, pas»* 10 Jan. de Canarische Eilanden. JAVACHINAJAPANLIJN TJTBE9AR, 10 Jan. van Macassar. TJINEGARE, 9 Jan. van Manilla. TJISAROEA, 10 Jan. van Sjanghai n. Amoy. MLJ. NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 10 Ja»' van Belawan. CHR. HUYGtENS, uitreis, pass. 10 Jan. Gl' braltar. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 11 Jan. V3» Batavia te Amsterdam. MOENA, uitreis, 11 Jan. van Suez. SILVERJAVA—PACIFIC LIJN SÏANTAR, 9 Jan. van Kaapstad te Durban. MANOERAN, 8 Jan. van Calcutta te Batavia- MIJ. OCEAAN POLYDORUS, 9 Jan. van Liverpool te Batavia* DIOMED, 8 Jan. van Yokohama naar R'dam- TITAN, 9 Jan. van Rotterdam te Dairen. ROTT. LLOYD TAPANOELI, 10 an. n.m. 5 uur van Liverpo0 naar Barry. DEMPO, thuisreis, II Jan. v.m. 7 uur v Marellle. BUITENZORG, thuisreis. 11 Jan. van Po* Said. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, vertrek 11 Jan. n.m. va» Antwerpen naar Amsterdam. HOLLAND—O.-AZIE LIJN SEROOSKERK, uitreis, 10 Jan. van Genua. Opgegeven door v d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: Bij beschikking van de Arr. Rechtbank Amsterdam, Derde Kamer, van 30 Dec. 1937. de op 16 Sept. 1936 verlengde surséance van be taling van de naamlooze vennootschap; N-jJ Mij. tot Uitvoering van Timmer- en Bouw werken v. h. Monde en Leenheer, gevestigd (f Amsterdam, kantoorbediende te Duivendrech Gem. Ouder-Amstel, aan de Molenkade 13 (Ptf*{ mr. H. G. W. Worst) ingetrokken, op grond, de toestand des boedels haar weder in sta» stelt hare betalingen te hervatten. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 30 Dec.: G. A. Pill huisvr. van C. Rlethoff, C. Rlethoff. Den Haag. 10 Jan.: H. Visser. Hilversum. S. Vlschlager, Amsterdam. B. F. Bronner, Bussum. e» Koersen voor stortingen op 12 Januari 1®^ tegen verplichtingen, luidende in Reichsmarfc®3 £.72,37, .Lires ƒ9,50, peseta's £11,60,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2