Verrassende nederlagen van Wilhelmina en Kolping Arie Bos kampioen cadre 71-2 Onze renners op het eerste plan Ragnhild Hveger boekt weer succes WILSKRACHT EN V.V.Z. DEELEN DE PUNTEN VAN VLIET EINDIGT OP DE TWEEDE PLAATS Pijnenburg's succes te Antwerpen MAANDAG 17 JANUARI 1938 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Overwinningen van S.D.O.U.C. en Vosta in het Oosten - Onze Gezellen verliest in West II van D.H.L. Goede prestatie van Santpoort Vdz Quick VVg Altior Leonidas verovert een punt op S.J.C. Een II'gelijk spel te Noordwijk N.E.A.G.V.O. Wilskracht en V.V.Z. scoren niet Beide ploegen kunnen met het gelijke spel tevreden zijn T.Y.B.B.H.B.C. D.H.L. te sterk voor Onze Gezellen Gewijzigde opstelling bracht geen verrassing Zullen Slaats-Pellenaars of Van SchijndelVan den Broek de Gentsche zesdaagsche winnen? Van Vliet de evenknie van Scherens Van Vliet en Scherens Slaats' inzinking De nieuwe titelhouder bracht het Nederlandsch record algemeen gemiddelde op 13.50 Spel van uitstekend gehalte EUROPA—AMERIKA TE BERLIJN Op 10 en 11 September a.s. in het Olympisch Stadion Belgische eere-afdeeling ZWEMMEN Twee nieuwe wereldrecords, n.I. op de 300 en 400 meter borstcrawl Verbetering van eigen prestaties Wereldrecord 200 M. rugslag dames Een record poging der Neder- landsche zwemsters? SCHAKEN Amsterdamsche Schaakbond Noordelijke Schaakbond 'UIT DE SPORTWERELD 12 7 4 1 18 36—19 11 6 1 4 13 24—22 11 6 0 5 12 32—29 10 4 2 4 10 19—17 11 4 2 5 10 19—22 9 4 1 4 9 19—24 10 4 1 5 9 27—17 12 4 1 7 9 24—31 9 3 2 4 8 14—19 9 3 0 6 6 13—27 De groote verrassingen waren gis teren wel de nederlagen van Wilhel mina en Kolping, waardoor de span ning in Zuid II niet onaanzienlijk is vergroot, hoewel deze twee clubs nog steeds de beste kansen hebben. In ieder geval is nu ook de laatste nog ongeslagen eerste klasser, n.I. Wilhelmina gesneuveld. In het Zuiden en in het Oosten konden alle wedstrijden doorgang vinden. Alleen in het Westen hebben de slechte weers- en terreinomstandigheden stagnatie gebracht. Drie wedstrijden gingen hier niet door we gens terreinafkeuring, terwijl drie ontmoe tingen in de eerste klasse wegens den re gen werden gestaakt. In Zuid I verspeelde VVH een punt door een 3—-3-geiyk-spel tegten RKONS, maar de positie der leiders werd hierdoor toch niet verzwakt, daar de Sittardsche Boys met 64 van Laura verloren. Chevremont verbeterde zijn positie door een 32-zege op Kerkrade en Kimbria deed hetzelfde door RKVYL met 43 te slaan. VVH Sitt. Boys Laura Rkvvl Kerkrade Valkenburg: Kimbria Chevremont Kkons Kknac De leiders hebben het gisteren in Zuid II dus biet kunnen bolwerken, maar daar zoowel Wil helmina als Kolping verloren is de toestand hog maar weinig veranderd, al is de spanning natuurlijk toegenomen. Aan Treffers komt de 6er toe de club uit Weert de eerste nederlaag te hebben toegebracht. Wilhelmina moest tegen de Groesbeeksche club met 20 het onderspit delven, terwijl Kolping in Helmond de vlag bloest strijken voor Brabantia, dat hier met 3i zegevierde. Schijndel won voor den twee den keer van Dongen, dat nu met 30 werd Verslagen en SVB liet thans Best Vooruit in het zand bijten door deze club in Blerick met 41 te kloppen. Mulo kreeg in Tilburg geen kans tegen RKTW, dat deze Helmondsche. club ®en 32-nederlaag toebracht, terwijl de Ven los che Boys en Eendracht de punten deelden door een 22-gelijk-speL Wilhelmina Kolping Brabantia Treffers Schijndel Venl. Boys Kktw SVB Mulo Best Vooruit Eendracht Eongen SDOUC zette in het Oosten zijn overwinnin- kenreeks kalm voort ten koste van WG, dat te Ulft met 30 werd geklopt. Vosta bleef denwel zijn kans behouden door in den plaat- blijken wedstrijd in Enschede wederom te ze gevieren °ver Emos, dat nu met 20 verloor. VDZ was goed op dreef, want de Amhemsche cteb slaagde er in om met 3M) van Achilles te Sternen en ook Vogido leverde een goede pres tatie, want deze Enschedesohe club behaalde bn 41-zegte op het Oldenzaalsche Quick. Hulr huizen kon niet beletten, dat de Lobitsche Boys nu revanche namen en moest met een 1-nederlaag genoegen nemen. Altior zag ten- ?kdte kans om in Borne een kostbaar punt te bemachtigen door een 11-gelijk-spel tegen Borne. SDOUC Vosta Achilles Emos Bulhuizen MEo Bob. Boys Vogido In West I ging alleen in de hoofdstad de °ntmoeting door tusschen Wilskracht en V. V. Z. teet een puntloos gelijk spel tot resultaat. De strijd in Ouderkerk tusschen N. E. A. en G. V. O. ^erd gestaakt. De thuisclub had toen met 21 b leiding. VV. I.J.Volendam en H. M. S.—E. M. M. berden afgelast. Jtelendam «M.s. V- V.z. Q- V. o. l-V.A. Wilskracht E.M.m. P6 Meer *e.a. V. ij. Onze Gezellen kon ook dezen keer geen suc- Ces boeken, want de Haarlemsehe club gup pp. 13 9 3 1 21 49—19 13 10 1 2 21 65—30 15 9 3 3 21 55—30 14 7 4 3 18 38—21 15 6 6 S 18 36—32 15 7 2 6 16 41—38 15 7 0 8 14 36-41 13 3 6 4 12 23—32 12 3 2 7 8 28—39 13 2 3 8 7 18—38 13 2 2 9 6 25—53 13 1 0 12 2 19—51 eigen terrein met 62 ten onder tegen D. H. L. In Noordwijk werden de punten gedeeld tus schen S. J. C. en Leonidas, die ieder een doel punt voor hun rekening namen. De ontmoeting T. Y. B.B.H. B. C. werd ge staakt, toen de Heemsteedsche club een 51- voorsprong had en Santpoort leidde met 50 tegen Excelsior, toen deze ontmoeting werd afgebroken, terwijl Graaf WillemSpartaan wegens terreinafkeuring niet doorging. H. B. C. 11 8 2 1 18 43—19 Santpoort 11 7 2 2 16 33—19 S. J.C. 14 6 5 3 17 40—34 Excelsior 13 7 2 4 16 41—30 D. H. L. 13 6 2 5 14 34^-24 T. Y.B.B. 13 4 3 6 11 26—42 Spartaan 11 4 2 5 10 22—21 Leonidas 12 3 3 6 9 2940 Graaf Willem 11 2 2 7 6 23—49 Onze Gezellen 12 2 1 9 5 24—39 Ais S. J. C. tegen den sterken wind in heeft afgetrapt neemt Leonidas het spel in handen. Keeper Broekhof redt keurig, als de midvoor der gasten een gevaarlijk schot inzendt. Dan neemt S. J. C. het spel over.' En als de bal goed wordt opgebracht, komt het leder bij Ruigrok, die goed doorgeeft naar van Dam. Deze speler bedenkt zich niet en schiet onhoudbaar in, 10. Weer is S. J. C. aan het woord maar in de voor hoede vlot het niet goed. Als Ruigrok weer scoort, wordt dit doelpunt terecht wegens bui tenspel niet toegekend. Leonidas werkt zich weer los en de Rotterdammers komen herhaaldelijk voor het doel van S. J. C., maar de verdediging der thuisclub is goed op dreef. Toch kan zij niet voorkomen, dat als de midvoor der bezoekers de partijen op gelijken voet brengt, 11. Na de hervatting moet Leonidas zich tot ver dedigen bepalen. S. J. C. houdt echter het spel tekort om succes te kunnen boeken. Steeds kan de Rotterdamsche defensie ingrijpen. De tijd verstrijkt, zonder dat er verder wordt gescoord. Nea pakt direct flink aan en hoewel de thuis club den wind in 't nadeel heeft, volgen er ver schillende aanvallen, die echter niet direct kun nen wordén benut. Wanneer ongeveer 10 min ge speeld is, wordt de bal goed door den links buiten voorgezet en na een oogënblik van aar zelen weet de Nea-middenvoor Niekerk mooi in te schieten. Door dezen voorsprong aangemoe digd blijft Nea steeds in het offensief. G.V.O. tracht zich wel los te werken, doch de Nea- halflinie is iets teruggetrokken, waarvan de achterhoede zeer veel steun heeft. Een corner op het Nea-doel levert niets op. Na 15 minuten wordt een strafschop wegens hands ingescho ten (I1). Direct hierop onderneemt Nea we der een aanval, doch Sieverding kogelt in het zijnet. Tien minuten voor de rust intreedt, krijgt Nea weder een doelpunt. Als de bal wordt voorgezet weet een der G.V.O.-backs er geen weg mee en deponeert den bal in eigen doel, kort hierop is het rusten (21). Tijdens de rust deelt de scheidsrechter mede, dat hij den wedstrijd afgelast, wegens den hevi- gen regenval. De eerste aanvallen zijn voor Wilskracht, waarbij direct al een goede kans verloren gaat. Langzamerhand komt VVZ, gesteund door den wind, wat meer in den aanval, doch verder dan de Amsterdamsche backs brengen de gasten het voorloopig niet. Zelfs krijgt Wiegman in het VVZ-doel meer te doen dan de Kruyf. Het is intusschen gaan regenen, zoodat het terrein er niet beter op wordt. De Zaankanters houden een gering overwicht, doch ook de Wilskracht- defensie is voor haar taak berekend. Eenmaal heeft de thuisclub geluk, als bij een hard schot de paal redding brengt. Ondanks het slechte weer blijft de strijd aantrekkelijk. Tegen het einde van de eerste helft laat de Wilskracht- halflinie haar teruggetrokken houding varen, waardoor een'ige benauwde oogenblikken voor het vijandelijk doel ontstaan, doch Wiegman is op zijn hoede. Na de rust is het terrein door den regen in een modderpoel herschapen en kunnen de spe lers zich moeilijk verplaatsen. VVZ past de juiste tactiek toe door den bal laag te hou den en goed te combineeren, waardoor de be zoekende club geruimen tijd sterker is, temeer daar de Wilskracht-halflinie, ondanks het voor deel van den wind, teruggetrokken speelt. Het spelpeil is vanzelfsprekend danig ge daald. Ondanks den druk weet de Amsterdam sche verdediging stand te houden. Als de blauw-witte halflinie weer mee ten aanval trekt, belagen de Amsterdammers de VVZ- veste, doch het spel wordt te kort gehouden om succes te hebben. Na eenige wederzijdsche kansen kondigt de scheidsrechter tot ieders verlichting einde. Beide partijen kunnen tevre den zijn met het gelijke speL Niettegenstaande de slechte weersomstandig heden washet vóór de rust een mooie, open strijd, waarbij beide elftallen zich goed aan terrein- en weerstoestand wisten aan te passen. Direct na den aftrap had H.B.C. reeds succes toen v. d. Linden van dichtbij v. d. Lit passeerde, doch de thuisclub antwoordde direct met een serie goed opgezette aanvallen, meestal geleid door Van Berkel, waarbij Neve een strak schot van v. Riel slechts met de grootste moeite wist te keeren. Een goede kans om gelijk te maken liet de thuisclub onbenut, toen v. d. Horst een elfmeterschpp veroorzaakte. Huneker schoot ech ter dusdanig in, dat Neve zonder moeite den bal kon stoppen. De H.B.C.-aanval wist door zijn tactisch opgezette aanvallen de Haarlemsehe verdediging dikwijls voor zeer moeilijke proble men te stellen, en toen Toledo 20 minuten na den aanvang den bal goed voor het doel plaatste scoorde Van Bakel den tweeden goal. Nog vóór de rust zag Martin kans op schitterende wijze een derde doelpunt te maken, terwijl aan de andere zijde het harde werken der thuisclub onbeloond bleef. Na de thee was het weer nog slechter gewor den en het spel begon hier zichtbaar onder te lijden, v. d. Linden scoorde reeds binnen de mi nuut ten vierden male, terwijl goed doorzetten van Snoecks tengevolge had dat Van Riel on middellijk hierop de eer wist te redden. De weerstand van de thuisclub werd zichtbaar minder en de strijd werd thans zeer eenzijdig. Een misverstand in de T.Y.BB.-verdediging buitte v. d. Linden tactisch uit door den bal in den uitersten hoek te plaatsen, waardoor de achterstand voor de geel-zwarten vrijwel hope loos werd. Doelman v. d. Lit toonde zich in deze periode een uitstekend doelman door verschil lende goede schoten op solide wijze te verwer ken. Ook H.B.C. had geen succes met een elf- metersohap toen Assendelft hands maakte bin nen de beruchte lijnen. Het harde schot van Kortekaas stopte v. d. Lit op fraaie wijze. Regen en wind werden steeds erger en 12U minuut vóór het einde vond scheidsrechter Frauenfelder het welletjes en liet inrukken, waardoor de traditioneele derby een ontijdig einde vond. Wederom is het Onze Gezellen, dat in een gewijzigde opstelling speelde, niet gelukt het tot een overwinning te brengen tegen het met twee invallers spelende D.H.L. D.H.L. verkiest het eerst het voordeel van den straffen wind en reeds direct komt D.H.L. ge vaarlijk voor het Onze Gezellen-doel. Het duurt niet lang of Nuhn krijgt den bal goed toegespeeld en van dichtbij geeft hij de Reus geen schijn van kans. 01. Spoedig daarna is Het Alsemgeest, die snel naar binnen loopt en een gloeienden kogel in zendt, welke de Reus te machtig is. Het dreigt in het begin een débacle te worden wan neer binnen een kwartier Nuhn van den wind af snel naar binnen loopt en een diagonaal schot inzendt buiten het bereik van den Ge zellen-doelman. 03. Onze Gezellen geeft evenwel den moed niet op en er komt meen samenspel tusschen de ver schillende linies, zoodat Alsemgeest in het D.H.L.-doel verschillende malen handelend moet optreden. Na een half uur spelen geeft Kuiper een lagen voorzet, welken Gigengack niet onder schept en het is P. van Schie, die met een hard schot den achterstand inloopt. Reeds denkt men, dat Onze Gezellen weer zal doelpunten, doch Alsemgeest weet met zijn gewone kalme wijze den bal keurig te stoppen! Met ongewijzigden stand komt de rust. Na de rust zijn de elementen pas goed losge komen en onder stroomenden regen wordt de wedstrijd hervat. Onze Gezellen is weer niet gelukkig, wanneer de Reus een hard schot van Alsemgeest keurig uit het doel stompt en direct daarop den terug komenden bal in het doel laat rollen. Onmiddel lijk hierop weet D.H.L. den stand te brengen op 1—5. Onze Gezellen is nu een geslagen ploeg. Een kleine opleving brengt een penalty, die de Gezel len wegens hands krijgt toegewezen, welke in een doelpunt door Sturk wordt omgezet, doch wanneer D.H.L. even daarna den stand op 26 brengt is de animo bij beide partijen verdwenen, zoodat het laatste fluitsignaal van den scheids rechter opluchting brengt in een modderballet. Indien Onze Gezellen de kans evenwel wil ont springen zal de komende weken uit een ander vaatje moeten worden getapt. 12 10 1 1 21 37—13 14 9 3 2 21 39—22 13 7 0 6 14 24—34 15 6 2 7 14 26—27 13 6 1 6 13 34—35 14 4 5 5 13 28—25 12 5 2 5 12 29—29 12 5 2 5 12 28—28 12 5 1 6 11 34—37 14 4 2 8 10 31—37 11 3 2 6 8 19—30 14 2 3 9 7 2434 10 8 0 2 16 38—15 11 7 2 2 16 32—13 12 5 4 3 14 24—20 12 5 3 4 13 21—18 10 5 1 4 11 24—23 12 3 4 5 10 20—24 12 4 1 7 9 20—31 11 4 0 7 8 19—31 11 3 2 6 8 19—33 11 2 3 6 7 12—23 (Van een specialen verslaggever) Welk een groote rol Nederland thans op de internationale wielermarkt speelt, heb ben onder andere de wielerwedstrijden, die Zaterdagavond in het Antwerpsche Sport paleis werden verreden, en de Gentsche zes daagsche overduidelijk bewezen. In Antwerpen b.v. was Pijnenburg, voor ons gevoel ondanks het feit, dat hij niet zege vierde de held van den avond. Pijnenburg is versletenPijnenburg's tijd is gekomen deze en andere opschriften in talrijke dag- en weekbladen hebben den Pijn die inderdaad op bedenkelijke wijze zijn training verwaar loosde ertoe gebracht allgs op alles te zetten om het publiek te bewijzen, dat hij nog steeds behoort tot de beste renners die Europa kent. De Tilburger heeft zich de laatste maanden onderworpen aan een training, die bewonderens waardig kan worden genoemd, en ziet: de resul taten blijven niet uit. Pijnenburg is weer in vorm gekomen. Het ging eerst heel langzaam, maar daarna kwam de Pijn er steeds beter in en wat hij Zaterdagavond in het Antwerpsche Sportpaleis heeft laten zien, was sport van het allerhoogste plan en bewees overduidelijk, dat Pijn weer in de allerbeste conditie is. Want wij willen den lezer er onmiddellijk op wijzen, dat het Pijnenburg was, die vocht en streed, dat het Pijnenburg was, die steeds maar weer probeerde het tempo op te voeren, dat het Pijnenburg was, die tegen het einde definitief aan den kop kwam rijden om beide malen eerst op het allerlaatste oogenblik de meerderheid te moeten erkennen van zijn tegenstander Kaers, die in de eindsprint nu eenmaal sneller is dan onze landgenoot. Maar hoe Kaers ervoor heeft moeten vechten, tot welke spitsvondigheid hij zelfs in de allerlaatste minuut van den eersten rit achter tandems moest overgaan om als eerste de finish te passeeren, zullen slechts de duizen den in het Sportpaleis u kunnen vertellen, want aj. zullen Ar ie van Vliet dien onvergetelijken eersten rit met zijn sen- sationeele einde. Pijnenburg zat dus aan den kop. En er waren nog twee minuten te rijdén. Achter Pijnenburg reed Kaers, die naar mate de minuten ver streken zijn kansen om te zegevieren, zag voor bijgaan. Dan maar een noodsprong, dacht de Belg en met een paar forsche rukken op de pedalen, was hij zijn gangmaak-tandem voor bijgeschoten, had dadelijk het wieltje van Pij nenburg te pakken, die hij dus op dat moment als gangmaker gebruikte. Niet volkomen sportief dus, want de Pijn reed toch ook achter zijn tandem, maar reglemen tair volkomen juist. Toen er nog twee ronden te rijden waren, was het Kaers, die nu weer het wieltje van Pijnenburg in den steek liet, maar onze landgenoot was op zijn qui vive en daar stormden met inzet van al hun krach ten beide renners voorovergebogen op hun stuur naar de einastreep. Geruimen tijd bleven zij naast elkaar, maar toen gaf de snel lere sprint van Kaers den doorslag. Pijn was geslagen, maar met eere. Het hartelijke applaus, dat Kaers kréég, en de ovatie, die Pijnenburg in ontvangst moest nemen, bewezen duidelijk, wie het publiek als de moreele winnaar van dezen wedstrijd zag. Men moet weten op welk een onverbeten wijze Scherens voor zijn eigen publiek daar in Ant werpen alle sprintmatches bestrijdt, om te kun nen waardeeren welk een buitengewone prestatie Arie van Vliet in den internationalen sprint wedstrijd tegen Scherens ea Chailot heeft ge- Om met evenveel punten als de Belg de eerste plaats te deelen, is juist in Antwerpen voor ons het bewijs, dat Van Vliet thans gerust als de evenknie beschouwd kan worden van Scherens. De races lieten het duidelijk aanzien. In de sprintmatch met Scherens was het verschil, waarmee Van Vliet verloor, zoo miniem, dat velen dachten dat de Hollander gewonnen had. En zoowel in zijn rit tegen Chaillot als in de match a troix reed Arie zoo meesterlijk, dat men wel ziende blind moest zijn, indien men de vor deringen van Arie van Vliet niet erkende. Ongetwijfeld staat hij thans op gelijke hoogte met Scherens en wanneer de situatie niet ver andert, zal men bij de komende wereldkampioen schappen in Nederland voor de eerste maal sedert jaren een ander als favoriet kunnen be schouwen als „Poeske" Scherens. Als wij onze indrukken van Antwerpen be sluiten, dan kunnen wij dit niet doen zonder de eervolle vermelding te geven aan den renner, die deze ten volle verdient, namelijk den jeug digen Gramser, die in de twee ritten achter kleine motoren zegevierend uit het strijdperk te voorschijn kwam. Gramser heeft onmiskenbare capaciteiten. Moge hij deze ontwikkelen, opdat Nederland weer spoedig een stayer van inter nationale kracht rijk is. Wij brachten dezer dagen ook een bezoek aan de Gentsche zesdaagsche, welke thans door den geweldigen strijd tusschen onze landgenooten Slaats-Pellenaars, van Schijndel-van den Broek en BuysseBilliet, in het middelpunt van de belangstelling staat. Er wordt in Gent hardnekkig gestreden om de superioriteit, de jachten zijn er fel en lang durig, maar het mag toch wel eens gezegd wor den, dat daar in Gent bij lange na niet zoo wordt gereden als in de Amsterdamsche en Rotterdamsche zesdaagschen. In ons land is het naar wij meenen, geen enkele maal voorgeko men, dat de renners na twaalven geen jacht meer ontketenden en rustig hun ronden bleven draaien. In Gent is dat wel het geval geweest en nog wel op Zaterdagavond Met onze landgenooten gaat het daar goed. Slaats deelde ons mede, dat hij de eerste dagen erg last had van een stekende pijn in den rug, maar dat hij zich sedert Zaterdagavond veel beter gevoelde. Pellenaars had gedurende deze eerste dagen het meeste werk moeten opknap pen, maar hij deed dit zonder morren en toen wij hem daarover een compliment maakten, zei hij: „Als ik morgen „dood" ben, dan zal ik ook eens gaan luieren en dan mag Slaats eens wat harder aanpakkenAlleen deze uitdrukking bewijst hoe uitstekend het moreel van onze land genooten is. Van Schijndelvan den Broek, wij zagen het herhaalde malen, geven evenals SlaatsPelle naars en BuysseBilliet daar in Gent den toon aan. Het koppel moge misschien nog niet zoo sterk zijn als genoemde tegenstanders, maar zij vullen elkaar zoo aan, zij begrijpen elkander zoo goed, dat daardoor deze mindere kracht in ruime mate gecompenseerd wordt. Of één van beide Hollandsche ploegen daar in Gent zal gaan winnen? Och, zij hebben er beide zin in en ze zullen volgens hun ver klaringen er alles toe in het werk stellen. Maar in een zesdaagsche zijn zooveel onbereken bare factoren van invloed, dat wij onsniet De biljartwedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap cadre 71/2, welke Zondag te Amsterdam werden voortgezet, hebben een prachtig succes opgeleverd voor Bos, die door het winnen van de beslissende partij tegen van Vliet, op den titel beslag legde. Een bewijs van zijn meesterschap leverde Bos ook, door het Nederlandsch record algemeen ge middelde dat van Vliet het vorig jaar te Am sterdam vestigde met 10.61, aanzienlijk te ver beteren en te brengen op 13.50. Ook van Vliet kwam, mede doordat hij zich in dit tournooi ten vTmë moest geven en prachtig gespeeld heeft, met 11.47 boven zijn oude record uit. De uitslagen van de Zondag gespeelde partijen zijn: De Leeuw 300 23 49 13.04 Gehrels 195 23 71 8.47 Wiemers 300 30 47 10.00 Dommering 207 30 35 6.90 Van Vliet 300 34 52 8.82 Beuming 144 34 22 4.23 Bos 300 13 100 23.07 Sweering 167 13 40 12.84 Wiemers 300 40 43 7.50 Beuming 156 40 27 3.90 Dommering 300 30 63 10.00 Gehrels 246 30 38 8.20 De Leeuw 300 23 36 13.04 Sweering 212 23 65 9.21 Bos 300 26 47 11.54 Van Vliet 282 26 46 10.85 De eindstand luidt: 1. Bos 6 2053 152 100 13.50 2. Van Vliet 5 1962 171 96 11.47 3. De Leeuw 4 1856 207 49 8.96 4. Dommering 4 1774 199 67 8.91 5. Wiemers 4 1762 215 68 8.19 6. Sweering 3 1609 171 80 9.35 7. Gehrels 2 1619 209 72 7.74 8. Beuming 0 1180 249 39 4.73 Op een te Parijs gehouden bijéénkomst der Europeesche commissie der I. A. A. F. is beslo ten op 10 en 11 September as. in het Olym pisch stadion te Berlijn een athletiekwedstrijd tusschen Europa en Amerika te organiseeren. Van elk werelddeel zullen in elk nummer twee athleten starten in een programma, dat vrijwel gelijk is aan het Olympische. Evenwel zal geen Marathonworden ge- loopen, terwijl ook de nummers 50 K.M. snel wandelen en de tienkamp zijn vervallen, De Europeesche ploeg zal worden samengesteld na de op 3, 4 en 5 September te Parijs te houden Europeesche kampioenschappen. De retumwedstrijd zal reeds in 1939 worden gehouden en wel ter gelegenheid van de te New- York te houden wereldtentoonstelling. De uitslagen van de Zondag voor de Belgi sche eere-afdeeling gespeelde wedstrijden, lui den: White StarUnion St. Gilloise 03; Da ringAnderlecht 00; Antwerp F.C.Standard Luik 21; GantoiseBeerschot 2—1; Liersche SportkringF.C. Brugge 41; F.C. Mechelen Lyra 2—1; Olympique Charleroi—Racajg Tie- knea 3^ Arie Bos, die gisteren het Nederlandsch büjartkampioenschap cadre 71/2 ver overde, m actie vn zijn laatste partij Ragnhild Hveger slaagde er tijdens wed strijden te Kopenhagen In het wereldrecord over 300 meter en dat over 400 meter borst- chawl te verbeteren, welke records beide reeds op haar naam stonden met de tijden 3 min. 49.9 sec. gevestigd op 12 December van het vorig jaar te Kopenhagen en 5 mi nuten 11 sec. eveneens op dien dag gemaakt. Het record over 300 nieter bracht zij thans op 3 min. 48.8 sec. en dat over 400 meter op 5 min. 82, sec. Vooral de laatste verrichting moet buitenge woon hoog worden aangeslagen. Het spreekt van zelf, dat beide tijden tevens een nieuw Europeesch record be teekenen. Naar wij vernemen is het niet uitgesloten te achten, dat tijdens de nationale wed strijden, welke op 29 en 30 Januari aa. te Den Haag ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad worden gehou den, een poging zal worden gedaan het we reldrecord over 200 meter rugslag, dat op het oogenblik in het bezit is vaii Ragnhild Hveger met een tijd van 2 min. 41.3 sec, gevestigd op 14 Februari van het vorig jaar te Aarhus, te verbeteren. Cor Kint bevindt zich in uitstekenden vorm en aangezien Nida Senff zich weer in conditie gevoelt, terwijl zeer waarschijnlijk ook Iet van Feggelen en Dini Kerkmeester van de partij zullen zijn, zal de strijd op dit nummer, dat speciaal op het programma is gezet, zeer fel worden. Het record van Ragnhild Hveger staat scherp, doch niet zoo, dat de Hollandschej meisjes niet in staat zouden zijn het te ver» beteren. Zondag werd voor de bonden-competitie van den K. N. S. B. in het Amsterdamsche Schaak huis een wedstrijd gespeeld tusschen de verte genwoordigende tientallen van den Amsterdam- schen Schaakbond en den Noordelijken Schaak bond. De Amsterdammers wonnen met 64. De gedetailleerde uitslagen waren: A, S. B. Nosbo S. van MindenoC. Scholtens 10 E. van AmerongenJ. H. Kruit 14IS W. KoomenA. van Roose 10 C. Detter-—J. G. Nijssen 14IS J. H. Jongedijk—D. W. Kremer 10 H. TegelaarJ. Wind 14IS W. A. OudheusdenA. J. Schreuder 1O C. StruylaartH. Jansen 14—ÏS H. van der KruyfA. J. Les 1 1 Been—B. A. PJentge

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9