TAD Bakkers kakten een contract GARAGE RABO EET NU JAFFA'S T O E S E T De avonturen vaneen verkeersagent je 1U I m TOONEEL, FILM EN MUZIEK 8i- DOKTER A.B.C. VERLAAGDE PRIJZEN uw Tïïodehuis! STOFZUIGERS H. J. v. d. MEER s? Kort en volledig KATHOLIEKEN A A in alle AFDELINGEN tegen Een veilig gevoel: VRIJDAG 21 JANUARI 1938 Slechts vijf weigerden Minimumprijzen en nadere bepa lingen voor Haarlem en om geving vastgesteld Broodverbruik verminderd Prijzen Geen benadeeling consumenten! Broodverbruik afgenomen (Ingezonden Mededeeling) BETROUWBARE AUTO'S v. zelfrijders (zonder chauffeur) pei dag, week, maand en langer WINTER-TARIEF Onze wagens zijn All Risk verze kerd en voorzien van triptiek Programma Radio-Centrale DURFDE ZICH VAN PIJN IN BED NIET TE BEWEGEN Spit nu absoluut verdwenen District Haarlem van den D.H.V.B. Buitengewone algemeene vergadering BURGERLIJKE STAND VERKOOPINGEN ZE ZIJN HEERLIJK ZOET EN SAPPIG VANAF 35 CENT PER ÏO STUKS SCHOUWTJESLAAN 16 MR. CORNELISSTRAAT 38 TELEFOON 12244 TELEFOON 15014 UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE W er eldkampioenschap cadre 45/2 Sweering wint van De Leeuw, ver- liest echter van Chassereau De Leeuw verliest van Gabriels Slaap- en Woonkamer VROOLIJKE SPREEKUREN VAN NOGMAALS STERK STOFZUIGERHUIS laatste week der GROOTE OPREIMIXG IN VERLICHTING - RADIO'S EN RIJWIELARTIKELEN ENZ ZIET DE ETALAGES SCHAGCHELSTRAAT en hoek CRONJéSTRAAT U KUNT NU NOG PROFITEEREN Mijn advertentie staat vandaag in de Nieuwe Haarlemsche Courant Set bakkersbedrijf zou wel een witte raaf zijn, het niet te klagen had. Men verwacht mis kien dat bakkers steeds te midden van ook 'oüurlijke hoornen des overvloeds zitten, zooals e hoornen letterlijk in hun winkels te prijken 'ggen maar dit is toch wat ijdel optimisme, fezeer ze ook door brood omringd zijn, ze j^bben toch dikwijls een zwaren strijd om den r°ode. En zelfs is de onderlinge concurrentie broodstrijd geworden en kunnen de bakkers 5 geen droge boterham verdienen, al verkoo- ze nog zooveel brood. Gelukkig is ook rier door den nood gedwongen een on- "erlinge samenwerking ontstaan, althans een °°rt van onderling contact, dat reeds tot goede f:smtaten heeft geleid. De Ned. Bakkerijstich- t g' een instelling van bakkers, meelfabri- aahten en derg., onder toezicht van de regee- bïg prof. Gerbrandy is er voorzitter van ^ft de saneering ter hand genomen, reeds in «rschillende gemeenten met succes, In Am- terdam en Breda is het saneeringscontract tsschen de bakkers onderling door de rechter- bke macht geldig verklaard voor de aange- ritenen. Ook in Haarlem heeft men thans een Onderling saneeringscontract. 112 van de 117 bakkers hebben zich er mee accoord Verklaard, zoo deelde de voorzitter van de Saneeringscommissie ons mede. Van de 5, hie weigeren, zijn er 3 die dit doen op Principieele gronden. Ze houden er niet van bun handteekening ergens onder te zetten, 'naar hebben overigens beloofd zich aan het contract te houden. De twee overige zijn firma's, waarvan vooral een oodr zijn goed- boope, naar de meening der andere bakkers te koedkoope prijzen, al heel wat rumoer in he bakkerswereld heeft weroorzaakt. Volgens onzen zegsman is het te verwachten, ^lt nog deze maand of in het begin der vol- t®nde het bakkerssaneeringscontract in Am- sterdam door den Minister verbindend zal wor den verklaard, ook voor die bakkerijen, die het j-cntract niet hebben aangegaan. Volgens de 'euwe wet op het verbindend verklaren van phdernemersovereenkomsten is dit mogelijk, "et is mogelijk dat na Amsterdam ook Haarlem j91 volgen, en de minister het saneeringscon- ract ook daar zal laten gelden, ook voor de aangeslotenen. Dan zullen dus ook de biet bvee firma's die weigerden te teekenen, zich atl dit contract moeten houden. Tot de 12 bakkers, die zich met het contract hebben ccoord verklaard, behooren zoowel klein- als l°ot-bcdiïjven en alle coöperaties. Vooral dit 3btste achtte onze zegsman van veel belang. coöperaties zijn immers geheel ingesteld bi de consumenten ta bevredigen tegen zoo- ®el mogelijk den kostenden prijs. Zij zullen ,'ch dus zeker niet vereenigen met een con- ijbct, als dit de consumenten zou kunnen be- badeelen door prijsafspraken met een groote bist voor de bakkers. Welke zijn nu de minimumprijzen volgens, bet contract? De volgende: Waterbrood 17 ®ent thuisbezorgd, melkbrood, thuisbezorgd, *9 et. en tarwebrood thuisbezorgd 16 et. liet staat den bakkers natuurlijk vrij eveir- tueefl hoogere prijzen tè bedingen, als zij betere qualiteit meel en derg. willen gebrf.i- ben. De prijzen zijn in zooverre niet vast staand, dat zij met de meelprijzen op en nee Schommelen. Zijn de meelprijzen hooger, ha« stijgen ook de broodprijzen, bij daling halen ook zij. Het contract geldt voor een Sebied, dat omvat de gemeenten Haarlem, Heenisdede, Bloemendaal, Bennebroek en Noorden een grens heeft, die loopt van Itoozensteyn op den Rijksstraatweg viaBie- Senweg naar Hagel'ngerweg te Santpoort l°t den weg naar het station Driehuis. ^ls omzet voor de stad Haarlem heeft men v baaltjes meel per week aangenomen en wat het brood betreft: 50 pet. aan water- i °od, 35 pet. aan melkbrood en 15 pet. aan hinbrood. biet klem kwam onze zegsman er tegen op, {S' de prijzenafspraak de consumenten zou v.badeelen. Hij legde ons een kostprijsbereke- ^bg over, welke bij het vaststellen van de ^'himumprijzen is gebruikt. Daaruit bleek, dat k®11 in de broodprijzen geen winst voor de v 'bcrs heeft inbegrepen en ook niet het loon j h kantoorpersoneel enz. Men vergete niet, Cu zeicle men ons, dat er zware lasten op de 4 bkerijen liggen. Aan bloemheffing moet b.v. t per brood van 8 ons worden betaald. Dan tj er>e men de sociale lasten, de wegenbelas- ws> die vooral op grootbedrijven met veel btj?ens zwaar drukt. Nu kan men goedkoopere ^Jzen gaan berekenen door op de loonen te jg h beknibbelen, dus door z.g. goedkoop per- te nemen. Ik zie best kans, aldus onze C^hian, 10 jonge bakkers op het platteland te j^aven en ze dan tegen een loon van b.v. 7 v. week te laten werken. Dat scheelt mij heel tjj met de loonen, die volgens het collec- arbeidscontract in de bakkersbedrijven Wt 1MCaar door zoo te doen, maak ik tien achors met hun gezinnen in Haarlem woon- 'g, ongelukkig. Degenen, die werken in liC hedriif, hebben recht op een behoorlijk bf.j. en daarnaar moet ook de verkoopprijs e^end worden. broodprijzen in Amsterdam zijn lager in Haarlem, maar dat komt doordat in ^terdam veel meer menschen op een vier- meter wonen dan in Haarlem, Onze stad heeft een open bebouwing. Ieder gezin woont doorgaans in een afzonderlijk huis. Maar in Amsterdam wonen veel gezinnen in een huis, daar is dus het afzetgebied voor den bakker in zijn eigen omgeving ook veel groo- ter. In Amsterdam was de toestand zoo erg, dat 70 pet. van de bakkers zijn rekeningen niet kon betalen. En ook in Haarlem mag men van een noodtoestand spreken. Men probeerde elkander op allerlei wijzen klanten af te vangen. Een en ander is thans in het contract geregeld met natuurlijk strafsancties er op. Er zijn bak kers, die beter knechts konden zijn dan zelf standige ondernemers. Thans hebben zij bijna niet te eten hoe paradoxaal dat voor bakkers ook klinkt en als knecht zouden zij een vast weekloon innen. Van voorname beteekenis is, dat de Ned. Bakkerijstichting geen bepalingen in de overeen komst zou toelaten, waarvan het gevolg zou zijn, dat den consumenten te hooge prijzen zou den worden berekend. Daardoor immers zou men in botsing zou komen met de regeering, wier politiek er op is gericht opvoering van de prij zen van levensmiddelen tegen te gaan. Wij vernamen nog, dat vooral onder Katho lieke bakkers veel bereidheid was tot het tee kenen van, het contract, omdat de Katholieke Minister Steenberghe zoo'n uitstekenden roep in het bedrijfsleven geniet ten opzichte van het vraagstuk der ordening, waarvan minister Steenberghe een groot voorstander is. Het broodverbruik in Haarlem is merk waardigerwijze afgenomen. Waar-door? Niet door het afnemen van het aantal verbrui kers, maar doordat de verbruikers minder brood eten. Het is niet alleen aan de werk loosheid te wijten. Ook onder de niet-werk- loozen komt het verschijnsel voor. Wat betreft de forensen, vermoedt men, dat die minder brood eten, omdat ze thans in Am sterdam zoo goedkoop allerlei lekkere hapjes kunnen genieten tegen lage prijzen. Zij nemen daarom hun twaalfuurtje niet meer mee, wat voor hun bakkers vermindering van afzet betee- kent. Voorts zijn er allerlei spijzen als haver mout, karnemelksche pap en derg., veel meer dan vroeger in tewang gekomen. En tenslotte is er nog een andere belangrijke factor, in den oorlog ontstaan. Voor den oorlog kende men slechts melkbrood. Maar in den oorlog werd waterbrood het volksvoedsel en daarna heeft het melkbrood nooit meer zijn oude plaats kun nen heroveren. Zoo zouden wellicht nog meer redenen voor het verminderd broodverbruik op te sommen zijn. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 17266 Gisteren vierde de heer J. van Bragt zijn zil veren jubileum als hovenier bij den dienst voor Hout en Plantsoenen. Hij werd op het kantoor van den Directeur door dezen toegesproken, waarna hem op het stadhuis door den burgemeester persoonlijk een enveloppe met inhoud werd ter hand gesteld. Den verderen dag had de jubilaris vrij. Een dag om niet te vergeten! De R.K. Gem. Tooneelvereeniging St. Gene- sius te Overveen-Bloemendaal voert Zondag 23 Januari in hotel Vreeburg te Bloemendaal „De Witte Non" op, onder regie van Jan van Dem- melen. Medewerking verleent het Bloemen- daalsch Dameskoor onder leiding van mej. Oostrum. Donderdag 27 Januari om 8 uur wordt in het Gemeentelijk Concertgebouw een propaganda- avond gehouden in verband met het koperen bestaansfeest van Nazorg te Haarlem. Maandag 24 Januari om 8 uur houdt prof. Charlton voor de English Association, afd. Haar lem, in café-restaurant Gebr. Brinkmann een lezing over „Engish University and Public School Education." De Haarlemsche Bachvereeniging organiseert haar vierde concert op Dinsdag 25 Januari, om kwart over 8 uur in de Gemeentelijke Concert zaal. Het Residentie-orkest concertêert onder leiding van Antonino Votto met als solist Zino Francescatti, viool. Het programma vermeldt: Le Marriage secret van Cimarosa, het vioolcon cert in G dur van Mozart, Fontana di Roma van Respighi, I Palpiti van Paganini en Don Juan van Straus. Wij ontvingen de op 24 Januari in werking te treden gewijzigde dienstregeling van de tram autobus- en veerlijnen der N.Z.H.T.M. 21 Januari Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Hilversum I. Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs Radio, 12.35 Keulen, 1.20 Ned. Brussel, 1.35 Keulen, 2.20 London Re gional, 3.00 Deutschlandsender, 3.20 Keulen,' 9.20 Motala, 9.50 Berlijn. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diversen, 1025 London Regional, 12.35 Droit- wich, 5.00 London Regional, 5.20 Droitwich, 9.55 Weenen, 10.25 Droitwich; 8.00 Diversen; 7.00— 8.00 eigen gramofoonplatenconcert: Verzoek programma. 8.00—12.00 Diversen. Ik had een hevigen aanval van spit. Als ik eenmaal in bed lag, was ik gedwongen in de zelfde houding te blijven liggen ik kon mij niet bewegen van de pijn, en ik wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadae mij aan Kruschen Salts te gebruiken en ik ben blij dat ik het deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is". G. A. V. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts doet wonderen, daar zij Uw inwendige organen op natuurlijke wijze aanspoort tot geregelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheumatische pijnen, hoofdpijnen en lusteloosheid kent U niet meer. U voelt zich jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijgbaar bü alle apothekers en erkende drogisten h ƒ0.40, 0.75 en ƒ1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Bowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt In Café Bolwerk hield het district Haarlem van den D.H.V.B., de R. K. Haarlemsche Voet balbond, een buitengewone algemeene vergade ring, waarop duidelijk bleek, dat de toestand in Haarlem en omgeving op sportgebied, spe ciaal wat betreft de afdeeling voetbal, bevredi gend is te noemen. Alleen de financieele toestand was niet rooskleurig, maar er bestaat goede kans dat daarin mettertijd eveneens verbetering zal zijn te constateeren. De heer H. W. van Turnhout, de nieuwe voor zitter van den bond, heette in zijn openings woord allen welkom en in het bijzonder de heeren Roskam, bestuurslid van den D.H.V.B., die dezen avond 't nut der medische sportkeuring zou komen toelichten, Jac. Boot, oud-voorzitter van het district, en kapelaan Westgeest uit Halfweg. Voorts constateerde de voorzitter, dat de toe stand in Haarlem zeer goed is te noemen. Voor een goed deel kwam dit door de uitnemende samenwerking met de diverse commissies, welke uitmuntend werk hebben geleverd, vooral de junioren-commissie. Er viel een flinke groei te constateeren, hetgeen spreker met eenige cijfers trachtte te illustreeren. Bedroeg het vorige jaar het aantal junioren en adspiranten 614, op het oogenblik tellen we er 711, een toename dus van 97. Ook het aantal senioren steeg van 718 tot 776, een vermeerde ring dus van 58, zoodat het globale ledental steeg van 1332 tot 1487, ofwel een toename van ongeveer 12 pCt. In de junioren- en adspiranten- competitie speelden vorig jaar 43 elftallen, thans 54. Dit was ongetwijfefd ook voor een goed deel te danken aan de groote activiteit der vereeni- gingen voor het jeugdwerk. Verbetering der financiën is echter een eerste zorg, speciaal de teruggave der inleggelden der adspiranten, en de voorzitter kon reeds een voor- loopige mededeeling doen dat een nieuwe rege ling op komst is waarbij voor leden beneden 14 of 15 jaar het inleggeld slechts 25 cent is. Na nog even de jubilea in het district te heb ben gereleveerd (H.B.C. 35 jaar, Alliance 15 jaar en Onze Gezellen 12% jaar), deelde spr. zijn toekomstplannen mede. Daarin zagen we een krachtig streven naar medische sportkeuring, medewerking aan het stichten van een honkbal- bond, een grootsche propaganda voerep in Hilie- gom, verschillende bijeenkomsten, terwijl de junioren-commissie met haar werkprogram op denzelfden voet zal doorgaan. Spreker hoopte dat de vereenigingen de volle medewerking zou den verleenen, eerst dan zal het nieuwe jaar zijn vruchten brengen. Na de openingsrede van den voorzitter kreeg Rector van Zon, de districts-adviseur, het woord, die het werkprogramma der junioren-commissie nog eens duidelijk toelichtte maar er den nadruk op legde dat 't eerst den ten volle tot uitvoering kwam, wanneer alle vereenigingen, jeugdleiders enz. hun volle medewerking verleenden. Dat was in het afgeloopen jaar wel eens beneden de verwachtingen gebleven. Wij dienen ons daar voor op een algemeen standpunt te stellen en hoofdzaak achtte spreker het dat de vereeni gingen haar vertrouwen bleven schenken aan de junioren-commissie. Hierna deed de heer Roskam eenige mede- deelingen aangaande medische sportkeuring. Omtrent de werking daarvan had het D.H.V.B.- bestuurslid Amsterdam als voorbeeld genomen, omdat in dat district de successen groot waren te noemen. Op prettige wijze lichtte hij zulks met eenige voorbeelden nader toe en het gevolg was dat er stemmen in de vergadering opgingen, om de medische sportkeuring feitelijk verplich tend te stellen. Dit vond echter zijn bezwaren, maar wel was men van oordeel, dat een zoo danige actie moest worden gevoerd welke tot gevolg moest hebben, dat de sportmenschen het belang van een keuring zelf zouden gaan inzien. Propaganda in de vereenigingen zelf moest op de allereerste plaats krachtig ter hand worden genomen en zooals uit de diverse op- en aan merkingen bleek, zal de medische sportkeuring ook in het Haarlemsche district haar nut wel gaan afwerpen. Dank zij een regeling, welke reeds door de Sportcentrale is tot stand ge komen. Een belangrijk punt van bespreking was het als Nationale Sportdag geannonceerde plan om het Haarlemsche districts-elftal te laten uit komen tegen het R. K. Nederlandsch elftal. Het R.K.F.-elftal, dat ook in dit jaar verschil lende wedstrijden zal spelen tegen buitenland- sche ploegen, komt tegenwoordig goed beslagen op het ijs en het was een'verheugende mede deeling, dat de plannen tot het organiseeren van een wedstrijd tusschen het Haarlemsche elftal en het Nederlandsche elftal vaste vormen gaan aannemen. We krijgen op een der Zondagen in April binnen onze muren het Nederlandsche elftal zooals het in de samenstelling tegen België en Oostenrijk zal uitkomen en voor deze gelegenheid moet eens flink de trom worden geroerd. De voorzitter zag hierin een kans om den financieelen toestand van het district een fleurig aanzien te geven en verzocht allen vereenigingen haar volle medewerking hieraan te geven, o. a. door een krachtige actie voor kaartverkoop in al onze gewesten en reeds was een speciale com missie in het leven geroepen om den wedstrijd HaarlemR. K. Nederland te organiseeren. Het fraaie H.B.C.-terrein te Heemstede biedt een prachtige gelegenheid om duizenden toeschou wers te herbergen en met medewerking van alle instanties is de kans op een dergelijk groot aantal zeker niet denkbeeldig. Ons spelpeil is momenteel van dien aard, dat we èn met het Nederlandsch èn met het Haarlemsch elftal gerust voor den dag kunnen komen. Bovendien ligt het in de bedoeling dat het Haarlemsch D.H.V.B.-elftal een voorwedstrijd zal spelen tegen een nader aan te wijzen tegenpartij. In de commissie van voorbereiding werden een tien tal personen benoemd en het uitvoerend comité bestaat uit de heeren J. Loerakker, S. Mulders, J. Ferdolage en P. P. Smit. Wat betreft de honkbal-competitie kon de voorzitter mededeelen, dat in den a.s. Zomer een competitie reeds wordt gespeeld. De leiding berust bij de Sportcentrale. Vereenigingen, welke er iets voor voelen konden zich daarmee in ver binding stellen. Op de gebruikelijke wijze sloot de heer Van Turnhout tenslotte na de rondvraag deze geani meerde vergadering, na nog even den uitslagen- dienst in het district onder de aandacht van de vereenigingen te hebben gebracht. Geboren: z. van J. van EgmondBuijs. d. van C. FlorieTromp. d. van J. M. C. WyniaDelgman. d. van J. H. van der Plas Zwarts. z. van C. H. PrentHoed. Overleden: M. de Langevan Rosendael, 52 jaar, Dickmansstraat J. J. BeekKuper, 57 jaar, Westergracht D. Wijtsmade Ruijter, 64 jaar, Reitzstraat; M. E. de MinkPloeg, 51 jaar, Hyacintenlaan. J. P. Karskens, 64 jaar, Gr. Houtstraat. J. W. C. van der Pigge, 71 jaar, Ged. Oude Gracht. W. Boereé, 52 jaar, Borneostraat. A. E. van der Schoot, 79 jaar, Schotersingel. Uitslag van de verkooping in ,,'t Notarishuis" te Haarlem op Donderdag 20 Januari. Huizen en erven te Haarlem, Rijnstraat 92 t/m. 98 voor totaal f 12.120 aan Th. M. Smit q.q. Huis en erf, Rijnstraat 100, voor totaal f 3000 aan idem. Huis en erf, Rijnstraat 102, voor f3000 aan G. M. Assendorf q.q. Huis en erf, Rijnstraat 104, voor f3060 aan H. Visser q.q. Huis en erf, Rijnstraat 106, voor f3250 aan F. Wildeboer q.q. Huis, erf en tuin te Haarlem, dr. Leyds- straat 119, voor f 3145 aan H. A. Dingboom q.q. Winkel- en woonhuis met erf te Heemstede, Kerklaan 47, voor f 4900 aan W. Wakker. Winkel- en woonhuis met afzonderlijke bo venwoning, bergplaats, erf, grond te Haarlem, Kleverparkweg 94 zwart en rood, voor f 10.125 aan M. A. Joustra q.q. Huis, met stalling, schuren, erven en grond te Haarlem, Zomervaart 183, voor f 4950 aan F. A. Groen q.q. Perceel grond te Santpoort gelegen tusschen den Bloemendaalscheweg en Schaepmanlaan en uitkomende aan de Alberdingh Thijmlaan, groot 6 aren, 10 centiaren, voor f 1100 aan G. A. Veld- huyzen. Huis en erf te Haarlem, Sophiastraat 67, voor f 2235 aan mr. L. G. v. Dam. Pand geschikt voor velerlei bedrijf, met af zonderlijke bovenwoning te Haarlem, Dr. Leyds- straat 54 zwart en rood en een pakhuis met bovenverdieping, Goetzeestraat 21, voor f 3950 aan H. N. Verdel q.q. Heerenhuis, genaamd „Inéon", met schuur, voor- en achtertuin en vrije steeg te Haarlem, van Hogendorpstraat 23, voor f 5580 aan A. J Tom q.q. Dr. Evers jubileert. Dr. B. G. J. Evers, die bijna 37 jaar de artspractijk te Gouda uit oefende, zal Zaterdag 22 Januari het feit her denken dat hij 40 jaar geleden tot arts werd bevorderd In verband met zijn gevorderden leeftijd deed hij op 28 Juli 1935 zijn practijk over, om zich als rustend arts in onze gemeente te komen vestigen. Teraardebestelling Wilh. Kuiper. Zater dagmorgen om 8 uur zal het zoontje van de fa milie Kuiper, dat Woensdagmiddag op zoo tra gische wijze door verdrinking om het leven kwam, op het R. K. Kerkhof te Bennebroek ter aardeworden besteld. Vier kleine jongens uit de Talmastraat en van den Kadijk zullen het stoffelijk overschot vanuit de kerk naar zijn laatste rustplaats dragen. Onder zeer groote belangstelling zijn Don derdag in het biljart-paleis te Antwerpen de wedstrijden om het wereldkampioenschap cadre 45/2 begonnen, waaraan vertegenwoordigers van België, Nederland, Frankrijk, Duitschland en Oostenrijk deelnemen. De uitslagen luidden: pnt. brt. h.s. gem. Sweering 400 22 65 18.18 De Leeuw 160 22 22 7.27 Cote 400 18 80 22.22 Chassereau 310 18 70 1722 Joachim 400 32 50 12.50 Schwarzer 304 32 49 920 Gabriels 400 6 215 66.66 Moons 145 6 44 24.16 Chassereau 400 17 109 23.57 Sweering 221 17 57 13.00 Gabriels 400 10 163 40.00 De Leeuw 47 10 13 4.70 Toen ze eindelijk boven het bosch waren, daalde de vogel en ze kwamen terecht op een mooi open plekje temidden der woudreuzen. Keesie keek eens om zioh heen. Het was hier erg stil en rondom' stonden niets dan groote boomen, wier stam men allerlei vormen hadden. Keesie voelde zich een beetje vreemd te moede. Eensklaps liet de vogel een eigenaardig gefluit hooren en plotseling verschenen van alle kanten kabouters. Toen Keesie al die kleine menschjes met hun lange baarden zag, ontwaakte zijn plichtsgevoel. Hij zette zich in postuur en riep: „Rechts aanhouden, doorloopen asjeblieft." R. K. Heer met rustigen werk kring, vaak afwezig, zoekt te Haar lem of omgeving of woon-slaapkamer, bij Katholie ken. Bad of stroomend water en koud water. Br. met opg. prijs onder no. 81156, Bur. van dit Blad. koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Maithu- siaansche artikelen worden verkocht of voor handen zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT Zaterdag 22 Januari, 8.15 uur A. B. C.-CABARET Dr. CORRIE VONK zijn volkomen genezen Vrijdag 8.15 uur Prof. GIMBERG Reeds 10.000 pessimisten door deze vroolijke gezondheidskuur. Prijzen exel. bepr. 70, 1.05, 1.50, 2.20, 2.70. Coupons geldig. VOLKSVOORSTELLING: HILARITEIT IN DE RECHTSZAAL DE GROOTE CHINEESCHE TOOVENAAR „OKITO" KOMT! ■ft V» GERZDN ELECTRO LUX i.J0 ttlTSEMA 15.— REMTKR 10.— VAMFYR 20.— EXCELSIOR 15.— PROTOS 25.— Alles met volle garantie REPARATIES en ONDERDEELEN van alle merken stofzuigers tegen uiterst lage prijzen. Stofzuigerslangen vanaf 1. HET VAN OUDS BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES: GROOTE HOUTSTRAAT 94 b/h Verwulft TELEFOON 17077 FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7