Het Engelsche koningspaar naar Parijs m Missiestatie zou getroffen zijn HOTEL „DEN HOUT" Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE katholieke pers li WM De vredesarbeid van den H. Vader Japans antwoord bekrachtigd BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 5970 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per weekper kwartaal ^3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 ZATERDAG 12 FEBRUARI 1938 - AVONDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21019 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM Staatsbezoek vastgesteld op 28 Juni-1 Juli Een vriendschapsbetooging van groote beteekenis in de hui dige wereldomstandig heden Eerste visite sedert 1914 x Roemeriië's politiek Trouw aan den Volkenbond en de oude vriendschappen Het Weer in mmsm *- - - tSII Éïfisl llSlllllll iill ËjplilS; WBSS^Sm KHMHI Als de storm is uitgeraasd begeeft menigeen zich naar het strand, om naar aangespoelde voorwerpen te zoeken. Een fraaie tegenlichtopname gemaakt te Zandvoort De Osservatoreherdenkt de keuze van Paus Pius XI Een schip vergaan by Borkum Te hulp snellend sleepschip ver nam plotseling niets meer Lijk van een vermisten zendeling gevonden IJsbrekers op weg naar Papanin De Moermanheeft met tegen spoed te kampen Kerkgelden verbeurd verklaard Verscheidene Italiaansche pries ters gewond bij Chineesch bombardement De Loenghai-spoorweg buiten gevaar De overstroomingen in Sacramentodal Sluizenstelsel in werking gesteld De opvoeding van het Duitsche volk De partij eischt haar geheel op, zegt Rosenberg Nazi's gearresteerd te Linz Verdacht van besmeuren van kerken en openbare gebouwen MODERNE WONINGEN DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Door den keizer goedgekeurde nota wordt vanavond overhandigd De affaire-Rubens in Rusland Amerikaansch zaakgelastigde had een onderhoud met mevrouw Rubens Het Belgisch kabinet bijeen Geen mededeeling over de betrek kingen tot Italië Hagenbeek plotseling teruggeroepen Onverwachts moest het circus uit Buenos Aires terugkeeren NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. (Van onzen Londenschen correspondent) Het dezer dagen van Buckingham Palace uit bekend gemaakte nieuws, dat „de Koning en Koningin met veel genoegen een uitnoodiging van den President der Fran sche Republiek tot het afleggen van een gala- bezoek aan Parijs van 28 Juni tot 1 Juli aan genomen hebben," kwam als een verrassing. •Het was niet, gelijk meestal het geval is, door geruchten voorafgegaan, ofschoon natuurlijk de Vraag wel eens opgeworpen was of en wanneer 6e Koning officieele bezoeken aan buitenland sche hoofdsteden zou brengen. Velen meenden dat dit voorloopig niet gebeu- Ven zou, ofschoon een tegenbezoek aan Koning Leopold van België niet kan uitblijven. Bezoeken van het eene staatshoofd aan het andere kunnen zeer nuttig zijn, maar maken °ok veel wantrouwen en afgunst gaande. Ko- hing George zit nog maar weinig langer dan een jaar op den troon, en de internationale etikette vergt niet, dat hij officieele bezoeken aflegt vóór het derde jaar zijner regeering in gegaan is. Zijn vader bezocht Parijs eerst in *914, bijna vier jaren- nadat hij den troon be stegen had, ofschoon Engeland en Frankrijk toen door de „Entente" nauw met elkaar ver bonden waren. Een bezoek aan de Fransche hoofdstad, aldus hieende men, had in geen geval haast. Het kon bog één of twee jaren uitgesteld worden, zon der dat men te Parijs gegronde redenen zou hebben zich hierdoor gekrenkt te achten, en het te beschouwen als een bewijs dat Engeland al te demonstratief wilde vermijden de wereld den indruk te geven van het bestaan eener hechte Engelsch-Fransche vriendschap en solidariteit. Maar nu dit bezoek toch plaats heeft, en wel betrekkelijk kort na de troonsBestijging, dringt tlch vanzelf de vraag op of het een grootere beteekenis heeft dan een formeele vriendschaps betuiging tusschen twee naaste buren. Op die v-aag beweren wij niet een scherp-omlijnd ant woord te kunnen geven, maar wij willen de ver schillende factoren nagaan, welke u wellicht in staat zullen stellen tot eigen conclusies te ko- bien. Het spreekt vanzelf dat het afleggen van 2Ulk een bezoek niet uitsluitend, en zelfs niet °P de eerste plaats, het gevolg is van een uit- hoodiging van het eene staatshoofd aan het andere. Het eigenlijke initiatief gaat uit van de regeeringen; de voorbereidende besprekingen Worden gevoerd door de diplomaten. Eerst wan- heer dezen het, zij 't dan ook in voortdurend °verleg met de staatshoofden, eens geworden 2iin, volgt de formeele uitnoodiging, waarvan öan natuurlijk reeds vaststaat dat zij zal worden fangenomen. Hieruit volgt reeds, dat zulk een bezoek steeds politieke beteekenis heeft, maar £®vens dat de regeeringen kuithen besluiten die beteekenis zooveel mogelijk te beperken of haar, S-aa den anderen kant, zoo hoog mogelijk op te vóeren. N u is de eerste factor, waarop wij mogen wijzen, de volgende: Gedurende het verblijf der Britsche ^Uvereinen in Frankrijk zal de Koning het ^Ustralische Oorlogsgedenkteeken te Vilers Hbetonneux onthullen. Dat hij dit persoonlijk 6c>en zou, stond vast. Zijn broeder immers heeft l'i den loop zijner korte regeering het Cana- 6eesche Oorlogsmonument te Vimy onthuld, en er kan natuurlijk geen sprake van zijn dat het ^ne Dominion bij het andere „achtergesteld" Wordt. He Koning moest dus dit jaar in ieder geval ®eh officieel bezoek aan Frankrijk brengen, of schoon dit daarom nog geen gala-bezoek be hoefde te zijn. Nu zou door zulk een officieel bezoek, van denzelfden aard als dat hetwelk Edward VIII afgelegd heeft in verband met de hthulling van het monument te Vimy, bij zonder de aandacht gevestigd zijn op het uit blijven van een gala-bezoek. In zooverre dus is he betrekkelijk vroege datum van de Fransche beis der souvereinen zeer verklaarbaar, zonder het men er eenige bijzondere beteekenis aan behoeft te hechten. De mogelijkheid bestaat, hat, indien te Vilers-Bretonneux géén monu- hient onthuld moest worden, het statie-bezoek ah Parijs eerst in 1939 of misschien nog later bbu hebben plaats gehad. Maar dit staat natuurlijk allerminst vast. Er *s veel in de oogenblikkelijke wereldverhoudin- get', dat den Britschen en Franschen regeerin- ®eh aanleiding gegeven kan hebben een „vriend- 6chapsbetooging" op touw te zetten. En dan 'boet op de eerste plaats genoemd Worden het bezoek dat Mussolini aan Hitier gebracht heeft, eh het tegenbezoek, dat laatstgenoemde binnen ehkele maanden te Rome zal afleggen. Gelijk eeh ieder weet, hebben deze officieele ontmoe tingen tusschen de Duitsche en Italiaansche hictators een hoogst demonstratief karakter, en Ongetwijfeld beoogen zij op heel de wereld, en h het bijzonder op Europa, een diepen indruk te maken. ^Terwijl wij mogen aannemen, dat men in ankrijk onder alle omstandigheden een zoo goedig mogelijk bezoek van de Britsche sou- bbeinen gewenscht zou hebben, is het twijfel- y-Cbitig of de Britsche regeering wel veel haast u gemaakt hebben met den Koning te advi- j®®ben naar Parijs te gaan, indien de uitwisse- bg van bezoeken tusschen Hitler en Mussolini hterwege gebleven was. Te Londen is men sinds jaren op bedacht alles te vermijden, ^aardoor de buitenwereld, en in het bijzonder mtschland, den indruk zou kunnen krijgen dat n nieuwe Britsch-Fransche „Entente", van üzelfden aard als die van vóór den oorlog, in wording is. De omstandigheden evenwel zijn thans van dien aard dat een soort Engelsch- Fransche, of democratische solidariteitsbetoo- ging tegenover de Duitseh-Italiaansche, of totalitaire, ook in de oogen der Britsche regee ring Wenschelijk, zoo niet onvermijdelijk gewor den is. Deze opvatting wordt ook bevestigd door dé in de laatste maanden door Frankrijk en Engeland gevoerde politiek ook de vorige week nog te Genève. Te Londen heeft men zeer zeker den indruk gekregen, dat de Volkenbondspolitiek, door invloedrijke kleine staten onder leiding van Zweden gevoerd, in het bijzonder met betrekking tot art. 16 (Sanc ties), meer in overeenstemming zou zijn met de Britsche opvattingen, indien men in die landen niet geïmponeerd was door de Duitsch- Italiaansche solidariteit, en zich bezorgd maak te over het uitblijven van uiterlijke teekenen van een overeenkomstige solidariteit tusschen de twee groote democratische landen van Europa, Engeland en Frankrijk. De veronderstelling is dus niet te gewaagd, dat de Britsche Regeering van het bezoek der Britsche Souvereinen aan Frankrijk een gun stige uitwerking verwacht in die landen, die. elk op zichzelf, betrekkelijk zwak zijn, maar die te zamen een moreelen invlosd uitoefenen, welken men te Londen nooit onderschat heeft. Aan den anderen kant dienen wij in aan merking te nemen, dat de Britsche Souverei nen geen gala-bezoek aan eenig land kunnen brengen alvorens zij bij den president van Frankrijk te gast geweest zijn. Dit heeft met politiek niets uit te staan. Frankrijk is Enge- lands naaste buurman, en zoolang de betrek kingen tusschen de beide lanvan van vriénd- schappelijken aard zijn, zou het als een affront voor Frankrijk beschouwd worden, indien een Britsch Souverein na zijn troonsbestijging een andere hoofdstad officieel bezocht vóór Parijs. Vandaar dat - men er te Berlijn niet aanstoot aan genomen heeft, dat Edward VII en George V den President van Frankrijk bezochten vóór den toenmaligen Buitschen keizer. Dit was uit sluitend een kwestie van aardrijkskundige lig ging. Wij hebben hier factoren genoemd, waarvan eenige erop wijzen, dat het aanstaande bezoek der Britsche Souvereinen aan Frankrijk met bijzondere politieke oogmerken geschiedt, ter wijl andere ons ervan kunnen overtuigen, dat ook zonder zulke bijzondere oogmerken, het bezoek in geen geval meer lang uitgesteld had kunnen worden. Hieraan evenwel moeten wij toevoegen, dat bezoeken van vorige Britsche Souverei nen aan Parijs vaak veel grooter betee kenis gehad hebben dan men vermoedde op het oogenblik, waarop zij werden afgelegd. Bijna honderd jaren geleden bezochten Ko ningin Victoria en Prins-Gemaal Albert, Louis Philippe van Frankrijk, en een aanmerkelijke verbetering in de toen niet zeer aangename Engelsch-Fransche betrekkingen was hiervan het gevolg. Dit was bet eerste bezoek van een Engelsch Souverein aan een Franschen koning sinds de bijeenkomst tusschen Hendrik VIII en Frans I in het z.g. „Camp du Drap d'Or", te Guines, bij Calais, in Juni 1520. Veel belang rijker gevolgen had het bezoek, dat zestig jaren later, in 1903, Edward VII bracht aan President Loubet. De stemming in Frankrijk wa,s toen, ook in verband met den pas-geëindigden Boe renoorlog, fel anti-Engelsch, maar Edward „veroverde aller harten", en de grondslag van de Entente Cordiale werd gelegd. Twee jaren later bracht de koning opnieuw een gala-bezoek aan Parijs, ditmaal ter bezegeling van de En gelsch-Fransche vriendschap, waarvan men toen ook in het buitenland de hechtheid begon te bevroeden. George V bezocht Parijs eerst in 1914, wei nige maanden voor het uitbreken van den oor log. De Entente was toen reeds lang gevestigd, maar het bezoek werd, evenals het tegenbezoek van Poincaré aan Londen, een overweldigende betooging van Engelsch-Fransche solidariteit. Toch had het, in het licht van de spoedig daar op volgende wereldgebeurtenissen, nog grooter beteekenis dan men toen vermoedde. Of ook de reis van George VI naar de Fran sche hoofdstad een „historische gebeurtenis" zal worden? Wij durven niets voorspellen; wij hebben gepoogd een kleine analyse te geven, maar onthouden ons van conclusies. Het eenige, dat wij voorspellen kunnen is, dat de wereld wel met heel veel spanning zal luisteren naar de toespraken, welke de beide staatshoofden op 28 Juni zullen houden aan het banket in het Elysée. Naschrift der Redactie: De Duitsche pers is eenigszins geprikkeld over het aange kondigde bezoek van het Engelsche konings paar aan Parijs. Zij vat het op als een indirect antwoord op Hitler's besluiten van 4 Febr. Voor al ergert zij zich, dat als datum van aankomst is gekozen 28 Juni, omdat op dien datum het verdrag van Versailles werd onderteekend en buitendien op dien datum Aartshertog Ferdi nand te Serajewo werd vermoord. Zij schijnt daarmede te willen uitdrukken, dat de Entente cordiale in haar klassieken vorm weer zal her leven. Het Japansche hospitaalschip de „Asahi Maru" vaart voortdurend tusschen Japan en China heen en weer om gewonden over te brengen. Op het schip kunnen 1000 gewonden worden verzorgd Om alle Duitschers van de officieele gebeurtenissen en redevoeringen te kunnen laten genieten zullen in alle gemeenten „Rijks-luidspreker-zuilen" worden geplaatst BOEKAREST, 12 Febr. (Havas) In een manifest aan het land heeft de nieuwe regee ring een uiteenzetting gegeven van de groote lijnen van haar program. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek wordt onder meer ge zegd; Wij zullen de traditioneele politiek hand haven, welker permanente doeleinden gelegen zijn in de verdediging der Roemeensche gren zen. Wij zullen de ontwikkeling der betrekkin gen met alle landen zonder utzonderng voort zetten en in het bijzonder de betrekkin gen met onze naburen binnen het kader van den Volkenbond en de bestaande bondgenoot schappen en vriendschappen, die wij willen ver diepen en versterken, in het belang van den algemeenen vrede. In Poolsche politieke kringen wijst men er in verband met de kabinetswisseling in Roemenië op, dat de bevordering van de wederzijdsche gezantschappen tot den rang van ambassades, waartoe reeds langen tijd geleden besloten is, pas kan geschieden, wanneer de toestand in Roemenië gestabiliseerd is. Hoogste barometerstand 778.0 te Va- lentia. 2 Laagste barometerstand 747.2 te Vardö Er EE Verwachting: krachtige, tijdelijk ËE =j wellicht stormachtige, Noordwestelijke Er tot Noordelijken, later wellicht Noord- rE Er oostelijke wind, betrokken tot zwaar of 5 half bewolkt, aanvankelijk regenbuien, rr later weer hagel of natte sneeuw, kou- rr der. rr EE Zon op v.m. 7.25 onder n.m. 5.05 uur. B Licht OP n.m. 5.35. Maan op n.m. 2.42 Er i= onder v.m. 5.33. Volle Maan 14 Februari. v ;xo-: Ër ÊrSfir r'-Ëgl '-r- -r !j,i Onze Romeinsche correspondent seint d.d. 11 Februari In verband met de viering der Pauskroning wijdt de hoofdredacteur van de „Osservatore Romano", graaf dalla Torre hedenavond ee» uitvoerig artikel aan de werkzaamheden van den H. Vader in Zijn zegenrijke zestienjarige regeering. Hij toont aan, hoe heel de arbeid van den H. Vader beheerscht werd door het devies: „De vrede van Christus in het Rijk van Christus." De H. Vader is de groote vredestichter door Zijn encyclieken vooral, waarmede Hij den vrede trachtte te brengen in de gezinnen, de klassen en de staten. Evenzeer bewees de H. Vader dit door Zijn talrijke toespraken, die rechtstreeks gericht waren tegen den oorlog. „Verstrooi de volkeren die den oorlog willen": hoe dikwijls heeft Hij dit niet tot uiting ge bracht. De H. Vader wilde ook vrede tusschen geloof en wetenschap. Van beide immers getuigde Hij, dat zij het licht der wereld waren. Het artikel sluit met een bede dat het nieuwe re- geeringsjaar en nog vele daarop volgende even glorievol mogen zijn als de voorafgaande. Naar aanleiding van den verjaardag van de Pauskeuze heeft Z. H. Exc. Mgr. Casare Orse- nigo, de Pauselijke Nuntius te Berlijn, in de St. Hedwigs-kathedraal in de hoofdstad een pon tificale H. Mis opgedragen. Hierbij waren o.a. aanwezig minister Von Neurath als vertegen woordiger van Hitier en de Duitsche regeering, de chef van het protocol Von Bülow-Schwan- ke, en het geheele diplomatieke corps. BERLIJN, 12 Febr. (Havas). Een in nood verkeerend schip van onbekende nationaliteit is Vrijdagavond door het lichtschip bij Borkum waargenomen. Een sleepschip is te hulp gesneld. Het ving de oproepen van het scheepje op, doch deelde korten tijd later mede, dat het niets meer van het schip zag. Men gelooft, dat het ge zonken is. WASHINGTON, 12 Febr. (Havas). Het Amerikaansche staatsdepartement is er door de autoriteiten te Moekden van in kennis gesteld, dat het lijk gevonden is van een zendeling, die enkele maanden geleden door bandieten was ont voerd. MOSKOU, 12 Febr. (Tass.) In een zwaren storm is een luik van den ijsbreker „Moerman", die zich in de Groenlandzee bevindt, weggesla gen, waardoor de stuurkamer onder water kwam te staan. De bemanning slaagde er in het water weg te pompen en het stuur te herstellen. Het schip zet zijn reis voort in de richting van Papanin's ijsschots. De ijsbreker „Taimyr" heeft gemeld, dat het schip niet langer een te Zuidelijke route behoeft te nemen, en weer recht op de ijsschots van Pa panin aanstuurt. Omstreeks middernacht had de ijsbreker een snelheid van vijf knoopen. De „Taimyr" kreeg gisteren draadlooze verbinding met Krenkel, die mededeelde, dat op de ijsschots alles in orde was. BERLIJN, 12 Febr. (Havas). De opbrengst van een door de belijdeniskerk in Silezië ge houden inzameling, groot 1.090 mark. die bij de posterijen te Breslau gedeponeerd was, is door den Duitschen staat verbeurd verklaard. SJANGHAI, 12 Febr. (Reuter) Vol gens een Japansch bericht hebben' zes Chineesche vliegtuigen elf bommen laten vallen bij Pengpoe. Eenige daarvan zouden een Katholieke missiestatie getroffen heb ben, waardoor verscheidene Italiaansche priesters gewond zouden zijn. De Chineesche strijdkrachten hebben in Zuid-Hopei een geslaagd tegenoffensief onder nomen en volgens de van Chineesche zijde af komstige berichten is de bedreiging van den Loenghai-spoorweg door de Japanners afge wend. De Chineezen beweren Tsingfeng heroverd te hebben en thans naar Nanlo op te rukken. Ongeveer 80 K.M. verder Westelijk doen de Japansche troepen, die Tsjangteh als basis hebben, aanvallen op het aan den spoorweg PekingHankau gelegen Tangjin, dat door 15.000 Chineezen verdedigd wordt. Het D. N. B. meldt uit Peking, dat de Japan sche strijdkrachten, die in Zuid-Hopei in twee colonnes oprukken, reeds de lijn Tangjin— Tsingfeng hebben bereikt en zich thans nog geen 40 K.M. van de Toang-Ho bevinden. De Chineezen zijn in dezen geheelen sector door het grootscheepsche offensief der Japan ners volkomen verrast. Zij staan met drie slecht uitgeruste divisies tegenover de Japanners. Een Japansche treiler heeft het vuur ge opend op vier Chineesche jonken in de Britsche wateren tusschen het eiland Toengkoe en Loengkoetan. TDen de politie van Hongkong ter plaatse kwam, doofde zij het vuur op de Chi neesche vaartuigen en redde de bemanning Twee andere jonken zijn verdwenen; men ver moedt dat zij opgebracht zijn. SAN FRANCISCO, 12 Febr. (Havas) Men heeft het sluizenstelsel in werking gesteld, om uitbreiding der overstroomingen in de dalen van de Sacramento en de San Joachim te voor komen. In Zuid-Californië woedt een storm, die met zwaren regenval gepaard gaat. Op de reede van San Francisco ligt de scheepvaart stil. BERLIJN, 12 Febr. (Havas) Rosenberg, de gedelegeerde van den Fuehrer voor de wijsgee- rige opvoeding der Nat.-Soc. partij, heeft voor den bond van Duitsche leeraren een rede ge houden, waarin hij onder meer zeide: ,,De eeuwenoude droom van een Duitsch Rijk, ver heven boven alle godsdiensten en dynastieën, is verwezenlijkt". Het nationaal-socialisme eischt de opvoeding van het geheele volk uitsluitend voor zich op. De Duitsche jeugd kan niet aan de voeten lggen van de vertegenwoordgers der mogendheden, die Duitschland aan zijn lot hebben overgelaten. WEENEN, 12 Febr. (Havas). In Oostenrijk hebben zich geen betoogingen voorgedaan ter gelegenheid van den verjaardag der gebeurte nissen van 11 Februari 1934. In Linz echter zijn zeven nationaal-socialisten gearresteerd, die er van verdacht worden de muren der ker ken en openbare gebouwen met roode verf te hebben besmeurd, om dezen verjaardag in her innering te brengen bij extremistische linksche kringen en onrust onder hen te wekken. Te Huur op mooi punt b/d Hyacinthenlaan 7 kamers, w.o. badkamer, 40— p. m Bevr. op het werk en bij S. Veldkamp, van Dortstraat 90, Tel. 16373. Bij Pengpoe zou een missiestatie door Chinee sche bommen getroffen zijn. De ijsbreker „Moerman", die Papanin c.s. te hulp snelt, kreeg met tegenspoed te kampen. De Japansche antwoorden aan Frankrijk, En geland en de Vereenigde Staten, goedgekeurd door den Keizer, zullen vanavond overhandigd en gepubliceerd worden. Het „incident" van Rijsbergen; de waarnemende burgemeester laakt het gedrag der raadsleden. Verzonnen overval te Woudenberg. o (EINDE DREEF) Ons hotel leent zich bij uitstek voor EXTRA-DINEPS EN FAMILIE-PARTIJTJES Verzorging en reputatie als van ouds. TOKIO, 12 Febr. (Reuter). De Japansche antwoorden op de nota's van Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten zijn in een buitengewone zitting van het kabinet goedgekeurd, waarna de minister van bui tenlandsche Zaken zich naar het paleis be gaf en de bekrachtiging van den keizer ver kreeg. Men verwacht, dat de antwoorden omstreeks 18.30 uur overhandigd en later op den avond ge publiceerd zullen worden. Op de Amerikaansche ambassade te Tokio is het antwoord der Japansóhe regeering op het Amerikaansche protest van 17 Januari in ver band met de incidenten te Nanking overhan digd. WASHINGTON, 12 Febr. (Havas). Het rap port van den Amerikaanschen zaakgelastigde te Moskou, Henderson, over zijn onderhoud met mevrouw Rubens, alias Robinson, heeft de identiteit van laatstgenoemde bevestigd. De gearresteerde scheen een goede gezond heid te genieten en wees Iedere materieele hulp van de hand. Daar het officieele onderzoek nog niet geëin digd was, hebben de Sovjet-Russische autori teiten Henderson geen toestemming verleend vragen te stellen omtrent de missie van me vrouw Rubens en de personen, waarmede zij placht om te gaan. BRUSSEL, 12 Febr. (Belga) Vrijdag is de Belgische kabinetsraad onder voorzitter schap van minister-president Janson bijeenge komen. De minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak, heeft een volledig overzicht gegeven van de ontwikkeling van den internationalen toestand. Naar vernomen wordt, is in den kabinetsraad ook de kwestie van de normaliseering der be trekkingen tusschen België en Italië behandeld, doch hieromtrent is geen enkele mededeeling aan de pers verstrekt. MONTEVIDEO, 12 Febr. (Reuter) Het cir cus Hagenbeek heeft zijn voorstellingen te Buenos Aires plotseling moeten onderbreken, daar het onverwachts bevel heeft gekregen naar Duitschland terug te keeren. Stand op Zaterdag 1 unr n.m.: 754.6 Vorige stand: 756.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1