ji Annalen NA EDEN'S De macht der liefde Chamberlain2 „Kom hm zelf eens in de arena!" ZONDAG 27 FEBRUARI 1938 Jongetje in waterput verdronken Spoedig geboden hulp mocht niet meer baten INBREKERS HADDEN WEINIG MOEITE Geldkistje met ruim f 800 gestolen DE SOCIALE POLITIEK Het Verbond van Ned. Werkgevers zal er zijn aandacht aan geven VAN WEEK TOT WEEK Prof. Dr. VAN EVERDINGEN Maandag een officieel afscheid Dr. HUBRECHT TE ROME JEUGDHULDE AAN DE KONINGIN Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum Afscheid mr. Besier Indologische faculteit te Utrecht Werkloosheids verzekering Adviescommissie inzake het voor- ontwerp-Romme ingesteld CARNAVAL IN DE MIJN STREEK Arbeiders krijgen een betaalden verlofdag LUCHTVAARTCONFERENTIE OP SCHIPHOL Het „Katholiek Comité van Actie Voor God" schrijft ons: Mond- en klauwzeer Sterftecijfer sterk afgenomen Aan de gevolgen overleden Examens Rijkstuinbouwschool Hevige regenval te Batavia Storing in den vliegdienst GESCHENK VOOR PRINSES BEATRIX Leidsche vrouwelijke studenten geven een kinderbordje Academische examens Technische hoogeschool UIT DE STAATSCOURANT Rechterlijke organisatie CONTINGENTEERINGEN VERLENGD NAT. RECLASSEERINGSDAG Geen audiëntie Notariaat Aardbeving geregistreerd in Indië Zaterdagmiddag is het twee-jarig jongetje J. J. H. te Loosduinen in een waterput gevallen en jammerlijk verdronken. De kleine was uit zijn ouderlijke woning op het Burgemeester Francjoisplein (Loosduinen) weggeloopen. Hij ging een tuin binnen van een huis in de Burgemeester Jansenstraat, in welken tuin een waterput is. Door onopgehelderde oor zaak viel het kind op een gegeven oogenblik in den vrij diepen put. De heer B. H., die ook op het Burgemeester Frangoisplein woont, zag her ongeluk gebeuren, en slaagde er in, het jongetje uit den put te halen. De inmiddels gewaarschuwde geneesheer van den G. G. D. liet het kind geruimen tijd met een zuurstofapparaat behandelen, hetgeen echter niet meer mocht baten. Het lijkje is naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht. Zaterdagnacht is ingebroken in het schoenen magazijn van de firma Van Woensel aan de Spuistraat te Den Haag. Onbekenden hebben kans gezien, de straatdeur open te sluiten. Zij moeten daarbij gebruik hebben gemaakt van een valschen of van een reserve-sleutel. Een geldkistje, dat ca. 820.— bevatte, is verdwe nen. De inbrekers zijn ongetwijfeld zeer goed op de hoogte geweest met de situatie, want het kistje werd weggeborgen op een plaats, die alleen aan ingewijden bekend was. Uit het feit, dat in de zaak niets overhoop is gehaald, blijkt, dat de dieven regelrecht naar de geldkist gegaan zijn, en niet hoefden te zoeken. Het onderzoek in deze zaak is in vollen gang. Het is de politie tot nu toe niet gelukt, een spoor van de daders te ontdekken. Het orgaan van het „Genootschap tot voortplanting des Geloofs" verschijnt vier maal per jaar en wordt uitgegeven bij het Instituut voor doofstommen te Sint Michiels Gestel. De redactie berust tegenwoor dig bij den zeereerw. heer C. van Dijck, leeraar aan het seminarie Beekvliet. Het blad wordt gratis toegezonden aan de leden van het ge nootschap. Dit orgaan is niet bepaald van gis teren, want met den jaargang 1938 werd het honderd-en-tiende deel ingegaan. De volledige annalen vullen dus reeds een paar planken van een stevige boekenkast. Men zal moeten toege ven, dat dit een respectabele hoeveelheid ar beid vertegenwoordigt, ondernomen voor het goede doel, gesteund voor het goede doel, ver spreid voor het goede doel Omdat de nieuwe jaargang verscheen in een nieuw gewaad een geteekend omslag, waarop wij den Zaligmaker zien afgebeeld in prediken de houding, de rechterhand zegenend geheven de linkerhand rustend op den aardbol met het kruis, teeken Zijner Koninklijke heerschappij over de wereld en omdat deze nieuwe jaar gang werd ingeleid door den aartsbisschop van Utrecht, is er wel reden, eens de aandacht te vragen voor deze annalen, in vele katholieke gezinnen wel bekend, en meteen onze gedach ten eens te laten gaan over de zeer groote hoe veelheid propagandistische blaadjes en missie boekjes, die geregeld in katholiek Nederland het licht zien, de huisgezinnen bezoeken, en voor een groot gedeelte (men moet zich dit eerlijk bekennen) den weg naar de papiermand vinden. Wij onderschatten gewoonlijk deze drukwerk jes. In tallooze gezinnen, niet alleen op het platteland, worden ze met ijver gelezen. Maar de voornaamste reden, waarom men zich er op abonneert, is toch gewoonlijk niet de behoefte aan goede, onderhoudende en opwekkende lec tuur. Men neemt die boekjes om de vreemde missiën of om een ander liefdewerk te steunen. Men betaalt er voor, maar vraagt zich minder af, of men ook „waar voor zijn geld" krijgt; men is tevreden met een boekje, Waar wat goe de lectuur over het missieleven of het liefde werk in voorkomt. Het Genootschap tot voort planting des Geloofs vraagt zelfs geen abonne mentsgeld. Het geeft vier maal per jaar zijn orgaan cadeau uit erkentelijkheid voor den steun, dien het van zijn leden ondervindt. Het lidmaatschap van het genootschap is niet erg duur; in een gezin, waar eenige welstand toe laat, dat men wat milder is met zijn steun, zijn vaak vader, moeder en alle kinderen lid. Ze be talen een dubbeltje per maand. Het geld, dat aldus uit heel Nederland samenstroomt, gaat naar die voorposten van de Moederkerk in de verre landen: de missionarissen over de heele wereld. Ook in andere landen werkt het Ge nootschap op ongeveer dezelfde wijze. Het mooie resultaat is, dat uit alle gebieden, waaruit mis sionarissen komen, meteen ook de missie finan cieel gesteund wordt. De ongeloovige zal zeggen: „Dat zit organisatorisch knap in elkaar!" Voor den katholiek is het meer dan een knappe or ganisatie. Voor hem is deze werkwijze van het Genootschap tot voortplanting des Geloofs een uitdrukking van die geheimzinnige saamhoorig- heid der katholieken, die de gemeenschap der heiligen is. Hij weet, dat er geld noodig is om missiën te stichten en te onderhouden, maar hij weet ook, dat men met-geld-alleen niet veel beginnen kan. Het geven van het geld is slechts een daad van offervaardigheid, waardoor de katholiek zijn bereidheid doet blijken, mede te werken aan het apostolaat ter verspreiding van Christus' Goede Boodschap, het Evangelie, onder hen, die nog wandelen in de duisternis en de schaduwen des doods. „Bij ons allen toch zoo schrijft dan ook Z. Hw. Exc. Mgr. dr. J. de Jong aan het begin van den nieuwen jaargang der annalen leeft en werkt de liefde voor de Kerk, welke Christus ten koste van zooveel lijden heeft ge sticht, om door haar de wereld te verlichten in waarheid." Ziehier het beginsel van het Genootschap: een prachtig beginsel en naar zijn aard een geestelijk beginsel. Men zou dit beginsel schen den door de werkwijze van het Genootschap ai te materialistisch op te vatten. Het is geen centenzaak. Het is een zaak van liefde en of fervaardigheid. Welnu, om die reden hebben wij bezwaar te gen den al te gemoedelijken toon, waarop vele annalen den geldelijken nood behandelen. Vlak onder de inleiding van den Aartsbisschop vin den wij een rekening-en-verantwoording be treffende de gelden, binnengekomen bij het genootschap in het jaar 1937. Het is een som van ruim drie-en-een-halve ton, een mooie som dus. De thesaurier van het Genootschap tee kent echter hierbij aan: „Hoeveel ziele-zegen zit in deze som van ruim 352.000 verdisconteerd? God weet 't en.... zal dankbaar zijn. Maar.... wij moeten naar een millioen!" Kijk, dat is goed bedoeld, maar dat is sma keloos. Men schaamt zich toch een beetje nietwaar? Wanneer een zoo overdreven ge moedelijke spreekwijze onder de oogen van be schaafde andersdenkenden komt! Welk een foei-leelijke beeldspraak is dat: het verdiscon- teeren van ziele-zegen! En ook die veronder stelde dankbaarheid van God doet niet erg overtuigend aan. De verhouding tusschen God en ons mag vertrouwelijk zijn, maar ze mag niet ontaarden tot het soort goede trouw, dat hier het woord neemt. Het is, alsof men God gemoedelijk op den schouder kan kloppen en zeggen: „Ben je nu niet blij?", waarop Onze Lieve Heer dan maar netjes ja te knikken had. Het is heusch geen puritanisme, maar deze ma nier staat ons tegen. Hindert ze de lezers van de annalen niet? Telkens, bij het doorbladeren van die echt- Roomsche missieboekjes en charitatieve orga nen, stellen wij ons die vraag: „Hindert dit nu het goede Roomsche publiek niet, dit kinder- achtig-populaire proza, die banaal-devoterige rijmpjes, die wolkige prentjes met een overzoe- ten melasse-smaak?" Het schijnt inderdaad, dat dit alles de men- Bchen maar weinig hindert. Wie meer smaak hebben, steunen de congregaties en gooien de boekjes, zoodra ze aankomen, bij het oud pa pier. De eenvoudigen van hart daarentegen lezen en verteren de goedbedoelde smakeloos heden, waarin soms een zeer seniele, bijna kind- sche braverigheid aan het woord komt. Dit laatste geldt niet voor de annalen van het Ge nootschap tot voortplanting des Geloofs, die over het algemeen heel degelijk zijn. Maar het meeste, dat in vele zulke boekjes verschijnt, zou door geen enkele katholieke krant opgeno men worden, omdat het beneden peil is. Hui- lerig-sentimenteele bekeeringsverhaaltjes, walg lijke versjes, ja, volstrekte smakeloosheden zijn in de annalen niet zeldzaam. Dat de brie ven van missionarissen soms wat familiair klin ken, wordt gaarne verontschuldigd. Het is vol komen te begrijpen en in menig opzicht vormt de katholieke gemeenschap, die den missionaris heenzond, een groot gezin, waarin volop plaats is voor kinderlijke belangstelling. Maar Wan neer men met „brieven uit het vagevuur" be gint, zooals in het begin van dit jaar het maandblad „Memento", dan overschrijdt men de perken en wordt men banaal. Laten wij toegeven, dat het tweede nummer van dit maandblad heel wat fatsoenlijker is dan het eerste. Zeker, het draagt nog den lee- lijken ondertitel „Maandblad over het Hierna maals" en hetgeen de redactie „een eenvoudige en bevattelijke manier van onderricht" noemt, lijkt naar onzen smaak wel wat te veel op praatvaderij. Doch alles is veel beter dan het was, en het tweede nummer bevat bovendien een bericht, dat onze lezers zal interesseeren Ze zullen zich den afschuwelijken moord herin neren op een Limburgsch pastoor, nog niet zoo heel lang geleden. Welnu, in „Memento" wordt medegedeeld, dat de tegenwoordige pastoor van G. de opvolger dus van den vermoorde uit de gevangenis het volgende schrijven ont ving, onderteekend door een van de vier moor denaars: Zeereerw. Heer Pastoor, „Nog dikwijls denk ik aan dien donkeren, kouden nacht, toen we met vieren waren uit gegaan om geld te rooven en er toe kwamen om den pastoor te vermoorden. „Al jaren lang had ik mij om God noch ge bod meer bekommerd, maar kort na dien moord heb ik alles Weer in orde gebracht bij een pries ter in België. „Toen we later gevangen genomen werden, heb ik de straf gelaten aanvaard. Die acht jaren gevangenis zijn 'n rechtvaardige straf, de gevangenis is niet het ergste, het berouw en de spijt zijn veel erger. „Met hard werken heb ik hier in de gevan genis wat geld verdiend; ik stuur het u toe, wilt u daarvoor een H. Mis lezen voor uw voor ganger, die door ons werd vermoord? „En als u bij het „Memento voor de leven den" gekomen bent, denk dan ook aan de vier moordenaars, die hier in de gevangenis zijn en bid voor ons." Hierbij teekent de redactie aan: „De Heilige Kerk omarmt met eeuwige en alomvattende moederliefde moordenaar en vermoorde," en zij knoopt er een korte beschouwing aan vast over de gemeenschap der heiligen. Deze gemeenschapsgedachte lijkt ons de meesi vruchtbare gedachte om de vele annalen, die geregeld verschijnen, waarlijk aan hun doel te doen beantwoorden. Worden zij middelen tot smaakbederf, dan zullen zij op den duur ook schadelijk blijken voor den godsdienstzin en de vroomheid', die ze flauw en smakeloos maken. Maar zijn ze werkelijk „annalen", jaargetuigen van een bloeiend geloofsleven, dan zijn ze, spijts hun talrijkheid, welkom. Want dan verrichten zij een functie, waardoor het katholieke volks gevoel Wordt veredeld, de katholieke saamhoo- righeid aangewakkerd, de gemeenschap der heiligen tot practische levenswerkelijkheid ge maakt. A. V. D. Naar aanleiding van de in sommige bladen verschenen berichten, waarin van een afscheids receptie van Prof. Dr. van Everdingen mel ding wordt gemaakt, verzoekt het huldigings comité ons het volgende mede te deelen. De scheidende hoofddirecteur van het Kon Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt neemt Maandag 28 Februari officieel afscheid van het College van Curatoren, de aan het Instituut verbonden medewerkers en eenige autoriteiten uit regeerings-, scheepvaart- en luchtvaart kringen. Tevens zal Prof. v. Everdingen een plaquette worden aangeboden. Huldiging en afscheid zullen uitsluitend een intiem karakter dragen. De nieuwe Nederlandsche gezant bij het Quirinaal, dr. J. B. Hubrecht, is Zaterdagmid dag te Rome aangekomen. Naar wij vernemen, bestaat het voornemen, om, indien H.M. de Koningin hieraan haar goedkeuring mocht hechten, een huldebetoo- ging van de Nederlandsche jongeren te organi- seeren, ter gelegenheid van het regeerings jubileum van H. M. de Koningin. De plannen zullen worden opgesteld in over leg met het nationale comité voor de herden king van het veertigjarig regeeringsjubileum. Naar wij vernemen, is de hooge raad voor nemens Donderdag 31 Maart een plechtige zit ting te houden ten einde afscheid te nemen van den procureur-generaal, mr. L. Ch. Besier. die dien dag het college zal verlaten wegens het bereikt hebben van den door de wet gestel den leeftijd. Het college van curatoren van het fonds ten behoeve van indologische studiën aan de rijksuniversiteit te Utrecht heeft tot bijzonder hoogleeraar in de archaeologie van Ned.-Indië en de oude geschiedenis van Ned.-Indië be noemd dr. F. D. K. Bosch,. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft benoemd tot voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van de commis sie, welke prae-advies zal hebben uit te brengen over het voorontwerp wettelijke re gelen inzake de verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid, de volgende heeren: Tot voorzitter: mr. A. M. Joekes. Tot leden en plaatsvervangende leden: L. Attema (Chr. Middenstandsbond), J. C. Berger (Ned. R.K. Middenstandsbond), mr. dr. E. J. Beumer, H. de Bordes, H. J. v. d. Born (N.V.V.), H. Botterweg (Chr. Werkgevers Ver bond) (plvv. mr. A. Hoekema), H. van Dugte- ren (N.V.V.), mr. dr. H. L. van Duyl (plvv. mr. H. Bijleveld) (Rijksverzekeringbank)mr. A. C. van Eek (plvv. G. F. Evelein) (Verbond van Ned. Werkgevers), A. de Graaff (R.K.W.V.), mr. H. W. Groeneveld, B. Havenaar (C.B.T.B.), jhr. mr. P. A. van Holthe tot Echten (Centraal Be heer), J. Jeronimus (N.V.C.), dr. L. G. Korten- horst (plvv. mr. B. J. M. van Spaendonck), (Alg. Kath. Werkgevers Vereeniging), H. J. Kuiper (R.K.W.V.), prof. mr. P. Lieftinck, H. Lindeman (N.V.V.), mr. A. N. Molenaar (plvv. mr. B. C. Slotemaker) (Verbond van Ned. Werkgevers), mr. H. J. Morren, H. Oudekerlc (C.N.V.), G. J. H. Peters (Kath. Boeren- en Tuindersbond)mr. dr. A. A. van Rhijn, P. J. S. Serrarens, C. Spee (plvv. F. L. v. d. Leeuw) (Kon. Ned. Midden standsbond), A. Stapelkamp (C.N.V.), B. M. Ta- kens (plvv. dr. H. Molhuysen), (Kon. Ned. Land- bouw-Comité), dr. J. v. d. Tempel, H. A. van Tongeren (R.K.W.V.), prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, ir. R. A. Verwey, prof. mr. C. W. de Vries, dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland (plvv. I. G. Keesing) (Ver. van Raden van Ar beid). Maandag zal ter gelegenheid van het carna valsfeest in de Limburgsche mijnen niet wor den gewerkt. De arbeiders krijgen een betaal den verlofdag. Op de internationale luchtvaartconferentie, welke dezer dagen op Schiphol is gehouden, werden verscheidene technische kwesties van interne bedrijfsorganisatie behandeld, welke bij de gestadige ontwikkeling van het moderne luchtverkeer aanvullingen en wijzigingen be hoeven. Voor de buitenlandsche deelnemers aan de conferentie werd voorts een rondleiding over de luchthaven gehouden onder leiding van den stationschef der K.L.M., den heer A. S. Thom son. Na afloop der besprekingen heeft de vertegen woordiger van Imperial Airways, de heer J. Thurman, den heer D. J. de Vries, hoofd der afdeeling handel van de K.L.M., dank gebracht voor zijn kundige leiding tijdens de vergade ring. „De liefdedaaraan bestaat vandaag de hoogste nood. Het lijkt of de menschen elkander niet meer kunnen lief hebben. Men hoort op deze aarde nog slechts woorden van haat en oorlog klassenstrijd, burgeroorlog, ver volging, doodslag en moord Zou Christus, als Hij thans op aarde kwam zich niet nederbuigen over al die rampzaligheden. Hij, die het nog smeulende lemmet niet doven wilde, Hij die Zijn teeder „medelijden met de schare." over het volk sprak, en Die geen be hoeftige ooit heeft verstooten Zoo ook rekent de Kerk tot haar schoonste tradities, haar liefde voor allen, en haar onverholen voorliefde voor de ongelukkig- sten". Kardinaal Verdier. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer was in de week van 13 tot en met 19 Februari als volgt, waarbij de totale aantallen sedert 19 September j.l. telkens tus schen haakjes zijn geplaatst: 14 (3047) runderen, 41 (3725) kalveren, 34 (2909) varkens en biggen, 0 (198) schapen en 0 (49) geiten. Het totaal aantal sterfgevallen in bovengenoemde week bedroeg dus 89, hetgeen op nieuw 'n aanmerkelijke verbetering beteekent in vergelijking met de voorgaande week, toen het totaal aantal nog 146 bedroeg. De heer J. Marijt, die Vrijdag, toen hij op den rijksstraatweg te Oegstgeest fietste, door een auto werd aangereden, is Zaterdag in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan de beko men verwondingen overleden. AALSMEER. Geslaagd aan de Rijkstuinbouw school voor bloementeelt: D. Alderden,. Aalsmeer (met Engelsch en Fransch); W. Belgraver, Amstelveen; J. G. C. Bethe, Haarlem; H. Fredriks, Haarlem (met Engelsch en Fransch)Tj. Jongsma, Amsterdam (met zeer gunstig gevolg en Engelsch en Fransch)H. van Kralingen, Driehuis (met En gelsch en Fransch)E. J. N. van Kuiken, Am sterdam; J L. Mol, Lunteren (met Engelsch en Fransch) en S. Vergouw, Amsterdam (met En gelsch en Fransch). BATAVIA, 26 Febr. (Aneta). Hier en in de omgeving heerscht thans een ongekend zwa re regenval. Hierdoor zijn binnen een minimum van tijd de hoofdwegen onder water gezet. Het binnenvaren in Priok is tijdelijk onmogelijk geworden en de vliegtuigen kunnen niet landen doordat er bijna geen zicht is. Tal van auto's staan aan den kant van den weg, omdat zij den vloed niet verder kunnen trotseeren. Het Koningsplein en het Waterlooplein met om geving staan onder water, waarbij zooals gewoonlijk de in het water spartelende kin deren, die dit als een natuurlijk zwembad be schouwen het vroolijke element vormen. Het K.L.M.-toestel, dat naar Nederland was ver trokken, keerde naar Bandoeng terug; men zal opnieuw starten als het weer is opgeklaard. Het vliegveld Tjililitan is als landingsveld goed bruikbaar gebleven, doch is moeilijk te bereiken, zoodat het Bandoeng-vliegtuig voor Batavia naar Kadipatan moest vliegen. Bij aankomst van dit K.N.I.L.M.-vliegtuig werd aan Bandoeng medegedeeld, dat de retourvlucht moest vervallen, terwijl geadviseerd werd, het K.L.M.-vliegtuig voor Nederland niet te laten doorkomen. Het vliegtuig zal niet heden, doch morgen vertrekken. Maandagmorgen tusschen 11 en 12 uur zaJ het bestuur van de vereeniging van vrouwelijke studenten te Leiden, de vereeniging waarvan H. K. H. Prinses Juliana gedurende haar stu dietijd lid was, aan het paleis Soestdijk, namens de vrouwelijke Leidsche studenten, een ge schenk voor Prinses Beatrix afgeven. Het is een kinderbordje, ontworpen door een studente, mej. Exalto, en vervaardigd door Brouwer's aardewerkfabrieken te Leiderdorp. DIJOCJA, 26 Febr. (Aneta) Hedennacht te 1.25 uur is een sterke aardbeving gevoeld ir. de richting Zuid-Noord. De duur was een mi nuut. Er werd geen schade aangericht. De post Babadan registreerde een sterke aardbeving, waarvan richting en afstand niet konden wor den vastgesteld. Ook op het observatorium te Batavia, dat om 1.27 uur een zwakke beving registreerde, was dit niet mogelijk. AMSTERDAM. Doctoraal examen wis- en na tuurkunde: P. Groen, Sneek. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. ex rechtswetenschap: jhr. H. van Rijckevorsel. NIJMEGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de rechten de heer H. J. I. M. van den Broek, uit Boxtel. DELFT. Ingenieursexamen voor mijningenieur: J. P. Oudgenoeg, Ambarawa. Het bestuur van het Verbond van Nederland sche Werkgevers heeft in zijn laatste vergade ring besloten,' 18 Maart een buitengewone al- gemeene ledenvergadering bijeen te roepen o.a ter bespreking van de sociale politiek van mi nister Romme. Aandacht zal worden geschon ken niet slechts aan de nieuwe sociale lasten, welke minister Romme op het bedrijfsleven wil leggen, doch vooral ook aan den steeds ster ker naar voren komenden drang van over heidswege naar publiekrechtelijk georiënteerde bedrijfsorganisatie. Voorts heeft het bestuur zich opnieuw bezig gehouden met de economische betrekkingen tusschen Nederland en Nederlandsch Oost-In- dië. Besloten werd tot de instelling van een bestuurscommissie voor Indische aangelegen heden, Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp betreffende de verlengde regelingen van den invoer van porcelein, fijn en sanitair aardewerk en verglaasde en onverglaasde muur- en wandtegels, klompen en klompen- makerswerk, huishoudelijk glaswerk. Voorts is ingediend een wetsontwerp betref fende de verlengde regelingen van den invoer van geëmailleerde, gegoten badkuipen en ge- emailleerde, geslagen ijzeren badkuipen, kachels, haardkachels, haarden, fornuizen en Veevoederkooktoestellen, naaigaren, petten en baretten, bovenkleeding, steenkolen, calcium- hypochloriet, natrïumhypochloriet en gecom primeerd chloorgas, bijtende potasch en kali- loog, leder, verpakkingsglas, met uitzondering van bemand glaswerk, geïsoleerde electriciteits- geleidingen, ongesmolten dierlijk vet en vleesch. De samenwerkende Reclasseeringsinstellingen, die dit jaar Zaterdag 7 Mei den Nationalen Re- classeeringsdag hopen te houden, hebben de uitvoering wederom in handen gelegd van een landelijk comité waarin vertegenwoordigers van de grootste Reclasseeringsinstellingen zitting hebben. Evenals vorige jaren zal ds. P. M. de Jong uit Zutfen namens de Vereeniging van Reclassee ringsinstellingen als voorzitter van dit comité optreden, mr. dr. N. Muller die zitting heeft namens 't Ned. Genootschap tot Zedelijke Ver betering der Gevangenen als 2e voorzitter, ds. T. J. Hagen, Geref. predikant te Delft, heeft wederom zitting namens de Prot. Chr. Reclas- seeringsvereeniging, de heer J. H. M. Radema ker namens de R.K. Reclasseeringsvereeniging en namens het Leger des Heils de Maatschappe lijk secretaris kolonel Jan P. Rawie. De heer J. Henri Ledeboer, oud-directeur van het Cen traal Bureau der Vereeniging van Reclassee ringsinstellingen blijft optreden als secretaris penningmeester en de heer Joh. Helmerhorst als 2e secretaris. De centrale leiding is wederom opgedragen aan de heeren J. Henri Ledeboer en Joh. Hel merhorst. Het bureau van voorbereiding is gevestigd: Marnixstraat 404, Amsterdam (C.). De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal Woensdag 2 Maart niet worden gehouden Bij K. B. van 22 Februari 1938, is benoemd tot: Officier van Justitie bij de arrondissements rechtbank te Rotterdam mr. A. R. Andringa, thans substituut-officier van justitie bij de arr.- rechtbank te Haarlem. Kantonrechter te Wageningen mr. c. J. G. Bredius, thans kantonrechter te Beetsterzwaag. Griffier van de arrondissements-rechtbank te Roermond: mr. P. P. J. M. Geradts, thans substituut-griffier bij gemelde rechtbank. Notaris binnen het arrondissement 's-Gra- venhage, ter standplaats 's-Gravenhage (vaca ture N. S. Arriëns)mr. N. P C. Arriëns, candidaat-notaris te 's-Gravenhage.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5