vaat Exdusieve Beeteucattfledie WINDSOR HOUSE UIT DEN OMTREK Duizenden Ramen... Eén greep! J.CHRISTIAANS 100 N.V. WONINGINRICHTING GORDIJNEN WASSEN T'/VDsq9" NIEUWE GORDIJNEN w ZIET ONZE ETALAGES LET WEL, ONZE VERKOOP IS ALLEEN a CONTANT DINSDAG 8 MAART 1938 PRIMA ENGELSCHE HEEREN COSTUUMS In Se riep rijs van GARANTIE VOOR COUPE AFWERKING EN KWALITEIT! 78 GED. OUDE GRACHT 78, TEL. 12236 BLOEMEND AAL BEVERWIJK HEEMSTEDE HILLEGOM VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN Binnenlandsch lucht verkeer K.L.M. Passagiersvervoer in 1937 met bijna 30 pet. toegenomen worden met de schoonmaak voorzien van Wij brengen DIT JAAR een bijzondere groote collectie ETAMINES MARQUISETTES MARQUISETTES BRODé FANTASIE MARQUISETTE, zeer apart HANDWEEFSTOFFEN en CRETONNE'S COMO NET, de moderne Filetstof v.a. 7 ct. per el v.a. 12 ct. per e! v.a. 29 ct. per el v.a. 25 ct. per el v.a. 22 ct. per el v.a. 25 ct. per el PRIMA GORDUNVELOUR, div. kleurenv.a. 79 ct. per el GLASGORDIJNEN, 180 c.M. lang v.a. 79 ct. per paar MYSTèRES, zeer apart, 160 hoog in de breedte v.a. 1.15 per el Julianapark. 58-60-63 (Verlengde Cronjéstr.)Tel.l3661 Wester gracht 70 Tel. 13303 ZAANDAM VOETBAL KENNEMER LYCEUM- BORSTEN -ADEL- Zomerdienst 1938 HOCKEY B.M.H.C.DE BATAVIEREN DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND R. K. Dam- en Schaakclub te Bennebroek Veertien stuks vee verbrand Landbouwschuur in de asch gelegd VOLKSGROEP BELEEDIGD Boete aan verdachte opgelegd TAFELTENNIS Ned. kampioenschappen WIELRENNEN De Jonge Kampioen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Getuige opgeroepen. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt dengene, die getuige was van een aanrijding tusschen een luxe- en een vrachtauto op de Iepenlaan, Vrij dag 3 Maart j.l., des namiddags omstreeks kwart voor zes, zich ten spoedigste aan zijn bureau te melden tot het geven van inlichtin gen. Burgerlijke Stand. Geboren: P. G. Nie- manDerksema, z. Overleden: A. C. H. Beksvoort, 65 j., wed. van A. Vergers, overleden te Haarlem; G. M. Teu- nissen van Manen, 17 j. Democratie of dictatuur? In de gisteravond gehouden vergadering van de R. K. Kiesvereeni- ging, afdeeling van de parochie van St. Agatha, heeft de voorzitter, de heer N. P. Tervoort, een rede gehouden over het onderwerp „Demo cratie of dictatuur." De heer Tervoort begon zijn rede met de con crete vraag te stellen, welke van de twee stel sels in ons land. in de gegeven omstandigheden het beste zou zijn. Bij de beantwoording van deze vraag ontwik kelde spr. enkele stellingen, allereerst deze, dat de twee pijlers van iederen staat kumien worden gevormd door gezag en controle. Dat ge zag noodzakelijk is, is zonder meer duidelijk. Eveneens is 't echter noodzakeijk, dat de moge lijkheid open blijft, om daarop controle uit te oefenen, want het verstand ziet nu eenmaal niet altijd de waarheid; de mensch heeft een vrijen wil, die ook ten kwade geneigd is. Van daar dat het mogelijk moet zijn om controle en, zoo noodig, critiek te kunnen uitoefenen. In de mocratisch geregeerde landen is dat mogelijk. De nadeelen van democratie zijn, dat de con- tróle, zoo goed als de critiek kunnen worden overdreven. De controle mag niet ontaarden in een mee-regeeren en de critiek mag niet over dreven worden, hetgeen gebeurt, wanneer zij in gegeven wordt door haat en afgunst, door per soonlijke eerzucht e. d. De nadeelen van dictatuur echter zijn veel grooter. Die zijn allereerst van psychologischen aard. Salomon en velen andere historische fi guren hebben reeds ondervonden, dat het sterke beenen zijn, die de weelde kunnen verdragen. Dictatuur moet leiden tot zelfoverschatting, tot tyrannie. zooals de historie herhaaldelijk bewe zen heeft. Juist voor den dictator is critiek zoo noodzakelijk. De afwezigheid van controle en critiek veroor zaakt juist de politiek van den doofpot. Wie kan met stelligheid zeggen, door wien eigenlijk de Rijksdagbrand gesticht is en of er in Duitsch- land werkelijk een conflict tusschen legerleiding en regeering bestaan heeft. De dictatuur onder drukt de vrijheid op aller gebied, ook op dat van kunsten en wetenschappen. De kostbare boom van het katholieke onderwijs is in Duitschland reeds geveld. Dat kan geen intellectueel volk op den duur verdragen. Zij leidt ook tot scherp nationalisme, dat uit sluitend liefde voor eigen volk predikt, dat tot autarkie voert, hetgeen een strop is voor de wel vaart van Europa en dat in politiek opzicht tot agressie voert. Een dictatoriale staat is een land van militairen, dat bovendien geen enkel gezag boven zich duldt, noch van de kerk, noch van een Volkenbond. In dit verband wees spr. op het Concordaatsgeknoei in Duitschland, op Rusland, waar godsdienst geldt als opium voor het volk en op Italië, waar de klove steeds grooter zal worden, wanneer de Paus niet in alles met Mus solini wil meegaan. Van al deze dictatoren durf de spr. echter een Corsicaanschen val te voor spellen. De dictatuur verbant elke Volkenbondsge dachte en toch is de Europeesche nood grooter dan ooit te voren. De eenige rationeele oplossing is juist, dat er internationale gezagdragers ko men, gesteund door een internationaal leger en een internationale vloot. Wordt dit niet verwe zenlijkt dan voorspelde spr. een ondergang van „het avondland". Concludeerende zeide spr. dat hij de dictatuur voor ons land moest verwerpen. Hier heerscht geen chaos, waardoor een dictatuur noodzakelijk wordt. Wij zijn een vrijheidsvolk, zonder harts tochten. Wij moeten ons democratisch regee- ringsstelsel dus handhaven. Maar dan wacht ons een meervoudige taak: We moeten excessen ver mijden; er dus voor waken dat controle en cri tiek niet overdreven wordt. Wat dit laatste be treft dus geen sarcasme, geen criticasters, die zich zelf vergeten en anderen hun idealen ont nemen. Onze critiek moet zakelijk zijn en ge motiveerd. En dan moeten wij vooral den chaos voorko men. Want als deze eenmaal ontstaan is, kan alleen dictatuur redding brengen. Chaos ontstaaat onherroepelijk door zeden verwildering en sociale uitbuiting. Zorgen wij er dus voor dat de zedenverwildering, die rupsen- plaag der menschheid, waardoor de boom des levens kaalgevreten wordt, en die de Griekscne en Romeinsche volkeren ten ondergang voerde, voorkomen wordt. Ook de sociale uitbuiting, een kankergezwel, waaraan ook vele katholieken zich schuldig maken, dient uitgeroeid te worden. Spr. wees in dit verband op het feit, dat werk gevers hun arbeiders beletten om te huwen, on der bedreiging, dat anders hun plaats door jonge ongehuwde krachten zal worden ingeno men. Zooiets moet zedenverwildering in de hand werken. Spr. besloot met er op te wijzen, dat de toe komst van Nederland van onze waakzaamheid zal afhangen. Wij moeten een apostolaat beoefe nen, want slechts de katholieke beginselen zul len redding kunnen brengen. De rede van den heer Tervoort werd door een langdurig applaus gevolgd. Nadat nog enkele vragen waren beantwoord, werden de jaarverslagen uitgebracht. De reke ning van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 13.32. Een resultaat, dat tot voldoening stemt, gezien het feit, dat 1936 een nadeelig saldo had gebracht van f 558.89. Van de vaste schuld der vereeniging, ad f 112.88, kon 1 37.80 worden afgelost. In dit verband werd namens de controle-com missie hulde gebracht aan den heer L. Aarden burg, die deze aflossing grootendeels mogelijk maakte, door het bedrag van f 30 te schenken en aan den penningmeester, den heer P. Lan- gendijk, aan wiens beleid veel te danken is. Uit het jaarverslag van den secretaris, dat ge tuigde van een actief vereenigingsleven, bleek dat het ledental thans 550 bedraagt. Ernstig ongeval Op den Arendsweg is een zevenjarig jongetje, wonende aan den Munni- kenweg, onder een ijzeren hek terechtgekomen, waarop het was geklommen en dat door het bre ken van een paal omviel. Het knaapje werd met een ernstige hersen schudding naar het Roode Kruis-ziekenhuis ge bracht. Zijn toestand liet zich gisteren gunstig aanzien. Diploma behaald. Onze plaatsgenoote mej. Rie Schuijt IJd. slaagde te 'sGravenhage voor het examen als coupeuse. Voetbaluitslagen. Lisse 2A.D.O. 2 50; Z.V.V. bA.D.O. b 0—6. Ontwikkeling en ontspanning voor werkloo- zen. Maandagmiddag gaf de heer J. P. Strij- bos een interessante lezing met lichtbeelden over een door hem gemaakte reis door Noord- Afrika. Na afloop werden verschillende vragen ge steld, zoo o.a. over het levensonderhoud, over den winkelstand en waarom de woningen zulke groote uitbouwen hebben, welke vragen door inleider werden beantwoord. Vervolgens vertoonde de heer Strijbos nog verschillende gekleurde lantaarnplaatjes, door hem zelf vervaardigd. De voorzitter, de heer C. A. M. Jonckbloedt, dankte namens de werkloozen voor den zeer in teressanten middag. Jaarvergadering fonds voor Ziekenhuis ver pleging. Maandagavond hield het fonds voor Ziekenhuisverpleging zijn 12e jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzit ter volgden enkele mededeelingen, o.a. dat het gemeentebestuur wederom de subsidie heeft toegezegd voor 1938. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental bedroeg op 1 Januari 1937 6386, op 31. December 1937 totaal 6531. In totaal werden 2'85 leden in de diverse zie kenhuizen opgenomen met een verpleegduur van 5169 dagen, tegen in 1836 253 opnamen met een verpleegduur van 5140 dagen. Verdeeld over de diverse ziekenhuizen vonden de volgende opnamen plaats: 186 Maria- stichting, 64 in het Diaconessenhuis, 6 in het St. Elisabethgasthuis, 1 in St. Joannes de Deo en 1 in Bethesda Serepta, allen te Haarlem, 3 in het Academisch Ziekenhuis, Leiden, 1 in het R. K. Ziekenhuis te Hilversum en 1 in het Juliana-Ziekenhuis, 1 in het Maria-Paviljoen, 1 in het Antoni van Leeuwenhoekhuis, Amster dam. De gemiddelde verpleegduur per opname be droeg 19,51 dagen, 32 opnamen vereischten den maximum-verpleegduur van 42 dagen. Uit het financieel verslag van den penning meester bleek, dat de totale inkomsten over 1937 bedroegen ƒ19.469.1514, waarvan het totale contributiebedrag was 13.961.87j4, terwijl aan gemeentelijke subsidie was ontvangen ƒ4391. De totale uitgaven bedroegen 19.177.75, aan verpleeggelden werden betaald 17.291.25. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van ƒ291.4014. Met algemeene stemmen werd de heer P. B. P. Goossens als penningmeester herkozen. Vergadering Stille Omgang. Hedenavond 8.15 vergadert de afd. Heemstede van het Ge nootschap van den Stillen Omgang in het Ril. Vereenigingsgebouw. De agenda bevat om.: Jaarverslagen. Verkiezing van 3 bestuursleden en een toe spraak van prof. U. Th. J. v. Ruijven. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 28 Febr. t/m. 5 Maart genomen 598 douchebaden en 27 kuipbaden. Aan 44 kinderen werd een gratis-schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 94 volwassenen gebruik gemaakt. Opgedragen. Aan de fa. C. J. Janssen Zn. is opgedragen het verbouwen van het trans formatorstation Hillegom-Noord voor rekening van het Electrieiteitsbedrijf H.L.S. Zilveren jubilarissen. De bloemistknechten C. van der Wolf en J. Oudshoorn hebben den dag herdacht, waarop zij vóór 25 jaar in dienst traden bij de N.V. Van Zanten Co., alhier. Zij werden ten kantore der directie ontvangen en gecomplimenteerd en hun werd een gouden horloge met inscriptie aangeboden. De verdere feestviering geschiedde in den huiselijken kring. Spiegelruit vernield. Door baldadige jongens is de groote spiegelruit van de automa tiek Hoofdstraat 85 vernield. De politie heeft den dader opgespoord, die de schade zal moeten betalen. Hoe moet dat? Op Woensdagavond houdt de Hanze een buitengewone, spoedeischende vergadering. Tegelijk houdt de R.K. Kiesver- eeniging haar jaarvergadering. Hopen we, dat een der vergaderingen nog kan worden verzet! Heemskerk. Filmvoorstelling. Zondag werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een filmvoorstelling gege ven door een pater van het Retraitehuis te Bergen, waarbij een duidelijk inzicht werd ver kregen'van het Retraitewerk in Nederland. De uiteenzetting werd aandachtig door het talrijke publiek gevolgd en zal zeer zeker hebben bijgedragen tot grootere bekendheid met het nut der gesloten retraite. Huishoudelijke voorlichting. Op Donder dag 3 Maart j.l. had ten gemeentehuize op uit- noodiging vari den wethouder voor Sociale Zaken, den heer W. F. Visser, een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van in deze gemeente werk zaam zijnde vrouwenvereenigingen, ten einde te komen tot het oprichten van een plaatselijk comité dat zich zal belasten met de instelling en leiding van cursussen in huishoudelijke voor lichting van vrouwen uit gezinnen, welke eco nomisch het zwaarst zijn getroffen. Na geani meerde bespreking werd een comité samen gesteld waarin dames van alle richtingen ver tegenwoordigd zijn. Tot voorzitster werd aangewezen mevr. Tho massen te Driehuis en tot secretaresse mevr. Snoek eveneens te Driehuis en tot leden: mevr. Van der Does en mevr. Stam, beiden te IJmui- den, en mevr. Van den Bergh van Eysinga. De bedoeling van het Comité is zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het instellen van naai- en kookcursussen. Brand Te Driehuis had in een perceel aan den Driehuizerkerkweg een schoorsteenbrandje plaats. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft den schoorsteen geveegd, waarna de brand ophield. Tijdelijke afsluiting van een weg De Bloe- mendaalschestraatweg te Santpoort, van de Bru no Klauwersstraat tot de(n) Duinweg of Dui- velslaan, zal van Dinsdag, 8 Maart 1938 af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij en voertuigen zijn afgesloten. St. Barbara In de jaarvergadering van „St. Barbara" werden de jaarverslagen van dén se cretaris en den penningmeester goedgekeurd. Dat van den penningmeester sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de vacature-wijlen P. Stals de verga dering W. Laurent koos, die deze benoeming aannam. Daarna wterd de heer B. H. Vink weder tot voorzitter gekozen. R. K. Sportvereeniging Met tien spelers trok I. E. V. I naar 't Kalf te Zaandam, om den strijd tegen P. S. C. K. aan te binden. Trots deze handicap, brachten zij nog een punt naar Velsen mede, daar de strijd in een gelijk spel eindigde. Ook I. E. V. 2 bevocht tegen H. S. V. 2 een gelijk spel. Het derde handhaafde het onge slagen thuis-record door met 51 van H. S. V. 3 te winnen. I. E. V. liet den vollen buit aan Alliance. Hier was de uitslag 5—1. De junioren a brachten twee puntjes thuis, welke op Meervogels behaald werden en ten- lotte moesten de junioren b met 70 de over macht van V.V.Z. c ondervinden. De „Erin" heeft met stormweer te kampen Gistermorgen is bij de maatschappij V. E. M. bericht binnengekomen van den schipper van de stoomtrawler ,Erin" IJm. 12, die op weg is naar de vischgronden in de Brarendsz-zee, dat deze met zwaar stormweer te kampen heeft. Het schip heeft schade aan den wand gekre gen door het ontzetten van de klinknagels, ter wijl de reddingsboeien zijn weggeslagen. De schipper heeft dus zijn reederjj gevraagd de dichtstbijzijnde haven te mogen binnenloopen om de schade te laten repareeren. Stille Omgang. Woensdag 9 Maart a.s. des avonds om 8 uur houdt de afd. IJmuiden een ledenvergadering in 't vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat. De resultaten van het binnenlandsch luchtverkeer der K. L. M. zijn in 1937 gunstig geweest en hebben die van het voorafgaande jaar aanmerkelijk overtroffen. In totaal werden 19.097 passagiers op de binnenlandsche lijnen vervoerd, tegen 14.722 in 1936. Dit beteekent dus een vooruitgang met 29.7 pet. Evenals in vorige jaren boekte de lucht- verbinding met Zeeland, van 26 Juni tct 7 September doorgetrokken tot Knocke in België, weer de beste resultaten. In de rich ting AmsterdamZeeland werden 3879 rei zigers vervoerd (vorig jaar 3630), in de te genovergestelde richting 3906 (v. j. 3910). Duidelijke vooruitgang viel te bespeuren in de resultaten der verbindingen met Groningen en Twente. 791 reizigers vlogen van Amsterdam naar Groningen, vorig jaar 664, 778 van Gro ningen naar Amsterdam (v. j. 673); in de rich ting AmsterdamTwente werden 670 passa giers vervoerd (v. j. 416), van Twente naar Am sterdam vlogen 678 reizigers (v. j. 441). Na een jaar te zijn stopgezet, werd de luchtr lijn naar Eindhoven in 1937 heropend. In plaats van EindhovenRotterdam werd een verbin ding EindhovenAmsterdam rechtstreeks on derhouden, waardoor nog duidelijker het karak ter van aanvoerlijn voor het internationale luchtverkeer tot uiting kwam, dat de verbinding met Eindhoven nu eenmaal heeft. Het passa giersvervoer bedroeg 583 in de richting Eind hoven, 890 in de richting Amsterdam. De nieuwe luchtlijn AmsterdamTexel, den lsten Juli 1937 geopend, is een groot succes geworden. In eenige maanden tijds vlogen 1137 reizigers van Amsterdam naar het Texelsehe strand en 1257 van Texel naar Amsterdam, waaruit blijkt, welk een goeden greep de K.L.M. met deze verbinding gedaan heeft. Een reisje AmsterdamRotterdam v.v. be gint hoe langer hoe meer de rondvlucht boven die steden te vervangen. Ook dit jaar maakten weer 1464 reizigers een vlucht van Amsterdam Burgerlijke stand Geboren: Engelina Maria, dochter van M. J. A. de Rooij en E. G. M. Schut; Jannie, dochter van A. de Jong en N. den Heijer; Lea, dochter van C. J. Koomen en O. Dijkman; Willie, dochter van K. Winter en M. Baas; Aleida Geertruida, dochter van J. Drie gen en G. Bresser; Annie Cornelia, dochter van C. D. Mooij en W. Richard; Anna Lucia Catha- rina, dochter van G. Rem en A. de Wit; Cecilia Afra Maria, dochter van A. J. Bregte en A. A. Kamper; Pieter, zoon van G. Koopman en R. Beugeltas; Johanna Hendrika, dochter van H. Veldman en A. M. Vis; Nicolaas Johannes, dochter van A. Koedooder en A. M. Kerkhoff; Fransina Hillegiena, dochter van W. Koops en J. A. van Vliet. Gehuwd: C. J. de Wilde en E. G. Heistek; A. Blomsma en S. Hendriks; H. Fabritius en S. Gobielje. Overleden: Arie Biere, oud 88 jaar, wed.nr van G. Visser; Feike Stevens, oud 6 jaar; Jan Schuitemaker, oud 62 jaar, geh. met G. van der Meulen. Op de sportterreinen van het Kennemer Ly ceum te Overveen zijn weer de jaarlijksche wedstrijden gespeeld tusschen het Kennemer Lyceum en de Adelborsten. Het is n.l. de ge woonte, dat de Adelborsten van het Koninklijk Instituut voor de Marine in het najaar een voetbal- en een hockeywedstrijd komen spelen naar Rotterdam; in de tegenovergestelde rich ting vlogen er 1451. In 1936 waren deze cijfers resp. 1720 en 1690. Voorts maakten 1587 per sonen een extra-vlucht in het binnenland, te gen 1690 in 1936. De binnenlandsche luchtlijnen gaven een groot aantal goede aansluitingen op het inter nationale luchtnet. Wanneer men de cijfers beschouwt, is het opvallend, dat, behalve op de verbinding met Eindhoven, het aantal pas sagiers in beide richtingen vrijwel gelijk is. Er wordt dus over het algemeen veel gebruik ge maakt van retourbiljetten. Dat de verbinding Amsterdam—Eindhoven v.v. hierop een uitzon dering vormt, vindt waarschijnlijk zijn oorzaak hierin, dat de reiziger, die via Amsterdam uit het buitenland kwam, meestal den dienst naar Eindhoven niet haalde en dus met den trein verder ging. Omtrent het programma voor den komenden zomer kunnen wij het volgende mededeelen. Op de Zeelandlijn blijven er, evenals in den afgeloopen winter, twee diensten per dag; Za terdags komt er echter een weekend-dienst bij. Den 17den Juni wordt de verbinding doorge trokken van Vlissingen tot Knocke. De dienst op Eindhoven vangt den 27sten Maart aan. Er zullen twee diensten per dag zijn, waarvan één rechtstreeksche verbinding EindhovenAmsterdam. Alle andere diensten, zoowel uit Eindhoven als uit Amsterdam, gaan via Rotterdam. De diensten AmsterdamGroningen, Amster dam—Twente en Amsterdam—Texel worden alle den 15den Mei heropend. Er komen twee da- gelijksche diensten op Groningen, die den lsten Juli vermeerderd worden door de opening van de nieuwe lijn AmsterdamLeeuwarden—Gro ningen, die eveneens twee keer per dag wordt gevlogen. Voorts komen er twee verbindingen per dag tusschen Amsterdam en Twente. De lijn op Texel wordt van 15 Mei tot 15 Juni eveneens twee maal per dag bevlogen, plus één geregelde weekend-dienst en twee fa cultatieve weekend-diensten op Zaterdag. Op den 15den Juni komt er een derde (middag) - dienst bij, die eiken werkdag uitgevoerd wordt Van 19 Juni af worden de geregelde ochtend en avonddiensten naar Texel ook op Zondag onderhouden. Dezen zomer staat Nederland dus een be langrijk binnenlandsch luchtverkeer te wachten. tegen de leerlingen van het Lyceum. In October 1937 zijn deze wedstrijden gehouden in tegen woordigheid van den commandant van het in stituut, C. J. Baron van Asbeck, en enkele offi cieren. Elk jaar in het voorjaar trekken de Lyceisten dan naar den Helder voor de return- matches. Ditmaal konden de wedstrijden in het hooge Noorden door bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. In plaats daarvan kwa men de Adelborsten thans naar Overveen. De beide wedstrijden hadden een aardig verloop. Aangemoedigd door de talrijke supporters wist het voetbalelftal van het Kennemer Lyceum met 5—3 van de Adelborsten te winnen, terwijl de hockeyers, ondanks de afwezigheid van den internationaal A. de Roos, de blauw-witte te genstanders met 2—0 wisten te verslaan. Het elftal waarmede de Batavieren a.s. Zon dag naar Bloemendaal komen ziet er als volgt uit; Anjema de -Waal Overing de Looper Berghuis Cuperus Rodenburg Schnitger Sparenberg Caviët Esser Alle spelers van de touringclub behooren tot de selectiegroep van den Nederlandschen Hockeybond, die des Woensdags te Amsterdam traint en de bovenstaande combinatie is wel een der sterkste, welke samengesteld kan wor den. Er zal dus Zondag hockey van een hoog gehalte te zien zijn en B.M.H.C. moet sterk spelen om tegen dit elftal der Batavieren suc ces te hebben. De wedstrijd begint om twee uur. Dezer dagen werd te Bennebroek in het R. K. Vereenigingsgebouw, etem sinr/ltaanseamce gegeven, zoowel voor dammen als schaken, met het doel er een vereeniging op te richten. De damseance werd gegeven door den heer J. Warmerdam, waarvan het resultaat was: ge speeld 20 partijen, gew. 17, remise 2 tegen A. Willemse en G. Willemse, 1 verloren tegen J. v. Leeuwen. Voor het schaken waren 12 deelnemers, waar van de simultaanspeler G. Boot er 11 won en één party verloor tegen P. v. d. Vossen. Door den heer B. Stevens werd een propa gandistisch woordje gesproken, waarna werd besloten de officieele oprichting te doen plaats vinden op Donderdag 10 Maart. zy die zich hiervoor interesseeren, kunnen zich wenden tot A. Heemskerk, Iepenlaan 4 Maandagmiddag is een landbouwschuur van den landbouwer J. Eüerkamp op de Reube nabij Lochem, gemeente,. Laren, door brand vernield. Van de in den stal staande negentien stuks vee konden er slechts vijf worden gered, de overige kwamen in de vlammen om. "r De oorzaak is waarschynhjk in verband te brengen met een benzine-motor, dien de zoon van den heer Eijerkamp in de schuur liet wer ken. De motorbrandspuit der gemeente Laren gaf te laat water om nog iets te redden. Ver zekering dekt de aanzienlijke schade. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 43-jarige E. A. M. L. I. H. E. S., huisvrouw van J. K., wonende te Rotterdam, die in April van het vorige jaar in de etalage van het Kringhuis der N.S.B. aan den 's Gravendykwal te Rotterdam het boek van Bart Hermans, getiteld „Jodendom en Communisme zonder masker" opengeslagen had ten toon gesteld. Op de opgeslagen bladzijden kwamen enkele passages voor, die beleedigend voor de Joden zijn. De rechtbank achtte het ten laste gelegde be wezen en veroordeelde verdachte by verstek tot een geldboete van 100 subs. 10 dagen hech tenis. De eisch was 250 boete subs. 10 dagen hechtenis. Zondag a.s. zullen in het Krelagehuis te Haarlem de finales van de kampioenschappen van den Ned. Tafeltennisbond worden gespeeld Aanvang 19.30 uur. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. haar 2en rit van de winter-competitie. Er werd fel gestreden om de eerste plassen. De uitslag is voor A-kl. over 37!4 K.M.: 1. J. Roorda, 2. W. Vonk, 3. J. Smti, 4 G. Peters, 5. A de Vries, T. Hoogland gevallen. B-klasse 3714 K.M. 1. C. Bijster, 2. Koops, 3. K. Veerman, 4. P. Peters, 5. H. Tiggelaar. Junioren over 12'A K.M. 1. Gerritsen, 2. J Jansen, 3. K. Neeft, 4. Hofmans, 5. Weyers, 6, Koelen, 7. Droog, 8. K. Meyer. IJMUIDEN, 8 Maart Rijksvischafslag Versche visch: Tarbot 0.90 tot 0.72 per kg., tong 1.12 tot 0.72 per kg., heilbot 1.02 tot 0.64 per kg., griet 35.tot 16.per 50 kg., groote schol 13.50 tot 11-per 50 kg., middel schol 20.50 tot 15,50 per 50 kg., zetschol 23.50 tot 20.per 50 kg., kleinschol 24.tot 8.per 50 kg., bot 8.50 tot 5.per 50 kg., tongschar 39.tot 25.per 50 kg., poontjes 8.tot 7.per 50 kg., groote schelvisch 30.tot 26.per 50 kg., middel schelvisch 23.tot 20.50 per 50 kg., kleinmiddel 20.tot 16.per 50 kg., kleine schelvisch 18. tot 10.per 50 kg., groote gul 11.50 tot 7-50 per 50 kg., kleine gul 11.50 tot 8.50 per 50 kg., wy- ting 10.50 tot 5.per 50 kg., makreel 13.per 50 kg., kabeljauw 46.tot 18.per 125 kg., vleet 5.tot 2.per stuk, leng 2.15 tot 1. per stuk, koolvisch 0.50 tot 0.17 per stuk, rog 20.tot 16.per koop. IJMUIDEN, 8 Maart Trawlers: Petten 500 manden f 4790.Voorwaarts 65 manden 1400. Perseus 80 manden 1840.Rijnstroom 70 man den 1670.Gerberdina Johanna 435 manden 3640.Geziena Catharina 60 manden 1400. Christina 400 manden 3550. Logger: KW 34 1160.—. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN 9 Maart 10 Maart 11 Maart 12 Maart 13 Maart 14 Maart 1.53 15 Maart 2.36 7.52 9.01 10.44 0.59 3.27 4.27 5.53 7.43 8.59 9.53 10.36 8.27 9.53 11.43 12.23 1.25 2.12 2.52 3.32 5.01 6.44 8.23 9.25 10.12 10.52 'oede manieren, die niet uit in nerlijke beschaving voortkomen, zijn aangeleerde kunstjes, gelijk gedresseerde dieren plegen te ver- toonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2