De Duitsche troepen in Opper- Oostenrijk D V olksstemming uitgesteld New-Yorksche Beurs BERLIJN ERKENT DE CRENSSCHENDING Graz lijkt wel een legerkamp De afscheidsrede van Schuschnigg MIKLAS WIJKT SLECHTS VOOR GEWELD Geen instemming in Italië K/s ZATERDAG 12 MAART 1938 De Duitsche kruiser Emden in allerijl teruggeroepen E)e inhoud van Berlijns tweede ultimatum 'WüïMI De toestand Burgemeester Schmitz afgezet Hakenkruisvlag op het stadhuis Wat aan Schuschnigg's af treden voorafging „God bescherme Oostenrijk" Chamberlain blijft in Londen De president heeft het ultimatum niet ingewilligd Hij weigert heen te gaan Groote troepenconcentraties in Zuid-Tirol Hitier stelt bezoek aan Hamburg uit De Engelsch-Iersche besprekingen In een critiek stadium gekomen? Nieuwe minister van Financiën in België Korte berichten Gedrukte stemming met nieuwe verliezen Wijziging Ongevallen wet enz. Met instemming is dit wetsontwerp in de Tweede Kamer ontvangen Wins Bernhard in Nederland terug Groote geestdrift te Vlissingen In Soestdijk Een wieg van suiker voor Prinses Juliana WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Maart Clearingkoersen BERLIJN, I 1 Maart. Volgens een bericht van het Duitsche Nieuws bureau uit Linz zijn aldaar van de grens berichten ontvangen, dat Rijks- duitsche troepen, overeenkomstig den wensch der Oostenrijksche re geering, op verscheidene plaatsen de grens hebben overschreden. De Duitsche troepen zijn om 1 1 uur vanavond Rohrbach (Opper Oostenrijk) gepasseerd. Zernatto, de secretaris-generaal van het Va. derlandsche Front en lid van de afgetreden Oostenrijksche regeering, is uit Weenen te Bratislava aangekomen. Morgenochtend vroeg zal hij naar Boedapest vertrekken. Het verluidt, dat ook Schuschnigg Bratis lava zal passeeren. De Weensche radio, die zich in handen der nazi's bevindt, heeft vannacht medegedeeld, dat een nationaal-socialistische regeering is samengesteld. Uit latere berichten blijkt, dat Duitschland, ondanks de categorische ontkenning van Ber. lijn, tweemaal een ultimatum aan Weenen heeft gezonden. Op het eerste ultimatum zou Schuschnigg besloten hebben, de volksstem ming uit te stellen. Na het tweede ultimatum is de kanselier afgetreden. Reuter verneemt nu, dat in het tweede Duitsche ultimatum, dat per vliegtuig uit Duitschland was overgebracht, werd geëischt: 1. Schuschnigg moet aftreden en worden vervangen door Seyss Inquart; 2. Het nieuwe kabinet moet voor twee der den uit nationaal-socialisten bestaan; vv- f jV" Zernatto 3. Het Oostenrijksche legioen moet weer in Oostenrijk worden toegelaten; 4. Het Oostenrijksche legioen moet tot taak hebben de orde in de hoofdstad te handhaven; 5. De nationaal-socialistische partij moet weer in haar geheel worden toegelaten. Welingelichte kringen houden, ondanks de ontkenningen uit Berlijn staande, dat Hess, de plaatsvervanger van Hitier, te Weenen is aan gekomen. Goering is niet gekomen. De Weensche politie heeft vanavond arm. banden gekregen, waarop het hakenkruis is aangebracht. De beambten moeten deze ban den dragen, wanneer zij dienst doen. Zij bren gen elkander den Hitlergroet. Manschappen der S. A. en S. S. zijn gewa pend. Zij doen dienst als hulpagenten. In nationaal-socialistische kringen wordt verklaard, dat het bewind is overgenomen zon der wrijving of bloedvergieten. Om 11 uur 20 werd voor de eerste maal voor d.e Oostenrijksche radio het Hörst Wessel.lied gespeeld. De Duitsche kruiser Emden, welke tien da gen bij Korfoe zou blijven liggen, is vanavond in allerijl vertrokken. Het schip heeft opdracht gekregen naar Kiel terug te keeren. Officieel wordt medegedeeld, dat de Ween sche vice-burgemeester Lahr, oud-lid van de Heimwehr, het ambt van burgemeester op zich heeft genomen. De anti. nationaal-socialistische burgemees ter Schmitz is afgezet. ,,Radio-Wien" heeft de volgende mededeeling verspreid: ,,De Bondskanselier heeft, nadat hij den Bondspresident verslag had uitgebracht, aanleiding gevonden om de volksstemming, die op 13 Maart zou worden gehouden, uit te stellen." GRAZ, 11 Maart. (D.N.B.) Graz heeft het aanzien van een legerkamp. Het geheele gar nizoen is in velduitrusting. Uit Weenen zijn vanmiddag 500 man veldjagers, eveneens in veldtenue, aangekomen. Sinds het middaguur was de binnenstad door politie afgezet. Om drie uur heeft de gen darmerie, met de bajonet op het geweer, de Bismarckplatz ontruimd. Vervolgens werd de Franziskanerplatz door een compagnie met machinegeweren uitgeruste infanterie bezet. Ook verder zijn overal in de stad militairen opgesteld. De troepen werden overal, aldus het D. N. B., door de bevolking met „Heil Hitier" begroet Het bericht, dat de volksstemming was uit gesteld, ging als een loopend vuur door de stad en werd overal door de bevolking met gejubel begroet De afzetting in de stad werd opgehe ven. De troepen marcheerden af. Vooral voor het raadhuis, den zetel der lands- ïegeering, is het tot groote nationaal-socialis tische betoogingen gekomen. Overal verschenen optochten met hakenkruisvlaggen. Het uitstel der stemming kwam volkomen onverwacht. De autoriteiten in verschillende provinciesteden, die tot dusverre tegen natio naal-socialistische betoogingen waren opgetre den, capituleerden plotseling en de nazi's na men op verschillende plaatsen de leiding. Te Graz bezetten zfj het stadhuis, waarop de ha kenkruisvlag werd geheschen. Politie en troe pen werden teruggetrokken. Niet in uniform gekleede nationaal-socialisten verzamelden zich te Weenen, waar zij betoogingen in de straten hielden. Havas geeft de volgende bijzonderheden over de ontwikkeling van den toestand, welke leidde tot het aftreden van Schuschnigg. De Rijksregeering heeft eerst een zeker aan tal voorwaarden gesteld, beoogend het plebis ciet een volkomen geheim karakter te geven Aan deze voorwaarden werd voldaan. Vervolgens eischte men, dat de volksstem ming zou worden uitgesteld-. Deze voorwaarde werd eveneens aanvaard. Hierna deelde men van de zijde der leiders van het Duitsche Rijk aan de leiders van Oostenrijk in dreigenden vorm mede. dat de aanvaarding dezer voor waarden niet voldoende was, maar dat de Bondskanselier moest aftreden. Bovendien liet men weten, dat de inwilliging dezer eischen verbonden was met de in acht neming van een zekeren termijn. Voorts eischte men, dat de nationaal-socia listen in een nieuwe regeering de meerderheid e optimist is een beter hervormer dan de pessimist. zouden krijgen en dat talrijke formaties van het Oostenrijksche legioen in Duitschland zou den kunnen repatrieeren om de macht der uit voerende organen in Oostenrijk te doen toene men. Indien de gestelde termijn niet zou worden in acht genomen zouden door de Rijksregee ring eventueel overeenkomstige maatregelen worden genomen. Schuschnigg begaf zich direct naar Miklas om verslag uit te brengen over den toestand. De president heeft deze eischen der Rijks regeering niet ingewilligd, doch gaf tegelijker tijd het bondsleger last geen tegenstand te bieden bij een eventueele aankomst van een Duitsch leger op Oostenrijksch gebied. WEENEN, 11 Maart. Bondskanselier Schusch nigg heeft vanavond door middel van de radio de volgende toespraak gehouden tot het Oos tenrijksche volk: „De dag van heden heeft ons voor een toe stand geplaatst, waarin het moeilijk was een beslissing te nemen. Ik heb opdracht het Oos tenrijksche volk in te lichten over de gebeur tenissen van vandaag. De Duitsche regeering heeft den Bondspresident een ultimatum ge steld, dat op een bepaald uur was afgeloopen. In dit ultimatum werd geëischt, dat de Bonds president op voorstel van de Duitsche regee ring een Bondskanselier zou benoemen. Indien hieraan geen gevolg zou hebben gegeven, zouden de Duitsche troepen op dit uur Oosten rijk binnenrukken. Ik stel vast, dat de geruchten, welke in Oostenrijk de ronde hebben gedaan, dat arbeidersonlusten zouden zijn uitgebroken, dat stroomen bloeds gevloeid zouden heb ben, dat de regeering den toestand niet meester was en dat zij uit eigen kracht geen orde zou hebben kunnen scheppen, van A tot Z gelogen ziin. De Bondspresident heeft mij opdracht ge geven het Oostenrijksche volk mede te deelen, dat wij voor geweld wijken. Wij hebben, aan gezien wij tot geen prijs, ook niet in dit ern stige oogenblik, Duitsch bloed vergieten, onze weermacht opdracht gegeven in geval van het binnenrukken* van troepen zonder tegenstand te bieden, terug te trekken en de beslissingen van de komende uren af te wachten. De Bondspresident heeft generaal der infan terie Schilhawsky belast met het bevel over de weermacht. Hij zal verdere opdrachten aan de weermacht geven. Ik neem op dit oogenblik afscheid van het Oostenrijksche volk met een Duitsch woord en een hartewensch „God be scherme Oostenrijk." Minister-president Chamberlain is Vrijdag avond, tegen zijn gewoonte, niet naar zijn bui tenverblijf Chequers vertrokken om er het weekend door te brengen, WEENEN, 11 Maart. (Havas). Aangezien Bondspresident Miklas het Duitsche ulti matum noch het aftreden van Schuschnigg' heeft aanvaard, is het conflict tusschen Berlijn en Weenen nog niet geëindigd. De aigetreden regeering wikkelt de loopende zaken af. Zij wacht af welke consequenties het Rijk uit den toestand zal trekken. Met andere woorden, president Miklas is voornemens dooi? zijn houding de Rijksregeering te dwingen de verantwoordelijkheid te nemen voor de even tueele tenuitvoerlegging der militaire maatre gelen, welke zij had aangekondigd. Het is duidelijk, dat Oostenrijk daarmede voor de wereld wil doen blijken, dat het, hoewel het geen weerstand biedt aan de overweldiging, die het heeft moeten ondergaan, zich slechts buigt voor effectieve kracht. Het schijnt in dit ge val, dat een Duitsche invasie meer en meer dreigend is. De nationaal-socialisten hebben het af treden van Bondspresident Mikïas geëischt, doch deze heeft geweigerd dezen eisch in te willigen. Toen te zeven uur vanavond generaal Muff, militair attaché van Duitschland te Weenen en Kettler, die optreedt als Duitsche gezant, pre sident Miklas het ultimatum overhandigde, waarin werd geëischt dat een nieuwe regeering zou worden gevormd volgens aanwijzingen van Duitschland, heeft president Miklas geant woord, dat hij niet zou wijken. Miklas zeide, dat hij, die door het Oosten rijksche volk in vrije verkiezing is gekozen, zich voor God en zijn geweten verantwoor delijk voelt en geen opdrachten van een vreemde regeering kan aanvaarden. Oosten rijk is en blijft een vrije en onafhankelijke staat De Duitsche gevolmachtigden hebben Oosten rijk tot negen uur in den avond tijd gegeven. Tot nu toe is nog geen beslissing van Duitsche zijde genomen. Uit deze berichten blijkt wel, dat president Miklas geenszins heeft bewilligd in het aftre den van Schuschnigg en ook niet persoonlijk Seyss Inquart heeft benoemd tot Bondskanse lier. De Weensche radiozender is evenwel door de nazi's bezet, zoodat de bondspresident niet beschikt over middelen, om zijn meening aan het volk bekend te maken. Onze Romeinsche correspondent seint ons hedennacht: De Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Graaf Ciano, heeft Vrijdagavond den Franschen zaakgelastigde Blondel, alsook de Hongaarsche en Duitsche zaakgelastigden ont vangen. Berichten te Rome maken melding van groote troepenconcentraties in Zuid-Tirol, die tot doel zouden hebben eventueele orde verstoringen te voorkomen. Naar in Italiaansche perskringen verluidt, zullen de ochtendbladen de gebeurtenissen in Oostenrijk publiceeren zonder commentaar. Het is echter duidelijk, dat men in Italië in het geheel niet ingenomen is met de gebeurte nissen in Weenen. De berichten over een mobilisatie in Tsjecho- Slowakije worden tegengesproken. Wel is de gewapende macht aan de grenzen versterkt. BERLIJN, 11 Maart (Havas) Hitier heeft zijn vertrek naar Hamburg, waar hij morgen ochtend het van stapel loopen van een schip zou bijwonen, uitgesteld. LONDEN, 11 Maart. Tijdens de besprekin gen van heden is, naar Reuter verneemt, in de Engelsch-Iersche onderhandelingen vandaag een moeilijk en critiek stadium ingetreden. De Iersche delegatie zou vlugger naar Dublin te- rugkeeren dan verwacht werd. Hedenmiddag om vijf uur zal MacDonald nog een bespre king hebben met De Valera, BRUSSEL, 11 Maart. (Belga.A. N. P.). De heer Soudan heeft de portefeuille van Finan ciën aanvaard. Hij zal morgen den eed afleg gen. Op het vliegveld Viterbo bij Rome is een Italiaansch militair vliegtuig kort na den start neergevallen. De uit vijf personen bestaande bemanning werd gedood. De vroegere Iersche gezant te Washington, Michael Mac White, is tot gezant in Rome be noemd. Zijn opvolger in Washington is nog niet bekend. NEW-YORK, 11 Maart. (Part.) De effec tenbeurs heeft zich heden niet van de ver liezen der laatste dagen kunnen herstellen. De stemming was opnieuw zwak en het aanbod was reeds direct bij opening weer overheerschend. Het vertrouwen, dat de markt nog kort geleden aan den dag legde, is grootendeels verdwenen en de verontrustende politieke ontwikkeling i-, Europa droeg er bovendien toe bij, een ner veuze stemming in het leven te roepen. De markt bood dan ook weinig weerstand aan het aanbod en de openingskoersen gaven reeds ver liezen van een half a 1% dollar te zien, waar bij de handel van iets levendiger aard was. Ook baisseverkoopen drukten het koerspeil. In het eerste uur werden 220.000 shares afgedaan. In het verdere verloop trad aanvankelijk eenig herstel in, doch de aanvankelijke verliezen konden niet worden ingehaald, waarna de markt eeni^en tijd slechts klgine fluctuaties te zien gaf. De ondertoon bleef echter gedrukt en reeds spoedig nam het aanbod weer grooter afme tingen aan en begonnen de koersen terug te loopen, welke daling weer met een uitbrei ding van den handel gepaard ging. In de meeste gevallen liepen de koersen tot be neden het openingspeil terug, doch vlak voor het slot was er een kléin herstel, zoodat de markt iets boven het laagste punt van den dag sloot met verliezen van in meerderheid 1*4 dollar, terwijl er echter ook fondsen waren die 2% en meer dollar verloren. Onder de laatste waren het vooral aandeelen in fa brieken van landbouwwerktuigen en chemische aandeelen, die de grootste verliezen op hun re- Aan het Voorloopig Verslag over het wets ontwerp tot wijziging der Ongevallenwet 1921 en der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 is het volgende ontlqend: Zeer vele leden begroetten dit wetsontwerp, dat de mogelijkheid opent om van de reeds voorbehouden bevoegdheid tot ratificatie van het herziene ontwerp-verdrag betreffende scha deloosstelling voor beroepsziekten gebruik te maken, met instemming. Sommige leden achtten het niet juist te be palen, dat een ziekte geacht zal worden ver band te houden met de dienstbetrekking in een bedrijf, zoolang niet het tegendeel blijkt. Huns inziens dient het omgekeerde te worden voor. gesohreven: het verband met de dienstbetrek king dient aanwijsbaar te zijn. Verscheidene leden waren van oordeel, dat ook andere ziekten dan die, welke in de beide wetsontwerpen zijn genoemd, onder bepaalde omstandigheden als beroepsziekten aangemerkt en met ongevallen gelijkgesteld dienen te wor den. In de eerste plaats werd opneming onder de beroepsziekten bepleit van nystagmus, een ziek te, waaraan 11 a 12 pet. van de ziektedagen der mijnwerkers te wijten is. Ook bursitis (kruipknie) zou, naar men meen de, voor opneming onder de beroepsziekten in aanmerking komen. Voor het verplegend personeel behoort, naa? het oordeel van verscheidene leden, ook de tuberculose als beroepsziekte te worden aan gemerkt. Voorts werd opneming onder de beroepsziek ten nog bepleit ten aanzien van de speciale tandcaries, ook wel bakkerscaries genoemd, voorkomende bij arbeiders in bakkerijen, cho. colade- en suikerwerkfabrieken, ten aanzien van schilderseczeem en ten aanzien van ver giftiging door koolmonoxyde. Ten slotte werd de aandacht van de regeering gevraagd voor de besmetting, waaraan het personeel van ont smettingsdiensten en -inrichtingen is blootge, steld. Z.K.H. Prins Bernhard en zijn broer Prins Aschwin zijn Vrij dagavond.-, per s.s. „Meck lenburg" van de Stoomvaart Mij. „Zeeland", terugkomend van hun bezoek aan Engeland, te Vlissingen aangekomen. Reeds lang voordat de boot werd verwacht, had zich een duizendkoppige menigte verzameld om den ponton van de binnenhaven, om den Prins te verwelkomen. Daar het de eerste maal was, dat Prins Bernhard voet op Zeeuwschen bodem zou zet ten, waren de Zeeuwen uit alle deelen van de provincie naar Vlissingen gekomen, om de prinselijke personen te zien. Wegens mist op een groot deel van de Noord zee had de boot ruim een half uur vertraging. Eerst te ruim half zes kwam de „Mecklenburg" de haven binnen. De Prinsen bleven aan boord totdat alle passagiers het schip hadden verlaten en de post was uitgeladen. Te ruim zes uur verscheen Prins Bernhard, vergezeld van den directeur van de „Zeeland", den heer G. J. Bensink. Onmiddellijk begon het publiek te juichen. De Prins was zichtbaar verrast over deze spon tane ontvangst. Blootshoofds wandelde de Prins langs de menigte naar den Noordduitschen trein, waar hij in een le klasse-coupé plaats nam. Zoodra hij gezeten was, werd het publiek op het perron toegelaten en het juichen begon toen opnieuw, waarbij de Prins niet moede werd, het publiek lachend toe te wuiven. Met ruim een half uur vertraging vertrok de trein naar 's Hertogenbosch; waar de Prins over stapte in den trein naar Utrecht. Van hier ging hij per auto naar Soestdijk. Prins Bernhard had een kalme reis, gedurende welke hij zich in zijn salon ophield. De lunch werd aan boord gebruikt. Daar de reis van den Prins een zuiver particulier karakter droeg, waren bij de aankomst te Vlissingen geen officieele personen ter begroeting aanwezig. Vrijdagavond zijn Prins Bernhard en zijn broeder, Prins Aschwin, van hun reis naar Engeland per auto te Soestdijk aangekomen Tot Utrecht hebben zij den reis per trein ge maakt. Vrijdagmiddag is ten paleize namens de af- deeling Heerlen van het Nederlandsche Roode Kruis aangeboden een wieg van suiker, welke vervaardigd was door het lid der afdeeling. den heer Bernaerts. kening kregen. Het nieuws uit het bedrijfsleven bleef over het algemeen ongunstig. Staalwaar- den stonden onder druk, daar de hoop, dat van de spoorwegen groote orders zullen worden ont vangen, door velen opgegeven is. Ook sporen waren trouwens niet onbelangrijk lager ondanks het feit, dat de wagonladingen in de afgeloo pen week sterker zijn toegenomen dan overeen komstig het seizoen te verwachten was. Voorts waren natte waarden zeer flauw als gevolg van de aanneming in het Huis van Afgevaardigden van de wet tot verhooging van de belasting op likeur met 25 dollarcents per gallon. Natio nal Dairey leden een klein verlies tengevolge van de publicatie van de winstcijfers. De winst over 1937 bedroeg 10.291.000 tegen 13.282.000, resp. overeenkomende met 1.53 en 2.01 per aandeel. De omzet bedroeg in totaal 770.000 shares. Slotkoersen Mrt. 11 10 9 Allied Chemical 161 164% 165 American Can Co. 84 86 85 Am. Car. F.dry 20 'A 20% 21% Amer. Rolling Mills 18 18% 18% Am. Smelt. Ref. 457/fl 47% 48% Am. Tel. Tel. 130% 131% 1323/s Am. Tobacco B. 67% 68 67% Am. Waterworks 8% 8% 9 Anaconda Copper 30% 31% 31% Atchison Topeka 32 33 34 Baltimore Ohio 6% 67/8 8% Bethlehem Steel 527/8 54% 55% Canadian Pacific 6 6% 6% Case Treshing 83% 84% 84 Chase National B. 39% 40 40 Ches. Ohio 32*A 33 33% Chicago Rock Isl. 7/8 7/s Crysler Motor 50% 51% 51% Cities Service 1% 1% 1% Consol Gas N.Y. 20% 21 21 Continental Oil 27% 28 28% 7 Dawesl. 34 337/8 5 V2 Young 25% 27% 28% Deleware Huds. 13% 14 14% Douglas Aircraft 38 38% 39 Dupont de Nem. 113% 115 1163/4 Eastman Kodak 151 154 154 El. Bond Sh. 6% 7 7% General Electric 37Vi 38% 38% General Motors 331/8 33% 34% Good Year 20% 20% 21 Hudson Motor 7% 7% 7 Illinois Central 9 9% 10 Intern. Harvester 6l 64 64 Intern. Nickel 48 49 49% Intern. Tel. Tel. 7 7% 7% Kennecott Copper 3S 35% 36% Missouri Pacific 1 1% 1% Idem pref. 2 2 2 Montgomery Ward 33 34 34% Nat. City Bank 24 *A 24% 24% Nat. Dairy Prod. 13% - 14 137/s New York Central 16% 16% North. Amer. Co. 177/8 18 Va 18% Norfolk Western 162,, 165 165 Pennsylvania 19% 20 20 Phillips Oil 35% 367/8 367/8 Proctor Gamble 48 48% 49% PubL Serv. N. J. 29% 29% 29% Radio Corporation 6 6% 6% Sears Roebuck 58„, 59% 59% Shell Union Oil 13 /a 146'8 14% Socony Vacuum 13 7/8 14 14% Southern Pacific 15% 16% 17 Southern Railway 9% 103/8 10% Standard Brands 7% 7% 73/4 Stand. Oil of N.-J. 49% 49% 49% Tidewater Ass. Oil 13% 13% 13% Union Pacific 70 6/8 71% 72% United Aircraft 22% 23 23% United Corp A. 2% 2% 2% U. 5. Leather 5 53/8 5 */4 U. S. Rubber 29% 29% 30% U. S. Steel 50% 513/4 527/8 Western Union 24 24% 24% Westingh. Electr. 88% 91% 92Vs Wool worth Building 41% 42% 43 Gedaan en laten, t bieden. ex dividend. ex coupon. NEW YORK, 11 Maart Slotkoersen Mrt. 11 10 9 Brussel 16.90% 16.91% 16.92 Rome 5.26 5.261/4 5.26 Madrid 5.75 5.75 5.75 Bern 23.19% 23.20% 23.22 Weenen 18.92 18.93 18.93 Oslo 25.17% 25.20 25.20 A'dam 55.86 55.90% 55.92 Londen 5.0011 5.01% 5.01 A Parijs 3.17% 3.15 3.18% Berlijn 40.36% 40.38 40.41 11 Mrt. NEW YORK, 11 Maart 10 Mrt. 11 Mrt. 10 Mrt. Rubber Standaard Mrt. 14,30 14.45-f Oct. 14.70 14.86 Mei 14.45- 14.59 Dec. 14.78 14.98-- Juli. 14.55 14.70 Jan. 14.84 15.04 Sept 14.66- f 14.81 Suiker Mrt. 2.20-21 2.18-20 Sept 2.24-25 2.21.22 Mel 2.20-21 2.17-18 Jan. .19-20 2.17-18 Juli 2.22-23 2.19-20 'Mrt. 2.20-21 2.18-19 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4.5 4 54 Mrt. 6*45-- 6.45 Mei 4.32- 4.29- Mel 6.17 6.10 Juli 4.10- 4.10 Juli 6,06 6.01 Sept 4.10 4,09 Sept 6.05 5.99 Deo. 4.10-- 4.09 Dec. 6.05-- 5.99-600 Katoen Mrt. 8,97- 9.02-- Oct. 9.11-13 9,18- - Mei 8 96 9.05-06 Dec. 9.11 9.19- - Juli 9,02-03 9.11-12 Jan. 9.14 9.20 Tin Loco 41.00 41.75 Termijn 41.10 41.85 10 Mrt. 87% - 83%-V» 83%-84 CHICAGO, 11 Maart 11 Mrt. 10 Mrt. Haver Mei 29%-— 296/8 Juli 28%29 Sept 28%287/8 Kogge Mei 69 681/4 Juli 6564%.— Sept 64 63% 11 Mrt. Tarwe Mei 88% -s/a Juli 845/8 Sept. 85% - Mais Nieuw contract Mei 587/a -- 586/g -- Juli 607/8 60% - dept 621/8*61% Beuzel Jan. 8.60 8 72% Juli 9,22% 9,35 Mrt. 8.80 8.92% Sept. Mei 9.00 9,12% Dec. WINNIPEG, 11 Maart 10 Mrt. 11 Mrt. 10 Mrt. Gerst Mei 61%61% Juli 57%- - 571/6 Oct. 52%521/s Lijnzaad 74 Mei. 1656/s166% -- 72Vt Juli 167 168% -- Oct. 118% 110';, 91% 11 Mrt. Tarwe Mei 120% -- Juli 111 Oct. 931/s Kogge Mei 75% - Juli 74% - Oct. Haver Mei 46% 46% Juli 43% 43% gedaan en laten 1 i ss nominaal Weten te geven Wij weten niet te geven, 't Is eigen aardig, maar de rijkste menschen worden plotseling arm, wanneer het er op aan komt ergens te hulp te moeten komen. De meeste menschen, ook zij, die den evenmensch aan zich verplichten, laten dikwijls hun weldaden zoo voe len, dat zij gaan schrijnen. Er zijn .dan ook wel veel weldoeners, maar heel weinig weldaden. Geven wil daarenboven niet zeggen, iets verkoopen. Geven is geven zonder voorbehoudDankbaarheid is de deugd van hem, die ontvangt. Belan geloosheid de deugd van hem, die geeft. Oct 39 y439 bieden BINNENLAND SC HE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 10 Maart. Tubo, m.s„ Rotterdam'; Vechtstroom, s.. Huil. 11 Maart, Escaut, m.s., Rotterdam; Oberon, s., Middl. Zee; Enid Mary, s., Goole; Luga, s., s., Hamburg; Amstelstroom, m.s., Fowey; Vesta, Gent; Nestos, s., Hamburg; Reggestroom, s., W. Afrika. Vertrokken! 10 Maart. Monica, ms., Harburg. 11 Maart, Wallace Rose, s., Goole; Harriet, s-, Rotterdam. Aangekomen 11 Maart, Rudolf, s., Caen, voor Velsen; Tebro, s., Seriphos, voor Velsen. Vertrokken 11 Maart, Tegelberg, mts., Batavia. Aangekomen 11 Maart, Reggestroom, s.. West- Af rika. AMSTERDAM, aangekomen 10 Maart, Tubo, Rotterdam, ledig, Steiger H. A. L., Wagenborg; Vechtstroom. Huil, stukgoed en steenkolen. Han delskade, Holl. Stoomboot Mij. 11 Maart, Escaut, Rotterdam, stukgoed, Java- kade, Wm. H. Muller en Co; Oberon, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Vesta, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, idem; Amstelstroom. Fowey, klei, Rietlanden:, Holl. Stoomboot Mij; Enid Mary. Gole. stukgoed en steenkolen, Handeskade, Gebr. Scheuer; Luga. Gent, ledig, J. F. Coenhaven, idem; Nestos, Ham burg, repareeren, Amst. Dok, Fumess. Aangekomen 11 Maart, Reggestroom. W.-Afrika, stukgoed, Handelskade, HollandAfrika Lijn. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. CRIJNSSEN, 10 Maart n.m. 3 uur van Madeira naar Barbados. AURORA, 11 Maart v.m. 10 uur van Amst. te Hamburg. COSTA RXCA, 10 Maart van Curacao naaf Puerto Cabello. B'AARN. thuisreis, 10 Maart n.m. 6 uur te Duinkerken. HELDER. 9 Maart van Corral te Valparaiso. AJAX. 10 Maart van Messina naar Palermo. HERMES, 10 Maart van Bourgas naar Con- stanza. ORPHEUS, Amsterdam naar Kopenhagen, pass. 11 Maart v.m'. 12 uur 45 Holtenau. ORION, 11 Maart van Amsterdam te R'dam. TRAJANUS, 11 Maart van Lissabon naar Ant werpen. VAN RENSSELAER, 11 Maart van Amsterdam naar West-Indië. OBERON, 11 Maart van Hamburg te Amst. VESTA. 11 Maart van Midd. Zee te Amst. HALCYON LIJN VREDENBURG, 11 Mart van Narvik te Vlaar- dingent. STAD DORDRECHT, naar Porto Ferrajo, pass. 10 Maart Oueesant. VER. NET». SCHEEPVAART MIJ HOLLANDAFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, thuisreis, 10 Maart n.m. 8 uur te Antwerpen, vertrekt 14 Maart des nachts 12 uur NIJKERK, 11 Maart v.m. 7 uur van Bremen naar Hamburg. SPRINGFONTEIN, 11 Maart van Beira naar Lorenzo Marques. HEEMSKERK, uitreis, 11 Maart te Mombassa. HOLLANDAUSTRALIË LWN AAGTEKERK, uitreis, 10 Maart van Aden. ALMKERK, thuisreis, 10 Maart van Lissabon. MARKEN, 10 Maart van Hamburg te Bremen; vertrekt 12' Maart n.m. 6 uur naar Rotterdam. HOLLANDO.-AZIE LIJN MEERKERK, thuisreis, 10 Maart te Port Soudan KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, 10 Maart van Amsterdam te Buenos-Aires. MONTERLAND, thuisreis, 11 Maart v.m. 6 UUÏ van Las Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN MAASDAM, 10 Mart van Newport News New York. te MIJ. NEDERLAND POELAU LAUTT, thuisreis, 11 Maart! van Port Said. POELAU TELLO, uitreis, passeerde 9 Maart Gibraltar. ROTT. LLOYD SEBAJAK, thuisreis, 10 Maart des nachts 12 uur te Suez. BLITAR, uitreis, passeerde 11 Maart v.m. 3 uur Point de Galle. TAPANOELI. thuisreis, 10 Maart van Port Said. KOTA GEDE, thuisreis, 11 Maart v.m. 6 uuf 30 te Londen. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA TJANDI, 10 Maart van New York naaf Java. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN REGGESTROOM, 11 Maart van West-Afrika te Amsterdam. KON. PAKETVAART MIJ. TEGELBERG, 11 Maart van Amst. naar Java. HOUTMAN, 10 Maart van Mauritius naaf Rodrigues. BARENTSZ, 10 Maart van Sjanghai naaf Manilla. ROGGEVEEN, 10 Maart van Durban naar Lorenzo Marques. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJINEGARA, 9 Maart van Hongkong Manilla. naaf (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Aku Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam-Rubber 34614347 151 y, 401/.—41 22 1/16—22 3/16 437 3714 3914—393/g 12—12 3/16 21014—210*4 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Philips Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam-Rubber Tidewater 34714344% 292 221422% 436—434 37%—37% 39 12)412 1/16 210—20934 105/16 Koersen voor stortingen op 12 Maart 1938 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmaf' ken ƒ72.23, lires ƒ939, peseta's ƒ1030.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2