Financieele saneering arme parochies van X T BABA Peper's Vleeschpaleis UüJÏÏlodehuiQ! STAD UWS U moet 'n triumphatorin smaak worden! Rook- Fa. KUNKSPOOR Het Limburgsch Dagblad VOOR UW TUIN P. MAKKELE IO VOOR IO' VRIJDAG 28 JANUARI 1938 Dankbetuiging van Haarlems Bisschop Nog vijf millioen gulden Gabriëls in cadre 45/1 wereldkampioen BEVERWIJK BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE OVERVEEN VELSEN Roemloos verdwijnen uit de Blijde Intredelaan i; i W. J. LOUWERENS UIT FILMLAND HUISKAMERBAR Is voor publiciteit in de rijke Mijnstreek het aangewezen blad Wenscht U goede kwaliteit voor lagen prijs?? Koopt dan in C. G. PEPER ZONEN - Krocht 12 t.o. de Hema ZATERDAG MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG WOLLEN-, ZIJDEN-, KUNSTZIJDEN EN WASSTOFFEN In vier jaren kon ongeveer f 800.000.van het niet- rente-gevende gedeelte worden afgelost Nog vijf millioen af te lossen BILJARTEN Sweering eindigt op de derde, De Leeuw op de zevende plaats VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Donderdag HAARL. R. K. DAMBOND Alg. Nederlandsch Verbond BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK ADRESBOEK BEVERWIJK 1938 VIRGINIA CIGARETTES Excelsior IVriendenkring I 04 Jachtrit K.N.J.V. De nieuwe wolkenkrabber te Brussel moet worden afgebroken MOTORSCHIP LEK GEVAREN RIJKSVISCHAFSLAG LANGE VEERSTRAAT 15 Witte, Gele, Bruine en Roode Wa? Linoleumwas - Terpentijn Zuivere Bijenwas „VAN HEES" WITKALK Kampersingel hoek Kamperstr. Vraagt gratis proefnummers aan de administratie te Heerlen BURGWAL 36 - HAARLEM - TEL. 12584 RUND-, KALFS-, LAMS- EN VARKENSVLEESCH D. SCHOUTSEN GROOTE MOGELIJKHEDEN Naar aanleiding van het advies, door de Com? missie tot regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom Haarlem aan Z. H. Exc. den Bis schop uitgebracht in verband met de uitkeering voor de schuldaflossing der noodlijdende Pa rochies, hetwelk hierachter wordt afgedrukt, publiceert Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers in „St. Bavo" het volgende schrijven: „Bij het lezen van dit rapport zijn wij vervuld van overgroote dankbaarheid. Welk een heerlijk resultaat is in deze 4 jaren bereikt! Wanneer we maar alleen letten op het bedrag van de af geloste schulden ongeveer ƒ800.000 van het niet-rentegevende gedeelte dan mogen we toch reeds met blijdschap vaststellen, dat niet alleen honderden hun geld tot het volle bedrag hebben terug ontvangen, maar dat daardoor van zelf van de resteerende deelen van hun vor deringen de rente op normale wijze volkomen volledig wordt betaald. Deze vormen, zoo dur ven wij vertrouwen, wederom een solide beleg ging. Dat is dus een dubbele winst. Dit is zeker te danken aan het doorzicht en het wijs beleid der Commissie, wier werkwijze voor sommigen wel eens hard moest schijnen, maar die door vast en streng beheer reeds véle parochies aanzienlijk heeft verlicht en aan den nood van vele kleine spaarders een gelukkig misschien wel door hen zelf onverwacht ein de heeft gemaakt. Maar boven alles danken wij dit aan het onwankelbare vertrouwen en de groote edelmoedigheid van onze dierbare priesters en geloovigen, die niettegenstaande de uiterst moeilijke tijden onder dit werk hun schouders gezet hebben om door onderlinge liefde en hulpbetoon elkanders lasten te dragen. Daardoor wordt niet alleen de stoffelijke nood verminderd, maar wordt ook de eer der Kerk gehandhaafd, wanneer zij zoo schoon aan hare verplichtingen kan voldoen, wat ook niet weinig strekt tot de eer van God, wiens kinde ren wij zijn. We zijn er echter nog niet, zooals gij ziet, maar er is toch een mooi perspectief. Ofschoon het ons telkens veel moeite kost den bedelstaf ter hand te nemen, toch bij het zien van die vruchten van geloof, van recht vaardigheid en van liefde, achten wij ons ge lukkig ook op die wijze te kunnen medewerken aan dat opgewekte daadwerkelijke geloofsleven en daarmede aan het groote geestelijk heil van al onze dierbare diocesanen. Moge de goede God aan allen, die zoo be langeloos en edelmoedig hieraan medewerken Zijn ruimsten zegen schenken." Mgr. Th. M. P. Bekkers deelt hierna het vol gende mede: Dezer dagen heeft de Commissie tot regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom Haar lem wederom haar advies kunnen vaststellen voor de verdeeling der gelden, die beschikbaar zijn tot aflossing der rentelooze schulden van de kerkbesturen, wier financieele verplichtin gen gereorganiseerd zijn. Verdeeld is ditmaal een bedrag van 212,300.omstreeks 10.000.— meer dan het voorgaand jaar. In dit bedrag zijn inbegrepen o.a. de op brengst over 1937 van: de halfjaarlijksche col lecten en bijdragen der geestelijken van het bisdom, tezamen 127537.55. Dit bedrag was bij den opzet van de reorganisatieplannen in 1934 begroot op 130.000. Het overige bedrag is bijeengebracht uit de inkomsten van het Liefdewerk voor de Arme Parochies, uit bijdragen van besturen, legaten en andere gelden, waarover het Bisdom de vrije beschikking verkreeg. Uit dien hoofde was oor spronkelijk gerekend op totaal ƒ70.000. In totaal is nu aan de aflossing van schul den, saneering van kasmiddelen en kosten voor saneering het volgende bedrag besteed: A. Versterking van kasmiddelen in 1934/1935 Donderdagavond moest de beslissing vallen in de partij tusschen den titelverdediger Cote (Frankrijk) en den Belg Gabriëls. Cote won zijn partij tegen Gabriëls, maar in de barragepartij toonde de Belg zich van zijn sterkste zijde en won op overtuigende wijze, zoo- dat hij. na het behalen van den wereldtitel in cadre 45/2 Zondag jJ., thans ook wereldkam pioen cadre 45/1 is. De verliespartij tegen Joa chim is den onttroonden titelhouder Cote nood lottig geworden. De uitslagen luidden: Cote 300 10 152 30.00 Gabriëls 205 10 158 20.50 Gabriëls 300 8 118 37.50 Cote 153 8 138 19.12 De eindstand luidt (zonder barragepartij): Cote (Frankrijk) 6 2034 96 152 21.18 Gabriëls (België) 6 2005 106 158 13.91 Sweering (Nederland) 4 1969 109 133 18.06 Moons (België) 4 1956 126 148 15.64 Joachim (Duitschland) 4 1889 147 92 12.85 Chassereau (Frankrijk) 2 1654 120 87 13.78 De Leeuw (Nederland) 2 1505 151 100 9.96 Schwarzer (Oostenrijk) 0 1123 138 74 8.13 ƒ125.000.—, 1936 ƒ28.500.—, 1937 ƒ20.022.14, samen 173.522.14. B. Aflossing van schulden in 1935 162.500. 1936 219.000.1937 ƒ201.394.13, te besteder voor 1938 212.300.—, samen ƒ795.194.13. In totaal aan subsidies 968.716.27. Dank zij de mildheid van clerus en volk is dus een belangrijk deel der schulden afgelost kunnen worden. De crediteuren, die met zoo veel welwillendheid de dikwijls diepingrijpende saneeringsplannen hebben aanvaard, mogen hier wel zien, dat werkelijk het uiterste wordt gedaan, om de schade die zij lijden te beperken zooveel als mogelijk is. De besturen, wier ver plichtingen gereorganiseerd zijn, en die ook thans nog onder hoogspanning moeten werken, om aan de verminderde verplichtingen te kun nen voldoen, zullen in dit resultaat een be moediging vinden om daarmede vol te houden. Degenen, die hèt door hun offers mogelijk maakten zulk een resultaat te bereiken, zullen daarin een aansporing vinden voort te gaan: hun offers treffen doel. In het bijzonder de leden van het Liefdewerk voor de Arme Paro chies zullen ons voortdurend vragen verstaan, zelf trouw blijven en ons helpen meerdere le den en bijdragen te winnen. Hoe spoediger de aflossingen kunnen plaats vinden, hoe vrijer ons kerkelijk leven zich ook kan ontplooien. Dat daartoe alle zeilen moeten worden bijgezet, blijkt wel hieruit, dat tenge volge van het aangroeien in de laatste twee jaar van het aantal te helpen parochies thans nog afgelost moet worden: vijf millioen gulden. J. H. M. v. I., wonende te Lisse: veroorzaken van zwaar lich. letsel «oor schuld, f 50 boete subs. 25 dagen hecht. o.v. F. L., chauffeur, wonende te Alkmaar; appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, vonnis kanton rechter Zaandam bevestigd. M. J. B., handelaar, wonende te Haarlem: Appèl overtr. art. 436 W. v. Str., f 50 boete subs. 25 dagen hecht. o.v. G. W. D., kantoorbediende, wonende te IJmui- den, gem. Velsen: appèl overtr. Drankwet, von nis kantonrechter Haarlem bevestigd. L. v. A., chauffeur, wonende te Hillegom: appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, f 20 boete subs. 6 dagen hecht. o.v. M. W. M., bloemist, wonende te den Helder: appèl kantonrechter Haarlem bevestigd. C. T., bloemistknecht, wonende te Bennebroek, thans ged.: overtr. art. 247 W. v. Str., vier maan den gev. straf m. aftrek prev. hecht, met bevel dat verdachte ter beschikking van de regeering zal worden gesteld, teneinde van harentwege te worden verpleegd, o.v. Te IJmuiden werd voor de eerste klasse ge speeld Gez. Samenzijn 1Amicitia, welke wed strijd door eerstgenoemde werd gewonnen. De Noordwijkerhouters zullen daardoor op de laatste plaats eindigen. De uitslagen luiden als volgt: Gez. Samenzijn 1Amicitia G. MeyssenL. Töth P. v. BuurenTh. Jansen L. Haver—H. de Reus P. BalmG. Zuiderduin J. SpeetW. Oetelaar J, JasperseL. Peeters S. NanneJ. v. Gijlswijk B. GjertsenA. Hesselink C. BakkerG. Bruines P. v. d. KloosterH. Riegerman Totaal 15—5 R.K. Dam- en Schaakclub „St. Bavo" (H'stede) Het eerste tiental (schaken) speelde voor de eerste klas competitie van het Haarl. R.K. Schaakverband tegen St. Bavo 1 uit Haarlem. Na een zeer spannenden strijd wisten de Heemstedenaren zich een kleinen voorsprong te veroveren. De afgebroken partijen worden arbitrair be slist. De gedetailleerde uitslag is als volgt: St. Bavo (Haarlem)St. Bavo (Heemstede). F. PutsH. v. d. Weiden 'Axk G. v. KesselG. Poot V2 C. BottelierB. Stevens 01 Th. v. OschE. Voordenhake 10 L. SchreursF. Boting 1—0 J. HenserG. de Zwart Vs K. Koedooder—G. Mooijenkind 0—1 L. Stevens—W. Herbst afgebr. M. Goedemans—J. Olijerhoek 0—1 F. FictorP. Spek afgebr. voorloopige uitslag 3144 lA De strijd tusschen de reserve-tientallen werd door de Haarlemmers met 8—2 gewonnen. Tweede klasse Voor deze afdeeling werd te Heemstede speeld St.. Bavo II—SDO. Eerstgenoemde de nog geringe kampioenskansen zich niet ontgaan en verdiend gewonnen. De uitslagen waren als volgt: St. Bavo II SDO J. WullemsF. v. d. Burgt C. PrinsW. Hubbers J. Prins—M. Homburg S. DiependaalA. van Soest L. BoomsS. v. Bakel J. Witteman—J. Nijhuis R NieuwenhuizenH. Orth P. Stokman—P. Landwehr C. KoomenA. Marchand J. KaandorpH. v. d. Meij ge- heeft laten 2—0 1—1 0—2 2—0 2—0 1—1 0—2 2—0 2—0 1—1 Totaal 137 Zooals wij in het kort mededeelden hield de afdeeling Haarlem en Omstreken van het Al gemeen Nederlandsch Verbond dezer dagen haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit de jaarverslagen van den secretaris en de pen- ningmeesteresse bleek: le. dat in 1937 verschil lende belangwekkende lezingen zijn gehouden, o.a. door den bekenden schrijver A. den Doo laard over zijn reizen en boeken; door den districtscommissaris M. C. de Jong over de padvindersbeweging en de Wereldjamboree 1937; door Prof. Dr. Jozef Muls uit Antwerpen; 2e. dat 43 nieuwe leden konden worden ge boekt; 3e, dat de nuttige afdeeling boekver spreiding. beheerd door ir. P. Pax, Verspronck- weg 109 te Haarlem, vele pakketten Nederland- sche boeken en tijdschriften had kunnen ver zenden; 4e. dat een klein batig saldo aanwezig was. Het bestuur der afdeeling bestond op 1 Ja nuari 1938 uit Mr. Julius Hoog, voorzitter; mej. W. J. Francken, penningmeesteresse; Ir. P. N. Max en Mr. C. M. J. de Jongh, secretaris. Geboren: E. G. van Galenvan Steijnen, d. C. M. van Wonderenvan Os, z. G. C. Kol Roede, d. J. G. M. Smits-Duncker, z. M. M. E. HanekrootJoraskowitz, z. Overleden. W. F. BraakenburgBraakenburg, 74 jaar, Plein. B. Blik, 66 jaar, Hertzogstraat. De uitgever G. Eikelenboom, die de omge ving van Haarlem steeds zoo keurig voorziet van adresboeken, zendt ons thans het nieuwste product voor Beverwijk. In onderscheiding van andere uitgaven is dit adresboek tot voor enkele weken bijgewerkt, n.l. tot 15 December 1937. Achterin is afgedrukt een kaartje van Bever wijk-centrum, zeer ten gerieve Van de gebrui kers. De stratenlijst van Wijk aan Zee is apart af gedrukt met een lijst van pensions, zoodat men een overzicht krijgt van Wijk aan Zee als bad plaats. In dit adresboek is niet afgedrukt de ge meente Heemskerk, daar de uitgever niet die medewerking van gebruikers kon krijgen om deze toevoeging rendabel te maken. Het adresboek is verkrijgbaar gesteld in den boekhandel en billijk in prijs. Deze uitgave mag alleszins betrouwbaar ge noemd worden, dank zij de medewerking van middenstand en officieele instellingen. De verbreeding van den Velserweg Van de voordracht van B. en W. aan den Raad, betref fende de verbreeding van den Velserweg, zal elk een ongetwijfeld met groote voldoening hebben kennis genomen. De aansluiting van den Velserweg met de Breestraat vormt een voor het verkeer hinder lijken knik. De rijbaan van dezen hoofdvèrkeers- weg is te smal en niet meer in staat het ver keer behoorlijk te verwerken. Parkeerstrooken, waar deze wenschelijk zouden zijn, ontbreken. Gevaarlijk is allengs de omstandigheid gewor den, dat afzonderlijke rijwielpaden feitelijk ont breken, zoodat de talrijke wielrijders van den rijweg moeten gebruik maken. Voor uitgangen is eigenlijk slechts aan de Oostzijde een behoor lijk pad aanwezig. Aan de Westzijde bevindt zich een gebrekkig en slecht geplaveid voetpad, dat op twee plaatsen wordt onderbroken door aldaar gelegen gebouwen (zoogenaamde koepels). Dientengevolge zijn alle voetgangers genood zaakt zich ter plaatse op de smalle en drukke rijbaan te begeven. Na de verbreeding zal de Velserweg juist in het verlengde van de Breestraat komen te lig gen. Zulks zou ook aesthetische voordeelen mee brengen, aangezien het uitzicht van de Bree straat op den Velserweg en de daaraan gelegen buitenplaatsen wordt verruimd en verfraaid. In het bericht, dat wij gisteren hieromtrent publiceerden, is een drukfout geslopen. Inplaats van: „de zoo belangrijke verbreeding van de Breestraat" enz., leze men: de zoo belangrijke verbinding enz. Als gevolg van deze fout, was ook het tweede opschrift van dit bericht onjuist. Verkooping Gisterenmiddag is ten over staan van notaris J. H. Bremmers publiek ge veild: 1. een woonhuis met hooiberg en erf aan de Baanstraat 33, groot 214 M.2. Opgeboden door J. Jaapies, Beverwijk, tot f1330.—. Gemijnd door A. Verhagen, Beverwijk, op f 3. 2. Een perceel tuingrond met kas en schuren, aan het parkeerterrein en aan de Baanstraat, groot 1028 M.2. Opgeboden door P. Liefting, Castricum tot f1250.—. Niet gemijnd. 3. Een perceel tuingrond naast het voorgaan de, groot 528 M.2. Opgeboden door P. Liefting tot f 1250.Niet gemijnd. Beide laatste perceelen werden gekocht door de N.V. „De Wijk". De twee woon- en winkelhuizen Zeestraat 2C en Koningstraat 25, eigendom van J. Tolk, wer den opgehouden, resp. op f3980.— en f7400.—. Filmavond Voor de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland hebben de heeren A. Burdet en Jan Strijbos in het K. S. A.-gebouw een filmavond gegeven, na dat de heer J. H. Huls een openingswoord had gesproken, waarbij hij een bijzonder woord van dank richtte tot de heeren Burdet en Strij bos voor het belangeloos beschikbaar stellen van de mooie natuur-historische films en de expli catie. De prachtige filmbeelden over het leven der vogels, zooals de boomleeuwerik en de Vlaam- sche gaai, de kiekendief en lepelaar en andere, werden door de aanwezigen met groote aan dacht gevolgd en wekten aller bewondering. Bij het slot werden de aanwezigen aange spoord om zich bij de vereeniging tot behoud van natuurschoon aan te sluiten en aldus mee te werken het natuurschoon ongeschonden voor ons nageslacht te bewaren. Voetbal. Het programma van de R. K. V. V. „B. S. M." voor Zondag a.s. luidt als volgt: B.S.M. 1Alph. Boys 1, thuis half drie; Junio ren d Santpoort—B.S.M., uit, twee uur; Junio ren e B.S.M.—Onze Gezellen, thuis, half twee. Tentoonstelling van postduiven. De Post- duiven-vereeniging „Gevleugelde Vrienden" houdt Zondag in Café-Restaurant Wapen van Heemstede een hoktentoonstelling. Deze tentoonstelling, die voor belangstellen den gratis te bezichtigen is, is geopend van 10.30 v.m. tot 5 uur n.m. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van E. J. van Loon—Warmerdam; z. van H. BonsingSchip per; z. van H. M. BouckaertWeyers; z. van M. A. SmitLamers; d. van M. M. van Lierop de Koning. Ondertrouwd: N. Huizer en H. J. van der Beek; W. de Jong en C. van der Marei. Getrouwd: M. Bruijnen en A. C. Bosdijk; F. Wiedemeijer en C. van der Jagt. Overleden: M. de Klerk, echtgenoote van J. Warmerdam 81 jr. Overste. Tot overste van Maria-Oord is benoemd Moeder M. Pauline, thans Overste in Utrecht. Brandhout gestolen. De politie heeft iemand aangehouden wegens diefstal van brand hout van een terrein aan de verlengde Prins Hendrikstraat. De man heeft bekend; óók, dat hij dit euvel reeds meerdere rhalen beging. Er is proces-verbaal opgemaakt. Voor de 1ste klasse competitie van den Fede ratieven Haarlemschen Biljartbond werd te Lisse bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Deze wedstrijd was zeer belangrijk voor'de bezetting mogen gelukken een stevige overwinning te be halen, waardoor hun kampioenskansen aan zienlijk gestegen zijn. De uitslag luidde: C. Philippo V. Kr. A. Duivenvoorden Exc. J. Steegstra J. Duivenvoorden H. Roefs Jr. M. v. Dijk H. Roefs Sr. Th. Duivenvoorden 153 88 28 28 19 23 5.46 3.14 102 35 14 2.91 128 34 16 3.76 65 35 8 1.85 81 34 11 2.35 70 24 15 2.95 72 24 15 3.— Vriendenkring I 4 punten. Excelsior Lisse 0 punten. Tentoonstelling van den Missie-Naaikrans Zaterdag 5 Februari van 3—6 uur en Zondag 6 Februari van 126 uur, houdt de Missie- Naaikrans in gebouw „Domi" zijn jaarlijksche tentoonstelling. Onnoodig te zeggen, dat ook dit jaar weer op een druk bezoek van de Overveensche ka tholieken wordt gerekend. R.K. Volksbond. In de onlangs gehouden vergadering van den R.K. Volksbond werden de jaarverslagen uitgebracht en goedgekeurd. Bestuursleden, die aan de beurt van aftre den waren, werden herkozen. Brand Gisteravond ontstond in een perceel aan de Roggeveenstraat alhier een begin van brand. De brand beperkte zich tot een vloerkleed en de gordijnen en werd door de brandweer met een slang op de waterleiding gebluscht. De Koninklijke Nederlandsche Jaontvereeni- ging rijdt Zaterdag een slipjacht in de omstreken van Noordwijkerhout en Voge lenzang. De meet vindt plaats om 2.15 uur bij het gesticht St. Bavo te Noordwijkerhout. Einde ongeveer 4.30 uur op het landgoed „Huize Vo gelenzang" te Vogelenzang. Deze jacht is op verschillende plaatsen voor het publiek goed te volgen en bij de meet zal een auto met de vlag van de K. N. J. V. aan wezig zijn, om deze plaatsen aan te wijzen. (Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage) BRUSSEL, 27 Jan. (A.N.P.) De rechtbank te Brussel heeft thans in hooger beroep het vonnis van den politierechter, die de afbraak heeft gelast van den wolkenkrabber op den hoek van de Wetstraat en de Blijde Intredelaan te Brussel, bekrachtigd. De bouwer van het huis werd veroordeeld tot een boete van 70 franken. Donderdagmiddag is het motorschip „Atta- cus", op weg van Amsterdam naar Brussel, met een groote lading gietijzer aan boord, een paar honderd meter ten zuiden van de boog brug over het Merwedekanaal, onder de ge- meeente Weesperkarspel, lek gevaren. Volgens de verklaringen van schipper Touw tegenover den brugwachter Eiollebakker, die zich onmiiddellijk naar de plaats begaf, waar het schip tegen den wal was geloopen, moet het lek ontstaan zijn, doordat door het voor bijvaren van een ander motorschip, een zóó sterke deining ontstond, dat de „Attacus" niet meer te besturen was en naar den linkerwal werd gezogen, waar het 309 ton metende schip met den voorsteven tegen eenige groote stee- nen stiet, waardoor een groot gat ontstond en het water naar binnen stroomde. Brugwachter Bollebakker stelde zich onmid dellijk telefonisch in verbindng met den Rijks havenmeester te Utrecht, den heer J. C. van Luijpen, die toezegde, dat zoo spoedig mogelijk een motorboot met een pompinstallatie naar de „Attacus" gedirigeerd zou worden. In den vooravond arriveerde de motorboot en kon het uitpompen geschieden, dat echter geruimen tijd in beslag nam. Later werd de „Attacus" naar Nigtevecht gesleept, om de lading gietijzer te lossen en deze in een ander schip te doen IJMUIDEN, 28 Januari Rijksvischafslag Tarbot 1.12 tot 1.02 per kg., tong 1.06 tot 0.73 per kg., groote schol 16.tot 15.per 50 kg., middel schol 18.50 tot 17.per 50 kg., zetschol 30.— tot 23.per 50 kg., kleinschol 21.tot 12.50 per 50 kg., bot 16.50 tot 12.— per 50 kg., schar 10.tot 6.10 per 50 kg., wijting 5.70 tot 3.70 per 50 kg. WATERSTANDEN IN IJMUIDEN Voormiddag Namiddag Hoog Laag Hoog Laag 29 Januari 1.54 9.54 2.09 10.09 uur 30 Januari 2.57 10.57 2.49 10.49 uur 31 Januari 3.17 11.17 3.26 11.26 uur 1 Februari 3.52 11.52 3.59 11.59 uur 2 Februari 4.24 4.32 12.24 uur 3 Februari 4.57 12.32 5.07 12.57 uur 4 Februari 5.31 1.07 5.44 1.31 uur HET ADRES voor vaste waschtafels, baden en geisers. Gebruikt en nieuw. Inkoop, verkoop, inruilen en repa reer en. Farklaan 100 - Toonzaal 66 felef. 17742 Te koop vaste waschtafel- bakken vanaf f 5.Wasch tafels compl. m. marmeren opstand spiegel v.a. f 17.50. Baden v.a. f 15—, Fontein bakjes v.a. f 2.Urinoir- bakken v.a. f 2.50. Closetpot v.a. f2.50. Trechters v.a. f 1.50. Zwanenhalzen vanaf f 2.50. Compl. closetinstall. v.a. f 11. Compl. inbouwbad met geiser vanaf f 125.Keuken- geisertje als nieuw f 27.50. Het leven van ZOLA, Op REMBRANDT'S witte doek, Noodt zeker iedereen, Vandaag tot een bezoek! Wat PAUL MUNI laat zien, Is 't toppunt van zijn kunst, Daarom staat die artist Bij ieder in de gunst! Ook CINEMA geeft iets, Waar veel tragiek in zit; 't Is van den laatsten trein, Den laatsten uit.Madrid Er wacht U dus weer iets, Op bioscoopgebied, Zorgt, dat U deze week, Van beide films geniet! Nog slechts enkele dagen kunt ge profiteeren. Prachtige zijden COMPLEET met z\1 den n q p koordbovenstel Z.DO TELEFOON No. 16074 Vruchtboomen: Appels, peren, pruimen, kersen, morellen, enz enz., vanal 50 ct. Stam- en klimrozen 25 ct. Struikrozen groote bloem, 10 stuks 75 ct. Randpalmpjes 3 ct. Ligustrum voor heggen' 3 ct. 100 stuk f 2.50. Coni feren 35 ct. Bloemheesters 25 ct. 5 stuks, in soorten f 1.Laan- en sier- boomen, zooals berken, linden, kastanjes, populieren, elzen, beuken pla tanen, tulpenboom, malus, slerlcers, appelbloesem, meidoorn (roode en witte), prunus, gouden regen, enz. enz. Violen, vaste planten, klimplan ten in soorten, sparren en blauwsparren, enz. enz. Graszoden, grond, tuinmest, kunstmest, rietmatten, tuintegels, turfmolm, rots- en stapel steentjes, bladaarde. KAMERPLANTEN Kamerpalm of clivia in bloei f 1.Pracht netrolepusvaren f 1.Hang- planten 25 ct. Primula in bloei 25 ct. Caetusplantjes in soorten 10 ct. Diverse bloeiende kamerplantjes ,in soorten, 10 en 15 ct. Cyclamen vanaf 25 ct. Kamerlinde 35 ct. Varentjes 6 en 10 ct. Azalea's vanaf 35 ct., enz. enz. Losse snijbloemen, lila Dafwintulpen, 12 stuks 15 en 25 ct. Seringen 6 ct. per tak, extra zware tak 10 ct. Prunus en sierkers 7(4 ct. p. tak, enz. EVEN KIJKEN VERPLICHT NIET TOT KOOPEN Alles franco huis >3 HOLL. RUNDVLEESCH per pond Doorregen Lappen 50 ct. Riblappen bij 2 pond 57 ct. Rollade bij 2 pond 57 ct. Ribstuk bij 2 pond 60 ct. Gedraaid Ossevet 40 ct. Soepvleesch 50 ct. Biefstuk 75 ct. Rosbief bij 2 pond 63 ct. per pond Heerlijke Rolpens 65 ct. Rauwe Rookworst 45 ct. Varkenscarbonade vanaf 50 ct. Varkensfricandeau68 ct. Blanke Kalfslappen 55 ct. Fricandeau 63 ct. Gehakt, kalfs 50 ct. Oesters en Vinken 80 ct. Kalfskrabbetjes 19 ct. Bloedworst 30 ct. VOOR RECLAME: 2 pond GEHAKT half om, half pond OSSENVET voor 85 cent LAMSLAPPEN, m. b30 LAMSCARBONADE 35 GEHAKT, HALF OM 35 5 pond GEMALEN VET 1.50 LEVERWORST, p. p25 BLOEDWORST, p. p30 ROOKWORST, p. p50 SCHAGCHELSTRAAT 4 worden U geboden door advertentie- reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die niet ontglippen! De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regel komt Uw Zaken-Omroeper onder de aandacht van 80.000 gezinnen. V EDUP0NS GERZ0H

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2