wel l/urnt! BREEMEN De toekomst van Haarlem De avonturen van een verkeersagentje JECOVÏT Ongelooflijk voordelig HAAR L E M HEEMSTEDE r De feestjubel in onze omgeving Wat men tien jaar geleden voorspelde BOUILLON AROMA RECLAME DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 Bennebroek V elsen-TS oord Vogelenzang R.K. DAMBOND TE HAARLEM Sluit zich aan bij den Ned. R.K. Dambond v 'I'--. A TEL. 10070 ilJLn SCHOUWTJESLAAN 23 TEL. 29280 JULIANALAAN 14 Onze enquête in 1928 over de Bloemenstad voor industrie, woonoord en haar positie tegenover de rand gemeenten Niemand voorzag in Januari de crisis Meer grensuitzetting! Lokvogels H elderziendheid VIT DEN OMTREK BEVERWIJK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVER VEEN SPAARNDAM SPAARNWOUDE VELSEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN 90c voor 30 zegels. Wm èn die lage prijzenl n goede zet: spaart Zijlstra-zeqels HAARLEM Barfeljorisstraat 25 Telef. 14793 Er blijft nog steeds een feestroes spreken uit de berichten, die ons uit allerlei plaatsen en gemeenten bereiken. Men kan daar wel uit op maken, dat men nergens is achtergebleven en met oprechte blijdschap en enthousiasme de blijde boodschap heeft ontvangen. De Natio nale Feestdag is dan ook overal een groot suc ces geworden. De blijde gebeurtenis werd hier aangekondigd door het afschieten van vuurpijlen en klok gelui, waarna binnen enkele oogenblikken het geheele dorp met vlaggen was getooid. Op den nationalen feestdag werden kerk diensten gehouden. Des middags was het feest voor de school kinderen, die in het vereenigingsgebouw ge durende een paar uur aangenaam werden be zig gehouden met een filmvoorstelling, waarna zij getracteerd werden op beschuit met muisjes. Des avonds werd een groote lichtoptocht ge houden, waaraan door alle plaatselijke organi saties werd deel genomen. De twee plaatselijke muziekkorpsen „Kunst na Arbeid" en het mu ziekkorps van „Stichting Vogelenzang" ver leenden muzikale medewerking. Na het ontbin den van den stoet op den Rijksstraatweg had in de zaal van café „Oud Berg en Dal" 'n min of meer officieele bijeenkomst plaats, waarbij om. tegenwoordig waren het Oranjecomité, de bur gemeester met zijn echtgenoote, raadsleden en de geestelijkheid van Bennebroek. Allereerst werd hier het woord gevoerd door den voorzitter van het Oranjecomité, den heer J. van Lierop, waarna de burgemeester, mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek een kort woord sprak over de beteekenis van de blijde gebeurtenis voor het Nederlandsche volk en over de blijde gevoelens, waarmede een ieder bezield is ten opzichte van het Oranjehuis. Hierna werden cheers uitgebracht op de jonge prinses, haar ouders en de Koningin, en tot slot werd door allen het volkslied gezongen. Vooral door de jongelui werd hier tot laat vroolijk feest gevierd. Velsen-Noord heeft ook in de feestvreugde gedeeld, welke geheel Nederland beleefde. Zoo werd de heuglijke tijding door herauten bekend gemaakt. 's Avonds om 5 uur was er fakkel-optocht; deze is grootendeels verwaaid. Om 8 uur was de feestelijk versierde zaal van „Concordia" met publiek gevuld. Men luisterde allereerst naar de radiorede van Minister Co- liin. Daarna begroette de heer J. Deinum de feestvierenden. Dan was het woord aan Ds. Holtrop, van Be verwijk, die een feestrede hield en een historisch overzicht gaf over Nederland en Oranje. Het R. K Kerkkoor zong, onder leiding van den heer H. P. v. Roosendaal, Haec Dies. Ver der werd de avond gevuld met declamatie en zang. De Graal sloot met een vlaggengroet. De feestelijkheden op den nationalen feest dag bestonden uit een drietal voorstellingen van Bert Fxugman's Marionettentheater, die gratis toegankelijk waren voor alle ingezetenen van Vogelenzang. Voor de eerste voorstelling sprak de voorzitter van het plaatselijk Oranje comité, pastoor Terra, een kort woord over de blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin. Het programma, dat Brugman hier vertoon de, was populair-humoristisch en bevatte een paar sprookjes, nml. de Wraak van den Hakim en de Drie Wenschen, waarna nog een vijftal humoristische divertissementen werden ver toond. Na de avondvergadering was er gezellig sa menzijn in het vereenigingsgebouw. Dezer dagen werd door bovengenoemden bond een zeer belangrijke vergadering gehouden in den „St. Joseph Burcht", Korte Begijnhof te Haarlem. De voorzitter sprak een speciaal wel komstwoord tot de heeren Pellemans en Waas dorp, aanwezig namens den Ned. R.K. Dam bond. Uit de ingekomen stukken bleek, dat ver schillende clubs er veel voor voelen, zelf klok ken aan te schaffen. In 't voornemen ligt om in combinatie daartoe over te gaan. Vervolgens werd het voornaamste punt: toe treding Ned. R.K. Dambond in den breede be sproken. Genoemde bond heeft een groote reorganisatie ondergaan, en werkt thans fede ratief. In tegenstelling met vroeger is de contribu tie thans zeer laag gesteld, en kan voor geen enkele vereeniging een bezwaar genoemd wor den. Het bestuur stelde daarom voor, tot weder- aansluiting over te gaan. Uit een propagandarede van den heer Pellemans, voorzitter van den Ned. R.K. Dam bond, bleek, dat het ledental met groote sprongen vooruit gaat, en het spelpeil zelfs zeer goed is te noemen. Enkele vragenstellers aan gaande de organisatie werden 'door spreker be antwoord. Tenslotte werd het bestuursvoorstel met overgroote meerderheid aangenomen. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. Nimmer waart ge tevreden; omdat ge nooit de goede brandstof ontvingProbeer het eens met ons! Raad pleeg één onzer vakkundige vertegenwoordigers of geef ons een proef-ordertje.Wij bieden U 100% kwaliteit en service I Toen de redactioneele leiding van onze courant in Januari 1928 de idee opperde om aan een groot aantal autoriteiten eenige vragen voor te leggen over de toekomst van het annexeerende Haarlem, kon zij niet vermoeden, dat de antwoorden in 1938 de grootste belangstelling zouden oogsten. Zeer interessant is het, om op dit mo ment, nu er alweer over een nieuwe ge- biedSver^rooting der stad ge.-ïprokéh Wbrdt, te lezen, welke heeren tien jaar geleden helderziend bleken,.te zijn. Mpp zou Ze op Fransche wijze eerbiedig kunnen verzoeken om ons wat te verklappen over het Haarlem van 1948. De vragen, die onze redactie stelde waren de volgende: Meent u dat Haarlems toekomst het best verzekerd wordt met er naar te streven van Haarlem een luxe stad te maken? Of meent u, dat uitbreiding van de in dustrie een der middelen moet zijn, die het gemeentebestuur moet aanwenden om onze stad bloeiend en financieel krachtig te maken? Is wellicht een combinatie van beide denk beelden naar uw meening noodig? Meent u, dat lage belasting een voorname factor voor den bloei der stad is? Weet u andere middelen om Haarlems aan trekkelijkheid als woonstad en bloeiend cen trum te verhoogen? De heer W. J. B. van Liemt verklaarde, dat woonstad en industriestad samen kunnen gaan. Een coulante en tegemoetkomende houding te genover de verschillende takken van industrie zal tot veel resultaten leiden. Er dient een doelmatige haven te komen. Maar al te veel worden onderhandelingen over leveringen van stroom als anderszins aan industrieën bekeken uit den foutieven gezichtshoek van het mono polistisch bedrijf. Ik zie de financieele positie van Haarlem niet pessimistisch in en ik geloof zeer zeker, dat dit binnen enkele jaren uit een verlaging der belastingen zal blijken. Dit is ook absoluut noodig, wil men kapitaalkrachtige menschen binnen de stad houden. De heer A. G. Boes, thans wethouder van Onderwijs, achtte Haarlem een aantrekkelijke woonstad, echter geen luxe stad. Menschen met groote inkomens zullen zich alleen bij uit zondering in Haarlem vestigen, omdat de ge meenten in de omgeving te aantrekkelijk zijn. Propaganda en reclame voor de stad moeten intensiever aangepakt worden en vooral het goede onderwijs moet men naar voren bren gen. Voor industrie zijn andere plaatsen beter gelegen dan Haarlem, maar men dient toch door havenwerken eenige industrie te lokken. Mr. dr. F. A. Bijvoet; Het is niet mogelijk van Haarlem nog een luxe stad te maken. Het wil mij toeschijnen, dat de stad alleen kan bloeien door industrie, terwijl zij daardoor geen doode stad wordt. Wie rustig leven wil, denkt niet aan Haarlem. Ik heb voorkeur voor be lastingverlaging, ook al zouden daardoor de havenplannen, die de gemeente tonnen gouds gaan kosten, in het gedrang komen. De heer E. A. Krelage, oud-voorzitter der Kamer van Koophandel en de Alg. Ver. voor Pioembollencultuur: uitbreiding van Haarlem als luxe stad is pas mogelijk bij eventueele verdere grensuitzetting (de annexatie 1927 was nauwelijks een feit!!) Haarlem heeft industriee- le ontwikkelingskansen, die menige andere in dustriestad mist. De rechtstreeksche verbin ding met het Noordzeekanaal brengt haar in een bevoorrechte positie. De zakelijke belasting op het bedrijf is echter onhoudbaar. De heer A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, oud-voorzitter van het grootbe drijf van de Kamer van Koophandel, heeft zijn meening in de bekende krasse termen aan ons blad toevertrouwd; de kleine annexatie is een onding, een groot plan, dat gansch Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en ook dan maar Zandvo'obt" zdh UeBbëh omvat; «>u'-«eg een ge dachte zijn geweest. Bloeiend en financieel Tachtig zal Haarlem zeker niet worden. Ik zie een enkele reden tot bijzondere geschiktheid van Haarlem als industriestad. Amsterdam heeft zeer veel industriegrond, en dan is er nog de Zaanstreek. De bodem hier is te slap, zoodat het bouwen van fabrieken te kostbaar is. Wegens de belastingen zal een exodus van goede belastingbetalers niet uitblijven. Groot- Haarlem zal verder achteruit gaan. Het raadsüd M. L. A. Klein: verkeers wegen en goede verbindingen zjjn ver- eischt. Het liefst zag ik een tram van Heemstcde-Groenendaal tot de Velser- ponten. Het verkeer moet dwars door de binnenstad geleid blijven. Men steke niet te veel kapitaal ineens in de havenplannen. Het klinkt eigenaardig na de annexatie, maar wij worden gekortwiekt door de te nauwe begrenzing, zie maar eens aan de Crayenestervaart, Zandvoortschelaan, Kle verlaan huizen tegen Haarlem aan gebouwd, als lokvogels voor lagere belas tingen. Haarlem kan een luxe stad worden, men besnoeie daarom nooit de bedragen voor bloemen en plantsoenen. Het raadslid de heer H. J. L. Klein Schip horst, voorzitter van het Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel, acht onze stad niet gunstig genoeg gelegen voor luxe-stad alléén. Dicht by onze industrieterreinen liggen prach tige terreinen langs den duinkant, waar groote villa's gebouwd kunnen worden voor de eigena ren en hoofdambtenaren der fabrieken. De grensuitbreiding is ook volgens dit raadslid te klein geweest. Uitvoering van de Havenplan nen is een magnifieke werkverschaffing (wij schrijven 1928!!). De sluizen te Spaamdam Toen gingen ze op stap. De twee kabouters en het verkeers agentje. De eene kabouter droeg den tooverstok. De koning, met zijn kroon op het hoofd, keek hen na, toen zij den tocht begonnen om de heks te vangen. Een van de kabouters wees hun den wegDezen weg moeten wij hebben,'" beweerde de kabouter. „De rechte weg," zei Keeeie, „is andera altijd! de besta. Eindelijk kwamen zij aan de opening van een hol. „Daardoor moeten we," zei één van de kabouters, terwijl de anderen reeds op hun knieën lagen of zij er door konden kijken. ,,Moet ik door dat gat kruipen?" vroeg de verkeersagent, „dat zal me nooit gelukken, ik ben nogal dik uitgevallen." „Het zal wel gaan, meneer Kfieeie," zei de kabouter weer, „waar een wil is is een wég." moeten verbreed worden. Er moet een overlaad- haven komen en het goederen-emplacement dient te verhuizen naar het Noorderbuiten- spaarne. De heer A. B. Michielsen, destijds voorzitter van den Raad van Arbeid: voorspellingen heb ben een uiterst beperkte waarde. Door aanwas der bevolking, door vestiging, maar vooral door geboorte zullen wij over 25 jaar voor een veel uitgebreidere arbeidersbevolking staan. Daar om dient Haarlem op zijn industrie te letten. Men make veel propaganda om vreemdelingen te trekken. De belastingkwestie zal over enkele jaren haar actualiteit hebben verloren. De gevolgen der oorlogsjaren verdwijnen en bjj een normaal financieel beheer zullen de belastingen eveneens normaal kunnen zyn en geen nadeeligen invloed hebben op onze toe komst als industrie en luxe stad. Jhr. F. Teding van Berkhout Jr.: Ik vrees, dat de nooden eener groote Industrie-stad Haarlem financieel en dus als woonstad in een nog minder gunstige positie zullen brengen, dan reeds thans het geval is. Er zullen als tuin dorpen gebouwde stadswyken verrijzen, maar een luxe-stad wordt Haarlem nooit. Dr. E. A. M. Droog, wethouder van Heem stede: Men moet op het gebied van industrie als van handel en scheepvaart voorloopig al thans niet te hoog mikken, om groote teleur stellingen te vermyden. Haarlem luxe-stad is een aanlokkehjk denkbeeld, maar alleen moge- lyk, als het de sappen aan de omgeving ont trekt. Zonder de omgeving zou ze zelfs den naam „Bloemenstad" moeibjk kunnen hand- haven.v r- rrowen - Het raadslid J. -Bh. Gastricum: het westelijk deel der stad is wegens de spoorlyn geïso leerd. Die spoorlijn moet omhoog en er dienen viaducten te komen. De belangrijkste gebruiksartikelen, als gas, electricltelt en water moeten zoo noodig lager zyn, dan in andere soortgeiyke plaatsen in ons land. Het raadslid Joh. Visser: een aantrekkeiyk- heid voor Haarlem als woonstad zal zyn ver mindering van het getal drankverkoop-moge lijkheden, verwydering van beruchte café cabarets, beperking van het getal bioscopen, Daartegenover stichting van een museum voor schilder- en beeldhouwkunst. De enquête is zeer uitvoerig geweest, we kun nen dus niet lederen voorspeller en goeden wenseher aan het woord laten. Conclusies kun nen er voldoende uit bovenstaande uittreksels getrokken worden. Men trekke ze zelf en men bedenke, dat niemand in Januari 1928 kon voorzien, dat het jaar daarop de geweldige wereldcrisis zou losbreken, die vele gemeente besturen en ook Haarlem in een zeer ongun stige positie zou brengen door de bedroevende, enorme werkloosheid. Wanneer we echter letten op het Haarlem van 1938, dan moet men toch erkennen, dat er ondanks crisis, ondanks werkloosheid en on danks rijksbemoeiingen, veel bereikt ls. Maar men behoeft ook geen cynicus te zyn om te bekennen, dat er nog heel wat te wenschen is De toestand In den tuinbouw. Gisteravond heeft de heer W. van Dok, wethouder van Be- verwyk, in het Veilinggebouw 't Centrum voor een openbare tuindersvergadering een rede ge houden over den toestand In den tuinbouw en de richtlijnen voor de toekomst. De heer van Dok merkte op, dat de omzet- cyfers der veilingen en de exportcijfers den indruk wekken, dat de toestand voor den tuin bouw iets verbetert. De toestand van den tuinbouw ls slecht en de vooruitzichten zyn ook niet gunstig. De indruk bestaat, dat de kweekers in gedif ferentieerde groenten van den kouden grond van den tuinbouwsteun, die door de offers van het Nederlandsche volk bijeen is gebracht, hun deel niet krijgen. Is dat nu werkeiyk zoo? Spr stelde voorop, niet te willen zeggen, dat het Westland en an dere centra te veel steun krijgen. Maar dat de koudegrondteelt, zooals die ln Kennemerland beoefend wordt, te weinig gesteund wordt is een feit. Spr. illustreerde dit met enkele cyfers. De scheeve verhouding ten opzichte van Ken nemerland wordt byzonder sterk geïllustreerd, wanneer men de omzet- en steuncyfers ln twee gelijkwaardige veilingen naast elkaar zet. De velling te Noordwyk had over de laatste 3 jaren een omzet van ruim 4.465.000.en Beverwyk 4.683.000.—. Over diezelfde periode ontving Naaldwijk aan steun 1.171.000. (rond) en Beverwyk 332.000. Blijkens de Troonrede zal de uitvoering der crisismaatregelen voor den tuinbouw straks in handen van de betrokken organisaties worden gelegd. Dat kan een keerpunt beteekenen. Dan kunnen maatregelen genomen worden om voor den geheelen tuinbouw een reëele basis te leg gen. Spr. wees er op, dat de zwaargesteunde arti kelen alle export-artikelen zyn. Maar er is geen export! Wanneer men richtiynen zoekt voor den tuin bouw, dan wil spr. wyzen op de koolteelt. Laat men de menschen in de gelegenheid stellen om deze eenzydlge cultuur om te wisselen in gediffiriënteerde cultuur, waarvoor afzetmoge- lykheid bestaat. In dit verband moeten ook de vaste lasten bezien worden. Druiven b.v. zouden gestookt of gekoeld moeten worden, om op het goede mo ment beschikbaar te zijn. Dan behoefde het product niet gesteund te worden; slechts zou men den kweeker in staat moeten stellen, zqn bedryf daarop in te stellen. Hetzelfde geldt voor tomaten. Wat de aardbeien betreft, het product van deze streek wees den heer van Dok er op, dat de tuinders praktisch overgeleverd zyn aan enkele exporteurs en fabrikanten. Spr. betreurde tenslotte dat geen wetteiyke maatregelen ten opzichte van de vaste lasten genomen zijn. Burgerlijke Stand Geboren: d. van A. J. D. Lohman-Weller; z. van J. F. Verduin-Loker- man (levenloos); z. van F. W. Hobo-Gombert; d. van E. Schouwstra-van der Beek; z. van C. W. Dames-Exel. Ondertrouwd: M. Bot en L. Vorsteveld. Overleden: P. T. de Vries, 69 j.; H. B. Rik- kers, 50 j.; J. Engelenberg, 60 j., overleden te Haarlem. IJsvereeniging „De Volharding." In de gymnastiekzaal van de Dreef school was giste renmiddag een feest voor een 100-tal kinderen georganiseerd door een commissie uit de IJs vereeniging „De Volharding", die by gebrek aan ys besloten had een feest in een zaal te geven Door den heer D. Kikkert, hoofd der school, werd deze middag geopend. En nadat de Oran jestemming erin was gebracht door het zingen van nationale liederen, werden de kinderen vergast op een uitstekend poppenspel, waar zy volop van genoten. Zy werden vervolgens getracteerd op Ranja en een Oranjemuts. Voldaan togen zy huis waarts en zullen zeker hun ouders zooveel goeds verteld hebben, dat dezen Zaterdagavond op het feest der ouderen zonder uitzondering aanwe zig zullen zijn. Kermis Op het terrein van den opgehoogden Kuil zullen heden, Vrijdag en Zaterdag eenige kermisvermakeiykheden geopend zyn. Dit als naspel van de geboorte-feesteiykheden. Missietentoonstelling in „Domi" De jaar- ïyksche Missietentoonstelling van den Missie- Naaikring te Overveen zal Zaterdag 5 en Zon dag 6 Februari plaats hebben. Deze tentoonstelling, die voor een ieder gratis toegankeiyk is, wordt gehouden in ge bouw „Domi" aan het Zandvoorterpad en is ge opend op den eersten dag van 's middags 9.30 tot 's avonds 10 uur en op den tweeden dag van 's morgens 11 tot 's avonds 10 uur. Missievrienden, verzuimt ook dit jaar niet deze zeer interessante tentoonstelling te bezoe ken! sntT99".. Diefstal In den nacht, volgende op den nationalen feestdag, hebben ongewenschte be zoekers door middel van braak zich toegang verschaft tot de woning van den heer S. Stapel, directeur der N.V. Werf „Vooruit" te Spaam dam. Vermist werden: eenige belastingplaatjes, kleedingstukken en eenig zilverwerk. Eerst tegen den ochtend werd de diefstal ontdekt. De hoofdagent van politie hier ter plaatse heeft in deze zaak een scherp onderzoek ingesteld. Jecovitol Levertraan, met ge ijkt vitaminengehalte, vergroot het weerstandsvermogen. On ontbeerlijk voor iedereen I In Apotheken en Drogisterijen a f. 0.75 per flesch. Vastenavond-uitvoering Zondag 6 Februari geeft de R. K. Gem. Tooneelvereeniging „St. Jacobus" alhier, een vastenavond-uitvoe ring in het vereenigingsgebouw. Het bestuur heeft voor dezen avond geëngageerd de humo risten: „Van Velzen en Faardekooper" uit Den Haag. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd ditimaal door het gezelschap „De troubadours" onder leiding van G. M. Goerinnen te Haarlem. Na het optreden van het duo volgt een ge zellig samenzijn. Alles by elkaar genomen een schitterend programma. Jeugdige dieven aangehouden. De politie te Velsen-Noord heeft twee jeugdige personen aangehouden, die ieder een brood hadden ont vreemd uit een mand van een broodbezorger. Diefstal. Door een bewoner van Velsen- Noord werd aangifte gedaan van diefstal van een rywiel, hetwelk eenigen tüd onbeheerd stond in een tuin van een café te IJmuiden- Oost. Aanhouding. De recherche heeft een in woner van Santpoort aangehouden, verdacht van diefstal van een bedrag aan geld. Hij werd voor den Commissaris van Politie geleid en daarna voorloopig ln arrest gesteld. IJMOIDEN, 3 Pebr. Rijksvischafslag. Versche visch. Tarbot JL101.24, Tong 0.92-1.16. Heilbot 0.661.10 per kg. Groote Schol 17.0020, middel Schol 20.5022.50, Zetschol 27.5030. kleine Schol 14.00—26, Bot 12.50—17, Schar 11.50—16, Poontjes 10.0011, groote Schelvlsch 31.00, mid del Schelvisch 31.00, kleine middel Schelvisqh 22 27.50, kleine Schelvisch 14.5020, groote Gul len 15.00—16, kleine Gullen 8.00—15, Wijting 6.6013.50 per 50 kg Kabeljauw 36.0076 per 125 kg. Vleet 3.30 per stuk. Leng 1.852.6o per stuk. Koolyisch 0-20—1.10 per stuk. PRIJZEN VAN VISCH UIT DE WITTE ZEE Jumbo's 8.207.80, groote Schelvisch 10.50 11.50, middel Schelvisch 11.5012.50, kleine mid del Schelvisch 12.0013, kleine Schelvisch 12 12.50, groote Gullen 6.207.50, kleine Gullen 6.106 70, alles per 50 kg. Kabeljauw 15.0019 per 125 kg. Heilbot 5688 cent per kg. Knikker IJm. 4 S0 manden 1890.Erin IJm. 12 70o manden 2550.Bruinvisch IJm. 97 65 manden 1630.Emma IJm. 177 65 manden 1320.Aneta IJm. 82 410 manden 4590. ii. jLOGGERS -- --- KW. 61 980—, K.W; 39 1 290.-VSf&i. f# 1060.—."* fiH -, 144 600. K.W.: 52 480.—, 27 380—, 60'69Ö- WATERSTANDEN Voormiddag Namiddag Hoog Laag Hoog Laag 4 Februari 5.31 1.07 5.44 181 uur 5 Februari 6.08 1.44 6.23 2.08 uur 6 Februari 6.47 2.23 7.04 2.47 uur 7 Februari 7.30 3.04 7.50 3.30 uur 8 Februari 8.16 5.50 8.46 4.16 uur krijgt U linnengoed, thee-, ontbijt en eetserviezen en vlekvrij tafelzilver voor spaarzegels of Spaarzegels ontvangt U bij koffie, thee èn bij 150 andere artikelen èn voor f. 10.- cassabons 4 zegels. Theedoek 5Vs »0«l Keuken handdoek 5'/a zegel Bad handdoek 15 zegelt Aanrecht- doek 3 zegels Ontbijt- leken 36 zegelt T2 dames zakdoeken 25 zegels 12 heren zakdoeken 40 zegels -vji fc'-'-v: ~JF<; Koffiell2 pond 40 - 30 - 23 - 18 Thee ons 42-37-32-27-24 Cacao .x/2 pond 50 - 35 - 20 Gebroken choc, letters '/2pond 25 Speculaas '/2 pond 20 -15 - 12 Kransjes (koekjes) '/j pond 20 - 1 2 Capucijners pond 16 - 13.- 1 1 Groene erwten 10 - 8 6 Spliterwten 14-11. 9 Bruine bonen. .2 pond voor 15 Gelderse worst pond 65 55 Tarwebloem, .pond 13-11- 9 Havermout 11- 9 Grove tafelrijst 9 - 7-j Grove Java-rijst .20-14-10 Bessensap fles 17-13 Zeeppoeder. t pak 8 - 5 Zachte transparantzeep 2 pond 1 5 t/m volgende week Donderdag 24 bouillonblokj. v. 30 voor 20 Bus a 20 blokjes v. 30 voor 20 Bouillonkorrels v. 25 voor 15 Flacon aroma van 16 voor 8 Grote fl. aroma van 30 voor 15 bij aankoop van 75e waren, waaronder !/a pond koffie, thee of cacao. Uitgezonderd suiker, roomboter, slaolie, mergerlne. ZUL5TRA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2