Netv-Yorksche Beurs Sport en spel ^-KEMPINSKI MOEILIJKE TOCHTDEK PALERMO-RIJDERS rti DONDERDAG 27 JANUARI 1938 Sydney viert feest Bijna een millioen bezoekers trokken naar de stad Nieuw vliegrecord in Amerika Een onvrijwillige parachutesprong Gouden medaille voor Jean Batten JAN KIEPURA NAAR AMERIKA Internationale suiker overeenkomst Reeds 12 landen zijn tot ratificatie overgegaan Geslaagde proeftocht Wielrijder gedood Auto schepte den man, die tien tallen meters over den weg werd geslingerd Lijk van een vrouw opgehaald Consumptiemelk Technische hoogeschool Academische examens Machinisten-examen LAWNTENNIS VON CRAMM SLAAT MAC GRATH IN VIJF SETS De Australische kampioen schappen ROEIEN VERLAGING DER LASTEN VOOR DE ROEISPORT Instelling van een commissie te Amsterdam I KREEFTEN- EN OESTERWEEK VOETBAL IN ENGELAND Zege van Bradford op Stoke City Overgespeelde bekerwedstrijden en leaguewedstrijden in Engeland VOETBAL COLOMBES-STADION VERGROOT WORDT Uitbreiding met 25.000 plaatsen SCHERMEN K.O.O.S.-WAPENFEEST TE UTRECHT Van Mierlo wint degenwedstrijd voor militaire professeurs AUTOMOBILISME Nederlandsche équipes kwamen evenwel tijdig aan de con trole te Rome Slechts twee ploegen op de Stavanger-route Flauwe stemming met scherpe koersdalingen. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 Januari F amilieberichten Clearingkoersen Duitsche motorrijtuigen in ons land WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT - STOOMV AART LIJNEN FAILLISSEMENT EÜ Ns. 'O S Sa' Vra SYDNEY, 26 Jan. (Reuter) De honderd- vijfstigste verjaardag van de landing van kapi tein Philip, den eersten gouverneur van Nieuw Zuid-Wales, is met veel pracht en praal ge vierd. Bijna een millioen bezoekers waren naar Sydney gekomen om er de reconstructie der lan ding bij te wonen, waaraan ook inboorlingen hebben deelgenomen. Er scheen een heerlijk zonnetje. De viering doet in vele opzichten denken aan de kroningsfeesten te Londen. Er zijn veel wed strijden georganiseerd, waarvoor groote belang stelling bestaat. Ongeveer 5000 personen moesten door het Roode Kruis worden geholpen. LANGLEY FIELD (Virginia), 26 Jan. (A. N. P.) Luitenant kolonel R. Olds heeft in een 16 tons viermo.lorigen bommenwerper een nieuw transcontinentaal record voor militaire vlieg tuigen gevestigd door een afstand tusschen March Field in Californië en Langley Field af te leggen in 11 uur en 1 minuut. De vlucht werd beschreven als „zonder noemenswaardige ge beurtenissen". Het toestel is meestal op een hoogte van meer dan 11.000 voet gehouden en de vlucht maakte deel uit van de militaire opleiding. Nadat een vlieginstructeur in Californië met een leerling-vtoger een oefenvlucht had onder nomen en ooi eenige loopings had gemaakt, kwam hij bij zijn landing tot de ontstellende ontdekking, dat zijn leerling uit 't toestel ver dwenen was. Deze laatste verscheen echter weldra op het vliegveld en verklaarde in de lucht in slaap te zijn gevallen en daarbij ver geten te hebben zich in zijn stoel vast te bin den. Bij een der loopings werd hij uit het toestel geworpen, waardoor hij ontwaakte. Instinct matig trok hij zijn valscherm open, waarna hij veilig landde. PARIJS, 26 Jan. (A. N. P.) Op de heden te Parijs gehouden bijeenkomst van den algemee- nen raad van de Federation aeronautique in ternationale, waarbij Nederland werd vertegen woordigd door de heeren Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede en Wallaardt Sacré, res pectievelijk vice-voorzitter en algemeen se cretaris van de „Koninklijke Nederlandsche vereeniging voor de luchtvaart", werd de gou den medaille toegekend aan Jean Batten. De Nieuw Zeelandsche pilote werd o.a. candidaat gesteld door Nederland. Zij werd met groote meerderheid gekozen. WARSCHAU, 26 Jan. (P. A. T.) Binnen en kele dagen zal de bekende Poolsche tenor, Jan Kiepura, naax Amerika vertrekken, waar hij twee maanden zal blijven. In de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 6 Mei 1337 te Londen gesloten internationale over eenkomst, met protocol, betreffende de regeling van de productie en den afzet van suiker, zegt de regeering om. het volgende: Inderdaad is de thans tot stand gekomen internationale overeenkomst van aanmerkelijk wijdere strekking dan de in 1931 voor den duur van vijf jaar gesloten z.g. Chadboume-over- eenkomst. Aan die overeenkomst namen slechts negen landen deel, te zamen vertegenwoordi gende 36 pet. van de toenmalige wereldproduc tie, terwijl de onderhavige overeenkomst door 21 landen werd geteekend, die bijna 90 pet van de huidige wereldsuikerproductie omvat ten. Tot ratificatie van de overeenkomst zijn reeds twaalf van laatstbedoelde landen overgegaan, te weten: Groot-Brittannië, Australië, Zuid- Afrika, Cuba, Tsjecho-Slowakije, San Domingo. Duitschland, Peru, Portugal, Rusland, Haiti en Britsch-Indië. Met uitzondering van China zijn de overige landen alle bezig, de ratificatie voor te bereiden, zoodat deze eerlang kan worden tegemoet gezien. Toen in de eerste dagen na de onderteeke- ning van de overeenkomst ongeveer 3000 ton van de Philippijnen werden uitgevoerd naar Hongkong, heeft de Nederlandsche regeering aanstonds op deze haars inziens niet met de bepalingen der overeenkomst strookende han deling gewezen, waarop de regeering van de Philippijnen onmiddellijk afdoende maatrege len heeft getroffen, ten einde verderen uitvoer te voorkomen. Tot nog toe heeft geen vermindering van de nitvoer-(basis)-quota plaats gevonden. In de maanden September, October en November 1937 het eerste jaar der overeenkomst wordt geacht te zijn aangevangen 1 September van dat jaar heeft de uitvoer van Nederlandsch- Indië naar de vrije markt 273.000 ton bedra gen, terwijl het uitvoer-quotum van het ko ninkrijk voor diezelfde periode overeenkomt met een hoeveelheid van 262.500 ton. De con clusie is dus wel gerechtvaardigd, dat de ex- portmogeiykheid sedert het sluiten van de overeenkomst groot genoeg is geweest om het quotum te behalen. Tot dusver heeft het tusschen China en Ja pan gerezen conflict wel eenigen invloed gehad op den uitvoer naar die beide landen, hoewel de voorverkoopen op normale wijze zijn afge wikkeld. Of en in hoeverre in de eerstkomende maanden een teruggang van den uitvoer naar deze Oost-Aziatische bestemmingen kan wor den verwacht, is niet met zekerheid te zeggen, hoewel deze in zekere mate waarschijnlijk is te achten. Het bij Gebr. Niestern te Delfzijl voor re kening van kapitein J. E. Wichers gebouwde m.s. „Jaedjoer" heeft een goed geslaa^&en proeftocht gehouden. Het schip meet bruto 309 ton en is voorzien van een Eronsmotor, met een capaciteit van 200 P.K. Omstreeks half zeven Woensdagavond werd te Arnhem op den Velperweg een ongeveer vijf tigjarige wielrijder zoodanig door een auto aan gereden, dat de man op slag werd gedood. De wielrijder, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, kwam uit de Bronbeeklaan gereden en draaide links den Velperweg op. Precies op dat moment naderde achter hem een auto in snelle vaart en schepte met het rechtervoor- spatbord den wielrijder, die enkele tientallen meters over den weg werd geslingerd en met een schedelbreuk dood bleef liggen. De autobestuurder probeerde op het laatste moment door krachtig te remmen een aanrij ding te voorkomen, doch de wagen slipte en maakte een halven slag om, zoodat de auto met den kop weer in de richting Arnhem kwam te staan. De verkeerspolitie zette het wegge deelte geheel af. Het tramverkeer ondervond geruimen tijd vertraging. Omtrent dit doodelijk verkeersongeluk ver nemen wij nog, dat laat in den avond de iden titeit van het slachtoffer is komen vast te staan. Het is de 60-jarige G. M. Reyers uit Arnhem. De oorzaak van het ongeluk kwam niet geheel vast te staan. Het onderzoek is nog in vollen gang. Woensdagmiddag is uit de Waal te Herwij- nen het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouw opgehaald. De vrouw, wier identiteit niet bekend is, moet naar schatting tusschen de veertig en vijftig jaren oud zijn. Zij heeft aan de linkerhand een glad den gouden ring, waarin de letters H. R., aan de rechterhand een zegelring, terwijl zij ver der oorknoppen draagt. Nederlandsche Zuivelcentrale. 30 Januari t/m 5 Februari. Consumptiemelk regeering,scontract. taxe-gedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings-minimumprijs 6.50 cent. Afdracht bij levering in consumptie van an dere dan taxe-melk 2.50 cent. DELFT. Propaedeutisch examen voor werk tuigkundig ingenieur: H. E. Oving, Rotterdam. Ingenieursexamen voor scheikundig ingenieur: K. E. C. Buyn, 's GravenhageG. H. W. Dou- wes Dekker, Soerabaja; D. van Duuren, Gou da; dr. F. J. W. Engelhard (met lóf), Amster dam; C. W. J. van der Meulen, Batavia; B. Pennekamp, Zutfen; J. A. Roessingh van Iter- son, Satrian; J. B. Roos, Rotterdam; G. E. Rumscheidt, Watergraafsmeer; O. B. Schrieke (met lof), Magelang; mej. M. J. Smit, Rotter dam. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts mevr. S. %VellemanPinto (Winschoten) en de heeren H. Terwey (Bloemendaal), M. R. Rens (Am sterdam) en K. Bijlsma (Leeuwarden). Arts-examen eerste gedeelte de heeren H. F. Stallmann (Amsterdam), G. H. Beuningh (Heusden), W. Bobilioff (Bielok, Rusland), B. Sieswerda (De Rijp) en M. C. J. van den Eioom (Maastricht). AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen in de Nederlandsche taal- en letter kunde mej. J. M. Boon. UTRECHT. Geslaagd voor het candidaats- examen veeartsenijkunde, 2e gedeelte, mej. E. I. Boasson en de heeren J. Blokhuis, J. W. Bussink (met lof), J. E. G. J. Hartgers, J. Hoekstra, P Koens, E. Voute. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten, de heeren K. N. Geise, Rotterdam; C. J. H. van Buuren, Leiden en C. G. Pel, Wasse naar. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma a: J. A. van der Graaf te Rotterdam, H. A. Ver hoeven en H. Assies, beiden te Utrecht. De uitslagen van de kwart-finales der te Ade laide gespeelde Australische kampioenschappen luiden: J. Bromwich slaat G. Mako 64, 7—5, 62; Von Cramm sl. Mc Grath 62, 36, 46, 75, 60; Quist sl. Holland 57, 64, 61. 62; Budge sl. Schwartz 63, 63, 10—8. Naar wij vernemen, hebben de Amsterdam- sche roeivereenigingen, vereenigd in den Am- sterdamschen Roeibond, in verband met de moeilijke financieele positie waarin de vereenl- gingen verkeeren, besloten een commissie te be noemen om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om deze positie te verbeteren. Daarbij werd overwogen, dat niet in het minst de overheidslasten een belemmering vormen voor den normalen groei van de vereenigingen. Dit beteekent immers, dat aan het materiaal niet de noodige zorg kan worden besteed en de training voor de wedstrijden daaronder moet lijden met als gevolg, dat de Nederlandsche roei-reputatie in het gedrang dreigt te komen. De commissie, die in de eerste plaats zal stre ven naar verlaging der overheidslasten (belas tingen, pachten, huren, etc.) bestaat uit de heeren dr. W. Lulofs, voorzitter van „De Hoop", Carel Sterk en dr. A. Sternheim, voorzitter van „Poseidon", i Woensdag zijn in Engeland enkele wedstrij den, welke in de vierde ronde om den F. A.- beker in een gelijk spel waren geëindigd, overgespeeld. De uitslagen luidden: Overgespeelde wedstrijden vierde ronde F. A.- beker: Tottenham HotspurNew Brighton 50 Manchester United—Barnsley 1—0 Stoke CityBradford 12 LiverpoolSheffield United 10 Voorts werden nog de volgende League-wed strijden gespeeld: Eerste af deeling: I ten tford—Ever ton 3—0 Bolton WanderersHuddersfield Town 20 Leeds UnitedGrimsby Town 11 MiddlesbroughPortsmouth 00 West Bromwich AlbionCharlton Athletic 00 BlackpoolWolverhampton Wanderers 0—2 Tweede af deeling: Plymouth ArgyleChesterfield 11 Nottingham ForestBurnley 11 In een vergadering van den Franschen Voet balbond en de Racing Club de Paris is beslo ten het Colombes-stadion te Parijs in ver band met de naderende wereldkampioenschap pen voetbal te vergrooten tot 68.000 plaat sen. Zesduizend nieuwe zitplaatsen en negen tienduizend staanplaatsen zullen aan het hui dige aantal worden toegevoegd. De werkzaam heden zullen zeer binnenkort een aanvang ne men en zullen op 1 Juni beëindigd zijn. Woensdag zijn te Utrecht de scherm wedstrij den op het wapenfeest van den K. O. O. S. voortgezet. De uitslag van den degenwedstrijd voor mili taire professeurs luiden: 1. H. A. van Mierlo (Amersfoort) 7—6—21; 2. J. B. A. Abrahams (Breda) 6—9—19; 3. W. I. Carels (Arnhem) 5— 918; 4. A. Bak (Naarden) 31414; 5. M. Leek (Breda) 3—16—15; 6. Ruiter (Den Helder'» 2—19—10; 7. Van Dijk (Groningen) 1—19—9; 8. Ettinger (Den Helder) 1195. Personeele floretwedstrijd, hoofdafdeeling B: 1. J. Schriever (Utrecht) 8—17—24; 2. Anneve- link Sr. 7—8—22; 3. J. Desta 514184 Bonga 4—15—14; 5. P. Berlemon 4—17—17; 6. W. Ko len 3—18—15; 7. Kuikhoven 3—19—11; 8. v. d. Kamp 1—22—14; 9. de Langen 1—23—8. NföJIW Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) Naar wij, mede door bemiddeling van de K. N A. C. vernamen hebben de Palermo-rijders een zwaren nacht achter den rug. Nadat zij Dins dagavond uit Reggio waren gestart, kregen de Nederlandsche équipes dr. Sprenger van Eyck met Lincoln Zephyr, Mutsaerts mot Ford en van der Hoek met Packard, benevens de andere deelnemers, een zeer moeilijk gedeelte voor zich. Het ging in de richting van Napels, over buiten gewoon slechte wegen, bovendien onbekend en vooral in den nacht zeer gevaarlijk. Onze landgenooten moesten alle krachten in spannen om dit gedeelte tot een goed einde te brengen en zij slaakten dan ook een diepen zucht van verlichting, toen Napels ln zicht kwam. Woensdagmorgen om over half elf ging de con trole hier open en dank zij hun uitstekende nachtelijke prestatie, passeerden alle Neder landsche rijders deze controle op tijd. Hierna ging het, na den bijna 580 K.M. langen, zwaren, nachtelijken tocht, van Napels naar Rome, een afstand van 236 K.M. Op dit laatste traject ging het veel sneller, onze landgenooten schoten flink op en kwamen reeds geruimen tijd voor de opening van de contróle, te Rome aan. Om half vijf werd deze contróle geopend en hierna volgde er voor de Palermorijders weer een heel moeilijk stuk, dwars door de Apennij nen naar Padua, dat 520 K.M. van de Italiaan- sche hoofdstad verwijderd ligt. Indien alles, zoo als tot nu toe, naar wensch verloopt, konden de Nederlandsche équipes, wederom na een moei lijken, nachtelijken rit, hedenochtend tegen half zes in Padua verwacht worden. De Nederlandsche dameséquipe van jkvr. van Vreedenburch en de équipe Kruit-de Wit, die NEW YORK, 26 Jan. (Part.) De stemming op de Effectenbeurs was heden van den aan vang af flauw. Na langen tijd een zeker opti misme te hebben behouden, is het publiek thans weer op groote schaal tot realisatie overge gaan. Reeds bij de opening lagen de koersen over de geheele linie niet onbelangrijk lager. Het sterkst werden staal-, automobiel- en ko perwaarden getroffen, die verliezen van 1% a 2% dollar leden. Het kwartaalrapport over het vierde kwartaal van 1937 van de U. S. Steel Corporation heeft blijkbaar de verwachtingen, die toch al niet hoog gespannen waren, nog teleurgesteld. Het feit, dat de Maatschappij op de gewone aandeelen geen dividend heeft aan gekondigd, kan echter moeilijk als oorzaak vooi de zwakke stemming worden aangevoerd.. De kans hierop was zeer gering en zeer weinigen zullen een dergelijke uitkeering hebben ver wacht. De handel gaf een aanmerkelijke uit breiding te zien en groote posten aandeelen verwisselden in één transactie van eigenaar, o.a. 5000 aandeelen U. S. Steel en 6000 shares Chrysler. Na de eerste transacties bleef de ver- koopdrang aanhouden en liepen de koersen verder terug. De handel werd toen Iets kalmer doch desniettemin bedroeg de totaal-omzet in het eerste uur niet minder dan 580.000 shares, een cijfer, dat langen tijd niet is voorgekomen. In het tweede uur werd de markt weer leven diger, doch dit ging gepaard met verdere groo te realisaties, welke bij het vrijwel volkomen ontbreken van kooplust een verdere scherpe reactie veroorzaakten. De grootste verliezen leden, naast de staalwaarden en de automobiel fondsen, chemische waarden en aandeelen van fabrieken van landbouwwerktuigen. De omvang van de affaire breidde zich zoo sterk uit, dat de tikker reeds spoedig ten achter geraakte De verliezen breidden zich uit tot 2 4% dol lar en er was practisch geen enkel fonds, dat zich aan de daling kon onttrekken. In het verdere verloop bleef de stemming flauw, hoewel de noteeringen in die periode slechts langzaam verder afbrokkelden. Het slot kwam dan ook op of zoo goed als op het laagste punt van den dag tot stand. Het 'feit, dat Roosevelt zich zal verzetten tegen loons- en prijsverlagingen, werd in vele kringen op gevat als een rem op de winsten en de uit te keeren dividenden. Van de betreffende waar den gaven Bethl. Steel en National Steels de (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 365—363% Philips 312—310 Unilever 154%—154 Aku 37%—37% Anaconda 22 7/16—22% U. S. Steel 40%40% Beth. Steel 42—42 3/8 Rep. Steel 13 5/8—13% A'dam Rubber 218 Kennecott 26% Tidewater 10% Shell Union 12 3/8 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Philips Unilever Aku Anaconda H. V.A. H. A. L. U. 8. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Int. Nickel 361—362 309 154 37—36% 22%—2115/16 440—438 112% 40—39% 41 7/8-41 13 3/8—13 216 35% (Uit andere bladen) Geboren; Th. Witteveenter Meulen, z., Eindhoven. Overleden: J. Peters, 66 J., Cuyk; E. Koster, 87 j., Doetinchem; J. v. d. Stok, 77 j., Leiden. Ondertrouwd: M. v. Vroonhoven en E. van Thiel, Veghel-Helmond. Koersen voor stortingen op 27 Januari 1938 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmarken ƒ72.30, lires 9.50, peseta's ƒ11.60. na hun rit vol strijd tegen de elementen te Sundsvall waren gearriveerd, zijn dadelijk daar na op weg gegaan naar-de volgende controle plaats, Gaevle. Onze landgenooten kwamen hier tegen den middag aan, passeerden de contróle op tijd en togen meteen weer op weg naar Stock holm. Op het 240 K.M. lange, besneeuwde tra ject tusschen Sundsvall en Gaevle hadden voor al de dames met groote moeilijkheden te kam pen, welke echter met alle energie werden op gelost. Niettemin verloren zij eenigen tijd op de andere Nederlandsche équipe, welke spoedig meer dan een uur voorsprong had. Na Gaevle werden de 182 K.M. naar Stock holm verslonden, min of meer gretig, al naar gelang den toestand van het wegdek. De heeren Kruit 'en de Wit schoten zeer hard op en kwamen zelfs ruim een uur voor de ope ning van de contróle, n.l. om kwart voor twee Woensdagmiddag, te Stockholm aan. Daar de contróle in de Zweedsche hoofdstad eerst om een minuut voor drie open ging, had den zij nog tijd genoeg om even op adem te komen. Maar ook de kranige dames-équipe pas seerde de contróle op tijd. Om half vier kwam zij door en ging meteen weer op weg naar de volgende contröleplaats, Linnkoping, op 220 K.M afstand van Stockholm. De Ford-équipes van StrienSchade en Polak waren Woensdagmiddag op tijd aan de contróle te Oslo aanwezig, zelfs vóór tijd, zoodat ook zij eenige rust konden genieten. De contróle ging om 14.20 uur open, vijf minuten later waren van Strien en Schade in hun wagen al weer op weg en 20 minuten later volgde Polak, die als laatste werd gestart, hun voorbeeld. Zij zijn thans op weg naax Kristiansand, op 350 K.M. afstand gelegen. Naar eerst thans bekend wordt, is de équipe Jacobsde Boer, welke met Bulck eveneens uit Stavanger zou vertrekken, wegens omstandig heden in het geheel niet naar de Noorsche kust plaats gereisd, zoodat op de Stavanger-route slechts twee Nederlandsche équipes deelnemen. Ter gelegenheid van de R.A.I.-tentoonstelling te Amsterdam is er van de „Mitteilungen der Deutschen' Handelskammer fUr die Niederlande" een bijzonder nummer verschenen, getiteld: „Deutsche Kraftfahrzeuge in den Niederlanden" Dit nummer, dat voorzien is van een voor woord van den R.A.I.-voorzitter, den heer J. Leonard Lang, bevat tal van artikelen, die bij alle geïnteresseerden op automobielgebied zeker belangstelling zullen wekken. grootste verliezen te zien, n.l. resp: 3% en 3% dollar. Bij de automobielwaarden waren het Chrysler, die laatbeurs na eenige verbetering weer inzakten, zoodat het verlies hier 4 dollar bedroeg. De grootste verschillen gaven o.a. te zien Allied Chemical met bijna 8, Eastman Kodak met 7, Case Treshing met 5, en Wes- tinghouse met 5% dollar. Een groote groep, w.o Smelting, Du Pont, Int. Harvester, Norfolk Sc Western verkeerden 3 a 4 dollar in reactie, ter wijl koperwaarden, sporen, petroleumfondsen, equipmentshares, warenhuisfondsen, lucht vaartwaarden, public-utilities, rubbers, aandee len in telegraafmaatschappijen, canningshares en aandeelen in fabrieken van electrische ap paraten tot ruim 3 dollar inzakten. De verlie zen voor aandeelen in levensmiddelenbedrijven, amusementswaarden en tabakken bleven ech ter beperkt. De omzetten krompen later op den dag wat in, doch het totaal kwam toch op 1.610.000 shares. Slotkoersen Jan. 26 Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Amer. Rolling Mills Am. Smelt. Rel. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en If 26 25 24 167 1697/st 169% 78% 80 81 22 117s 24 19% 207/g 21% 46% 50 V4 52 144% 145% 146% 67% 68 y4 68% 9% 117s 11V4 307g 321/s 327/g 35% 36% 37% y 91/4 56% 60 62 7% 73/g 7% 86 91 93 41 42 31 35% 36Vi 1 1 1 53% 57% 58% 1% 1% 17/s 2178 23% 23 297s 307e 30 33% 33 323/8 27 y4 27 263/8 14i/4 15 V4 15% 397e 421/4 44 112% 115% 115 155 162 162% 778 8 83/g 40 413/4 423/g 333/b 351/4 357a 19% 211/4 213/g 77/8 8% 86/s 91/4 9% 10 60 63 64% 47% 491/8 50 6% 7% 71/s 35% 37% 39 iVs 1% 2% 27/8 27/8 313/8 331/8 337/g 261/4 27 137/8 14% 147/s 166/a 171/4 18 18 193/s 20 181 185 185 207/8 21% 217s 377/s 383/i 393/s 47% 48 49 32 321/4 32% 61/8 6% 6% 573/s 60% 623/g 16% 17 167/g 15 15% 15% 17% 18% 187/a 11 117/8 12 87s 87/8 9 46% 48% 49% 13% 14 Vi 14% 75% 78 80 237s 241/s 24% 27/g f, 3 3 O 27 287s 29% 547s 57% 583/g 25 Vj 253/4 26% 94% 101 Vk 102 387/g 407s 407a ïn, t ss bieden. ex coupon. NEW YORK, 26 Jan. Slotkoersen Jan. 26 25 24 Brussel 16.88 16.88% 16.90V4 Rome 5.26 y4 5.26 Vi 5.267/8 Madrid 6.10 6.21 6.20 Bern 23.10 23.10 23 11% Weenen 18.90 18.90 18.90 Oslo 25.12% 25.10 25.10 A'dam 55.73 55.71 55.74 Londen 4.99Ü 4.99% 4.99Ü Parijs 3.26 3.28 Va 3.32% Berlijn 40-7 40.26 40.28 NEW YORK, 26 Jan. 26 Jan. 25 Jan. 26 Jan. 25 Jan. Rubber Standaard Jan. 14.69- 15 14 Sept 15.28 15.63 Mrt 14,85 15 30- Oct. 15 33 1569 Mei 15.04 15.40 Dec. 15.43 15.79 Juli. 15-16- - 1553 Suiker Jan. Juli 2-29-30 2.29-31 Mrt. 2.26-27 2.26-27 Bept 2.29-30 2 31-32 Mei 2.28-29 2.28-30 Jan. .27-2 J 2.30-3i Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. i Dec. Mrt. 4 45 4A8-- Mrt. 6 43-- 6 48 Mei 4 30 4 35 Mei 6—6- - 631 Juli 4 09 4 18 Juli 6.16 6.24-25 Pept 4,09- 4.17 Sept 6 14-- 622 Dec. 4.08- 4.17-- Dec. 6.11-- 619-20 Katoen Mrt. 8,44 8 48-49 Oct. 8 68- - 869 Mei 8 52-- 8 56 Dec. 8.73 8.76 Juli 8 58 8.60-61 Jan. 8 76 8 79 Tin Loco 40 75 41.00 Termijn 40.75 41.00 26 Jan. Tarwe Mel 93%-% Jul! 887/g-89 Sept 88% - Mais Nieuw contract Mel 60 Juli 607i - - öepi 6178 Reuzel Jan. 8.25 Mrt. 8.70 Mei 8.85 26 Jan. Tarwe Mel 125% Juli 11 „V6- Oct 100%- - Rogge Mel 837s - - Jul! 8 - Oct. Haver Mel 48% - - Juli 45% gedaan en nominaal CHICAGO, 26 Jan. 25 Jan. 26 Jan. 25 Jan. Haver 9678-96 Mel 317a-- 317/g-- 917s-91 Juli 29% 297/g. 903/1-Va i-ept 29'A - - 29%-- Rogge 607/8- Mei 73%-- 75 61%-— JuU 68%-- 70% •- 617/a- 3epi 66 -- 67 -- 8.42% Juli 9,00 9,25 8 95 Sept. 9,12% 9,40 9.12% Dec. WINNIPEG, 26 Jan. 25 Jan. 26 Jan. 25 Jan. Gerst 1277/a-- Mel 63% - - 64% - - 119%- - Juli 59% - - 60% - - 1017/8Oct. Lijnzaad 84% Mel. 178%- 179%- - 83% - - Juli 178y4 -— 17 »/4- 48% Oct. 4178- - 46 laten Jt bieden 41%- BINNHNLANDSCIIE HAVENS 1JMUTDEN, aangekomen: 26 Jan.. Glenfinlas. s., Londen; Nottingham, nr.s., Swansea; Tod)» s., Oslo. Vertrokken 26 Jan., Angeln, s„ Lorient, Lenna, s., Sunderland; Dorine, s., Rotterdam» Thriantha, m.s., Yarmouth. Aangekomen 26 Jan., Bennekom, s., Antwer pen; Ethiopian, s., West-Afrika, laatst Ham burg. Vertrokken 26 Jan., Vllestroom, s., Hull. IJMUIDEN. vertrokken 26 Jan., Johan van Oldenbarnevelt, ms„ Batavia; Trito, s„ Bel fast via Rotterdam; Orpheus, s., Kopenhagen, Deucalion, s.t Hamburg; Desmona, s., idem'. AMSTERDAM, aangekomen 26 Jan., Notting ham, Newcastle, pek. Rietlanden, Scheepvaart en Steeenk. Mij; Glenfinlas, China laa Londen, stukgoed. Borneokade. Meyer Co Scheepvaart Mij; Tom, Oslo, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden. BENNEKOM, aangekomen 26 Jan., Benne kom, Antwerpen, stukgoed, Surinamekade. Vrachtmail; Ethiopian, West-Afrika laats» Hamburg, cacao, Javakade. Wambersie Zn. MIJ. NEDERLAND POELAU LAUT, uitreis, 26 Jan. te Sabang. JOHAN DIE WITT, thuisreis, 26 Jan. van Genua. TAWALÏ, thuisreis, 26 Jan. te Londen. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT, 26 Januari van Amsterdam naar Batavia. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. 26 Jan. van Batavia naar Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. VENEZUELA, uitreis, pass. 24 Jan. Ouessant. MEROPE, Rotterdam naar Tanger, passeerde 24 Jan. Ouessant. HEBE. uitreis, was 26 Jan. 2 uur 45 n.nr. 50 mijlen W. Z. W. van Niton. VAN RENSSELAER, 24 Jan. van West-Indie te New-York. BAARN, thuisreis, 22 Jan. van Valparaiso. OBERON, 26 Jan. van Varna te Constanza. LUNA, 25 Jan. van Neiw York naar L® Guaira. ORPHEUS, 26 Jan. van Amsterdam naar Ko penhagen. DEUCALION, 26 Jan. van Amsterdam naar Hamburg. HERMES, Middl. Zee naar Rotterdam, pasw 26 Jan. Gibraltar. BREDA, 26 Jan. V.m. 6 uur van Liverpool n, Amsterdam. THESEUS, 26 Jan. van Kopenhagen te Stettiru IRIS, thuisreis, was 26 Jan. 8 uur v.m. 33 mijlen O. van de Azoren. RHEA, 26 Jan. van Lissabon te Villa Real. BENNEKOM. 26 Jan. van Antwerpen te Amst. BOSKOOP, thuisreis, was 26 Jan. v.m. 1 uur 80 mijlen W. van de Azoren. CERES, Middl. Zee naar Rotterdam, pass. 23 Jan. n.m. 5 uur Ouessant. TRAJANUS, Rotterdam naar Middellandse»» Zee, passeerde 26 Jan. v.m. 1 uur Kaap Bon. HOLLAND—AMERIKA LIJN EDAM, Rotterdam naar New York, was 24 Jat" 12 uur des middags 95 mijlen W. van Lands End. DAMSTERDIJK, Rotterdam naer Pacific Kust, passeerde 25 Jan. de Mumbles. SPAARNDAM, 24 Jan. van Tampico te Houston DRECHTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 22 Jan. van San Francisco. BREEDIJK. 26 Jan. van New Orleans te R'dam KON. PAKETVAART MIJ. MAETSUYKER, pass. 23 Jan. Theursday Island. SWARTENHONDT, 25 Jan. van Singapore, te Sydney. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SAIiAWATI, 23 Jan. van Vancouver te Balboa. HALCYON LIJN. ROZENBURG, Cardiff n. Bona, pass. 25 J®1" Lands End. STAD SCHIEDAM, 26 Jan. van Pepel te R'dal», MAASBURG, 26 Jan. van Narvik te Vlaardlngen- VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LMN. AAGTBKERK, thuisreis, pass. 26 Jan. Ouessant, HOLLAND—O.-AZIË LIJN. ZUIDERKERK, Antwerpen n. Hamburg, pass. 26 Jan. Vlissingen. GROOTEKERK, thuisreis, 26 Jan. te Antwerpen- HEEMSKERK, thuisreis, 25 Jan. van Antw. HOLLANDBRITSCH-INDIË LIJN. HOOGKERK, uitreis, 26 Jan. te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK, 26 Jan. van Beira n. Lorenzo Marque® BLOEMFONTEIN, uitreis, 25 Jan. n.m. te R'darn- vertrekt 26 Jan. naar Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. REGGBSTROOM25 Jan. van Dakar n. Freetown KON. HOLL. LLOYD. SALT.AND, 25 Jan. van Amst. te B.-Aires. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALBIREO, uitreis, pass. 26 Jan. Finisterre. ROTTERD. LLOYD. SIBAJAK, uitreis, 25 Jan. van Suez. TAPANOELI, uitreis, 26 Jan. van Suea. WELTEVREDEN, thuisreis, pass. £6 Jan. nJn* Finisterre. SOEKABOEMI, thuisreis, 26 Jan. van Sabang- MM. OCEAAN. EURYMEDON, Java n. Amst., 24 Jan, te Maf" seille. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Uitgesproken: 24 Jan.: J. A. M. Bakker, koopman, Den Ha®»" Vondelstraat 59. R.C. mr. A. B. BommezU»* curator mr. F. J. M. Basteis, Den Haag. J. van der Hoogt, zonder beroep, Den HaaB' Trompstraat 16. R.C. mr. A. W. J. van Vrijberg»" de Coningh, curator mr. IX Blijdendyk, D6 HaaS- n W. D. van der Blij, boekhandelaar, Haag, Theresiastraat 147. R.C. mr. A. J, PaulU» curator mr. L. J. Th. Bakker, Den Haag. I. Peter, koopman, Den Haag. verblijven» aan de Torenstraat 80. R.C. mr. J. H. v Laer, curator mr. C. W. de Visser, Den Haag- K. W. Hamburg, Den Haag, Toma tens tra» 249. R.C. G. H. B. van den Boom, curator rof J. S. Thieme, Den Haag. E. Opten, Delfweg 32, RJjswijk, handel®» de onder den naam Stoomwasscherij De P»°jL, nix. R.C. mr. H. van Wageningen, curator J. H. G. Bekker, Den Haag. «„«ja. M. Huisman, bouwondernemer, Den H®f*5 Groenteweg 5. R.C. mr. J. L. L. Wery, cura»" mr. G. A. Boon, Den Haag. m 25 Jan.: Izak de Jong, fruithandelaar, As®fu„ Ged. Singel 30. R.C. mr. A. J. E. Terwlndt, rator mr. W. J. S. J. Blom, Assen. j, Willem Lindeman Jr., grossier in visch fruit, Emmen, Vlintstraat 169. R.C. mr. A. Terwindt, curator mr. A. Jonker, Emmen. M. Vleeschhouwer, winkel in bedden, ™aLj. lem, Bartejorisstraat 5. R.C. mr. S. J. Pit. mr. J. H. Ekering, Haarlem. m P. W. van Hooydonk, loodgieter, Kaari® Reigerstraat 59. R.C. mr. S. J. Pit, curator F. van Blerkom, Haarlem. e{ Mevrouw Jo Hendriks, thans gehuwd P^, Jaap van Leeuwen, eerder wed. Jos. H°pac' drogiste, Haarlem. Jan van Galenstraat 7. mr. S. J. Pit, curator mr. F. M. J. J- E»1' stee, Haarlem. D. den Andel Sr., vertegenwoordiger, za(ia- voort, Zuiderstraat 12. R.C. mr. S. J. Pit, c tor mr. G. A. v. d. Bruggen, Haarlem. Vernietigd door het Gerechtshof te Den W 11 Jan: J C. Mulder, Rotterdam. Vernietigd in appèl: 24 Jan.; G. de Frankrijker, Boskoop. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 24 Jan.: J. Bakker, O. en W. Souburg. Surséance van betaling: „tacb® 21 Jan. 1938 is de aan de N.V. Maastrich 01J- Crediet-Handelsbank, gevestigd en kantoor dende te Maastricht, verleende surséance „aif betaling verlengd voor den tijd van and iroeP' Jaar, gerekend van af 30 Dec. 1937. Uitgesproken: 17 Jan.: P. C. M. Smeets, zonder ut» Rijksweg A. 187, Mook. R.C. mr. C. Star Bga Carsten, curator mr. G. W. C. Bijvoet, Burchtstraat 39, Nijmegen. Aft" 25 Jan.: Simon Mouwes, zonder beroeP. jl, sterdam p. a. B. Mouwes, Zwanenburgwal "tof te Amsterdam. R.C. mr. J. Meihuizen. %-daft mr. F. B. Blaisse, Heerengracht 239, Ams Ultra®. 26 Jan.: L. Mot, Amsterdam, SarphaW6c I. 165. R.C. mr. A. Maassen, curator mr. ^f- A. Van Everdlngen, Prinsengracht 721, A" dam. 26 Jan.: Joseph Groenteman, Amsterdan Anthoniebreestraat 59 II. R.C. mr. A- M pri»' curator mr. W. C. I. A. van Everdlngen, sengracht 721, Amsterdam. 26 Jan.: A C. J. Kooy, Bussum, Voorin j C- weg 8. R.C. mr. A. Maassen, curator mr. van den Hemel, Emmastraat 32, Hlversun Opgeheven wegens gebrek aan actief: 24 Jan.: J. J. M. Hendriks, Den Haag- 25 Jan.: W. F. van Breda, Haarlem. hIn c' Sn V -akt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2