Amsterdam hoort het blijde gebeuren MEISJE Residentie bleef niet achter min mmmmmimmmmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LAATSTE NACHTWAKE DER JOURNALISTEN SPONTANE JUBEL INDE HOOFDSTAD HET OFFICIEELE COMMUNIQUÉ EEN MAANDAG 31 JANUARI 1938 Toen hedenmorgen het nieuws Schoolkinderen loopen juichend de straat op en verbreken de grauwheid van den regen- achtigen ochtend Herauten op pleinen en straten der stad Kwijtschelding van straffen Bij alle onderdeden van leger en vloot Tien minuten na het bekend worden van het bericht was de Dam te Amsterdam vol juichende enthousiaste menschen DE TWEEDE KAMER BIJEEN bekend werd, vonden allen onmiddellijk hun energie terug H, K. H. Prinses Juliana heeft heden, den Sisten Januari 193S des voormiddags te 9.47 uur. het leven geschonken aan een flinke dochter. De toestand van Moeder en Kind is op het oogenblik teer bevredigend. dr. J. DE GROOT dr. C. L. DE JONGH Kort na het bekend worden was de binnenstad één vlaggenzee Buitengewone raads vergadering Op het Malieveld Velen teekenden de felicitatieregisters Advocaten in toga op straat Proclamatie Zilveren rammelaar VERKEERSREGELING BIJ SOESTDIJK Eerste telegram was van den G.-G. in Indië Een Schot won! Belangstelling van het Engelsche publiek voor de blijde gebeur tenis bijzonder groot Tegelijk met de Prinses geboren Jachtende ijver Hedenmorgen waren wij getuige van een gebeurtenis, die wij ons le ven niet zullen vergeten en die ons tot in onze oudste jaren voldoening en blijdschap zal geven: wij hoorden en zagen de kanonnen, die het met hunne donderende stemmen der hoofdstad toeriepen: „Op, Amster dam, op, vier feest, een Prinses is geboren". Grauw was de lucht en eenzaam de vlak te. Door een straffen Zuid-Wester voort- gezwiept joeg de penetrante motregen te gen de gevels der Bernard Zweerskade, die, als in hun jaskragen gedoken, met misprij zende vensteroogen over het jonge en nog lang niet bloeiende Park-Zuid uitzagen. Enkele spaarzame voorbijgangers, hoofdza kelijk nog bestellers van kruideniers en dergelijken, liepen of fietsten, moeizaam tegen den wind voorovergebogen, langs de overigens uitgestorven kade en prezen zich gelukkig, als ze iets dieper in de stad de luwte konden zoeken. Doch als ze beter hadden opgelet, hadden ze tusschen het ijle groen der naaldboompjes en de kale takken het veldgrauw van onze jongens kunnen zien bewegen. Maar er was nie mand die eenige aandacht schonk, tot plot selingboem! Dat was de metalen stem van een 10.5 c.M. kanon, dat het Amster dam met duizendtallen decibels toeriep: „Ontwaak, Amsterdam, laat liggen je zor gen! Vier feest, want het voortbestaan van ons dierbaar Oranjehuis is voorloopig weer gewaarborgd". Waar vanaf dat oogenblik de menschen van daan kwamen was met recht een raadsel. Ieder scheen bi) het eerste schot punctueel te zijn opgehouden met datgene, waarmee hij of zij bezig was en vanaf dat oogenblik was het een massale ren van Zuiderlingen, die allen, be halve oor-, ook ooggetuigen wilden zijn van 't historische gebeuren, dat zich op deze anders zoo vergeten kade afspeelde. En inderdaad: het oogenblik was grootsch en verheven. In vrijwel volmaakte regelmaat donderden de schoten, door de gevelrijen honderdvoudig weerkaatst, over de zandvlakte en over de kade, waar steeds meer menschen, wind en koude regen verach tend, de schoten telden, of elkander vroegen tot welk aantal ze reeds gevorderd waren. Tot plots, bij één en vijftig het kanon zweeg. Toen ging het ruischend door de menigte: „Een Prinses!" Diepe stilte volgde op dit constateeren. Al leefde de vreugde in ieders gemoed, men was te ontroerd, om het luide bekend te geven en in eerbiedige bewondering bleef men staren naar den in flarden gegeeselden kruitdamp, die in wilde slierten over de daken en door de straatopeningen speelde, tot plots een bejaarde man den hoed licht te en het met bewogen stem zei: „Dat was een groot oogenblik, mijnheer". Dat was hier het juiste woord op de juiste plaats! Het was met recht een groot oogenblik in ons nationaal volksbestaan. Een oogenblik, dat later niet slechts in de annalen der histo rie, doch zelfs tot in de jaartallenboekjes der lagere school zal voortleven en om daarvan de plechtige kondgeving aan 's Rijks Hoofdstad te hebben meegemaakt, was een besef, dat alle aanwezigen met blijden ernst vervulde. Evenwel, tijd voor bespiegeling was er voor ons niet. We moesten voort, de stad in, om te constateeren hoe Amsterdam en de Amsterdammers op deze blijde mare reageerden. Het eerste wat we zagen en waarmee we in onze toomelooze vaart bijna verkeersongelukken veroorzaakten, waren de kinderen van een school, die jubelend en met rood-wit-blauwe vlaggetjes wapperend, een schooldeur uitrenden, terwijl uit een andere klasse 'nog de plechtige en geest driftige tonen van ons dierbaar Wilhelmus klonken. Nog andere dingen waren er trouwens, die het tot in de verste wijken zichtbaar maakten, dat de grauwe Maandagmorgen nlots tot een hoogtijdag was omgeslagen. Het verkeer werd eensklaps veel intenser en vooral veel sneller, alsof ieder, ondanks de moeite, die de wind den fietsers bezorgde, zich geroepen voelde, vriend en maag van het heuglijk gebeuren op de hoogte te stellen. Hoe dieper we in de stad doordrongen, hoe feestelijker het stadsaanzien werd. De Amsterdamsche grachten, op onzen heenweg nog grauw en miezerig in den regen, waren in den minimalen tijd van ons heen en terug gaan tot vlaggenzeeën ïferschapen. Zoover het oog waarde, ter linker en ter rechterzijde, was de muur der patricische gevels door een kokende zee van rood, wit, blauw en oranje aan het gezicht onttrokken. Het grauw van den Januarimorgen was plots voor de kleurenweel de der tallooze vlaggen geweken en de bolle wwind, die weldra zelfs den miezerigen siep- regen wegvaagde, blies van deze tallooze na tionale vlaggen een kleurenzee, die met recht in overeenstemming was met de groote vreug de, die als een explosie in Amsterdam was los gebarsten. In de binnenstad, van oudsher het hart van Amsterdam, was de feestvreugde in het luttele tijdsbestek reeds tot volle uiting gekomen. Na tuurlijk ook daar huis aan huis de vlaggen, bfj elke vlag, die weer werd uitgestoken, een op loopje, dat het vaderlandsche embleem met hoera's begroette en een volte, die alle beschrijving tart. Niet alleen, dat de kinderen als rasechte Amsterdammertjes linea recta den weg naar de feestdrukte hadden ingeslagen, maar het scheen wel, dat ieder, die zich maar eenigszins vrij kon maken, zijn kantoor of zaak was ontvlucht, om mee van de feest vreugde te genieten. En wat dan tenslotte de verkoopers van Oranje betrefthet scheen wel of die onder de trottoirsteenen de blijde tij ding hadden afgewacht, om punctueel op het moment hun standplaats te betrekken. En za ken dat ze maakten! Het duurde geen tien minuten of ieder was met Oranje getooid, en zelfs de agenten, wier voorschriften slechts officieele onderscheidingen op de uniformen dulden, waren van oordeel, dat niet alleen de nood, maar ook zoo groote vreugde de wet op zij zet. Buiten en behalve deze zichtbare indruk ken kreeg ook het gehoor in de feestvreug de te deelen. Elk kerkgebouw, dat over een klok of klokje beschikte, maakte daarvan gebruik, om met blij geklep den volke van het heerlijk gebeuren kond te doen, de mo torschippers in .Singel en Amstel herinner den zich, dat de luchtfluit, behalve als alarmsignaal, ook nog als vreugdeblijk dienst kan doen, zoodat weldra een veel stemmig gehuil langs de grachten en over het golvende water gilt en schettert, en het duurt niet lang, of ook de zeeschepen op het Y mengen hun sonore basgeluiden in deze feestelijke cacophonie, waar weldra ook de jankende fabriekssirenes het hunne bijvoegen. Immer crescendo gaat het ondertusschen met de drukte en met de versiering. De groo- tere gebouwen, die meerdere vlaggestokken be zitten, laten geen plaats onbezet, gereed ge houden versiering wordt aangebracht, ladders staan in ongetelde hoeveelheden tegen talrijke gevels, de automobilisten stoppen en tooien hun wagens met de daarvoor reeds lang mee gevoerde vlaggen en dan op de Munt: geen doorkomen meer aan! Vanuit de Reguliers- breestraat klinkt gejuich, drie herauten te paard, door een ontzaglijke menigte kinderen in looppas gevolgd, wringen zich door de volte, worstelen door de slierten tramwagens en hou den halt op het trottoir voor 's Gravendijk. Een schetterend kopersignaal van twee der herau ten weerklinkt, de derde, met de Amsterdam sche kleuren getooid, verheft zich dan in de stijgbeugels, ontrolt het perkament en doet met werkelijk phenomenaal stemgeluid voorlezing van de door het Centrale Oranje-comité op gestelde proclamatie. Daverende hoera's weer klinken, een schetterend refrein schalt weer over de hoofden der duizenden en met ware doodsverachting storten de stoere ruiters zich dan in de golvende menschenrivier, die zich door de nauwe Kalverstraat voortperst. Hoe ze er zijn doorgekomenhet zal een ingewik keld stukje ruiterkunst zijn geweest, doch des alniettemin ze kwamen op den Dam. Verder ging onze tocht door feestvierend Amsterdam. Op het Damrak, waar de beurs bengel met regelmatig geklep zijn vreugde uit zingt, staat de Bijenkorf in feestelijken neon- gloed en wapperen de vlaggen langs alle ge vels, terwijl ok het Centraal Station op den achtergrond het rood, wit en blauw in formi dabel formaat ontrolt. En dan het Y. Ment kent het Y op Januari- morgens. Er heerscht te allen tijde zeer zeker sfeer, maar onder meteorologische omstan digheden als vandaag is deze sfeer kenne lijk droefgeestig. En ziet da» wat de telex vermag. Nog geen half uur was de erf- prinses oud of reeds is het IJ een feestelijk bassin waarop bevlagde ponten genoeglijk en speelsch heen en weer schuiven. Van alle schepen, schuiten en sleapbooten wap pert het rood-wit-blauw onzer vaad'ren, terwijl alle kapiteins het als een eereplicht schijnen te hebben gevoeld om hun meest uitbundigen vlaggentooi op te zoeken. Alle zeeschepen, en zelfs zij die in het dok lig gen, hebben hun vlaggekasten leeggehaald, om door pavoiseering hun vreugde te open baren. Verder gaat de tocht, weer de stad in, en aangezien de hoofdverkeerswegen inmiddels zoo vol zijn geloopen, dat eenige snelheid daarop niet te bereiken is, voert onze weg listig over de grachten, onder de feestelijk klepperende vlaggen en zoo zijn we ooggetuige van een aller aardigst geval: den opmarsch der orgeldraaiers. Waar feest is hoort muziek en uit dien hoofde mogen zij die aan de muzikale verzorging hun boterham verdienen, niet achterblijven. Alle verhuurinrichtingen in de Jordaan schijnen leeggehaald en over alle bruggen komen ze in ijltempo aangezet, om nog voor de concurren ten de beste standplaatsen in de city te kun nen innemen. En we hebben het reeds begrepen: wat het weer nog wordt, dat weten we niet. maar aan de feeststemming en de muzikale verzorging zal niets ontbreken. In verband met de heuglijke gebeurtenis in het prinselijk gezin wordt bij alle onderdeelen van leger en vloot kwijtschelding verleend van alle opgelegde en loopende krijgstuchtelijke straffen met uitzondering van die, welke be trekking hebben op verlaging van rang, verla ging van klasse of plaatsing in de tuchtklasse. In verband met de geboorte van een Prinses is de Tweede Kamer bijeengeroepen tegen Woensdag a.s. des middags te half drie. Het echtpaar TegenboschKempel te 's-Her- togenbosch is verblijd met de geboorte van een dochter, vrijwel op hetzelfde oogenblik, als de Prinses werd geboren. Het meisje zal denzelfden naam krijgen als het Prinsesje. Hoera!!! Een Prinses is geboren. De manschappen van de saluutschotenbatterij in het Zuiderpark te brengen na het 51ste saluutschot een driew erf hoera uit op de vorstelijke jonggeborene Amsterdam Maar vocai ir ".it dat vele lichten brandende bleven in het paleis en door de gesloten jalouzieën van het kraamvertrek Reeds enkele minuten na het bekend wor den der vreugdevolle tijding werd te Den •Haag de feestelijke stemming onder de be volking merkbaar. De schooljeugd overstormde de straten van de binnenstad, waarlangs zich reeds velen naar het Koninklijk paleis aan het Noordeinde be gaven. Ook het oude stadhuis vormde eenaan- trekkingspunt, aangezien een groot aantal be langstellenden aldaar de officieele proclamatie afwachtte, die door den burgemeester van het bordes zou worden ofgekondigd. Verder werden overal de werkzaamheden aan de versiering van huizen en straten in versneld tempo voortgezet. Er trok reeds spoedig een groot aantal draaiorgels en muzikanten ter ver hooging van de algemeene vreugde door de ver schillende stadswijken. De trams, autobussen en taxi's werden ge leidelijk van vlaggen voorzien. De binnenstad was binnen een kwartier één vlaggenzee. Alles wijst er op, dat ook de residentie heden en morgen in het teeken van het volksfeest zal staan. Mede met het oog op de toenemende drukte zijn door de Haagsche politie verschillende maatregelen tot regeling van het verkeer in de binnenstad genomen. In verband met de geboorte van de Prin ses werden de leden van den Haagschen ge meenteraad door den burgemeester opge roepen tot een buitengewone vergadering welke hedenmiddag te vijf uur zou worden gehouden. De gewone raadsvergadering, die te half drie gehouden zou zijn, is met het oog daarop niet doorgegaan. Op het Malieveld waren na het sein, dat de blijde gebeurtenis spoedig zou kunnen worden verwacht, de voor het geven van eëreschoten bestemde kanonnen in stelling gebracht en on middellijk na de ontvangst van het telex-be richt om 9.55 met de blijde mare deed de bat terij-commandant het eerste schot losbranden, dat ver in den omtrek kon worden gehoord en dat met regelmatige tusschenpoozen door meer werd gevolgd. Zwaar dreunden de schoten over de stad en velen, wier aandacht hierdoor werd getrokken, spoedden zich naar het Malieveld om dit bijzondere schouwspel gade te slaan. Steeds meer nieuwsgierigen verzamelden zich in de nabijheid van dit militair evenement en vol spanning telde men de schoten, of het er 51 zouden zijn.... een Prinses of 101een Prins. Te 10.13 uur klonk het laatste schot. Ook de kerkklokken bleven niet achter, vroo- lijk galmden haar feestelijke klanken over de stad. In strijd met alles wat anti-lawaaicam- pagne heet, snerpte het geluid van auto claxons door de lucht, belden de trambestuur ders extra luid en weerklonken fabriekssirenes. Bij alle bewoners der Residentie heerschte een eenigszins nerveuze stemming en zoo kon het gebeuren, dat een krantenjongen op den Kneuterdijk in zijn zenuwachtigheid en en thousiasme zichzelf vergat en inplaats van te roepen: Een prinses geboren, luidkeels kond deed van „de geboorte van Prinses Juliana." De binnenstad werd dra overstroomd door de Haagsche schooljeugd, die hossende, schreeu wende en zingende uiting gaf aan haar blijd schap over het heuglijke nieuws, waar natuur lijk nog bij kwam het zeker zeer gewaardeerde buitenkansje van twee vrije dagen. In een vertrek van het paleis Noordeinde lagen den geheelen dag felicitatieregisters ter teekening gereed. Onder de eersten die hun handteekening in deze registers zetten was de dekep van het corps diplomatique, de heer A. de Pury, gezant van Zwitserland. Zeer vele anderen volgden het voorbeeld van den deken. Gezanten, leden van het perma nente hof van internationale justitie en vele Nederlandsche autoriteiten, civiele en militaire, begaven zich naar het paleis Nóordeinde om op deze wijze van hun belangstelling in de vermeerdering van het prinselijk gezin te ge tuigen. Nog vóór dat de zittingen van rechtbank en gerechtshof te 's-Gravenhage waren begonnen, werd het feit van de blijde gebeurtenis bekend. Voor dien tijd heerschte er reeds een zenuw achtige spanning, daar iedereen reeds ver moedde, dat de Maandag groot nieuws zou brengen. Toen nu om ongeveer tien uur de kanonnen op het Malieveld, dat in de onmid dellijke nabijheid van het gerechtsgebouw is gelegen, begonnen te bulderen, holden vele advocaten in toga gehuld de straat op, om zich er van te overtuigen, dat het werkelijk zoo was. In een buitengewone zitting van het Haag sche Gerechtshof heeft de president der straf kamer mr. D. Lodder uiting gegeven aan de Nu is een Prinsesje geboren. Een kindje, nog teeder en fijn, Maar dat reeds de grootheid omschemert, Al is het ook nóg zoo klein; Waarvoor men reeds in het verschiet ziet Een leven vol hoogheid en pracht, Als kind van een vorstenfamilie. Van koninklijk, oeroud geslacht.... Een land is er voor in beroering, Kanonschoten dreunden reeds zwaar, Een volk juicht vol liefde en blijdschap Nu 't Prinsesje geboren is, maar Er is ook een meisje geboren! Een echtpaar kreeg heden een kind! Zulk feit is in wezen hetzelfde, Waar of men het wiegje ook vindt. Thans zijn ook twee ouders gelukkig, Wier liefde een onderpand vindt In 't leven, dat nu is géboren, In d'eerste, hun dochterhun kind! Dat is nu hun baby, hun kleintje, Dat is het, waar alles om gaat, Een vader blijft altijd een vader, 't Zij 'n prins of een man van de straat; Een moeder blijft altijd een moeder, Dat woord heeft precies zulk een zin En zulk een verhevene grootheid Bij 'n werkvrouw als bij een vorstin.. Zij zijn in de eerste plaats: ouders, En daarom is 't nu onze wensch, Dat zij dl 't geluk ook beleven Als vader, als moeder, als mènsch! HERMAN KRAMER gevoelens van blijdschap van dit rechterlijk college. De procureur-generaal mr. A. Brants sprak als vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie. Mr. A. S. Rueb, de president van de Haagsche rechtbank, sprak in een bijzondere zitting van dit college een korte rede uit. Ook op de zitting van het kantongerecht heeft men de blijde gebeurtenis herdacht. De tekst van de proclamatie, welke in Den Haag na het bekend worden van de geboorte door herauten in de verschillende wijken der stad werd voorgelezen, luidde als volgt: Stadgenooten, Met innige blijdschap maken wij bekend, dat heden, 31 Januari 1938, door Gods goed heid is geboren een Prinses van Oranje- Nassau, Prinses van Lippe-Biesterfeld. Hierdoor is in vervulling gegaan de harte- wensch van het Nederlandsche volk. Leve het Koninklijk Gezin. Eén jubelende schare scholieren heeft heden ochtend omstreeks half elf een ovatie gebracht aan onzen minister-president, dr. H. Coljjn. Op verschillende departementen werd de heuglijke tijding door den minister aan de ambtenaren medegedeeld en ook daar kwam de stemming er spoedig in. Het Haagsche Comité voor Volksfeesten heeft aan de jonggeborene een rammelaar ten ge schenke aangeboden, vervaardigd van uit de hand gedreven zilver met ivoren handvat. Op den rammelaar is een inscriptie: ,,Haagsch Comité voor Volksfeesten namens de burgerij", alsmede een ooievaar aangebracht. De rammelaar, welke vervaardigd is door de fa. Van Kempen, Begeer en Vos, werd aangeboden in een cassette van Nassau-blauw leder met gouden rand. De cassette is gevoerd met oranje zijde en oranje fluweel. De verkeersregeling bij het paleis Soestdijk, welke in verband met ongesteldheid van den districtscommandant der rijksveldwacht te Utrecht, de heer G. H. Herten, aan den districts commandant te Amsterdam, den heer J. Ver- meyden, was opgedragen, is thans door eerst genoemde overgenomen. een flauwe lichtschijn naar buiten drong, welke ook later op den avond niet ver dween, was belangrijk genoeg. Telkens en telkens weer begaven zich de journalisten zich naar het paleis, om zich ervan te overtuigen, dat het licht niet werd gedoofd. Het was opmerkelijk, hoe de menschen, die in al die weken geleidelijk van hun uithou dingsvermogen hadden ingeboet, met nieuwe energie werden bezield. Vermoeide trekken ont spanden zich, van nerveuze uitgelatenheid was geen sprake meer; monter en opgewekt besprak men het vooruitzicht, dat het wel zeer rekbaar gebleken begrip „ieder" oogenblik" thans de finitief tot een kwestie van uren zou worden beperkt. Dezen nacht moest men zich op alles voorbereid houden, op dezen nacht, op den nieuwen morgen en in elk geval op den ko menden dag hoopte men te kunnen rekenen. Het wachten liep nu ten einde. Het werk kon beginnen. Onmiddellijk werd de weerslag merkbaar op het telefoonkantoor, waar de gesprekken met binnen- en buitenland elkaar plots in snel tempo opvolgden en de beschikbare cellen regelmatig waren bezet. Het bedie nend personeel werd met drie telefonisten versterkt, gereed om de groote rush op het nieuws zoo vlot mogelijk te verwerken. Wel sterk had zich thans de sfeer gewijzigd. Een paar enthousiaste Engelschen staken bloe men in hun knoopsgat. Zij vergaten hun kaar ten. Het was of op slag een zware mist was opgetrokken en schepen, die te lang doelloos voor anker hadden geleg*i, weer him bestem ming in zicht kregen, de zeilen heschen, de motoren aanzetten. De thans volgende nacht werd door de meesten wakend doorgebracht. Zou het de laatste zijn? Zou in dezen naeht het te lang verbeide alarm-signaal weerklinken, de verlossende gongslag worden gehoord? Of zou de morgen van den 31sten Januari het blijde nieuws verkondigen? Uur na uur verstreek. Het Badhotel bleef in vol bedrijf. Schrijfmachines ratelden, pennen gleden over het papier. Buiten re den de auto's af en aan. Naar het paleis, waar men keek naar de lichten en luister de naar den helderen slag van de klok in den koekoek, die de uren telde, de laatste uren vap een lange, lange reeks. Gelukwenschen en bloemstukken werden reeds korten tijd na het bekend worden van de geboorte van een Prinses ten paleize Soest dijk bezorgd. Het eerste felicitatie-telegram was van den Gouverneur-Generaal van Nteder- landsch-Indië. Daarna kwam een prach tige bloemenmand van de gemeente Baam met een oorkonde en onmiddellijk daarop een bloemstuk van burgemeester Van Reenen. De groote race, men zou kunnen zeggen de „gold rush", van het Badhotel, welke de Engel sche journalisten onderling hebben gehouden, wie van hen het eerst het nieuws in Londen bracht, is gewonnen door den Schot Steward Emmeny, die hiermede een premie van 100 pond sterling heeft verdiend (het is een bedrag van bijna negenhonderd gulden) alleen door het feit, dat hij zijn collega's luttele seconden voor was. De Engelsche krant, welker extra-editie zoo doende het eerst op straat was, was de Star. Ook de correspondent van het groote Engel sche avondblad The Evening News, mr. H. Ant- cliffe, wist zijn krant zoo snel te bedienen, dat de extra-editie van dit blad met het uitvoerig nieuws reeds voor half elf in de Londensche straten verkrijgbaar was. Naar wij vernemen, was de belangstelling van het Engelsche publiek bijzonder groot. De couranten werden grif verkocht en het Lon densche publiek verheugde zich oprecht in het geluk dat het Prinselijk Gezin te Soestdijk en de geheele Koninklijke Familie en het Neder landsche volk is ten deel gevallen. Over den Zondag en den daarop volgenden nacht, welken de journalisten in spanning doorbrachten, meldt onze speciale verslagge ver nog: Zondag was de hofarts, dr. G. de Jong, des middags ten paleize Soestdijk aangekomen, in den vooravond gevolgd door Zuster Romke Vermeer, aangewezen als nachtzuster, die uit Den Haag werd ontboden, om zich te voegen bij Zuster Eoomstra, reeds eenigen tijd tevoren op het paleis gekomen. Ook was opgevallen, dat tegen den avond de jalouzieën werden geslo ten van de ramen in den Baamschen vleugel, waarachter zich de kraamkamer en aangren zende wachtkamer bevinden. Tevoren had men hier dr. De Groot waargenomen, die zuster Boomstra aanwiizincwwi cnf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9