New-Yorksche Beurs KALININ VOORZITTER DER HOOGSTE SOVJET Vlootversterking in de V.S. Gevangenisstraf voor P. Mayer faillissementen DINSDAG 18 JANUARI 1938 Het inkomen van de Sovjet-leden De Britsch-Iersche besprekingen stoomvaartlijnen Molotof na zijn aftreden belast met de vorming van een nieuwe regeering 22 nieuwe en ruim 70 reeds op stapel gezette schepen AGENT IN HOOGER BEROEP VRIJGESPROKEN Hij eigende zich waardelooze fleschjes brillantine toe Geen Vereenigd Eire" zonder toestemming van Noord-Ierland, zegt Londen Tenuitvoerlegging van het in Juli j.l. uitgesproken vonnis MGR. DR. H. POELS Hooge Belgische onderscheiding ontvangen VERSTERKING WEERMACHT Verdere uitbreiding artillerie HULDIGING G. J. BORN Adjunct-directeur der Neder- landsche Heidemaatschappij MOTOR TEGEN TRAM GEBOTST Berijders gewond Aan de gevolgen overleden MUSSERT ZAL WEER MOETEN TELEGRAFEEREN Nieuwe „vriendelijkheden", thans in Indisch N.S.B.-blad Botte rethoriek BRAND TE HELMOND Omvallend petroleumkacheltje de oorzaak „ZEVEN OF ELF" Met dobbelen werkloozen hun steun afhandig gemaakt MR. VAN SCHAIK BELEEDIGD Cassatieberoep van leider van „Zwart Front" verworpen WIELRENNEN WEGWEDSTRIJDEN OP DE BRABANTSCHE WEGEN Hoogstens tien per jaar Stemming gedrukt NEDERLAND—DUITSCHLAND Stand der clearing per 15 Jan. Clearingkoersen Verlenging contingenteeringen R. K. Universiteit Academische examens Beken-normalisatie in de mijnstreek Geen audiëntie WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT -.— AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 17 Januari MARKTNIEUW* MOSKOU, 17 Jan. (Reuter) Kalinin is eenstemmig tot voorzitter der hoogste Sov jet gekozen en blyft daarmede practisch staatshoofd in Sovjet-Rusland. Molotof is afgetreden als voorzitter van den raad van volkscommissarissen. Onmid dellijk hierna heeft hij opdracht ontvangen een nieuwe regeering te vormen. De voorzitter van de commissie van Buiten- landsche Zaken, Zhdanoff, prees de politiek van den volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Litwinof. Spr. verlangde evenwel een krachtiger optreden tegen Japan aan de gren zen in het Verre Oosten. De hoogste Sovjet heeft een amendement op artikel 49 van de grondwet aangenomen. Dit amendement voert een nieuwe paragraaf in. waarin gezegd wordt, dat het presidium den staat van beleg afkondigt op enkel plaatsen of in de geheele Unie ter verdediging van het land, of ter bescherming van de openbare orde en de veiligheid van den staat. Een andere pa ragraaf zegt, dat het presidium vande hoog ste Sovjet in de tijdvakken tusschen de zittin gen der Sovjet den staat van oorlog afkondigt in geval van een militairen aanval op Rus land, of zoo noodig de verplichtingen nakomt, die voortvloeien uit de internationale overeen komsten van wederzijdschen bijstand by aan vallen. De leden van de opperste Sovjet hebben be sloten, dat zy vry reizen zullen hebben. Hun vergoeding zal duizend roebel per maand be dragen, alsmede honderdvyftig roebel per dag voor onkosten tydens de zittingen. De voorzitters van beide Kamers krijgen leder driehonderd duizend roebel voor onkos ten. WASHINGTON, 17 Jan. (Reuter). Het luchtvaartbureau van de vloot der Vereenigde Staten heeft het voornemen voor 1941 2050 vliegtuigen te bouwen, in plaats van 1910, zoo als eerst het plan was, aldus deelde de vice- admiraal Cook, de chef van het bureau, mede in de desbetreffende subcommissie van het Huis van Afgevaardigden. Admiraal Cook zeide verder, dat sommige escadrilles van de marine-luchtmacht van twaalf op achttien machines gebracht zullen worden. Ook zal het aantal lestoestellen ver groot worden; het aantal toestellen van de vloot zal niet aanmerkelijk worden vermeerderd. Het nieuwe plan is nog niet door het departe ment van Marine goedgekeurd. De commissie voor het toestaan van gelden van het Huis van Afgevaardigden, heeft aan bevolen 553.266.494 dollar ter beschikking te stellen voor de vloot in het komende belasting jaar. Hierdoor zal het mogeiyk zün 22 nieuwe schepen op stapel te zetten, waarby inbe grepen twee slagschepen, die elk meer dan zeventig millioen dollar kosten; verder twee kruisers, acht torpedojagers, zes onder zeeërs en vier hulpschepen. Bovendien stelde de commissie voor gel den ter beschikking te stellen voor het afbouwen van meer dan zeventig schepen, die reeds op stapel staan. Op 1 September van het vorig jaar brak brand uit in een woning aan de Joost van Geelstraat te Rotterdam. Daar straatjongens in het verbrande huis gingen zoeken of er wat van hun gading was en er inderdaad een honderdtal fleschjes brillantine werd weggehaald, werd het perceel onder politiebewaking gesteld. Toen een agent op een nacht weer de wacht hield, ontdekte hij in een hoop verbranden afval een viertal fleschjes, waar de vloeistof al gedeeltelijk uitgevloeid was. Van meening, dat de eigenaar toch geen prijs meer op de fleschjes stelde, stak de agent ze in zijn zak, doch een en ander werd opgemerkt en dc agent werd wegens diefstal vervolgd. Het feit, dat de eigenaar geen recht meer op de fleschjes wilde doen gelden en ook geen vervolging wenschte, heeft den agent niet meer kunnen baten. Hy werd door den politierechter tot een week gevangenisstraf veroordeeld. Van dit vonnis kwam hy in hooger beroep bij het gerechtshof te Den Haag. De procureur- generaal, de omstandigheden in aanmerking ne mend, wilde de straf veranderd zien in f 30 boete. Maandag wees het hof arrest en sprak den agent vry, daar het hof oogmerk van weder- rechteiyke toeëigening niet bewezen achtte. IONDEN, 17 Jan. (Reuter). Na de besprekin gen, welke heden door de vertegenwoordigers van de Britsche regeering en van de regeering van Eire op Downingstreet 10 zijn gehouden, is een communiqué gepubliceerd, waarin werd gezegd, dat de hangende vraagstukken tusschen beide landen besproken zyn. De besprekingen zullen morgen worden voortgezet. De Valera bleef nog na de besprekingen op Downingstreet, met Chamberlain en MacDonald. Naar vernomen wordt, waren de bespre kingen open en harteiyk. De Valera begon met uiteen te zetten, dat alleen een herstel van een Vereenigd Ierland een blüvende vriendschap tusschen beide landen in stand zou kunnen houden. De vertegenwoordigers van het Vereenigd Koninkryk verklaarden, dat geen wijziging kon komen in de verhou ding tusschen Eire en Noord-Ierland zon der toestemming van dit laatste. Na eenige besprekingen werd overeengekomen over te gaan tot de landsverdediging, hoewel de kwestie van de verdeeling later wederom be sproken zal kunnen worden. Vervolgens werden nog financiën en handel behandeld. MüNCHEN, 17 Jan. Het D.N.B. deelt mede, dat pater Ruppert Mayer S.J. zich in hechtenis bevindt omdat hij een gevan genisstraf van zes maanden moest onder gaan, waartoe hy op 23 Juli 1937 werd veroor deeld, wegens overtreding van de kansel paragraaf. Koning Leopold heeft aan Mgr. Dr. H. Poels het Commandeurskruis der Kroonorde van Bel gië verleend. Het ligt in de bedoeling van het legerbestuur het regiment motor-artillerie te Naarden, dat uit den staf en 2 schoolbatteryen bestaat, eer lang tot een brigade van 2 regimenten uit te breiden. Deze uitbreiding wordt, volgens de N. Rott. Crt., noodzakeiyk geacht in verband met de voorgenomen vermeerdering van de gemotori seerde artillerie bij het veldleger. Intuschen zal die uitbreiding eerst haar be slag kunnen krygen, wanneer omtrent de over plaatsing van het 1ste regiment veldartillerie te Utrecht is beslist. Het ligt in het voornemen dit regiment naar Harderwijk te verplaatsen, waar betere oefengelegenheid voor een bereden wapen is dan te Utrecht en waar meer met de infanterie kan worden samengewerkt. In dat geval zal te Harderwyk een nieuwe kazerne worden gebouwd. Alhoewel een beslissing om trent dezen bouw nog niet is genomen, wordt het wel zeer waarschünlijk geacht, dat de nieuwe kazerne te Harderwijk er komt. Van de brigade motor-artillerie wordt dan de dislocatie: brigadestaf en 1 regiment te Naar den, het tweede regiment te Utrecht. Voor een gemotoriseerd regiment is het minder bezwaar lik, dat de oefeningsterreinen wat verder van de kazerne verwïderd zyn. Ook ligt het in de bedoeling van het leger bestuur het regiment kustartillerie, dat op het oogenblik uit den staf en 2 schoolcompagnieën bestaat en garnizoen houdt in Den Helder en Vlissingen, eenigszins uit te breiden, vermoe- deiyk met 1 schoolcompagnie. Het ligt althans niet in het voornemen van de kustartillerie een brigade te formeeren. Ernstig wordt over wogen door het regiment kustartillerie de pant serforten IJmuiden en Hoek van Holland op nieuw te laten bezetten. Op hartelijke wijze is Maandagmiddag de heer G. J. Born, adjunctdirecteur der Ne- derlandsche Heidemaatschappy in het gebouw dezer maatschappij te Arnhem door bestuur, di rectie en ambtenaren gehuldigd in verband met het feit, dat hy veertig jaar aan de Ne- derlandsche Heidemaatschappy is verbonden. De heer Bern, die tot de pioniers der Neder- landsche Heidemaatschappy behoort, trad op 2 Januari 1898 in dienst der maatschappy. Wegens ongesteldheid van den jubilaris kon op den dag zeiven de huldiging niet geschieden. De jubilaris werd allereerst toegesproken door den voorzitter, dr. H. J. Lovink, die hem in waardeerende woorden huldigde. Namens de commissarissen werd den heer Bom daarop een geschenk in enveloppe aan geboden, terwyl mevrouw Bom, die mede tegen woordig was, een bloemenmand werd overhan digd. Hierna sprak de directeur ir. J. P. van Lonk- huyzen, die eveneens de groote verdiensten van den heer Born in het licht stelde. Namens het personeel bood de heer H. J. van Leusen, inspecteur der maatschappy, den jubi laris een geschenk aan, bestaande uit een fraaie Engelsche tafelklok en een door den Am- hemschen kunstschilder G. Stegeman vervaar digd schildery. Nadat de heer G. A. Pennekamp, oud-in specteur der maatschappy, den jubilaris nog had toegesproken, sprak deze laatste ontroerd een woord van dank. In de Phoenixstraat te Delft is vanmorgen omstreeks twaalf uur een motor in botsing ge komen met een tramwagen van de H.T.M. De motor werd ongeveer twintig meter meegesleurd. De bestuurder, de 18-jarige v. d. H. uit Den Hoorn, werd zwaar gewond. Zyn duo-passagier, de 26-jarige P., uit Maassluis, werd aan hoofd en handen gewond. Zy werden in de St. Hippo- lytus stichting te Delft ter verpleging opgeno men. Het éénjarig jongetje Th. B. v. d. B. te Den Haag, dat Zaterdag uit het raam van de tweede étage op straat viel en in emstigen toestand naar het ziekenhuis is vervoerd, is in den loop van Zondag overleden. Men heeft dezer dagen kennis kunnen nemen van het „vriendelijke" taaltje, dat een NS.B.- functionaris in Indië uitgeslagen had. De heer Mussert vond het ook erg, nadat het R. K. Eer ste Kamerlid Bruineman vragen over deze aangelegenheid gesteld had aan den minister van Koloniën. Toén kreeg de functionaris zijn congé. Maar de heer Mussert treft het niet, schrijft thans de „Avondpost." Want nu wordt, uit de jongste mail, bekend dat in het N.S.B.-blad „Indië Hou Zee" een Nieuwjaars-artikel voorkomt, dat weinig min der erg is en dat allerlei bedreigingen bevat aan „de belagers en de verkwanselaars van ons volk en ons vaderland" (dat zyn wij alle maal, niet-fascisten), die hier zitten bij onze „schunnige tooneelstukken" en bij onze „land- verraaerlyke films." In dien trant gaat het voort. De heer Mussert zal nóg een telegram aan den minister van Koloniën moeten zenden. BATAVIA, 17 Jan. (Aneta) Omtrent de uitlatingen op den N.S.B.-Landdag te Batavia, welke in de laatste dagen ter sprake zijn geko men, kan nog het volgende worden medege deeld: Het hoofdparket heeft voorshands in de uit latingen van den organisatieleider op dezen landdag geen strafbaar feit gezien, omdat deze uitingen gezien de situatie waarin de N.S.B. zich bevindt en gezien de algemeene houding van de N.S.B. in Indië tegenover het gezag moeilijk anders dan als botte rethoriek zonder werkelyke intenties waren aan te merken. Zondagavond omstreeks elf uur ontstond, door het omvallen van een petroleumkacheltje, brand in de slaapkamer van den apotheker Van Riet, wiens zaak aan de Markt te Helmond gevestigd is. Het vuur breidde zich snel uit en na luttele oogenblikken stonden ook de keuken en een achter het slaapvertrek gelegen ruimte, welke als opslagplaats voor chemicaliën wordt gebruikt, in brand. Het echtpaar Van Riet bracht zyn drie kleine kinderen in allerijl naar de aan de voorzyde gelegen apotheek. Er ont wikkelde zich echter zoo'n hevige rook, dat de kleinen door buren, die vreesden dat zij anders zouden stikken en daarom de deur van de apotheek forceerden, op straat werden gebracht. Daarna trachtten zy met emmers water het vuur te stuiten. Inmiddels was ook de brand weer gekomen, die met twee stralen den brand bluschte. De apotheek is behouden, doch heeft waterschade gekregen. De achter de apotheek gelegen behuizing van de familie Van Riet is, met inbegrip van de opslagplaats, geheel uit gebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Drie Rotterdammers, de 33-jarige los-werk- man A. van E., de 39-jarige zeeman W. M. en de 31-jarige los-werkman E. B., zijn door den Rotterdamschen politierechter wegens het ge legenheid geven tot hazardspel, veroordeeld ieder tot een gevangenisstraf van drie maan den. Dit vonnis was daarom zoo zwaar uitgeval len, omdat, zy hun slachtoffers hoofdzakelyk uitzochten onder werkloozen, die hun zoo juist ontvangen steungelden dadelyk gingen verdobbelen. Ten huize van een der verdachten werd om de beurt het dobbelspel „zeven of elf" gespeeld. Degene by wien het spel ge speeld werd, de z.g. „keembaas", kreeg een gedeelte van de gemaakte winst. De procureur-generaal by het Haagsche ge rechtshof. waarby de drie verdachten in hoo ger beroSp zyn gekomen, was van meening, dat, hoewel het misdrijf in deze omstandig heden ernstig te noemen is, de straf toch wel wat te zwaar was uitgevallen. Spr. vórderde daarom verlaging van de straf tot twee maanden. Het Hof, Maandag arrest wyzend, veroor deelde alle drie tot een gevangenisstraf van een maand. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep ver worpen van A. M., leider van „Zwart Front", die door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot een maand gevangenisstraf is veroordeeld, we gens smaad jegens mr. Van Schaik, 'toen deze als minister de naturalisatie van Mannheimer bevorderde. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant hebben, in verband met herhaaldelijk gerezen moeilijkheden, aan de burgemeesters in de provincie, voorschriften gegeven voor het hou den van wielerwedstrijden op den weg. Eventueele verzoeken tot het houden van wegwedstrijden moeten elk jaar voor 1 Febr. worden ingediend, dit jaar vóór 1 Maart a.s. Er zullen per jaar in de provincie hoogstens tien wegwedstrijden mogen worden gehouden, regelmatig te verdeelen over de geheele pro vincie, in de maanden Mei tot en met Septem ber. Ieder jaar geniet die gemeente voorkeur, waar, in het afgeloopen jaar, geen wedstrijd heeft plaats gehad. Behoudens uitzondering, voor zeer kleine wegvakken, mogen geen wed strijden worden gehouden op wegen van het rijkswegenplan en van het provinciale wegen plan. In gemeenten waar een aaneengesloten bebouwing is, mogen de wedstryden alleen wor den geleid langs buitenwegen of langs voor het verkeer afgesloten wegen. In het wedstrijd-comité moet zitting heb ben de burgemeester der gemeente of zyn ver tegenwoordiger. De wedstryden worden slechts by uitzondering toegestaan op Zon- en feest dagen en mogen dan niet aanvangen vóór des middags twee uui; NEW YORK, 17 Jan. (Part.) De beurs ver keerde heden den geheelen dag in een gedruk te stemming, afgescheiden van de opening, die, hoewel onregelmatig, tamelijk goed prijshou dend was, daar verschillende fondsen en in het byzonder de staal-, koper- en sommige auto mobielwaarden aanvankelyk verdere, zij het beperkte, koersverbeteringen te zien gaven Deze avances konden in het verdere verloop echter niet gehandhaafd worden. Zoowel de handelaren als het publiek legden groote terug houdendheid aan den dag in verband met de nog altijd onzekere binnenlandsche situatie en den langen duur van de kabinetscrisis in Frankrijk. Ook de situatie in het Verre Oosten wordt iets minder gunstig beoordeeld. Hoewel het sentiment zich niet bepaald in ongunstigen zin wyzigde, was de stemming na opening toch weifelend. Over het algemeen vonden winst nemingen plaats, vooral in staalwaarden, na de niet onbelangrijke stijging van de laatste da gen. Voor de a.s. Woensdag door Roosevelt met leidende figuren uit de industrie te hou den besprekingen bestaat groote belangstelling, doch dit vermocht de stemming niet ten gunste te; beïnvloeden, daar men na de besprekingen van de vorige week de overtuiging heeft ge kregen, dat Roosevelt van meening is, dat een eventueel compromis niet in stryd mag komen met de algemeene politiek van de New Deal, in verband waarmede men weinig mogelijkheid ziet tot het bereiken van een overeenstem ming. Ook de toeneming van de bedrijvigheid in de staalindustrie, die volgens het Amer. Iron Steel Institute 2 pet. hooger is en 29.8 pet. bedraagt, bleef zonder invloed, terwijl men zelfs voor deze week een kleine vermindering van de bedryvigheid had verwacht. Reeds di rect na de opening liepen de koersen langzaam terug en vrywel geen enkel fonds kon zich daaraan onttrekken. De handel was echter niet omvangrijk. In het eerste uur werden 300.000 shares afgedaan, waarna de affaire echter voortdurend inkromp. Dit kan op zichzelf als een gunstig verschijnsel worden beschouwd, daar hieruit blijkt, dat het aanbod niet drin gend was en geen speciale oorzaken had. In het tweede uur bleef de dalende tendenz voort duren, waarna zich in het derde uur een licht herstel baan brak, dat echter weer spoedig voor een verdere reactie moest plaats maken. De eenige groep, die zich hieraan kon onttrek ken, was die der vliegtuigfondsen, die aanvan kelyk zelfs vast waren, doch later iets terug liepen. Evenwel sloten zy per saldo op of iets boven de slotpryzen van Zaterdag, terwijl de andere fondsen nagenoeg zonder uitzondering verliezen moesten aantoonen. Koperwaarden vormden hierop geen uitzondering, ondanks het herstel van de koperprijzen. De goede weerstand, dien vliegtuigfondsen aan den dag legden, was een gevolg van de mededeelingen van den chef van het luchtvaartbureau van de vloot der Vereenigde Staten omtrent een uit breiding van den aanbouw van nieuwe vlieg tuigen voor de komende jaren, die neerkomt op een aanzienlijke vergrooting van het oor spronkelijke bouwprogramma. Eerst in het laatste uur werd de handel iets levendiger en trad hier en daar als gevolg van dekkingen een klein herstel in, waarmede echter slechts een zeer gering deel van de aanvankelyk gele den verliezen werd goedgemaakt. Staalwaarden sloten vrywel op het laagste punt met verliezen van ]A tot l'A punt, mede onder invloed van de berichten, dat de koopers slechts zeer aar zelend blyven optreden, zoodat in de komende Algemeene Clearingrekening 1. Stortingen in Nederland 11.146.400 (8.1.38 ƒ6.694.300), waarvan bestemd voor: a) Achterstallige vor deringen ƒ70.100 (ƒ41.100), b) Rentedienst Dawes- en YYoungleening en Stillhalte; Ren tetransfer ƒ259.300 (f157.300), c) Vrije reke ning Reichsbank ƒ1.063.000 (ƒ593.500), d) Nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen ƒ9.754.000 (ƒ5.902.400). 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe vor deringen) (inclusief saldo 1937 ad ƒ4.840.700) ƒ16.475.900 12.328.200). 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vor deringen (1 d.). Betaald van 915 Jan. 1938 4.698.400, was beschikbaar tegen in 1937, gedane stortingen ƒ308.400. ƒ4.390.000. Speciale Verrekening: Stortingen in Nederland tegen afgegeven reischèques (inclusief saldo 1937 ad ƒ426.200) 484.300 (ƒ459.600). Uitbetalingen in Nederland 57.000 57.000) Nog beschikbaar ƒ427.300 402.600). Koersen voor stortingen op 18 Januari 1938 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmaxken 72.37, lires 9.50, peseta's 11.60. Naar mag worden verwacht,, zullen per 1 Fe bruari 1938 worden verlengd de contingentee ringen van klompen, porselein, fyn aardewerk, sanitair aardewerk, onverglaasde muur- en wandtegels, verglaasde muur- en wandtegels en huishoudelijk glaswerk, i NIJMEGEN Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heeren jhr. R. A. J. de Wykersloot de Weerdesteyn uit 's-Gravenhage en Ph. A. M. Hillen uit Arnhem. AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de dames W. D. Mooy en D. W. van Sloterdyck en de heeren B. Ie Coultre en T. A. J. van Doormaal. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: mej. J. C. Brandt, Dordrecht en de heeren A'. H. Lysen, Den Haag, W. J. Bollen, Den Haag en P. van Leer, Hilversum, Met het werk, betreffende de normalisatie van de Caumerbeek en Geleenbeek, van Meer- len af tot aan de Maas, is men begonnen. Ge durende enkele jaren vinden circa 300 arbeiders werk in werkverschaffing. De gewone audiëntie van den minister van Economische Zaken zal Donderdag 20 Januari niet gehouden worden. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal yrydag 21 Januari niet gehouden „worden, weken geen krachtige toeneming van de be dryvigheid kan worden tegemoetgezien. Naast de vliegtuigfondsen vormden een der weinige uitzonderingen de goudwaarden, die opnieuw goed van toon waren in verband met voort durende inflatie-verwachtingen. Voorts waren aandeelen van fabrieken van landbouwwerk tuigen pryshoudend. Overigens sloot de geheele markt lager met verliezen tot 2A dollar. Ko perwaarden verloren in meerderheid I a 1'A dollar, automobielfondsen 1A a 2 dollar, sporen evenveel, uitgezonderd Norfolk, die 5 dollar verloren. Ook aandeelen van telegraafmaat- schappijen waren meerendeels meer dan 2 dol lar lager, evenals Chemische waarden, waar van Dupont de Nemours zelfs 3 dollar moesten afstaan. Public utilities waren eveneens over de geheele linie lager, al waren de verliezen hier niet zoo groot. Petroleumfondsen waren ver deeld zonder verschillen van beteekenis. In het laatste uur bedroeg de omzet 190.000 shares, waarmede het totaal voor den geheelen dag op 930.000 shares kwam. 17 Slotkoersen Jan. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. 6f Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock lsl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric Genera) Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten, t ex. dividend. e: 15 14 17 174 171 78 Vs 80 80 263/4 27 26 S4Vs 553/g 53% 146 Vs 1483/4 147% 70 Vü 70% 71 11% 12% 127a 35 361/8 347/g 40 41% 40 978 10% 10% 63 Vj 647/b 63% 7% 8 7% 91 90% 90 43% 44 43% 371/4 37% 37% 1 1 1 60% 623/8 59 178 2 2 237s 251/8 253/8 32% 32% 32% 313/4 313/8 25% 25% 16% 17% 16% 44% 44% 42% 117 120 118 165% 165% 163% 8% 9% 9% 437/g 44% 44% 36% 38 363/8 21% 223/4 21% 9% 9% 9% 11 117* 11% 673/g 663/4 66% 50% 51% 50 71/8 71/4 7% 407/a 4278 407/s 1% li/s 1% 3 31/8 3 351/8 36% 34% 273/4 28% 27% 15 15% 15% 183/4 19% 19 19% 203/4 21% 192 197 197 23% 24% 23% 39% 40Vg 40 49% 503/g 49% 327/8 3478 343/4 7 7% 71/8 63 63 Va 623/4 17% 17% 173/g 157/8 16 15 21 213/4 207/g 13 13% 131/s 9 9 9 50 50% 49% 15 153/8 15% 86% 88 867/8 26 26 2o% 3 3% 33/4 6% 6% 61/8 291/s 30% 283/g 60% 61% 591/8 261/s 27 Va 26 106% 109 1063/i 40 40 40 bieden, coupon. NEW YORK, 17 Jan. Slotkoersen Jan. 17 15 14 Brussel 16.91 16 90 1691 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Madrid 6.20 6.20 6 20 Bern 23 10 23.09% 23.09% Weenen 18.90 18.90 18.90 Oslo 25.10 25.10 25.12% A'dam 55.67 55.66% 55.6S Londen 4.99 A 4 99% 4.99 jj Parys 3 373/4 3.28 3.35% Berlyn 40.28 40.4 8 40.27 Va NEW YORK, 17 Jan. 17 Jan. 15 Jan. 17 Jan. 15 Jan. Rubber Standaard Jan. 14.65 14.70-- Sept 15.17 15.23 Mrt. 14,85 14 90- f Oct. 15.22 15.28 Mei 14.97 15.04 Dec. 15 32 15.38 Juli. 15.07 15.12-f Suiker Jan. 2.27-f 2 36-37 Juli 2.33-34 2.31-32 Mrt. 2.30-31 2 27-29 Pept 2.35-36 2.33-34 Mei 2.32-33 2.29-30 Dec. z.37-38 2.34-35 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4 39- 439 Mrt. 6 24-- 6 42 Mei 4.16 4 16 Mei 6.25- - 6 23 Juli 4.05 4 05 Juli 6.19 6.17 £»ept 4.05 4.05 Sept 6 19 6.17 Dec. 4.05 4 05 Dec. 6.19 6.17 Katoen Jan. Juli 8 62 8.65 Mrt. 8,50-51 8 53 Oct. 8 70 8,74-75 Mei 8,57 8 59-60 Dec. 8.75 8.77 Tin Loco 42 50 42.25 Termyn 42.50 42.25 CHICAGO, 17 Jan. 17 Jan. 15 Jan. 17 Jan. 15 Jan. Tarwe Haver Mei 973/g -% 973/8-% Mei 32% - - 317/8 Juli 91% -% 913/8-% Juli 30 - - 297/8 Sept.90% 901/8-90 Sept 297/g 29% Mais Rogge Nieuw contract Mei 60% 60% Mei 75%-- 753/4 Juli 60% 61 Juli 69%- 70% -- Sepi61 61% Sepi 683/i 6 Reuzel Jan. 8.55 8 55 Juli 9,35 9,35 Mrt. 9-05 9 00 Oct. r. •1 Mei 9.22% 9-22% Dec. WINNIPEG, 17 Jan. 17 Jan. 15 Jan. 17 Jan. 15 Jan. Tarwe Gerst Mei 125% 125%-- Mei 62% 627/g Juli 1173/4 1163/4-- Juli 591/, 593/g -- Oct. 100% - - 1007/g Oct. Rogge Lijnzaad Mei 83% 827/g Mei. 179 3/g-- 179 Juli 827/6 - 82% 'Juli 1791/s 1788/g-- Oct. Oct. Haver Mei 48'A - - 49 Oct. 43 - 3/g 43% Juli 46% 46% gedaan en laten 1 S. =t nominaal bieden A f (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slyper) Van 4.305 uur Philips Unilever Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Interc. Rubber 208 150 26%26% 451/4—45% 47%-47l/4 15 5/1615 9/1° 225 3 7/16 Van 4.305uur Anaconda U. S.' Steel Rep. Steel Aandeelen 'Fokker 26% 451/2 151/2—153% 298 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 17 Jan.: Luna, s„ Duid* kerken; Theseus, s., Kopenhagen; Fauna, s., Ha:» burg; Rhein, s., idem; Jos Baria, m.s., Danzig Penzance, als bijlegger, wegens slecht weer, be®' een gedeelte van de deklading verloren. Aangekomen: 17 Jan.: Belgia, s„ GothenbUTS' Rijnstroom, m.s., Bristol. Vertrokken 17 Jan.: Olga, m.s„ Londen; Accu vity, ms., Hull; Rydal Force, s., Abo; Embla. Karlhamn; Falcon, s., Harlingeu. AMSTERDAM. Aangekomen 17 Jan.: These" Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Care» doorskantoor; Luna (Noor), Duinkerken, led Zeeburgerkade, idem; Fauna, Hamburg, stukgoe.' Sumatrakade, idem: Rheine, Hamburg, stukgo De Ruyterkade, Vans van Ommeren; Betgia, <->" thenburg, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Carg" doorskantoor; Rijnstroom, Bristol, stukgoed, B» delskade, Holl. Stoomb. Mij. KON. PAKETV. MIJ. JAPARA, 15 Jan. van Singapore n. Saigon. HOUTMAN, 14 Jan. van Manilla naar Saigojt RANTAUPANDJANG, 15 Jan. van Batavia 10 Lorenzo Marques. JAVA-CtllNA-JAPAN LIJN TJISAROEA, 14 Jan. van Hongkong n. Munto9, KON. NED. STOOMB. MM. POSEIDON, uitreis, 15 Jan. te Kingston (J.). ii4| AMAZONE, 14 Jan. van New-York n. W.-Ihd' BAARN, 14 Jan. van Valparaiso n. Corral, VENUS, 17 Jan. van Venetië n. Triest. AGAMEMNON, 15 Jan. van Patras n. DubrovnU" HERMES, 17 Jan. van Lefkandi n. Candia. TRITON, 17 Jan. Van Istanboul te Varna. HERCULES, 17 Jan. van Varna te Constanza. DEUCALION, 17 Jan. van Kluluk te Lissabon- ARIADNE, 17 Jan. van Amst. te Kopenhagen- FAUNA, 17 Jan. van Hamburg te Amst. THESEUS 17 Jan. van Kopenhagen te Amst. BOSKOOP, 13 Jan. van Curacao n. Liverpool JUNO, 17 Jan. n.m. 1 uur van Amst. te Ha»1 burg. ORPHEUS, 16 Jan. van Amst. te Gothenburg TITUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 17 J8"' Gibraltar. n TRAJANUS, R'dam naar Piraeus, pass. 17 J8» Bevezier. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN REG'GESTROOM, 15 Jan. van Setubal te Cardi"' HALCYON LIJN ROZENBURG, 15 Jan. van Setubal te Cardim STAD ZWOLLE, 15 Jan. van Stockholm v Danzig. STAD VLAARDINGEN, Vlaardingen n. NarvP' 16 Jan. uit den N. Waterweg. HOLLAND-AMERIKA LIJN DINTELDIJK, R'dam naar Pacific Kust, was Jan. 12 uur 's middags 32 mijlen O.Z.O. van LaP"^ End. LEERDAM, uitreis, was 15 Jan. 4 uur 35 n™ 40 mijlen Z.O. van Lands End. - B'REEDIJK, thuisreis, was 15 Jan. 12 uur dt middags 560 mijlen .Z.W. van Scllly. BURGERDIJK, 14 Jan. van Tampico te N8" Orleans. SPAARNDAM, uitreis, 15 Jan. te Tampico. SILVER-JAVA—PACIFIC LIJN SIANTAR, 15 Jan. van Durban te Lorenzo Ma1' queB. BENGALEN, 14 Jan. van Singapore n. Calcuu» TOSARI, 15 Jan. van Belawan n. Pac. Kust. KOTA INTEN, 17 Jan. van New Orleans v Kaapstad. - MANOERAN, 16 Jan. van Balik Pappan n. ra Kust. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHACCA, uitreis, pass. 15 Jan. Madeira. MIJ. NEDERLAND ENGGANO, uitreis, pass. 15 Jan. DungenesS- ROTT. LLOYD BUITENZORG, thuisreis, 17 Jan. t» MarseU1* BALOERAN, uitreis, 17 Jan. te Beleawan. JAVA-NEW-YORK LIJN TALISSE, 15 Jan. van Bat. n. New-York. KERTOSONO, 16 Jan. van New-York te B lawan. VER. NEDERL. SCIIEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN SEROOSKERKuitreis, 16 Jan. van Suea. GAASTERKERK, thuisreis, 17 Jan. v. SlngapO% MEERKERK, 15 Jan. van Hongkong n. Yok° hama. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN MELISKERK, uitreis, was 16 Jan. 2 U. 40 V-51" 85 mijlen Z.Z.O. van Lands End. ALMKERK, thuisreis, 17 Jan. te Sydney. HEEMSKERK, thuisreis, 17 Jan. te Le Verd°w MET J SKERK, uitreis, pass. 16 Jan. Ouessant- HOLLAND-AFRIKA LIJN f SPRINGFONTEIN, thuisreis, 18 Jan. n.m. 5 te Antwerpen verwacht. v BOSCHFONTEIN, 16 Jan. Van Kaapstad »8* Dakar HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK. R'dam naar Bremen, 16 Jan. V* den N. Waterweg, DIVERSE SCHEPEN THEANO, Belfast naar Fowey, pass. 17 J9"1 Lizard WICKENBURGH, Bordeaux naar R'dam, 15 J9^ van La Fallice. ZEELAND, 16 Jan. van Kopenhagen n. G*'5'n GROENLO, 17 Jan. van Rufisque n. Caronte- AMSTERDAM, 17 Jan. Bloemveiling, 15 Seringen: Legraye le soort 815, idem 2e 46, Steuman 816 per 100 stuks. Tulpen; C°% land 2.403, Allard Plerson 2.302.60, Due Berlin 1.201.50, King of the Yellow 22.40, deltulpen 23, Fred Moore 22.50, Prins v% Oostenrijk 3—3.50, Schlegels 1.70—2, Criih®% Queen 1.702 per 100 stuks. Narcissen geel L'jVj, -.50, Kosters 1.20—1.60, Orantus 1.20—1.40, anjers 59, Hyacinten 34, blauwe druifjes 1.20 per 100 st. Plumoza 1525, Sprengerie 1%) 25, Fresia 1420, Helleboris 812, Barberls 10-"^ per bos. .j, Groenten, 17 Jan.: Bloemkool le soort idem 2e soort 37, knolselderij 1.504.20 per %1 st. Selderij 1.502.80, peterselie 33.50, kc%r 34 per 100 "bos. Waschpeen 3.50—5. prei 2.50-% roode kool 35, Idem groene 1.502.70, idem 12.40, spruiten 720, andijvie 8-12, lof le s°^et 14—19, idem 2e soort 1013, boerekool 46 100 kg. Uien 2.503.40, winterpeen 0.700.90 1 25 kg. Rapen 0.550.60 per 30 kg. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N-^* (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 14 jan.: Mozes van Bueren, Rotterdam:, 94. R.c. mr. dr. G. L. van Oosten Slingeland. u mr. H. B. van Riesen, Rotterdam. cp» Abraham Hofstede, grossier in kalfsric®9 Rotterdam, Schieweg 77. R.c. mr. dr. G. B. Oosten Slingeland. Cur. mr. M. J. Pool, Rotterd p, J. Proost, vertegenwoordiger, Schiebp^jj Plaswijklaan 20. R.c. mr. dr. G. L. van °°f^ Slingeland. Cur. mr. J. R. Pentermann, Rotter9', j, Opgeheven wegens gebrek aan. actief13 Kwetsie. Den Haag: G. P. A. van Kersbergen. Haag: H. J. Meyer, Wildervank; Jac. Roem Groningen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2