Nu wij een Prinsesje hebben Gemeenteraad van Beverwijk De toestand van Moeder en kind Haarlem, 1 Febr. TELEGRAMMEN VAN GELUKWENSCH VREUGDEROES IN STAD EN LAND Kort en volledig DINSDAG 1 FEBRUARI 1938 UITZENDING VAN DEN GALA-AVOND COMITÉ VAN KATH. ACTIE HET VREUGDEVUUR GEEN AFDRACHT R.K. BOND GRAF. DIOC. HAARL. VOETBALBOND Besluiten van het Bondsbestuur Lisse—O.S.V. 1—3 Het gisterenavond ontstoken vreu gdevuur in den Haarlemmerhout UIT DEN OMTREK BENNEBROEK SANTPOORT TOONEEL ,JEAN" Een blijspel van „Het Masker" Feestelijk intermezzo en feestrede van den burgemeester Verbetering van den Velserweg De nieuwe huishoudschool Feestelijk intermezzo De spanning van de laatste, lange dagen breekt zich baan in een algemeene en spontane feestviering Oranje boven!" Beverwijk GEEF DE HUID WAAR ZtJ OM VRAAGT Haarlemmermeer Heemstede Hillegom Lisse AGENDA Bioscopen 2 Februari Bioscopen Vogelenzcmg RIJKSVISCHAFSLAG STAD Men verzoekt ons mede te deelen, dat het verloop van den gala-avond, welke hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal wordt gehou den, door middel van de radio te volgen zal zijn op de Groote Markt. Om acht uur begint deuitzending. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. WOENSDAG 2 Februari 2.30 uur: Repetitie jongensafd. gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal Eemstraat, Haarlem-Noord. 5 uur: repetitie gymnastiek jongensafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried", in de school aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. 8.30 uur: cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" in gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Cursus over de Encycliek „Quadra- gesimo Anno" van het Comité van Katholieke Actie voor alle Katholieken in Gebouw St. Bavo. DONDERDAG 3 Februari 9 uur v.m.: verga dering van het Armbestuur van de parochie St. Bavo, Haarlem-Noord, in de pastorie. 4.30 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Tempeliersstraat 1. 6 uur: Repetitie gymnastiek van de R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" voor de Adspiranten, Aloysiusschool. 7.15 uur: Repetitie gymnastiek meisjegafd. R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Harmonie „Utile Dulci" in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: Repetitie gymnastiek R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen zaal voor dames. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Ons Genoegen" in hotel „Suisse", Rijksstraatweg, Haarlem-Noord. 8.15 uur: Conversatieavond Esperantistenver eeniging „Abbé Richardson" in gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. School aan de Nïeuwe Gracht. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt. 8.30 uur: Repetitie R. K. Gemengd Tooneel „Thalia", in het „Hof van Holland", Groote Markt. 8.45 uur: Welsprekendheidavond K. J. M. V. „St. Augustinus" bij Brinkmann. VRIJDAG 4 Februari 4.30 uur: gymnastiek- repetitie van de Kleuterafdeeling R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. School Westergracht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: gymnastiek-repetitie jongensafdee ling R. K. Sportvereeniging „Herucles Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer „Alber- dingk Thijm" in de Studio, aLnge Wijngaard straat 17. 8.30 uur: gymnastiek-repetitie heerenafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging .Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG 5 Februari 5.30 uur: gymnastiek- repetitie kleuterafd. van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. 6.30 uur: gymnastiek-repetitie jongensafdee ling van de Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereeniging- gij bij het uitschrijven van vergaderingen ver zocht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. dochter, die den zelfbewusten huisknecht zóó nadrukkelijk haat, dat achter die uitingen al leen maar liefde verscholen kan gaan twee damesrollen, die uitmuntend vertolkt worden. Maar het onwaarschijnlijke, dat we vóór de pauze aanvaarden, omdat het zooveel inslaan- den humor mogelijk maakt, wordt naderhand précair, wanneer het eerst zoo „gezellige" stuk een wending maakt, die het bijna onaanvaard baar doet worden. Bijna want met een goed begrip kan men in de vreemde houding van Katinka nog den spot met minderwaardige poli tieke konkelarij waardeeren en in de afdwaling van den „prachtmensch" Jean het breken van een illusie, en inderdaad gebeurt er nog niets, al is de geest tot veel bereid. Het fijne, bekoorlijke en humoristische in het fraai opgevoerde spel is dan evenwel bedorven, 't Is jammer, dat de auteur zich niet op de hoogte van de eerste bedrijven heeft kunnen handhaven. Nu stelt het einde teleur. H. B. v. d. S. Vrijwel allen, die den fakkeloptocht hadden gadegeslagen trokken tegen tienen door de Groote Houtstraat en de Koningstraat naar Den Hout, springend en hossend of bezadigd wandelend. Voor het Paviljoen werd een vreug devuur ontstoken. Het hout was door de langdurige regenbuien van de' laatste dagen wat vochtig geworden. In het begin was er geen vuur te zien, slechts een dikke rook, die door den wind voortgeblazen werd. Maar toen de deelnemers aan den fak keloptocht tenslotte op den Dreef aankwamen en zich bij de menschenmassa op het Pavil- joensterreiri voegden, laaide het vuur hoog op. Groote roode vlammen braken door het zwart van den hemel, de kale kruinen van de boomen doemden op, de menschengezichten werden overgoten van een rossen gloed. In het Paviljoen brandden de lichten, van hieruit sloeg het gemeentebestuur het vuur gade, Toen het vreugdevuur op zijn hoogst was, nam de heer Jos. de Klerk plaats op het diri- geergestcelte. En allen, die rond het vuur ston den, zong plechtig ons volkslied mede. paarna werden nog eenige marschen gespeeld. Het vuur minderde, geen vonkenregens wer den meer door den wind meegevoerd, de vlam men werden kleiner en als gevolg daarvan ook de belangstelling. Maar toen het vreugdevuur gedoofd was, sleechts een zwarte verkoolde massa over was gebleven, laaide nog hoog het oranjevuur in de menschen. In de dezer dagen gehouden vergadering van het voltallige bondsbestuur van den D. H. V. B. werd, ten aanzien van het geven van leiding en voorlichting aan junior-leiders een shcema besproken, hetwelk nader zal worden uitge werkt. Het bestuur besprak zijn houding met betrek- kihg tot het besluit van den ,,D. H. A. K." betreffende samenwerking tuschen D. H. G B. en D. H. A. K. Besproken werd het in te nemen standpunt, ten aanzien van de promotie naar en degra datie van den „I. V. C. B." Voorts werd, zooals wij reeds meldden, in principe besloten de organisatie van een missie wedstrijd op te dragen aan het District Am sterdam en een aan de vereeniging „V. V. Z.", Zaandam. Aan de scheidsrechters van den „D. H. V. B.", zal, voor aoover zulks nog niet geschiedde, een nieuw spelregelboekje worden verstrekt. Na ampele discussie werd besloten, uit pae- Dr. de Groot deelt mede: Prinses Juliana heeft een betrekke lijk rustigen nacht gehad. Ook heden .geeft de toestand van Moeder en Kind reden tot tevreden heid. Bij de geboorte Wij vernemen, dat de beide grootmoe ders van de jonggeboren Prinses en Prins Bernhard bij de bevalling van Prinses Ju liana aanwezig zijn geweest. De moeder van den Prins heeft zelf ac tief deelgenomen aan de verpleging van Hare Koninklijke Hoogheid. Geboorteaangifte Naar wordt medegedeeld, is de geboorte aangifte bepaald op hedenmiddag half zes. dagogische overwegingen geen toumooi te organiseeren voor vertegenwoordigende dis tricts-juniorelftallen. Voorts werden verschillende vereenigings- zaken afgedaan. Het blijkt, dat de competitiewedstrijd Lisse O. I. V., waarvan men het blijkbaar niet noo- dig vond eenig bericht door te geven aan den uitslagendienst van den I. V. O. B., Zondag toch gespeeld is. O. I. V. won met 31. R. K. Volksbond. Woensdag 2 Febr. desj avonds half acht houdt de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw. Als spreker zal dien avond optreden de heer Ange-. nent, die als onderwerp zal behandelen: „De) Volksbond als beschavingsfactor". Harddraveryvereeniging De feestvergadering van de Harddraverijvereeniging „Santpoort en Omstreken" trok Zondagavond overgroote be langstelling. Op prettige wijze vertelde de voor zitter in zijn openingswoord een en ander over den huidigen stand van de draf-sport in Neder land. Vervolgens deed de voorzitter een beroep op de belangstelilng van alle neringdoenden in Santpoort, daar een jaarlijks te houden draverij met rechte een kwestie van vreemde lingenverkeer is te noemen. Het bestuur was thans na een driejarig bestaan der vereeniging in den huidigen vorm, met een ledental van ruim 200 niet ontevreden. Wat de draverijen zelf betrof kon de heer Van Damme vermelden, dat Santpoort een goede plaats in de sport inneemt. Op de door haar georganiseerde draverijen was het paar- denmateriaal van goede klasse. Bijzonder aan dacht wijdt de vereeniging aan den draf op korte baan; daarnaast bleef ook de ringrijderij bij haar in eere. Na deze vlotte en interessante rede bood het bestuur den leden een welverzorgd en uitgebreid variété-programma aan onder leiding van Harry Durand. Tot onzen spijt kunnen wij hier niet ieder nummer afzonderlijk vermelden. Echter willen wij eere geven wie eere toe komt: er werd niet geschermd met het woord „artistiek", maar het was goed. In verband met den nationalen feestdag zal de afdracht voor de winkelagenten en ver spreide leden der af deeling Haarlem van den Kath. Grafischen Bond niet hedenavond, maar morgenavond, 2 Februari, plaats vinden, tus- schen 8 uur en half tien in het gebouw St. Bavo. Deze abonnementsvoorstelling op Maandag avond in den Stadsschouwburg had een onge woon aardig voorspel door het bijzondere feit van den dag. De eerste tonen van het Wilhel mus lieten zich hooren wel in mechanische en niet zeer schoone verklanking, maar dat was nu bjjzaak de honderden aanwezigen rezen eensgezind op en zongen de eerste strophe van de nationale hymne ter eere van het Vorsten huis. Dat was een goed begin voor den avond en ook het HongaaTSche blijspel van Ladislaus Bus Feketee had een goeden inzet, 't Ging om den „Jean" genoemden huisknecht Johann, die evenals zijn voorvaderen de familie van Z.Exc. den Ministerpresident zeer getrouw dient en zich zeer bijzonder aan zijn goedhartigen, recht schapen meester heeft gehecht. Maar opeens blijkt, dat Jean, dat keurige huismeubel óók aan politiek doet, en zelfs in zulke mate, dat hij het van candidaat voor de socialistische partij tot Kamerlid brengt. Hierdoor ontstaat een merkwaardige situatie, want niet alleen is het vreemd, een Kamerlid tot Hjfdienaar te hebben, maar het wordt nog erger, als deze gedienstige een politieke tegen stander van zijn mijnheer is. Deze Hongaarsche premier toont zich echter zoo breed en een tikje zelfzuchtig, omdat hij zijn butler niet mis sen kan dat hij gemoedelijk met Jean naar het parlement trekt, om zich daar door zijn trouwen bediende het politieke vel over de ooren te laten halen. Jean, de nieuwe volksman, brengt zelfs den ouden conservatief ten val. Er gebeurt nog veel meer bij deZe eigen aardige verhouding, maar dat is bij lange niet zoo geestig gevonden en uitgewerkt. Gedurende twee bedrijven geniet men volop van het origi- neele gedoe, dat zijn uitnemende vertolkers vindt: Ko Arnoldi is immers de grafelijke poli ticus met het ruime gemoed en John Gobau de correcte toegewijde huisknecht, die als volks vertegenwoordiger snel carrière maakt, doch daarbij voor zijn oorspronkelijk beroep onge schikt wordt. Van die twee krijgen we zeer fijn samenspel te zien. Dan is er mevrouw Royaards- Sandberg als de ongeloofelijk snel van opinie omtrent maatschappelijke verhoudingen veran derende gravin, en Ank van der Moer als de De Beverwijksche gemeenteraad vergaderde gisteravond in een ter gelegenheid van de blij de gebeurtenis eenigszins feestelijk versierde raadzaal. Alvorens de agenda aan de orde te stellen, las de voorzitter, burgemeester Scholtens, een telegram voor van den Minister van Binnen- landsche Zaken, waarin officieel mededeeling wordt gedaan van de geboorte eener Prinses. De burgemeester noemde het een gelukkige omstandigheid, dat deze raadsvergadering sa menvalt met den geboortedag van ons ko ningskind. Een dag toch, die onvergetelijk zal blijven tot in lengte van jaren. Dankbaar bui gen wij het hoofd, aldus spr., en erkennen den grooten zegen, die door Gods goedheid aan het Koninklijk Huis en aan het vaderland is ten deel gevallen. Het is voor mij, zoo vervolgde de voorzitter, een buitengewoon voorrecht, aldus gelegenheid te hebben om den gemeenteraad van Bever wijk op dezen dag zelf voorlezing te doen van de officieele kennisgeving, wetende, dat ook de raad met vreugde de tijding heeft verno men. Op voorstel van den voorzitter werd hierna besloten om het volgende telegram te verzen den aan het Prinselijk Echtpaar: De gemeenteraad van Beverwijk, dan 31en Ja nuari 1938 in vergadering bijeen, en de bur gerij dezer gemeente, in feestvreugde samen gestroomd voor het stadhuis, verzoeken mij, Uwer Koninklijke Hoogheden hun diepgevoel de gelukwenschen aan te bieden met de voor spoedige geboorte van Hare dochter en uit drukking te geven aan hun vurige bede, dat het God moge behagen dit dierbare jonge leven Zjnen rijksten Zegen te schenken. Aan H. M. de Koningin werd een vrijwel ge lijkluidend telegram verzonden. Hierna wierp de voorzitter een terugblik op de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar en wenschte den ledeu en hun gezinnen veel voorspoed in 1938. Na de installatie van het nieuwbenoemde raadslid, den heer A. Wernke, besloot de raad om de instandhouding van de openbare lagere school te Wijk aan Zee als noodzakelijk te verklaren. Dit besluit was noodig in verband met de daling van het gemiddeld aantal leer lingen beneden het minimum, dat voor de in standhouding van een o. 1. school wordt ver- eischt. Bij opheffing der school zou in Wijk aan Zee niet meer in de behoefte aan open baar lager onderwijs kunnen worden voorzien. Besloten werd voorts, de politieverorde ning aan te vullen, o.m. met een bepaling waarbij het vervoer van bepaalde planten wordt verboden, zulks met het oog op de bescherming der duinflora. Vastgesteld werd een verordening, waarin regelen zijn opgenomen met betrekking tot de bescherming van natuur- en landschapsschoon. Nadat eenige minder belangrijke voorstellen waren goedgekeurd, deelde de voorzitter me de, dat het in de bedoeling ligt, de nieu we huisvesting van de gemeentelijke Huishoud en Industrieschool officieel in gebruik te ne men op Dinsdag 8 Februari a.s., des middags om half vier. Inmiddels was het tijdstip aangebroken van het défilé der vereenigingen. De vergadering werd eenigen tijd onderbroken, teneinde den raadsleden gelegenheid te geven mede getuige te kunnen zijn van de grootsche vreugde- betooging. Na afloop werd den leden een kopje thee en beschuit met oranje-muisjes aangeboden. Vervolgens werden nog enkele punten der agenda afgehandeld. 0.m. het voorstel van B en W. tot aankoop van grond en tot het ver kenen van medewerking voor de eventueele verbetering van den Velserweg. Het plan is om het tracé over de geheele lengte met 6 me ter te verbreeden. Naast een rijbaan van 6 meter zullen ter weerszijden rijwielpaden en wandeltrottoirs worden aangelegd. Wethouder Van Dok wees er, naar aanlei ding van enkele opmerkingen, op, dat voor de tenuitvoerlegging van dit plan nog noodig is, dat enkele eigenaren hun medewerking ver- leenen. Wordt van die zijde geen tegemoetko mende houding aangenomen, dan zou de uit voering op te groote bezwaren stuiten. De ge meente zou in dat geval van de uitvoering moe ten afzien. Het voorstel werd hierna goedgekeurd. De resteerende agendapunten, waaronder de wijziging der schoolgeldregeling, werden aange houden tot de volgende vergadering. Hierna volgde sluiting. „We hebben weer een prinsesje!" Met de snelheid en de perfectie, aan de moderne tech niek eigen, heeft het blijde bericht zich tot in de uiterste en schijnbaar meest geïsoleerde uit hoeken van ons land verbreid. En even direct was de reactie. Klokken luid den en sirenes loeiden, de menschen staken hun vlaggen uit en liepen naar buiten om het heuglijke nieuws in den breede te bespreken. Steden en dorpen versierden zich met kleu rige vlaggen en wimpels en maakten zich op tot een luisterrijke feestviering. Het feit, dat óns bureau al dagen-, ja weken lang werd overstroomd door een vloedgolf van berichten over de „a.s. blijde gebeurtenis", wek te de verwachting, dat het alom een feest zou worden, dat klonk als een klok. Dit vermoeden is bewaarheid. Het „oranje boven!" was als opnieuw in de verf gezet en fungeerde, gelijk reeds zoo dikwijls daarvóór, weer als het hoofd thema van het nationale feestlied. En overal in stad en land berichtten onze correspondenten van een ware vreugderoes, welke er heerscht, nu de spanning van de laat ste, lange dagen zich baan breekt in een alge meene en spontane feestviering. Nauwelijks was de blijde mare van de geboorte eener prinses in Beverwijk doorgedrongen, of de kerkklokken beierden feestelijk, terwijl de stoomfluiten en sirenes der fabrieken aan deze eerste vreugde-uiting het hunne bijdroegen. Het aspect in de straten veranderde onmid dellijk. Vlaggen werden overal uitgestoken en uit de scholen stroomde een zingende en juichende kindermenigte, die, met oranje-vlaggen getooid, naar het raadhuis trokken, waar zij een spon tane zanghulde brachten, welke door den bur gemeester, mr. H. J. J. Scholtens, in ontvangst genomen werd. Een langdurig gejuich besloot deze spontane vreugde-uiting, die gevolgd werd door de be kende tractatie op de scholen. Défilé Des avonds gaf de Beverwijksche bevolking Uiting aan haar feestvreugde door een grootsch défilé voor het raadhuis, waaraan door de plaat selijke vereenigingen met hun besturen en vele leden werd deelgenomen. De stoet werd opgesteld in de Hendrik Bur gerstraat. Voorafgegaan door de muziekcorpsen trok de stoet vervolgens naar het raadhuis. Het was een fantastisch schouwspel de honderden deelnemers met hun vaandels en banieren in het licht der fakkels en lampions te zien voor bijtrekken, terwijl aan beide zijden van de Bree- straat een duizendkoppige menigte stond opge steld, die van deze vreugde-betooging getuige wilde zijn. Voor den ingang van het raadhuis werd een oogenblik halt gehouden. In de hal had het gemeentebestuur zich opgesteld met de leden van den gemeenteraad, die dezen avond in ver gadering bijeen waren. Nadat de muziek eenige vaderlandsche liede ren had ten gehoore gebracht, gaf de voorzitter van de vereeniging „Koninginnedag", die het feest leidde, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, tegenover den burgemeester uiting aan de de ge voelens van blijdschap en dankbaarheid, die onder de bevolking van Beverwijk leven. De burgemeester beantwoordde den geluk wensch, waarbij hij er op wees, hoe thans de spanning der hoopvolle verwachting verbroken is en hoe men thans jubelend samenstroomt: wij voelen ons een sterk en vrij volk en geluk kig om de blijde toekomst van ons Vorstenhuis. Onze saamhoorigheid met het Huis van Oranje is op dezen dag bezegeld. Op uitnoodiging van den burgemeester hief de menigte een driewerf hoera aan, terwijl het voorstel om ook namens de geheele bevolking en telegram van gelukwensch te verzenden met luid gejuich begroet werd. Na afloop van het défilé werd nog een rond gang door de gemeente gemaakt, waarna op de Oostkade een groot vreugdevuur werd ontsto ken. Ook dat bood een prachtig schouwspel, dat door een zeer groote menigte werd gadege slagen. De feestvreugde duurde nog geruimen tijd voort. Het bestuur yan de Vereeniging Koninginne- dag verzond in den loop van den dag telegram men van gelukwensch aan het Prinselijk Echt paar en aan H. M. de Koningin. De bekendmaking van de blijde gebeurte nis in het Prinselijk gezin is Maandag in alle deelen van Haarlemmermeer met groote vreug de ontvangen en spoedig wapperde de Nationale driekleur uit alle openbare gebouwen en vele particuliere woningen. Vooral in de dorpen viel het op dat nog zei- Ren zoo druk werd gevlagd. De besturen van de verschillende Oranje- comité's zijn direct in actie gekomen om de verschillende festiviteiten te regelen. De klokken van de verschillende kerkgebou wen in Haarlemmermeer werden een half uur geluid. 's Avonds werden de langs de Hoofdvaart aan gebrachte feestverlichting en de groote fraaie lichtzuilen op de brug over de Hoofdvaart ont stoken. Ook op verschillende andere plaatsen in Haarlemmermeer werd met veel enthousiasme het bericht omtrent de blijde gebeurtenis ont vangen en in een opgewekte stemming feeste lijke bijeenkomsten georganiseerd. Woensdag zullen de schoolkinderen in de scholen te Hoofddorp worden onthaald. Hoewel pas heden, Dinsdag, de eigenlijke nationale feestdag is, die, voor wat de viering betreft, zich hier bepaalt tot een lichtstoet, op hedenavond, besloten de drie muziekcorpsen gisteravond een muzikale wandeling te maken. Om half 9 heerschte er een prettige drukte op het met schijnwerpers verlichte Raadhuis plein, waar de corpsen zich verzamelden, om vandaar uit een tocht door een deel der ge- gemeente te maken. Burgemeester jhr. J. P. W. v. Doorn sprak vanaf de stoep van het raadhuis woorden van dank voor dit, zoo op eigen initiatief genomen besluit om op dezen historischen dag door het geven van muziek hun verknochtheid aan het Huis van Oranje te toonen. Onder leiding van den heer Vlessing, direc teur van de Harmonie „Eensgezindheid" werd daarna gezamenlijk het Wilhelmus gespeeld, wat met een „Lang zullen zij leven" door het publiek werd beantwoord. In den storm werd vervolgens afgemarcheerd, gevolgd door hon derden, die in feeststemming mee hosten ach ter de muziek. Het raadhuis zag er weer keurig uit. Langs de Heemsteedsche Dreef brandde vanuit de lantaarns vreugdevuren, evenals op den Water toren. Overigens was het in Heemstede heel rustig. Nauwelijks was de blijde gebeurtenis be kend, of de klokken luidden, de sirenes schalden en in een ommezien was heel Hillegom bevlagd. De Hill. Radio-Centrale reed met haar ver sierden geluidwagen en talloos velen kwamen op de been. Ondanks den sterken wind namen duizenden deel aan den lichtstoet en den optocht, die begeleid door de twee muziekcorpsen naar den Hoftuin trok. Daar sprak eerst een kort woord weth. Klaver, voorzitter van het eere-comité, waarna de burgemeester een vreugdeboom ont stak, die midden voor 't gemeentehuis was ge plaatst. De burgemeester voerde hierna het woord. In de meest vreugdevolle stemming werd de avond verder doorgebracht met muziek en dans. De Hillegomsche Radio-Centrale zorgde op uit nemende wijze voor geluidversterkers en zond ook de rede van den burgemeester uit. Nauwelijks waren de berichten omtrent de geboorte van een prinsesje in deze gemeente bekend, of Lisse werd in rep en roer gebracht. De klokken begonnen te luiden om het nieuws over de gemeente bekend te maken. In minder dan geen tijd was het ijverige Oranje-Comité in volle actie en binnen een half uur reed een stoet uit om de stemming in het dorp op te vroolijken. Een en ander bracht roering in het dorp en allen waren feestelijk gestemd. De vlaggen kwa men successievelijk voor den dag en de ge meente had weldra een oranjeviering in opti ma forma. De Kanaalstraat werd in minder dan geen tijd omgetooverd en met oranje wim pels versierd, hetgeen een bijzonder aardig ge zicht was. Omtrent de bekendmaking van de te houden feesten in deze gemeente kunnen wij mededee- len, dat dit zal geschieden in de volgende week. Zeer waarschijnlijk zullen de feesten plaats hebben op 7, 8, 9 en 10 Februari a.s., ofschoon dit nog niet definitief is bepaald. Gisternamiddag werd ten gemeentehuize een spoedvergadering gehouden van het Oran je-comité naar aanleiding van de blijde ge beurtenis. Hierin werd het volgende medege deeld: De Koninklijke Militaire Kapel komt Meridoll Haar heilzame werking is.niet oppervlak kig/maar tot in de onderste huidlagen. Geef uw huid Meridol, 's- nachts vet- crème; overdag dagcrême, tevens een voortreffelijke basis voor uw poedert Uw huid vraagt om DOOZEN VANAF 25«ci. TUBEN VANAF 3(Kc?.< Gebouw St. Bavo: Kanariever. „Ons Genoe gen", 8 uur; Afdracht Grafischen bond, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Rechtsk. bureau, 8 uur; Best. Vischclub, 8 uur. Cinema Palace: Palace Tïlmac 115 uur; „De laatste trein uit Madrid", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Koningin Victoria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Zoöüogica", 2:30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: V. Z. O. D., 8 uur; Fa brieksarbeiders, 8 uur; R. K. Propagandaclub, 8 uur; Proza, 8 uur; Feestcommissie Transport arbeiders, 8 uur; Schaakclub, 8 uur; Bouwvak- bond, 7 uur. Stadsschouwburg: 2 uur: Schoolvoorstelling Gysbreght van Aemstel. Cinema Palace: Palace Filmae 11—5 uur; „De laatste trein uit Madrid", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: .Koningin Victoria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Zoölogica", 2.30, E en 9.15 uur. Tot hoofd van de Dr. A. Kuyperschool in de Rozenhagestraat is in de vacature-L. v. d. Zweep benoemd de heer H. Hulleman, hoofd der Groen van Prinsterer-school alhier en tot hoofd van deze laatste school (aan het Leidsche Plein) de heer E. S. de Jong, hoofd der Chr. Nat. school te Klundert. Beide scholen gaan uit van de schoolvereeniging Groen van Prin- sterer. Voor het artsexamen eerste gedeelte slaagde te Leiden de heer S. J. C. Dunlop uit Bloemen- daal. Bij de firma Figee is een buitengewoon groote heistelling gereed gekomen, naar gezegd wordt, de grootste, welke ooit in Nederland ge bouwd is, voor rekening van een Fransche fir ma en bestemd voor Zuid-Amerika. De stelling is 15 bij 26 meter en 32 meter hoog. Op 10 Maart hoopt de heer F. Heesemans, thans werkzaam als beambte op de afdeeling Verificatie van de firma Joh. Enschede en Zn„ Grafische Inrichting N.V., den dag te herden ken, waarop hij 25 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. De afd. Haarlem van den Ned. Toonkunste- naarsbond houdt Maandag 7 Februari om half 9 in ,,La Gaité" aan de Raaks een propaganda- feestavond. De bondsvoorzitter, de heer J. Bloem, houdt een ongetwijfeld bloemrijke en hooggestemde propagandarede. Ook voor een uitgebreid amusement is gezorgd. De Mannenzangvereeniging Electrisch Mate rieel N. S. feestte in het gebouw Odeon. De voorzitter, de heer Verhagen, memoreerde den groei van het koor, dat onder leiding van den dirigent, K. Zeilmaker, in zijn vierjarig bestaan klom tot de le afd. Mannenkoren. Het koor zong eenige nummers en ook het ensemble Nib- bering zorgde voor vroolijke muziek. De talrijke aanwezigen hebben zich ook uitstekend geamu seerd door den humorist-conferencier Mr. Jon- nie en den accordeonnist Jack Miller. Dinsdagavond 8 Februari den Oranje-avond opluisteren. In verband hiermede wordt voor gesteld de volksfeesten te doen plaats hebben op Maandag 7, Dinsdag 8, Woensdag 9 en Don derdag 10 Februari en dan Maandag 7 Febru ari de kinderfeesten, waarvoor de heer Nollens toezegging heeft gedaan deze te komen opluis teren. Onmiddellijk na het bekend worden van de blijde gebeurtenis waren het vooral de schoolkinderen voor wie aanstonds het feest aanbrak. Op de St. Jozefschool waren van te voren maatregelen genomen om onmiddellijk de kinderen te kunnen tracteeren op beschuit met muisjes. ÏJMUIDEN, 1 Febr. Rilksvischafslag. Tarbot I.08—1.40, Tong 0.86—1.14, Heilbot 0.68—1 per kg. Griet 20.0035 per 50 kg. Groote Schol 12.50 —14. middel Schol 18.0028, Zetschol 25.5047, kleine Schol 14.50—36, Bot 9.00, Schar 8—13.50, groote Schelvisch 20.0026, middel Schelbisch 24.0025, kleine middel Schelvisch 16.5021.50, kleine Schelvisch 9.5017, groote Gullen 7.50 II, kleine Gullen 6.20—11, Wijting 6.50—10. Ma kreel 12.002o per 5o kg. Kabeljauw 20.0042 per 125 kg. Vleet 1.704.30, Leng 1—2.10, Kool- visch 1475 cent per stuk. Rog 23.0026 per koop. WATERSTANDEN Voormiddag Namiddag Hoog Laag Hoog Laag 1 Februari 3.52 11.52 3.59 11.59 uur 2 Februari 4.24 4.32 12.24 uur 3 Februari 4.57 12.32 5.07 12.57 uur 4 Februari .5.31 1.07 5.44 1.31 uur 5 Februari 6.08 1.44 6.23 2.08 uur 6 Februari 6.47 2.23 7.04 2.47 uur 7 Februari 7.30 3.04 7.50 3.30 uur 8 Februari 8.16 5.50 8.46 4.16 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5