11 ■H OTTGERING 11561 SiaÉ Haarlem, 7 Maart Bezoekers van Den Hout fflsiww iMMi Kort en volledig MAANDAG 7 MAART 1938 Een historisch hotel STOOM EN stoppen VERVEN persen 9h mm Gemeenteraad burgerlijke stand De grootste rijkdom AGENDA Op een zonnigen Zondag in Hildebrand's tijd en nu wits ZONDAGMIDDAGCONCERT H.O.V. Soliste: Maria Struyckenv. d. Adel, sopraan Gevonden dieren en voorwerpen jggji m „PRO JUVENTUTE" T ooneeluitvoering GEMEENTELIJKE CENTRALE HAARLEM R.K. STAATSPARTIJ Stichting van een R.K. Politieke School 75-JARIGE BRAK ZIJN LINKERBEEN KEURING VAN TREKHONDEN EN HONDENKARREN MOTORRIJDER DUPE VAN ONVOORZICHTIGEN HOND W erkloozenzorg NIEUWE STOOMTRAWLER VAN DE V.E.M. Programma Radio-centrale Spelregelavond T.Y.B.B. Bioscopen 8 Maart Bioscopen STAD Met recht zijn wij trotsch op onzen Haarlemmerhout en met recht waren onze voorouders het op den hunne. De hunne, ja, want hoewel de plaats van het bpsch al de eeuwen door dezelfde is gebleven, zijn er zooveel veranderingen aangebracht door den mensch en door de natuur, dat De Hout van 1600 in nagenoeg niets lijkt op het wandelpark van 1938. Bekaken we de plattegronden uit de 18e eeuw, dan is het of iemand met een passer en eenliniaal is bezig geweest en beschouwen we een gravure uit het jaar 1800 dan ziet het bosch er uit als een ongerepte wildernis met PP den voorgrond een rijtuig, waaruit juist een 'h kant en zijde gekleede dame stapt met een belooverden hoepelrok en een harer handen aan een grooten eleganten stroohoed, versierd biet een keur van linnen en fluweelen bloe den in alle kleuren, omdat het toen mode was. Eenige jaren nadien verscheen de nu nog Populaire „Camera Obscura" van Hildebrand. Hij vertelt ons de dingen, zooals ze toen waren. Hij neemt ons een Zondag mee met zijn neef Hobertus Nurks naar het heerenlogement te genover de hertenbaan, waar nu Hotel „Den Hout" verrezen is. We zitten in den erker, juist zoo een als in het huidige hotel rechts van de serre, en we luisteren naar Hildebrand, die de voorbijgan gers becritiseert. Ze hebben verschillende wandeltijden, de Haarlemmers, die hun Zondag hun heelen Zondag, lezer in Den Hout plegen door te brengen. En ook vreemde vogelen, gemeenlijk Amsterdamsche families, komen op dezen Zon dag, dat wij met Hildebrand en zijn onuitstaan- baren neef achter hetzelfde tafeltje gezeten, een potteken bier drinken, naar de herten kij ken en de reeën, die met vlugge sprongen de baan doorkruisen. Om half twaalf komt de voorhoede der Haarlemmers. Kleine luider! met lange pandjes jassen en vrouwen, die één en dochters, die drie graden boven hun stand gekleed zijn. Zij braken slechts een kort wandelingetje, om in den middag thuis den Zondagschen maaltijd te gebruiken, maar de Amsterdammers sjou wen zwaarbeladen valiezen m,et klaargemaak te twaalfuurtjes, die, op grasperken gezeten, genuttigd worden is er wel oois iets nieuws onder de zon? Om half twee omtrent zijn het meer de deftige burgers, die zich in het bosch komen Verpoozen; de fabrikant met zijn, familie rijdt in open rijtuig voorbij en zwaait familiair met zijn rottinkje, er wandelen zusters met hun, in rok gekleede broers en zoowel de broers als de zusters hopen stillekens andere zusters met in rok gekleede broers tegen te komen, om dan gezamenlijk, doch anders gepaard, de wande ling voort te zetten. We zien jongedames „in 't bloote hoofd", die in fleurige costumes met gekleurde zijden schortjes het gezang der vo gelen gaan beluisteren. He groeeten bekenden, We zeggen den dokter iets over het mooie weer en de doktersvrouw iets over haar toilet met betrekking tot al het groen, dat zulk een goeden achtergrond vormt en vragen haar kin deren hoe zij de hertjes vonden. Dan verlaten wij ons gezellige hoekje, om er m,eer dan honderd jaar later terug te kee- ren. Laten we zeggen op een Zondag in Mei Van het jaar 1910. Het is nu Hotel „Den Hout", dat we betre den. Ons rijtuig wordt ondergebracht in de stallen, waar het nog net een plaatsje kan krijgen. Want er zijn velen met ons, die hun Zondag hier door willen brengen, om te luisteren naai de muziek, die zoowel vanuit de muziektent Van de sociëteit „Trouw moet blijken" het tegenwoordige Dreefzicht als uit de mu ziektent voor den hertenkamp klinkt. Zoo nu en dan steunt het stoomtrammetje naar Lei den voorbij en wij peinzen erover hoe warm de stoker het wel moet hebben in de zwoele hitte Van dezen zomerdag1. Links van ons luncht een Duitsche gravin, die hier voor eenigen tijd haar intrek heeft ge nomen en aan het tafeltje in den hoek doet een gepensionneerde Indische majoor den Hol- landschen maaltijd eer aan. We zien moeders met kinderwagens platte bakjes op fantastische hooge wielen en kindermeisjes met militairen aan hun linker en een mandje brood en een vergeten jongetje aan hun rechterarm. Als we weer terugkomen met de herinnering aan dien gezelligen voor-oorlogschen Zondag hi onze gedachten, is 'het 1937. We drinken even een kopje thee in de serre en genieten vluchtig zooals we zoovele din gen vluchtig genieten van het mooie uit zicht en bekijken het drukke autoverkeer op de Ponteinlaan, waar eerlang in het midden goudvisschen in een vijver zwommen en een fontein kristalletjes tooverde in het zonlicht. Hier, midden op dien breeden weg, kan geen Hildebrandmonument worden opgericht. Wh tnoeten bekennen, dat het gekozen terrein daartoe beter geschikt is. We loopen langs den erker, waar meer dan een eeuw geleden Hildebrand zicft geneerde voor de opmerkingen van zijn neef én waar hu leeren gemakkelijke fauteuils tot een zitje hooden. We wandelen door de hal met haar groote hoeveelheid antiek, die de Engelsche toeristen in verrukking brengt. We wandelen door de eetzaal, waar minister Snowden en de burge meester van Albury, u weet wel, dat plaatsje, dat beroemd geworden is door de Melbourne- race, het plaatsje, waar de Uiver een noodlan ding maakte, hun eminente magen vulden; door de serre, die zich heeft mogen verheugen in het bezoek van onzen minister-president dr. Colijn en die door vele grooten der aarde werd betreden; door den rooksalon, waar Indische Vorsten, Engelsche Lords en Amerikaansche milllonnairs in aangenamen kout hun zoutjes nuttigden; door een smaakvol ingerichte, in tieme vergaderzaal; langs zilveren champagne- koelers, langs de keuken en langs het buffet. Met de lift gaan we naar boven en betreden het vertrek, dat den leider van het Ameri kaansche contingent padvinders tijdens de «Jamboree tot slaapvertrek heeft gediend. We slaan de balcondeuren open en piotsloos «taan we weer midden in Den Hout. Den Hout, die al meer dan 100 jaar lang dit hotel om ringt en dat nog langer zou gedaan hebben als het hotel eerder opgericht was. Een historische plek in het midden van on zen Haarlemmer Hout. In het bekende Alpenhotel van madame Ri- potot hangen ingelijste handteekeningen van alle beroemdheden, die haar huis bezochten. En de toeristen staan er in eerbiedig gepein zen voor en vertellen, thuisgekomen, hun ken nissen van de gouden lijsten. Wij kunnen madame Ripotot links laten lig gen, wij hebben dichter bij huis een hotel, welks tapijten door beroemdheden werd betre den. In de schaduw van boomen, die de eeuwen overleefden, temidden van het groen van on zen onvolprezen Hout, waar zelfs in onze ver- mechaniseerde dagen nog eekhoorntjes en her ten leven, waar het goed is te toeven, des ochtends als de zon hier en daar de blaadjes goud kleurt zoowel als des avonds, wanneer de zwarte silhouetten der boomen de myste rieuze duisternis van het struikgewas zoo sterk contrasteeren met het romantische zil ver van de maan, zoowel in den somber-kale doode natuur van den winter als in den he laas te korten zomer. De bezoekers in Hildebrand's tijd en de be zoekers van nu, ze verschillen in alles, alleen niet in waardeering voor ons bosch, dat tien tallen generaties zag groeien van brood-aan- de-hertjes-gevende-menschjes tot musschen- voerende-griViaards, die het niet meer zonder wandelstok kunnen van jonge natuurvrien den tot onverschillige geldverzamelaars. Hoe denken de boomen in dit bosch over ons, menschen? «MMS Prachtig voorjaarsweer en een voetbalgebeu- ren van beteekenis in de bloemenstad waren ongetwijfeld de oorzaken dat de Gemeentelijke Concertzaal minder goed bezet was dan anders op dit Zondagmiddagconcert. We misten zelfs enkele orkestleden der eerste partijen, en of het hierdoor kwam weten we niet, maar op sommige momenten was er nogal eens een nei ging tot onzuiver intoneeren en ongelijk rhyth- meeren. Overigens werd het een door Marinus Adam goed geleid concert. We hoorden van het orkest achtereenvolgens het Concerto Gros- so in D. gr. t. van Handel met de heeren Byvanck, Mulder en Hart Nibbrig als solisten, de derde Ouverture Leonore van Beethoven, en Schubert's Unvollendete, waarmee de uitvoering werd besloten. Dit alles werd met veel succes bij de toehoorders tot klinken gebracht, en, afgezien van de bovengenoemde kleine onge lijkheden en minder zuivere intonatie in de hout- en koperblazers, inderdaad verdienstelijk. De leege zaal was overigens weinig bevorderlijk voor een goede acoustiek. Mevrouw Maria Struycken—van den Adel verving de wegens ziekte niet verschenen soliste Ankie van Wickevoort Crommelin. En zij deed dit we maakten al eens eerder kennis met haar welluidend en warm geluid met zeer veel verdienste. Ze zong in plaats van de beide aangekondigde ïtaliaansche aria's van Scarlatti en Buononcini, de bekende aria „II re pastore" van Mozart, en na de pauze 't op 't programma vermelde Schubert-werk „Der Hirt auf dem Felsen". Het zooals gezegd warm getimbreerde, sympathiek aansprekende geluid kan evenwel nog aan kracht winnen, vooral in lagere lig ging, terwijl het flakkeren nog niet geheel is weggewerkt, zoodat de stem nog niet geheel „staat" zooals dat heet. Maar de intelligentie en de gratie waarmede beide bekende werken werden voorgedragen deden de bovengenoem de kleine onvolkomenheden gaarne over het hoofd zien. De zangeres had een hartelijk ap plaus in ontvangst te nemen benevens een tuil witte seringen, beide zeer wel verdiend. Het orkest begeleidde strijk-, blaas- en slag vaardig en de klarinettist Strikkers blies de fraaie obligaat-solo in het werk van Schubert mooi van klank en gevoelig van voordracht, zoodat ook hem een deel van het applaus wel toekwam. Het volgende Zondagmiddagconcert valt op den 13en Maart. Moge het bezoek dan weer normaal zijn. J. S. Inlichtingen aan het bureau van politie, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: handschoenen en ceintuurs, Hedenmiddag is door prof. Muller uit Zeist de bronzen plaquette van prof. dr. F. A. Vening Meinesz officieel over gedragen aan den directeur van het Geografisch Instituut aan de Drift te Utrecht, den heer prof. Oestereich Politiebureau, Smedestraat; kasboekje, Plan- tinga, Middenweg 3; dopje van vulpotlood, L. J. van Hengstum, KI. Heiligland ölrood; ruig harige hond, Bourgonje, Padangstraat 12; hon denpenning, A. Pool. Aelbertsbergstraat 70; muts, Van Rijn, Westergracht 43rood; idem, A. van Roon, Westerstraat 43; buitenl. munten, J. Hartendorp, Wagenweg 27; muts, Bureau van Politie, Smedestraat; medaille, J. W. Ber- telbach, Jac. van Lenneplaan 10; portemonnaie m. inh., F. A. van Zandvoort, Gr. Houtstr. 116; pak met naaiwerk, L. de Boer, Lootsstraat 3; pakje met damesgoed, Klinker, Spaarnwouder- straat 44; rijwielbel.merk, Kooien, Meidoorn plein 5; idem, Mets, Marsstraat 59; idem, P. J. Marchant, A. L. Dyserinckstraat 20; kinder schoen, Bureau van Politie; snelbinders, C. Bos man, Gierstraat 85; zakdoek met geld, J. Schreuder, KI. Houtstraat 96; aardappelenzak, M. J. Matho, Van 't Hoffstraat 322. Dezer dagen werden door de vereeniging Pro Juventute" te Haarlem de noodige stap pen ondernomen om te komen tot het geven van een meer vasteren vorm aan het bestaan de werk der vereeniging in de gemeente Velsen, door aldaar een commissie in het leven te roe pen, speciaal voor de bevolkingscentra in Vel sen en IJmuiden. Reeds werd een dergelijke commissie in de Zaanstreek ingesteld, terwijl dit eveneens in Beverwijk, Lisse en Hillegom staat te gebeuren. Dergelijke commissies zullen den naam dra gen van „Commissie van de Vereeniging „Pro Juventute" Arrondissement Haarlem te volgt de plaatsnaam. Aanleiding hiertoe is geweest, dat het bij den grooten bevolkingsaanwas in deze woon- en werkcentra juister is gebleken in het belang van het werk der vereeniging, tot eenige decen tralisatie over te gaan, wat enkele onderdeelen van den arbeid betreft. Het ligt in de bedoeling der vereeniging, dat ouders en opvoeders b.v. zich in moeilijke ge vallen tot een centraal adres in hun gemeente zullen kunnen wenden. Daar komt bij, dat de Vereeniging „Pro Ju ventute" voldoende bekend is, maar dat geble ken is, dat velen niet weten dat deze vereeni ging in allerlei gevallen klaar staat om öf direct hulp te bieden, öf den juisten weg aan te geven. De groote uitbreiding van het werk door de vermeerdering van de gevallen van misdadig heid en baldadigheid onder de jeugd heeft er eveneens toe geleid, deze commissies op te richten. Binnenkort verwacht de vereeniging de adres sen te kunnen mededeelen in de verschillende gemeenten, waar men zich met vertrouwen om raad of bijstand kan wenden. Zooals bekend, wordt het werk gratis ver richt en kan op stilzwijgendheid gerekend wor den. Door tijdig maatregelen te nemen, wordt dik wijls erger voorkomen. Dit werk geschiedt alleen in het belang van het gezin en van de betref fende kinderen. Geregeld komen de assistenten der vereeni ging in de verschillende gemeenten, zoodat hierdoor het contract met het bestuur der Ver eeniging in Haarlem verzekerd is. Ten bate van Pro Juventute wordt Vrijdag 18 Maart in den Stadsschouwburg te Haarlem „La dy Windermere's waaier" van Oscar Wilde op gevoerd. Dit stuk heeft bij zijn opvoering te Hilver sum een uitbundig succes geoogst. De opvoering stond onder de bekwame leiding van den regis seur, den heer Ru Mulder. Wij vertrouwen, dat ook het Haarlemsche pu bliek er prijs op zal stellen dit aardige stuk te gaan zien en hiermede tevens steun te verlee- nen aan het voortreffelijke werk van Pro Ju ventute. De plaatsbespreking geschiedt overeenkomstig het verkregen rangnummer en wordt geregeld door den heer S. de Clercq, Dreef 32, bij wien nog plaatsen verkrijgbaar zijn. Bij de voorstelling wordt behalve programma's niets te koop aangeboden. Het bestuur van de Gemeentelijke Centrale Haarlem der R. K. Staatspartij heeft op zijn 6 Maart j.l. gehouden vergadering o.m. in be ginsel besloten tot het oprichten van een poli tieke' school. De voorzitter, de heer dr. Th. Koot, verkreeg opdracht zich met het Partij Bureau te verstaan, en een en ander nader te bespreken betreffende de voorbereiding en het verkrijgen van een logisch verband tusschen deze te stichten school, de jongensafdeeling, de kernen, de propagandaclubs etc. te bevorderen. Indien mogelijk, zou men gaarne in het a.s. najaar met de voorbereiding gereed zijn. Gisterenmiddag te ongeveer 2 uur fietsten twee mannen naast elkaar door de Generaal Cronjéstraat. Op een gegeven moment kwa men de fietsen met elkaar in aanraking, waar door een van hen van zijn rijwiel sprong. Een achter hen rijdende 75-jarige kwam met de fietsen in botsing, viel, en brak zijn linker bovenbeen. De Ongevallen Dienst en een dokter verleen den de eerste hulp. Per ziekenauto werd de man naar het St. Elisabethgasthuis overge bracht. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen onder de aandacht van belanghebben den, dat de algemeene keuring van trekhonden en hondenkarren dit jaar zal worden gehouden in het tijdvak van 21 tot en met 23 Maart en wel in de vroegere Brandweergarage aan de Lange Wijngaardstraat. Houders worden bij deze opgeroepen om op de aangeduide plaats en in het genoemd tijdvak ter Keuring te verschijnen met honden, karren en tuig. Aan de ingeschreven houders zal voorts een persoonlijke kennisgeving worden uitgereikt, vermeldende dag en uur, waarop zij hun trek honden met de kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdier worden ge bruikt, en het tuig aan de keuring of her keuring moeten onderwerpen. Het is verboden een hond als trekhond en een voertuig als hondenkar te gebruiken of te doen gebruiken, tenzij de hond en de kar door of vanwege den houder zijn onderworpen aan een laatstelijk uitgeschreven keuring of her keuring en daarbij voor gebruik onderscheiden lijk als trekhond en hondenkar geschikt zün verklaard. Gisterenmorgen om 11 uur gebeurde op de Amsterdamschevaart, nabij Haarlem, een ern stig ongeluk, dat te wijten is aan de onvoor zichtigheid van een hond, die plotseling den weg overstak. Een Haagsche motorbestuurder reed den hond aan, kwam door den schok te vallen en bleef bewusteloos liggen. Een juist passee- rende dokter en de Ongevallen Dienst verleen den de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem werd vervoerd. Volgens den dokter bestaat er geen direct levensgevaar. Onze stad in lana vervloaen tijden: het Houtplein met de groote Houtpoort op den achtergrond In de hedenmiddag gehouden vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad beantwoord de wethouder van LIEMT (R.K.) de sprekers die over het hoofdstuk „Werkloozenzorg" Donderdag het woord voerden. Spr. verklaarde, dat alles gedaan wordt, om zooveel mogelijk te bereiken. De samenwerking tusschen de wethouders van Sociale Zaken der zeven groote gemeenten is uitstekend en geeft belangrijke resultaten. De heer PEPER (Comm.) diende twee mo ties in inzake de verhooging der steunnormen en der loonen in de werkverschaffing. De wet houder wees op de verbeteringen, die speciaal voor de grootere gezinnen toegestaan zijn. Er is veel administratieve rompslomp verbonden aan de hoogere norm, in andere steden be gint men ook pas de volgende week. Het tweede deel der motie dient ingetrokken te worden, daar ze niet in het belang der werk- loozen is. Denkt de heer Peper er anders over, dan is ze ingediend uit politiek-propagandisti- sche overwegingen. De gemeente ziet met leede oogen het af schuiven van gesteunden naar Armenzorg; waar eenigszins mogelijk verzet zij zich. Het is in Haarlem zeer moeilijk om objecten te vinden voor jeugdige werkloozen. Men moet geen werk van de ouderen afnemen, B. en JV. zijn echter paraat. De heer KLEIN SCHIPHORST: Die jeug digen zijn onderhand oud geworden! Wethouder van LIEMT wees op het blijvende vraagstuk. Ieder jaar komt er weer een nieu we lichting. Het college wacht op goede ad viezen, maar die ontvangt het sporadisch. Ten aanzien van den trek van werkloozen naar de groote steden bestaat er ook een contact met de andere gemeentebesturen. Daarvan zijn al goede resultaten geboekt. Wanneer iemand van lossen dienst in vasten dienst overgaat, grij pen B. en W. de gelegenheid aan. Voorzich tigheid is echter geboden, daar er toch wel eens betere tijden zullen komen. Wanneer een arbeider ook maar een dag „baasje" is geweest valt hij buiten steun, totdat hij minstens der tien weken in het vrije bedrijf heeft gewerkt. Er glipt er wel eens een tusschen door, omdat de gevallen zich met tientallen voordoen. B. en W. danken de vakbesturen voor de prettige wijze van samenwerken, waardoor ontzettend veel werk voorkomen wordt. De heer PEPER (Comm.) bleef alleen bij zijn motie betreffende algeheele verhooging van de basis der steunnormen. Zij werd verworpen met 314 stemmen. Wethouder REINALDA (S. D.) beantwoordde nog een vraag van den heer Peper over nalatig heden in het St. Elisabeth-gasthuis. Spr. heeft de namen van de patiënten, waar het over gaat, aan den heer Peper gevraagd, maar hij heeft ze niet willen noemen. Het zouden zeer recente feiten zijn. De wethouder, wilde vastleggen, dat het den heer Peper om sensatie te doen was. De heer PEPER hield daarna nog een breed voerig betoog zonder iets te zeggen, waarna het hoofdstuk werd goedgekeurd. De vergadering duurt voort. Zondagmorgen heerschte er op den kop van de visschershaven te IJmuiden, mede tengevol ge van het zeer mooie weer, een ongewone drukte. Reeds Zaterdag was bekend, dat de nieuwe stoomtrawler „Haarlem" IJmuiden 9 van de Maatschappij V.E.M. in de haven van IJmuiden zou arriveeren. Schipper L. Blok was in het be gin van de week met eenige opvarenden naar Engeland vertrokken om de „Haarlem" naar IJmuiden te brengen. Na een geslaagden proef tocht j.l. Zaterdag gehouden op de Humber, werd het schip door de directie overgenomen en onder commando van schipper Blok voer het schip dat geheel gepavoiseerd was Zondagmor gen te half elf de pieren van Ijmuiden binnen. De „Haarlem" blijft nu nog eenige dagen aan den wal liggen om de uitrusting aan boord te nemen, waarna het schip in den loop van de week onder leiding van schipper L. Blok zijn eerste reis op de visscherij zal aanvangen. Dinsdag 8 Maart Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum 1. Programma 3: Keulen 8.00; Parijs Radio 9.20; Keulen 9.50; Parijs Radio 10.35; London Regio nal 11.05; Parijs Radio 11.50; Radio P.T.T. Nord 12.05; Parijs Radio 12.20; Ned. Brussel 1.20; Ra dio PTT Nord 2.20, Parijs Radio 3.05, Keulen 3.20; Parijs Radio 4.20; Keulen 4.50; Ned. Brus sel 5.20; Keulen 6.30; Fransch Brussel 7.10; Ned. Brussel 7.20; London Regional 7.50; Bari 8.20. Programma 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 9.20, Droitwich 10.35, pauze 11.45, London Regional 11.50, Droitwich 12.50, London Regional 2.20, Droitwich 4.50, Keulen 7.50, Droitwich 9.20, Keu len 9.40, Droitwich 10.20. Programma 5: Van 8.00 tot 7.00 Diversen; 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: dansmuziek: 1. The London Fire Brigade, 2. The Japanese Sand man, 3. Dill Pickles, 4. Harlem Hokum blues, 5. Don 't say ever leave me, 6. We just could'nt say goodbye, 7. El Monito, 8. Drummer goes to town, 9. Sweet music, 10. White flowers of the Islands, 11. A bedtime story, 12. One hour with you, 13. Goombay rumba drums, 14. Poema, 15. Listen tot the German Band, 16. We will always be sweatheart, 17. Ride, red, ride, 18. El gaucho. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. Door de scheidsrechterscommissie van den R.K. Haarlemschen Voetbalbond wordt op Dinsdag 8 Maart a.s. des avonds te 8 uur in de groote zaal van café-restaurant „Suisse", Rijksstraatweg, Haarlem-Noord, voor de leden van T.Y.B.B. een spelregellezing met lichtbeel den gehouden. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Geboren: 5 Maart J. M. Hfjma—Stroo Cloeck, z; 4 Maart H. M. WolfHerkner, z; E. M. de Cock—Sondotrp, d. Geboren: J. M. v. Bakel—Lamers, d„ J., J. de RooijJohannisse, z., A. Hills in 't Veld Mulder, z., H. OerlemansPrevost, d., L. C. Ne- derstigtv. Snippenburg, z., J. P. v. AalstVer vers, z., J. E. W. S. Suurlandv. Heerden, d„ E. J. F. S. BonfrerHinrichs, z., N. M. v. Oossanen v. Rijsbergen, 2 z., A. P. M. v. EsWeber, z., A. C. Hollanderv. d. Raadt z., L. v. Resteren —Zwiers, z. Overleden: 3 Maart J. Hessels, 44 j., Park straat; A. A. Erdtsieck—Franse, 75 j„ Kruis straat; 4 Maart F. J. Lunenburg, 72 j., Amp- zingstraat; E. van der DriftGrimbergen, 61 j., Bisschop Ottostraat; A. P. A. Köler—Broens, 83 j., Zijlweg; Jhr. de Marees van Swinderen, 81 j., Raamsingel. Overleden: W. M. v. Walen—v. Langelaar, 84 j., Marnixstraat; C. J. Raimond, 76 j., Hazepa- terslaan; J. Visser—Koopman, 88 j„ Saenredam- straat; F. Snel, 71 j„ Kamperlaan; A. J. Buijs, 23 j., Zuiderstraat; A. C. HeemskerkSonne- velt, 41 j. Turfmarkt; T. Keijzer, 45 j„ Paus Leo- straat; E. Zandvliet, 74 j., Spiegelstraat. is een goede gezondheid. Een effectief en goedkoop middel om Uw gezondheid en sterkte in den wintertijd te bewaren, is Noorsche medicinale levertraan. De Noorsche, door de Staat gecon troleerde medicinale levertraan geeft U nieuwe kracht en energie, bevordert de stof wisseling en behoedt teger infectieziekten. NOORSCHE MEDICINALE LEVERTRAAN WERELDBEKEND DOOR HAAR VOORTREFFELIJKE KWALITEIT Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur; Operettever., 8 uur; Winterhulp, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. De Leeuwerik, Kruisstraat: R. K. Reisveree- niging, kwart over 8. Brinkmaan, Gr. Markt: Hollandsch Bloem- bollenkweekersgtenootschap, half 11. Frans Hals-museum: Expositie 105 uur. Teyler-museum: Expositie 114 uur. Kunszaal Reeker: Expositie 105 uur Toonzaal Boskamp O verveen: Tentoonstelling Leka-voorwerpen. Rembrandt-theater: „Serenade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur; „Puberteit", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De Weg terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; Rechts kundig bureau, 8 uur; Best. Spoorwegpersoneel, 8 uur; Ledenvergadering Onderl. Belang, 8 uur. Gem. Concertgebouw: Concert H.O.V., kwart over 8. Stadsschouwburg: A.B.C.-cabaret: Dokter A.B.C., kwart over 8 uur. Gebouw Kamer van Koophandel: Kamer van Koophandel en Fabrieken, 8 uur. St. Vincentiusgebouw: Jaarvergadering St. Vincentiusvereeniging, half 9. Frans Hals-museum: Tentoonstelling werken van Nieuwenkamp, 105 uur. Teyler-museum: Oranje-tentoonstelling, 114 uur. Kunstzaal Reeker: Tentoonstellingen, 105 uur. „Serenade", 2.30, 7 en „Puber- Rembrandt-theater 9.15 uur. Cinema-Palace: Filmac 115 uur; teit", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De weg terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Nederl. R. K. Vereeniging1 van Handelsrei zigers en Handelsagenten St. Christoffel, afdee- ling „St. Paulus" hield j.l. Vrijdagavond haar maandelijksche ledenvergadering in Hotel Royal. Nadat de voorzitter diverse mededeelingen ge daan had o.a„ dat het 30-jarig1 bestaan in het a.s. najaar feestelijk herdacht zal worden, waar voor uit de vergadering een feestcomité benoemd werd, hield de Eerw. Pater de Groot uit het Re traitehuis te Bergen een zeer interessante cau serie over het ontstaan der Retraite. Als afge vaardigde voor de a.s. jaarvergadering te Utrecht werd benoemd de heer Th. Lohman en als plaatsvervanger de heer J. G. van Dijkman. Het verkoopkwartiertje werd ingeleid door het lid P. C. v. d. Meer. Vervolgens werd besloten a.s. Zaterdag 12 Maar in grooten getale aan den Stillen Omgang deel te nemen. Het vertrek werd bepaald op half elf van het Stationsplein. Door de Haarlemsche Amateur-Fotografen- Vereeniging zal voor de deelnemers aan haar kleinbeeldcursus een bijeenkomst worden gehou den in de Projectiezaal Zijlweg 86 te Haarlem, waar door de kleinbeeldcommissie een les zal worden gtegeven in het vergrooten van klein- beeldnegatieven. Deze avond vangt aan te 8.15 uur precies en belangstellende kleinbeeldwer- kers uit Haarlem en omstreken zijn als altijd van harte welkom. Morgen, Dinsdagavond, te 8.15 uur vergaderen de R. K. Kleermakerspatroons bij Brinkman, Groote Markt. Een zeer belangrijk technisch on derwerp staat op de agenda, dat door een voor aanstaand vakman zal worden behandeld. Alle R.K. patroons zijn natuurlijk present. Niet-leden zijn ook welkom. De afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Ty pografenbond herdenkt 26 Maart het 50-jarig bestaan van de vereeniging. Des middags zal het bestuur een receptie houden en des avonds wordt een feestavond gegeven in de ConcertzaaL De firma J. v. Beenen was laagste inschrijf- ster voor het uitvoeren van werken tot verdedi ging van den onderzeeschen oever van de Zuid watering voor de som van f 39.000. Op Donderdag 24 Maart a.s., des avonds 8 uur geeft Fritz Hirsch Operette in den Stads schouwburg een grooten, bonten operette-avond onder het motto Rundum Wien. Het batig saldo van de Frans Hals tentoon stelling is nog niet bekend. Het zal echter tus schen de f20.000.— en f25.000.— bedragen. De Staatscourant bevat afdrukken van de sta tuten der N.V. Exploitatie Maatschappij van On roerende Goederen De Beek te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5