Een tragedie van moderne schatgravers Als Japan den vrede preekt... De burgeroorlog in de lucht TREASURE ISLAND, GENAAMD BAARN Duitschers komen na de zwarten" De stemming in de Fransche Kamer Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13*66 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27V% ct. per week, per kwartaal f3.58 DAC&LAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM ZATERDAG 22 JANUARI 1938 - AVONDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20983 Inboorlingen mijden de koraal, waar zich een horde heeft neergelaten Plek van den schat tahoe Het rapport der mandaatscom missie van den Volken bond gelaakt Vrijwillige wacht De Prins rijdt uit Reorganisatie der Fransche defensie Gamelin algemeen chef van den generalen staf Van Zeeland's rapport Publicatie tegen het einde der volgende week Dr. Eckener te Berlijn geopereerd Konoje en Hirota over Tokio 's politiek De regeering zal thans steun ver- leenen aan een nieuw Chineesch bewind, waarmede de be trekkingen geregeld zullen worden „Dat Engeland Japans positie begrijpe" De Duitsche bemiddeling Gouverneur van Honan gearresteerd Drankmisbruik in de Ver. Staten Het grensincident op het Peipus-meer De luchtmacht der linkschen bom bardeert Salamanca, terwijl Franco een aanval doet op Reus De strijd bij Teruel duurt voort In totaal stemden, bij de motie van vertrouwen 104 Kamer leden blanco Eucharistisch Congres te Boedapest Ook een groep Ethiopiërs zal Italië vertegenwoordigen Sovjetgezant verlaat Roemenië De Barmat-affaire Gijsseling in hooger beroep gegaan MODERNE WONINGEN DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Het Weerim Oostenrijksch protest te Praag - Ook al een „minderheden-kwestie' De Paus spoedig naar Castel Gandolfo? Een graf van 5000 jaar MICESCOE NAAR LONDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct.( Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. (Van onzen specialen verslaggever) In onze prille jeugd hadden wij eens een spannend boek gelezen, het verhaal van een groep kloeke en ondernemende man nen, die uittrokken, om op een afgelegen eiland een verborgen schat te zoeken. En toen die schat niet spoedig werd gevonden, groeide onder die mannen een onverkwik kelijke sfeer, die tot allerlei onaangenaam heden leidde en eindigde in moord en doodslag. Nog jong en onervaren hebben wij dat ver haal toen eigenlijk niet goed gesnapt. Wij kon- öen ons niet voorstellen, dat die mannen, op dat prachtige eiland, in die rijke natuur, met die zachtaardige inboorlingen om zich heen, ®cb niet tevreden of gelukkig konden voelen eh dat zij, terwijl het hun aan niets ontbrak alleen dan die schat, die maar niet gevon den werd tot allerlei excessen vervielen. Nu, zooveel jaren later, hebben wij het plot seling begrepen. Want sinds week en dag zijn °ok wij schatgravers geworden, met zooveel fetgenooten van heinde en ver, met één doel fe zamen gedreven op een, overigens mooi en feestelijk, eiland, waar het ons aan niets ont breekt, maar waar wij toch naarmate de tijd verstrjjkt en het verwachte oogenblik maar uit blijft, met. verbijstering de geleidelijke verwor ding by ons zelf en in onze omgeving gade slaan. Want Baarn Soastdijk is inderdaad eei% Prachtig eiland. Er af mogen en durven wij niet en het Badhotel, waar wij wonen, een heel feooie koraal, waar wij vinden een goede ver zorging en alle comfort en waar vriendelijke inboorlingen ons bij wijle komen opzoeken, nog diet eens om ruilhandel te drijven, maar een voudig om ons op te beuren. Alleen, op twee feijl afstand ligt de schat, waarvoor wij ge- bomen zijn: het groote nieuws. En het ergste is, dat die plaats taboe is voor de meeste inboorlingen en ten eenenmale voor °hs. Wij kunnen niet meer doen, dan in de Omgeving speuren naar wat glinsterende Schilvertjes om die aan onze opdrachtge vers als blijk van werkzaamheid te sturen. Alleen weten wij, dat zoodra het oogenblik daar is en de schat ons toebehooren mag, hij Voor ieder te grijpen zal zijn, maar wanneer dit is, weet niemand. En zietdaar de bron onzer ellende, waaruit de geest geboren wordt, die ons allen zonder Uitzondering stilaan vergiftigt. Want hoe goed het hier eigenlijk is op onze boraal, men behoeft maar een nummer (van Sijn kamer) te noemen en alle verlangens wor den ingewilligd, geen een, die meer tevre den is. De een zegt, dat het dagelyksch strijkje, daarvoor actieve inboorlingen zorg droegen, bem zijn keel uithangt en jubelt, zoodra zich ®®n pierement op den weg vertoont. De ander Vindt geen stoel meer, waar hij behoorlijk zit- fen kan, ofschoon er dozijnen in elk formaat fet zijn beschikking staan. En voortdurend broeit er iets. Er zijn men- kehen, die aldoor fluisteren, anderen verteren Zichtbaar van ergernis en chagrijn. Weer an deren doen niets dan lachen. Zij maken ver- fen, limericks en songs, noemen importante feboorlingen, die zij tevoren nog als waarde volle relaties begroetten, schertsfiguren en om- BERLIJN, 22 Jan. (D. N. B.). De Deut sche Diplomatisch-politische Korrespon- denz houdt zich bezig met het rapport van de mandaatscommissie van den Volken bond. Naar het blad schrijft, worden hierin welis- v'dar de bezwaren der Duitschers in Zuid West ^feika vermeldt, doch om deze bezwaren te fezeilen, wordt het motief aangevoerd, dat de °htróle van de mandaatscommissie voor alles ^lent te geschieden vanuit het oogpunt van 't efeijn der inheemsche bevolking. T^it beteekent, aldus het blad, dat de Duit sers de zwarten komen. .Net blad beweert, dat het de Unie van Zuid ^•"ika er om te doen is, het mandaatsgebied annexeeren en beschuldigt de mandaatscom- jfessie er van dit toe te laten. Dit beteekent gfefe anders, zoo vervolgt het orgaan, dan dat z.g. controle van Genève slechts ten gunste bezittenden, der vruchtgebruikers van Ver bles werkt en dat, zoodra het om Duitschers Lat. niet slechts de status quo door Genève Schermd moet worden, doch daarenboven ifs nog een „herziening" in de richting van be „n°g 6ro°tere benadeeling der „overwonne- b" geëischt wordt. (j Net spreekt van zelf, aldus besluit het blad, tja hien in Duitschland met de grootste aan- w.°bt zal gadeslaan, hoe men zich te Genève öeze affaire zal redden. dat een vooraanstaand inboorling eens, spre kend over een feest, in het voornaam taaleigen van het eiland, niet zei, dat het een groot feest, maar dat het een „zéér" feest was, wordt dat woordje zéér te pas en te onpas tot uit bundige vreugde gebruikt. Ernstiger is, wanneer men in zich een bal- dadigen lust voelt opkomen om te trekken aan groote kasten met Delftsch en Chineesch por selein, die de koraal versieren, terwijl het meest bedenkelijk verschijnsel de telex-kolder vormt, waarbij degenen, die daaraan lijden, voortdurend de alarmgong meenen te hooren, als het verwijderd tam-tam in een Afrika- film. 'Er zijn er ook, die hun baard willen laten staan. Naast de officieele wacht is een vrijwillige wacht geformeerd en er zijn plannen om ook deze wacht weer door een nog betrouwbaarder wacht te laten controleeren! Naarmate de da gen vorderen, durft niemand meer goed naar bed, laat staan een stap uit de buurt zetten, ook al lokken er naburige vriendelijke eilanden en zijn prauwen in overvloed beschikbaar. Met blauw-omfloerste, rood-gerande oogen, hokt men bijeen en praat, terwijl men reeds lang uitgepraat is, lacht, terwijl er niets te lachen valt, tot er een plotseling zegt: „Man, wat sluip je weer?" Dan kijken allen verschrikt op en het wantrouwen floerst de toch al troebele blikken. „Hij weet wat" denken allen. Op één kamer behoeft het bed niet meer te worden opgemaakt of afgehaald. De bewoner, correspondent van een Engelsch blad, heeft van dekens en matrassen om zijn kamer-telefoon een soort due out gebouwd, waarin hij als hij telefoneert, zijn hoofd steek, om te kunnen spreken, opdat zijn buurlui, een Engelschman en een Amerikaan, die bij het eerste belgerin kel hun ooren spitsen, maar niets zullen ver nemen. Zoo voltrekt zich op Treasure Island snel de degeneratie. Ontsteld zien de inboorlingen, die er vredig en wel zalig leefden, hoe alle illusies worden verstoord. Zij begonnen de koraal te mijden, het terrein vrijlatend aan de horde, die als het nog lang duurt, zichzelf vernieti gen zal. Het weerbericht van Treasure Island luidt: Een prachtige windlooze morgen met stralende zon, die de nog vochtig druipende boomen als met fonkelende diamenten behangt. Niettemin: Blijft op uw hoede! Prins Bemhard is hedenochtend om onge veer half elf uitgereden in den grijzen open auto. De Prins, die vergezeld was van zijn chauffeur, maakte een rit in de omgeving van Baarn en Soest. PARIJS, 22 Jan. (Havas). De Fransche ministerraad heeft drie door den minister van Defensie, Daladier, voorgestelde decre ten goedgekeurd ter verhooging van de doel treffendheid van de defensie-organisatie, waartoe in Juni 1936 werd besloten. Uit de ervaring van de afgeloopen anderhalf jaar is gebleken, dat het noodzakelijk is, met handhaving der verantwoordelijkheid van elk der betrokken ministeries, den minister van Defensie volmacht te geven, meer rechtstreeks tusschenbeide te komen in de gemeenschappe lijke actie der drie departementen. Overeenkomstig die opvatting is het noodza kelijk gebleken, reeds in vredestijd nauwere relaties tot stand te brengen tusschen de gene rale staven en Gamelin te benoemen tot chef van den staf der nationale verdediging. De secretaris-generaal van het ministerie van Na tionale Defensie en Oorlog zal zorgen voor de financieele aangelegenheden, zooals het bouw en fabricageprogram. Daar het materieel op het oogenblik van het grootste belang is, heeft de regeering een pro ductie-commissie ingesteld, daarin hebben de technici zitting, die aan het hoofd staan van de industrieele diensten der drie ministeries. Deze commissie zal eenheid brengen in de methodes en leiding dezer diensten en de productie van oorlogsmaterieel uitbreiden. LONDEN, 28 Jan (Havas) Men meent te weten, dat het rapport van Van Zeeland over de resultaten van zijn economische enquête te Londen, Parijs en Brussel tegen het einde van de volgende week zal worden gepubliceerd. Vermoedelijk zal het rapport Woensdag a.s. in den Britschen ministerraad worden bestu deerd. Naar de Telegraaf uit Berlijn verneemt, ver toeft dr. Eckener sedert eenige dagen in het bekende Berlijnsche ziekenhuis, de „Charité". Door zijn te Friedrichshafen wonenden zoon werd ons medegedeeld, dat de patiënt vandaag een operatie heeft ondergaan en dat zijn toe stand naar omstandigheden bevredigend is. Nadere bijzonderheden over den aard der ziekte kon men ons, op uitdrukelijk, verlangen van den zieke, niet geven. mmkM Om den opmarsch der Japansche troepen in de provincie Sjantoeng te vertragen hebben de Chineezen de bruggen opgeblazenDe Japansche genietroepen hébben over de rivieren pontonbruggen geslagen TOKIO, 22 Jan. (D. N. B.) Bij de opening van het Japansche Parlement heeft minis ter-president Konoje een rede gehouden, waarin hij zeide, dat de Japansche politiek gericht is op den vrede in het Verre Oosten, op den grondslag van onverbrekelijke sa menwerking tusschen Japan, China en Mandsjoekwo, Terwijl de Japansche regeering vastbesloten is niet meer met de halsstarrige Kwomintang- regeering te onderhandelen, aldus Konoje, zal Zij er naar streven vriendschappelijke betrek kingen tot de andere mogendheden te onder houden. Het is toe te juichen, dat het anti communistische pact aangevuld is door de toe treding van Italië. De regecring zal thans steun verleenen aan een nieuw Chineesch bewind, waar mede de Chineesch-Japansche betrekkin gen geregeld zullen worden, het herstel van China mogelijk zal worden en de grondslag voor duurzamen vrede in het Verre Oosten gelegd kan worden. Er behoeft niet de nadruk op gelegd te wor den, dat de Japansche politiek ten aanzien van de souvereiniteit en de territoriale on schendbaarheid van China en ten aanzien van de uit de verdragen voortvloeiende rechten van derde mogendheden in China niet veranderd is. De taak, die Japan heeft als stabiliseerende factor in Oost-Azië, legt het land groote en moeilijke verplichtingen op. Japan moet daar om nog grootere offers brengen. De nationale mobilisatie moet op geestelijk en stoffelijk ge bied ten uitvoer gelegd worden. Men moet er op bedacht zijn, leger en vloot sterk te orga- niseeren. De industrie moet georganiseerd wor den met het oog op de oorlogsbehoeften en de productie vergroot worden in het kader van samenwerking met China en Mandsjoekwo. Konoje sprak de verwachting uit, dat het ge- heele volk zich met vreugde achter de regce- ring zou scharen om het einddoel, dat thans nog niet in zicht is, te bereiken. De regeering HhBH Tramwagens op houten wielen. Bij de tram in Dresden beproeft men een nieu we constructie voor wielen van tramwa gens. Het wiel bestaat niet meer geheel uit staal, maar tusschen loopvlak en as heeft men beukenhouten schijven aan gebracht,Hierdoor zou het hinderlijke stooten der wagens aanzienlijk worden verminderd en het irriteerend geknars der wielen in de bochten vermeden zal met geduld streven naar een bevredigende regeling van het conflict. De rede van den minister-president werd stormachtig toegejuicht. Na Konoje voerde de minister van Buiten- landsche Zaken, Hirota, het woord. Hij deelde mede, dat aan de Chineesche regeering door de goede diensten der Duitsche regeering de vol gende Japansche vredesvoorwaarden waren ge daan: 1. Staking van de pro-communistische, anti- Japansche en anti-Mandsjoerijsche politiek en samenwerking met Japan en Mandsjoekwo op den grondslag der anti-Kominternpolitiek. 2. Instelling van gedemilitariseerde zones on der speciaal bewind in bepaalde streken. 3. Een economisch verdrag tusschen Japan, China en Mandsjoekwo. 4. Schadeloosstelling voor de kosten van den oorlog. Hirota verklaarde in dit verband opnieuw, dat Japan in China geen territoriale bedoelin gen heeft. Daar de nationale Chineesche re geering getoond heeft niet oprecht met Japan te willen onderhandelen, heeft Japan moeten steunen op het nieuwe bewind te Peiping. Japan erkent niet alleen de rechten en be langen van derde mogendheden in de bezette gedeelten van China, doch wil ook de deur voor alle mogendheden open laten en de cul- tureele en economische medewerking dier sta ten welkom heeten. Het hoopt op de daad werkelijke medewerking der vreemde mogend heden bij het instellen van een nieuwe orde in het Verre Oosten. Hirota sprak verder over de betrekkingen met Italië en het rechtsche Spanje. Wat Moskou betreft, wil Japan normale betrekkingen, doch het staat op zijn rechten in de visscherij-kwes tie en ten aanzien van Noord-Sachalin. Het Chineesch-Russische niet-aanvalsverdrag en de ondermijning van het Chineesche volk door de Komintern vraagt de bijzondere aan dacht. Japan beschouwt deze omstandigheden als uiterst ernstig. De minister verklaarde verder de hand having van vriendschappelijke betrekkin gen met de Vereenigde Staten en Engeland te wenschen. Japan hoopt, dat Engeland de Japansche positie in Oost-Azië begrijpt. Hirota wijdde hartelijke woorden aan de betrekkingen met Duitschland en aan het a.nti-Komintem-pact. Tenslotte drong Hirota aan op nauwe cul- tureele samenwerking tusschen alle staten. Generaal Ljoe Sjih, de gouverneur van Honan, is volgens Chineesche berichten in hechtenis genomen onder beschuldiging van militair plichtsverzuim. Deze generaal werd als een der vooraanstaande aanhangers van Tsjang Kai Sjek beschouwd. Op hun jaarlijksche conferentie hebben de bisschoppen der Vereenigde Staten hun bezorgd heid uitgesproken over het steeds grooter wor dende drankmisbruik. Het alcoholprobleem is in de Ver. Staten wederom zoo brandend gewor den, dat de wederinvoering van de prohibitie niet onmogelijk is, als niet spoedig energiek te genmaatregelen worden genomen. De schuldigen zijn niet de brouwerijen, doch de distillateurs. Het katholieke tijdschrift „America" wijst er op, dat geen wettelijke maatregelen het kwaad kunnen tegengaan doch dat de ouders het op groeiende geslacht tegen het misbruik van alco holische dranken moeten waarschuwen. TALLINN, 22 Jan. (D. N. B.) Een onder zoek heeft plaats gehad inzake het grens incident, waarbij twee Sovjet-Russische grens wachten door Estlandsche grenswachten wer den doodgeschoten. Dit onderzoek, waaraan be halve door vertegenwoordigers van de Est landsche autoriteiten ook door den chef van de Sovjet-Russische grenswacht is deelgeno men, heeft uitgewezen, dat het incident zich op een afstand van 325 tot 385 meter van de grens op Estlandsch gebied heeft afgespeeld. SALAMANCA, 22 Januari (Havas) Een. linksch escadrille heeft, op een hoogte van 4000 M. vliegend, een twintigtal bommen op de stad Salamanca laten vallen. De bommen vielen ver van ieder gebouw van militairen aard, aldus de officieele mede- deeling. Zeven menschen kwamen om het leven, terwijl 34 personen gewond werden. Van de zijde van Franco's luchtmacht werd Reus gebombardeerd. Hierbij zouden dertig dooden en een veertigtal gewonden zijn. Intusschen duurt de strijd om Teruel nog steeds voort. Hieromtrent meldt het officieele communiqué van het rechtsche hoofdkwartier: Aan het front van Teruel zijn de rechtsche troe pen opgerukt aan de oevers van de Alfambra. Het ministerie van Landsverdediging deelt mede: Wij hebben alle vijandelijke 'aanvallen aan 't front van Teruel afgeslagen, zonder dat er wij zigingen van beteekenis in de stellingen kwa men. De vijandelijke luchtmacht heeft machine geweervuur op onze stellingen gelost. Van de andere fronten valt niets te melden". De gouverneur van Aragon, Mantecon, heeft op doorreis te Barcelona met betrekking tot den toestand te Teruel verklaard, dat zich in de stad nog 4000 personen bevinden, wier trouw aan de regeering vaststaat. Hij deelde verder mede, dat voor de volgende week alle diensten weder zullen beginnen te werken. Volgens hem zouden de rechtschen in de stad ongeveer 3000 personen terechtgesteld hebben. Allé rechtsche autoriteiten waren gearresteerd, behalve de burgemeester, die heeft kunnen ont komen. PARIJS, 22 Jan. (Havas) Bij de stemming over de motie van vertrouwen in de nieuwe Fransche regeering, hebben zich de volgende kamerleden onthouden: 55 leden van de republikeinsche federatie, 3 onafhankelijken der republikeinsche en natio nale unie, 8 leden der Fransche sociale party, 6 onafhankelijke republikeinen, 10 onafhanke lijken der volksactie, 1 volksdemocraat, 2 onaf hankelijke agrariërs, 14 leden der onafhankelijke republikeinen en sociale actie, 3 leden der de mocratische linkerzijde, 1 linksch onafhanke lijke en één lid der linksche republikeinsche alliantie en onafhankelijk radicalen. In totaal hebben dus 104 kamerleden blanco gestemd. Voorts waren tien afgevaardigden met verlof afwezig. Herriot presideerde de Kamer. Onze Romeinsche correspondent schrijft ons: Het dagblad „La Tribuna" meldt, dat het co mité van het Internationaal Eucharistisch Con gres te Boedapest den wensch te kennen heeft gegeven, dat Italië op het congres ook verte genwoordigd zal worden door een groep Ethio piërs. Het blad deelt verder mee, dat het Mi nisterie van Italiaansch Afrika, op het verne men van dien wensch, besloten heeft voor de deelneming aan het Eucharistisch Congres door Ethiopië zorg te dragen. BOEKAREST, 22 Jan. (Havas) De Russi sche gezant Michael Ostrovski heeft den Roe- meenschen koning zijn terugroepingsbrieven overhandigd. Zooals men zich zal herinneren, had Ostrovski zijn regeering verzocht hem terug te roepen, aangezien hij van meening is, dat zijn handhaving in Boekarest geen nut meer biedt, gezien de ontwikkeling van de politiek in Roe menië. Ostrovksi zal Boekarest zonder verwijl verlaten. Tot nader order zal de legatie be heerd worden door een zaakgelastgde. BRUSSEL, 21 Jan. (Belga). Frangois Gijsse ling, die in de Barmat-zaak tot vijf jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, is in hooger be roep gegaan. Ferdinand de Vreese heeft geen beroep aangeteekend. Meyer Loewenstein, die zich in Nederland op houdt, heeft niets van zich laten hooren, even min als Henri Barmat, die in Polen verblijf houdt. Te Huur op mooi punt b/d Hyacinthenlaan, 7 kamers, w.o. badkamer, f40.p. m. U kunt huren per eersten Febr., Maart, April en Mei. Bevr. op het werk en bij S. Veldkamp, van Dortstraat 90, Tel. 16373 Bjj de motie van vertrouwen in de nieuwe Fran sche regeering onthielden 104 leden der Kamer zich van stemming. Salamanca door een linksch Spaansch escadrille gebombardeerd. Konoje en Hirota geven in het Japansche par lement een uiteenzetting van Tokio's buiten- landsche politiek. Benoeming in het bisdom Haarlem. De ontvangsten der Ned. Spoorwegen in 1937 ongeveer 4 millioen hooger dan in 1936. Verwachting: meest matige, Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind, nevelig tot j= S zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. jE Hoogste barometerstand 776.8 te Ziirieh. Laagste barometerstand 737.9 te Janmayen. Zon op 7.58 - onder 4.26 - licht op 4.56 Maan op nam. - onder v.m. 10.05 23 Januari L. K. II WEENEN, 21 Jan. (Havas) De Oosten- rijksche regeering heeft te Praag geprotesteerd tegen de beperkingen, welke door de Tsjechi sche autoriteiten aan de Oostenrijksche bewo ners in het Tsjechische grensgebied worden op gelegd. Men wil trachten tot een overeenkomst te komen. Van verschillende zijden houdt men rekening met de mogelijkheid dat de H. Vader reeds bin nenkort naar zijn buitenverblijf te Castel Gan dolfo zal gaan; de Pauselijke appartementen worden daar ten minste al gereed gemaakt om den hoogen gast te ontvangen. Het is bekend, dat het verblijf in Castel Gandolfo steeds een buitengewoon goeden invloed op den gezond heidstoestand van den H. Vader heeft. De Paus zou hier veel meer rust houden dan in het Vati- caan. Van den anderen kant is, zooals men weet, tegen Mei as. het bezoek van den Duit- schen Rijkskanselier Adolf Hitler aangekondigd. Wanneer de Paus vlak voor zijn komst, aldus Kipa, het Vaticaan zou verlaten, dan zou men dat als een onvriendelijke daad kunnen uitleg gen, terwijl wanneer de H. Vader thans naar Castel Gandolfo vertrekt, dit alles geschiedt in verband met zijn gezondheidstoestand. CAIRO, 22 Jan. (Reuter) Walter Emery, die veertien dagen geleden een graf uit de eerste dynastie der Egyptsche koningen heeft opgegraven, heeft thans een graf van een edel man uit de tweede dynastie opgegraven by Sakkara. Het graf is meer dan vijfduizend jaar oud. BOEKAREST, 22 Januari. (D.N.B.) Uit Ge nève wordt gemeld, dat de minister van Bui- tenlandsche Zaken van Roemenië, Micescoe, zich over eenige dagen naar Londen zal be geven om met de leidende Engelsche staats lieden besprekingen te voeren. INg i t ((hhiiiiiiiiiiiiium;/!;; 7 i#/. Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: Vorige stand: 773.9 773.9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1