F BR£CH-COKES?a™P(s'®®n'sJ(oJeiita^el B I OPRUIMING MUZIEK COeridol IETS NIEUWS! MIDDENSTANDS INSTITUUT INCASSO-BANK N.V. W. ALPHENAAR jmm wn2 m r« ril Haarlem, 22 Jan. Kort en volledig CREDIETEN SAFE-DEPOSIT RADIO MOORS V voor Ontbijt- en Koffietafel UNKE'S ROGGEBROODFABRIEK - HAARLEM KUNSTGEBITTEN MET GARANTIE ZATERDAG 22 JANUARI 1938 FUNKE'S GESTOOMD ROGGEBROOD Eens geprobeerd - Altijd begeerd Spaarnwouderstraat 39 - Tel .11062 f 11065 Ned. Kath. Graf. Bond "«Weldadigheid naar Vermogen" Sophiastraat 2d. Programma Radio-Centrale St. Josephsgezellenvereeniging Haarlem I „SCHEP VREUGDE IN HET LEVEN" De Nationale Revue op dreef 1 OF 3 „NAARLINGEN"? Aanrijding bij de Marnixstraat TEGEN ONZE BEKENDE LAGE PRIJZEN OUDE INBRAKEN OPGEHELDERD Diefstal van koperafval UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE COMITÉ VAN KATH. ACTIE KRUISWEG 59 HAARLEM BENNEBROEK BALANS KRUISWEG 49 AGENDA Bioscopen 23 Januari Bioscopen 24 Januari Bioscopen Apotheekdiensten RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN (RONDMODEL) 't Is verrukkelijk, vooral met boter, kaas, jam, etc. - Uw eigen bakker kan het U bezorgen, doch eisch dat men U ook inder daad FUNKE's gestoomd Roggebrood levert STAD Nog steeds is de begrooting voor 1937 voor Harlem niet goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Het gemeentebestuur van Haarlem had ter tkkking van het tekort van ruim vier ton een t^roep gedaan op de Regeering om een extra- Hidrage te verkrijgen uit het Werkloosheids- Sübsidiefonds en daarvan zijn onderhandelingen 'bet Gedeputeerde Staten en de (Regeerings)- c°mmissie van Overleg het gevolg geweest, die een jaar duurden. Nadat op advies der bertimissie reeds in de oorspronkelijke begrooting "e presentiegelden van de leden van den raad eb van de stembureaux waren verlaagd, de vrije betoon voor de raadsleden was afgeschaft, de ^bsidies voor schoolreisjes waren vervallen, de "•tgaven voor Hout en plantsoenen en een aan tal 6. onderhoudskosten waren verlaagd, hebben en W. later nog eenige wenschen van de com missie te hooren gekregen betreffende een aan- onverplichte onderwijsuitgaven en het sub- si<3ie aan Haarlems Bloei, dat zij niet op ƒ5000, boch op ƒ2500 wilde stellen. B. en W. hebben ben raad medegedeeld, dat zij gedaan hebben Ht zij konden en dat verder verzet niet meer ^aten kan, zoodat zij adviseeren de nog ge- ^hschte bezuinigingen toe te passen. Alles bij e'kaar kan er dan 11.065 minder worden uit geven, en zal de gemeente Haarlerrj het bsnoodigde subsidie van 394,935 toegewezen hijgen om het tekort op de begrooting voor 1937 16 dekken. Het is voor de Haarlemmers zeker een gerust- helling, dat op hun uitgiaven, blijkens het onder- 8°ek van B. en W., van Gedeputeerde Staten en v'ah de Commissie van Overleg, nu niets meer ^toinigd kan worden en voor B. en W, van Harlem is het een pluimpje, dat de Rijks- en bfovinciale dwarskijkers niet meer dan maar een 'bttele 11.000 uit de begrooting hebben kunnen Gijpen. Er blijkt uit, dat in Haarlem de uiteri- he zuinigheid wordt betracht. Toch zullen velen hch afvragen of het wel noodig is geweest om "e goedkeuring der begrooting voor zóó weinig jaar lang op te houden. Onder de opgelegde ^zuinigingen is b.v. een intrekking van de be- 'toning aan het onderwijzend personeel der bag-openluchtschool, ontslag van drie kweeke- ''bgen met acte, intrekking van het subsidie Voor schoolreisjes tot een bedrag van 250 en balveering van het subsidie voor Haarlems Bloei. Weinigheden! Uiterste zuinigheid is zeer ge- ^enscht, maar men hoede zich toch ook voor ^Peuter met het gevaar, dat door de boomen groote bosch niet meer wordt gezien. >Hinsdag 25 Januari a.s. houdt de afdeeling *marlem van den Ned. Kath. Graf. Bond des v°nds om acht uur in het gebouw St. Bavo ,en ledenvergadering. Aan de orde komen hkiezing vertegenwoordigers vakgroep typo- ?rafie en rasterdiepdruk, bestuursverkiezing en ehandeling begrooting 1938. b eel Nederland kijkt straks naar onze (j. schoone vlag, e hoog in top ons geluk vertoont van dag w tot dag; ''t bij deez' blijde vreugd dan snel bedenken, aUw aan „Weldadigheid" iets extra's schenken telefoon 12255 - Postgiro 212793. Zondag 23 Januari programma 1: Hilversum II. ^togramma 2: Hilversum I. programma 3; 8.30 Diversen, 8.50 Keulen, 9.50 K' Brussel, 11.20 Keulen, 1.20 Ned. Brussel, 2.05 j^ijs Radio, 2.20 Fr. Brussel, 2.35 Ned. Brussel, Keulen, 5.20 Parijs Radio, 7.20 pauze, 7.25 jollen, 9.30 Boedapest, 10.05 Berlijn, 8.30 Ned. Kissel, 12.50 Droitwich, 2.20 Diversen, 2.40 v oitwich, 4.20 London Regional, 4.40 Droit- 5.20 Weenen, 6.20 Droitwich, 9.25 London K®?°nal, 10.50 Droitwich, 11.00 Boedapest, 11.20 rÜs Radio, 8.30 Diversen. Weekagenda 5°hdagGeen spreek uur bij den Praeses. •30—10.30 gelegenheid tot ontspanning, afeltennisclub OZ. ^aandag: 8 war damclub T. E. P.; tooneel- ®etitie v. St. Genesius. k 'bsdag; 9.30 schola cantorum; cursus E. H. O. §t °fnsdag: 8.30 verplichte avond; parochie fBiduina; Missie-avond, kinderdag 9.00 schola cantorum; ontwikke lclub J'Üdag: 8.00 biljartclub Haarlem I. terdag: 8.00 tafeltennis O. Z. °hdag 30 Januari a.s. wederopvoering van het Tooneelstuk „Jeugd in nood". Deze opvoe ring heeft plaats in het Gezellenhuis, Jans straat 59. St. Jfs. Gezellenver. District Haarlem Donderdag 27 Jan. a.s. heeft er een districts- senioraatsvergadering plaats om 8.15 in het Gezellenhuis, Jansstraat 59. Alle seniores of plaatsvervangers worden dringend verzocht aanwezig te zijn. Het gezelschap vlugge, vroolijke, kleur- en klankrijke artisten, dat onder den naam van Nationale Revue en onder leiding van Bob Peters voor enkele avonden de Gemeentelijke Concertzaal van aanzien doet veranderen, maakte Vrijdag zijn entree. En dat entree was heel goed. Men kan van een revue van alles verlangen en men kan er van alles in onderbrengen. Met. „Schep vreugde in het leven" is ten deele het oude recept gevolgd. Er is een aantal fleurige tafereelen in mooie décors van Joop Geesink; er is een flinke dosis humor, waarvoor zich op de eerste plaats de buitengewoon gezellige ko miek Lou Bandy verantwoordelijk stelt en waarin Matthieu van Eysden, Frans Bogaert en Dries Krijn een flink aandeel nemen; er is wel luidende zang van Beppie de Vries, waarbij het orkest van Julius Susan niet vergeten mag wor den; er is een overvloed van vlot uitgevoerde dansen door de vierentwintig girls en er is nog veel meer, dat men bij een dergelijke goed opgezette en royaal uitgevoerde vertooning ver wacht. Maar er is ook nog wel iets bijzonders en dit wordt geleverd door twee ongemeen elastische medewerkers, Guusje Brox en Piet Brecht. Met hun schier onmogelijke lichaamsverdraaiingen, soms in een leuke scène zooals de acrobatische parodie Three o'clock in the morning, brengen zij een welkome afwisseling in de bekende revue aardigheden. Hun optreden vormt een clownerie van het goede soort. Op het punt van prachtig geënsceneerde fina les hebben de verwende revue-bezoekers wel mooiere en vooral rijkere dingen gezien, maar meer dan één tafereel was toch een bekoring voor het oog. Hierbij denken we vooral aan het vogelballet en de herinnering aan de „Lustige Witwe". Er zat een prettige vaart in het geheel en de lach was nooit uit de zaal. De verschillende sketches gingen er goed in en dat Lou Bandy er slag van heeft om vóór het doek de gasten telkens weer een poos grappig bezig te hou den is bekend. Deze revue mag in alle opzichten gezien wor den. De aankleeding is fraai, sterk variëerend en daarbij behoorlijk decent. Eén onderdeeltje, maar in het groote geheel deed ons minder aangenaam aan: het parodistisch gebruik van een bekenden kerktoon in een komische scène Maar overigens was het een en al genietelijke humor, opwekkende beweging en bonte pracht. Wie eens vreugde in het leven wil scheppen kan bij de Nationale Revue terecht! H. B. v. d. S. In den nacht van 21 op 22 October was het duister te Lisse. En in die duisternis fietste een man. Komt meer voor, zult u zeggen. En dat is heel juist gezegd. Die man was dronken. Hij slingerde over den weg, lalde een lied en was toch verre van vroolijk. In denzelfden nacht stonden eenige jonge mannen wat na te praten. Zij zagen den man naderen, zagen hem slingeren en hoorden zijn gelal. Zoo begrepen zij, dat hij dronken was. Hij was het wel meer geweest. Komt ook meer voor. De knapen wisten, juist omdat de man nog welderes dronken was, dat hij een kwaden dronk had. Letterlijk om niets placht hij dan te vragen: Mot je wat? Het feit, dat iemands houding hem niet aanstond veroorzaakte in dien toestand een uitgezochte collectie scheld woorden en een strootje was al genoeg om een flink partijtje te gaan bakkeleien. Dit alles bij zijn nadering overwegende, hiel den de jongemannen zich muisjesstil in het duister van den nacht, den man dus gelegen heid gevende voorbij te rijden zonder kwaad te stichten. Doch de dronken man blikte door het duis ter en zag de jongens. En hun houding stond hem niet aan. Het werd dus schelden. Hij maakte de jongens, die niets ge- of misdaan hadden, alleen maar toevallig het netvlies van zijn oog raakten, uit voor hengsten en duiven melkers en zoo voort. Toen was het even stil, doch weldra klonk als kroon op het werk een luid laten we zeggen: Naarling, door den Oc- tobernacht. En waarom, weten we niet, maar een van de knapen was er van overtuigd, dat dat laat ste scheldwoord voor hem persoonlijk bedoeld was. En daar hij zich niet zoo maar liet beleedi- gen, zelfs niet door een dronken man met een kwaden dronk, maakte hij er werk van. Ook dat komt meer voor. Dies stonden en de man en de drie jongens voor den politie-rechter. De man beschuldigd van beleediging en de jongens als getuigen. Het verhoor liep op rolletjes. Ze waren geen familie van herdachte en 'bereid hun ver klaringen onder eede af te leggen. (Dat zijn de twee eerste vragen, die de rechter den ge tuige stelt). Zij wisten te vertellen, dat verdachte had gescholden, maar ze wisten niet zoo heel zeker meer, of de man nu dat laatste scheldwoord in enkel- of meervoud had geroepen. Voor dien twijfel waren verschillende rede nen. Ten eerste was het alweer maanden ge leden en ze konden niet alle scheldwoorden onthouden, die hun oor troffen. Ten tweede was het nacht, de aangewezen tijd dus om te slapen en niet om met wiskunstige zeker heid uitlatingen van derden in het geheugen te pompen. En ten derde had de man nu niet be paald heel duidelijk gescholden. De officier van justitie hield rekening met verdachte's toenmaligen dronken toestand en met het feit, dat hij reeds 5 maal wegens dronkenschap veroordeeld was en eischte 10 boete. Doch we kunnen nu niet schrijven dat de rechter er 8 van maakte. Want door den twijfel van de jongens kwam niet onomstootelijk vast te staan, dat de man in het enkelvoud gescholden had. De mogelijk heid bestond, dat de man hen allen, en bloc, had bedoeld. En in dat geval was de jongen niet persoon lijk beleedigd. Bij gebrek aan bewijs werd de man vrijge sproken. Had de man dien eenen jongen beleedigd, dan zou hij in dit geval 10 hebben moeten neer tellen. Doch, waar men nu aanneemt, dat hij er drie beleedigde, gaat hij vrijuit.... Hij kroop door de maa^n van het rechterlijk net. Gistermiddag had op den hoek van de Mar nixstraat en de Stuyvesantstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een personen auto. Beide werden zoodanig beschadigd, dat zij moesten worden weg'gesleept. De personenauto verleende geen voorrang aan het verkeer van rechts, doch de vrachtauto, bestuurd door een bloemenhandelaar uit Nieuw Vennep reed met te groote snelheid, en zat bovendien links in den bocht. Van het gebeurde werd proces-verbaal opge maakt. Het Hollandsch Bloembollenkweekers Genoot schap houdt Maandag 7 Maart, des morgens om half elf bij Brinkmann, zijn 57e algemeene ver gadering. De afd. Haarlem van het Algemeen Neder - landsch Verbond hield haar jaarlijksche leden vergadering, waarop de jaarverslagen van den secretaris en penningmeesteresse werden uitge bracht. Verschillende lezingen werden gehouden. De afd. Boekverspreiding deed nuttig werk. Er was een klein batig saldo. Het bestuur be staat uit mr. J. Hoog, voorzitter, mej. W. J. Francken, penningmeesteresse, ir. P. N. Max en mr. C. M. J. de Jongh, secretaris. De toestand van de juffrouw, die Vrijdag ochtend op de Leidschevaart zulk een ongeluk- kigen val maakte, dat zij met 'n armbreuk en een schedelbasisfractuür in de Mariastichting moest worden opgenomen, is momenteel niet ongunstig. Aan de Universteit te Leiden is geslaagd voor de gezamenlijke tentamina in de natuur kundige vakken van het candidaatsexamen in de geneeskunde: mej. C. M. Bruin te Heem stede. Het Bachconcert, dat op 25 Januari a.s. werd vastgesteld, zal tot nader datum worden uitge steld als de nationale feestdag op dezen datum valt. Chineesche pagoden, Oostersche ornamenten, rijke borduursels; in hetm idden daarvan Okito, omringd door zijn staf en zeldzame schitterende apparten. Okito weet een sfeer te scheppen, die de menschen boeit en heel dew ereld verbaasd heeft doen tstaan. Alle trucs en illusies zijn door hemzelf uitgevonden. Hij bereisde alle landen en kwam in aanraking met vele grooten der aarde. Thans maakt hij met zijn Chineesche Tooverrevue een tournée door ons land en komt in den Stadsschouwburg op 25, 26 en 27 Januari gastvoorstellingen geven. De erkende Nederlandsche Examen-Vereeni- gingen hebben zoo juist de resultaten gepubli ceerd der door hun gehouden examens in De cember j.l. Voor het praktijk-examen Engelsche Handels correspondentie slaagden o. a. onze stadgenoo- ten de heeren W. van der Kolk (Ver. v. Leer), H. Groen (Merc.), D. Wesseling (Lithe), J. van der Pel (Lithe), M. van der Kolk (Ver. v. Leer.) en J. A. Sturm (Lithe en Ver. v. Leer.), zes der langemelde leerlingen van Moore's School of Commerce, Frans Halsstraat 1, te Haarlem. 16 RIJKSSTRAATWEG 16-TEL. 16726 Spreekuren iederen morgen van 9-12 uur Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag van 7-9 uur Spreekuren Gr. Houtstr. 99 - Tel. 13728 iederen middag van 1.30-4 uur Avondspreekuren Maandag, Woensdag enVrijdagv.7-9u. Wederom is de Haarlemsche recherche erin geslaagd de daders van eenige oude inbraken op te sporen. Deze maal de personen, die op 6 Januari 1935 een mislukte poging tot inbraak hebben gepleegd in het Frans Halstheater en op 29 Juli van dat zelfde jaar bij een ijshandelaar aan den Burgwal, waar zij 350 buit maakten. Twee van de vier schuldigen P. en R. van I. waren reeds in arrest gesteld in verband met den roofoverval op een handelaar aan de Ged. Oudegracht, welk misdrijf, vier jaar geleden ge pleegd, verleden week werd opgehelderd. Bovendien zijn nog aangehouden de 29-jarige De V. en een 23-jarige P. S., beiden uit Haar lem. Op den laatsten na hebben allen het hun ten laste gelegde bekend. P. S. en P. hebben zich schuldig gemaakt aan de poging tot inbraak in het Frans Hals-theater; gevieren hebben, zij den kraak op den Burgwal gepleegd. De politie heeft een 64-jarigen koopman aan gehouden, die ervan verdacht wordt ongeveer 40 kg. koperafval te hebben gestolen uit de Centrale Werkplaats aan de Spaarnwouder straat. De man beweert het afval in bewaring te heb ben gekregen van iemand, die inmiddels is over leden. Bij een opkooper is het koper in beslag genomen. De man werd in bewaring gesteld. Een gouden echtpaar Op 8 Februari a.s. zal het echtpaar H. G. Versteeg en C. v. Haas teren, wonende Glipperweg 76, zijn gouden hu welijksfeest herdenken. Hoewel de geboorteplaats van de beide oud jes Leiden was, hebben zij het grootste gedeelte van hun leven aan den Glip gewoond. Drie jaar na hun huwelijk vestigden zij zich aan den Glip, de laatste 35 jaar in het huisje bij de Glipperbrug, waar zij thans nog ownen. De man is nu geen schoenmaker meer, omdat zijn gezondheid en zijn meer gevorderde leeftijd dit niet meer toelieten. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, die allen nog in leven zijn, en nu gezamenlijk 19 kleinkinderen hebben. Gisteren zijn de bruidsdagen ingegaan en toen de Glipbewoners vernamen dat er een gouden echtpaar in „hun dorpje" was, werd er een comité gevormd dat zou trachten dit heug lijk feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Dus circuleerde er een lijst, waarop vrij alge meen werd geteekend, eerstens om een gepaste versiering aan te brengen, maar ook en vooral om een stoffelijk blijk van genegenheid aan te bieden. In het eerste is het comité alvast goed ge slaagd. Voor de woning werd een fraaie eere poort gebouwd, met slingers naar het huis, wat des avonds, met de noodige lampions er in, 'n aardig effect opleverde, terwijl de familie de woning zelf een feestelijk aanzien gaf. Toen het bruidspaar Donderdagavond per tram uit Leiden arriveerde, stonden bij de eerepoort honderden Glipbewoners, die het gou den paar luide toejuichten. Feestelijk werd het door bruidjes ontvangen. Het „Lang zullen zij leven" daverde door den stillen avond. Reeds waren vele bloemen en vruchtenman den gezonden, o.a. van de Glipbewoners, van Centraal R.K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Zondag 23 Jan, 8.15 uur: Eerste Donateurs avond Haarlems Gem. Tooneel Thalia in den Stadsschouwburg. Maandag 24 Januari, 8.15 uur: Tweede dona teursavond Haarlems Gem. Tooneel „Thalia in den Stadsschouwburg. 8.30 uur: Repetitie van de R.K. Gemengde tooneelvereeniging „Ludamus" in het clubhuis, Raadhuisstraat 11, Haarlem-Noord. 8.45 uur: cursus in wijsbegeerte voor leden van G. en W., door den zeereerw. heer pater F. J. van de Vrande M.S.C., in het gebouw der St. Elisabethsvereeniging, Janaltraat 49. 25 Januari 2.30 uur: bestuursvergadering van de St. Martha-vereeniging in het Tehuis Ko ninginneweg 8bis. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in het gebouw „St. Bavo." 8.30 uur: cursus leekenapostolaat in het Ver- eenigingsgebouw Bagijnhof door de E.E. Paters Strijbosch en Van de Vrande. Woensdag 26 Januari 2.30 uur: Prettige mid dag voor de kinderen der leden van den R.K. Vrouwenbond in De Leeuwerik. 2.30 uur: repetitie jongensafd. gymnastiek R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal, Eemstraat, Haarlem- Noord. 5 uur: repetitie gymnastiek jongensafdeeling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried", in de schooi aan het Zandvoorterpad Overveen. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. 8.30 uur: cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" in gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Cursus over de Encycliek „Quadra- gesimo Anno" van het Comité van Katholieke Actie voor alle Katholieken in Gebouw St. Bavo. DONDERDAG 27 Januari 4.30 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdeeling R.K. Sportvereeni ging „Hercules Winfried" in de school aan de Tempeliersstraat 1. 6 uur: repetitie gymnastiek van de R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" voor de Adspiranten Aloysiusschool. 7.15 uur: repetitie gymnastiek meisjesafd. R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen. 8.15 uur: repetitie R.K. Harmonie „Utile Dul- ci" in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: repetitie gymnastiek R.K. Sportver eeniging „Hercules Winfried" in de Doelenzaal voor dames. 8.30 uur: repetitie Tafeltennis R.K. Sportver eeniging „Hercules Winfried" in de R.K. School aan de Nieuwe Gracht. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R.K. Re- classeeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt. 8.30 uur: repetitie R.K. Gemengd Tooneel „Thalia" in het „Hof van Holland", Groote Markt. VRIJDAG 28 Januari 4.30 uur: gymnastiek- repetitie van de Kleuterafdeeling R.K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. School Westergracht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: gymnastiek-repetitie jongensafdee ling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: repetitie Rederijkerskamer „Alber- dingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaard straat 17. 8.15 uur: Tooneelavond „Geloof en Weten schap" in den Stadsschouwburg. 8.30 uur: gymnastiek-repetitie heerenafdeeling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R.K. school aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG 29 Januari 5.30 uur: gymnastiek- repetitie kleuterafd. van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. 6.30 uur: gymnastiek-repetitie jongensafdee ling van de Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de Broedersschool aan 't Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van vergaderingen ver zocht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. kinderen der naaste buren en van de vereeni- ging „De Hanze." Gladde wegen De vorst maakte heden morgen vooral de betumwegen tot ijsbanen. Van openbare werken werden dan ook zand- strooiers uitgezonden, zoodat gevaar voor 't ver keer spoedig geweken was. Teraardebestelling Willie Kuiper Zaterdag morgen had op de R.K. begraafplaats te Ben- nebroek onder vrij groote belangstelling de ter aardebestelling plaats van het zoontje van de familie Kuiper, dat Woensdag op zoo tragischs wijze door verdrinking om het leven kwam. Het kerkgebouw was vrijwel geheel gevuld, waaronder behalve de schoolkinderen ook velen uit de buurt der Talmastraat. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot door een viertal jongens naar zijn laatste rustplaats gedragen, waar kapelaan Verbeek de absoute verrichtte. Onder de vele bloemen die het kistje dekte was ook een prachtig bloemstuk der buren. Zeer onder den indruk en begaan met het lot der ouders verlieten de aanwezigen den dooden- akker. School aan Crayenestersingel. De bouw van de nieuwe Openbare Lagere School aan den Crayenestersingel onder architectuur van den heer Corringa is Donderdagmorgen gegund aan den op één na laagsten inschrijver, den heer H. Klaassen te Heemstede voor een bedrag van ƒ46.848. De laagste inschrijver was Joh. v. d. Putten te Haarlem voor een bedrag van 45.950 Verbetering Kerklaan. Het gedeelte Kerk- laan, gelegen tusschen de Wittebrug en de Bavobrug, zuidelijk van den rijweg, is in een zeer slechten staat, in tegensteling met het zoo goed in orde zijnde overige gedeelte van die laan. Dit weggedeelte behoeft echter niet alleen uit een aesthetisch oogpunt, maar vooral in het belang van de daaraan grenzende per- ceelen dringend verbetering. De kosten van uitvoering van de verschillende werkzaamheden worden geraamd op rond 5000.B. en W. vragen daarvoor dit cre- diet. tegen zakelijke of persoonlijke zeker heid. loketten te huur van 5.— en hooger. Geldleenïng B. en W. stellen den Raad voor ten laste van de gemeente een geldlee- ning aan te gaan met de Coöperatieve Zuivel- bank, te Leeuwarden, tot een nominaal bedrag van f 113.000.tegen een rente van 3 1/8 pCt., koers 100 pCt. voor 14 jaar. De gelden zijn bestemd voor: vervroegde aflossing van het restant der 4% geldleening 1936, groot oorspronkelijk f 100.000, aangegaan krachtens raadsbesluit van 27 Fe bruari 1936, welk restant op 1 April 1938 nog bedraagt f 89.000, dekking kosten terrein Raad huisplein f 17.481.25, verbetering Heerenweg hoek Rijnstraat f 2.899.30, verbouw Verver- schingshuis f2.511.07, uitbreiding toiletten Groenendaal f 1.108.38. Totaal f 113.000. De gelden zullen worden opgenomen op 1 April 1938. Wijziging Bouw- en Woningverordening B. en W. schrijven aan den Raad: De centraal bemalen hoofdrioleering met haar zijtakken is geleidelijk zoover uitgebreid, dat een belangrijk gedeelte van de in de ge meente aanwezige gebouwen en nog te stich ten gebouwen, hun afvalwater kunnen loozen op een gemeenteriool, dat in verbinding staat met de hoofdrioleering. De z.g.n. droogweerafvoer van die perceelen zal derhalve niet meer geschieden op diverse plaatsen op de openbare wateren in de ge meente, doch de afvoer dier rioolstoffen zal uit sluitend geschieden door middel van het riool gemaal. Op grond daarvan is de aanwezigheid van beerputten, welke tot dusver ingeschakeld moe ten worden tusschen de gebouwen en het rioolgemaal, overbodig. Daar derhalve in het vervolg het plaatsen van beerputten niet steeds noodzakelijk is, dient uitdrukkelijk in de verordening te worden bepaald in welke gevallen de verplichting tot het maken van beerputten niet aanwezig is. B. en W. stellen daarom voor, art. 135 der Bouw- en Woningverordening aan te vullen. Gemeenteraad. De agenda voor de verga dering van den raad der gemeente Heemstede op Dinsdag 25 Januari 1938, des morgens om 10 uur, bevat o.m. de volgende punten: Behandeling begrootingen 1938. Gaslevering aan Vogelenzang. Verbreeding Leidschevaartweg en wegen ten Westen van dien weg. Natriumverlichting langs Zandvoortschelaan en Leidschevaartweg. Aankoop grond Noordzijde Zandvoortschelaan hoek Zandvoorter Allée (12). R. K. Zieken- en Aanvullingsfonds Het R. K. Zieken- en Aanvullingsfonds Bennebroek Vogelenzang en Omstreken hield Donderdag avond zijn jaarvergadering in het R. K. Ver- eenigingsgebouw alhier. De secretaris gaf hierna een overzicht van het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het ledental van 605 op 1 Jan. 1937 terugliep tot 593 op 31 Dec. Aan 171 leden werd in het afgeloopen jaar litkeering gedaan in 215 ziektegevallen. Van het jaarverslag van den penningmeester MERIDOL verjongt de huidC Geef uw huid eiken o vond de Meridol-verjongings kuur! Masseer het gezicht gedurende eenige oogen- blikken met Meridol-vet- crème I Reeds na enkele dagen is 't resultaat zicht baar. Ruwheid, schraal heid, kloofjes in de huid verdwijnen! Bescherm overdag de huid met een beschuttend laagje van Meridol-dagcrême, dat U tegen weer en wind behoedt. Uw huid vraagt om DOOZEN VANAF 25 er. TUBEN VANAF 30 a. Gebouw St. Bavo: RK. Raadsleden, half 3 Kanarievereeniging „Ons Genoegen", 8 uur Geel Wit, 8 uur Bestuur A. R. Keisver- Centrale Velsen, 4 uur Gew. zittingen, 4 en 7 uur. Gem. Concertgebouw: „Schep vreugde in het leven", kwart over 8. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht: Bijeenkomst Italiaansche Vereeniging „Dante Alighieri", half 9. Rembrandttheater: „Betoovering om La Bo hème, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur; „Stormduivels", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Adieu Parijs", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De Onweerstaanbare", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Mondaccordeonclub „Dindua", 8 uur. Stadsschouwburg: R.K. Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia", met „De vier jaargetijden", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Lou Bandy-revue: Schep vreugde in het leven", kwart over 8. Rembrandt-theater: „Java" (Mataram), half twaalf; „Betoovering om La Bohème", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Stormduivels", 2, 4,30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Adieu Parijs", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De verloren zoon", half twaalf; „De onweerstaanbare", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Chr. Gemengd Koor, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Haarl. Zanggenot, 8 uur; Com. Winterhulp, 8 uur. Café Rest. De Kroon, Gr. Markt: English Association. Lezing door prof. Charlton, 8 uur. Stadsschouwburg: R.K. Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia", met „De vier jaargetijden", 8 uur. Rembrandt-theater: „Betoovering om La Bo hème", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur; „Stormduivels", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Adieu Parijs", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De onweerstaanbare", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waarge nomen door Bosch en Vaart-apoth., B. en V.- straat 26; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6; Noorderapotheek, Jan Gijzenkade 181. isMIWllllil PHILIPS RADIO KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 11609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR zij vermeld een verlies van f 1169.61. Alleen aan ziekengeld werd uitgekeerd een bedrag van f 5332.91. Het kapitaal, dat op 1 Jan. 1937 f 7939.69 bedroeg, was op 1 Jan. 1938 vermin derd tot f 6765.20. Het aftredend bestuurslid, de heer R. Assen delft, werd bij acclamatie herkozen. Hierna was aan de orde een voorstel van het bestuur om art. 21 van het reglement te wijzi gen teneinde den financieelen toestand van het fonds eenigszins te verbeteren. De wijziging luidt als volgt: de uitkeering in art. 20 vermeld, zal hetzij achtereenvolgens, het zij bij tusschenpoozen geschieden over ten hoo- ste tien weken in hetzelfde kalenderjaar. Het voorstel werd zonder eenige discussie aangeno men. Na rondvraag volgde sluiting. IJMUIDEN, 22 Januari Rijksvischafslag Tarbot 1.55 tot 112 per kg., tong 1.16 tot 0.91 per kg., heilbot 0.94 per kg., griet 36.tot 17. per 50 kg., groote schol 13.50 tot 10.per 50 kg., middel schol 14.tot 12.per 50 kg., zetschol 21.tot 15.per 50 kg., kleinschol 18.tot 5.90 bot 11.tot 9.per 50 kg., schar 8.50 tot 5.80 per 50 kg., groote gul 12.50 tot 7.per 50 kg., kleine gul 10.tot 5.90 per 50 kg., wijting 7. tot 1.15 per 50 kg., kabeljauw 35.tot 22. per 125 kg., vleet 2.40 per stuk, leng 2.35 per stuk, koolvisch 0.60 per stuk. Trawlers: Holland 3 100 manden 1450.Per seus 100 manden 1670.Ita 80 manden 1360. Martha 70 manden 1130—, Beatrice 85 manden 1340.Sumatra 210 manden 2000.Emma 115 manden 1530.—, Julie Streiff 80 manden 1440.—. Loggers: KW 107 440.— KW 60 610.—, Sch. 196 500.—, Sch. 341 580.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zondag 23 Januari. Vloed: 8.03 voormiddag, 8.28 namiddag. IJMUIDEN, Maandag 24 Januari. Vloed: 8.55 voormiddag, 9.24 namiddag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5