sran i Zoekt gij betrouwbaar Personeel? t a I Plaats dan een „Omroeper voor 80.000 gezinnen r 11HmH 11 Een paar vilten pantoffels Fijne vleeschgerechfen Voorjaarspakjes Nachtponnetje MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 liiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiuiiiiuuimnmniiiiiiiiiuiiiniiiiiuiiniig i K' i rnmrn- Zwaar bemodderd verlieten de spelers na afloop van den interland-wedstrijd Nederland' België het terrein. Op den voorgrond Kick Smit, de topscorer in dezen wedstrijd Voor kinderen van 6-9 jaar Blinde vinken Wiener Schnitzel Lamscoteletten de vouw ingeknipt. Op verzoek Gebreide onderjurk voor 'n meisje van 10 a 12 jaar Voor kinderen van 1-2 jaar FOTOREPORTAGE gmniiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimfliiiiiiiiniTniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii'a 1 >•7, w yyfr'- Een éclatante 7 2 overwin ning behaal den onze land- genootenZon- ^ag op hun Belgische De „Karimata", de grootste tinbaggermolen ter wereld, is Zaterdag tegenstanders, met goed gevolg bij J. K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk „P be™6 ------ Belgische doel punten Een der kampioenen op de Poedelshow, welke Zondag ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Nederland- sche Poedelclub te Utrecht werd ge houden tewater gelaten. De .Karimata" in zijn element Braet, de Belgische keeper, „grijpt in" bij een aanval op zijn heiligdom tijdens den wedstrijd Nederland België in het Feyenoord-stadion te Rotterdam De nieuwe wereldrecordhoudster Rietje van Veen (midden) in gezelschap van Ragnhild Hveger (links) en Willy den Ouden tijdens de wedstrijden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de R.D.Z. te Rotterdam Deze aardige vilten pantoffeltjes zijn prettig, wanneer de kleine pas uit bed komt, om vlug wat Arms aan de voetjes te hebben. We hebben noodig twee stukjes vilt van 23 X 26 CJVI. Het is goed eerst een schabion van pa pier te maken en daarnaar het stoffen patroon te maken. De verschillende maten geven we eerst aan en teekenen dan de lijnen. De juiste maat van den voet der kleine wordt ge nomen, van de teen tot den hiel. Het is goed eerst een patroon te maken van de maten welke hier aangegeven zijn en daarna eventueel wijziging aan te brengen Met den knoopsgatensteek wordt nu de hiel in elkaar gezet, vervolgens de achternaad. Daarna werkt men de teenstukjes aan el kaar en dan de rechte lijn welke midden over den voet loopt. Vervolgens worden alle gesneden vilt- kanten met den knoopsgatensteek omge werkt en komen er in de beide hakkeband- jes knoopsgaten, zoodat deze links en rechts met een knoopje gesloten kunnen worden. Wanneer aan beide kanten een knoopsgaatje gemaakt wordt, kunnen we de bandjes sluiten met een lintje of koordje. Wat de versiering betreft van het pan toffeltje, kunt u vrij te werk gaan. Men kan er bloempjes op borduren, of appli- quéwerk maken van restjes vilt. Wilt u een origineele versiering aan brengen, dan is het aardig langs de beide rechte kanten een motief uit te snijden, welke één geheel vormt, wanneer de rechte lijn in 't midden dicht gemaakt is. De tee- kening geeft u het eenvoudige motief aan en de plaats waar het moet komen. Wan neer de pantoffel dan in elkaar zit, kan men de bloem en blaadjes rondom met den knoopsgatensteek afwerken. W.—L. Men neemt voor blinde vinken dunne kalfslapjes van ongeveer 75 gram. Bij 3 ons lapjes rekent men dan 1 ons gehakt, zout, peper, noot, geweekt oud brood of paneer meel, 'n weinig citroensap en de helft van 'n ei. De kalfslapjes worden geschrapt en met zout en peper ingewreven. Het gehakt maakt men aan op de gewone manier (des noods kan het halve ei ook weg blijven) en verdeelt het over de lapjes, waarop het dus wordt uitgestreken. Dan worden de lapjes opgerold en met 'n draadje dichtgebonden. Men laat 1 ons boter bruin worden, wen telt het vleesch er aan alle kanten goed doorheen, bakt het daarna vlug licht bruin en voegt er dan wat citroensap bij en zoo veel water als noodig ls voor de jus. Hierin laat men de rolletjes nog ongeveer 'n half uur stoven. Men verwijdert daarna de dra den en dient de blinde vinken op op 'n warmen schotel. Men neemt voor ieder schnitzel 'n kalfs oester of 'n kalfslapje van ongeveer 75 gram. Verder heeft men dan nog noodig: 1 eiwit, 'n paar ansjovissen, voor elk schnitzel 1 kappertje en 'n halve schijf citroen en wat paneermeel en 1 ons boter voor 4 a 6 stuks. De kalfsoesters worden geschrapt en ge zouten en dan eerst door het eiwit gehaald, dat men met 'n lepel water heeft losge klopt en daarna door paneermeel. De boter laat men lichtbruin worden en hierin bakt men de gepaneerde lapjes on geveer 10 minuten, tot ze aan beide kanten licht bruin zijn. Men legt het vleesch op 'n warmen scho tel en garneert elk schnitzel met 'n uitge- tand half schijfje citroen, 1 opgerold, te voren in melk geweekt ansjovisfilet en 'n kappertje. Bij de jus voegt men nog 'n weinig water, maakt ze af met citroensap en zeeft ze. Wie niet houdt van den specialen smaak van lamsvleesch kan het vóór de bereiding 24 uur in karnemelk leggen. De coteletten worden geschrapt en inge wreven met peper én zout, waarna men ze paneert. 'Men haalt ze eerst door eiwit, los geklopt met 'n lepel water, en daarna door paneermeel. De benoodigde boter (ongeveer 1 ons voor 4 coteletten) laat men licht bruin worden en daarin bakt men de coteletten, in ongeveer 'n kwartier, aan beide kanten mooi bruin. De jus maakt men af met water. Wil men de lamscoteletten feestelijk op dienen, dan geeft men ieder beentje een papieren manchetje. Men kan zulke manchetjes koopen, maar men kan ze ook zelf maken van 'n strook wit papier, in de lengte gevouwen en bij A. K.—P. 69 O- Natuurlijk hebben wij in de opruiming een paar goedkoope coupons gekocht en misschien zijn wij er nog niet eens toe ge komen er iets van te maken, bij gebrek aan een aardig ideetje. Dit willen wij u dus even aan de hand doen. Ggschikt voor een groote ruit, maar ook voor elk effen stofje is fig. 768a- Het heeft een groot schouderplastron, een lange mouw en rond kraagje. De rok bestaat uit banen, die zoo aan het heupstuk gezet zijn, dat er driehoekjes gevormd worden, waar in we kleine zakjes maken. Voor deze japon is 3 meter stof noodig van 140 c.M. breed Fig. 771a is een leuk voorjaarspakje, dat we heel gemakkelijk zonder mantel kunnen dragen. Het korte jaqijet heeft een schou derstuk met los geknoopte cravatte en tail lenaden. Het wordt gesloten met knoopen en knoopsgaten. Het rokje bestaat uit twee banen. Wij hebben er 3 meter stof voor noodig van 140 c.M. breed. De patronen zijn te verkrijgen in de ma ten 40, 42, 44 en 46. POLA Van de op deze bladzijde voorkomende genum merde mndellen, die aan het mode-album „Winterweelde" ontleend zUn, kunnen tot) het Patronenkantoor „Fanora", Nassauplein 1, Haar lem, patronen besteld worden tegen den prijs van 10 cent voor Jabots, kraagjes, 20 ,cts. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en klnder- kleedlng, 35 ets. voor mantels en Japonnen, 50 ets. voor complets. Bestellingen kunnen geschieden: door toemiddeling van Uw agent; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of ln postzegels. In alle gevallen 5- ots. extra voor toezending per post, Deze onderjurk wordt in twee helften ge breid, met aluxniniumnaalden no. 2/2. Men begint aan den onderkant van het voorpand, waarvoor men 156 steken opzet. Men breit dan eerst 'n geplisseerde strook, waarvan het patroon uit 2 toeren bestaat. lste toer: telkens 1 aver. 7 r. Aan het eind van de naald: 1 aver., 2 r. 2de toer: telkens 7 r., 1 aver. Aan het eind van de naald: 4 r. Men breit zoo ongeveer 60 ribbels (120 toeren). Dan mindert men de steken tot op de helft, door telkens 2 st. samen te breien. Op de overgebleven steken breit men eerst 10 toeren in tricotsteek (r. aan den rechter- en aver, aan den linkerkant). Daarna breit men gewoon r., dus in ribbels (45 a 50 rib bels) tot aan de armsgaten. Bij de armsgaten mindert men, aan eiken kant, 4 st., om den anderen toer 1 st. Na 12 toeren begint men aan een gaatjespa troon voor den hals. Men breit telkens: 2 r. samenbr., den draad naar voren halen. De laatste 2 st. samenbr. Den volgenden toer breit men r. op alle steken en lusjes. Deze beide toeren herhaalt men nog 3 keer. Daarna begint men aan de schouders. Men breit 8 keer: 2 samenbr., draad naar voren halen. Dan nog 2 samenbreien; dit is voor den eersten schouder. Nu kant men 42 st af voor den hals en men breit den tweeden schouder op de overgebleven 18 st. Hier voor moeten 6 gaatjes boven elkaar komen. Dan kant men dezen schouder af, en men breit den eersten op dezelfde manier. De achterkant van de onderjurk wordt precies eender gebreid. Men breit hier ech ter 4 toeren meer eer men aan de gaatjes- toeren begint en de schouders worden in plaats van 6, slechts 4 gaatjes hoog. Als de schoudernaden en zijnaden van de onderjurk zijn dicht genaaid, werkt men de halsopening en de armsgaten nog af met 'n picootje. Men haakt daarvoor tel kens: 1 vaste, 4 losse en 1 vaste in den eersten lossen. DORA Mej. B. B. uit Vijfhuizen vraagt voor een meisje van 10 a 12 jaar 'n patroon van een wintermuts, met 'n punt boven het voor hoofd en de ooren bedekkend. Ik heb zulk patroon niet. Misschien een der andere dames? Bij voorbaat dank van DORA Bovenwijdte: 68 c.M., schouderbreedte: 8 c.M., lengte bovenstukje: 12 c.M., geheele lengte midden vóór: 62 c.M., mouwlengte met manchet: 30 c.M. Benoodigd: 1.40 M. flanel of gebloemde katoen van 70 cJM. breed, 2 knoopjes. We vouwen de stof dubbel en plaatsen alle deelen onder elkander op de stof, be halve de mouw en den kraag. De mouw knip pen we naast het rugpand, den kraag naast het voorpand. Het bovenstukje heeft mid denvóór een overslag van 2 c.M. We leggen dit met knippen nog 4 c.M. van den kant en gebruiken deze 4 c.M. voor tegenslag. Het plat liggende kraagje, dat van dubbel stof gemaakt wordt, knippen we in model, volgens teekening. Het rokje wordt aan weerzijden met 2 plooitjes van 4 c.M. diep aan het bovenstukje gezet. De mouw wordt met ruimte aan de manchet gestikt. De manchet maken we van dubbel stof. Den mouwnaad plaatsen we op den zijnaad van het bovenstukje. Voor naden overal 1 c.M. aanknippen. Van de naden maken we En- gelsche naden. C. M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4