Zoekt gij betrouwbaar Personeel Groote spanning in West II Lastige taak voor P.S.V. Plaats dan een „Omroeper j voor 80.000 gezinnen j Federatie-elftal te Hoorn SANTPOORT ONTVANGT H.B.C. NOG VELE GEGADIGDEN IN HET ZUIDEN meer n ROOD RIJWIELACHTERLI^JHT Solisl 1 gjimuiiiiiiiinMiiiiiiiiiiiwnmiiiiHiiiiimiiitmnimmimitiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!^ ZATERDAG 29 JANUARI 1938 VAN HET KATHOLIEKE KAMP De puzzle in Zuid II voorloopig nog niet opgelost - Zal S.D.O.U.C. zich herstellen? Belangrijk programma voor de staartclubs Nu reeds Maartsche buien Het weer zal niet lang goed blijven Een oefenwedstrijd tegen het Noord-Hollandsche districtselftal Enkele proefnemingen EERSTE KLASSE K.N.V.B. In afdeeling II zullen Feijenoord en Hermes-D.V.S., de leiders en de hekkensluiters elkaar ontmoeten Heracles naar N.E.C. Met het sla welke c treden, plaats houden bekwaa: ingevoli nen m( vestiger uiten v, Degei voortaa handel vestigin van de dat zij bekwaa Ook 1 staands steld. 1 zijn ve laatste ner zot vakbek' de vak| voldoer delsken man vi gen, da die wet te verv op dit En daa de Ves staandi broodw snoer v gevree; betere gewikk reecis i hen, d: hebben Het Haarle aan h king v maal r van Vriend die alle dagsch leend. karakt. geen c De de avo niet 1 samenJ Menue rhythn tige ge in de deed. vormd uits.tek Men De cello c: gekoze spel t< te wij: dracht cello-t te zelc in dez het G kregen zou ki snellër leefde, van di deze c kest b sage ii gerese: langdt name! ivoordr het be De sproke orkest een sf: kwalit waarb, stemm Oceaa neer i ware daar z klankl: wonne gewon meene zaal g* bereik: opent. De stemm Franse de H. karakt; dat he een tv ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiifiiiï?. FOTOREPORTAGE ^llllllllllIlllllIlllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIHniI!linillll!lllllll1,l'lll|,l!""!"",l'llfi5 Minister prof. dr. J. R. Slotemaker de BruTne bij aankomst Aan den controle-post te Venlo voor de Monte Carlo Ralfye. Het Neder- Te Hong Kong werden op het grondgebied nabij de Chineesche grens door het Engelsche leger te Praag, waar hij aan de universiteit tot doctor honoris landsche team Stemerdink (links) en Buvze uitgebreide oefeningen gehouden. Het berg-geschut had een voornaam aandeel in deze manoeuvres causa promoveerde De Fransche kruiser «Jeanne d'Arc» bracht een bezoek aan Bali. Terwille van de uniformen der zeerobben moesten bij het landen Balineesche koelies met draagstoelen behulpzaam zijn_ De vernieuw de zwemin richting aan de Mauritskade te Den Haag, welke heden geopend wordt met internatio nale zwem wedstrijden De kinderen van den Hertog en de Hertogin van Kent zijn na het lang durig verblijf te Sandringham weer naar de ouderlijke woning te Londen terug gekeerd. Een aardig snapshot bij aan komst aan Belgrave Square Inverband met den oefenwedstrijd van het Federatie-elftal tegen het Noord-Hol- landsch districtselftal te Hoorn, is er dezen keer geen volledig I.V.C.B.-programma vast gesteld, wat niet wegneemt, dat er toch verschillende interessante ontmoetingen de aandacht vragen. In Zuid I wijst alles er op, dat V.V.H. recht streeks op den titel afstevent en als- er geen bijzondere dingen gebeuren, kan het kampioen schap van de club uit Heerlen binnen niet al te langen tijd een feit zijn. Heel anders is het hier evenwel gesteld met de staartclubs, die in een vrij groot aantal een verwoeden strijd leve ren om de kostbare punten, waardoor zij zich uiteindelijk veilig kunnen stellen. In verband hiermede zijn de drie wedstrijden, welke mor gen in deze afdeeling worden gespeeld, van veel belang, want alle clubs, die hier In 't veld ko men, zijn eigenlijk in meerdere of mindere mate bij den strijd om aan de laatste plaats te ont komen betrokken. Het geringe krachtsverschil tusschen de meeste clubs maakt het ook nu weer uiterst moeilijk te voorzien, hoe de toe stand zich verder zal ontwikkelen. Op papier heeft R.K.V.VU. b.v. betere kansen dan R.K. N.A.C„ maar toch zijn wü er nog lang niet zeker van, dat de Maastrichtsche club er mor gen in slaagt de indertijd in Kerkrade behaal de 1—O-zege te bevestigen. Kimbria en R.K. O.N.S. zijn tegenstanders, welke oi. volkomen aan elkaar gewaagd zijn en dit zal zich ook wel in den uitslag weerspiegelen. Het zal ons in ieder geval niet verwonderen, als het hier op een puntenverdeeling uitloopt. De Sittardsche Boys, die bij Valkenburg op bezoek komen, kunnen zich op een zware taak voorbereiden, want de Valken zullen dezen keer alles in het werk stellen om revanche te nemen en zij heb ben o.i. een goede kans om dit inderdaad te doen. In Zuid II zijn o.a. voor Kolping en Wilhel mina geen wedstrijden vastgesteld, waardoor Brabantia, dat morgen in Helmond tegen Mulo speelt en deze club wel beide punten afhandig zal maken, gelegenheid heeft om de leiding over te nemen, al zal dit allicht slechts van tijdelijken aard zijn, daar de Eindhovensche club dan drie weeistrijden meer heeft gespeeld dan haar beide ernstigste concurrenten. De Treffers, die den laatsten tijd weer aardig op dreef zijn, moeten in staat worden geacht om in Groesbeek den vollen buit aan Best Vooruit te ontnemen. Voor S.V.B., dat in Blerick be zoek krijgt van R.K.T.V.V., ziet het er minder gunstig uit, want de Tilburgsche club, welke op het oogenblik allerminst mag worden onder schat, zal hier ongetwijfeld de noodige pogin gen aanwenden om na de 42-nederlaag in Tilburg thans op de punten beslag te leggen. Dongen moet tegen Eendracht zoo ongeveer voor zijn laatste kans vechten, want als de club uit het Bredasche diocees ook dezen wedstrijd verliest, kan zij gevoeglijk alle hoop laten varen. In het Oosten vraagt men zich natuurlijk af, of S.D.O.U.C. zich na den misstap in Deventer morgen zal herstellen. Een uitwedstrijd tegen de Lobitsche Boys is hiervoor overigens nu niet direct een uitgezochte gelegenheid, want wij vermoeden, dat de club uit Ulft een allesbehalve gemakkelijke taak zal krijgen tegen de Boys, waarvan zij thuis indertijd slechts met moeite met 43 kom winnen. Vosta's vooruitzich ten zijn met dat alles aanzienlijk verbeterd en de Enschedesche club zal er voorloopig wel voor oppassen haar positie niet te verzwakken, het geen ook niet behoeft als morgen in Hengelo van Achilles wordt gewonnen. Zoo heel gemak kelijk is dit wel niet, maar het is o.i. voor de Enschedesche club toch geen onoplosbare op gave om de thuis behaalde 41-zege nu te be vestigen. Vogido is o.i. in Enschede niet kans loos tegen Huihuizen, ofschoon een revanche hier toch niet zoo heel gemakkelijk zal zijn Emos heeft een goede kans om in Enschede opnieuw te winnen van N.E.O., dat in Borne met het eenige doelpunt van den wedstrijd het on derspit moest delven. V.D.Z. geven wij daaren tegen een behoorlijke kans om in Arnhem re vanche te nemen op Quick voor de 53-neder laag in Oldenzaal. Voor de hekkensluiters is de ontmoeting V.V.G.-Altior van buitengewoon belang, want bij een overwinning van Altior wordt de situatie van dien aard, dat de Deven ter club den dans nog heel goed kan ontsprin gen. In West I komen uitsluitend clubs in het veld, die betrokken zijn bij den strijd rond de laatste plaats. E.M.M.'s kansen op een nieuwe overwinning op V.V.IJ. zijn niet denkbeeldig, hoewel de practijk reeds meer dan eens heeft uitgewezen, dat het voor de bezoekende clubs heel moeilijk is om in IJselstein te winnen. De Meer, dat in Ouderkerk bij N.EA. op bezoek komt, krijgt eveneens een zware taak, ofschoon wij in dit geval de kansen der Amsterdammers toch hooger meenen te moeten aanslaan. De strijd om de leiding in West II bereikt morgen een hoogtepunt in den wedstrijd tus schen Santpoort en H.B.C., een ontmoeting, waarvan het resultaat van beslissenden aard kan zijn, hoewel de spanning in ieder geval nog wel eenigen tijd zal voortduren. In Heem stede won H.B.C. met 31, maar het zal de vraag zijn of de club van Berkenrode het mor gen zoover brengt. Zij kan zich in ieder geval op zeer grooten tegenstand voorbereiden, want Santpoort zal zijn fraaie kans op den titel na tuurlijk tot het uiterste verdedigen. De ont moeting in Schiedam tusschen Excelsior en S.J.C. heeft weinig beteekenis meer. Heel an ders is het echter gesteld met het treffen in de residentie tusschen Graaf Willem en Onze Ge zellen. Het is hier een open strijd tusschen de twee clubs, die uiteindelijk moeten uitmaken, wie wordt aangewezen voor het spelen van de gradatiewedstrijden. Zullen de Haarlemmers nu hun kans benutten? Onze weerkundige medewerker schrijft: Omstreeks het midden der week trok de laat ste van een serie diepe stormdepressies in het 'nooge Noorden weg en drong een zeer koude Noordelijke luchtstroom over West-Europa naar het Zuiden door. Deze bracht na het lang durige zachte weer een sterke afkoeling met de eerste voorjaarshagelbuien. Hiermede zijn wij gekomen aan het begin van de voorjaarsperiode, waarin de Noordelijke en Noordwestelijke winden langzamerhand de heer schappij gaan voeren en de oorzaak zijn van de voorjaarskoude met de bekende Maartsche buien. Dit jaar zet deze periode al heei vroeg in, hetgeen in zooverre gunstig is, dat wij zooveel te meer kans hebben, dat het einde ook vroeger komt dan in de meeste jaren. Het is echter niet meer dan een eerste begin en volstrekt niet het volle seizoen der voorjaarskoude met voort durend buiig weer. In den regel komt het type van dit buiige voorjaarsweer slechts trapsge wijze tot ontwikkeling, zoodat de Noordweste lijke winden met hoe langer hoe korter wor dende tusschenpoozen worden afgewisseld door Zuidwestelijke met zachter, regenachtig weer. Dat komt hierdoor, dat zich naarmate de lente nadert boven den Oostelijken Atlantischen Oceaan een gebied van hoogen druk ontwikkelt en de luchtdrukking boven het vasteland daalt, zoodat hoe langer hoe meer koude Noordpool- lucht naar het Zuiden afstroomt. Dit proces is dus thans begonnen. Voorloopig zullen wij er nog niet veel last van ondervinden, omdat in het Noordwesten weer nieuwe depressies naderen, die den wind naar het Zuidwesten zullen doen terugdraaien, waar door de aanvoer van koude lucht zal worden onderbroken en dan zal hoogstwaarschijnlijk voor een dag of tien het weer opnieuw onstui mig, zwaar bewolkt, regenachtig en vrij zacht worden, waarna een tweede uitbraak van koude polaire lucht kan worden verwacht. De snelle opklaring van het weer op Donder dag zal van korten duur zijn. Vrijdag kan het weer reeds onder den invloed zijn gekomen van de nieuwe depressie, maar nog tamelijk goed zijn. Het zal daarna met sterke afwisselingen in de bewolking en de temperatuur gaandeweg slechter' worden, zoodat wij voor het week-end en den Zondag geen mooi weer kunnen ver wachten. (Nadruk verboden). Het Federatie-elftal zal Zondag a.s. voor het eerst in dit seizoen in het veld komen en wel in Hoorn, waar tegen het Noord-Hollandsche districtselftal een oefenwedstrijd wordt ge speeld. De ploeg van de R.K.F. staat voor een belangrijk internationaal seizoen en het is zeer begrijpelijk, dat men van de gelegenheid ge bruik maakt om naast de oude beproefde kern in enkele oefenwedstrijden eens een proef te nemen met enkele jongere spelers. De achterhoede van het federatie-elftal, zoo als het o.a. tegen Oostenrijk uitkwam, is onge wijzigd gebleven. Daarentegen bezet Geybelsvan Wilhelmina nu de spilplaats met van der Lin den als rechtshalf en op de linkshalfplaats den Rotterdammer Kehnen naast zich. In de voor hoede heeft men Nienhaus van S.D.O.U.C. ver vangen door Seykens van Kolping. In Hoorn zal er ongetwijfeld groote belang stelling bestaan voor dit treffen, dat de voet balliefhebbers in het Noordelijke deel van het Haarlemsche diocees in de gelegenheid stelt, kennis te maken met het spel van de nationale ploeg. Men kan ervan overtuigd zijn, dat de Noord-Hollanders goed partij zullen geven, even als indertijd in Beverwijk het geval was, hoe wel zij toen een nederlaag leden. De elftallen zijn als volgt samengesteld: NOORD-HOLLAND J. Wiegman (V.V.Z.) A. Huysman A. Noom (V.V.Z.) (G.V.O.) J. v. Wensveen J. Tuyp W. Runderkamp (G.V.O.) (Volendam) (Volendam) P. de Winter A. Bavens N. v. Gelderen (V.V.E.) (V.V.Z.) (G.V.O.) J. Kley K. Koning (S.D.E.) (Volendam) De Hosson C. Alsemgeest Beerenschot (H.M.S.) (D.H.L.) (D.N.L.) Seykens Wybenga (Kolping) (V.V.Z.) Kehnen Geybels v. d. Linden (Spartaan) (Wilhelmina) (Zwal. Vooruit) Gigengack van Bree (D.H.L.) (Kolping) W. Alsemgeest (D.H.L.) De wedstrijd zal worden geleid door scheids rechter M. Frauenfelder. Over het algemeen is de competitie der eerste-klassers reeds flink gevorderd en als de voor morgen vastgestelde ontmoetingen doorgang vinden, is er al een heele reeks clubs, welke nog maar vier wedstrijden te spelen hebben. In afdeeling I zijn er dezen keer slechts drie wedstrijden, waarbij evenwel twee van de staart clubs en een der leidende ploegen betrokken zijn. Voor D.W.S. staat n.l. de returnmatch tegen V.U.C., dat Zondag j.l. in de hoofdstad net 41 van de blauwzwarten verloor, op het programma. Men kan hier echter gevoeglijk aannemen, dat de Amsterdammers, die zulke fraaie kansen op den titel hebben, ook nu beide punten in de wacht zullen sleepen, al kan D.W.S. in de residentie allicht op meer tegen stand rekenen, dan Zondag in de hoofdstad het geval was. Voor Excelsior is er natuurlijk alles aan gelegen om den thuiswedstrijd tegen D.F.C. tot een goed einde te brengen, hoewel de Dordt- sche club hiervoor maar heel weinig zal gevoe len, daar zij zelf de punten nog heel hard noo- dig kan hebben. Toch achten wij de Rotterdam mers wel in staat om een punt te bemachtigen. Van V.S.V. zou het ons niet verwonderen, als de Velser club in de Koog revanche nam op K.F.C., waardoor zij een stuk uit het gedrang zou geraken. In afdeeling II komen daarentegen morgen alle clubs in actie, waarbij de uitersten van de ranglijst, Feijenoord en Hermes-D.V.S., elkaar in Rotterdam zullen ontmoeten, hetgeen op pa pier een gemakkelijke zege belooft te worden voor van Heel c.s., hoewel de Schiedammers zich zeker niet zonder slag of stoot zullen over geven. Wat dat betreft zijn de punten voor hen van groot belang, maar het zou toch al heel vreemd moeten gaan, als de leiders struikelden. Van Haarlem mag men verwachten, dat deze club thuis weet te zegevieren over 't Gooi, dat indertijd in Hilversum reeds met 41 de meer derheid der roodbroeken moest erkennen. D.H.C., dat nog in moeilijkheden kan geraken bij een mogelijk, hoewel o.i. niet waarschijnlijk herstel van Hermes-D.V.S., zal dientengevolge ongetwij feld trachten alles in het werk te stellen om in IJmüiden op Stormvogels minstens een punt te veroveren, maar of dit gemakkelijk zal gaan, is een andere vraag. Blauw-Wit zal in de hoofd stad nog op veel tegenstand stuiten van H.B.S., maar de punten liggen o.i. toch binnen het be reik der zebra's. In de Rotterdamsche derby XerxesC.V.V., waarvan het resultaat overigens van weinig belang meer is, start de thuisclub met de beste kansen. In het Oosten heeft men dezen keer een in- haal-Zondag: alleen de ontmoeting N.E.C. Heracles is hier vastgesteld. De Almelosche club kan nu dus weer de leiding nemen, tenzij zij in Nijmegen zou verliezen. P.S.V. trekt in het Zuiden naar Tilburg om voor de tweede maal in dit seizoen den strijd aan te binden tegen Longa, dat in Eindhoven met 20 van de leiders verloor en ook dezen keer vrij zeker het onderspit zal delven, als de Eind- hovenaren tenminste in vorm zijn, want zij mo gen wel bedenken, dat ook B.V.V. tegen Longa struikelde. Juliana blijft voorloopig nog een concurrent, waarmee de leiders rekening zullen dienen te houden, hoewel wij de kansen van de Limburg- sche club toch niet hoog aanslaan. In ieder ge val zal zij morgen haar kansen nog wel niet prijsgeven, door thuis van N.O.A.D. te verliezen. Maar onderschatten mag zij de Tilburgsche club evenmin, want daar weet N.A.C., dat Zondag een onverwachte nederlaag leed, van mee te praten. B.V.V. krijgt nu M.V.V. op bezoek en N.A.C. Bleyerheide en in beide gevallen mogen wfj aannemen, dat de thuisspelende clubs de punten veroveren. Eindhoven zal zich voorts thuis wel de meerdere toonen van Roermond. In den plaatselijken wedstrijd in Groningen tusschen Be Quick en Velocitas starten de wit- hemden o.i. met de beste papieren, niettegen staande het feit, dat bij het bijzondere karakter van deze ontmoeting de kans op een verrassing grooter is. Veendam heeft tegen H.S.C. en Achilles tegen Sneek de beste kansen. Bij Hooge- zandLeeuwarden en HeerenveenG.V.A.V. zijn de vooruitzichten voor de bezoekende clubs evenwel het gunstigst. Als de politie uw fiets zondet achterlicht ziet óf s als 'n automobilist niet mocht zien Dan kan u dat duur te staan komen, terwijl u voor 'n paar kwartjes klaar kimt zijn I Maar let op 't „RIJKSKEUR1 DAARTOE 8ENT VI8PEICHTII

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4