Haarlem binnenkort zeehaven? ACCORDEON (Deridol BUICK- CHEVROLET Haarlem, 2 Maart royal W. ALPHEN AAR Het zilveren jubileum van ir. H. Kort en volledig N.V. AUTOGARAGE VAN LENT - WOENSDAG 2 MAART 1938 Zuid en Noord HAARL. BACHVEREENIGING Dirigent: Prof. Georg Szell. Solist: Benno Moiseiwitch AFSCHEID Zr. P. A. SCHOUTEN, Programma Radio-centrale Groot motorschip voor Argentinië bij Haarlemsche Scheepsbouw maatschappij te water gelaten OFFICIAL DEALER VOOR HEEMSTEDE - AERDENHOUT ZANDVOORT - BENNEBROEK HAARLEMMERMEER EN AALSMEER RAADHUISSTR. 53-65 - HEEMSTEDE TELEFOON 28810 Mededeelingen van wethouder v.d. Wall Haarlem als zeehaven STANDARD KRUISWEG 49 - HAARLEM HET ONGELUK OP DEN RIJKSSTRAATWEG MERIDOL verjongt de huidL I AGENDA Bioscopen 3 Maart Bioscopen BURGERLIJKE STAND Genootschap van den Stillen Omgang ALGEMEENE VERGADERING Toespraak Pastoor P. Roovers RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN WLWE SJAQIëL SCHOENEN SM IJS - D.ONX5EN STAD Een golf van leut en vreugde, die alle muize nissen voor eenigen tijd uit het hoofd spoelt, is in de afgeloopen drie dagen over het Zuiden van ons land gegaan. Wie de carnavalsfeesten daar meemaakte of ze aan de radio beluisterde, Werd zelf aangestoken door de sotternij en kreeg het innig verlangen mee te doen, niet niet bacchanalen of msenchonwaardig gedoe, maar met de kinderlijke blijheid, die ook den echten katholiek niet misstaat. Wat een verschil bestaat er in dat opzicht tusschen Zuid- en Noord-Nederland! Echte Vastenavondfeesten zijn hier onbekend en zelfs het woord Carnaval in feestaankondi- gingen schijnt taboe te zijn. Toch zijn de katholieken hier niet anders dan elders op de wereld. Want toen eenige jaren geleden de R.K. Ora torium vereeniging in alle eer en deugd Vasten avondfeesten organiseerde, was de aankondi ging alleen reeds voldoende om volle zalen te trekken, doch dit jaar had zij zelfs het woord Vastenavondfeest of feest op Vastenavond ver bieden en sprak zij alleen van „Voorjaarsfeest", Waarmede natuurlijk afstand werd gedaan van een massale belangstelling, zooals die kan wor den opgewekt door b.v. een wagen met eenige Vastenavondgekken door de stad te laten rijden. Het zijn dan ook geworden keurig verzorgde, Welgeslaagde, goed bezochte, vroolijke bals met veel dames in avondtoilet en heeren in smo king en rok. Maar dat is geen kleeding, waarin vastenavondjool wordt gepleegd. Het aantal ge- costumeerden was niet groot en wat er nog aan gecostumeerden was, haastte zich om zich na de prijsuitdeeling te verkleeden, teneinde maar zoo spoedig mogelijk den schijn van zich af te werpen anders te zijn dan andere Haarlem mers. Van masqué is geen moment sprake ge weest. En zoo is het in vrijwel alle vereenigin- gen. Zelfs de naar Haarlem getrokken Zuid- Nederlanders kunnen hier niet uit den plooi komen. Waar dat aan ligt? Het is niet met zeker heid te zeggen. Verschil in aard en karakter, zegt men. Doch het is niet waarschijnlijk, dat alléén de Moerdijk in staat is een zoo scherp verschil in landaard te doen ontstaan. Veeleer moet de oorzaak worden gezocht in de hier heerschende streng calvinistische opvattingen. Wat dat betreft is de emancipatie van de ka tholieken nog niet ver gevorderd en ook de katholieken uit het Zuiden, die zich hier vesti gen, ondergaan er den invloed van. Wij behoeven er zeker niet om te treuren, dat er in Haarlem geen dolle vastenavondfeesten Worden georganiseerd, want bij alle onschuldig Vermaak houden zij toch ook het gevaar van Verwording in, vooral wanneer de leiding in te slappe handen komt. Maar er is zeker ook geen reden om ons beter te wanen dan de Zuid- Nederlanders, die wél hun vastenavondfeesten hebben, gesanctionneerd nog wel door de stede lijke autoriteiten, die aan de feesten min of meer officieel deelnemen door een der wet houders of den burgemeester het woord te doen Voeren. Voor dit, het zesde „Bach"-concert was van zelfsprekend meer dan gewone belangstelling. Het Residentieorkest stond namelijk onder lei- hing van Prof. Szell, die plotseling de uitverko ren dirigent van de orkestleden is geworden. Men heeft één dezer dagen kunnen lezen, dat het orkest, blijkbaar het langdurige gastdirigen- tenstelsel moede, zich zelf in de kwestie heeft gemengd en als zijn meening heeft te kennen gegeven, dat, nu de beste, meest geschikte Hol- 'andsche dirigent: Eduard van Beinum niet meer disponibel is, de eenige oplossing slechts kan Zijnde benoeming van 'n buitenlandsch dirigent en wel omdat tegenover de concerten van Prof. Mengelberg met zijn orkest in Den Haag iets moet worden gesteld van minstens even groote Waarde, wil het Residentie-orkest bij gebrek aan belangstelling niet ten gronde gaan. Plotseling hebben orkestleden hun meening Wereldkundig gemaakt, echter schijnt alles toch terdege overwogen te zijn. Reeds meerdere ma len leidde Szell het orkest en dientengevolge hebben de heeren voldoende gelegenheid gehad met hem als kunstenaar en mensch kennis te maken. De keuze, zoowel onder de binnen- als buitenlandsche dirigenten was groot genoeg en We kunnen ons, het optreden van al de „gasten" gevolgd hebbende (kunstenaars als Toscanini laten we natuurlijk buiten beschouwing), dat men gaarne Szell benoemd zou zien. Hiermede bedoelen wij niet, dat we van zijn Pvaestaties onverdeeld hebben genoten, doch het eindoordeel luidt toch: Prof. Georg Szell is een kundige, artistieke dirigent met veel vitaliteit en expansie-vermogen. Een dirigent, die de compo sitie door en door kent, (hij dirigeert bijna voort- hurend uit het hoofd), het orkest volkomen be- heerscht en zijn wil gemakkelijk kenbaar maakt. Dit was thans gemakkelijk te constateeren, 't best nog in teruggaande volgorde van het pro- 6'amma. De eerste Symphonie van Brahms, Waarmede werd geopend, klonk, vooral in het eerste deel, veelal te markant, te hoekig boven in, menigmaal te massaal en te donker van k]ank. Het ging te zwaarwichtig en Szell's druk, êroot gebaar vermoeide. Andante en Allegretto ^honken verademing, doch de finale ging ten B1°tte wederom strak en ondoorzichtig. Of het Szell inspanning kostte zijn opvat- lltlg kenbaar te maken, of dat het orkest zich diet geheel en al kon losmaken uit andere, ?Jeer traditioneele opvattingen, laten we in het midden. Zeker is het, dat er, ondanks de ®r°ote agogische vrijheden van den pianist, etl solist Benno Moiseiwitch, in het bes H molj.pianoconcert van Tschaikowsky meer en eter contact werd verkregen, dat in de daarna ®esPeelde Variaties over een eigen thema van den dirigent zelf een musiceeren van hoog ge halte was te constateeren. 1)6 Variaties, kort en krachtig van bouw, Prachtvol van klank, buitengewoon afwisselend ®n bewonderingswaardig van bewerking, wer- u op verrukkelijke wijze verklankt. Dat was e®h heerlijk, genotvol spel en Szell bereikte hier m'es met wel duidelijk, maar toch rustig ge- aar. Gezien en gehoord dit werk kunnen wij ds voorstellen, dat de orkestleden gaarne onder leiding spelen. Szell blijkt een reizend dirigent te zijn met drukke werkzaamheden, hij treedt in bijna al le werelddeelen op, na den Haag vertrekt hij naar Australië. Het zal dus te bezien staan, of hij een eventueele benoeming zal aanvaar den. Maar er kan nog een bezwaar zijn. De meeste reizende dirigenten beschikken over een beknopt repertoire, veel te beknopt voor een di rigent met vast orkest. Laten we echter afwachten wat hij in de vol gende concerten brengt, bijzonder of hij mo derne, niet het minst Fransche kunst uitvoert. Solist Moiseiwitch toonde zich een geweldig technisch pianist. De dynamiek verkreeg bij hem de sterkste contrasten zoo streelt hij en zoo beukt hij den vleugel, 't tempo voerde hij soms geweldig op het lichte passagewerk van de houtblazers in de Finale kon niet tot zijn recht komen maar Moiseiwitch is een solist van den ouden stempel: een solist, die schittert en overbluft. Voor Szell ten slotte veel applaus, voor Moisei witch langdurige, bijna luidruchtige bijvalsbe tuigingen. O. K. Maandagavond heeft Zr. Schouten van het St. Elisabeths Gasthuis afscheid genomen van haar werk, dat zij gedurende veertien jaren heeft verricht. Zij was n.l. Zuster bij de Haar- lemsche Vereeniging „Maatschappelijke Zorg voor Zieken" bij het St. Elisabeths Gasthuis en had als zoodanig de taak om de noodige maat regelen te nemen voor de vele verpleegden in genoemd Gasthuis om hun teruggang naar de maatschappij en hun werk weer mogelijk te ma ken. Ontzaglijk Veel heeft zij in die functie voor vele maatschappelijke hulpbehoevenden gedaan. Vele vrienden en collega's maatschappelijke werksters hadden zich in haar huis verzameld om afscheid van deze nobele en belangrijke fi guur in het maatschappelijke leven te nemen. Daar waren o.a. haar collega's aan het Dia- conessenhuis Zr. Merison en Zr. Bierens de Haan en mej. Beune van de Maria-Stichting, een tweetal Zusters van de T.B.C.-bestrijding, de directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon en Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst, de Commissaris van Politie, de Se cretaris van den Armenraad en tal van maat schappelijke werksters meer. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heeren De Haas van Dorsser, Smit, Barbas en Tenckinck, die allen in warme be woordingen hulde brachten voor de wijze, waar op de scheidende haar taak gedurende zooveel jaren had volbracht en voor de meest aan gename, prettige en voortvarende wijze, waarop zij met de verschillende diensten en instellingen heeft samengewerkt. Namens collega's en sprekers en tal van anderen werd Zr. Schouten, die onder den in druk van het oogenblik was, een stoffelijke her innering aangeboden, ter herinnering aan en uit waardeering voor de aangename samenwer king, hetwelk vergezeld ging van een album met de namen van de gevers en een oorkonde, die artistiek, zeer smaakvol en zeer toepasse lijk was gecalligrafeerd door den heer Joh. Vis ser. Donderdag 3 Maart Programma 1: Hilversum 1. Programma 2: Hilversum 2. Programma 3: Keulen 8.00, Parijs Radio 10.35, Radio PTT Nord 12.05, Parijs Radio 12.20, Ned. Brussel 1.20, Keulen 1.35, Radio PTT Nord 2.20, Parijs Radio 3.05, Droitwich 3.35, Radio PTT Nord 5.05, Ned. Brussel 5.20, Radio' PTT Nord 5.50, Parijs Radio 6.20, Motala of Diversen 7.20, Pauze 8.15. Ned. Brussel 8.20, Danmarks Radio of Diversen 11.20. Programma 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 9.20, London Regional 10.35, pauze 1.15. Droit wich 1.20, London Regional 2.20, Droitwich 5.20. Programma 5: 8.00 tot 7.00 Diversen, 7.00 Ei gen gramofoonplatenconcert1. Posthoorn Ga- iopp, 2. Als je voor een dubbeltje geb. bent, 3. Please, believe me, 4. Bolero v. Ravell, 5. Flowe ry Path, 6. Melody from the Sky, 7. In the little white church, 8. Ne dis pas toujours, 9. The boulevard of broken dreams, 10. Oome Piet, 11. Night in the dessert, 12. Poor little Angeline, 13. That's why I need you tonight, 14. Robins and roses, 15. Quand tu seras dans mes bras, 16. Old Panam Marsch. Van 8.00 tot 12.00 Di versen. Gistermiddag is bij de Haarlemsche Sche epsbouw Mij. te Haarlem een rivierboot te water gelaten, gebouwd voor „Argentine S tates of Bovril Ltd." en bestemd om dienst te doen tusschen Buenos-Air es en St. Helene (Rio Plata, Argentinië)De afmetin gen van het schip zijn: 34 meter lang, 7.30meter breed en een holte van 3.20 meter Bij de Haarlemsche Scheepsbouwmaat schappij is gisterenmiddag met goed gevolg te water gelaten een in opdracht van het Engelsche Bovril-concern gebouwd motor schip, bestemd voor het vervoer van be vroren vleesch in Argentinië. Het schip heeft een lengte van 146,6 voet, is 23,11 voet breed en heeft over de heele lengte een vriesruim met 'n inhoud van 12000 kubieke voet onder de vleeschdragers. Deze vriesinstal- latie is door de Haarlemsche Scheepsbouwmaat schappij zelf ontworpen en de vloer bestaat uit een onderlaag hout, een laag kurk en daarna weer een laag teakhout, tbrwijl de zijden en het dek eveneens zwaar zijn geïsoleerd. Het vaartuig heeft accommodatie voor vier passa giers en wordt voortgestuwd door twee Deutz Dieselmotoren, met een normaal vermogen van 150 P.K. elk, die het schip een' snelheid van 10% mijl zullen geven. De outillage is zeer modern met electrische laadlieren, electrische stuurmachine, electrisch ankerspil, enz. Het Bovril-concern heeft 600 mijl de Para- na-rivier op eigen slachterijen en het schip is bestemd om bevroren vleesch vandaar naar de koelhuizen te Buenos Aires te vervoeren. De opdracht voor Nederland kwam tot stand door bemiddeling van het maritiem kantoor W. H. Mellema te Amsterdam, hetwelk in opdracht van de Haarlemsche Scheepsbouwmaatschap pij tegen het einde van April voor het trans port naar Argentinië zal zorgen. Het schip zal op eigen kracht naar Buenos Aires varen. Het is voor het eerst sedert langen tijd, dat te Haarlem weer een voor het buitenland be stemd schip gebouwd wordt en het Haarlem sche gemeentebestuur gaf dan ook blijk van zijn belangstelling door de aanwezigheid van den wethouder van financiën en voor de be drijven, den heer E. van der Wall, den chef van de afdeeling Openbare Werken, den heer H. Meeusen, en den directeur der gemeente-ha venwerken, den heer A. van Driel, terwijl te vens bij de tewaterlating aanwezig waren de heer C. A. G. van der Boom, inspecteur van de scheepvaart, en de heer Walker, directeur der Bovril-fabrieken te Londen. Namens het gemeentebestuur van Haarlem sprak de heer van der Wall zijn vreugde er over uit, dat te Haarlem wederom een voor het buitenland bestemd schip van stapel liep, en hij sprak de hoop uit, dat dit een begin zou zijn van nog grootscher gebeurtenissen op dit gebied. Naar aanleiding hiervan hadden wij een onderhond met den heer van der Wall over de plannen der gemeente Haarlem om na te gaan welke mogelijkheden de stad bood als zeehaven voor kleine schepen. Het Haarlemsche gemeentebestuur blijkt op dit gebied zeer actief te zijn en ver schillende instanties zijn reeds bezig met een onderzoek, van welks resultaten bin nenkort rapporten verwacht kunnen wor den. Indien deze tot de positieve conclusies komen, welke men meent te mogen ver wachten, zullen door het gemeentebestuur terstond de noodige stappen gedaan en de vereischte werken uitgevoerd worden om nieuwe bronnen van welvaart voor Haar lem te openen. Niet alleen, dat een gemakkelijk door zee schepen te bereiken haven nieuw vertier voor Haarlem zou beteekenen, ook zou men er een herleving van de Haarlemsche me taalindustrie van mogen verwachten, zoo wel wat den bouw van nieuwe schepen als wat het vestigen van reparatie-inrichtingen voor kleinere schepen betreft. Haarlem heeft een groot aantal zeer bekwame metaalar beiders, waarvan helaas velen werkloos zijn. Wat de mogeiykheden om Haarlem van het Noordzeekanaal uit te bereiken betreft, meent men thans reeds met zekerheid te kunnen zegge*, dat schepen tot 2000 ton in het buiten-Spaarne zullen kunnen ko men. Het nieuwe zijkanaal C heeft een hef- brug, waar desnoods nog grootere schepen onderdoor kunnen, terwijl het kanaal naar Spaamdam een diepgang heeft van circa 5 meter. De sluizen bij Spaarndam zijn 100 meter lang, 5 meter diep en 12 meter breed en voorbij deze sluizen bevindt zich een wüde waterplas, de Mooie Hel, die, indien men tot overeenstemming zou kunnen ko men met Haarlemmerliede en mits voor zien van boeien en ducdalven, een zeer goede ligplaats kan bieden. Haarlem Interesseert echter in de eerste plaats de verdere doorvaart van de sluizen bij Spaarn dam naar het Noorder Buiten-Spaarne, waar de eigenlijke haven zou moeten komen. Reeds eenige jaren geleden heeft men daar een kade muur van verscheidene honderden meters leng te laten bouwen. Den langs dezen muur loo penden Spaarndammerweg heeft de gemeente van het rijk in beheer gekregen. Wanneer de plannen levensvatbaar blijken te zijn en rijk en provincie ook dit gedeelte van het Buiten- Spaarne de gemeente in beheer en onderhoud willen geven, zal het Haarlemsche gemeente bestuur niet aarzelen om de kade van de noo dige outillage als rails, kranen en loodsen te voorzien en om het vaarwater op het peil te houden, dat noodig is voor schepen van circa 2000 ton. Nabij deze haven zijn uitgebreide in dustrieterreinen beschikbaar. Bij de nog steeds voortgaande toeneming van de kustvaart met kleine motorschepen gelooft men in Haarlem, dat een deel van deze kust vaart gaarne gebruik van een Haarlemsche zeehaven zal maken, zonder dat daardoor an dere Nederlandsche havens noemenswaardig zullen worden geschaad. VAN HOOGSTE KLASSE. ALLEENVERTEGENWOORDIGER voor HAARLEM EN OMSTREKEN: De toestand van het meisje, dat gisteren middag op den Rijksstraatweg nabij de Raad huisstraat werd aangereden, van welke aanrij ding wij in ons ochtendblad melding maakten, is, hoewel niet levensgevaarlijk, toch hoogst ernstig. Zij bekwam een sleutelbeenfractuur, een hersenschudding en vermoedelijk nog een schedelbasisbreuk. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich bij de politie te melden. Twee foto's van het zilveren jubileum van ir. H. J. M. Bekkers, directeur der Koninklijke Fabriek ya.n Rijtuigen en Spoorwa gens J J Beynes. De blijde bloemrijke incomste van de familie en een overzicht tijdens de huldiging m de fraai montagehal Van 16 tot en met 26 Maart wordt in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling gehou den „Hoe teekent het kind in Indië?" B. en W. hebben ontheffing van de winkelsluitingswet voor de stands verleend. De afd. Haarlem van de Ned. Reisvereeni- ging voor Katholieken heeft weer een reeks diverse interessante excursies uitgeschreven: Zondag 6 Maart naar het Teylermuseum, Zon dag 20 Maart bezoek aan het openbaar slacht huis, een week later een wandeling tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee, o.a. over het be dreigde lan<!goed „Tusschenwijk". Maar be halve excursies worden ook lezingen georgani seerd. Op 7 Maart over de Roomsche Rels- reunie 1938, op 15 Maart over Canada en de Oostelijke Vereenigde Staten. Aan de Modevakschool Koningstraat 30 zijn geslaagd voor coupeuse de dames A. Kok, A. v. d Ploeg, en voor costumière de jongedames Tr. Mes, Th. Mes, H. Heemskerk, M. Remme en I. Eastiaenen. De uitslag van de door architect B. Ooms ge houden aanbesteding van een dubbel woonhuis aan de Litslaan te Santpoort, is, naar men ons mededeelt, niet geheel juist gemeld in ons blad onder deze rubriek. (Deze uitslag werd ons toe gezonden). De juiste uitslag moet, volgens on zen berichtgever, als volgt luiden: J. Hartman, Bloemendaal, 7560, J. Verheus, Haarlem, 7600, P. v. Geldrop, Haarlemmerliede 7645, H. v. d. Aardweg en Zn., Haarlemmerliede, 7697, Gebr. v. Emmerik, Haarlem, 7699, J. Kunst. Haarlem, ƒ7920. Aan den heer J. v. d. Meer Pzn. te Aalsmeer is eervol ontslag verleend als bestuurslid van de Landbouwcrisisorganisatie voor Noordhol land. In zijn plaats is benoemd de heer J. P. Nijssen te Santpoort. Bii beschikking van den minister van Finan ciën is de inspecteur der directe belastingen, enz. M. G. de Boer, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Am sterdam, verplaatst naar Haarlem en toege voegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. Morgenavond houdt het Genootschap van den Stillen Omgang te Haarlem een algemeene ledenvergadering des avonds om half 9 in het gebouw St. Bavo, waarop o.a. de jaarverslagen zullen worden behandeld en bestuursverkiezing op de agenda staat. Pastoor Roovers, de Gees telijk Adviseur, houdt een toespraak. Voor de afd. Haarlem van de Alliance fran- Qaise houdt prof. R. Blanchard Woènsdagavond 9 Maart des avonds om half 9 in het restaurant De Kroon een lezing over „Des origines de la population frangaise." In het gebouw van de R.K. Leeszaal en Bi bliotheek houdt Dr. J. F. M. Sterck Donder dagavond 10 Maart om kwart over 8 een le zing over „De Stede en het mirakel van Am sterdam." Uitgaande van de afd. Haarlem en omstre ken van den Algemeenen Bond van Fotohan delaren houdt de heer Dick Boer, redacteur van het fototijdschrift „Focus", een lezing over Panchromatische films. Voor amateurs zal dit ongetwijfeld ook zeer interessant zijn. Vooral als ze niet vertrouwd zijn, zooals me nigmaal voorkomt, met de verschillende be langrijke aanduidingen op de films en nog minder die naar waarde weten te schatten, Men zie de aankondiging in dit blad. In de etalage van den horlogewinkel van den heer C. ten Boom is een merkwaardig horloge, genaamd Lindbergh-horloge, te zien, dat ver vaardigd te op aanwijzing van den bekenden aviateur Lindbergh. Dinsdagavond werd, de traditie getrouw, het jaarfeest van de afd. Haarlem van den Lotisico- bond in de groote zal van den H. K. B. gevierd. De heer C. C. Romijn heeft een kort openings woord gesproken, waarna verschillende artisten: Daan Hooykaas als conferencier, The Cavellis, de dansende harmonicavirtuozen, Mr. Faceur, de buikspreker en de drie Hollandsche clowns uitbundige vroolijkheid verwekten en dan ook zeer veel succes hadden. De aanwezigen hebben zich opperbest geamuseerd. In de pauze werden versnaperingen en siga ren uitgedeeld en na afloop is een verloting ge houden. The Cam will's Boys hebben voor pit tige muziek gezorgd. Dinsdag hield de Verbandscommissie Nazorg een druk bezochte vergadering in het gebouw der Haarlemsche Werkinrichting. De voorzitter, de heer W. P. J. Overmeer, deel de mede, dat mevrouw J. Baronesse de Vos van Steenwijkvan Royen het beschermvrouwe schap van Nazorg welwillend heeft aanvaard. Nu ook de Armenraad in de commissie verte genwoordigd is bestaat ze uit leden van 24 in stellingen, welke direct of indirect met het Na- zorgwerk in aanraking komen. Het jaarverslag en de rekening en verantwoording over 1937 wer den goedgekeurd, waarna de aftredende be stuursleden de heeren Hylkema en van Os bü acclamatie werden herbenoemd. Dr. W. B. Smit hield een voordracht over: „De werkwijze van den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst te Haarlem". Met groote belangstelling werd naar deze deskundige uiteenzetting geluisterd. In verband met een excursie naar de school en internaten voor psychopathen te Rotterdam zette de secretaris het doel en streven van de A. H. Franckeschool uiteen. De Kantoorboekhandel en Handelsdrukkerij van den heer O. Th. Dantuma in de Zijlstraat bestond 30 jaar en dit jubileum is feestelijk ge vierd onder groote belangstelling van vele zijden. Telegrammen, bloemstukken en persoonlijke fe licitaties toonden de achting en waardeering voor deze zaak. De heer Dantuma heeft op zijn beurt ook het personeel onthaald en des avonds is het jubileum nog in intiemen kring door fa milie en personeel gevierd. Geef uw huid eiken avond de Meridol - verjongings- kuur! Masseer het gezicht |j? gedurende eenige oogen- blikken met 'Meridol-vet- crème I|Reeds no enkele dagen is/f resultaat zicht- baür. Ruwheid, schraal- heid, kloofies'.in^de huid verdwijnen! Bercherm j oVeYdag de huid met'eeh beschuttend laagje van Meridol-ddgcrême, dat U tegen ^weér en wind behoedt.' Uw huid vraagt om... DOOZEN VANAF 25 ct~ TUBEN'VANAFf30 c*. Gebouw St. Bavo Proza, 8 uur; Schaakclub, 8 uur; Esperanto, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur. Stadsschouwburg Haarlemsch Muziekinsti tuut, cello-recital, kwart over 8. Café-Rest. Brinkmann Kon. Ned. Ver. Onze Vloot, kwart over 8. Kennemerlyceum, Overveen Jaarvergade ring Josephine Butlervereeniging, 3 uur. Frans Halsmuseum Expositie 10 tot 5 uur. Teylermuseum Expositie 11 tot 4 uur. Toonzaal Boskamp, Overveen Expositie. Rembrandt-Theater „De spion der lanciers", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac 11 tot 5 uur; „Pygmalion" 7 en 9.15 uür. Frans Halstheater „De Burcht der stilte". 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Esperanto, 8 uur; Fed. Gr. en Fr. Handelaren, 8 uur; St. Marcus, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Kappers, 8 uur; St. Omgang, half 9. Raadhuis Overveen: Gemeenteraad Bloemen daal, 4 uur. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, half twee. Frans Halsmuseum: Expositie, 105 uur. Teyler-museum: Oranje-tentoonstelling, 11 4 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Toontaal Boskamp Overveen: Expositie Leka- voorwerpen. Rembrandt-theater: „Spion der lanciers", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur; „Pygmalion", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De Burcht der stilte", 2.30, 7 en 9.15 uur. Ondertrouwd 2 Mrt.: H. Stegeman en A. M. Bronkhorst; W. de Mes en A. M. T. Hogerhuis; J. H. Wijts en A. M. Scheffer; P. H. Paulsen en G. Th. M. van den Berg; G. Verhagen en H. B. Muller; G. P. Eysker en T. Mulder. Getrouwd 2 Mrt.: D. de Wit en H. Mooiman; K. Mandemaker en M. I. Minkley; H. J. van Overdijk en A. Th. M. Swinkels; H. J. van 't Hoff en H. J. Faber; P. de Haan en W. van der Weide; H. Weber en H. Wildeboer; J. de Visser en M. R. Gueissaz; J. H. Van Wyland en H. M. Willems; J. Bongertman en M. van Maasdam; A. D. van Maastricht en S. Wijnveld. Geboren: J. H. Cappenberg—van Cappellen, z.; M. d. D. Zaaijer—Rosales Craspo, d.; H. Noort— TE HAARLEM op DONDERDAG 3 MAART a.s. des avonds half negen in Gebouw „St. Bavo", Smede- straat 23. - Bezoekt in grooten getale deze vergadering. Geesteiyk Directeur Bedetocht naar de H. Stede te Amsterdam in den nacht van 19 op 20 Maart 1938. Leeuwenburgh, d.; C. H. Olijdam—Hageman, z.: W. M. A. van den Oosterkampvan der Veldt, d.; M. ArnoldiBas, z. R. van DiemenPostma, dochter. Overleden: C. H. AdamAkersloot, 57 jaar, Kleverlaan; H. Chr. ZwarterBorn, 52 jaar, Ha- zepaterslaan; G. M. Veenman—Vink, 40 jaar, Kamperlaan; H. Remmers, 72 jaar, Rijksstraat weg; J. van Es, 51 jaar, van Nesstraat. IJMUIDEN, 2 Maart Rijksvischafslag Versche visch: Tarbot 1.00 tot 0.56 per kg., tong I.00 tot 0.66 per kg., heilbot 0.82 tot 0.62 per kg., griet 25.tot 15.per 50 kg., groote schol 13.tot 9.50 per 50 kg., middel schol 16.tot II.per 50 kg., zetschol 26.tot 13.per 50 kg., kleinschol 19.tot 5.60 per 50 kg., bot 4.90 tot 1.10 per 50 kg., schar 11.tot 3.50 per 50 kg., tongschar 34.tot 16.per 50 kg., poon tjes 8.30 tot 7.50 per 50 kg., groote schelvisch 25.50 tot 15.— per 50 kg„ middel schelvisch 23.tot 18.per 50 kg., klein middel 17.50 tot 13.50 per 50 kg., kleine schelvisch 14.50 tot 9.per 50 kg., groote gul 7.tot 4.90 per 50 kg., kleine gul 8.50 tot 5.70 per 50 kg., wijting 9.50 tot 0.80 per 50 kg., kabeljauw 29.tot 10.50 per 125 kg., vleet 2.45 tot 0.70 per stuk, leng 2.20 tot 0.50 per stuk, koolvisch 0.60 tot 0.14 per stuk, rog 27.tot 6.50 per koop. IJMUIDEN, 2 Maart Trawlers: Clasina Luther 700 manden 3350.Gloria 430 manden 3200.Neptunus 120 manden f2250.Fla mingo 65 manden 1380.Aneta 300 manden 3100.Oostzee 50 manden 1530.De Hoop, 260 manden 2240.Libra 220 manden 1820. Kotters: E 458 770.—, E 322 310.—, E 503 650—, E 419 930.—, E 392 970.—. Loggers met versche visch: Sch. 107 890. RO 1 480.—, KW 4 930.—, KW 76 1760.—, KW 40 680.—, KW 27 210.—, KW 33 390—, KW 173 480.—, KW 124 540.—, KW 45 310.—, KW 23 500.— A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5