Goede dag voor Volendam De groote zege der Oranje-ploeg De oude geest is herleefd De verkeersregeling te Rotterdam voldeed dezen keer goed NEDERLAAG VAN V. VA. TEGEN DE L EIDERS ALLES VERLEP ZEER VLOT MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 VAN HET KATHOLIEKE KAMP H.M.S. verspeelt een kans door een onverwachte nederlaag S.D.O.U.C. moet een punt afstaan Spartaan slaat T.Y.B.B. met 5-2 Verdiend, maar geflatteerd Volendam wint verdiend van V.V.A. In de laatste 7 minuten 3 goals Verrassende nederlaag van H.M.S. De Hilversumsche doelpunten werden door H.M.S.-ers veroorzaakt DAMMEN Eindstand meesterwedstrijden Opgewekte stemming bij de Neder- landsche spelers en officials Belgen werden geheel overspeeld" In de Belgische kleedkamer Het aantal geparkeerde auto's liep terug van 5600 in 1937 tot 2100 Maatregelen waren nu ruimschoots voldoende Belgen begonnen behoorlijk J. B, Uitslagen van Zondag I.V.C.B. K.N.V.B. KORFBAL HOCKEY N.E.A. en G.V.O. spelen gelyk Hoewel het ditmaal een rustige voetbal- Zondag is geweest en er ook in den stand op de diverse ranglijsten geen groote ver anderingen zijn gekomen, vielen er toch weer eenige belangrijke uitslagen te notee- ren. In Zuid I verloor het leidende V.V.H. van Kerkrade, dat ook nog in de running is. In West I stegen Volendam's kansen op het afdeelingskampioenschap, door het falen van de mede-gegadigden V.V.A en HM.S. De eenige wedstrijd welke in Zuid I was vast gesteld, bracht Kerkrade en V.V.H. tegen el kaar in het krijt. Door een 21-overwinning wisten de gastheeren, evenals Valkenburg, nog een theoretische kans te behouden. Of het een van beiden uiteindelijk zal gelukken V.V.H. nog te bedreigen, is echter een tweede vraag. De Heerlenaars hebben nog altijd den titel voor het grijpen. V.V.H. 15 9 4 2 22 46—23 Kerkrade 14 7 2 5 16 29—25 Valkenburg 13 7 1 5 15 34—32 R.K.O.N.S. 12 5 3 4 13 20—22 Laura 13 6 1 6 13 38—37 Sittardsche Boys 14 6 1 7 13 27—36 Chèvremont 15 5 2 8 12 31—37 RJK.V.VJb. 13 4 3 6 11 26—28 Kimbria 12 4 1 7 9 29—32 R.K.N-A.C. 11 4 0 7 8 17—35 Wilhelmina verdedigde in Zuid II met succes zijn kansen tegen Kolping, dat in eigen huis met 10 verslagen werd. De club uit Weert blijft daardoor Brabantia op den voet volgen, al heeft de leidende club door een voorsprong van twee wedstrijden een behoorlijke punten- meerderheid. Dongen wist het bezoekende Tref fers zoowaar een puntje te ontfutselen. Mede doordat Eendracht van Schijndel verloor, gaat het er voor de hekkensluiters nu een beetje rooskleuriger uitzien, al zullen de Dongenaars dan ook stevig moeten aanpakken om van de onderste plaats af te komen. Brabantia 20 14 3 3 31 76-35 Wilhelmina 18 12 3 3 27 66—28 Kolping 18 12 1 5 25 78—48 Schy'ndel 19 9 6 4 24 45—38 Treffers 20 8 6 6 22 46—34 Venlosche Boys 18 8 3 7 19 46—43 R.K.T.V.V. 19 9 I 9 19 48—56 S.V.B. 17 4 7 6 15 31—44 Best Vooruit 17 4 4 9 12 38—42 Mulo 17 4 3 10 11 35—52 Eendracht 19 3 3 13 9 30—70 Dongen 18 2 2 14 6 25—64 In Oost bezorgde S.D.O.U.C. zijn rivaal Vosta een aangename verrassing, door tegen V.D.Z. een punt te verspelen. De Enschede-ers hebben nu, met een punt voorsprong op hun gevaarlijke concurrenten, de leiding. Quick won met 20 van Lobithsche Boys en werkte zich daardoor van de vijfde naar de derde plaats. Emos en Huihuizen deelden broederlijk de punten en kwamen daardoor weer een stapje verder uit de gevaarlijke zóne. Vosta S.D.O.U.C. Quick Vogido Lobithsche Boys V.D.Z. Huihuizen Emos Altior Achilles N.E.O. V.V.G. liet een leelijken steek vallen door op eigen veld beide punten aan E. M. M. af te staan. Nummer twee namen de leiders zelf onder handen. V. V. A. heeft van zijn bezoek bij de visschers niet veel plezier gehad en kon met een 41 nederlaag de hoofdstad weer op zoeken. N. E. A. behaalde een verdienstelijk resultaat door G. V. O. een puntje af te snoepen. Voor V. V. IJ. gaat het er echter steeds donkerder uitzien. 18 11 5 2 27 48—26 18 12 2 4 26 37—23 20 9 2 9 20 43—35 16 8 2 6 18 41—35 16 7 4 6 18 40—37 18 8 2 8 18 48—45 17 7 3 7 17 43—47 20 7 3 10 17 32—38 19 6 4 9 16 30-37 18 7 0 11 14 29—50 17 4 5 8 13 32—36 16 3 4 9 10 31—50 in West I een byzonder goe- Volendam 14 10 1 3 21 52—23 H. M. S. 15 8 3 4 19 43—22 V. V. A. 15 9 1 5 19 43—33 V. V. Z. 16 5 8 3 18 32—28 G. V. O. 16 6 5 5 17 29—26 E. M. M. 17 7 3 7 17 34—40 Wilskracht 15 4 4 7 12 25—35 N. E. A. 15 3 5 7 11 27—43 De Meer 13 4 2 7 10 22—34 V. V. IJ. 16 2 4 10 8 19—40 In West II verbeterde Spartaan zijn positie door een overwinning in Haarlem. TYBB werd hier met 52 verslagen. Onze Gezellen—HBC ging niet door. H. B. C. 16 12 3 1 27 37—25 S. J. c. 17 8 5 4 21 5141 Santpoort 15 9 2 4 20 52—28 Spartaan 16 8 2 6 18 39—28 Excelsior 14 7 2 5 16 44—33 D. H. L. 15 6 2 7 14 42—44 T. Y. B. B. 17 4 4 9 12 31—58 Leonidas 15 4 3 8 11 34—47 Graaf Willem 14 2 3 9 7 25—52 Onze Gezellen 13 2 2 9 6 26—43 Onder abnormaal slechte weersomstandighe den wordt deze wedstrijd gespeeld, waarbij de Rotterdammers in de eerste helft het voordeel genoten met regen en wind in den rug te mogen spelen. Zij waren dan ook onmiddellijk na den aftrap sterk in den aanval en reeds na vijf minuten scoorde v. d. Geer uit een corner met een fraaien kopbal. Ook na dit doelpunt bleven zij het veld beheerschen. De Haarlemmers trachtten met zeer snelle uitvallen het verloren terrein te herwinnen en vooral van Berkel had hier een groot aandeel in. Tien minuten voor de thee werd de strijd door den hevigen regen tijdelijk onderbroken, doch na een tiental minuten ging men weer verder. De tweede helft was pas enkele minuten oud, toen Huneker na een goeden pass van Nun- nink kans zag Venrooy te passeeren. De geel zwarten waren nu overwegend sterker en een tweede Haarlemsche doelpunt geleek zeker, toen van Riel ongehinderd op den Rotterdamschen doelman afging. Het harde schot belandde ech ter tegen den staander. Spartaan zag toen het gevaar in en begon zijn speelwijze te herzien. V. d. Geer onderscheidde zich buitengewoon. Een hard schot van zijn voet werd door den invaller-doelman der Haarlemmers schitterend gestopt, doch toen hij kort hierna wederom voor het doel der thuisclub kwam, gleed Stals op het critieke moment uit, waardoor de Rot terdammers al zeer goedkoop aan de leiding kwamen. De verdediging der thuisclub, blijkbaar ontmoedigd, zag geen kans meer den telkens weerkeerenden aanvallen het hoofd te bieden en in zeer korten tijd brachten de gebroeders Mentink den stand op 15. Kort voor het einde werd het harde werken der thuisclub nog beloond met een goed doel punt van Hogeslag, doch verdere wijziging on derging de stand niet meer. Door den regen en het feit dat reeds een wed strijd gespeeld is, is het veld, als begonnen wordt, reeds vrijwel onbespeelbaar. Volendam heeft een invaller voor Plat, voor wien de ve teraan Pooyer is opgesteld. Daar de thuisclub met den wind in den rug speelt, is zij na eenige terreinverkenning spoedig in de meerderheid. Een strafschop op 20 M. voor het doel schiet Tuijp naast. Door missen van een der backs kan Smit voorzetten, Koning schiet in, doch de bal wordt gestopt. Dan krijgt Jenk de kans, doch ook zijn schot wordt ten koste van een corner weggewerkt. Kort na elkaar krijgt Vo lendam dan nog 2 hoekschoppen te nemen, doch de goede schutter ontbreekt. De linksbuiten der gasten krijgt na een half uur, vrij voor Lier, een opgelegde kans, doch op onbegrijpelijke wij ze gaat het schot naast. Aan de overzijde doet Smit dit op soortgelijke wijze na. Na een ware belegering van het V. V. A.- doel ziet Koning een gaatje en met een fraai diagonaal schot geeft hij zijn club de leiding (1—0). Met den wind in den rug loopt V.V.A. in de tweede helft direct van stapel. Sier verricht 'n fraaie safe bij een corner. V.V.A. krijgt dan 'n vrijen schop te nemen op pl.m. 25 M. van het doel, waarmede Letscher zich belast. Volendam moet toezien, dat de bal in duidelijke buiten spelpositie in het net verdwijnt (11). Hoewel het tempo den geheelen wedstrijd hoog ge weest is, wordt er nu van beide kanten nog een schepje opgegooid. Tot 7 minuten voor het einde blijft de span ning. Dan weet Bont echter den bal te be machtigen. Hij geeft af aan Smit, die met een formidabel schot de spanning verbreekt (21). Nadat weer afgetrapt is, blijkt Koning voor zijn collega aan de overzijde niet te willen onder doen. Drie spelers weet hij achtereen te pas seeren en nogmaals ligt de bal in het doel (3 1). V.V.A. doet nog eenige hardnekkige pogin gen, doch als deze falen en Volendam zelfs dan nog een 4e doelpunt door Smit scoort, ook in buitenspelpositie, is het gedaan. Volendam ver diende de overwinning, doch de 41-stand dient wel als geflatteerd bestempeld te worden. Onder zeer ongunstige omstandigheden werd deze wedstrijd gespeeld. Er stond een stormwind van doel tot doel, en daar het gedurende heel den speeltijd flink regende, werd het veld zeer glad en balcontröle vaak zeer moeilijk. De thuisclub koos in de eerste helft wind en regen in den rug en was terstond stevig aanvallend. Heel vlug werd een doelpunt gescoord, dat even wel wegens buitenspel niet werd toegekend. EMM verdedigde goed, maar na ruim een kwar tier kon men toch niet verhinderen dat Bouw man aan HMS de leiding gaf. Door tactisch laag spel zette EMM vrij dikwijls goede aanvallen op, en na 25 minuten besloot J. v. Velsen een dezer aanvallen met een goed schot, dat doelman Pot wel wist te vangen, doch het in eigen doel werk te (11). HMS behield tot de rust een kleine meerderheid, maar vermocht niet daaraan uit drukking te geven, zoodat met gelijken stand de tweede helft kon aanvangen. Pot werd menigmaal op de proef gesteld. Na een schot op zijn doel vangt hy het leder, gooit het op om weg te trappen, maar een EMM-er is hem te vlug af en schiet van dichtbij in (1—2). De strijd wordt nu bepaald fanatiek, doch de scheidsrechter houdt de leiding stevig in handen. Als Schoonderwoerd op ongeoorloofde wijze een aanstormenden EMM-er afhoudt, kent de arbiter daarvoor een elfmeterschop toe, die in een doel punt wordt omgezet (13). HMS acht zich nog lang niet verloren en onderneemt herhaaldelijk goede aanvallen, doch EMM geeft geen pardon. Goals blijven dan ook uit, zoodat de Hilver summers de zege meenamen. Hieronder volgt nog de eindstand van de finale der meesterwedstrijden, die na een herkamp van drie partijen tusschen de beide Rotterdammers Ham en Kinnegin eerstgenoemde met een 42- zege den titel verschafte. Ph. J. Ham 6 15 0 7 H. Kinnegin 6 1 5 0 7 J. Metz 6 1 3 2 5 J. van Amstel 5 0 5 1 5 De stemming in de kleedkamer der Oranje hemden was na afloop, hoe zou het anders kun nen, zeer opgewekt. Uitgelaten zijn deze spelers niet, daarvoor hebben de meeste van hen, zoo niet allen, te veel overwinningen in hun inter nationale voetballoopbaan meegemaakt. „De „oudjes" hebben het toch maar weer goed gedaan!", roept Anderiesen ons toe en Kick Smit glundert nog, als hij aan dat eerste doelpunt denkt. Maar och, zoo redeneert hij, je moet geluk hebben met schieten en dat had ik vandaag. Even komt bij den Haarlemmer zijn club liefde weer boven, als hij ronduit bekent, dat hij niet hoopt, dat zijn doelpuntenhonger ge stild is, dit met het oog op den aanstaanden Zondag te spelen wedstrijd HaarlemFeijen- oord. Maar ik heb ook in ander opzicht geluk gehad. Vanmorgen dacht ik, het veld zal wel zwaar zijn en ik heb andere schoenen uit Haarlem laten komen, die voor dit veld bijzon der geschikt waren. Gelukkig maar, want zwaar dat het terrein was. Groote gaten zaten er in en ik heb met kluiten modder gegooid. Andere „oudjes" komen de kleedkamer bin nen, Lagendaal, Van Nellen en anderen. Zij komen hun kameraden van de Nederlandsche elftalclub gelukwenschen. De oude prettige geest van het Nederlandsche elftal was weer opgeleefd. Voor dezen wedstrijd willen wij ons beperken door alleen de meening weer te geven van den voorzitter van de keuzecommissie van den K. N. V. B„ den heer H. W. H. Herberts, die con stateerde, dat na het overweldigend begin van de Belgen de Oranjehemden him tegenstanders „kapot" gespeeld hebben. De Belgen zijn tegen gevallen, ook te oordeelen naar hun spel in den wedstrijd tegen Frankrijk. Ik ben, aldus de heer Herberts, geen bewonderaar van dit type spel. Dat doelpunt van Braine, het was voortreffelijk, zeer zeker, maar dat lukt je niet een paar maal in een wedstrijd. En de Nederlanders? Geen zwakke plekken. Smit overweldigend goed. Mijnders iets minder dan verwacht mocht worden. Frank Wels voor treffelijk. Maar we hadden hem ook gewaar schuwd. Denk er om, Frank, was tegen hem gezegd, je bent je plaats kwijt als je zoo door blijft spelen als de laatste wedstrijden het ge val is geweest. Ik geloof wel, dat die waarschu wing uitwerking heeft gehad. Vente was zeer beweeglijk, maar toch niet bepaald gevaarlijk. En ook Anderiesen wordt geprezen en iedereen krijgt een beurt.... In de kleedkamer der Belgen was hoe kan het anders de stemming niet zeer opge wekt. Maar de heer Van Kesbeeck, de voorzit ter van den Belgischen voetbalbond, beurde zijn mannen op zooveel hij kon: zij hadden ten Goed beschut tegen den regen tijdens NederlandBelgië Hoewel er eenige kleine wijzigingen in de ontworpen verkeersregeling te Rotterdam waren aangebracht, is deze toch in hoofdlij nen gelijk gebleven aan vorige keeren en men kan niet anders zeggen, dan dat alles gisteren bij Nederland—België zeer vlot is verloopen. Om kwart over twee stonden alle 2100 auto's voor het stadion geparkeerd en een goed uur nadat de automobilisten hun wagens van de diverse terreinen hadden gehaald was de nor male toestand in de stad hersteld. Op den heenweg werd het naar den linker Maasoever gaande tramverkeer via de Reederij- straat geleid. Het uit tegenovergestelde richting komende trammateriaal ging via het Bolwerk. Automobilisten werd de vriie hand gelaten.,Dit bleek een voordeel te zijn, omdat nu de auto's niet door de nauwe straatjes van de binnenstad werden geperst. Bij de knooppunten aan Bol werk en Reederjjstraat had de politie uitsteken de maatregelen genomen. Telkens reden de files op en wanneer men even moest wachten, was het toch altijd zoo, dat men binnen enkele mi nuten den tocht kon hervatten. Er waren blijk baar talloozen, die hun wagens liever in de stad lieten staan en op andere manier naar het sta dion gingen. Zij hadden rustig per auto kunnen komen, want tegen vijf minuten over twee snor de slechts een enkele wagen langs den weg naar het stadion. Om kwart over twee was dan ook de laatste auto uit de files geparkeerd. Dat deze wagens ditmaal bijzonder snel konden rij den, vond zijn oorzaak in het feit, dat telkens weer het geheele verkeer van den linker naar den rechter Maasoever werd stopgezet en er dus practisch een-richtingsverkeer was van de stad naar het stadion. Dit kon heel gemakkelijk, om dat alle taxi's, die terug moesten naar de stad, werden geleid via het Katendrechtsche veer. De trams werden op haar beurt reeds te kwart voor twee vastgehouden op den linker Maasoever, omdat het in verband met den tijd niet meer noodig was, deze terug te laten rijden naar de stad, aangezien zij dan toch te laat weer bij het stadion zouden zijn. Zoo konden de trams en de auto's in de stad in snelle vaart de bruggen pas seeren. De auto's konden behalve van het rech- terpad ook van het linkerpad gebruik maken en zoo stagneerde er geen moment iets. De trams profiteerden ook van deze regeling. Zij, die laat van huis waren gegaan en eerst om twee uur bij het station-D. P. op de tram stapten, kwa men keurig op tijd bij het stadion. De maatre gelen, die de verkeerspolitie had getroffen, wa ren duidelijk op een veel grooter aantal dan 2100 auto's berekend. Met 76 extra tram«stellen bui- ten den gewonen dienst heeft de tram globaal genomen 18 tot 20.000 passagiers naar en van het stadion vervoerd. Het grootste gedeelte van de trampassagiers was een half uur na afloop van den wedstrijd al weg en binnen het uur waren ook de laatsten vertrokken. De automo bilisten hebben ook niet te klagen gehad. Bin nen een uur hadden zij allen het parkeerterrein verlaten. Zij waren echter wel wat gehandicapt door een aantal automobilisten, die er blijkbaar niet van op de hoogte waren, dat zij op de Wil lemsbrug gemakkelijk de trams konden passee ren. Velen bleven achter de trams rijden en daardoor kwam er vaak geen schot in, terwijl de weg tot in de stad breed open lag. Vorig jaar, toen er 5600 auto's waren, liet de politie de trams telkens even wachten, waarop de auto's in drie files over de brug gingen. Dit was thans heelemaal niet noodig en terecht zijn nu ook trams en auto's tegelijkertijd tot de brug toege laten. Behalve particuliere geparkeerde auto's zijn er ditmaal nog 167 touringcars, 110 motorfietsen en 626 taxi's geweest. Het feit, dat de treinen alleen passagiers meenamen né.é.r het stadion en na afloop om technische redenen deze zelfde menschen niet mee konden terugnemen, is toch wel een bezwaar voor velen gebleken. Er waren van de 4000 plaatsen, die de spoorwegen voor de Rotterdammers beschikbaar hadden, maar onge veer 1100 bezet. De thans getroffen verkeersregeling is ruimschoots voldoende gebleken, ook al neemt men in aanmerking, dat er van de 60.000 plaatsen in het stadion ditmaal in tegenstelling met den wedstrijd in Mei van het vorige jaar, toen nagenoeg alles was uitverkocht, slechts ruim 46.000 waren bezet. Van deze menschen was het overgroote ge deelte per tram of motorvoertuig naar het ter rein gebracht en er vandaan gehaald, terwijl de tram er gemakkelijk nog tallooze duizenden meer had kunnen vervoeren en ook het aantal wagens belangrijk grooter had kunnen zijn, zon der dat men de kans liep, te laat in het sta- Jjjgnjë, komen, slotte hun best gedaan en het was hun ook niet altijd meegeloopen De heer Van Kesbeeck, wiens oordeel wij vroegen, vatte zijn meening zeer kort samen in de woorden: „De cijfers zijn duidelijk ge noeg: de Belgen zijn overspeeld". De heer Van Kesbeeck was vol lof over het Nederlandsche spel, dat hij verrassend en productief noemde. Het Oranje-elftal had geen zwakke plekken, het was een homogene ploeg. „Als ik dan toch uitblinkers wil noemen, moet ik van een Cal- denhove en een Smit spreken." De Belgische aanval, aldus de heer Van Kes beeck, werd onproductief gemaakt, doordat het samenspel steeds maar in de breedte werd uit gevoerd. (Vervolg van de vorige bladzijde) Absolute teleurstellingen waren er naar onze meening in het Nederlandsch elftal niet. Eu toch is het, gezien vooral de groote zege, eigenaardig dat b.v. van Male nog een ernstige fout maakte, welke ons op een doelpunt kwam te staan. De lange Feijenoord-man beoordeelde den bal bij een hoekschop verkeerd, hetgeen het tweede doelpunt van België tot gevolg had. Verder kan men niet anders zeggen dan dat van Male zijn plaats onder de lat waard was. Veel moeilijk werk kreeg hij niet te doen. Maar opvallend was het ook dat Caldenhove niet zoo sterk opviel. De Amsterdammer is tij dens de laatste wedstrijden steeds één der meest opvallende spelers van het veld geweest. Ditmaal schitterde hij minder, waarmede wij echter allerminst willen zeggen dat de DWS-er zwak speelde. Weber viel erg mee, d.w.z. hij viel ons erg mee, daar wij het hernieuwde debuut van dezen speler niet met veel vertrouwen tegemoet zagen. De AGOW-speler heeft zich echter zeer goed geweerd, zoodat wij niet gelooven, wanneer wij de verdediging even in haar geheel nemen, dat de T.C. zich wat dit onderdeel van het team be treft, voor de naaste toekomst veel hoofdbre kens zal behoeven te maken. Anderiesen heeft onze verwachtingen overtroffen. De Ajacied was ditmaal zoowel in het onderbreken van het spel der te genstanders als in het voeden van zijn team- genooten, een kracht van beteekenis. Eigen aardig dat deze oudere speler zich op een vet en modderig veld zoo uitstekend thuis voelt. Wij weten wel dat by in de hoofdstad maar al te vaak onder dergelijke omstan digheden moet spelen, doch opvallend is dit, gezien vooral ook den leeftyd van den Ajax- man, in elk geval. Van Heel was in zijn 60sten intelandwed- strijd iets minder dan gewoonlijk. Beter is het misschien te zeggen, dat het spel van Van Heel niet zoo opviel als gewoonlijk. De aan voerder is en blijft nog steeds een uitstekende kracht. Ditzelfde kan van zyn clubgenoot Paauwe worden gezegd, die ook thans weer op een uitstekenden wedstrijd kan terugzien. Smit was de groote man in onzen aanval. Vier doelpunten kwamen van zijn hoofd en voet en dit viertal was bovendien van een bui tengewoon fraaie kwaliteit. Zooals wy reeds zeiden, speelde onze voorhoede voor de rust maar matig. Afgezien van de vele goede goals in de tweede helft, was het spel in die periode toch veel beter. Wels was zeer gevaariyk. zyn buurman Van Spaandonck heeft ons wel het minst bevallen. Deze Rotterdammer had welis waar goede momenten, doch viel over het geheel genomen tegen. Vente was de motor in onzen aanval. Deze Feyenoord-man heeft zeer hard gewerkt. Misschien sorteerde dit niet immer het meest gewonschte effect, doch Vente hield er in elk geval den gang in. Het zesde doelpunt, dat van zy'n hoofd kwam, was een verdiende be looning voor zyn sjouwen. Mijnders trad eigeniyk alleen tydens de tweede helft voor het voetlicht. Vóór de rust speelde men alles met een hardnekkigheid, een betere zaak waardig, op rechts. Het publiek bemoeide zich er vaak mee, zóó opvallend was dit. Na de rust betrok men den D. F. C.-er meer in het spel. In die periode kwamen er cok heel wat voorzetten van zyn voet en heeft hy de Belgische verdediging door zyn snelle rushes herhaaldeiyk in moeiiykheden gebracht. Onze tegenstanders vielen na een behoor- ïyk begin zeer tegen. Keeper Braet had geen prettigen middag, hoewel hy toch eigenlijk maar heel weinig aan de vele goals kon doen. Met een beetje meer geluk had hij misschien één van Smit's verre schoten kunnen stoppen. Smeliinckx en Paverick waren goed, maar dan ook zonder meer. Wij hebben dit tweetal wel in beteren vorm gezien. Voor een deel danken de Roode Duivels de groote nederlaag ook aan het vry slappe spel van hun middenlinie, waarin de midhalf Maer- tens noch als verdediger, noch als aanvaller opviel. Hij was ver de mindere van Anderiesen,. De Winter en Dalem, twee oude bekenden, werkten hard, zonder aan hun besten vorm te komen. De Belgische aanval was schotloos. Voorhoof deed voor de rust als rechtsbuiten goed werk, doch stond geregeld buitenspel. Nadat op aan raden van Braine in de tweede helft een om zetting plaats had gehad, waardoor Capelle rechtsbuiten. Voorhoof linksbinnen en Braine midvoor kwam te staan, ging het in 't geheel niet meer by de gasten. Capelle was als midvoor te langzaam en bracht er als rechtsbuiten heelemaal niets van terecht. Ceuleers deed vaak goed werk, doch kon keeper Van Male niet verontrusten. Ook de links buiten v. d. Eünde, een uitstekend voetballer overigens, slaagde er slechts by uitzondering in onze backs te passeeren. Natuurlijk stak Braine weer met kop en schouders boven zyn mede aanvallers uit. Zelden kwam er echter iets goeds uit zyn fraaie passes. Wanneer men in België de persbeoordeelingen over onze ploeg vóór den wedstrijd gelezen heeft, zal men daar met dit resultaat van de Roode Duivels wel heel erg in de maag zitten. Rlest ons nog te vermelden, dat scheids rechter Thompson het spel uitstekend volgde. Zooals wü reeds zeiden, onderbrak hy een enkele maal het spel, wanneer doorspelen beter geweest was. Doch men vergeet maar al te vaak, dat een scheidsrechter, op het moment dat hy voor een overtreding fluit, niet steeds kan weten wat er met den bal gebeuren zal. Als kijkspel was de match vooral na de rust interessant.. Het spel stond niet op een bijzon der hoog peil, doch gezien de vele doelpunten cn de Hollandsche zege, kan men toch wel zeggen, dat de thuisblijvers ditmaal in elk geval ongeiyk hebben gehad, •Ie klasse Zuid I Kerkrade—WH 2—1 Zuid II Kolping Wilhelmina 0—1 SchijndelEendr. 1—0 DongenTreffers 0—0 Oost VDZ—SDOUC 0—0 QuickLobit- sche Boys 2—0 EMOS— Huihuizen 2-2 West I HMSEMM 13 NBA—GVO 2—2 VolendamWA 41 West H TYBBSpartaan 2—6 2e klasse Zuid la Be Quick—VCL 1—1 CaesarWolder 0—1 Zuid lb Amstenrade Hoensbroek 3—2 Zuid ld FCV—DSS 2—0 Zuid Ila DNLKVW 4—0 Zuid lib ZwaluwODI 4—1 BW Hercules— Tubantla 3—2 Zuid lid MCCLeones 3—2 GroesbeekDIO 3—6 Oost a EntosVelox 2—1 gestaakt St. Jan—RKHW 4—1 Oost b DenekampBWO 1—» Losser Pathmos Boys 6—4 West Ia Zwal. Vooruit RKBW 1—8 West Ib WA 2—DOSS 1-8 West Ila DOSSantp. 2, 3—1 DSSH—DEM 1—0 LisseVitesse 2—4 West lib Blauw Zwart Aeolus 4—0 3e klasse Zuid H WVSODIO KVW 2—DIA Halsteren Roosendaal 2 Madesche Boys Veersche Boys WVC—Victoria GoirleRoda SVDHVC HECHercules DeurneELI De Valk—SW Deuranlt Rood Wit Constantia Gennep 2 OeffeitJuliana AstrantlaVolh. 2-1 4—4 6—0 3—4 1—4 3—1 6—1 6—0 2—1 0—t 4-8 1—2 2—4 3—4 AFDEELING I Derde klasse WAW.gr.meer 02 Vierde klasse Zaanlandia Zilverm. 43 Res. eerste klasse De Spartaan 2 Haarlem 2 32 AFDEELING IH Tweede klasse SallandlaBorne O5 Vierde klasse EBONDe Gaz. 01 Res. eerste klasse Hengelo 2 Enschede 2 23 AFDEELING IV Eerste klassg Bleijerh.NAC 0_3 Derde klasse CaesarSteln MGSMaasv. 4—3 2—5 Oostelijke afdeeling Eerste klasse Gr.-Zwart Achilles 03 HKCAKC 1_1 Noord-Holland Tweede klasse KVD—Vogel 2—4 A'dam-Zuld Oosterpark 20 Derde klasse Hercules 2 Avantl 25 Sportlef 2 Zaandam-Z. 42 BI.-Wit 5—DDV 2 5—3 A'dam-Z. 2 Oosterkw. 2 32 Rohda 3 WJew.tier 3 07 Swift 2— Amstelod. 15 Oostelijke afdeeling Tweede klasse BorculoZKC 2 33 Raplditas 2Eib. 7O DOS 2Ons Clubje 1—I Derde klasse Bl.-Zwart HKC 2 4—4 Promotieklasse Eerste klasse HDMD. Stud. 3—1 Gooi 2Pinokklo 04 Derde klasse-tweede klasse Strawb. 2 BMHC 4 2—1 Kameleon Schaerw. 2 22 Vierde klasse-derde klasse Kieviten 2 Strawb. 3 11 SCHC 4Gooi 6 2—4 Westelijke afdeeling Promotieklasse AlkmaarHHIJC 31 A dam 2SCHC 33 Tweede klasse Rijswijk.HOC 2 41 BMHC 3—HBS 14 A'dam 3AMVJ 01 Oostelijke afdeeling Eerste klasse Zutphen.Nijm. 11 ArnhemUnion 22 Dev.Upward 83 Tweede klasse Almelo—PW 3 2—1 Dev. 3Upw. 2 50 Dev. 4Nijm. 2 23 ApeldUnion 2 10 Zuidelijke afdeeling Eerste klasse CadettenEMHC O4 Amsterdam-beker Tusschenronde BMHC 2— Victoria 2—4 Tweede ronde GooiH'sum 2 23 HHIJC—BMHC 1—3 Tresllng-beker Tusschenronde SCHC 2—A'foort 14 Victoria 2..„SOS 1—7 Dordrecht Victoria 3 4O 1—2 5—0 3—0 4—3 Tweede ronde Lelden I Harlekijn 2 11—3 Groningen 2 Laren 1 05 Laren 2 Groningen 1 Be FairZwolle MOPBHV HCM—Zandv. Lelden 2 AMVJ 2 50 HHIJC 3— Strawb. 03 Dames Westelijke afdeeling Eerste klasse HDM—HOC 0—1 A'damH'sum 5O GooiR.-Wit. 2—1 BDHC—HHIJC 3—0 Overgangsklasse BDHC 2—Leiden 3—3 A'dam 2Kiev. 53 Tweede klasse R.-Wit 2— HHIJC 2 6—t Be FairHurley 10 Oostelijke afdeeling Eerste klasse PWArnhem 3'1 Dev.Lochem 70 Tweede klasse Apeld.—Dev. 3 22 DKS 2—Bully 2—0 HengeloEHV 2 03 Zuldeiyke afdeeling Eerste kflasse Tilburg—HTCC 3—2 EMHC—THOR 5 Om den Amsterdam!* beker Derde en vierde ronde Gooi 2A'foort 10 Lelden 2 Victoria 2Q Promotie -degradatie HDM 5De Staart 5 13 HHIJC 3—HLC 1—1 Alkmaar H'sum. 3 51 Hilversum 2 Schaerweyde 03 Onder zeer slechte weersomstandigheden zijn de nog resteerende 45 minuten gespeeld van den wedstrijd NEA—GVO. G. Kok fungeert bij NEA als invaller, terwijl GVO met 10 man in het veld verschijnt. Direct bij het begin van den stryd onderneemt NEA een aanval. De gasten laten zich echter niet onbetuigd, direct nemen zy dan ook de NEA-veste onder schot. Na 10 minuten spelen heeft de linksbuiten succes, wanneer hij een bal onverwacht vanaf de buitenplaats voor zet. Door een windvlaag verdwijnt de bal echter ineens in den uitersten hoek van het NEA-doel (2—2). Hierna zyn de gasten steeds in de meer derheid, vele ballen worden ingeschoten, doch dank zy het resoluut optreden van doelman Bezuijen worden doelpunten voorkomen. Wan* neer er nog ongeveer 10 minuten te spelen zyn, werken de Ouderkerkers zich weer los. Doch het blijkt al spoedig dat de GVO-doelman op zyn post is. De GVO-veste blijft in gevaar en slechts ten koste van eenige corners weet GVO een doelpunt te voorkomen. De eindstand biyft dan ook ongewijzigd 2—2. Vooral door den neerstroomenden regen ver* zwakte het spelpeil zeer. De heer Hoeboer leidde dezen wedstrjjd op volkomen juiste wyze.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 10