D New-Yorksche Beurs Sport en Spel DINSDAG 1 MAART 1938 Het conflict op Haiti Dank aan het Vaticaan voor zijn bemiddeling Landbouwcrisisfonds Pater Ledóchowski S.J. Geruchten omtrent zijn ziekte tegengesproken België en Italië Hervatting der normale betrekkin gen zij gewenscht, zegt premier Janson Seminaristen bouwen een kerkje In een dorp in Frankrijk KONINKLIJK BEZOEK Aan de Nederlandsche tentoon stelling te Cairo TEGEN BRANDENDE KACHEL GEVALLEN Burgemeester van Ermelo gaat heen c. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer Kleine boeren Melk en zuivel T uinbouw VERHOOGING MAXIMUM- STEUN UIT KEERING EEN BORDJE VOOR PRINSES BEATRIX Leidsche vrouwelijke studenten hebben het aangeboden ERNSTIG ONGELUK BIJ HET BOOMEN ROOIEN WILLEM MENGELBERG NAAR DUITSCHLAND IJSHOCKEY NA HET WERELDTOURNOOI TE PRAAG Successen voor Zwitserland, Zwe den en de Sudbury Wolves VOETBAL BELGISCH ELFTAL TEGEN LONDEN GYMNASTIEK NEDERLANDSCHE DAMES- PLOEG NAAR PRAAG DAMES-HOCKEY BELGIË—NEDERLAND WIELRENNEN Metze wint te Parijs SCHERMEN Mej. Dekkers Ned. kampioene op floret ATHLETIEK Jesse Owens' wereldrecord erkend WANDELSPORT Intern, tweedaagsche afstands- marschen te Apeldoorn Stemming flauw Automatisch interlocaal tele- foneeren in Den Haag Academische examens AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 28 Februari MARKTNIEUWS L 7Vs WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT gedaan en laten bieden £JLt=t nominaal CANISIUS-BIJBELTJE STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Clearingkiersen Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 28 Febr.: De „Osservatore Romano" publiceert een tele gram van den president der Dominicaansche republiek aan Z. H. Paus Pius XI, waarin dank wordt gebracht voor de gelukte bemiddeling van den H. Stoel bij de moeilijkheden met Haïti. Bijzonder wordt dank gebracht aan de krach tige diplomatie van den Apostolischen Nuntius, Mgr. Manillo Sylvani. Z. H. de Paus heeft persoonlijk op dit tele gram geantwoord en de beste wenschen geuit voor een blijvenden vrede en gerechtigheid. e nederigste arbeid wordt van eeuwige waarde, mits hij met zuivere intentie wordt verricht. ons Onze Romeinsche correspondent seint d.d. 28 Febr.: Ook het Italiaansche dagblad „Messagero' dementeert de geruchten, volgens welke de gene- raal-overste der Paters Jezuïeten, Pater Wladi mir Ledóchowski, ernstig ziek zou zijn. BRUSSEL, 28 Febr. (Belga) Aan een dé jeuner, dat hem was aangeboden door de bui- tenlandsche persvereeniging in België, heeft de Belgische minister-president, Paul Emile Jan son, een verklaring van den volgenden inhoud afgelegd: „Op dit oogenblik doet zich voor België het probleem voor van hervatting der nor male betrekkingen met Italië. Naar onze meening wordt deze hervatting door het grootste deel der openbare meening ge wenscht. Zij ziet er het gevaar in van een inzinking in onze handelsbetrekkingen op een oogenblik, waarop alles er op wijst, dat men in het belang van alle klassen der bevolking de gelegenheden tot dergelijke betrekkingen uitbreiden moet. Zij vreest tenslotte dat, wanneer Europa door een conflict zou worden bedreigd, België niet met een voldoende autoriteit te Rome vertegenwoor digd zou zijn om daar zijn stem te doen hooren en er allen invloed uit te oefenen, noodig voor de bescherming van zijn rechten. Te dien einde behoudt de regeering zich voor de gepaste maatregelen te nemen op een oogenblik, waarop haar initiatief te voorschijn zal treden als een bijdrage tot de algemeene ontspanning." Verder heeft minister-president Janson om. nog gezegd, dat België voornemens is trouw te blijven aan de onafhankelijkheidspolitiek, zoo als die gedefinieerd is in de koninklijke rede voering van October 1936. De Volkenbond staat niet in de gunst; de verwachtingen, die hij gewekt had, zijn niet verwerkelijkt. Niettemin blijft hij voor de kleine naties en in het bijzonder voor België een spreekgestoelte, dat de stem nog hoorbaar kan maken, en een punt van samenkomst, waar omheen alle naties, die als de Belgische den ernstig in gevaar zijnden algemeenen vrede willen redden, in het uur van het werkelijke gevaar haar streven zouden groepeeren. Wij blijven trouw aan het Volkenbondshandvest en aan de verplichtingen, die het medebrengt, zooals wij ze loyaal geïnterpreteerd hebben. Een twaalftal Fransche priesterstudenten hebben een kerkje gebouwd in het arme dorp Hondevilliers (bisdom Meaux). Zij werkten op vrije dagen en in de vacanties, terwijl andere studenten zorgden voor het bijeenbrengen van de benoodigde gelden. Zij hadden dit initiatief genomen, toen zij op een uitstapje in het dorp kwamen, en daar de k.erk geheel in vervallen toestand vonden. De inwoners vertelden hun, dat de kerk sinds 1905 verlaten was en dat er geen geld was om de noodige restauraties te laten uitvoeren. Terwijl zij in het dorp aan het werk waren, werd door een van de professoren van het se minarie een Missie gepreekt, waarin de inwo ners vjm het dorp werden aangespoord, om des Zondags weer de H. Mis te gaan bijwonen. Men bericht ons uit Caïro: H. M. de Koningin-moeder Nazli en HH.KK. HH. de prinsessen Faiza, Faika, Fatheya en Fawzeya met klein gevolg, hebben de Neder landsche tentoonstelling met een bezoek ver eerd. Bij aankomst werd H. M. ontvangen door gravin Van Bylandt, echtgenoote van den Ne- derlandschen zaakgelastigde in Egypte. Laatst genoemde stelde daarop eenige dames van het Egyptische comité en den secretaris-generaal van de tentoonstelling, den heer F. J. W. J, Scheurleer, aan hare Majesteit voor. De heer Scheurleer leidde de Koningin rond en gaf de noodige inlichtingen. In een onbewaakt oogenblik is het 2%-jarig dochtertje van de familie v. B. te Erp tegen een brandende kachel gevallen. De kleertjes "*an het kind vatten vlam met het gevolg, dat te arme kleine, met ernstige brandwonden Overdekt, naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De burgmeester van Ermelo, de heer baron Mackay, die onlangs met het Tweede Kamerlid, mr. Frida Katz in het huwelijk trad, zal binnenkort ontslag vragen Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Landbouw-Crisisfonds voor het dienstjaar 1938 ontleenen wij het volgende: Verscheidene leden zouden als grondslag voor de te volgen landbouwpolitiek willen nemen de in 't „Plan van den arbeid" neergelegde stelling, dat de agrarische arbeid ruimer dient te wor den beloond dan thans geschiedt. Andere leden konden zich met de gedachte aan de landbouw-crisisvoorzieningen een blijvend karakter te geven, allerminst vereenigen. Verschillende leden meenden, dat het tempo, waarin tot besnoeiing van de bestaande rege lingen wordt gekomen, zou kunnen worden ver sneld. Instemming vond bij deze leden 's mi nisters voornemen te bevorderen, dat de uitvoe ring van de voor den economischen toestand van den landbouw noodige maatregelen door de organisaties der bedrijfsgenooten zelf worde ter hand genomen. Andere leden vreesden, dat overdracht van de taak der crisislichamen aan de standsorganisa ties er toe zou kunnen leiden, dat noodzakelijke verlichting van den bestaanden dwang binnen afzienbaren tijd niet zou worden bereikt. Verscheiden leden hadden met instem ming kennis genomen van de maatregelen, die door den minister te zamen met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken reeds zoo spoedig na hun optreden zijn genomen, ter oplossing van het zoo uiterst moeilijke vraagstuk van de kleine boeren. Verschillende leden vestigden de aandacht op de nog altijd slechte positie van de landarbei ders. Andere leden wezen in dit verband op verbe teringen tengevolge van de toename van collec tieve arbeidsovereenkomsten. Van nog andere zijde werd de wensch geuit, dat de minister, in overleg met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken, zou bevorderen de wette lijke regeling van een maximum-arbeidsduur en van minimum-loonen, gelijk die in het buiten land sinds lang bestaan. Ettelijke leden waren van meening, dat door het heerschen van het mond- en klauwzeer onze veestapel zulke verliezen zal lijden, dat een grootere verruiming van schetsen voor het houden van vaarskalveren, dan werd toege staan, noodzakelijk is. Eenige leden vroegen zich af, of de gewijzig de regeling inzake den melksteun niet licht vaardig is getroffen en of deze wel in overeen stemming is met de bepalingen van de Land- bouw-Crisiswet 1933. Van andere zijde werd de verandering ten aanzien van de consumptiemelk toegejuicht. Aangedrongen werd, aan het verstrekken van goedkoopere margarine een grootere uit breiding te geven, b.v. door te bepalen, dat deze beschikbaar wordt gesteld voor hoofden van gezinnen en andere kostwinners, die niet in de rijksinkomstenbelasting zijn aangeslagen. Eenige leden betreurden het, dat de teelt heffing voor aardappelen van ƒ30 tot ƒ50 per H.A. is verhoogd en vreesden hiervan groote moeilijkheden, omdat vele kleine verbouwers dit bedrag niet kunnen betalen. Naar het oordeel van vele leden blijft de toestand van onzen tuinbouw nog altijd zeer précair. Alleen verbetering van den export zal hier uitkomst kunnen brengen. Met ernst werd door sommige leden gewezen op den grooten nood, welke in het bijzonder wordt geleden in streken, waar alleen grove tuinbouw wordt gedreven. Algemeen is de klacht, dat aan deze bedrijven t>e weinig steun wordt verleend. Minister Romme heeft aan het R. K. Werk liedenverbond een afschrift gezonden van een brief aan de gemeentebesturen, waarin Z. Exc. mededeelt, dat hij den gemeentebesturen nieuwe schalen van maximum-steunuitkeering doet toekomen, welke in de plaats treden van de tot heden in gebruik zijnde. Deze nieuwe maxima kunnen worden toege past zoodra zulks administratief in de gemeen te mogelijk is. Deze nieuwe maxima van de steunuitkeering kunnen voor groote groepen van arbeiders met groote gezinnen een steunverhooging beteeke- nen varieerend van ƒ0.25 tot ƒ1.25 per week. Maandagochtend arriveerde ten paleize Soest- dijk per auto, waarop de corpsvlag wapperde, het uit vijf leden bestaande bestuur van de Vereeniging van vrouwelijke studenten te Lei den, van welke vereeniging Prinses Juliana ge durende haar Leidsche studentenjaren lid is geweest. De praeses van het corps, mej. Meyer, bood een bordje aan, geschenk van de Leidsche vrouwelijke studenten aan Prinses Beatrix. Het bordje, van blauw aardewerk, ontworpen door het corpslid, mej. Exalto, draagt de afbeelding van een ooievaar, omgeven door oranje-appelen, alsmede het monogram der vereeniging en is vervaardigd door de N.V. Brouwer's Aardewerk te Leiderdorp. Namens het prinselijk gezin heeft freule Ds Brauw, hofdame van Prinses Juliana, het ge schenk in dank aanvaard. Te Erp heeft zich een ernstig ongeluk voor gedaan. Toen men bezig was met boomen rooien klom de landbouwer J. Kerkhof in een hoogen boom, om een touw te bevestigen. Toen hij zich in de kruin bevond, knapte de boom plotseling af, met het droevige gevolg, dat K. neerstortte en onder den boom terecht kwam. Met inwen dig letsel en een zware hersenschudding is het slachtoffer opgenomen en naar het ziekenhuis ter plaatse vervoerd. Zijn toestand is zóó ern stig, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Prof. dr. Willem Mengelberg zal in het ko mende seizoen een groote tournée van minstens twintig concerten door Duitschland maken, waarin onder andere zullen worden opgenomen vijf concerten met de Berliner Philharmonle, tien met de Dresdener Philharmonie, terwijl hij verder zal dïrigeeren in München, Leipzig, Frankfurt. Maagdeburg. Zondag zijn verschillende ijshockey wedstrij den gespeeld tusschen de landenteams die aan de wereldkampioenschappen hebben deelgeno men. De Canadeesche kampioenen Sudbury Wol ves, wonnen te Garmisch Partenkirchen van de Duitsche kampioensploeg S. C. Riessersee met 60 (30, 20, 10). ZwedenTsjecho-Slo- wakije speelden vanwege het slechte ijs onof ficieel, welke ontmoeting door de Zweden werd gewonnen met 41 (00, 00, 41). Te Bazel sloeg Zwitserland de Ver. Staten met 31 (2—0, 0—1, 1—0). Het Belgisch elftal dat heden, Dinsdag, te gen de London-Combination uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou. Achter: Paverick en Seys. Midden: Dalen, Maertens en de Winter. Voor: van de Wouwer, Voorhoof, Mondelé, Braine en van den Eynde. Op niet minder dan vier plaatsen zijn dus in de ploeg, welke tegen Nederland zoo'n zwa re nederlaag leed, andere spelers opgesteld. Braet, Smellinckx, Capelle en Ceuleers hebben hun plaats moeten afstaan. Naar wij vernemen heeft het bondsbestuur van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond be sloten een damesp'toeg uit te zenden naar de internationale wedstrijden, welke eind Juni en begin Juli te Praag ter gelegenheid van de sokolfeesten worden gehouden. Het Nederlandsche dames-elftal, dat Zondag, x6. Maart, tegen een Belgisch-elftal,.te zal spelen, bestaat uit de dames (van links naar rechts) Doel: Heutink (PW.); achter: Rollin Cou- querque (HO.C) en Roos (B.D.H.C.); halflinie: J. Goetink (Rood-Wit), Vreede (Rood-Wit), De Vletter (BH.H.C.) en voor: Exalto (H.H.Y.C.), E. Kruize (Amsterdam), Van Bueren (B.D.HC), Ingenhoes van Schaick (HD.M.) en Leeuwen berg (Rood-Wit). Reserves zijn de dames: Teilegen (H.H YC.) en Offerhaus (H.D.M.). Zondag zijn in het Velodrome d'Hiver te Pa rijs stayerswedstrijden gehouden om het kam pioenschap van het winterseizoen 1938. Win naar werd de Duitscher Metze voor Auguste Wambst en Lacquehaye. In den wedstrijd tus schen de verliezers van de series won Terreau van den Italiaan Severgnini. Zondag zijn te Rotterdam de partijen om het Nederlandsch kampioenschap floretschermen voor dames gehouden. Na spannenden strijd wist mej. Dekkers ditmaal den titel te behalen voor mej. van der Klaauw. In het Maandag te Parijs voortgezette con gres van de I. A. A. F. (Internationale Athle- tiek-federatie) is het wereldrecord van Jesse Owens over 100 meter met een tijd van 10,2 sec. erkend. Berger, die o.m. houder van dit wereldrecord was met 10.3 sec., is dus uit de lijst van wereld recordhouders verdwenen. Het comité voor de internationale tweedaag sche afstandsmarschen te Apeldoorn heeft zich bij de Nederlandsche wandelfederatie aangeslo ten. Het heeft de jaarlijksche marschen op den Tweeden Pinksterdag en den daarop volgenden BrusseU.Puisd.ag.JS en .X Juni. beDaeld. NEW-YORK, 28 Februari (Particulier). De effectenbeurs opende de nieuwe week in kalme houding. De stemming was eenigszins onregel matig, doch kon over het algemeen prijshou dend worden genoemd, doch de publieke belang stelling was slechts gering en zoodoende was de handel van weinig beteekenis. Men geeft er in breeden kring de voorkeur aan de verdere ont wikkeling af te wachten en het feit, dat zoowel wat betreft de belastingherziening als betref fende de tariefsverhoogingen voor de sporen thans spoedig beslissingen worden tegemoet ge zien werkt deze houding nog in de hand. Om trent beide koestert men over het algemeen gunstige verwachtingen zonder nochtans bereid te zijn op de feiten vooruit te loopen, hetgeen, gezien de groote onzekerheid, waardoor de alge meene situatie zich nog steeds kenmerkt, ook wel begrijpelijk is. Na de eerste transacties bleven de omzetten klein en gaven de koersen aan vankelijk slechts fractioneele fluctuaties te zien. tn het tweede uur nam het aanbod plotseling grooter afmetingen aan, hetgeen bij gebrek aan steun in vele gevallen tot naar verhouding sterke koersdalingen leidde, die varieerden van 1 tot 2V& dollar. Vooral staal-, mijn- en chemi sche waarden stonden onder druk, terwijl voorts rubberfondsen en verschillende specialiteiten als Du Pont de Neiacurs en Westinghouse Electric aanzienlijk tenjpepen. Laatstgenoemd fonds verloor zelfs bijna 3 dollar. De daling was krach tig, maar kort. Reeds tegen het einde van het tweede uur werd weer steun geboden en kwam de daling tot staan, zonder dat echter een her stel van beteekenis kon intreden. Over het al gemeen echter konden de verliezen wel eenigs zins gereduceerd worden. De handel, die tijdens de reactie iets drukker was geworden, kromp toen echter weer in en de markt verviel weer in de lustelooze houding, waardoor ook het eerste beursuur zich had gekenmerkt. In het verdere verloop schommelden de notee ringen bij uiterst kalme omzetten binnen enge grenzen. Nu eens was het iets hooger, dan weer een kleinigheid lager; het aanbod verkreeg later in den middag wat de overhand, welke toe stand tot het slot bleef bestaan, zoodat op enkele uitzonderingen na het einde van den beurshandel met een verlies kwam, dat in enkele gevallen tot 3 dollar bedroeg. Van eenige uit breiding der affaire viel niet veel te bespeuren; nadat in het vierde uur 50.000 shares van eige naar waren verwisseld, kwam het laatste uur met een affaire van 90.000 stuks, waardoor het totaal op 520.000 shares terecht kwam. Berich ten, die de markt in de een of anderen zin had den kunnen beïnfluenceeren, waren er niet, doch gebrek aan kooplust veroorzaakte een afbrok kelingsproces. Het slot kwam echter niet overal op het laagste punt van den dag terecht. Staal- waarden belandden uiteindelijk voor U.S. Steels, Bethlehem Steels en National Steel resp. 1 5/8, 13/8 en VA punt lager. De bedrijvigheid in de staalindustrie werd door het Amer. Iron Steel Institute geschat op 29.3 pCt. (v. w. 30.4 De Haagsche gemeenteraad heeft besloten ƒ900.000 beschikbaar te stellen voor de aanslui ting van 's-Gravenhage aan het geautomati seerde interlocale telefoonnet. NIJMEGEN (R. K. Universiteit). Geslaagd voor het licentiaats-examen in de theolqgie de weleerw. heer H. J. Meckes te Lichtenvoorde. LEIDEN. Doctoraal examen geneeskunde de dames E, Hooykaas, Arnhem, en K. A. Bakker Den Haag. Candidaatsexamen Indisch Recht de heer A Ch. B. Helder, Amersfoort. UTRECHT. Doctoraal examen Indisch recht: J. A. Guijkens. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde: L. J. P. de Graaf, mej. K. van Beek. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde A: C. F. Kelder. GRONINGEN. Aan de Groningsche universi teit is bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer T. J. C. Gerritsen, geboren te Lhee, op een proefschrift over La philoso phic de Heymans. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Aku Anaconda U. S. Steel Rep. Steel 359—358 306 41% 24%—23% 40 13l/4-13i/8 Van 4.30—5 uur Kon. Olie 358—357 Unilever 15514 Anaconda 23% H. V. A. 447 U. S. Steel 40% Beth. Steel 42% Rep. Steel 13% A'dam Rubber 218 AMSTERDAM, 26 Febr.: N.V. Nederlandsche Veiling' van Land- en Tuinbouwproducten „Am sterdam"', Bloemenveiling 25 Febr.: |Seringen.: Stepman le soort 814, idem 2e soort 46, Le- graye le soort 714, idem' 2e soort 45, Char les Dix 711, Spath 813 per 100 stuks. Prunus 69 per 100 stuks. Tulpen: Bartigon 2.60—3, Copland 1.501.90, Victorie 2.202.60, Prins v. Oostenrijk 1.702, Schlegels 1.701.90, Calypso 1.902.10, Rose la Reine 1.301.50, La Reine 1.301.50, Prosperity 1.401.50, Flamingo 1.20 1.40, Cerise Grisdelin 7.702, Gele Prins 1.90 2.30, William Pitt 2,202.70, Peach Blossom 2.30 —2.60, v. d. Hoef 2—2.40, Murillo 1.40—1.90, Electra 22.40, theeroos 1.90—2.30 per 100 stuks. Narcissen: Victorie 0.901.10, Golden Spur 0.60 0.80, Sir Watkin 0.60—0.80, Kosters 0.80—1.10, Ornatus 0.601.00, Early surprise 0.500.70 per 100 stuks. Am. Anjers 58, Hyaclnte n25, Anemonen 2.504 per 100 stuks; Crocussen 25, Berberis 1725. Plumosa 1832, Sprengeri 2035 per bos. Potpanten: Civia's 801.00, Azalea's 601.90, Primula's 1025, Hortensia's 401.20, Cyclamen 1545, div. varens 1530, Tradescantia's 1016, Nephrolepis 3045, Bromelia's 2035, Calla's 2030, Cactus 2540, Cineraria's 2036 per st. Kleine potten: div. varens 68, Plumosa 34, Adianthen 69, Cyclamen 820, Primula's 49, Cactus 410 per stuk. Groenten, 26 Febr.: Sla 4.506.50, knolselderij 1.503.50 per 100 stuks. Selderij 2.505, Peter solie 512, Kervel 24.50 per 100 bos. Spinazie 1021, waschpeen 48, prei 3.506.50, roode kool 3.50—6.20, idem groene 14.20, idem gele 1.602.20, spruiten 712', andijvie 1218, lof le soort 913, idem 2e soort 6-9, boerekool 47, broeivet 2540 per 100 kg. TJien 35.65, winter peen 0.700.90 per 25 kg. Rapen 0,600,65 per 30 kg. Fruit, 26 Febr.: Appelen: Goudreinetten 1620, Present of England 1420, Bellefleur 1014, Hooilaars 69, Holgaten 68, Eisdener Klumpkes 8—11, Jasappelen 68 per kg. Peren: Bredero's 811, IJzendijkers 89, Gie- pCt.)Koperwaarden werden_mede in nadeeligen zin beïnvloed door de zwakkere stemming voor het product op de loco- en termijnmarkt. Int. Nickel, die heden 0.50 exdividend werden ver handeld, leden, rekening houdende met dit divi dend, een verlies van ruim 1 dollar, evenals Anaconda Copper. Sporen waren voor de meeste fondsen lager; later in den middag viel voor sommige fondsen eenige verbetering te con- stateeren, waardoor een gedeelte van het ver lies werd ingehaald. Automobielfondsen, aan- deelen in fabrieken van electrische apparaten idem in fabrieken van landbouwwerktuigen, U.S. Rubber, Amer. Tel. Tel. leden verliezen van 1 a 2 dollar, terwijl Allied Chemical 3 punten moesten afstaan. Warenhuisfondsen, luchtvaart waarden, public-utilities, oliewaarden, equip- mentshares, kunstzijde-aandeelen en canning- shares lagen gedrukt in de markt, terwijl voor aandeelen in levensmiddelenbedrijven en tabak ken het slot fractioneel hooger afkwam. Slotkoersen Febr. 28 26 25 Allied Chemical 168 169 170 American Can Co. 89% 90 90% Am. Car. F.dry 24% 25 25% Amer. Rolling Mills 20% 20% 20% Am. Smelt. Ref. 501/s 517/8 52% Am. Tel. Tel. 137 139 139% Am. Tobacco B. 67 66% 66% Am. Waterworks 10 10% Anaconda Copper 32% 337/3 343/s Atchison Topeka 38% 38% 39% Baltimore Ohio 9% 10% 10% Bethlehem Steel 58 593/g 7% 59 Canadian Pacific 7 7% Case Treshing 91 923/4 93% Chase National B. 40% 40% 40% Ches. Ohio 35% 36% 36% Chicago Rock IsL 1 1 1 Crysler Motor 53% 55% 55% Cities Service 13/4 1% 13/4 Consol Gas N.Y. 21% 223/8 22% Continental Oil 32% 323/4 323/4 7 Dawesl. 32V4 32% 33 5V2 Young 27 25% Deleware Huds. 16% 16% 16% Douglas Aircraft 40% 41% 41% Dupont de Nem. 118% 1187/g 120§ Eastman Kodak 155% 158 158 El. Bond Sh. 8 8 General Electric 40Vs 41% 41% General Motors 34% 35% 36% Good Year 22% 23% 23% Hudson Motor 8% 87/g 9 Illinois Central 11% 117/8 12 Intern. Harvester 68% 68% 683/4 Intern. Nickel 50%§ 52 52% Intern. Tel. Tel. 8V4 8% 8% Kennecott Copper 383/4 39% 397/g Missouri Pacific 1% 1% 13/8 Idem pref. 21/s 2% 2% Montgomery Ward 36% 36% 37 Nat. City Bank 251/4 253/4 253/4 Nat. Dairy Prod. 15 14% 15 New York Central 18% 18% 187/g North. Amer. Co. 19% 20 193/1 Norfolk Western 183 185 183§ Pennsylvania 22% 23% 233/8 Phillips Oil 39 393/4 39% Proctor Gamble 49 49 483/4 Publ. Serv. N. J. 31§ 317/a 32Vs Radio Corporation 67/s 7% 67/g Sears Roebuck 64 64 64 Shell Union Oil 15% 163/g 16% Socony Vacuum 15% 153/g 15% Southern Pacific 19% 197/g 20% Southern Railway 12 12% 12% 8 Standard Brands 8 8% Stand. Oil of N.-J. 53 53 523/4 Tidewater Ass. Oil 14% 15 143/4 Union Pacifi<j 79% 79% 81 United Aircraft 24% 25 25% United Corp A. 3% 3% 3 U. Leather 53/4 U. S. Rubber 33% 34% 34% U. S. Steel 54% 56% 56% Western Union 26% 27 267/g Westingh. Electr. 96% 98% 99 Woolworth Building 43% 437/s 43% Gedaan en laten, t bieden. ex dividend. ex coupon. NEW YORK, 28 Febr. Slotkoersen Febr. 28 26 25 Brussel 16.98% 16.99% 16.99 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Madrid 6.10 6.10 6.10 Bern 23.25 23 26 23.253/8 Weenen 18.95 18.95 18.95 Oslo 25.22% 25.25 25.22% A'dam 55.98 Va 56.00% 56.01 Londen 5.02 5.02 inf 5.02% Parijs 3.27% 3.263/4 3.267/g Berlijn 40.48 40.50 40.47 28 Febr. Rubber Standaard NEW YORK, 28 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 26 Febr. Mrt. 14,82-f 14.78-f Oct. 15.30 15.29 Mei 15.95 14.95- f Dec. 15.40- f 15.42 Juli. 15.12- f 15.09- Jan. 15.46- 15.49 Sept 15.26 15.22 Suiker Jan. Juli 2.25-26 2.23-24 Mrt. 2.22-23 2 20-21 Pept 2.27-28 2.25-26 Mei 2.23-24 2.22-23 Jan. c .22-23 2,:0.^2 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4.40- 4.38 Mrt. 6 33-34 6^32 Mei 4.20- 4.21 Mei 6.07-08 6.07 Juli 4.07 4.10 Juli 6,04 6.04 Pept 4.07 4,10 Pept 5. 6 5.98 Dec, 4.07 4.10 Dec. 5.97-- 5.99 Katoen Mrt. 9,14-15 9.11 Oct. 9.36-37 9,31-32 Mei 9. 1 9.16 Dec. 9.36-38 9.29-- Juli 9,27 9.24-25 Jan. 9.39-- 9.31 Tin Loco42.12% 42.25 Termijn42.15 42.25 CHICAGO, 28 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 26 Febr. Haver 94% -% Mei 31 31 Va 897/8 .3/4 Juli 29 Va - - 29% 893/4 Pept 29%29 Va Rogge 28 Febr. Tarwe Mei 93% - Juli 881/2 -6/a Sept. 88 3/4 -7/g Mais Nieuw contract Mei 59 591/4 Mei 74Va 757/8 Juli 601/2 Sept613/4 Reuzel Jan. 8.771/a 9.25 9.45 60Va Juli 693/4 707/8 617/8 Sept 67 68 Mrt. Mei 8.97% 9.35 Juli 9,6 1/2 Sept. Dec. 9,55 9,75 28 Febr. Tarwe WINNIPEG, 28 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 26 Febr. Gerst Mei i27Va128VaMei 65 653/4 Juli 118V2 118% Juli 60%.- 611/4 973/4 Oct. Lijnzaad 84Va Mei. 174i/4175% -- 833/4 -- Juli 1731/2175Va-- -_ Oct. Oct. 97 Rogge Mei 83% Juli 82Va Oct. Haver Mei 471/2 Juli 443/8 48Va Oct. 391/4 40Va 45% flee Wildeman 10—I3 per Van het zg. Canisius-bijbeltje (De H. Evan geliën en de Handelingen der Apostelen) ver scheen zoo juist bij de R.K Boekcentrale te Amsterdam de zesde druk, in handig octavo formaat. Het Bijbeltje kost gecartonneerd niet meer dan twee kwartjes. Het hoort in alle katholieke gezinnen thuis. De tekst van de vertaling is sierlijk en eenvoudig overeenkom stig den grondtekst^ BINNENLANDSCHE HAVENS DMUTDEN. Aangekomen 28 Febr.,: IJlfa, s, Lysekil; Berenice, s„ W.-Indië; Rhein, s., W.- Indië; Rhein, s„ Hamburg. Vertrokken 28 Febr.: Trsat, s., Swansea. AMSTERDAM. Aangekomen: 28 Febr.: Ylva, Lysekil, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ne.d Steens. Handel Mij.; Rhein, Hamburg, stukgoed. De Ruy- terkade, Van Es van Ommeren; Berenice, W.- Indië, stukgoed, Levantkade, Vrachtm'ail; Zwaan, tiena. Hamburg, inklaren, Steiger HA.L.» Wa genborg; Hakefjord. Sundswall laatst Velsea, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskant. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN JAARSTROOM, uitreis, pass. 27 Febr. Dungeness REGGESTROOM. thuisreis, 26 Febr. van Dakar; wordt 8 Mrt. te Havre verwacht. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, 28 Febr. van Suez n. Java. PHRONTIS, 27 Febr. van Londen te Amst. KON. NED. STOOMB. MIJ. CALYPSO, 26 Febr. van W.-Indië te New-York. MEDEA, 25 Febr. van New-York n. W.-Ihdle, ARIADNE, naar Lissabon, was 27' Febr. 9 u. 50 v.m. 70 mijlen Z.W. van Niton. BREDA, uitreis, was 26 Febr. 10 uur 40 n.rm 23 mijlen Z. van Niton. COTTICA, uitreis, was 27 Febr. 12 uur 40 V.m, 40 mijlen O. van Niton. ORESTES. 26 Febr. van Curacao n. Liverpool. BARNEVELD, uitreis, 27 Febr. te Curacao. GANYMEDES, Middl. Zee naar R'dam, was 28 Febr. 12- uur 's middags 185 mijlen Z.W. vaa Ouessant. MEDEA, 25 Febr. van New-York naar Port au Prince. ORESTES, 23 Febr. van Cristobal n. Curacao. RHEA, 28 Febr. van Am'st. te Gdynia. AURORA, Middl. Zee naar Amst., pass. 28 Febr. Gibraltar. VAN RENSSELAER, thuisreis, pass. 28 Febr. 10 uur v.m. Ouessant. FAUNA, 27 Febr. van Palermo te Malaga, MARS, 28 Febr. van Piraeus te Istanboul. BERENICE, 28 Febr. van W.-Indië te Amst. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM, naar Cagliarl, pass. 26 Feb»- Bevezier. stad' VLAARBINGEN, £5 Febr. van Narvik naar R'dam-Vlaardingen. STAD ZWOLLE, 27 Febr. van Oran naar ROt> terdam-Vlaardingeni. FLENSBURG, 28 Febr. Van Kirkenaes te R'dam- KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 28 Febr. te Rio Janeiro. VER. NEDEKL. SCHEEPV. MIJ. HOLL AND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, uitreis, pass. 27 Febr. Gibraltar. HOLLAND-A,FRIKA LIUN RANDFONTEIN, '28 Febr. van Amst. naar Hamburg, DIVERSE SCHEPEN OOSTZEE, sleepboot, R'dam naar Oran, pass. 28 Febr. Gibraltar. AMSTEL, Libreville naar R'dam, pass. 27 Febr. Finisterre. BERKEL, 28 Febr. van Dakar naar Bordeaux. DELFSHAVEN, 26 Febr. van Antwerpen te Montevideo. DUIVENDRECHHT, 28 Febr. van Avonm'outh naar Thameshaven. FRIESLAND, 27 Febr. van Kopenhagen naar de Tyne. HOOGLAND, 27 Febr. van Hamburg n. Stettin. KATENDRECHT, Curacao naar Hamburg, pass. 27 Febr. Wight en wordt 1 Mrt. te Hamburg verw. LOOSDRECHT, 4 Mrt. van Curacao te Liver pool verwacht. NIEUWLAND, 28 Febr. van Hamburg te Goolc. SCHIE, Dakar naar Duinkerken, pass. 28 Febr. Las Palmas. SCHOKLAND, 27 Febr. 4'an Delfzijl te Leith. ST. ANNALAND, 28 Febr. van Blyth op do Theems. TRITO, 28 Febr. van R'dam te Dublin. VEENKNB URGH28 Febr. van de Tees te Middlesbro. WICKENBURG, 27 Febl. van La Pallice naar, Rotterdam. ZONNEWIJK, 27 Febr. van R'dam te Kaapstad. ERINNA. Curacao naar Alexandrië, pass. 26 Febr. Gibraltar. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Mutatie Be Rechtbank te Zutfen heeft bij hare be schikking van 24 Februari 1938 in stede van mr, H. E. Beunke, advocaat en procureur te Zutfen, tot curator in het faillissement van B. van Gors- sel, expediteur, gewoond hetibende te Gorssel, doch thans vertrokken naar Heerenveen, be noemd mr. W. T. van der Ley te Heerenveen, Surséance van betaling: D.d. 25 Febr. 1938 werd aan Francois Henri Arnold Smits, wonende te Tilburg en aldaar han delende ten name J. Smits Zn., drukkerij. Elzenstraat 51. voorloopige surséance van be taling verleend, met benoemiag tot bewindvoer der van den heer H. van Opstal wonende te Til burg, Bosscheweg 444. Verhoor; in Raadkamer V. d. Arrondissements-Rechtbank in het Gerechts gebouw, aan het Sophiaplein te Breda op Vry- dag 22 April e.k., v.m. 11 tlur. De benoemde bewindvoerder zal wederleggen, overeenkomstig artikel 226 der Faillissementswct uiterlijk 6 AprU 1938, een beredeneerd verslag van zijne bevin dingen in deze ter Griffie van Voormelde Recht bank. Een ontwerp-accoord Is niet bij het ver zoekschrift gevoegd. Failliet verklaard: 24 Febr.: B. M. Morel, kleermaker, Den Haag, Fischerstraat 257. R.c. mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Cur. mr. P. W. Cteel, Den Haag. Th. A. M. Groenewegen, Birkel en Roden rijs, Rodenrijscheweg 215. R.c. nr. A. J. Paulus. Cur. mr. H. P. Bennewitz, Delft. W. H. Klijn Jr. Voorburg, Costeinde 1. R.c. mr. J. L. L. Wery. Cur. mr. J. Veijl, Den Haag. C. J. Nulle, Den: Haag, Abrkozenstraat 97, thans Stationsplein 16. R.c. j'hr. mr. C. J. v. d. Wyck. Cur. mr. J. H. C. Bekker, Den Haag. N.V. Mij. tot Exploitatie van steen- en an dere fabrieken v.h. J. E. M. van Eters te Koude kerk, Hoogewaard B 134. R.c. mr. W. G. F. Bor- gerhoff Mulder. Cur. mr. C. J. Goldsm'it, Leiden. 25 Febr.: Max Rosenblatt, hanielende onder den naam Hollandsche Breigoederïnfabriek Ba- rola, Roosendaal, gemeente Rqosendial en Nispen. Oranjeplein 5, wonende Boulevarc 156 aldaar. R.c. mr. A. Bisschop Boele. Cur. nr. H. A. M. Smits, Roosendaal. B. W. Dekker, koopman v.h. Kundert. Wes terstraat A 361, thans Roosendaal Spoorstraat 200. R.c. mr. A. Bisschop Boele. Cir. mr. J. F. van As, Steenbergen. Johannes van Wezel, caféhouder en win kelier, Steenbergen, Afgeslechten Dijt E 36. R.c. mr. A. Bisschop Boele. Cur. mr. H. D. J. Wolfens- berger, Tholen. Th. van Hout, Tilburg, Koestralt 104. R.c. m'r. A. Bisschop Boele. Cur. mr. dr. J. F. M. Eras, Tilburg. Wed. M. Govers van Lith, Dongen, Hoogen Ham 114. R.c. mr. A. Bisschop Boele. Cur, mr. P. L. J. Rassers, Breda. L. Bargeboer, schoenwinkelier, Groningen, Folkingestraat 25. R.c. jhr. mr. W. W. Felth, Cur. mr. M. v Dam-Rosenbaum, Groningen. H. J. v. d. Mark, kapper, Nieuweweg 1, Gro ningen. R.c. mr. H. W. J. Kloppenborg. Cur. mr. R. A. Vos, Groningen. G. Hakman, Rotterdam. Jaffadwarsstraat 12a. R.c. mr. J. Overwater. Cur. mr. G. J. Schol ten, Rotterdam. 28 Febr.: Sally Vromen, vertegenwoordiger, Amsterdam, Spinoziasthaat 27 U. R.c. mr. A. Maassen. Cur. mr. E. D. de Meester, Joh. Ver meerstraat 29, Amsterdam H. A. van Vliet, Airsterdam, Ruysdaelkade 203 I of Am'Stelkade 145 III of Scheldestr. 82. R.c. mr. A. Maassen. Cur, mr. D. Giltay Veth, Rokln 103, Amsterdam. In de week van 21 t.m. 26 Februari 1938 wer den in Nederland 62 failliSiementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebret aan actief: 22 Febr.: W. M. van der Mij, Zand'oort; 23 Febr.: Pieter Hamers, Rotterdam; 24 Feir,: C. Besselink, Doe- tlnchem; A. H. Doevelaar, laai te; Jean Momm en Anton Momm', beiden Wüielen (D.) beheerende vennooten van de vennoobchap onder firma J. Momm Zn., Kerkrade; Ï.V. de Ned. Verzeke ringsbank, Scheveningen; 25 Febr.: tjacofo de Kan. Rotterdam: N.V. Aanïemings Mij. v. h. Van der Zanden, Rotterdam. Kloersen voor stortingei op 1 Maart 1938 tegen, verplichtingen luideide in: Reichsmar—- k luken 72,31,. liresf9.39, peeta's £11.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2