- wÊm m I Moeilijke problemen voor de leidende ploegen K.F.C. verdedigt zijn laatste kans tegen Ajax Zoekt gij betrouwbaar i Personeel I voor 80.000 gezinnen j I TWEE „BIG MATCHES" IN ZUID II UITERST BELANGRIJKE ONTMOETINGEN Rerml den lijd.* ZATERDAG 15 JANUARI 1938 wmm m H BI I %F "W VAN HET KATHOLIEKE KAMP Kolping ontvangt in Helmond Brabantia, terwijl Wilhelmina in Groesbeek den strijd moet aanbinden tegen de Trefters H.B.C. bij T.Y.B.B. op bezoek EERSTE KLASSE K.N.V.B. De Volksmissionaris N.A.C. zou bij een nederlaag tegen P.S.V. vrijwel worden uitgeschakeld Heracles in een lastig parket tegen Enschede sjiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiintiiiiiimnitTfnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiit^ aiiiiiiifiitiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiinHtii!iiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiii!iiiiiii!iiiiitiiii!iiiiuiiiiiiiiiiifi= 2Hiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!tmmr| FOTOREPORTAGE Plaats dan een „Omroeper'' J WtiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiKH o Als opvolger van kapt. ter zee J. E. Meyer Ranneft, die benoemd zal worden tot marine-attaché te Washington, is leapt, ter zee H. Jolles thans benoemd tot «commandant der maritieme mid delen te Amsterdam» Het aftreden van het kabinet Chautemps. Journalisten wachten op de i i i i cour van hotel De Maas is tengevolge van den toenemenden was buiten haar oevers Matignon te getreden en heeft op verschillende 'plaatsen in Limburg over^troo- Parijs op den mingen veroorzaakt. Een kijkje in de omgeving van Eysden afloop der minister-con ferentie 5/ Onder de spoorbaan te Bussum wordt tusschen de Nassau- laan en den Meerweg een verkeerstunnel gebouwd. Het ijzervlechtwerk voor het gewapend beton De oude Havenkade te Rotterdam is niet vergeten bij de ver siering der Maasstad voor de komende feestdagen De minister van Binnenlandsche Zaken, Z. Exc. H. van Boeyen, had Vrijdag op zijn departement een bespreking met de commissarissen van H. M. de Koningin in de elf Nederlandsche provincies. Na afloop wandelde het gezelschap naar het hotel, waar de lunch gebruikt werd Er zal ook deze week rekening moeten worden gehouden met de kans, dat een aantal van de vastgestelde wedstrijden niet doorgaat. De hevige regenval der laatste dagen heeft den toestand van de terreinen natuurlijk niet verbeterd met het waar schijnlijke gevolg, dat de afkeuringen wel niet zullen uitblijven. In Zuid I moet V.V.H. in staat zijn om thuis de reeds in Schaesberg behaalde zege op R.K.O.N.S. te bevestigen, waardoor de club uit Heerlen tevens haar goede positie aan den kop van de ranglijst kan behouden. Alleen dient men niet uit het oog te verliezen, dat R.K.O.N.S. behoort- tot de staartclubs, welke morgen na tuurlijk stuk voor stuk zullen trachten hun positie te verbeteren. Wat dit betreft zijn ver rassingen niet uitgesloten. Kimbria zal zich b.v. in de Maastrichtsche derby tegen R.K.V.V.L. niet gemakkelijk gewonnen geven en dat Chè- vremont in den plaatselijken wedstrijd tegen Kerkrade alles in het werk zal stellen om de punten te veroveren, kan men eveneens gevoeg lijk aannemen. Valkenburg zal er verder op bedacht moeten zijn, dat R.K.N.A.C. taaien tegenstand zal bieden. Of Laura het in Eygels- hoven zal kunnen bolwerken tegen de Sittard- sché Boys, is zeer de vraag, want laatstgenoem de club kan nog goede aanspraken doen gelden op den titel en het ligt voor de hand, dat zij deze kansen niet gemakkelijk zal prijsgeven. Vooral in Zuid II heerscht er nog volop span ning aan den kop van de ranglijst, nu Wilhel mina en Kolping precies gelijk zijn gekomen. In verband hiermede zijn eenige voor morgen vast gestelde wedstrijden zeer interessant, daar het lang niet uitgesloten is, dat de leidende clubs een of misschien wel beide punten verspelen. Kolping moet nJ. in Helmond den strijd aan binden tegen Brabantia, dat weliswaar op eigen terrein, indertijd met 4—2 de vlag moest strij ken, maar toch in de gegeven omstandigheden een zeer gevaarlijke tegenstander is. Wilhel mina komt in Groesbeek tegen Treffers even eens in een lastig parket, en de club uit Weert zal hier de grootste moeite hebben om het te kunnen bolwerken, temeer daar zij thuis in dertijd met een gelijk spel genoegen moest ne men. Voor Dongen blijft de toestand er allerbe droevendst uitzien. Ook morgen zullen de hek kensluiters, die Schijndel op bezoek krijgen, wel niet op succes rekenen. Bij een eventueel her stel van Dongen zouden evenwel nog verschil lende andere clubs in ernstige moeilijkheden geraken. Het ligt dan ook voor de hand, dat clubs als Eendracht en Best Vooruit er in de komende weken op uit zullen zijn om hun po sitie te verbeteren. Dit moge een aansporing zijn voor de Venlosche Boys om Eendracht, dat zij morgen op bezoek krijgen, niet te onderschat ten en hetzelfde geldt voor S.V.B., dat in Blerick zijn krachten zal meten met Best Vooruit. Deze club is o.i. niet kansloos. Zij wist trouwens den Limburgers de vorige maal reeds een gelijk spel af te dwingen. R.K.T.V.V. en Mulo, twee clubs, welke niet veel gevaar meer te duchten hebben, ontmoeten elkaar in Til burg, waar de thuisclub iets betere kansen heeft, hoewel er vermoedelijk niet veel krachts verschil zal zjjn. Voor S.D.O.U.C., dat in het Oosten stevig op de eerste plaats staat, zal de thuiswedstrijd tegen V.V.G. naar alle waarschijnlijkheid geen bijzondere moeilijkheden opleveren. Voor Vosta staan de zaken er echter anders voor, want wij zijn er nog lang niet zeker van, dat deze Enschedesche club in den plaatselijken wedstrijd tegen Emos succes zal boeken, hoewel zij den vorigen keer met 32 zegevierde. V.D.Z. gaat in Arnhem een zwaren wedstrijd tegemoet tegen Achilles, dat wij in de gegeven omstan digheden wel in staat achten hier den vol len buit te veroveren, ofschoon de Arnhemsche club zich niet gemakkelijk gewonnen zal geven. Vogido en Quick, die elkaar in Enschede ont moeten, zijn ongeveer gelijkwaardige tegenstan ders en beide ploegen zullen elkaar dan ook niet veel tóegeven, hoewel Vogido ongetwijfeld een redelijke kans heeft de in Oldenzaal be haalde 43-zege te bevestigen. Altior trekt naar Borne met de moeilijke taak om daar N.E.O. te bekampen, welke club vermoedelijk te sterk voor de hekkensluiters zal blijken te zijn. Of zorgt de Deventer club voor een verrassing door revanche te nemen voor de in eigen huis geleden 53-nederlaag? De Lobitsche Boys en Huihuizen zijn o.i. tegenstanders, welke elkaar niet veel zullen ontloopen, hetgeen mogelijk in een puntenverdeeling tot uiting komt. De vo rige maal moesten de Boys met 32 het onder spit delven. Wilskracht heeft Zondag j.l. in West I laten zien er niets voor te voelen om eventueel op de laatste plaats te belanden en het fraaie resul taat van deze Amsterdamsche club tegen N.E.A. wettigt de veronderstelling, dat de Amsterdam mers zich ook tegen V.V.Z. tot het uiterste zul len verweren. De Zaandammers zijn echter tegenstanders, die niet gemakkelijk te verslaan zijn, maar toch vragen wij ons af, of zij het morgen in de hoofdstad wel zullen kunnen bol werken, vooral ook, omdat zij indertijd thuis slechts met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Voor V.V.IJ. zien de zaken er vrij ongunstig uit, temeer daar de club uit IJselstein morgen vrijwel zeker in Volendam haar meerdere zal moeten erkennen. N.E.A. komt tegen G.V.O. ih, een lastig parket, hoewel de club uit Ouderkerk niet bij voorbaat kansloos is in deze ontmoeting tusschen de twee nieuwe eerste klassers. E.M.M. gaat in Zuilen tegen H.M.S. vrij zeker een nieuwe nederlaag tegemoet, want laatstge noemde club heeft nog altijd zeer fraaie kansen en zij zal er niets voor voelen haar deze door de Hilversummers, welke thuis trouwens reeds met 53 verloren, te laten ontnemen. Opnieuw kan men in West II getuige zijn van een interessante plaatselijke ontmoeting. De vo rige week heeft T.Y.B.B. het Santpoort uiterst lastig gemaakt en nu zullen de geelzwarten, welke dezen keer het terreinvoordeel hebben, hun krachten meten met H.B.C. In theorie heeft de Heemsteedsche club natuurlijk de beste kansen, maar het betreft hier een plaatselijke ontmoeting, waarop tal van onberekenbare fac toren hun invloed kunnen doen gelden. H.B.C. zal er in ieder geval goed aan doen, den tegen stand van de boys niet te onderschatten. Sant poort heeft zijn kampioenskans voorloopig nog geheel in de hand en dientengevolge zullen de roodbroeken wel alles in het werk stellen om een overwinning te behalen op Excelsior, waar mee tevens revanche zou worden genomen voor de in Schiedam geleden nederlaag. Onze Ge zellen komt elke week opnieuw voor moeilijke problemen te staan. Thans krijgt deze Haar- lemsche club bezoek van D.H.L., de Delftsche club, welke een plaats heeft in de middenmoot, welke weinig meer te hopen of te vreezen heeft Misschien zit hierin een kans voor de Haar lemmers, ofschoon het voor hen heel lastig zal zijn om een redelijk succes te boeken. Leonidas gaat in Noordwijk tegen het goed op dreef zijn de S.J.C. vrij zeker een nieuwe nederlaag tege moet. Voor Graaf Willem, dat in de residentie tegen Spartaan in het veld komt, is de kans op succes eveneens slechts gering. In de Januari-afl. worden eenige dingen rechtgezet. Zoo de stelling van een Pater Don ders, als een figuur van onmannelijke goedig heid op 't simpele af. Hier staat hij voor ons als karakterheid door de kracht van het ge bed. Zoo de sentimenteele opvatting van den Dierendag. Eenige ongezonde devoties worden onderhanden genomen. In de serie „Terug naar God" wordt afgere kend met de toeval-uitvlucht, om het Godsbe staan te ontkennen. Iemand, die De Volksmis sionaris m politiek tijdschrift vindt, wordt van antwexud gediend. In de serie Katholiek Gezinsleven wordt her innerd aan het mooie gebruik, aan de kinderen bij het slapen gaan een kruisje te geven. Het voortgezet verhaal is een levendig plei dooi voor de besloten retraiten ook onder de hoogere standen. De missionaris uit Brazilië voert ons mee naar Matto-Grosso, 2500 K.M. ver, waar hij missie gaat preeken in een bis dom, 11 maal zoo groot als Nederland, met 13 parochies voor 250.000 zielen, die daar verspreid wonen. De 59-jarige Volkscommissaris is nog strijdbaar en practisch. Gr. Nieuwe verwikkelingen hebben de laatste weken in de verschillende afdeelingen de spanning op peil gehouden en op het oogen- blik is de strijd overal interessanter dan ooit. Het behoeft dan ook geen betoog, dat de voor morgen vastgestelde wedstrijden, al is het de vraag, hoeveel er hiervan zullen doorgaan, met groote belangstelling worden tegemoet gezien. De wedloop in afdeeling I tusschen D.W.S., Ajax en K.P.C. beleeft morgen weer een hoog tepunt, nu de twee laatstgenoemde clubs el kaar in de hoofdstad zullen bekampen in een wedstrijd, waarin dus zeer groote belangen op het spel staan. Allicht is men. geneigd om de kansen van de technisch beter spelende Ajacie- den hooger aan te slaan, maar men hoede zich er wel voor, de Koogsche ploeg të onderschat ten. Het vorige treffen tusschen beide clubs eindigde, zonder dat er ook maar een doelpunt was gescoord en ook morgen zal er o.i. van veel krachtsverschil geen sprake zijn, hoewel de Koogsche club o.i. niet veel kans maakt, als zij de rood-witten in goeden vorm aantreft. Men bedenke wel, dat het altijd voor de tegen standers heel moeilijk is geweest, om op het Ajax-veld succes te boeken. In geval van een Ajax-zege en o.i. zal het hierop tenslotte uit draaien, verdwijnt de Koogsche voorloopig naar het tweede plan, zoodat de strijd om den titel dan in hoofdzaak moet worden uitgevochten tusschen Ajax en D.W.S. Van de laatste club mag men aannemen, dat zij morgen in Dor drecht van DFC wint, hoewel de Dordtsche club indertijd aan den Spaarndammerdijk in Am sterdam-West met 10 zegevierde. Naast den strijd om de leiding, staan de schermutselingen van de staartclubs hier in het middelpunt der belangstelling. Zoowel V.S.V. en Excelsior zijn dezen keer niet kansloos, hoewel het toch voor deze clubs uiterst lastig zal zijn om succes te boeken. V.S.V. zal in Velsen zijn krachten meten met Sparta, dat intusschen ook leelijk in het gedrang is geraakt en in de gegeven omstandigheden alles in het werk zal stellen om zijn puntenaantal te vergrooten. Bo vendien hebben de Rotterdammers nog een re kening te vereffenen met V.S.V. voor de op Spangen geleden nederlaag. Excelsior slaagde er indertijd reeds in in Den Haag van A. D. O. te winnen en het is zeker niet uitgesloten, dat de Rotterdamsche club, welke nu het terrein voordeel heeft, dit morgen herhaalt. R. P. C. moet in staat worden geacht om in Rotterdam de in de residentie behaalde 4—2-zege op V.U.C. te kunnen bevestigen. Feijenoord heeft in afdeeling II al heel wat moeilijke klippen omzeild en dit wettigt de ver onderstelling, dat van Heel c.s. ook morgen in Delft over D.H.C. zullen weten te zegevieren, iets wat overigens niet zonder slag of stoot zal gaan, niettegenstaande het beduidende verschil in de positie, welke beide clubs op de rang lijst innemen. Er is verder een redelijke kans, dat de leiders hun positie morgen nog verder zien verbeteren, want het is b.v. lang niet denk beeldig, dat Haarlem in Rotterdam tegen C.V.V. een punt verspeelt. In de Spaarnestad wist C.V.V. indertijd zelfs den vollen buit te bemachtigen. Hermes-D.V.S. neemt intusschen reeds een vrijwel hopelooze positie in en de Schiedammers zouden alleen bij een reeks overwinningen nog een kans ma ken om den dans te ontspringen. Veel kans, dat dit zal geschieden, is er echter niet. Ook morgen ziet het er voor de Schiedammers, die, Xerxes op bezoek krijgen, niet bijzonder gunstig uit. 't Gooi leverde indertijd een kranige presta tie door Blauw Wit in de hoofdstad met 1—0 te verslaan, maar of dit de Hilversumsche club ook thuis zal gelukken, is zeer de vraag. H.B-S. ziet mogelijk kans om op Houtrust revanche te nemen op Stormvogels voor de in IJmuiden' geleden nederlaag, hoewel de IJmuider club op het oogenblik goed op dreef is en dientengevol ge niet gemakkelijk zal capituleeren. In het Oosten zal er morgen eveneens geen gebrek aan spanning zijn. Het leidende Heracles zal het b.v. in Almelo hard te verantwoorden krijgen tegen Enschedé, dat weliswaar de vorige maal met 21 het onderspit moest delven, maar er heusch niet voor zal terugschrikken om voor een verrassing te zorgen, als zich hiertoe de ge legenheid zou voordoen. Voor Go Ahead blijft het geducht oppassen, want de Deventer club mag nu zeker geen punt meer verspelen om niet heelemaal uitgeschakeld te worden. Een zege van de Deventenaren, die morgen P. E. C. op bezoek krijgen, ligt op het oogen blik echter wel in de lijn der verwachtingen. Voor Hengelo blijft het een moeilijk probleem, op welke wijze deze Twentsche club in Nijme gen succes zou kunnen boeken tegen N. E. C., dat in deze ontmoeting, niettegenstaande de débacle tegen Wagcningen, de beste kansen heeft. Of Z. A. C. het tegen A. G. *0. V. V. zal kunnen bolwerken, blijft een groote vraag. Op papier staat de Apeldoomsche club er iets beter voor, maar wij gelooven niet, dat beide tegenstanders elkaar veel zullen ontloopen. Tu- bantia zal zich in Hengelo wel de meerdere toonen van Wageningen, ofschoon 't laats tg®" noemde club, die in haar laatste wedstrijdeö opmerkelijke resultaten heeft geboekt, niet ma® onderschatten. In het Zuiden vermeldt het programma we' derom een „bigmatch", n.l. het tweede treffe0 tusschen N. A. C. en P. S. V., welke club® elkaar thans in Breda ontmoeten. Onnoodig is het ten aanzien van dezen wedstrijd te verkla' ren, dat er groote belangen op het spel staan- Voor N. A. C. misschien nog meer dan voof P.S.V. want de Bredasche club krijgt hier z°° ongeveer haar laatste serieuze kans te verde- |l digen. Kansloos is zij natuurlijk niet, maar hei zou ons toch verwonderen, als zij er in slaagt revanche te nemen voor de in Eindhoven gele' den 4—2-nederlaag. Wij houden het tenminste op een succes voor de huidige leiders, die 111 geval van een overwinning alleen nog rek®* ning hebben te houden met B.V.V, Men diem dan van de veronderstelling uit te gaan, dat d® Bossche club morgen in Tilburg van Long9 wint, anders zou haar achterstand van dri® punten nog worden vergroot," waardoor de tische mogelijkheden, welke haar positie n°® biedt, geheel zouden verdwijnen. Een succes van B. V. V., dat thuis reed met 3—1 over Longa zegevierde ligt echter wel in de lijn der verwachtingen, al mag men niet vergeten, dat de Tilburgsche club nog de gevaarlijke zone verkeert én dientengevolge de punten heel goed kan gebruiken. Willem U staat er iets gunstiger voor, maar dat need1 niet weg, dat de tricolores zich ongetwijfe^ veel moeite zullen moeten geven om Bleyerhei"® in Tilburg den vollen buit te ontnemen. De voor' uitzichten hierop zijn niet ongunstig, want m Zuid-Limburg wist de Tilburgsche club het dertijd al tot een gelijk spel te brengen. Eihd' hoven—M. V. V. is een strijd tusschen vrij#® gelijkwaardige tegenstanders, hoewel de kansen van de thuisspelende club allicht iets hoogf moeten worden aangeslagen. Roermond gaat m de mijnstreek tegen Juliana een zwaren stri)^ tegemoet. Er is alle kans op, dat de Zuid-Lid1' burgsche club dezen keer revanche neemt y°° de in Roermond geleden nederlaag, In het Noorden is een nieuwe zege van Quick op Hoogezand in ieder geval te vef' wachten, al zijn de withemden den laatsten W lang niet meer zoo op dreef als aan het beg11* van het seizoen. Veeridam, dat de vorige we®^ met dubbele cijfers over Héerenveen zegevier' de, zal zich ook nu zeker de meerdere toone van de Friesche club evenals Velocitas, dat 1 staat moet worden geacht om thans wederod1 van Sneek te winnen.- Leeuwarden heeft verder o.i. de beste ka11 sen tegen H. S. C. en G. V. A. V. tegen Ach1^ les, maar dat de Asser club zich in Gronid gen niet gemakkelijk gewonnen zal gevetI' staat vast. Als u soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan is 't een prettige zekerheid, dat er een Andere wagen voor u jfar klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n oeurt afwachtVbY

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4