EERSTE NEDERLANDSCHE Scherpe glazen Haarlem, 17 Jan. F Kort en volledig VICKS H0ESTB0NB0NS MAANDAG 17 JANUARI 1938 STORMWIND Schade bleef beperkt tot dak pannen en een schutting ZONDAGMIDDAGCONCERT H.O.V. Solist: Jaap Emner (viool) STADSSCHOUWBURG Dokter A. B. C. VOOR DE STILLE ARMEN ALLIANCE FRANCAISE Advocaat beleedigd in modern montuur WEBER Heeft ze en niet duur! GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Heutbrug Ziekenfondsleverancier. MET VOLLE ZEILEN Haarlems Cabaret- en Revue gezelschap Een wonderbaarlijke Chinees Procuratiehouder van verzeke ringmij. veroordeeld BURGERLIJKE STAND VOETBAL DE KENNEMERS—Z.F.C. 1—0 A.S.C.Hillegom 15 BILJARTEN COMPETITIE NEDERL. BILJARTBOND W eekoverzicht DUIVENSPORT Postduiven ver. De Luchtgids Vischcollege 't Baarsje pRiNSEssEGRACHT.3 LEVENSVERZEKERING s GRAUE. Niet alleen geld verdienen^doch ook geld sparen Be beste wijze van sparen voor den Huisvader is het sluiten van een gemengde Levensverzekering. Vraagt ons inlichtingen. Toen de bewoners uit waren UIT DEN OMTREK BEVERWIJK HAARLEMMERMEER AGENDA Bioscopen 18 Januari Bioscopen HEEMSTEDE IJMUIDEN y&i STAD Men mag het prettig vinden om by een he- vigen stormwind een stevige wandeling te gaan maken, doch men heeft dan toch ook rekening te houden met allés wat van boven op zijn hoofd kan nederdalen. Stel, dat alle wandelaars, die Zaterdagmiddag de elementen trotseerden op den Zeeweg, eens door de Vrouwensteeg hadden gewandeld, waar op een gegeven moment een 150 dakpannen naar beneden kwamen. Of op de houtvest vertoef den, toen er eenige honderden dakpannen door den wind werden meegevoerd en op de straat- steenen in gruzels sloegen. Doch gelukkig liepen ze op den Zeeweg. Al die pannen hebben linea recta, dus niet via het hoofd van een of ander, de straat bereikt. De wind heeft nog meer dan dakpannen en boomtakken op zijn geweten. De schutting om het postkantoor by de Raaks werd voor het grootste gedeelte weggeslagen. Daar bleef het by voor dezen keer. Er viel gisteren een zeer mooi programma te beluisteren voor de liefhebbers van goede muziek in de Gemeentelijke Concertzaal. De bezoekers waren dan ook talrijk en hebben zich weer eens kunnen vergaste» aan de mooie, en altijd nog imponeerende Ouverture van Mendelssohn, waar toe hy op een zijner vele reizen werd geïnspi reerd, zijn ..Fingalshohle". Tweede Dirigent Ma- rinus Adam had dezen middag de teugels van het orkest in handen en hij heeft met zijn be kende routine geleid. Ging het in de voorge melde Ouverture misschien nog eenigszins stroef, voor wat de reacties van het orkest betreft in dynamisch en rhythmisch opzicht, toch genoten we daar reeds van de fraai voorgedragen the ma's door de fagot en het clarinettenduo. In het vioolconcert van Mendelssohn zou als solist optreden Jaap Emner. In ons voorbericht over den solist van dezen middag werd reeds gewgzen op het zeker wel opmerkelijke feit, dat deze violist op zou treden met een eigen ge bouwde viool. Dat duidde dus op de allereerste plaats wel op iemand, die het instrument door en door kent, die het in zijn gevoelige handee heeft zien groeien. En waar dan een dosis gezonde muzikaliteit en technische aanleg by- komen voor het bespelen van zulk een viool, moet het resultaat dan ook wel zeer bevredi gend zijn. En dit was het ook: een goed klin kend instrument, fraai van toon vooral op de middensnaren. En bespeeld door een kunste naar, die Mendelssohn's schitterend geschreven violistische werk uitnemend aanvoelt, en het weergeeft in al zijn zangerigheid, zonder valsch pathos, en met een goede techniek zoowel in linker- als in rechterhand. We hoorden ditzelf de concert nog vorige week op een gala-con- cert, en een vergelijking dringt zich hierby on willekeurig aan ons op. Maar, al moeten we dan de auditie van vorige week den prijs geven van een uiterst delicaat afgewogen kiankwer- king, zoowel van de zyde van den solist als van het begeleidende orkest, ook deze auditie mocht er wezen, al was dan het akoustische effect eenigszins forscher, en al begeleidde het orkest "n enkel oogenblik, vooral in het eerste deel, "n weinig nonchalant. De solist Jaap Emner heeft zijn groote succes hij werd met daverend applaus voor zijn fraaie voordracht gedankt zeker dubbel en dwars verdiend. We hadden geen gelegenheid om de prach tige Symphonie van Schubert in C gr. t. na de pauze nog bij te wonen, maar we hebben deze nog niet zoo lang geleden nog van ons Haarlemsche orkest gehoord, en mogen dus veronderstellen, dat de toehoorders van deze mooie muziek van den Weenschen kunstenaar volop hebben genoten. Wij vestigen hier ten slotte nog even extra de aandacht onzer lezers op het concert van Dinsdagavond, waarop als gastdirigent J. van Epenhuijsen en als solist (violoncel) Roelof Krol, dien de H. O. V.-leden reeds eer hoor den, zullen optreden. J. S. De gastdirigent Jan van Epenhuijsen heeft voor zijn Haarlemsch debuut Dinsdag, en met de medewerking van Roelof Krol, een dank baar programma samengesteld. Van den diri gent gaven we Vrijdag reeds eenige bijzonder heden. De cellist is geen onbekende, hij trad meermalen bij de H. O. V. op en met succes. De „Euryanthe"-ouverture van Weber en de tweede Symphonie van den Rus Borodin zyn de orkestrale werken, waartusschen het cello concert van Boccherini komt. Na de pauze speelt Roelof Krol de „Varia tions sur un thême rococo" van Tschaikowsky met orkestbegeleiding en Van Epenhuijsen voert ten slotte de H. O. V. aan in „Die Moldau" van Smetana; dit is een deel uit het grootsche na tionale muziekgedicht „Ma Vlast" (Mijn Va derland) van den genialen Czech, van wien we dit seizoen reeds vele werken hoorden. Reeds eerder is dit wakkere groepje artisten, dat zoo'n langen tyd spreekuur heeft gehouden in het Leidscheplein-theater te Amsterdam, naar Haarlem gekomen om het publiek zijn heilzame geneesmethode by te brengen. Een ver gissen we ons niet. dan is zijn succes steeds groeiende. Het is een amusante, geestige revue van woorden, versjes en kleine voordrachten, welke stuk voor stuk de moeite loonen er naar te zien en te luisteren. Het geheel staat onder leiding van Louis Gimberg, terwijl de voornaam ste „leverancier" der voordrachten Wim Kan is, die steeds weeraan biyken geeft over goede ideeën en sprankelende originaliteit te be schikken. Dat zijn collega's dit buitengewoon waardee- ren, bleek jongstleden Zaterdag, toen zy de voorstelling even onderbraken, om hem in het openbaar een kleine, doch zeer cordiale hulde te brengen. Zooals Tilly PerinBouwmeester zei, hadden zy daarvoor zijn 27sten verjaardag af gewacht om hem even te zeggen, hoe hy bij ai zijn collega's en vrienden gezien was, niet alleen om het werk, wat hij deed, maar ook om zyn persoon zelf. Namens hen allen bood zij hem mèt een bouquet bloemen een fraaie, leeren actentasch aan, die de jarige zichtbaar getroffen met eenige hartelijke dankwoorden in ontvangst nam. Is de prettige, gezellige geest, welke kennelijk onder de leden van dit gezelschap heerscht, mis schien ook een deel van het geheim van hun succes? Want het is voor volwassenen inder daad een genoegen zich met Dokter A. B. C. te ontspannen en zich eenige uren aan zyn zorgen toe te vertrouwen. De stadsschouwburg is, als hij er is, het vroolijkste ziekenhuis, dat men ooit kan betreden. V-t Ingekomen: D. J. ƒ5.—; N.N. ƒ1.—. Bij de Commissie voor de Stille Armen, lief dewerk van de St. Vincentius-kerk, kwamen bovenstaande giften in, waarvoor hiermede hartelijkst wordt dank gezegd. De Commissie houdt zich als steeds voor verdere medewerking dringend aanbevolen en hoopt dat het haar daaraan, ook dit jaar, we derom niet zal ontbreken. Als je in den levensstrijd Warmte om je hebt verspreid: Als je iemand die daar treurt Hebt getroost en opgebeurd; Als je hielp, waar je dat kon, Aan wat licht en aan wat zon; Als je 'n prachtig voorbeeld geeft, Heb je niet voor niets geleefd. Giften worden gaarne in ontvangst genomen aan het bureau dezer courant en bij de com missie. Penningmeester: P. J. Buse, Gasthuis singel 64. Post-rekening 13543. Onder den titel: „Sous la grand' voile", hield de oud-marine-officier Bernard Frank Zater dagavond in Restaurant Brinkmann een lezing voor de leden van de Alliance frangaise. Beloofde de titel reeds een interessante voor dracht over het zeeleven, precies gezegd het „zeilleven" van vroeger, de inhoud van het ge sprokene was zoo boeiend en meesleepend, dat men vergat slechts toehoorder in een zaal te zijn en zich verbeeldde werkelijk in den heerlij ken romantischen tijd van Vóór den oorlog te leven, waarover de spr. vertelde. „Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalenDit oude gezegde is op den heer Frank letterlijk van toepassing. Zooals reeds gezegd is hij oud-marine-officier en hij liet zijn auditorium Zaterdagavond smullen van wat hij vertelde over zijn wederwaardigheden, die zoo talrijk en bijzonder zijn, dat wij ze, als wij ze bij Jules Verne zouden lezen, als „sterk" zouden betitelen en schouderophalend ter zijde zouden schuiven, maar die ons thans, nu wy ze uit den mond van dengene, die ze zelf meege maakt heeft, hebben vernomen, verbluft doen staan. Als welhaast ieder aspirant-kapitein onder vond ook hij de tegenwerking van zijn ouders, toen hij te kennen gaf. dat hy naar zee wilde. Na over en weer gepraat en de gebruikelyke weglooppartijen verkreeg hij ten laatste per missie, en hij belandde als kajuitsjongen op een zeilschip. O, die goede ouwe tijd! Een zeilschip en een kapitein, „Le seul maitre après Dieu", die nooit lachte en nooit praatte, waarmee de nieuwe lingen in den eersten tijd niet anders in aan raking kwamen dan met zijn voeten, die wis kundig zuiver het gevoeligste deel van iemands rug konden betrappen, maar ook een kapitein, die door zijn bemanning aanbeden werd om zijn strikte rechtvaardigheid, daar hij met alle ge heimen van zijn mannen bekend was. Er heerschte een ijzeren discipline op een der- gelyk schip, maar er was een onderlinge geest, die tegenwoordig dikwijls ver te zoeken is. Zooals in zoovele opzichten is ook in het zee leven de oorlog de groote scheidingsmuur en het verschil in aard, zoowel wat de schepen ais haar bemanning betreft aan deze en gene zijde van den muur is wel zeer groot. Het opkomend geslacht van vóór den oorlog was bezield met één gedachte: het avontuur op zoeken. Men wilde landen zien, gevaarlijke toch ten maken, zeevaarder, ontdekkingsreiziger wor den. Tegenwoordig denken de jongelui niet aan „avontuur", maar aan „record". Men wil snel, sneller, steeds sneller zijn. We kennen geen gezelligheid meer, we hebben alleen maar haast. Was men vroeger op de groote vaart en maakte men tochten, die soms twee jaar duurden, dan zong men den heelen dag. Er was altijd wel iemand van de beman- t ning, die een behoorlijke stem bezat en dit I letterlijk den toon aangaf. Dat was de roman tiek van het zeeleven! Tegenwoordig maakt het zingen plaats voor het stampen der machines en het snorren der ventilatoren. Dit is het koude, nuchtere,- ver- techniseerde zeeleven! Spr. verhaalde van zijn vele vrienden, waar mee hij zoo lang lief en leed gedeeld heeft, en beschreef na de pauze verschillende tochten, die hy met deze knapen, trouwe makkers tot in den dood, gemaakt heeft. Hoe boeiend en aangrijpend hij dit deed, blijkt wel uit het feit, dat toen spr. omstreeks elf uur zijn causerie eindigde, het publiek zich slechts noode en met verbazing herinnerde, dat het niet op een zeilschip ergens bij een eiland in de Stille Zuidzee vertoefde, temidden van bloemen en palmen, maar dat het zich door regen en wind naar huis moest spoeden, zóó was het er „in" geweest. Een avond om niet licht te vergeten. Vroolykheid, zang, dans en muziek tezamen vereenigd in een cabaret-revue, doet het 'm toch maar bij het publiek! De afwisseling en filmische opeenvolging van diverse nummertjes zijn alleen al een attractie op zichzelf. En zoo ging Zaterdagavond „met volle zeilen" de tweede kleinkunst- en cabaretavond van Haarlem's cabaret- en revuegezelschap in de goed bezette groote zaal van St. Bavo. De optredenden la veerden weer met veel entrain en vlotheid over het tooneel, zooals wij het van dit gezelschap ge wend zijn. En er is weer uitbundig gelachen! Johny zoowel als de komieken Henk Smal en Leo van Norde zorgden dat de lach steeds dooi de zaal gierde en terwijl het buiten stormde door een natuurlijken wind, stak binnen menig maal een storm van daverend gelach op. Hoe wel het geheel was aangekondigd als een non stop-programma, scheen de cabaret-revue nu en dan eens op adem te moeten komen, want de nummers werden bijna altijd afgewisseld door soms vrij lange pauzes. Wij hadden den indruk, dat de revue erg vlug zeilklaar was ge maakt en de kapitein-stuurman nu en dan klippen ontmoette, die het geheel een ietwat rommelige opeenvolging gaven, waaraan Henk Smal als de aankondiger der nummers niet veel veranderde. Een goede conferencier, die de tooneeltjes aan elkaar weet te lijmen met een gijntje en een praatje is toch maar een voor name kracht van een revue. Gaarne hadden wij gezien dat het geheele programma zich nog wat meer had aangesloten bij den titel „Met volle zeilen", dan alleen de eerste nummers. Die titel zou een goede ver bindingsdraad geweest kunnen zijn. Het geheel was weer op het zeer populaire genre ingesteld. Johny zong van zichzelf dat hij een aardige vent is en de knoop van den kraag van de jas van den korporaal van de week bleek aan het publiek welbekend te zijn, dat dan ook lustig het refrein, evenals andere refreinen, meezong. Henk Smal en Leo van Norde grapten in kostelijke kluchten en amu sante schetsen, The Footlight girls trippelden en plooiden zich in allerlei aardige dansen, met fraaie en keurige costuums, en Willy -White en Jopie van Tol brachten mooien zang ten gehoore. Zeer veel applaus verwierven de waaghalzerige toeren van twee ronde, Hollandsche jongens, ofschoon ze den vreemden naam van „the two Matadors" dragen. Een compliment aan het slagvaardige en goed ingespeelde orkest onder leiding van den heer Tames. En ook de andere, nog ongenoemde medewer kenden hebben tot het succes bygedragen. Hoe zeer revues als deze bij het publiek inslaan, blijkt wel uit het feit, dat verschillende num mers uit de revue „Vroolijke Allerhande" thans herhaald moesten worden. Okito, die de geheele wereld bereisd heeft, opgetreden is voor de allerhoogste persoonlijk heden; Okito, die zelfs den grooten Thomas Alfa Edison deed verbazen, komt hier binnenkort met zijn Chineesche Tooverrevue eenige gast- voorstellingen geven in den Stadsschouwburg. Het verzekeringswezen staat op het oogenblik in de belangstelling der Haarlemsche rechter lijke macht. Niet alleen door de verduistering van 25000 door een Haarlemschen verzekerings agent, maar ook door de zaak tegen een procu ratiehouder van een verzekeringsmij., welke heden voor den Haarlemschen politierechter diende. De procuratiehouder stond terecht we gens beleediging van een advocaat, wonende al hier. Daar zat een lange voorgeschiedenis aan vast. Een cliënt van de verzekeringsmij. had een ongeluk gehad en vroeg uitkeering. Maar hy betaalde de reeds eerder vervallen premie voor de verzekering pas den dag na het ongeluk, inplaats van op den dag, waaróp de premie had moeten betaald zyn. Op dien grond wei gerde de verzekeringsmy. de uitkeering. De cliënt was daarmede niet tevreden en toog naar een advocaat, wien hij echter in stryd met de waarheid mededeelde dat hij de premie op tyd had betaald. De advocaat schreef een scher pen brief aan de verzekeringsmij., waarin hij sprak over meerdere gevallen, waarin de mij. niet .heelemaal behoorlijk zou zijn opgetreden. Het èene woord haalde het andere uit met tot resultaat dat de procuratiehouder van de ver zekeringsmij. op zijn beurt een scherpen brief zond aan den advocaat, hem betichtend van poging tot oplichting en bewerend dat de ad vocaat geen verstand heeft van verzekering en niet logisch kan denken en meer van dat moois. De advocaat voelde zich beleedigd en diende een aanklacht tegen den procuratiehouder in, zoodat deze zich als verdachte moest verant woorden. De meerdere gevallen van minder goede coulance van de verzekeringsmy., door den advocaat in zijn brief genoemd, bleken slechts drie te omvatten en daarvoor gaf ver dachte een z. i. redelijke verklaring. Bovendien vertelde verdachte dat de booze cliënt vroeger wel een uitkeering van de mij. heeft gehad. De cliënt is al aan zijn derae ongeiuk toe.... De Officier van Justitie: „Dan zult u wel blij zyn, dat u dezen cliënt nu kwijt bent!" Requisitoir nemend zeide de Officier dat hij oorspronkelijk een zeer ongunstigen indruk van de verzekeringsmij. had gehad, die echter ter zitting ten voordeele van verdachte was gewij zigd. Wat de cliënt deed, n.l. onjuiste inlichtin gen verstrekken aan den advocaat, kon niet door den beugel en is de bron van alle narig heid geweest. Spr. eischte ten slotte 10 boete. De verdediger mr, J. Hoog merkte op dat voor deze zaak het spreekwoord geldt: kleine oor zaken groote gevolgen. Pleiter vond dat de ad vocaat niet op tactische wyze was opgetreden en 'n „brief op pooten" heeft geschreven. Aller lei menschen probeeren ten onrechte uitkeerin- gen te krijgen en daarom was het begrijpelijk dat de verzekeringsmij. maar niet direct uit keerde. Naar zijn meening heeft verdachte geen opzet om te beleedigen gehad maar in zijn kwaadheid krasse termen gebezigd. De zaak is erg opgeschroefd, want als alle advocaten aan klachten gaan indienen tegen de schrijvers van de vele beleedigende brieven, die zij dagelijks krijgen, dan kan de Officier wel een collega erbij vragen om alle aanklachten te kunnen afdoen. De politierechter vond den brief van verdachte zeer ongepast en legde 50 boete subs, een maand hechtenis op. Geboren: H. J. BrangerJanszen z.; W. J. AssendelftHofsté z.; A. van Roonvan Dyk d.; W. F. Overzet—Heuving d.; E. A. B. Braak— Schiering z.; H. B. BorstWillemse z.; A. M. D. Schaapde Haan z; M. E. van der Veldtvan der Mei d.; M. J. BosmaStiegelis d.; A. M. WebstarPet d.; N. PhilippoBonkenburg d. Overleden: J. van BottenburgBrouwer 76 j., Teylerstraat; J. Wevers, 70 j., Ged. Oude Gracht; G. H. Teekens—Hoesbergen, 67 j., Jan Gyzen- kade; A. A. de Vries, 53 j., Spruit en Bosch straat; W. Walgien, 30 j., Vergierdeweg; A. Zylstra, 73 j., Ripperdastraat; A. E. Hongaarts Teeuwen, 87 j„ Hagestraat; M. Figee, 78 j., Atjehstraat; D. M. HuijsmansIckenroth, 32 j„ Kamperlaan; A. Kofoedv. d. Berg, 73 j., Kam perlaan; G. Hoornsman, 69 j., Goetzeestraat. Vicks VapoRub ingrediënten verwerkt in de smakelijke 25 ct. Vóór de rust, toen de Wijkers den wind mee hadden, kon nog van behoorlijk spel ge sproken worden. Dijkstra had al enkele keeren fraai gered bij schoten van Boom ca., toen Heideman den Zaanschen doelman handig om speelde en keurig doelpuntte (1—0). De Ken- nemers spelen in deze periode heel goed, doch het juiste schot ontbreekt. De Z. F. C.'-voor- hoede probeert het ook na snelle aanvallen, doch v. Urk is op zyn post, terwijl het binnen- trio zeer slecht speelt. Met een hoekschop op 't Zaansche doel komt de rust met 10. Na de rust heeft Z. F. C. behalve den wind ook den soms hevigen regen tot bondgenoot. Boom en Hoope krijgen kort achtereen mooie kansen, doch hun schot gaat over. Z.F.C. dringt dan geweldig op en krijgt een strafschop wegens hands, dat v. Urk echter fraai weet te keeren. Ook verder wisten v. Urk, Bos en vooral Dinkle de Z. F. C.-aanvallen te weerstaan. De snelle tegenaanvallen van de Wykers zijn zeer ge- vaarlyk en bijna maakt Groot nog een tweede doelpunt, doch zijn harde schot gaat juist langs den verkeerden kant van den paal. On der zeer groote spanning komt het einde met een 10-zege voor de thuisclub. Het eerste begin is voor A. S. C„ dat met goed combineeren het Hillegom-doel in gevaar brengt, ook de bezoekers komen er beter in en nemen het spel in handen. Als Schrama snel opbrengt, zet hij goed voor en Wekema schiet keihard in den hoek (0—1). Hierna komt A.S.C. gevaarlyk opzetten en met de grootste moeite kan Hillegom zyn voorsprong hand haven. Rust gaat in met een 01-voorsprong. De tweede helft wordt een modderballet, maar toch wordt met groot enthousiasme ge speeld. A. S. C. doet heftige pogingen om ge lijk te maken, Als dan de rechtsbuiten keurig voorzet, kopt ten Cate schitterend in, doch op wonderlijke wijze duikt v. Dijk den bal uit doel. Op onverklaarbare wijze wordt er toch goal gegeven (1—1). Als de A. S. C.-keeper door gladheid slecht uittrapt vangt Winke laar keurig op en met een boogschot gaat de bal in verlaten doel (1—2). Verschoor is na rust vervangen, zoodat v. Beek rechts- en Ne- kema linksbuiten spelen. De laatste speelt den val voor doel en Warmedam maakt de derde goal (13). Winkelaar wist nog tweemaal den bal mooi vry te maken en met goede passen naar schrama te plaatsen, die hieruit nog twee goede goals scoort en den stand op 1—5 brengt. Klasse D, Afd. 3. Insulinde handhaafde haar kans op de bo venste plaats door Dinsdag „De Algemeene" met 62 te kloppen. N. N. en Hasselmeyer waren goed op dreef en brachten den stand op 40 voor de gastheeren door Verdonen en v. Ommeren gedecideerd te kloppen Uilen scoorde een verdiend tegenpunt voor de Am sterdammers, waarna v. d. Water zonder moei te van Springer (De Algemeene) won. Klasse F, Afd. 1 Dinsdagavond kreeg D. E. S. het eerste van De Algemeene (A'dam) op bezoek. Tunninga (D.E.S.) speelde iets sterker dan Sinot, doch Steenkist had pech door met slechts 5 caram boles van Freezen (De Alg.) te verliezen. De gasten beslisten den strijd in hun vóordeel door toedoen van Broekman en v. Opzeeland, die met gering verschil respectievelyk Boeree en Kuyken klopten. De Algemeene won dezen uitwedstrijd dus met 62. Klasse E, Afd. 1 Het viertal van D. E. S. leverde Woensdag avond een fraaie prestatie door in de hoofd stad Insulinde I (A'dam) met 6—2 te ver slaan. Vooges (D. E. S.) en Dessauer speelden een spannende match, welke in het voordeel van de thuisclub eindigde. Invaller Out en Vlug Sr. sloegen de Amster dammers Heeze en Du Maine, waardoor D. E. S. de leiding overnam. Roosen (D. E. S.) zet te de kroon op het wetk door v. d. Sluys ver achter te laten. De Haarlemmers blijven door deze zege candidaat voor den eeretitei Klasse F, Afd. 5 De ploeg van Insulinde, bleek wederom door de hooge voorgiften te zwaar gehandicapt. Met uitzondering van Seysener die niet temin toch verloor konden de Insulinde- menschen hun hooge totaal niet bereiken. Het bezoekende Java-team won dan ook alle 4 par tijen en ging dus met een 80 overwinning naar de hoofdstad terug. Klasse F, Afd. 6 Donderdagavond trok Insulinde naar Zaan dam om Anti Poedel te bekampen. De gastheeren kwamen met 2 invallers uit. Nadat Lam (Ins.) met moeite van remplagant Heins gewonnen had, maakte Terlingen (An ti Poedel) gelijk. Zyn partner Eykenaar bleef op 51 van de 55 staan! De 2 laatste matches waren echter voor de bezoekers. Ook dit team van Insulinde zal hoogstwiaarschijnlyk het kampioenschap behalen. Het programma voor deze week luidt: 17 Jan. Klasse F, Afd. 6; Insulinde II (Haar lem)Watergraafsmeer (A'dam). 18 Jan. Klasse D, Afd. 2, D. E. S. (Haarlem) —Watergraafsmeer (A'dam). 19 Jan. Klasse D, Afd. 1; Vondel (A'dam)— Excelsior (Velsen Noord.) Klasse E, Afd. 2: Insulinde II (A'dam)— B. C. Haarlem. Bovengenoemde vereeniging (aangesloten by den Haarl. Postduiven Bond) hield op 15 en 16 Jan. een tentoonstelling voor haar leden. De resultaten van deze tentoonstelling wa ren, dat de heer Boeree den mooisten doffer had, terwyl de heer Kors met zijn duif de hoogste bekroning kreeg. Vervolgens hadden de heeren nog de volgende pry zen: Boeree 8 eerste, 3 tweede en 1 derden; Kors 2 eerste, 5 tweede; Kok 2 eerste, 2 tweede en 1 derden; v. Bree 2 eerste, 1 tweeden; Vrugt 2 eerste; Verputten 1 eersten; Leurs 1 eersten, 1 tweeden; Heiloo 1 eersten; v. d. Meyden 1 eersten; v. d. Horst 1 eersten; Philipo 1 eer sten; Zwart 1 tweeden; Jimmink 1 tweeden. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zon dag jJ. haar maandelijkschen onderlingen wed- stryd op witvisch in het Zuider Buiten-Spaar- ne. Er werd 3x1 uur gevischt, om luxe- en huishoudelijke artikelen. De vangst in dezen wedstryd was niet slecht, want er werden 149 stuks witvisch gevangen. Na afloop ging men weer naar het clubhuis, waar de voorzitter, de heer H. Veen, de pry- zen aan de winnaars uitreikte. 1ste pr. J. Bos, met grootste visch; 2e pr. A. v. Bezooye, meeste, 107 stuks; 3e pr. H. Veen; 4e pr. H. Kneins- berg; 5e pr. J. A. Goemans; 6e pr. G. Heins- berge; 7e pr. C. J. Tinklen; 8e pr. C. v. Tin telen; 9e pr. W. Nimwege. S-G R A V E NHA GE DAT BETEEKENT ZEKERHEID ONDER ALLÉ OMSTANDIGHEDEN. trr~^r Zaterdag tusschen 7 en 11 uur des avonds is tydens afwezigheid der bewoners ingebroken in het huis aan de Spaarnrijkstraat 56. De da der (s) zyn het huis aan de achterzijde binnen gekomen, hetgeen vergemakkelijkt werd door de gemeenschappelijke poort, die toegang geeft tot vele achtertuintjes. Zij braken een ruit van de keukendeur en doorzochten het geheele huis. Verschillende kasten werden opengebroken. De buit bedroeg f 12. Gemeentelijke dienst voor sociale zaken Het is gebleken, dat de invulling van de inkom stenbriefjes (binnenzijde stempelkaart) niet steeds door de ondersteunden zelf geschiedt, maar dat dit in sommige gevallen door een der huisgenooten wordt gedaan. Ingevolge de gestelde voorschriften moet deze invulling evenwel eigenhandig door de onder steunden-zelf geschieden. De dienst vertrouwt dat met het vorenstaan de in het vervolg rekening zal worden gehou den. Collecte voor de schoolvoeding Op initiatief van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" is Zaterdagavond een straat collecte gehouden ten bate van de schoolvoeding, waarbij de Beverwijksche Harmoniekapel be reidwillig haar medewerking verleende. De be stuursleden van de Harddraverijvereeniging hanteerden zelf de collectebussen. Na afloop werden in tegenwoordigheid van den directeur van den Gemeentelijken Dienst van Socialen Zaken, de bussen geopend en de opbrengst vastgesteld. De collecte bleek een prachtig resultaat te hebben opgeleverd. Er was een bedrag van niet minder dan f 170.39 bijeengebracht, hetgeen be- teekent, dat, mèt hetgeen door de Harddraverij vereeniging zelf (f 270) en van particulieren reeds was bijgedragen, nu een totaalbedrag van f 580 voor schoolvoeding beschikbaar is. Voor dit geld kunnen 3485 warme maaltijden worden ver strekt, zoodat nu 85 kinderen extra tot aan Paschen weder van de schoolvoeding zullen kunnen profiteeren. Een resultaat dat, voor de initiatiefnemers zoowel als voor degenen die bijdroegen, een groote voldoening moet zyn. Vreugdevuur wordt ontstoken Naar wij vernemen heeft het bestuur van de vereeniging „Koninginnedag" nog besloten, om in den avond van den blijden dag een vreugdevuur te ont steken. Dit zal geschieden op de Oostkade. De burge meester heeft hiervoor bereids toestemming ver leend. Ervaringen in Rusland Onder auspiciën van de R. K. Prop. Centrale werd in het K. S. A.- gebouw een lezing gehouden door onzen plaats genoot, Dr. J. de Swart, over zyn ervaringen in Rusland. Dr. de Swart, die geruimen tijd in Rusland vertoefd heeft, vertelde tal van interessante bij zonderheden over de ondervindingen, welke hij met het Russische volk heeft opgedaan en wees er daarbij op, hoe de Russen in hun hart een geloovig volk zijn. Eep groot deel voelt zich steeds meer tot God aangetrokken en Dr. de Swart was er van overtuigd dat de kerk van Christus eenmaal weer in dit groote rijk zal te- rugkeeren. Na de boeiende causerie liet de geestelijke ad viseur, dr. Holthuizen nog eens een krachtige aansporing hooren om deel te nemen aan de al gemeene H. Communie op de eerste Vrydagen en Zondagen en dit te doen voor de bekeering van de afgedwaalde katholieken in onze eigen parochie. Ook wekte dr. Holthuizen op om deel te nemen aan de internationale bidweek. Aan het slot van den avond sprak de voor zitter der Prop. Centrale een dankwoord, waar na de vergadering met het zingen van Roomsche blijdschap werd gesloten. De blyde dag. Het bestuur van de Veree niging „Koninginnedag" te Beverwyk meldt ons, dat het nog geen volledig overzicht heeft van de vereenigingen, die zullen deelnemen aan de demonstratie, die Beverwyk zal houden op den avond van de blijde Geboorte. Hoewel natuurlijk ook zij welkom zijn, doe eerst den dag moeten beleven alvorens te be sluiten deel te nemen aan deze betuiging van dankbaarheid en liefde, verdient het voor den goeden gang van zaken aanbeveling te voren bericht van deelname te zenden. Wanneer de stoet-bij het raadhuis is opge steld, zullen Vaderlandsche liederen gespeeld worden. Met het zingen van het Wilhelmus, Wilt heden nu treden, Geluckig Vaderland en meerdere zullen we uiting geven aan de ge voelens, die ons bezielen. Meer populaire lie deren zullen ook niet ontbreken. We mogen verwachten, dat de fleurige stoet met haar vaandels en muziekcorpsen in het fakkellicht een blyden indruk zal geven van de vreugde onder ons. De politie doet een goede vangst Eenige weken geleden werden by een groot werk aan den Lisserweg te Abbenes brutale diefstallen ge pleegd van verschillende autobanden. De politie heeft thans licht in deze zaak ge bracht en is er in geslaagd de ontvreemde voor werpen op te sporen, terwijl Donderdag de ver- moedelyke dader, de arbeider P. uit deze ge meente, werd aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht. Inbraak Vorige week is ingebroken in de woning van den heer O. aan den Leimuiderdyk alhier. De dief of dieven hebben zich aan de achterzyde door vernieling van een raam toe gang tot de woning weten te verschaffen. Alles werd overhoop gehaald en doorzocht. De be woners, die boven sliepen, hebben niets bemerkt. De ongewenschte bezoekers hebben echter blijk baar niets van hun gading kunnen vinden, want er bleek niets vermist te zijn. Het is hun ver- moedelyk om geld te doen geweest. Wel heb ben zy zich nog te goed gedaan aan enkele etenswaren. De politie stelde direct een onder zoek in. Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Stadsschouwburg: Gezelschap Jan Musch „Lo de wijk de Elfde", kwart over 8 Frans Halsmuseum: Heemkunde tentoonstel ling 105 uur Rembrandt*-theater: „Het begon in Parijs", 2.30, 7 en 9.15 uur Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur; „DO firma wordt verliefd", 7 en 9.15 uur Luxor-theater: „De Nachtsleutel", „De Bruid neemt vacantie", 2.30, 7 en 9.15 uur Frans Halstheater: ,,De vijf Frankforters", 2.30, 7 en 9.15 uur Gebouw St. Bavo: Ledenverg. St. Marcus, 8 uur; Kleermakers, 8 uur; Concert Zangver. St. Caecilia, 8 uur; Debatingclub, 8 uur; Best. „Raskonyn", 8 uur; Rechtsk. Bureau, 8 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V.-concert, kwart over 8. Frans Halsmuseum: Heemkunde-expositie, 104 uur. R. K. Leeszaal: Lezing mevr. SterckProot, 8 uur. Kamer van Koophandel: Kamer van Koop handel en Fabrieken, 8 uur. Rembrandt-theater: „Het begon in Parys", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Paiace: Palace-Filmac 115 uur; „De firma wordt verliefd", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De nachtsleutel" en „De bruid neemt vacantie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De vijf Frankforters", 2.30, 7 en 9.15 uur. De heer H. Schoonebeek is geslaagd voor het Mercurius-diploma voor de Duitsche handels correspondentie Het bestuur van de R.K. Vereeniging va»'1 Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit ,,St. Marcus" deelt mede, dat als de Blyde Gebeurtenis op heden: Maandag of morgen (Dinsdag) plaats vindt, de jaarvergadering op Dinsdagavond niet doorgaat. Deze vergadering zal dan opnieuw worden vastgesteld. Feestavond Heemsteedsche reddingbrigade. Dat de Heemsteedsche reddingbrigade ook het aangename aan het nuttige weet te paren, heeft zij Zaterdagavond op meer dan duidelijke wijze bewezen. De groote bovenzaal van café-restaurant Boe kenrode was meer dan bezet met leden en ge- noodigden, toen de voorzitter, de heer L. C. Baud. de aanwezigen, onder wie afgevaardig den van de technische commissie van den Ned. bond, en die der afd. Haarlem, welkom heette. Een commissie uit de leden had weer een pro gramma weten samen te stellen, dat dezen avond aankondigde als een „knalavond" en dit was zeker niet overdreven. De a.s. blyde gebeurtenis. De Oranje- vereeniging „Wilhelmina" is in staat gesteld door een aantal dames, die spontaan hulp aan boden, door den verkoop van oranjespeldjes, aan de kinderen van alle scholen, van welke gezindte ook, een royale tractatie aan te bie den plus een filmvoorstelling in Thalia-thea ter. Dit kinderfeest zal gehouden worden op den nationalen feestdag. Gezien de vele acties, die „IJmuiden Centrum" en anderen op touW zetten kan' de Oranjevereeniging „Wilhelmina" geen officieel programma vaststellen voor de ouderen. Daar tenslotte het doel van bovenge noemde Oranje-vereeniging is een feest te or- ganiseeren voor de kinderen, beantwoordt zij volkomen aan haar doel. De blijde gebeurtenis. De buurtvereeni- ging „IJmuiden-Centrum" spant zich in, om de op handen zynde blyde gebeurtenis zoo grootsch mogelijk te vieren. De versieringen, die op verschillende plaatsen aangebracht zul len worden, liggen gereed om na ontvangst def blijde tyding zoo spoedig mogelyk aangebracht te worden. Op den eersten dag is er van 89 uur deS avonds een concert op het Willemsplein en van 910 uur een rondgang met muziek met als eindpunt het Willemsplein. Den tweeden dag wordt van het Kennemerplein af een op tocht met muziek gehouden langs de route Kennemerlaan, Julianabrug, Bloemstraat, Kei zer Wilhelmstraat, Kanaalstraat, Amstelstraat, Wilhelmsplein. Wanneer des avonds 8 uur de stoet van het Kennemerplein vertrekt, wordt id vier 7 M. hooge masten, staande op de vief hoeken van het Willemsplein, het vreugdevuur ontstoken. Deze masten zijn voorzien van koepels waaraan aan eiken mast 135 fak kels zullen branden, zoodat het licht van 540 fakkels het plein in een fantastlschen gloed zal zetten. GOEDE GEBRUIKTE KLEEREN HEB BEN WIJ STEEDS ZEER NOODIG. N'.Sj NIEUWE GROENMARKT No. OP TELEFOON II018 22

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2