WÉ 19 Maart a s 18 bons SUNLIGHT- LUX- VIM - RINSO LOTISICO EERSTE NEDERLANDSCHE „Levensverzekering is een plicht der e ere OTTGERING iTl'éi STAD Nog slechts tot fraai, zwaar verzilverd lepeltje $pitaf-de, bon» mrc mrt dit bijzondere geackmks FRANS HALS Haarlem, 28 Febr. VERRAAD IN voor De weg terug LEVENSVERZEKERING tegenover de samenleving, om fe voorkomen, dat wij noodeloos een last worden voor anderen" MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 Wel parapluie en vleeschmolen Holland-België trekt aanstaanden Maandag 7 Maart SERENADE AGENDA STOOMEN VERVEN Kort en volledig Goocheme visschen lieten zich niet vangen in een net van 300 meter Q, U moet er wel zeer vlug bij zijn, want ook op Uw theetafel behoort dit lepeltje met de afbeelding van het wapen of een belang wekkend bouwwerk van Uw stad thuis. Het vormt een geschenk, dat getuigenis aflegt van een exquise smaak. Het is niet alleen een juweeltje van zilversmeedkunst, doch bovendien een nuttig gebruiksvoorwerp. U ontvangt dit sierlijk lepeltje geheel gratis tegen inlevering van 18 bons van Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso aan het Sunlight Geschenkendepot: KRUISWEG 57, HAARLEM Deze aanbieding is evenwel slechts geldig toten met 19 Maart a.s., zodat spoed hier wel geboden is. Hoe meer lepeltjes, des te beter komen ze tot hun recht. Haast U dus, want het zou werkelijk jammer zijn, indien U deze unieke kans misliep! Denkt U er ook om, dat dit lepeltje uitsluitend aan het Geschenkendepot verkrijgbaar is en dus niet per post of bode wordt toegezonden I BLOEMENDAALS OPENBARE WERKEN Leening van f 481.000 noodzakelijk Instituut Mercurius VOORJAARSFEEST R.K. ORA- TORIUMVEREENIGING Vastenavondvieringdie klonk als een klok KON. LIEDERTAFEL ZANG EN VRIENDSCHAP Programma Radio-Centrale BURGERLIJKE STAND KOOPT TIJDIG UW KANS BIJ DE BEKENDE LOTISICO-AGENTSCHAPPEN R.K. BLINDENBOND St. ODILIA Een schoone kunstavond Een 30-jarig heer betaalt f 159.- per jaar en ontvangt dan, ingaande op 65-jarigen leeftijd,een pensioen van flOOO.-per jaar. VAN ONZEN WINKELSTAND Verplaatsing fa. Jac. van Weert WILLI FORST'S JAARFEEST CORPS M.T.S. „Het Witte Paard" in den Stadsschouwburg R.K. Wielr.vereeniging Achilles KATH. ACTIE „VOOR GOD" Ook de Graal belast zich met ver spreiding der sluitzegels Bioscopen 1 Maart Bioscopen STOPPEN PERSEN 't Was koud Zaterdagmorgen op het water van de Mooie Hel, verbazend koud. Maar het roeibootje, waar we in zaten, vormde een zo- mersch schommelend deel van een genoeglijke vloot. Een vloot' van 15 bootjes, gevuld met vischsp'orten thousiasten, zonder hengels dit maal. En ergens ver achter de wolken was een lichtende plek, de zon, die een bleekwit schijn sel op de koppen van de golfjes tooverde en die hopelijk spoedig door zou komen. De vloot kwam van Spaarndam en werd met krachtige hand langs een rieteilandje en roes tenden baggerschuiten naar wal geroeid in een bocht van de Mooie Hel. Nu is „wal" wel een weisch woord voor de modder met wat grasspriet jes, waar we op belandden. Maar verder dan 2 decimeter zakte niemand er in weg en hoewel even nat als het water was de wal ongetwijfeld van een steviger samenstelling. Hij hield ons met zijn dertigen, zij het dan op die 2 deci meter na. Van daaruit bezichtigden wij het zegenen op de Mooie Hel, hetgeen het best te vergeleken is met het visschen van haring in de zee. Een net van driehonderd meter lengte en 18 meter breedte werd uitgezet, waardoor de geheele inham was afgesloten. De uiteinden trok men naar elkaar toe, zoodat alle visch in den inham, hetzij paling, snoek, baars, snoekbaars etc., in dien cirkel van 300 meter in de knel zat. De- serteeren was, volgens menschelijke berekening, onr. i gelijk. Door het zegenen tracht men den vischstand te bevorderen. De groote exemplaren, die zoo langzamerhand weten, dat zij, willen zij een natuurlijken dood sterven, niet in een haakje moeten bijten en voor de voortplanting niet meer geschikt zijn, worden op "die manier uit het water gehaald. Op de eerste plaats heb ben de kleine vischjes dan meer ruimte, ter wijl zii tevens niet bevreesd hoeven te zijn d(pr hun groote familieleden opgeslokt te worden, hetgeen èn voor hen èn voor de visschers van belang is. De Hengelaarsvereeniging „Tusschen het Biet" en de Haarlemsche Hengelaarsbond, de vereenigingen, die nagenoeg al het water in deze omstreken gepacht hebben (en daar on- geloofelijke pachtsommen v i_r betalen!) en die al het mogelijke doen om den vischstand te bevorderen, hadden ook dit georganiseerd en tot in de puntjes voorbereid. De groote witvis- schen zouden onder de leden verdeeld worden, de snoeken 4>u men verplichten hun domicilie in de Leidschevaart te nemen en de kleine vis schen zouden weer in het water gegooid wor den, om nog even te groeien, waarna men dan kon trachten hen met den hengel te verschal ken. Het is echter bij „zouden" en „zou" gebleven. Een twintigtal mannen trok het net lang zaamaan op het „droge". Men ving een steen, een blikje, een ton zonder deksel of bodem en nog een steen. De visch bleek -olang mogelijk in het water te willen vertoeven, hetgeen van het standpunt van de visch bekeken, wel te begrijpen is. Maar de cirkel, die hen omgaf werd een cirkeltje en steeds geen visch. Nog geen sparteltje van een staart, of een verzameling stekeltjeseieren, of wat nijdig gefriemel van een paling. Wel bereikte een beslist uit zijn fatsoen zijnde parapluie vasten grond en wist men een spi- ritustoestel te verschalken, zelfs het geraamte van een voormaligen vleeschmolen. V< ^rwaar resultaten, die er zijn mogen. Maar per slot van rekening was het te doen om visch. Er was in 9 jaar niet gezegend, het was koud en drassig en de zon kwam niet door. Het water sijpelde door de schoenen en bij iederen stap, dien men deed, was er 2 decimeter modder te overwinnen. Men kan zich dus wel w (uttellen, hoe droe vig het ons te moede werd, toen het laatste metertje net was binnengehaald en er geen rietvoorntje, geen wit- of goudvischje te bekij ken viel. Hoe prettig zou het geweest zijn hier iets te kunnen schrijven van zilveren schubben, ver raderlijke snoekenkoppeh, van Juichende visch- vereenigingsbestuurderen en van kilo's groote witvisch, die onder de leden werd verdeeld, van de vreugde van de kleine visschen, die weer in het water werden gegooid. Maar er was, en dat is wel zeer opmerkelijk, er was zelfs geen steentje of een wormenbusje in die laatste meters net. Het was ab:»jluut leeg. Troosteloos leeg. Met recht een „wonderbaarlijke vischvangst", maar dan toch anders als die met de aposte len. En hieruit blijkt weer eens, hoe weinig wij, menschen, kijk hebben op het zieleleven der visschen. Voelden zjj bi) intuïtie, dat in dien inham gezegend zou worden? Waren zij ver wittigd van de komst van de fa. Gebr. Kraan uit Oude Wetering, die het zegenen verrichtte? Maar zoo ja, wie of wat had hen dan gewaar schuwd? Wisten zij, voornen, bleien en andere visschen, die toch altijd via een wjvrm en een haakje het zoete nat verlaten, dat'ook een net hen op het droge kon brengen? Vragen, die onbeantwoord moeten blijven. Vast staat alleen, dat het net leeg was. Maar hengelaars staan er om bekend een eindeloos geduld te hebben en gisteren bleek, dat ze daarenboven nog optimisten zijn. Er werd nog tweemaal gezegend. Op andere plaatsen. Laten we hopen, dat die malen de vangst grc'ot was, dat tallooze snoeken overgebracht konden worden naar de Leidschevaart enz. Hoewel, volgens onze bescheiden opinie, een parapluie en een spiritustoestel toch ook geen geringe buit is. jBfe. wijze de wals van Durant en verblufte Victor Marchand de zeer talrijke aanwezigen met zijn diabolospel, waarin hij een waar meester is. Kortom, de traditioneele cabaretavond is weer een succes geworden, waartoe ook het orkest „The Melody Makers" met zijn pittige muziek veel bijgedragen heeft. Een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal is uitgeschreven op Donderdag 3 Maart 1938, des namiddags vier uur in het Raadhuis te Overveen. Het eenigste punt der agenda is: voorstel tot het aangaan van een geldleening. Geleend moet worden ƒ481.000.ter bestrijding van kapi taalsuitgaven in 1936 en 1937. Dit bedrag kan tegen pari-koers en een rente van 3 pet. on dershands verkregen worden. Het betreft hier o. a. de stichting van een kantoor voor dsn gemeente-ontvanger 18.074.2-1), kosten Zeeweg 122.721.47), aan leg Brouwerskolkweg (ƒ26.875.81), aanleg Wil- helminapark (ƒ27.543.39), aanleg van verschil lende wegen, viaduct Spoorbaan Overveen Zandvoort (ƒ30.962.98), bouw 16 arbeiderswo ningen (ƒ47.100.afkoop jaarlijksche ver goeding R. K. Jongensschool te Overveen (ƒ128.426.—) etc. Bij de aar» het Instituut „Mercurius" aan het Houtplein alhier, gehouden examens zijn geslaagd: voor machineschrijven: de dames E. C. J. Franse (55 Igr.) en C. F. E. Vriesen (55 lgr.), de heer C. S. Keesman (40 lgr.) en P. H. J. Francot (45 lgr.), allen te Haarlem; de dames E. van den Akker (40 lgr.) en J. ia Chapelle (60 lgr.), beiden te Heemstede; voor Stenografie „Groote" Nederlandschde dames: E. Vlasveld (125 lgr.), te Haarlem, en M. Kortenhoeven (130 lgr.), H. J. Carpentier (130 lgr.) en E. M. Rijnbende (130 lgr.) te Heemstede; mej. I. A. J. van der Meer te Half weg (130 lgr.); mej. P. Strijder te Santpoort (120 lgr.); de heeren P. de Lugt (130 lgr.) en C. J. Groen (120 lgr.), beiden te Haarlem. Voor Stenografie „Groote" Engelsch: mej'. R. Winter (100 lett.gr.) te Heemstede;e. Afgewezen: 2 candidaten. P<3S 120-OQIH Vanzelfsprekend de VOETBALMATCH reeds heden in ons theater bleek in elke voorstelling te Amsterdam zoc een eclatant succes te zijn, dat wij ons heb ben gehaast om voor Haarlem een EXTRA COPIE te laten maken. VRIJDAG 4 MAART A.S. PREMIÈRE VOOR HAARLEM Voorziet U reeds nu van Uwe plaatsen Heel beknopt zouden we kunnen volstaan met te vermelden, dat het voor jaarsfeest van de R.K. Oratoriumvereeniging een schitterend ge slaagd feest was en ieder, die het gisterenavond meemaakte, zal dat volmondig toegeven. Wie was het eigenlijk, die beweerde, dat Haarlemmers te stijf zijn om goed te kunnen feesten? De honderden katholieken hebben op dezen avond wel heel duidelijk het tegendeel bewe zen. Daar was de ware vroolijke opgewekte geest dien we den zuidelijker wonenden landslieden zoo benijden en die toch ongeweten ook in ons Noorderlingen, in ruime mate aanwezig is. Zoo'n stemming is niet te beschrijven. Men moet er zelf deel van hebben uitgemaakt, zelf over de balconbalustrade geleund, de bonte me nigte in de zaal onder het veelkleurige licht der schijnwerpers, gade geslagen hebben, zelf meegezongen hebben de deuntjes uit het reper toire van de trekharmonica in de Tuinzaal er met eigen oogen de dikwijls van veel vin dingrijkheid getuigende maskerade-costumes aanschouwd hebben, om die stemming te kun nen begrijpen. Zij werd in de hand gewerkt door de aan kleeding van de zalen, waarvoor de kunste naar Herman Moerkerk gezorgd had. Lampions, guirlandes, vlaggetjes, slingerden zich door de groote zaal. De wanden waren met groen en toepasselijke schilderingen versierd, terwijl natuurlijk ook de palmen niet vergeten waren. In de tuinzaal en in de champagnebar was de versiering al even feestelijk. Na een uitbundige promenade met een van de twee bands, die de dansmuziek verzorgden, voorop, een promenade, waaraan zoowel jong als oud deelnam en die voor de kijkers een meer dan genoeglijk schouwspel opleverde, was de dansvloer alleen voor de gecostumeerden. Boven de anderen uit stak een prachtig-zilve- ren duiker, die het ongetwijfeld warm zal heb ben gehad en hem omringden de Rijvereeniging „Beatrix", goede feeën, verpleegsters met be schuit met muisjes, Tirolers, boerinnen, kozak ken, enz. mooie en grappige costumes in groep jes of alleen. De leiding van het bal. dat tot laat met onverminderde vroolijkheid voort duurde, was bij den heer Martin in goede han den. Vanavond wordt dit vastenavondfestijn her haald. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" heeft Zaterdagavond in de Gem. Concertzaal dit keer meer speciaal de vriendschap dan den zang beoefend. De zangers waren nu eens niet op het podium, maar bleven den geheelen avond in de zaal. Dat wil geenszins zeggen, dat de zang niet op een koninklijke wijze óók tot zijn recht kwam. Integendeel, het was als het ware een zeer groot gemengd koor, dat op aansporing en onder directie van de cabaretière Bepie Murray lustig allerlei refreinen zong en zelfs een geheele volksliederenpotpourri (pasklaar ge maakt voor de geboorte van Prinses Beatrix) als slot van een welgeslaagden feestavond. De heer Voet, vice-voorzitter van de vereeni- ging, die het openingswoord sprak en daarin tot in centen nauwkeurig de voordeelen van het lidmaatschap berekende, werd opgevolgd door den leutigen en geestigen conferencier Bartoes, die ook de artistieke leiding van het geheele programma droeg. Het contact met de zaal was al spoedig gevonden en ook Beppie Murrau had een intense wisselwerking met het zich uitste kend amuseerende publiek, al nam zij na de pauze wel erg populaire, echt Amsterdamsche middelen daartoe te baat. Men kent het recept van het cabaret: levensliedjes met een lach en een traan de tranen ook door den lach! afgewisseld met een sterke dosis geestige en leuke moppen. Voordat Beppie Murray haar propagandistisch liedje over en voor de Nederlandsche artisten zong en met iderdaad raak getroffen commen taar vertelde het sloeg zeer in! kwam een danstrio met een exotischen naam misschien toch Nederlanders? eenige dansphantasieën vertoonen. De eerste was zeer mooi en de laat ste zóó fantastisch, dat de dans veel op een gooi- en smijtklucht geleek en als zoodanig haast een volgend nummer „The Brion Cy." concurrentie aandeed. Dit laatstgenoemd drie tal liet sterke staaltjes van hoogstanden en an dere verrassende gymnastische toeren zien. Ook de dame van dit trio had het zeker erg warm blijkens haar zeer summiere kleeding. Behalve dat genoemde artisten optraden, speelde na de pauze de vlotte, slagvaardige pia nist Cor van Veen als solist op een bekwame DINSDAG 1 MAART Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum 2. Progr. 3: Keulen 8.00, Parijs Radio 9.20, Keu len 9.50, Parijs Radio 10.35, Radio P. T. T. Nord 12.05, Parijs Radio 12.20, Ned. Brussel 1.20, Keu len 1.35, Radio P. T. T. Nord 2.20, Parijs Radio 3.05, Keulen 3.20, Droitwich 4.20, Keulen 4.50, Ned. Brussel 5.20, Keulen 6.30, Diversen 8.20, Parijs Radio 8.35, Fransch Brussel 9.35, Ned. Brussel 10.20, Weenen (of diversen) 10.30, Keu len 11.20. Progr. 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 9.20, London Regional 10.35, Droitwich 11.20, Pauze 11.45, London Regional 11.50, Droitwich 1.05, London Regional 2.20, Droitwich 5.20, London Regional 7.50, Droitwich 8.20, London Regional 9.40. Progr. 5 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert: Operettemuziek en zang. 1. Das Dreimaderlhaus, 2. Der Vogelhandier, 3. Im Weissen Rösll, 4. Der Zigeunerbaron, 5. Ball im Savoy, 6. Grafin Maritza, 7. Selectie uit Rose Marie, 8. Der Graf von Luxembourg. 8.0012.00 Diversen. Geboren: M. J. S. DuisterhofBroekhoven, d.; A. Chr. PasmanSchoonderbeek, d.; J. G. Wetsema—Buijs, d.; A. E. J. Saher—Slager, z.; G. KamoenSmidt, z.; Chr. S. Nijenhuis Greeff, d.; A. M. van Kimmenaedevan der Meel, z.; M. Meijer -Hartendorp, d.; A. Lop- persumRos, z.; J. C. Veldhuyzen van Zanten Kok, z.; C. M. BergmanRuiter, d. Overleden: J. M. Hangjas, 30 j„ Zuiderstr.; J. Slotboom, 78 j., Leijdsstr.; P. Hartde Vos, 74 j„ Kleine Houtstr.; E. van AmstelVerbeek, 76 j.. Overtonstr.; G. J. Kuil, 68 j„ Kamperlaan; A. H. HeesakkersPronk, 61 j., Lindenstr.; J. IV. Richel, 2 Kamperlaan; A. H. TeevenCree- mers, 71 j., Badhuisstr. Als Aschwoensdag in aantocht is, dan breekt een stroom van carnavalsvieringen los. En wij vreesden daarom dat de kunstavond van de afd. Haarlem van den Ned. R.K. Blindenbond St. odilia daarvan de gevolgen zou ondervin den. Maar die vrees is gelukkig niet uitgeko men. De Stadsschouwburg was Zondagavond bijna geheel bezet toen de voorzitter de heer Louman de talrijke bezoekers van deze kunst avonden welkom heette en daarbij speciaal de vele „nieuwe gezichten" verwelkomde. Hij dankte alvast allen, die aan dezen avond hadden of zouden medewerken en herinnerde eraan dat de vereeniging dit jaar haar 10-jarig bestaan herdenkt. Dat moet eigenlijk luister rijk geschieden, aldus de heer Louman, maar de mooiste viering bestaat in een veelvuldig toetreden van nieuwe donateurs. Als onze af- deeling bloeit, bloeit ook de blindenzorg in Haarlem en de heer Louman deed dan ook een dringend beroep op aller steun en medewerking. Na dit openingswoord werd het licht gedoofd en de bekende zeer interessante en leerzame film „Het licht Inwendig" vertoond, waarvan de laatste acte het slot van den avond vormde. Aldus werd deze hoogstaande kunstavond om geven met een modern propagandamiddel: de film. De heer Louman wist steeds te rechter tijd de beelden op het witte doek te explicee- ren, zoodat de aanwezigen ongetwijfeld een goed inzicht hebben gekregen van üe zeer in genieuze en menschlievende wijze, waarop men blinden hun gevoel van eigenwaarde teruggeeft' door hen weer nuttige leden van de mensche lijke samenleving te doen worden, voor zoover mogelijk bekwaam in alle kundigheden, waartoe ook een ziend mensch in staat kan zijn. Voor de rest was het programma feitelijk dat van een concert van schoonen zang. Het be kende, we mogen wel zeggen: het beroemde matrozen-koor „Hofstads koorknapen" uit Den Haag, onder leiding van den heer Theo van Elferen, voerde geheel belangeloos verschillende liederen uit voor de pauze latijnsche, litur gische, en na de pauze zeer geestige en mooie die onder groote stilte en met gespannen aan dacht beluisterd werden. Het koor prijzen om zijn voortreffelijke discipline, uitvoering en zang zou eigenlijk ten overvloede zün, want het heeft reeds menigmaal daarvoor lof ontvangen en ook de donateurs en donatrices van „St. Odilia" hebben al meer daarvan genoten. Ook nu hebben het koor met zijn meerstemmige lie deren (tot achtstemmig toe!) en ook de jeug dige solisten hun een hoog kunstgenot ver schaft. De jonge zangers gaven nog eenige toe giften en sloten traditie-getrouw met het wie genlied van Mozart, nadat fe ook al het wie genlied van Brahms hadden gezongen. Het „boertige Congoleesch" lied vooral was grappig en men heeft zich verbaasd om de vlotte, nooit haperende uitspraak van de haast onuitspreke lijke woorden daarvan. De heer Louman heeft den leider, dan heer v. Elferen, na afloop dank gebracht voor het concert. Het koor viert zelf ook feest, n.l. zijn tweede lustrum en is altoos bereid om op een St. Odilia-avond te komen zingen, geheel be langeloos, want de Blindenbond kan slechts met liefde, niet met geld voor de moeite be talen. Maar thans bood spr. ook een stoffelijk blijk van waardeering aan, van de liefde alleen kan men immers niet leven! Aan dezen avond verleende ook de bekende zanger Willem Ravelli, aan den vleugel begeleid door Felix de Nobel, betangelooze medewer king door eveneens een zevental liederen te zingen, waarvan de eerste schoon, maar wat droefgeestig! van bekende componisten en de overige zeer „pleysante" en minder bekend. Natuurlijk vielen vooral deze laatste zeer in den smaak van het publiek, dat herhaaldelijk langdurig zijn bijval toonde. De heer Louman heeft ook den heer Ravelli dank gebracht voor zijn onmiddellijke bereidheid om op te treden toen mevr. Jo Vincent niet kon komen en er op gewezen, dat de heer Ravelli zijn eigenlijke zangersloopbaan begon 25 jaar geleden met een belangelooze medewerking aan een gezelligen avond van de Haagsche blinden. De heer De Nobel kreeg evenzoo woorden van erkentelijk heid van den voorzitter, vergezeld van geschen ken voor zanger zoowel als begeleider. Mej. De Bruin heeft, voordat de laatste acte van de blindenfilm werd vertoond, namens de medewerksters haar waardeering betuigd je gens den heer en mevr. Louman en andere per sonen, die een groot aandeel hebben gehad in het welslagen, het succes van dezen kunst avond, die ongetwijfeld op zich al een even waardige wedergave is van „St. Odilia" aan degenen, die den zoo sympathieken R.K. Blin denbond steunen. PRINSESSEGRACHT13 'S-G RAVENHAGE <H. PIEFSOM* De aardige étalage van het winkelhuis aan den Anegang 46 zal ongetwijfeld in het voorbijgaan de aandacht trekken. Een tuin met kinderwa gens in smaakvolle moderne tinten. Het is de étalage van de fa. Jac. van Weert, wier zaak van de Gierstraat naar hier verplaatst werd. Wie de vroegere zaak gekend heeft, waar voor- loopig nog de baby-artikelen zullen worden ver handeld, moet toegeven, dat deze verplaatsing wel een vooruitgang is. Na een moderne entrée komt men in de groote winkelruimte, die een show is van alle mogelijke wiegen, ledikantjes, kinderwagens, lampekappen en kasten voor de kinderkamer enz. Ook poppenameublementen zijn hier uitgestald. Boven bevinden zich nog ruime toonzalen, smaakvol ingericht en met veel daglicht. Ter gelegenheid van de opening Zaterdagmid dag vroolijkte een groot aantal bloemstukken de zaak nog op. NIEUWSTE TRIOMPH KOMT VRIJDAG IN REMBRANDT Het is een oude traditie dat M. T. S.-jaar- feesten ten volle slagen. En dat men voorloopig niet van plan is daarmede te breken, is Zater dagavond wel weer bewezen. De Stadsschouw burg was tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter, de heer W. Horst, het openingswoord sprak. Voordat ,,Im weissen RössT' ten tooneele gebracht werd, toonde eerst de jonge danse res Giovana haar kunnen in een zestal dan sen. Zij opende met een menuet van Mozart en ai dadelijk bleek, dat zij beschikte over een zeer goede voettechniek, terwijl zij vooral aan den laatsten dans een persoonlijk karakter verleende. Giovana, die een onbetwistbaar goe den smaak voor costumes bezit, werd, evenals haar begeleider Willem Rettich, met een harte lijk applaus bedankt voor haar kunst Haar optreden was echter de oorzaak, dat het lachwekkende en gezellige stuk „lm weissen RössT', dat nog steeds succes boekt, met zijn licht verteerbaren inhoud, en genoeglijke mu ziek, pas tegen tienen werd begonnen. De muziek, zeker niet het onbelangrijkste deel, werd keurig verzorgd door de Musical Techni cal Serenaders. Mej. Adri Dozij was de waardin en een pret tige en natuurlijke waardin, „Natuurlijk" speel den allen nog niet. De geaffecteerde klanten en overdreven gelatenheid van sommigen lieten dui delijk het verschil zien met den fabrikant, Jan Meihuizen, en zijn dochter Vera Tesch. Het stuk werd vlot gespeeld en er zat stem ming in de spelers, die naar de zaal oversloeg. Men heeft danig gelachen Zaterdagavond in den Stadsschouwburg en zich kostelijk geamu seerd. Daar was het per slot van rekening om te doen. Het M.T.S. leven was, afgaande op de hilari teit van de zaal om opmerkingen, die een leek niets zeiden, hier en daar in het stuk verwerkt. Vergissen wij ons niet, dan beeldde zelfs een der medespelenden, die een daartoe geschikte rol had, daarnaast ook nog een andere figuur uit. Na afloop van het stuk werden de regisseur Karei Essching en de medespelenden hartelijk gehuldigd. De eerste rit van de winter-competitie kon vanwege het slechte weer geen doorgang vinden. Hedenavond belangrijke vergadering in het clublokaal, Koningstraat 54. De nieuwe uitgave van de steunzegels ont worpen door den Maastrichtschen kunstenaar Hub. Levigne werd reeds enkele dagen geleden in alle katholieke dagbladen aangekondigd. Evenals het vorig jaar heeft de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" zich bereid verklaard, mede de versprei ding van deze zegels op zich te nemen. De Graal heeft daartoe in de verschillende steden depots opgericht, waar bestellingen kunnen worden gedaan. Deze sluitzegel-depots zijn gevestigd: Voor Alkmaar en omgeving: mej. M. van Velsen, Westerweg 104, Alkmaar. Voor Den Haag en omgeving: mej. G. Hat- tlnk, Verhulststraat 88, Den Haag. Voor Amsterdam en omgeving: mej. I. van Groeningen, Vine. v. Goghstraat 43, Amster dam. Voor Leiden en omgeving: mej. A. van Noort Cobetstraat 46, Leiden. Voor Rotterdam en omgeving: mej. T. van Zoelen, Schiekade 93, Rotterdam. Voor Dordrecht en omgeving: mej. T. Lund- gren, v. Baerlestraat 66, Dordrecht. Voor Delft en omgeving: mej. M. Geers, Oosteinde 117, Delft. Voor Haarlem en omgeving: mej. A. Vollaerts, Anegang 12, Haarlem. Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; R. K. V. B. Onze Gezellen, 8 uur. Stadsschouwburg: Nederl. Tooneelgroep met „Dr. Platon Kretsjet" (Nieuwe Haarl. Kunst kring), half 9. „De Leeuwerik": Vastenavonduitvoering R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", 8 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boskamp's Toonzaal: Expositie van toegepas te kunst. Gem. Concertgebouw: Bal R. K. Oratorium vereeniging, 8 uur. Rembrandttheater: „Spion der lanciers", 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur; „Pygmalion" 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De Burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Afdracht Grafische Bond, 8 uur; Debatingclub, 8 uur; Bestuur Kellners, 9 uur. Stadsschouwburg: N. Haarl. Kunstkring met ,Dr. Platon Kretsjet", half 9. Gem. Concertzaal: Haarlemsche Bachvereeni- glng, kwart over acht. Café ,,'t Bolwerk": Jaarvergadering Nederl. R. K. Werkmeestersbond, 8 uur. Toonzaal Boskamp, Overveen: Expositie van Ceramiek. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum; Expositie 105 uur. Teylermuseum: Expositie 114 uur. Rembrandttheater: „Spion der lanciers", 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur;n«/ „Pygmalion" 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De Burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Vanwege den vastentijd is er Dinsdag avond a.s. geen cursus van het Leekenaposto- laat. De Gemeentebegrooting voor 1937 van Haar lem is thans, na eindelooze onderhandelingen, door Ged. Staten van Noordholland goedgekeurd. Maar 20 Noordhollandsche gemeenten wachten nog steeds op goedkeuring van hun begrooting voor 1937! Woensdag 2 Maart wordt in het gebouw St. Bavo de nieuwe Nederlandsche Tuberculose - film vanwege de Vereeniging van personeel in dienst der Ned. Spoorwegen tot bestrijding der t. b. c. vertoond. Het E. M. Mannenkoor van de Centrale Werkplaats verleent muzikale mede werking. Het Mannenkoor „Proza en Poëzie" heeft Zaterdagavond zijn traditioneelen feest-kien- avond gehouden in „Odeon". De belangstelling was zeer groot. Enkele een-acters werden op gevoerd en er werd lustig gekiend. De heeren W. van Honschoten en D. Antonisse zijn om hun 40-jarig lidmaatschap van het koor gehuldigd. Op 3 Maart zal Jan Musch in den Stads schouwburg te Haarlem de 500ste maal de rol van De Wijze Kater spelen. Er heeft zich een huldigingscomité gevormd met mevr. H. Heyer- mansJurgens als eere-presidente, en als uit voerend comité de heeren M. A. Reinalda, voor zitter, J. B. Schuil en Henk Bakker, secretaris penningmeester. Op verzoek van Jan Musch zelf zal de huldiging niet geschieden met de gebruikelijke enveloppe, doch enkel met bloemen en hartelijke woorden. De afd. Haarlem van het Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen ver gaderde Vrijdag in het café-restaurant Gebr. Brinkmann. De verschillende jaarverslagen wer den goedgekeurd en tot bestuursleden werden, gekozen of herkozen de heeren G. J. Bouwens (aftredend), Mennes en D. G. de Jong (deze belden ter voorziening in vacatures). Bij de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem is met ingang van 1 Maart bevorderd tot hoofd man de hopman J. A. Semé. Na het succesvolle optreden van het gezel schap „Diogé" op Zondag 6 Febr. 1.1. in den Stadsschouwburg met de beroemde operette van Carl Zeiler „De Vogelkoopman" (der Vogel handier) heeft dit gezelschap besloten in studie te nemen de eveneens bekende operette van C. Millöcker „De Arme Student." De muzikale leiding berust weder in handen van den hees Jos. Mathot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2